Jak se narodila Káča

Ostatní
  • 20.04.05

Jmenuji se Tkanička a již nějakou dobu sleduji emimino, a tak mi nedá podělit se s váma o můj porod. Těhotenství probíhalo v pořádku a velmi rychle , kupodivu jsem se ani nebála porodu což mě samou dost překvapilo!

¨Termín jsem měla 30.6.2004 - což byly narozky našeho dědy - mého otce, a tak jsme to dost očekávali. 30.6. bylo ale ticho po pěšině a všichni si mě jen dobírali, že za těch pár hodin už asi nestihnu. V pátek 2.7. jsme ještě dodělávali s manželem vstupní dveře a já jsem je natírala fermeží, šlo to dost dobře , ale brzy jsem se unavila.O to lépe se mi večer usínalo. Kolem půlnoci jsem ucítila první kontrakce , sice slabé ale byly .
Vzala jsem si do postele budíka a stopovala asi dvě hodiny, až se vracely po 5 minutách- co mě překvapilo, že nebyly moc bolestivé. Kolem 2 hod . jsem probudila manžela, že pojedeme ať se v klidu nachystá. Manžel měl ráno odjíždět na služebku a tak jsem si říkala radši být v klidu v porodnici než si potom volat sanitku, toho jsem se trochu obávala. A tak jsme jeli.
Zaparkovali jsme před nemocnicí ve Zlíně a do porodnici přes park prošli vlahou nocí pěšky, bylo to docela příjemné, protože mě kontrakce mezi tím docela opustili. Na příjmu sestřička sepsala vše potřebné, dala mi kystýr, byla jsem otevřená na 2 prsty. Řekli že si mě tu nechají a já si oddychla a rozloučila se s manželem.
Odešla jsëm na porodní sál a seznámila se se s PA, udělalal mi monitor a doporučila ještě chvíli spánku, pokud to půjde. Před snídani mě prohlédli a radši přinesli 1 suchý rohlík a čaj s tím že to asi trochu potrvá. Celé dopolene jsem si prohopsala na balonu, kontrakce přicházeli ale nebyly moc silné, miminko bylo v pořádku.
Po poledni se PA rozhodla že mi píchne vodu pro urychlení, nebyla jsem proti, skákat mě už moc nebavilo a hlavně jsem začínala mít hlad a to velký. Na pořádný hamburger se mi sbíhaly sliny a to normálně vůbec tuhle stravu nejím a při pomyšlení na čokoládu se mi podlamovaly kolena.
Po propíchnutí se kontrakce zesílily já pořád hopsala na baloně se sondou na břiše.
Vedle se rozjelo pár porodů a tak jsem byla občas bez PA. Začalo to docela bolet a musela jsem to rozdýchávat což mi nešlo a brněly mi z toho ruce. Kolem 17 hod. začlo asi jít do tuhého, kontrakce jsem měla už snad pořád , ale nebyla volná ani PA ani dr. a tak nezbylo než čekat. 17.30 mě PA zkontrolovala, byla jsem už dost vyčerpaná, ale štastná zpráva, že branka je zašlá a jsem dost otevřená na porod mě povzvudila.
Párkrát jsem zatlačila a miminko ¨bylo na světě (neobešlo se to bez nástřihu). Byla to holčička s velkýma očima a tmavými vlásky - naše Kačenka - 50cm, 3,150 kg v 17.50 hod. 3.7.2004.
Těď bude Kačce 10 měsíců a zkouší první krůčky - je to živá holčička. A porod za tu trochu bolesti stál!!!

Vaše Tkanička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.04.05 15:43

Ahoj Takničko,
koukám, že jsem s komentářem 1!
Moc hezky jsi to popsala, myslím, že to byl ukázkový porod.
Přeji Tobě i holčičce jen to dobré!
 Berča

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 21.04.05 14:06

Ahoj Tkaničko,

mě v srpnu taky čeká porod ve Zlíně a můžu si jen přát aby byl takový jaký jsi měla ty.

Přeji hodně štěstí s Kačenkou a hlavně ať jste zdravé a silné.

Komka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama