Jak se narodila Vendulka!

Těhotenství

Musím Vám napsat o porodu, průběh byl docela hladký. Tak tedy: Rozhodli jsme se pomoct Vendulce ven tím, že jsme se milovali. Sex proběhl v neděli ráno kolem 7 hodiny. Pak se nic nedělo a já byla zklamaná, že to nefunguje.

Celý den jsem sice měla poslíčky, ale to už bylo 2 týdny na denním pořádku, takže mě to nijak nepřekvapovalo a nevšímala jsem si jich.

Večer asi kolem 22 hodiny jsem se šla naložit do vany a válela jsem se tam asi hodinu a připouštěla Teplou vodu. Pak jsem zavolala Vlastu aby mě šel oholit!!! - Dobře jsem udělala.

On šel hned spát a já se ještě půl hodinky šlechtila, mazala a podobně. Do postele jsem se dostala až po 22:30 a usnula jsem takovým tím lehkým spánkem, protože o půlnoci mě vzbudilo bolení břicha. Nevím proč všichni tvrdí, že je to jak při měsíčkách, mě to připadalo jako bych potřebovala na velkou a nešlo to. Vstala jsem a šla jsem na WC kde jsem zjistila že mi odešla zátka, měla jsem na toaleťáku hlen s krví. Pak jsem chodila z kuchyně do obýváku a zpátky. Bolesti jsem měla po 5 - 7 minutách až do 1 hodiny pak už pravidelně po 5 minutách. Když bylo 1:30 tak jsem šla vzbudit Vlastu, protože mě napadlo, že nemáme dořešeno kam s Jarečkem, když spí a na mě to přišlo v noci.

Tak jdu za ním a říkám:„Miláčku vstávej už je to tady mám bolesti po 5 minutách.“ A on na to:" Tak choď po bytě!" :o) No co by jste mu na to řekly? Já jsem jen řekla:„A co myslíš že tu už hodinu a půl dělám???“ A šla jsem se vyčůrat a než jsem se vrátila zpět už byl na nohou a začal se vyptávat kde mě to bolí a podobně. Musím říct, že jsem měla opět jak bolesti v podbřišku tak v zádech.

Vzal mě ještě do ložnice a tam ležel a hlídal mi po kolika mám stahy a u toho jsme řešili komu zavoláme kvůli hlídání Jarečka. Ve 2:30 to už jsem měla bolesti po 4-5 minutách jsme se konečně dohodli a šel volat švagrové. Ta naštěstí nic ráno neměla tak slíbila že přijde. Vlastu už chytala nervozita, tak prohlásil, že si jde zakouřit na balkón. Já šla za ním abych nebyla sama. Ani si nestačil připálit a už jsme viděli švagřinku jak si to pádí nahoru do kopce k nám v saténové noční košilce, kalhotách a mikině. :o))) Chytla mě najednou taková třesavka, prostě jsem se celá klepala a nemohla jsem přestat, prý je to nervama. Ale za chvilku mě to přešlo, protože Míša (švagrová) se postarala o rozptýlení mezi stahy mě rozesmávala a měřila mi stopakma na Nokii po kolika mám stahy měla jsem je v rozmezí 3 - 5 minut. Tak jsem vstala, že půjdu napsat na emimino, že už to propuklo, ale nemohla jsem se zaboha na stránky emimina dostat, tak bohužel můj porod přišel neohlášen, ohlášena byla až Vendulka.

Tím jak jsem vstala se mi stahy uspíšili, takže rada: Čím víc pohybu tím rychlejší porod.

Než jsem si stačila dát kartáček na zuby do tašky do porodnice tak jsem měla stahy pravidelně po 2,5 minutách a to už Vlasta nevydržel a zavolal sanitku,zatím co Míša mi masírovala záda a já hekala. To bylo po 4 hodině ráno, sanitka přijela v půl páté a jeli jsme.

V porodnici nás uvítala moc milá porodní asistentka, která nám oznámila, že je úplně plno. Některé maminky ležely i na gynekologii protože neměli volná lůžka na porodním. Vlasta musel čekat jestli bude moct k porodu, až prý jaký budu mít nález. Už jsem to viděla černě, že ho tam nepustí. :o(

Ale když mě prohlídla tak říká:„Maminko jste už na 8 cm.“ A odvedla mě přímo na sál a napojila na monitor. Za chvilku dorazil Vlasta celý v zeleném. Vypadal jak někdo z personálu.

To bylo 5 hodin ráno a za hlavou mi začalo vylézat sluníčko. Do 5:30 mi dělali monitor a hned po monitoru mi přišli píchnout vodu. Vůbec to nebolí ani jsem to necítila. Jen jsem slyšela jak říká asistentka, že je trochu kalná. Prohmatala mi břicho a zjistila že malá leží šikmo a hlavičku má vlevo dole a ne uprostřed. Tak jsem dostala nakázáno ležet na levém boku. Po propíchnutí vody se mi stahy zvětšily a zrychlily. To že jsem musela ležet a nemohla jsem je rozcházet bylo asi nejhorší. Manžel mi ale skvěle pomáhal, přímo jsem mu drtila ruku při každém stahu které byli po minutě a chtěla jsem ho kousnout do palce. - Prý, miláčku nekousej mě!! :o) A já na to, když já musím!!!
Hodně mi taky pomáhala jedna metoda na ovládání bolesti.

Prostě jsem se snažila myslet na miminko a na to, že právě ty stahy mu pomáhají ven. A vážně to fungovalo, stahy jsem sice pořád cítila, ale nebránila jsem se jim a líp jsem to všechno snášela než když jsem rodila poprvé Jarečka.

Když jsem začala cítit nutkání tlačit, tak Vlasta zavolal asistentku a ta zjistila, že jsem k porodu, ale že tlačit ještě nemám, ale mám ty stahy rozdýchávat. - To nejde, prostě jsem nemohla, snažila jsem se to rozdýchat, ale stejně jsem vždycky skončila u tlačení. :o)

A pak už to šlo ráz na ráz, jak se může tlačit je to jako vysvobození. Jen jsem slyšela různé hlasy: Maminko zatlačte - tak je to správně - výborně - Miláčku vidím vlásky - Ještě zatlačte - Miláčku hlavička - A naposledy zatlačíme....­....... a už jen dětský pláč. Bylo 7:10 23.6.. Otevřela jsem oči a podívala se na ten zázrak. Ležela tam ještě spojená pupečníkem a hned po mém boku Vlasta celý ubrečený s rouškou na obličeji a opakoval, ta je krásná. Pak mi jí položili na bříško celou umatlanou a já jí hned pusinkovala a Vlasta si stáhl roušku a dal jí i mě krásnou pusu. - Pak jí odnesli, ale hned mi jí zase vrátili na kojení a celé 2 hodinky co jsem ležela na sále jí Vlasta choval v náručí.

Nejkrásnější zážitek na světě, nic víc už napsat nejde!

Naše míry byli 3500 g a 50 cm.

Teď máme Vendulku už 11 dní a jsme ti nejšťastnější rodiče ,a taky bráška, na světě.

Nikol

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.07.03 20:27

Nikol!

Obrovská gratulace!!!!!! Ještě teď mám na krajíčku. Musí to být nádhera najednou mít ten krásný uzlíček v náručí. Já ho zatím nemám ani v pupíku:(
Přeji vám jen a jen radost z malé Vendulky!!
Pá Montička

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 04.07.03 20:29

Ahojky Nikol,
normálně tu brečím u PC!! Moc krásný, nádherný příspěvek. Musím uznat, že takový porod bych si taky moc přála a hlavně si mě svým příspěvkem moc povzbudila a já už nemám takový strach, jaký v posledních dnech prožívám, ale naopak se celkem těším, až nastane ten nekrásnější okamžik a já Cipíska uvidím na svém bříšku. Tvůj příspěvek přišel v pravou chvíli, takže ještě jednou díky moc.
Dnes jsem byla prvně taky v porodnici v poradně, celkem to bylo fajn, sestřička strašně milá a doktorka taky, tak snad budu mít štěstí i při porodu.
Opravdu ještě jednou díky k narození Vendulky, má moc statečnou maminku i tatínka.
Opatrujte se a zas napiš, jak rostete.
Pa Market 38+5

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.07.03 20:50

Milá Nikky

GRATULUJEME k Vendulce a krásně zvládnutému porodu.
Přeju jí do života hodně zdraví a štěstí. Věřím, že lásky se jí z vaší strany dostane nad hlavu :o))

Ed, Apolenka a pupík 28 TT

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.07.03 21:17

Čau Nikky!

Fakt jsi to krásně napsala! Máš talent :o))
Pěkně tu u počítače bulím. Jsi dobrá, že jsi tak dlouho vydržela s těma kontrakcema doma. Ještě, že tě pak v té porodnici vzali!
Směju se nad reakcí manžela. Oni jsou ti chlapi všichni stejní, když tady čtu ty popisy porodů od holek :o)))

Mě nikdy nepřestane mrzet, že jsem o ten nejkrásnější zážitek na světě přišla :o(( Tolik jsem se těšila, až uslyším ten pláč a uvidím Libora, jak je šťastný.......
Užívej si toho velkého štěstíčka, ať vám vydrží na celý život!!!!!

Já se zrovna snažím přežít střevní virózu. Do včerejška jsem měla čtyřicítky horečky.
Nějak se mi to šestinedělí nevede.
Valuška strašně hltá, polyká při pití vzduch a pak má hrozné bolení. Prořve i pět hodin denně, hlavně od večera do půlnoci. Pořád chodíme k doktorce.
Sestřička u doktorky říkala: „No jo, zdravotnice, ty si to vždycky vyžerou…“ Začínám být naštvaná, že jsem zdravotnice.
Hlavně, kdyby Valuška tak netrpěla. Já se z toho snad nějak vylížu.

Než si půjdu lehnout, tak jsem ti musela napsat. Už se těším, až budeme mít obě po šestinedělí a budem si psát jen samé pěkné věci, co ty naše holky dělají.

Tak čauky
Valuška pozdravuje Vendulku!!!
Zuzka

 
Anonymní  05.07.03 10:25

Ahoj Nikky,
gratuluji k narození Vendulky a přeji hodně štěstí, zdraví a velkou trpělivost v dalších měsících :-)
Mně dnes končí šestinedělí,Klárka se narodila o měsíc dřív než tvoje Vendulka a měla podobné míry - 51 cm a 3550 g. Krásně jsi popsala svůj porod, já ti ho úplně závidím :-)) Rychle se zotav a až budeš mít chvilku volnou, nezapomeň na emimino :-))
 Tereza

 
Anonymní  05.07.03 13:14

Je to moc hezky napsáno, už se těším, až bude ta moje holčina taky venku. Jsem na ní moc zvědavá…
Gratuluju
Lenka 28tt

 
TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 05.07.03 19:39

Strašně moc gratulujeme,jste statečný holky!!!!!!!!Taťka teda taky:)))))))))) TAky tak čekáme na koblížku,odjeli jsme k rodičům,protože naše porodnice se maluje 3 týdny.A tady se taky maluje,ale jen týden.TAk to musíme´vydržet do 15.7. nebo jet na poslední chvíli.Ale to se nám asi nepodaří:))))))Ne­vím jak se taťka bude chovat až nás píchne........asi nás naloží a pofrčíme.Četla jsem si tady o vás a už se na ten kouzelnej okamžik těším a bulím a bulím.- Blahopřejeme Tailor a Koblížka 38+5 tt

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 05.07.03 21:41

Nikky, mooc gratuluju. Hlavně buďte zdraví a užívejte každé chvilky se svojí Vendulkou. Dětičky rostou jak z vody.

Ajka, Lenička (10 měs)

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 05.07.03 22:20

Ahoj Nikky,
moc a moc blahopřejeme k Vendulce, napsala jsi to moc krásně. Snad budeme mít i my ostatní tak snadný a krásný porod. Ať se má Vnedulka k světu a máte z ní i z Jarečka rdost.
Jana (33t.+2) a Ondra (2 r. a 3měs.)

 
Anonymní  07.07.03 06:54

Moc gratuluji!
Utírám si slzičky a přeju Vám jen a jen sluníčko a žádný mráček.Mějte se nádherně a užívejte si too.
Snažilka Nafteta

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.07.03 08:58

Ahoj Nikky,

krásně napsaný. Opět padl papírový kapesník za vlast. Už tu holky hodnotily Tvůj vypravěčský talent ? není co dodat :-)))
Koukám, že prvotní reakce manžela byla typicky ?vyvoraně myší? Ještě byl v mrákotách, ale rychle se probral :-)))) Jsi statečná ?bytová turistka. Šiknul by se v tu chvíli nějaký šestipokojovák co? ? aby byl ?lepší výběh? :-))
O předporodním pocitu (jako když se chce na velkou) jsem už slyšela od kamarádky :-)))) Měla s tímto pocitem komický zážitek. Málem jim odběhla v nemocnici na záchod, jen tak tak jsi stihly zadržet :-))
Míry a váha ukázková ? jak by řekl manžel: ?To je takový pěkný vánoční kapřík?.

Přeji všechno nej nej nej do života , ať je Jareček nadšený a opatrující bráška ochranitel a vůbec vše je jak má být. Úspěšnému kojení zdar, co nejméně prdíků a pláče,

Brusinka a Kuklínek 21 TT

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.07.03 09:05

Pridavam se ke gratulaci Vendulce a k podekovani Nikky za krasny a optimisticky popis porodu. Tesime se, ze i ostatni holky od Market z denicku pripisi zazitky a ty, ktere to jeste ceka to zvladnou stejne pohodove.
Claudie, predsnazilka

 
Anonymní  08.07.03 18:27

Ahoj Nikky,

nadherny popis porodu a i porod samotny. Moc vam gratulujeme, nam se narodila nase Vendulka 4 dny po te vasi slecne, taky mam z porodu jenom nadherny zazitek…

Tak at nam obe Vendulky prospivaji.

Karla a Vendulka (dnes 11 dni)

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 08.07.03 20:23

Děkuji za gratulace a taky za pochvaly k článku.

Jsem ráda, že to některým pomohlo překonat strach z porodu. :o)

Všem přeji hladký a rychlý porod a snažilkám brzo //.

Nikol a Vendulka

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Recenze - Encyklopedie rodičovství


Reklama