Jarní miminka-Pozóóór,vyletí ptáček!

Rodičovství

Téma dnešního deníčku nebude přímo o našich zlatíčkách, ale hodně úzce s nima souvisí. Jelikož každá máme doma ten nejlepší důvod k focení, rozhodla jsem se tomuto krásnému koníčku věnovat dnešní deníček.

Neznám rodinu, která by nevlastnila alespoň jeden fotoaparát na zachycování různých rodinných událostí a dovolených.
U nás v rodině jsem za fotografa já.Tuto lásku jsem si přinesla z domova, kde můj táta je vášnivý fotograf a filmař amatér.Ne, že by manžel nefotil, naopak, ale vzít foťák, když někam jedeme, fotit v pravý čas, to je moje starost.

Začínali jsme foťáčkem Směna ruské výroby. Psal se rok 1986. Fotili jsme s ním začátky našeho manželství a hlavně naše první miminko Honzíka. Všechny fotky jsou černobílé, v klasickém albu s černými listy. Filmy jsem sama vyvolávala a fotky zhotovovala v tátově fotokomoře. Byly to nádherné chvilky.

Leč doba pokročila,
začaly být dostupné barevné filmy a jednoduché a hlavně rychlé zpracování fotek v Minilabech. I my jsme podlehli. Koupili jsme si lepší foťák. To se to fotilo! A bylo co, zrovna jsme měli doma nové miminko. Na trhu se objevila i nová fotoalba, na zasunování fotek.

A nyní? Doba opět pokročila a to hodně. Máme zase nové miminko a opět jsme podlehli novému trendu, digitálnímu focení. Úžasná věc. Fotíme o 106. Obrázků jsme nafotili stovky, jsou zálohované na CD, máme i spoustu papírových. Je to pro mě vždy velké dilema, které vybrat.

A když už píšu o focení a albech, nesmím zapomenout ani na to naše internetové dílko.

A jak jste na tom s focením Vy?
Začali jste až s příchodem miminka, nebo Vás to bavilo už dřív? Necháváte si fotky zhotovovat, nebo vám stačí mít je v počítači? Zálohujete je na CD?

Nakonec se s Váma podělím o něco málo z rodinného archívu. Černobílá fotka-rok 1991-Honzík 4 roky
Barevná fotka-rok 1996-Kristýnka 5 let

Almerka & Radimek

500×375 .(){border:1} *]

500×427 .(){border:1} *]

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 16.10.04 21:26

Ahoj maminky,
Právě jsem uložila Ondru do postele, sedla k počítači a koukám, on vyšel nový deníček.
Ještě to bude asi půl hodiny trvat, než uplně usne, budu mu muset přinést napít, pak půjde čůrat a možná i smrkat. Pak už snad usne :o))))
Vojtu jsem uložila kolem osmé, jako obvykle se pošudlil peřinou a byl tuhej :o)))) Jen mám problém s plenkou na noční spaní ? Pampersku i Huggiesku pročůrá.
Teplotky po očkování už nejsou, jen ta bolavá boule na nožičce. Moc rád se otáčí na bříško a když ho držím, pořád se snaží si sednout.

Almerko, téma je prima. Já jsem si první foťák koupila před 5 lety a moc mě to baví. Před týdnem jsme koupili nový, ale bohužel ne digital. Říkali nám, že pod 8,5 tisíc to nemá cenu kupovat a na to zatím nemáme, tak si počkáme, až ještě zlevní. :o(((
Ale zase máme scanner, tak až fotku vyvolám, můžu vám ji poslat.
Jinak fotky ukládám klasicky do alba, když fotím, tak si na lístek píši kdy jsem co vyfotila a pak si to poznačím na zadní stranu fotky. Taky jsem je začala scannovat a vypalovat na CD.
Přes scanner můžeme taky dělat něco s negativy, ale to jsme ještě nezkoušeli.

Pošlu vám do fotoalba fotku Ondry, když měl 5,5 měsíce (teď má 2 roky a 8 měsíců). Myslíte, že jsou si hodně podobní?

Tak spaní se nepodařilo, teď tu otravuje otázkami: ?Co budeme tady dělat? Musíme něco vymyslet!? ?Co děláš tam u počítače??

Zatím se loučím, pa Helča a ponocující Ondra

Peg
Kecalka 196 příspěvků 16.10.04 22:18

Almerko super deníček.

Focení je moje hoby které se rozvinulo více s příchodem digi foťáku :-) Od té doby mě baví zkoušet ruzné kompizice a taky styly a podobně, zkouší fotit kapky rosy no prostě vše co mě nějak zaujme.)

No a ted s Anetkou je to super, děti jsou užasný „objekt“ k focení.

Ted se mi pořád honí hlavou jak ted v té zimě vyfotim anetku v seně a podobně na ten kalendář :-)

Takže focení zdar

Peg a Anetka

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 16.10.04 23:05

Ahoj Almerko,super deníček krásně jsem si zavzpomínala na dětství.Můj taťka fotil a vždycky si fotky vyvolával sám takže to mě a mojí sestru taky naučil.Byla to vždycky paráda zabednit se v koupelně se všema přístrojema a vývojkama.Vždycky se fotka musela z vývojky vytáhnout na vteřinu přesně aby to nebylo moc tmavý nebo zase světlý no hotová alchymie.Teď máme foťák na barevný fotky a dáváme si je vyvolat ve fotolabu.Po digitálnim foťáku toužím,ale ještě na něj nejsou penízky,zatím jsou důležitější věci než foťák.
Jinak dnes celý den pršelo a tak jsem dala Haničku spinkat v kočárku na chodbu a otevřela jsem dveře aby měla trochu čerstvého vzduchu.Ale spala jen půl hoďky.Potom v postýlce spala dýl a tak jsem stihla zkouknout na pc Kameňák 2.Dnes jsem plnila papriky co nám vyrostly ve skleníku a dala jsem je do mrazáku,v zimě se hodí.

Peg vezmi Anetku až bude svítit sluníčko třeba někam na vesnici tam určitě u někoho kdo má domácí zvířata seno seženeš.Pak stačí naaranžovat a fotit,ale to je asi blbost co?

Zatím se mějte moc hezky a pozdravujte drobečky.Ahoj Hanula a Hanulka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 17.10.04 00:12

Ahoj holčiny,

Almerko: i my jsme zakoupili digitální fotoaparát hlavně na focení Karolínky:-) Asi tak měsíc před termínem porodu, abychom se s ním naučili pořádně zacházet a Mirek už hravě fotil čerstvě vylíhnutou Karolínku:-)
I předtím mě ale bavilo focení, ale s digitál. foť. je to mnohem lepší, už kvůli tomu, že se člověk nebojí experimentovat - že se tahle fotka nepovadla? Dobře, tak zmáčkneme Delete a je to:-)

Před půl hodinkou jsme se vrátili od tchýně. Malá byla vzhůru až do 22:30h, kdy jsme odcházeli a až v autě nám usnula. Doma jsem ji uložila do postýlky a jen jsem jí rozepnula kabátek, abych jí neprobudila.
Tak jsem zvědavá, jaká bude tato noc, když byla takhle dlouho vzhůru (chodí spát kolem 21h) mohla by být unavená a spinkat až do rána…to by bylo žůžo!

No nic i na mě padá dřímota, takže jdu do hajan.

Senti a Karolínka

Maja80
Kecalka 182 příspěvků 17.10.04 01:03

Ahojky holky a miminka

strašně mi emimčo chybělo a Vy všichni také, ale když já bych tak chtěla všechno stíhat a když se tady rozepíšu a zaseknu, tak nevím kdy přestat..... Deníčky, komentáře i fotogalerii ale průběžně „kontroluji“ když občas nachvíli manžílka odstrčím od kompu.

Almerko, dobrý deníček, fotky tvých dětí jsou super. A bezva jsou taky ty z vítání občánků, Ty fakt nestárneš - jak to děláš??? Já mám pocit, že jsem za poslední rok zestárla v obličeji tak o deset let.

Mě učil taťka fotit na Zenitu, měl asi 1,5 kila, ale všechno se nastavovalo ručně a fotky byly potom fakt super. Taky jsem některé vyvolávala sama doma. Ten foťák jsme používali strašně dlouho, až vlastně před svatbou jsme si s manželem pořídili Olympus no a teď před narozením Zuzanky zese Olympus, ale digitál. Je to super. Fotek máme spoustu, nestíhám je třídit a pojmenovávat, u každé je automaticky datum, což je bezva a jak je aspoň zhruba pojmenuju (abychom se v tom později orientovali), tak je vypálíme na CD. No a samozřejmě že některé si necháváme dělat na papír a zakládáme do alba. Myslím, že klasická fotka na papíře je prostě FOTKA, můžu ji vzít kamkoli a ukázat kdykoli, takže jsem i pro papírové fotky. Velká výhoda digitálu je, že mohu fotit jak chci a vidím co jsem vyfotila - pak si nechávám dělat ty povedenější, takže se digitálem vlastně šetří :-)

Dlouho jsem se naozvala, tak ještě k předchozím deníčkům: nápady na dárky byly fakt super, díky všem za inspiraci. Ten kalendář se pokusím také realizovat (myslím ale, že s tím budu ještě potřebovat poradit). Na ubrouskovou techniku se chystám a asi si časem koupím i ty barvičky na sklo. A ještě starší deníček: můj největší koníček je teď samozřejmě Zuzanka, pak manžílek a jinak jsem ráda na zahrádce, která mě teď hodně zaměstnávala. Taky mám doma spoustu kytek, které vypěstovávám z maličkých nebo rývků. (třeba v koupelně a obýváku i po osmi), dříve jsem hodně jezdila na kole, to jsem ale letos ani nevytáhla, minulý rok jsem 2× týdně přes léto hrála volejbal, letos mi to vyšlo tak 2 x za měsíc, a ráda si zajdu zaplavat, což teď taky nejde, no a taky samozřejmě jsem závislák na počítači a internetu.

A novinky u nás za víc jak 14 dní:
Zuzanka už má náušničky, ale pořád jí to trošku hnisá tak po Framykoinu teď mažu Bactrobanem. Oční kanálky už má vpořádku, takže na oční už nechodíme. Byly jsme na ortopedii, nemá pořád dorostlá jadýrka, takže další kontrola v prosinci a samozřejmě se jim stále nelíbí svalové napětí na nožičkách :-(. Na neurologii zase nic moc, ale v překladu rehabky a obvodní doktorky je to celkem v pořádku :-) Cvičíme dál Vojtovku a máme už tři cviky. Ten na boku moc nezvládám :-( Taky jsme byly podruhé na očkování, do obou nožiček, reakce celkem vpohodě, akorát jednu má dost nateklou. Ve 4 měsících měla 5,29 kg. A pro mě je Zuzanka miláček, láskou bych ji snědla, krásně se směje, všechno pozoruje a rozhlíží se, oblíbená hra je přetahovaná s načatým (spíš poloprázdným) balíkem plenek, s kterým dokáže na zádechn, na boku i na břichu smýkat několik minut. Začala se přetáčet zatím jen na pravý bok a začala si sama brát hračky a věci co má kolem sebe, většinou levou rukou. V noci se budí většinou po 3 až 4 hodinách, ale někdy usne i na 6 hodin (kde jsou ty doby, co spala i 10 hodin bez přestávky). Spát ji dávám teď asi v 8 hodin, většinou v 7 začneme cvičením, pak koupání, papkání a chrupkání, někdy to jde hned, někdy hůře. Také tatínek se jí už více věnuje, když si s ní může hrát.
No a já jsem celkem „zpracovala“ zahrádku a skleník do mražáku, na čalamádu, do sklepa a pod. Zítra snad ještě zavařím červenou řepu a manžílek přes týden poryje. Z akcí jsme absolvovali nějaké oslavy, návštěvy a vyřizování. Např. dnes švagr pořádal recesní lampionový průvod v dobových oblecích (vaťáky, filcáky, pláštěny, červené šátky, montérky, zmijovky, rádiovky apod), on sám šel za kosmonauta Remka, my jsme zůstaly se Zuzankou raději doma, ale pak se sešli ti skalní u nás, takže teď dole hraje harmonika, kytala a bongo (bubínek) nebo staré desky na gramofonu a je tu fakt veselo, je to super, když lidi umí ještě zazpívat a pokecat ne jen pařit na diskotékách a chlastat (i když o to asi taky nebyla nouze :-) ) Zuzance hluk do pokojíčku nedosahuje, tak je to super, jen teď ji vzbudil hladeček, 5 minut si cucla, pak říhla a už zase chrupká. Jen doufám, že lidi pochopili, že šlo opravdu o recesi a nebude problém.
Problém byl ale s autem, když jsem jela s Beruškou z ortopedie z Přerova, skoro mi přestaly fungovat brzdy a doma úplně a taky motor začal vynechávat. Vše už je opraveno, ale stejně potřebujeme nové.
Taky jsem začala chodit do cvičení, ale je to u nás jen 1 x týdně, takže při tom co všechno zkonzumuju to asi valné výsledky mít nebude, ale už pro ten pocit....... když je to zadarmo..... no a taky ať si tatínek zvyká být se Zuzankou aspoň chvilku sám chichi.
Jinak jsem trochu zmatená z té zimy venku - jako jak oblékat prďolku, ale snad to vždycky trefím.

Alice - moc přeju Kubíčkovi ať nemá problémy a je mu dobře.

Danuško - z Tebe a Valušky mám fakt radost, jste fakt kočky, že se Vám daří a Tebe přešel smutek :-)

Kačí - Lukášek je šikulka, Zuzanka je asi stejně strará a má v otáčení co dohánět.

Dole se udělal klid a manžílek se chystá chrupkat, takže já taky pádím (teda nejprve dole aspoň zhruba uklidit a pak taky do lože)

Snad už teď budu více „spolupracovat“ a reagovat rychleji, kratšími příspěvky, ale o to častěji.

Pusinky všem miminečkům, ať jste všichni zdraví a můžete psát jen hezké zážitky a novinky (ať z toho pak nemám špatné sny).
Papá Mája a Zuzanka (18 a půl týdne)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 17.10.04 23:11

Ahoj Almerko a jarnata,

super denicek. Ta fotka Honzika (je o rok mladsi nez moje neter :o))) me uplne dostala, cernobily fotky jsou stejne nejlepsi, dycha z nich takova krasne atmosfera, a ze sis je vsechny vyvolavala sama, to z nich mas urcite radost dvojnasobnou, jsi moc sikovna :o)) Nejen, ze jsi krasna a vypadaz cim dal mladsi, jeste jsi navic sikulda, hmmmm :))))
Nas prvni fotak jsme si poridili kratce po svatbe (coz uz bude 9! let), takovej prima automat. Pak jsme meli jako jedni z prvnich digitalni fotak, „pekne“ fotky z nej sly jen kdyz bylo krasne slunecno :o))) No a loni jsme si koupili digitalni kameru na kterou se da i fotit, coz je fajn, ale dost dlouho trva nez se tam ten obrazek ulozi, takze clovek nemuze rychle cvakat, vzdycky je to takove cihani na vhodny moment.
Tocit a fotit holky se snazime co nejvic, dokonce mame nahrany i porod :o)) Vsechno to mame zatim nesetridene v pocitaci, vyvolanych fotek je jen par, protoze je taaaaaak strasne tezke vybirat :o) Ale budem to muset udelat co nejdrive a podarovat pribuzenstvo.

Peg - Tvuj denicek byl taky moc fajn. Jsem taky kreativec, takze jsi mi kapla do noty. Hedvabi me zatim moc nelaka, ale ubrousky bych zkusit chtela. Me spis berou barvy na sklo, tempery, akvarel, olej … chtela bych namalovat obraz do obyvaku, jen cekam az me polibi muza. Kreslit neumim, me umeni konci u domecku, kocicky, medvidka a kralicka. Treba kone bych rozhodne nenamalovala, je mi blizka abstrakce.
Kalendar je super napad, uz ho mam na mysli od minulych vanoc, kdy ho sefova nachala delat se svoji malou dcerou. Kdyz treba neni dost fotek a je jedna super extra tak se da udelat jen jedna strana se vsema dnama a taky to vypada super. Zrovna jsem si rikala jak budes delat ty letni aranzma :o) Dej urcite vedet jak to dopadlo.

Jinak nas ceka ve stredu zase cviceni a ve ctvrtek jdeme k nasi pani doktorce na ockovani, tak na nas myslete. No ceka tam na nas setrna vakcina (alespon zurozime to cviceni i takhle), tak to snad bude v pohode.

Mejte se moc krasne a dekuji za pochvalu holek :o)))
Magratko - to triko je vazne super, skoda ze je to k tobe pres celou Prahu, uz bych ho jela koupit a hned 2×. Taky Ti pripada Delfinek taaaak sladkej a k sezrani i kdyz breci? Jsem asi divna, ale kdyz nekdy holky vidim jak delaj ty svoje skobicky (coz neni vubec moc casto), tak bych je umuchlovala, protoze jim proste slusi i kdyz brecej a nekdy me pri tom zavali tak obrovska vlna nehy a ochranarstvi… Holky posilaji Delfinkovi velikanske pusy :o)))

Jo, novinka, ve stredu vecer se zacala Betka rehtat nahlas, ale jak. Drzela jsem ji, ona se rehtala a me se kouleli kulihrachy. Hned jsem psala sms manzelovi a volala mamce. Dneska to zopakovala s plnou paradou ve vanicce a mamka byla u toho. A Anezka se smala dneska po koupani, ale tak jemnounce nahlas. A zacinaj byt pekne „ukecany“, no vsak jste to videly. A taky piskaj a vejskaj :o)))

Tak pac a pusu a krasny tyden :o)

Monca a smiskove 4,5m

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.10.04 13:58

Ahoj holky!

I přes nepřízeň počasí spí Radimek venku v kočárku,tak honem písnu,než se začne ozývat.

Mám jednu velkou novinku a tou je, že Radimek má ZUB!!!Našla jsem ho včera
večer,ale musí ho mít dýl,protože ho kouká už pěkný kousek.

Se spaním to máme o to lepší,že hned po nakrmení usíná.Rýžové kašičce stále odoláváme,ale zkoušela jsem mu dávat mrkvičku od Hami.Vpravila jsem do něj tak tři lžičky,ale bylo toho víc na bryndáku.

Zatím papa

Almerka & Radimek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.10.04 14:19

Ahojda Jarňulky:)

Tak konečně šmudlajz vytuhnul, takže konečně můžu sjíždět své emimino:)))

Všimla jsem si, že Missorka od vedle má nový deníček, tak jsem se začetla, doporučuju!!!:) Ta holka má takový spisovatelský talent, že kdyby sekla po těch čtyřech mateřských co plánuje s učitelováním, tak se natuty uživí psaním:)))

Novinky u nás: tak předně, dnes nám je krásných a celých 5. měsíců!:) Když se ohlídnu zpátky, tak je mi maličko smutno, protože to maličké jakoby zdrcnuté miminko už tu s námi není, místo něj máme doma pomalu už kluka, který víská na celý dům, krásně pase koníky a slintá, mlátí do všech a všech, nádherně se usmívá s ďolíčky ve tvářičkách, ještě líp se vzteká a mrská nožičkama, když se mu něco nedaří, z bezmocných tlapiček se mu vyvinuly obratné prstíky a těma zkoumá kdeco a tahá a mačká a masíruje a štípe a…a… O víkendu poprvé seděl bez opory a s nádherně rovnými zádíčky, dokonce si hrál s hračkou a přitom neztratil rovnováhu:) Nicméně na rady holek z chatu ho dávám na bříško a do sedu minimálně, i když se mu to tááák líbí:)

Prostě utíká to, za měsíc máme první půlrok za sebou…a další půlrok bude ve znamení lezení, samostatného posazení, prvního stoupnutí, prvních krůčků, možná i prvních slůvek… bude to půlrok opravdu nabitý, na jehož konci nás všechny (kdo máte miminka podobně stará jako Davídek) čeká dort s první svíčkou:) Radši už nebudu psát, protože je mi smutno, jak to neuvěřitelně letííííí…

Almerko, krásný deníček a ještě krásnější děti máš:) A koukala jsem na fotky v albíku a nechápu, jak to děláš, že jsi pořád stejná!!!:) K focení: strašně mě to baví, ale jsem chaotik a tak mám fotky v PC páté přes deváté a slibuju si každý měsíc, jak to roztřídím, vypálím, nechám udělat ve fotolabu…a čas není, nebo já nevím, asi špatná organizace…prostě možná až bude Davísovi 18, tak na to dojde, iluze si už o sobě nedělám…:)

Holčičky, jdu poklízet, ať mám pak čas si s Davídkem hrát:)

Jo a ještě novinka, máme další kotě!!! už čtvrté!!! Manža byl v sobotu s malým na procházce a vrátil se, zmoklý on, zmoklý kočárek a zmoklé a urousané cosi na mě jukalo zpod bundy…maličké ani ne dvouměsíční koťátko, mourovaté, udivené, přítulné, boží…:) Evidentně hladové, vyhublé na kost(ičky), chudinka… už je u nás doma třetí den, nemáme to srdce ho zatím přestěhovat do kotelny za dalšíma kočkama, tak se zotavuje v teple a jen jí, spí, a tulí se k nám… vylepené plakáty po vsi mu zatím jeho páníčka nenašly a asi ani nenajdou… Naše kočičí mňaudámy jsou děsně uražené, dojdou si s krajním odporem ráno na mlíko, večer teda nepohrdnou granulema, ale vždycky se rozhlídnou, jestli ten drzej vetřelec je ještě tady:) Uraženě brblají celou dobu, co žerou a pak se seřadí u dveří a ven, přece nebudou sdílet domácnost s takovým … cizím kotětem… Hafíci ho přijali mnohem líp a tak všichni tři splu chrupčí v předsíni:) No a proč to píšu…protože máme zvěřinec už tak velký, tak jestli byste některá to koťátko nechtěla…třeba:) Je to holčička, víc jak dva měsíce jí nejsou, je čistotná, okamžitě po dvou zasyčeních a přenesení na kočkolit pochopila, kde se čůrá, je strašně důvěřivá, nebojí se psů, sprchy, ničeho a nikoho:) Večer hodím fotku do naší galerky:) Vypadá zdravě, vyléčili jsme jí zánět očiček, je čerstě odčervená a také jsme jí pro jistotu odblškovali:)

Tak to je pro dnešek vše, přeji krásný den:)

Diny a čerstvý pětiměsíčník Davča:)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.10.04 14:36

Ještě gratulace všem Lukáškům k svátku, hip hip hurááá:)

D+D

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 18.10.04 14:42

Ahoj holky,
tak už znám příčinu, proč se Andrejce pohoršilo noční spaní! Dnes spala skoro celou noc se mnou, protože jinak bych stála furt u její postýlky a hladila ji, tak byla neklidná. MÁME TOTIŽ PRVNÍ ZUB!!! Zkoušela jsem i lžičkou ? a cinká! Takže teď asi začnu řešit ?něco? na čištění a zároveň na masáž dásní. Plavací teta nám nabízela kartáček od firmy Malewo, no je to spíš taková ná:,–(ka na prst a tím se ty zoubky čistí a masírují dásna. Co používáte vy?

To byla asi taková největší novinka. Jinak se ta moje žížalka snad snaží lézt. Když ji položím na bříško, tak začne nožky soukat pod sebe a snaží se dostat k hračkám, které má před sebou. No občas se jí ten kousínek posunout podaří ;o))

Ve středu jdeme na kontrolu na kyčle, tak jsem zvědavá. Snad už se těch plenek navíc zbavíme. Když vidím Áju jak sebou mrská, když je bez plenek, tak se mi ani nechce jí je dávat. Ale když to musí být …

Co se týká tématu, tak já jsem takový ten klasický fotograf. Naši si koupili digitální foťák, takže fotit můžem jak se nám zlíbí, ale že bych byla nějaký umělec, to ne. To samé je i s kamerou.Všechny funkce foťáku a vlastně čehokoliv se v pohodě naučím, ale abych si s nima pohrála a experimentovala, tak to moc ne. To spíš až potom v počítači zkoušet v různých programech, co jde s fotkou ještě pak udělat a jaký jí dát třeba rámeček apod. Už jsem tak udělala pohlednici kamarádce k narozeninám a to samé udělám i s PF.
Ale už se chystám nějaké fotky vybrat, nechat vyvolat a konečně založit Andrejce album, protože přece jenom je to o něčem jiném, než každé návštěvě vytahovat počítač. A je to krásná památka.

Helčo ? taky občas něco vyfotím i na obyčejný foťák, ale abych byla tak šikovná jak ty a zapisovala si kdy a co to bylo to ne a pak marně pátrám v paměti, kdy a za jaké příležitosti fotka vznikla.

Majo ? tedy ty jsi hospodyňka! Já jsem udělala akorát pár přesnídávek z meruněk a broskví, ale stejně nevím k čemu budou, když je to samý cukr. Ale lžička do jogurtu snad Andrejce neuškodí a zbytek zblajzne mamka ;o))

Monis ? je to super slyšet jak se ti prckové chechtají a povídají si. Zajímalo by mě jak se ty dvojčátka k sobě ?chovají?. Jestli třeba na sebe nějak reagují a tak. No podle té fotky v galerii asi jo, co?

Tak zatím pa pa

Lenka a jednozubka Andrejka (18 týdnů)

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 18.10.04 14:50

No teda, než jsem to poslala, tolik nových příspěvků. Tak ještě:

Almerko - taky dnes jen chodíš a kocháš se novým zoubkem?

Diny - taky je mi občas smutno z toho jak to letí. Ale zas na druhou stranu je ta moje beruška den ze dne šikovnější a je s ní čím dál větší sranda. Ale když to tak vidím, tak bych si tu mateřskou klidně ještě párkrát zopakovala.

Missorka se fakt asi minula povoláním. Má jeden lepší deníček než druhý. Fakt by nebylo na škodu je vydat knižně. Taková druhá Halina Pawlowská (teď nevím, jestli jsem to jmého napsala dobře ;o)) ).

Tak ahoj

Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.04 15:57

Ahoj Jarnatka,

tak sa opat hlasime. Nastevu a oslavu sme prezili a boli vsetci moc fajn. Lucky sa opat ukazoval ako vzornak a ked sa zrovna neusmieval, tak bo tiche a hodne mimi. Bolo u nas asi 12 ludi. Vsetko sme to stihali, i ked neviem ci by som to zvladla bez mojej kamosky a susedky. Kamoska strazila Luckyho a susedka pomahala aspon po telefone s radami, kedze jej ochorel syn.
Dnes ma Lucky svatek a pozvali sme na kavicku susedky s detmi. Nasa sikovna susedka Katka nam upiekla dort (uz som ho odfotila a je v albicku), ale nakoniec mi zavolala, ze su chori a tak nepridu. Ani druha susedka s detmi nepride, tiez choroba. Tak ho asi zjem sama!! Je strasne krasny, ved sa presvedcte sami.
Luckyho asi zacina trapit druha ryma, tak sa asi budeme musiet teplejsie obliekat.
Od stredy mame zase tatka prec, tak len dufam, ze sa dovtedy vylieci, aby sme mohli aspon na nejake nastevy. Doma ma to v takomto pocasi nebavi.

Magratka - ta fotka placuceho Delfinka je fakt uzasna!!! Proste mas krasne mimi aj ked sa zrovna neusmieva.

Budem koncit, musim este utekat nakupit, doma nie je ani kusok chleba.

Pa, Pa a krasny den

Lucky (20 tyzdnov ) a Slniecko

Makys1
Povídálka 47 příspěvků 18.10.04 17:15

Ahoj mamči,
pokouším se touto cestou opět ?propašovat? na deníček jarních miminek. Snad se taťkovi podaří umístit můj komentář do toho správného deníčku , udělá to v práci, já bohužel k internetu vůbec přístup nemám. Jinak mi stáhnul celý web emimina domů do počítače, tak já teď celý týden studovala všechny staré i novější deníčky a kameny mi padaly ze srdce. Já totiž nemám Vašíka s kým srovnávat a tak pořád dumám, jestli to, co dělá nebo nedělá je správně nebo špatně, jestli je to normální a tak. Už s tim taťkovi pěkně lezu na nervy, tak asi proto mě potěšil s tim emiminem, abych mohla zjistit, že mnohé z vás jsou na tom s prťousy stejně.
A jak teda na tom jsme na konci 5. měsíce? Z uřvaného Vendýse, kterého těžce trápily prdy celé tři měsíce, až ve čtvrtém se to zlepšilo, se stává usměvavé a pohodové mimčo. Akorát si zvyknul na chování, protože dítko řvoucí bolestí jsme téměř nedávali z ruky, tak se mu teď taky nechce být sám ani chviličku. Jen někdy zvítězí lov barevných rybek na kolotoči nad máminou či tátovou přítomností. Noční spaní se nám zhoršilo a denní nezlepšilo . Celý první čtvrtrok se v noci budil na kojení jen jednou, teď je to v průměru třikrát a když je špatná noc, tak je vzhůru i osmkrát a nepomáhá nic, ani to, že ho přendám k sobě do postele. No a ve dne si dá celkem pravidelně každé dvě hodinky půlhodinku vydatného spánku, většinou v kočáře na zahradě nebo na procházce. Takže na domácí práce opravdu není času nazbyt, ale zjistila jsem, že půlhodinka je vlastně strašně dlouhá doba . Taky jsme už byli v nemocnici s infekcí močových cest. Přijeli jsme tam odpoledne, ubytovali se ve strašném proskleném boxu s děsnou postelí a ještě horší dětskou postýlkou. I tak se mi Vaška podařilo uspat v devět večer. A pak přišla sestra s potvrzenou diagnozou a sebrala vláčného spícího Vendýska, odnesla ho pryč a já za chvíli slyšela ten srdcervoucí řev? málem jsem žalem umřela. Když mě k němu za pár minut dovedli na JIPku, měl kanylku zapíchlou v hlavičce, oči rudé od pláče a tekla mu krev z nosíku, asi jak se statečně pral, tak do něj dostal. No, nebudu to prodlužovat, strávili jsme tam týden a byl to otřesný zážitek. Ale teď už je v pořádku. Ale je to lenoch. Koníčky sice pase nádherně, na bříšku se mu líbí, ale aby se sám přetočil, to ne. Jediné ho k tomu donutí, a to je mámin prs. Když ho položím na záda a jdu k němu kojit vleže, tak sebou mrskne na bok a někdy až na bříško. Ale hračky takovou motivací nejsou, ani žadonící matka. Jo holky a co vaše dítka a zrcadlo??? Vendymu se hrozně líbí, směje se na mámu, která tam chová nějaké mimino a snaží se ho plácnout oběma rukama a nejlépe i nakopnout . No, myslím, že by to pro dnešek stačilo, abych toho nesepsala moc. Doufám, že mi taťka zas přinese nový deníček a tahle komunikace bude fungovat.
Jo, ještě P.S. ? musím se pochlubit, po osmi letech jsem dokončila studium a obhájila doktorskou práci. Nebyla to ani zas taková ostuda, i když jsem absolutně neměla čas se připravit. Jen jedna otázka mě vyvedla z míry ? kdy se prořezávají druhé řezáky. Jelikož jsem zřejmě vůbec nepoužívala mozek v tu chvíli, plácla jsem něco o 9. roku života. Holt jsem teď orientovaná spíše na ty první řezáky?. ale ty se taky ještě neprořezávaj.
Omlouvám se, že nebudu reagovat osobně, to už by bylo opravdu moc dlouhé, tak příště.
Tak se už opravdu loučím a zas někdy?
Makýš a Vašík

kaaci
Povídálka 13 příspěvků 18.10.04 18:31

ahoj holčiny,

tak mám Lukáška na klíně a v rychlosti co je u nás nového:
dnešní poradna u pana doktora: váha 7,20kg délka 62cm. za měsíc přibral Lukášek 1,40KG!!! No a pak ho nemá bolet pořád bříško, lumpíka jednoho. On se prostě přejídá… No ale poslední tři noci jedl po hodině, tak máme doma kaši od Hami a Mahilon a večer začneme dávat kašičku. Pan doktor to označil slovem „teror“ a prý s enemám nechat. Mám z toho docela smíšené pocity, chtěla bych vydržet plně kojit až do 6-ti měsíců, ale padám únavou. Tak nevím, mám zkusit kaši, nemám zkusit kaši. Ach jo…

Jo, jdeme se cachtat a řehtat do vaničky, písnu ještě večer…

Kačí a Lukášek 18 1/2 týdne

PS: díky za přáníčka k svátku :-)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 18.10.04 20:23

Ahoj vespolek:o)

Gratuluju Radimkovi a Andrejce k 1. zoubku a Davídkovi k pětiměsíčni­nám:o))

ALMERKO: Hezký deníček:o) Ta černobílá fotka je vážně nádherná! My máme digitál asi tři roky, předtím jsem nefotila vůbec, teď pořád! A hádejte, koho pořád fotím:o)))

Jinak - my jsme minulý čtvrtek začali s mrkvičkou… podrobný popis si asi nechám na samostatný deníček. Snad jenom to, že Eliška nade mnou zatím vede 5:0 :o((
První a druhý den jsem myslela, že snad hodí šavli:o((
Joooo, a taky je fajn, jak je ta mrkev úplně všude, bryndák nebryndák! Pro tyhle účely by se měly vyrábět OMYVATELNÉ skafandříky, které by měly pouze otvor pro oči a pusu. Asi brzo zadřu pračku… Ach jo:o((

Máme kupu fotek z těch prvních jídelních pokusů, jsou fakt sladký:o)) Ale máme je na druhým počítači a já jsem líná tam dojít a zapnout … Takže … JEDNOU se snad ve fotogalerii objeví cyklus „Eliška bojuje s mrkví“…

Zatím pa, jdu něco dělat.

Baghira a Eliška (6 měsíců a 5 dní)

Maja80
Kecalka 182 příspěvků 18.10.04 21:28

Ahojky,
Zuzanka po dnešku, kdy se jí nedařilo pořádně vytuhnout už chrupká a manžílek výjmečně neblokuje počítač, čehož samozřejmě využívám na úkor naplánovaného zavařování.

Dnes jsme byly opět na rehabilitaci, kde nám cvičení šlo lépe jak později doma - nechápu?!.

Mončo, s těmi dvojčátky to je fakt super zábava, ale asi i dvojnásobná starost. Jsi fakt skvělá jak to zvládáš.

Diny, jedno koťátko se kolem mě motalo i teď večer cestou od kamarádky, takže kdyby jste chtěli další .......

Lenko, Almerko - gratulujeme k 1. zoubku.
Andrejko, tak jsi Zuzanku přece jen předehnala, teď jsi podle ní už zubatá holka :-)

Slniečko, já jsem z toho počasí taky nějak rozhozená a nevím co Berušce oblékat. Tak ať jste brzo zdraví a to oblečení přiměřeně trefíš.

Makýs - vítám Vás tu, snad se budete ozývat pravidelněji než já :-)) S tím zrcadlem je to u nás to samé, vlastně i provní fotka, kde se náš drobek směje je u zrcadla.

Kačí, taky se nám kojení v noci podezřele zkracovalo, tak jsem zkusila kojit častěji přes den a myslím, že to pomohlo. Taky bych nad kaší hodně váhala, ale zase na druhou stranu, proč se zbytečně nechávat „vysávat k smrti“ ?

Baghiro, ta mrkvička se dá vyprat, nebo si už mám pomalu chystat nějaké montérky pro Zuzanku?

Přeju všem hezky prospinkanou noc

Mája a Zuzanka

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 18.10.04 21:40

Ahoj holky,jenom krátce.

Blahopřeju Lukáškům k svátku a přeju hodně zdravíčka a lásky.

Andrejce a Radimkovi gratuluju k prvnímu zoubku.

A Davídkovi přeju k pěti měsíčninám.

Majo já taky zpracovávám co se urodilo na zahrádce,ale takový rychlík nejsem.

Baghiro,až já začnu dávat Haničce mrkvičku tak si myslím že to bude vzpadat úplně stejně.Když byla Monča malá tak se dávila skoro vším a tak jsem jí to musela všechno mixovat a to dost dlouho.

Mějte se moc hezky a dobrou noc.
Ahoj Hanula a Hanulka

Peg
Kecalka 196 příspěvků 19.10.04 12:14

Tak novinka všerejšího dne, baštíme mrkvičku a rýžovou kaši. Dělám čistou kaši s HA bebou, aby jsme e co nejvíce vykli kravské bílkovině. No a dneska zase mrkvička k obědu touž jí moc jela :-)

No aspon Anetka snad už nemá takový hlad, protže mě málem snědla, prsa mám stále vysoslý, dokonce se mi zdá jako by se mi posledních pár dní MM mín tvořilo, ale snad ne.

dneska máme vítání občánku, takže se musím vyšlechtit a pujdeme se nechat přivítat :-)

Tak hezké odpoledne
Peg a Anetka (zrovna řvoucí v postýlce :-()

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 12:41

ahoj

ALMERKO - pekne tema a hlavne ty fotecky jsu super. Gratulujeme k zoubku,ted uz jen spat celou noc

SLNIECKO,KACI - opozdene vsechno nejlepsi Lukaskum k svatku. SLNIECKO - ten dort vypadal uzasne

my jsme byli o vikendu v Humpolci,pocasi stalo za prd a aby toho nebylo malo,opet se nam zhorsilo nocni spinkani.
jinak koukam,ze budeme posledni,delfinek totiz porad nema zadny zub !!!
to co nam v lete prislo jako zub zmizelo a ted se na nas zubi hole dasne :-))

krystufek leze jak drak,vcera na me bafnul,kdyz jsem byla na zachode a mel z toho desnou prcu. Kocour v panice prchal na skrin a tvaril se znacne znepokojene. A lepe uz nebude chichi

dopoledne (asi do 4 ) jsme byli na navsteve u Kacii,Matysek jen co vidi delfinka,zacne hrozne plakat. Tak uvidime,snad ho to prejde. Nejhorsi bylo,kdyz si krystufek dovolil mlatit do bedny s kralikem, to hodil Matysek pohled na mamu,jako co to :-)))

tenhle tyden ma na nas zase vykouknout slunicko a snad to vyzene depky z tela

pozor,pozor o vikendu hlida celou noc babicka a my jdeme parit. Tak jsem zvedava. Delfinek to urcite zvladne,ale co ja

auto prodane,hura , sice ne za tu castku,ale aspon neco.

komentare napisu primo ke jmenum,jsem hlava vykojena :-))

zatim pa magrat a delfinek ( 35 tydnu )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 12:43

ahoj

tak si pekne uzijte vitani a prosim o fotodokumentaci.
jinak gratulace k prvni konzumaci :-))

magrat

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 19.10.04 13:23

Ahoj Holky,

Prave som uspala Luckyho tak ma chvilocku na internet. Konecne sa mi podarilo zrusit anonym a tak som uz viditelna.
Vcera sme neoslavovali, lebo vsetky susedove deti ochoreli, tak neviem co s tym dortom. Budem ho musiet asi zbastit sama. Lucky je cez den trochu mrzuty lebo ho trapi ryma, ale v noci spi ako anielik. Dnes vstaval prvykrat az o 6"35. No proste parada.

Zajtra nas zase opusta tatinek a pojde si vyhriat kosticky na Kretu. Jaaaaaaaaaaaj tak mu to zavidime. Ale mozno budu cely den zavrety niekde v za:,–(acke a o mori sa im bude len zdat :o)).

Dakujeme vsetkym za prianicka. Lucky este nedostal od maminky ziadny darcek (krkavcia mater), lebo v sobotu bolo H&M uplne vybrakovane. Tak sa tam chystame niekedy cez tyzden. No snad mi to odpusti.
Dnes vykuklo slniecko tak asi vyrazime na prechadzku po okoli, ale s tym obliekanim je to hrozne. Lucky sa strasne vzteka a krici ked mu je teplo, ale ked sme na tieni tak je uz hodne chladno.

No a aby som nezabudla pripojit nieco k dennicku. Svoj prvy fotak som si kupila, ked som sla na svoju druhu dovolenku. Lepsie povedane fotak od nasich sa zasekol a tak mi neostavalo nic ine ako kupit novy. Bola som s nim strasne spokojna a pred tromi rokmi som ho venovala svojmu krsnatu. Este dnes foti najkrajsie fotky. Pred piatimi rokmi som dostala kameru a minimalne tri roky ma to drzalo a kamerovala som vsetko okolo mna. Bola som uplne po:,–(nuta kamerovanim. Potom tak dva roky pauza a tyzden pred narodenim Luckyho sme si poriadili digitalny fotak. Chceli sme ho kupit uz na svadobnu cestu pred dvomi rokmi, ale stale sme to odkladali a keby nie Luckyho tak ho snad nemame doteraz.
Fotim hlavne ja a mame stovky fotiek samozrejme hlavne nasho broucka. No a vdaka Vam, presnejsie Almerke, som sa rozhodla, ze si i my vytvorime album na rodine. To ma prinutilo trochu zotriedit fotky a urobit si v nich poriadok. Takze Almerko diky za inspiraciu.

Nasteva v piatok dopadla fajn, len mi je smutno, ze som sa nemala cas porozpravat s kazdym. Diskuzia po par minutach sklzla na tema deti a vsetko okolo nich, tak len dufam, ze ti bezdetni prilis netrpeli.

Majte sa fajn a uzivajte si posledneho slniecka

Ciaaaaaaaaaaaaaaao
Slniecko a Lucky 20tyzdnov

PS> gratulujeme vsetkym zubacom, my stale nic, ale kontrolujeme kazdy den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 16:48

ahoj

asi maji na rehabilitaci hezci podlozku na cviceni :-), ale deti jsou krasne herecky. Treba delfinek si ve spolecnosti dokaze hrat sam,ale doma ? Mamo ty si zblaznila a vymyslej neco :-))

jinak pokecane veci od mrkve hned nalozim do Vanishe a skvrny jsou pryc :-) a pak to hodim do pracky

pa a pusu Zuzance

magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 16:50

ahoj Monis :-)

mne pripada delfinek k sezrani porad,i kdyz je cely zapatlany od blivajzku,u nosu ma nudli a vzteka.
holcicky jsou tak uzasne krasne,fakt me vzaly za srdicko
posilam jim pusinku

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 20:39

ahoj Baghiro :-)

Eliska neni hloupa a vi,ze mamino mlicko je proste nejlepsi :-)
delfinek pri krmeni pouziva ruce,nohy a blivajzky jsou vsude. Jem kdyz dostava masiko,dela mnam mnam

jak pokracuje sezeni?

magrat

Peg
Kecalka 196 příspěvků 20.10.04 10:47

Co to je takové absence, kdepak se všechny touláte!!!!!!

Tak my včera měli vítání bylo to přijemné stručné, ale milé, měli jsme tam sudičky až mi opčka zvhla, když jsem si představila, že tam třeba jednou bude stát naše anetka :-) Měli jsme to u nás na zámečku(radnici) a my tam měli před dvěma půl lety i svatbu tak mě to fakt dojalo, jak jsme se vrátili na místo činu i s "plodem lásky " hihi

No fotky budou za týden mmch 250kč za 10 fotek fakt děs.

Do alby jsem dala jednu z našeho fotáčku :-) a pak Anetku a její postoj ke květinám :-)

Jinak mrkvička už nám chutná moc a kaše taky, jen má prsa nějak stávkují, bud anetka jí víc, což se mi nezdá, protože pije daleko kratší dobu, nebo nějak přestávají tvořit, mám je stále vysoslé až nadoraz a Anetka by si očividně ještě dala :-(

Kaše u nás dnes fungovala jako uspávač spinkala od 8 do 3 a pak do 7 takže paráda :-)

Tak se nikde necourejte ale ozvěte se taky

Peg a Anetka

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 20.10.04 13:29

Ahoj Holky,

tento tyzden tu je nejak mrtvo. To bude asi tym pocasickem. Pozeram z okna a na oblohe je krasne slniecko. Vcera sme si dali nadhernu prechadzku a uzivali sme si vonku. Dnes sa tiez chystame na maly vylet pozriet nase okolie a okolie Čelakovic. Uz sa moc tesim a dufam ze aj Lucky.
Inak ryma je snad na ustupe.

Ako sa vsetci mate ? Nemame co citat.

Ciaaaaaaaaaaaaao
Slniecko a Lucky

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.04 14:08

Čauky Magrát,

delfínek je pěkný číslo, když na Tebe vybafne…je čím dál tím sladší…jako ostatně všechny naše dětičky.

Pářku si užij, neboj, Delfínek to s babičkou zvládne. Ony nás ty dětičky pořád překvapují.

papa, jdu opět do polohy ležmo

vEronika Adámek a Tečka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 20.10.04 14:50

Ahoj maminky a mimískové,

Včera jsem byla u kamarádky, která má o tři měsíce staršího Filípka. Bylo to moc příjemné, krásně jsme si popovídaly, děti na sebe zvědavě pokukovaly a i procházka byla super - toto krásné počasí má vydržet až do zítřka - na zítřek hlásí dokonce až 21 stupňů! Ale pak už se má zase ochladit a příští týden už má být zase zima:-( Tak toho využijte. My jsme dneska byly v práci vyřídit Rodičovskou dovolenou, kde Karolínku samozřejmě (jak jinak:-) všichni obdivovali.
Spinkání se zatím nezlepšilo. Včera jsem tý naší kočice koupila kaši - kamarádka říkala, že by potom mohla spát v kuse i 5 hodin - no a jak myslíte, že to dopadlo? Kašička jí nechutnala, tak to za ní musela dojít máma!:-))
Dneska měla v poledne půlku slkeničky Hami s jahůdkama a moc jí to chutnalo - večer jí zkusím dát znovu kašičku, tak nám prosím držte palce.

Slniecko a Kačí: opožděně taky gratuluji Lukáškům a přeji jim vše nej.

Magrátko: jen si hezky zapař!:-) Já už se těším až přestanu úplně kojit, to si pak taky pořádně zapařím:-)) Ale rozhodně tím nebudu urychlovat konec kojení - jenom se na to mooooc těším:-)

Lenko a Almerko: mooooc gratuluji k prvním zoubkum - já zatím jen marně prohlížím prázdnou Karolínčinou papulku:-)

Makýs: doufám, že už má Vašík úplně vyléčený zánět moč. cest.

Peg: i já se hrozně moc těším na Vítání občánků. Už jsem se bála, že se to na Praze 3 neorganizuje a taky nám přišla pozvánka a to na 18.11 - takže pak i já hodím fotky do galerky.

Mějte se krásně a posílám pusinku všem mimískům

Senti a Karolínka

Peg
Kecalka 196 příspěvků 20.10.04 17:33

Senti jahudky jsou alergení a nedoporučují se nejméně do jednoho roku.

Kašička nám jede čistá rýžová , bez příchutě jen s UMléčkem :-) rýžová kvuli lepku v té není :-)

Přejeme hodně štěstí při druhém pokusu. Nám taky chvíli trvalo než pochopila že je to k jídlu ted už mi muže ruce sníst :-)

Jinak Kaše mi snime takj 60ml a v poledne pulku mrkvičky první lžička tak 50g.

Peg a Anetka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.04 18:59

ahoj

tak hlasim prichod,delfinek si hraje s tatinkem,ja bastim rizoto a uzivam relativniho klidu.

delfinek je definitivne plazec,zdokonalil se hoodne rychle a rychlost se prudce zvysila. Dneska pro zmenu bafnul na kocoura,prave kdyz se cpal granulemi. Nasledovla zdeseny uprk ( kocoura ) a nasledne vyliti obou misek ( prace delfinka )
jinak bezubost stale pokracuje,mozna v puberte se nejake zuby objevi chichi

v noci spani jak kdy,dneska po dlouhe dobe spal ve sve postylce a ja jsem nebyla ve spanku otloukana

mlicko uz si da pouze k snidani,vecer a v noci,pres den proste nema cas,spousta novych zajimavych veci

dalsi nova vec: delame papa, sice u toho mava celym telem,ale je to tam

PEG - tise zavidim,ze po kasi Anetka tak krasne spi. Krystufek vytahne 200 a o pulnoci kouka co ( koho ) by sezral . Jinak na vitani vam to moc sluselo

SLNIECKO - tak jaka byla prochazka po okoli? a dort? uz so ho snedla :-)) ?

SENTO - jak dopadlo ostrihani?

DINY - tak pry budete s Missorkou pribuzne ( tedy aspon pres kocicku ),je fakt k sezrani. A co nemoc? dobry ? pusu Davidkovi,ktery sedi :-))

delfinek sedi uprostred pokoje a vycitave na nas kouka,je proste k sezrani :-))

mejte se a piste

magrat a lezec obecny

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.10.04 19:05

Ahoj Jarňulky!

Almerko, Radimkovi gratulujeme k prvnímu zoubku. Jinak super deníček. Já začala fotit před několika lety. Seznámila jsem se s manželem a než jsme po půl roce odjeli na naši první dovolenou na Vranov, koupili jsme automat Olympus. Časem jsme to vylepšili na lepší Olympus, kterým se mohlo i přibližovat, což ten původní neuměl. Pak když se mi vrátil brácha ze Států, podaroval mi Minoltu, takovou lepší, ale ještě na klasický film, protože on už si koupil profi foťák Nikona, k tomu spoustu objektivů apod. (jeho snem je být profesionálním fotografem, zatím to má jako velkýho koně). Takže jsem fotila čím dál tím líp, ale začala jsem pošilhávat po digitálu. Pořád byly dost drahý, ale ta věda, že cvakneš fotku, můžeš se na ni podívat, když se ti nelíbí, hned smazat, no a když chceš tak i hned vytisknout, to ti nedá. Když jsem byla těhotná, o digitálu jsem uvažovala, pak ho zavrhla no a týden před porodem se rozhodla, že si ho nakonec pořídíme. Sháněl mi ho známej a máme ho od 6. května t.r. Přesně v den, kdy se malá narodila, ho známej dovezl manžovi a ten mě čerstvě poučen co zmáčknout ještě to odpoledne fotil v porodnici. Pak nastala krušná chvíle šestinedělí, divím se, že jsem vůbec nějaký fotky fotila, no a teď už pořád vymýšlím a cvakám a cvakám. Když mě vidí moje mamka, pořád říká, už ju nefoť, a já na to ? vždyť to nic nestojí, žádný film, vyvolávání, nic. Když se mi to nebude líbit, tak to jednoduše smažu a je to.
Co říct závěrem? Náš digitál jsem si koupila k narození holčičky a k mým narozeninám za porodné. To bylo asi to jediné, co rozhodlo, že ho pořídíme hned. Aby byly fotky už od Ellenčina narození a díky jejímu narození jsme si ho pořídili (kočárek platila babička se strejdou :o)))). Jsem moc ráda, že El bude mít hodně fotek, protože já ve svým albu mám tak 3-4 fotky do věku jednoho roku, což je docela bída.
Zálohovat bych chtěla, ale pokazila se mi vypalovačka a chystám se pořídit si novou i s DVD, ale kdo mi dá další porodné? :-)))))

MONIS: zkusím dát do galerky fotek jednu s celoročním kalendářem, jak jsi o něm psala, dělala ho loni známá, ale asi ve Vyškově.

PEG: vidím, že jste s Anetkou a tchánama braly obchody útokem. Co se týče BIO zeleniny, s tou problémy určitě mít nebudu, protože máme za vesnicí svoje políčko a tam babička pěstuje s chutí usilovnou všechno možné, takže mrkvička bude určitě naše, čerstvá, uskladněná ve sklepě. Tento týden jsem se snažila vyrobit i z našich broskví, které rostou u domu, ale jsou nevzhledné, broskvovou přesnídávku. Bylo to podle receptu mojí známé, které ji vařila svojí neteři. Dneska jsem přidala jablečnohruškovou a tři skleničky čistě hruškové na zkoušku, protože jsou už měkké a přes zimu nevydrží. Jablíčka budu dávat taky čerstvý, minulý týden je můj strejda trhal na poli a budou postupně dozrávat do slaďučka ve sklepě.
Taky se hlásím o ten základ na kalendář, chtěla jsem ti zkusit poslat můj ?výpotek?, ale nějak jsem nenašla tvůj mejlík, tak mi prosím tě napiš na kosticka76@sez­nam.cz. Předem díky. Jestli tě už napadly nějaký nápady, sem s nima. Já si zatím naplánovala, že posbírám nějaké barevné listí venku, seženu nějakou dýni nebo jablíčka a pak mám takový malinký umělý vánoční stromeček, který mívám na komodě kromě toho velkého. Takže mě napadly zatím 3 fotky z 12, docela bída. Víc píšu ještě v dalším přispěvku.

Diny, ty tak Davíse krásně popisuješ, já to tak neumím, ale jako by jsi mi úplně mluvila z duše

Lenko, další gratulace Andrejce k zoubku, nějak začínají rašit, pomalu a podloudně, ale za chvilku to tu bude samej zub

Makýš, gratulujeme (dneska skoro celý komentář), ale teď pro změnu k tomu dokončení doktorátu.

Kostička a Ellenka

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.10.04 19:09

VŠEM KALENDÁŘE CHTIVÝM!!
Firma Fotostar (www.fotostar.cz) bude nabízet na konec letošního roku kalendáře z fota. Dnes jsem to byla zjišťovat. Myslela jsem, že je zrušili a oni, filutové, pouze chystali novinky. Takže:

  • kalendář jednostránkový, kde máte fotku buď v oválku nebo v obdélníku a všechny dny v roce na jednom listu dělají ve formátu 20×30 za 99,– nebo 30×45 za 159,– Kč.
  • Kalendář na 12 měsíců, tzn. třináctistránkový, nástěnný ? dodáte 13 fotek, 1 na úvodní stránku + 12 na každý měsíc jednu, je to tuším formát 20×30 a stojí 299,– Kč.
    Takže i ty, které by kalendář chtěly, ale nemají odvahu se do něj pustit samy, stačí jen vybrat z té hromady fotek, které doma máte, nebo nějaké naaranžovat, donést do fotolabu a oni už se o to postarají sami. Myslím, že cena je víceméně slušná.

Taky jsem ještě v dalším fotolabu objevila takovou chytrou věc, základ pro kalendář, který si každý vyrobí sám. Je to nástěnný, na každý měsíc zvlášť list se dny a stačí jen dolepit na každý měsíc svoji fotku. Žádný tisk a složitosti. Necháte udělat 12 fotek 9×13 nebo 10×15 + 1 větší fotku 13×18 na první stránku a přilepíte a je hotovo. Vyrábí se to ve dvou barvách ? v bílé a černé a stálo mě to 70,– Kč.

Kostička

kaaci
Povídálka 13 příspěvků 20.10.04 20:16

Ahoj všichni,

mám geniálního tatínka. Když jsem včera zase už hodinu uspávala Lukáška a ze zoufalství zatelefonovala svému tatínkovi, tak mi poradil, ať dám Lukáška do kočárku na balkon. V duchu jsem si ťukala na čelo, ale pak jsem dala kočár do ložnice, otevřela balkonové dveře dokořán, oblékla dítku svetřík a čepičku a… co myslíte? Spal 4 a půl hodiny!! To je v posledních sedmi nocích rekord!!! Ručičky měl teplé, v ložnici bylo 14 stupňů.
Připadám si jako pako, že jsem nepoznala, že je dítěti horko… Nebo možná zase potřebuje spinkat v malém prostoru, nevím, ale jsem šťastná zmrzlá maminka. Kéž by mu to vydrželo i dnes, už spinká a já vytáhla pro sebe peřinu navíc.
Kaše nám nechutná, tak jsem to prozatím nechala osudu a kaši uklidila do špajzu.

Gratulace všem zubatcům, ostatním přání klidného spánku a zdravíčka a všem ať chutná mrkvička.

Kačí a Lukášek konečně spinkající hurááá

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.10.04 21:11

Ahoj holčiny!

Tenhle týden pořád někde flákám,čtu chvilku ráno a večer a k psaní se nemám.
Včera jsme byli už na třetím ultrazvuku kyčlí.Naštěstí naposledy,jadýrka už jsou vyvinuta.Zítra musíme na kontrolu do nemocnice,pořád nás zvou,ještě kvůli té žloutence.Doufám,že už to bude opravdu naposledy a vyřadí nás z evidence.

Taky jsem hned za tepla využila situace a koupila si šaty za zoubek teda nejsou to přímo šaty,ale kalhoty a bunda:-)).To víte,radši včas,aby se to nepromlčelo.

Dnes před koupáním mě manžel vytáhl zaběhat si.Nejdřív se mi vůbec nechtělo,ale nakonec jsem byla ráda.Hezky jsem si vyčistila hlavu a teď mám plno energie.

Holky,nevím jestli nakukujete k Filutům,ale pro Vás, které jste byly na Obrsrazíku,tak Bootgirl,ta holčina s krásným bříškem má holčičku.Narodila se včera a jmenuje se Eliška.

Kostičko,dík za zjištění věcí ohledně kalendáře,nechám udělat rovnou dva.Už abych začala přemýšlet o nějakém aranžmá.Ten nápad s dýní je super.

Magrat,užijte si to na tahu.Já jsem zjistila,že na to nejsem ještě připravená.Měla jsem možnost jít do kina,ale asi bych z toho nic neměla a pořád myslela na Radimka.Snad to za nějaký čas bude jiné.Holt maminka je taky závislá,ne jenom dítě.

Jak moc balíte prcky?Už dáváte fusak?Já ještě ne,ale máme teplou kombinézu.Koupila jsem ji v povánočních slevách v La Halle,je na 12 měs. a Radimkovi docela padne:-)

Mějte se krásně a pozdravujte miminka.

Almerka & Radimek

Senti
Kecalka 375 příspěvků 20.10.04 21:58

Ahojky,

jsem zvědavá, jak bude ta naše kočička spinkat dneska, protože jsme její postýlku přirazili těsně k naší posteli a tu stranu žbrblinek, která oddělovala naší postel od její, odmontovali.
Takhle jí po nakojení jenom malinko odsunu a bude ve své postýlce, takže se nevzbudí a mi budeme moci zase pohodlně spát v posteli bez vetřelce:-)

Peg: no vidíš, to jsem vůbec nevěděla s těma jahodama…ještě že jsem jí je dávala jenom dneska a jenom pár lžiček!
Kašičku dávám taky rýžovou a bez příchutě od firmy Milupa. Neobsahuje žádný cukr - je to prý jedna z mála kaší, která není přislazovaná.

Almerko: fusak taky zatím nedávám, ale Karolínku hodně oblíkám: bodíčko, mikina, kabátek, dupačky,botičky a zateplený kalhoty, jo a čepičku:-)

Kačí: gratuluji k získaným čtyřem hodnikám spánku:-)

Kostičko: díky moc za tip - už pár dní totiž přemýšlím kam dám fotky pro zhotovení kalendáře.

Senti a Karolínka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 20.10.04 22:00

Jo a Magrátko to ostříhání nic moc:-)
Nosím mikádo a tentokrát mi to kadeřnice docela dost zkrátila a prostříhala - no ale manželovi se to docela líbí, tak aspoň to:-)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.10.04 22:03

Ahojíky od Plzně:)

Tak jsem se konečně Jarňulky moje dostala k psaní a čtení našeho deníčku:)

Když nelítáme kdesi, tak se válíme doma, ale to zase nespíme, takže na net není vůbec čas…asi to znáte:)

Kostičko, tobě chci moc poděkovat za tip, já jsem takovej lemplík a strašně jsem se trápila, jak bych vyřešila ten kalendář, kterej strašně moc chci udělat babičkám, ale netušila jsem jak…takhle zajdu s CD do Fotostaru a jupííííí, nádhera:) Děkujuuuuuuuu­uuuuuuuuuu:)

Magratko, pusinku delfínkovi, ta fotečka, jak jsi dala do galerky, jak byl nešťastnej, ta je prostě úžasná, máš nádhernýho chlapečka, máte, fakt se vám povedl:) Missorka si přijede pro Holčičku asi v neděli, přijedou všici, už se těšíme:) Holčička nejvíc, protože všechny naše kočičí mňadámy jí nemají rády a zasklívají ji a ona by se tak chtěla kamarádit…tak doufám, že se Chlapeček projeví jako džentlas a nějaký žárlení půjde mimo něj:)))

Peg, Anetka byla na vítání nádherná, ta fotka s růžičkou v galerce je skvělá:) A gratulujeme ke zdatnému papání, je jasné, že se Anet nenechá dlouho pobízet, však jak se vrhala po každém hrníčku:)))

Holky, končím, ještě nahlásím, že na 5.ti měsíční kontrole jsme vážili přesně 7 kilíček a měřili 64 cm, takže jsme docela prcíci:) Ale paní dr. byla z malého překvapená, protože se jí tam zvedal na kolínka a na lokýtky, a mírně posunoval:))) Takže prý můžeme čekat brzké lezení (tak do roka, hihi:)))

Jo a rostou nám vlááásky, už máme kupu blond porostu na hlavě:))

Letím, papa a snad se do pátku ještě dostanuuuu…

Diny a chrupkající Davča (nemůžu než ho pochválit, chodíme spát kolem sedmé, spíme 7 hodin, pak krátké kojo kojo a spánek dalších 5 hodin!!!) Počítám, že když jsem to teď takhle krásně veřejně písla, že tahle nádhera skončí a budeme zase vzhůru co dvě hoďky, znáte to:))))

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 20.10.04 22:22

čau Mamky hrdinky,

to som teda zvedava ci sa mi podarilo uspat. Snazila som sa uz hodinku, tak snad konecne to vyslo. Uvidime......
Pre istotu som Luckymu otvorila okno, aby mu nebolo teplo :o))

Prechadzka dnes bola super. Boli sme v Čelakoviciach a chodili sme okolo Labe a krmili kachny. A to by ste neverili boli tam same kachny, kachny, kachny......
Lucky nechcel lezat v kocarku tak sa nosil v klokanke a kocarek tlacili susedove deti. Len som trpla, kedy skonci v Labe. Moc ich to bavilo a stale chceli s kocarkem utekat a obcas ho niekde pustili a nechali tak. Este ze to vsetko bola rovinka a nemusela som za kocarkem behat.

Kontrolovala som dnes zubky, a my stale nic. Tak by sme len chceli pozdravit tych jedno a dvoj zubcov a odkazujeme, ze Vas rychlo dohonime :o).

Dort bol super a zbastila som polku sama a lokomotivu som radsej osobne zaniesla susedovym detom. No hold takto tie kila asi nezhodim a to su pred nami este vianoce. AAAAAAAAAAAAA­Ach boze.

Majte sa krasne a uslintanu pusinku vsetkym miminkam posiela Lucky (zajtra 21 týzdnov) a Slniecko

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 20.10.04 22:29

Ahoj holky,

tak dneska jsme skoro celý den lašovaly po venku. Však už byla Andrejka tak unavená, že mi při večerní kojení vytuhla a spí doteď. Snad jí to vydrží do rána. Ráno jsme byly na kontrole kyčlí a jsme bez plenek. Juchůůůůů, konečně má Andrejka možnost sebou pořádně mrskat, aniž by ji plenky omezovaly. Však už rotuje po postýlce kolem dokola myslím, že jí moc nechybí, aby se přetočila na bříško ;o)
Pak jsme navštívily všechny možné kolegy v práci, kde si Andrejka hrála na vysmátou vzorňačku a každý ji obdivoval. A já pyšná matka jen děkovala za komplimenty ;o)))

Včera jsme měly další hoďku plavání. Andrejka je ve vodě spokojená, tak snad jí to vydrží. Začly jsme už i s abecedou potápění (zatím jen otíráme obličejík mokrou rukou) ? ovšem největší sranda bude, až se budu muset potopit taky ;o).

Kačí ? teda Lukášek je kus chlapa, kam se na vás hrabem. Andrejka má v 18 týdnech asi tak kolem 6,5 kg a 64 cm.

Baghiro ? tak co mrkvička? Ještě pořád fuj, fuj? Jsem zvědavá jak to bude u nás. Zatím mě ale Andrejka pěkně mlsně pozoruje když něco jím.

Peg ? krásná fotečka z vítání občánků. U nás se zatím nic neděje, tak nevím jestli nás to nemine :-(

Magrátko ? to víš, Delfínek je vyjímečný každým coulem ? na co zoubky, je čas, ne? Však Lucinka od Kateřiny Neumannové měla první zuby taky až v roce ;o).

Kačí ? tak to já zas okamžitě poznám, když je Andrejce horko ? umí to dát totiž dost hlasitě najevo ;o)) Když je venku hnusně, tak ji taky nechávám spát u otevřeného okna.

Almerko ? my už jsme fusák do kočáru strčili. Aspoň ji nemusím tak navlíkat. Ale je fakt, že dneska jí tam bylo asi dost teplo.

Slniečko ? teda dortík bych si taky dala. Asi si zítra upeču aspoň bábovku, ať dá ta mlsná pokoj ;o)) Já bych zas naopak potřebovala trochu přibrat. Už jsou na mě skoro jen ty prsa ;o))

Jinak ještě k těm kalendářům ? my máme různé možnosti jak vytvořit kalendář (nebo i fotoalbum či pohlednice) přímo v programu do počítače, který byl u foťáku (Olympus). Bohužel to ale nejde uložit, jen vytisknout, tak nemůžu dát vzor do garerie.

Tak šupajdím do postele, dobrou noc všem

Lenka a Andrejka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.04 22:59

Ahoj vespolek
Konečně máme připojení z domova.Zatím sice jen přes klasickou telefonní linku ale prý to časem bude lepší J.Moc jste mi chyběli ale snažila jsem se být alespoň kapičku v obraze.

Terezce už pomalu začne 8 měsíc. Zatím ještě plně kojím. Terezka má nějaký slabí atopicky ekzém a tak mudr doporučila s příkrmem nepospíchat.A teď když už jsme na to chtěli vlítnout má malá rýmu a zvrací mi hleny tak ještě chvíli počkáme.

Terezka měla při 6-ti měsíční kontrole 8kg a 66cm. Krásně válí sudy a dneska se jí podařilo zvednout se na kolínka a mít bříško ve vzduchu ale málem spadla na čumáček ona je totiž stašnej zbrklík a strašně rychle se hýbe J.

Pročtu si deníčky a snad se mi podaří zapojit se do hovoru. Doufám že mě mezi sebe přijmete.

Maky a Terezka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 08:58

ahoj

tedy tady pribylo komentaru,to se mi libi :-))

delfinek ted chrupci ( jeste aby ne,kdyz me vzbudil v 7 dloubanim do oci ) a ja mam chvilku pro sebe :-)), zbytek dne stravim odchytem delfinka. Je to fakt legrace,kdyz slysim jenom takove susteni a dite mizi v dali. Rano obstastnoval tatinka v koupelne,nechtel pustit kocoura na zachod a .......
obcas si nostalgicky vzpomenu na dobu,kdy jsem ho nekam polozila a na tom samem miste nasla. Proste nespokojena matka :-))

zitra se chystam na vyrobu presnidavek, z Vysociny jsem dovezla zasoby,tak jsem zvedava. Kdyby neco,snim je sama,protoze presnidavky fakt muzu. Delfinek to zdrejme vytusil a sni ji do posledni lzicky . A kdyz si z nej delam legraci a chci si vzit,zacne delat krabicaka a desne se rozciluje. Pan otesanek :-)

DINY - Davidek je fakt sikulka,timhle tempem bude za chvili behat. A spanim zavidim a drzim palce,at vydrzi. Tak Missorku v nedeli pozdravuj a ja se k nim pristi tyden stavim a poradne kocicku pomazlim. Nebude ti po ni smutno ? Ale zase vis,ze se bude mit hodne dobre. A Chlapecek je dzentlman,akorat nevim jestli ji pusti k misce se zradlem chici

ALMERKO - sice pujdu v sobotu parit,ale stejne budu porad myslet na toho sveho chlapecka . Jsem fakt na nem zavisla :-)). Jinak fusak zatim nedavam ( prijde mi,ze bude hur ),mame spoustu tepleho podzimniho obleceni ( jen ten rev pri vrstveni ) a zabalim ho do teple deky. Akorat jak sedi,tak se desne rozciluje,ze nevidi poradne ven. Jo a taky gratulace k jaderkum :-))

SLNIECKO - to verim,ze dort byl vyborny. A na vanoce se tesim,bude spousta cukrovi a tak. Hlavne se tesim,jak bude delfinek reagovat na vsechna svetylka :-))

SENTO - tak jak dopadlo nocni spinkani? Je to lepsi? A z vlasku si nic nedelej,hlavne,ze se to libi manzilkovi

LENI - tak to je super,ze je Andrejka bez plinek,pamatuji si,kdyz jsme se zbavili decky. Pockej,jak si ted bude mala uzivat. A s temi zoubky,treba mu narostou vsechny najednou chichi

jdu se jeste najist,pozdeji se nechytam,nebot se venuji lovu :-))

venku hlasili slunicko,ale to fakt netusim,kam se schovalo,tady u nas je pekna klada a hlavne mlha

mejte se krasne a zatim pa

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 09:00

ahoj Maky

to je super,ze si zase na prijmu. Posilam pusu Terezce a drzim palce,at se brzy zbavi rymicky.

tesim se na dalsi zpravicky od vas a zatim pa

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 11:13

Ahojky
Terezka si hraje v lehátku s hrazdičkou a tak jsem využila chvilku kouknou se co je nového.Je to super.Fakt jste mi chyběli.
Chtěla jsem se zeptat.Mudr mi řekla že na lezení máme Terezce pořídit pevnou kotníkovou obuv???Mě se to nějak nezdá. Všechny maminy kolem mi říkají opak. Boty na lezení je blbost. Boty se dávají až na chození. Jaké máte zkušenosti?Co si o tom myslíte.
A taky by mě zajímalo jak je to s příkrmy. Pediatrička říkala že příkrmy jsou nezbytné kvůli železu které mateřské mléko neobsahuje a zhruba v půl roce miminko spotřebuje zásobu železa kterou v sobě mělo a tak je potřeba začít přikrmovat nejdříve zeleninkou právě kvůli tomu železu???

DINY-jak si psala o tom jak to s těma dětičkama utíká jsi mi mluvila z duše.Když přišla švagrová s tím že v únoru bude mít miminko musela jsem jít tu mojí holčičku pomuchlovat.Přišlo mi líto že tou dobou už to bude skoro roční slečna. A když teď vidím švagrové pupík tak jí závidím. Bylo to všechno tak úžasné. Ale úžasné je to vlastně stále.

Jak tak čtu deníček tak koukám že jste už všici zubatí J a my pořád nic L.

Kaaci ? obdivuji maminky co v noci vstávají. Terezka spí celou noc.Občas se vzbudí kolem 5 hodiny nají se a pak chrní do 8.Většinou vstává ale po 7hodině. Pomohla vám kašička? Někde jsem četla že to většinou moc nepomáhá ale jaká je praxe nevím. Já váhám nad příkrmy a to už je Terezce skoro 7 měsíců. Taky kojím docela často přes den jak psala Maja.

Magrat ? my taky nemáme zub a to myslím že se tady řadíme k těm starším J
Máš super že babičky hlídají. To se u nás stát nemůže L. 6.11. plánujeme akci táborových vedoucích a vypadáto že se budeme účastnit i s Terinkou jelikož hlídání zkrátka není a to ta naše holčička v noci spinká.No co nikoho se doprošovat nebudu však my to zvládneme.

Kostičko ? popis nákupu digitálu mi něco připomíná. Padlo na něj porodné, kupoval se kvůli malé a já měla zrovna tou dobou narozeniny J

Přeji vám krásný den.
Maky a Terezka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 21.10.04 13:45

Ahojky,

Magrátko:tak kašička nepomohla:-( Budila se stejně často. Ještě, že jsem si jí dala takhle blízko sebe…No nic - hlavně že je jinak úplně zdravá - ťuk, ťuk, ťuk - a to spinkání se určitě taky brzy zlepší.

Diny: Davídek je velký šikula a souhlasím s Magrátkou - taky si myslím, že začne brzy utíkat - možná že rovnou vynechá lezení a chození a rovnou se ti rozběhne:-))

Makys: Karolínka dělá asi něco podobného, podle tvého popisu - Zapře se o nožičky a někdy i o kolínka a občas nemá sílu zapojit k tomu hlavičku, která jí padá na zem a ona se u toho děsně rozčiluje:-)

Posílám pusinku mimískům
Senti a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 15:07

ahoj Maky

s tim hlidanim,po 8 mesicich to je poprve,jinak mame bohuzel smulu. Jednou jsme byli v kine a tim to hasne. Na jednu stranu se tesim,ze vypadnu z domu :-)) a vyspim se,ale zaroven vim,ze my bude ukrutne smutno

s kasi na spani : -nam nezabrala a delfinek se budi podle sve nalady

boticky na lezeni ? tak o tom doktorka nic nerikala,prijde mi to jako nesmysl

a o prikrmech - doktorka rikala,ze je mam davat,az mu prestane stacit mlicko, coz bylo asi v tech 6 mesicich,v sou­castne dobe na kojeni pres den nema cas :-((

to je tak super,ze si zpatky :-))

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 15:09

ahoj Sento

tak to vypada,ze mame doma dva nespavce,ale mas pravdu,hlavne ze josu zdravi :-))

pusu Karolince

magrat

Maja80
Kecalka 182 příspěvků 21.10.04 19:11

Ahoj holky a mimíšci,

To je bezvy, že se tady od pondělka objevilo tolik kometářů :-), bohužel nestíhám reagovat, protože Zuzanka dnes vyžaduje absolutně stálou pozornost :-(

My jsme ve středu byly opět na rehabilitaci - zase to šlo líp jak doma. Dnes nás navštívila kamarádka s roční holčičkou, což bylo v pohodě. Pak Zuzanka chvilinku schrupla, to jsem akorát stihla si uvařit těstoviny a sníst je u čtení Vašich komentářů. A od té doby oničem:-(. Já jsem na ni dneska snad i naštvaná, je to možné???? Žádná z Vás tady nic takového nikdy nepsala, tak se moc omlouvám, ale já nestihla od víkendu ani zalít kvítka, natož třeba povysávat, takže jsem na to hupla teď narychlo i přes její skorořev. Když jsem s ní tak je zlatíčko, ale jak se vzdálím… Teď už se jí zase přestává na zemi líbit,t ak končím a jdeme cvičit a koupat se.
Papá, přeju hodná miminka
 Mája

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.10.04 19:23

Ahojky holky!

Včera jsem psala a zapomněla, že jsem Vám chtěla napsat, jak dopadlo moje cestování v pondělí a jak jsme dopadli v úterý na RHB. Protože jsem měla v to pondělí výzt tchána do lázní do Teplic n. B., dala jsem si v neděli předkrm, a to výlet na prababi do Kroměříže, abych se nachystala. Většinou jedeme když malou nakojím, stavíme se někde v obchoďáku, kdy buď nakupuje babi a já jsem s malou v autě nebo je to opačně. Ještě jsme nezkoušeli nakupovat i s Ellenkou, ale myslím, že k tomu se taky dopracujeme. Ještě na návštěvě malou přebalím, necháme tam babi dáreček v podobně pročůrané plínky, nakrmíme a valíme domů. Nevěděla jsem, jak dlouho se zdržíme v pondělí v těch Teplicích, ale říkala jsem si, že nějak to dopadne. Cesta proběhla v pohodě, nejeli jsme po hlavní, takže jsme se kochali přírodou a jeli lesem, ale zdrželi jsme se při vyřizování tchánova nástupu, takže jsem pak řešila, jestli vlízt někde do restaurace a v koutku nakojit. Nakonec vyhrálo auto. Přebalování jsme vynechali (El stačila na velkou ještě před odjezdem), zastavili jsme na opuštěném parkovišti a já si pěkně vzadu v autě to moje zlatíčko nakojila. Nakonec jsme zjistili s babičkou, že máme hlad, takže Ellenka byla poprvé v restauraci a musím říct, že všechno zvládla na jedničku. Akorát nám trošku záviděla každé sousto :o)) Vzpomněla jsem si Baghirko na Tebe, jak jsi tuším popisovala ty Eliščiny pohledy, když jsi něco jedla. Teď to zažívám i já, takový ty pohledy typu: mami, kdy mi konečně dáš taky ochutnat?
Jinak v úterý nám na RHB přidali třetí fázi reflexního otáčení, takže naše ?cvičení? se zase o kapánek prodloužilo. Kde jsou ty 2 minuty slibované paní dr????? Doufám jen, že nic dalšího nám přidávat nebudou. Chlubila jsem se, že se El už pěkně otáčí ze zad na bříško, ale nevím, sestra ji ani nezkoušela dát pást koníky. Jen procvičila, pak mi vysvětlila tu 3. fázi, jo a taky jsme se stihli dokonce dvakrát počůrat :o))

Dodatečná gratulace Lukáškům k svátku, tak jsem na to myslela, až jsem to zasklila!

Baghirko: snaž se srovnat skóre s Elíz, přejeme hodně štěstí

Peg: doufám, že El za chvíli pojede ta mrkvička tak dobře jako Anetce. Jinak s fotkama z vítání ? já už si předem domlouvala známýho, kterýmu jsem loni kamerovala, aby nám letos fotil a takový ty fotky, kdy přijde fotograf a na zakázku fotí maminku s miminkem, ty určitě vynechám. Známá za ně dala taky šílený peníze a vypadá na nich, jako by vypila litr vína, ona je červená jak rak a malej tam skoro spí. Nějak se mu nepovedly. Umělecké fotky nechám na bráchovi, teda pevně doufám, že ještě letos přijede domů.

Magrát: myslím, že delfínek s těma zoubkama má ještě čas. Některý děti z okolí měly zoubky až kolem roku a nic jim neuteklo. A pak, i bez těch zoubků je taaaaaaak sladkej :o))

Pro dnešek končím, za chvilku budeme koupat, papá

Kostička a Ellenka (dnes 24 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.04 20:35

ahoj Majo

myslim,ze tvoje pocity plne chapu,delfinka dnesak uspavam od osmi ,nespi,vzteka se a ja se v duchu vztekam taky. A rev,tak ja padim a verim,ze zase bude lip :-))

magrat a delfinek urvanek

Maja80
Kecalka 182 příspěvků 21.10.04 21:17

Magrat,
moc diky za pochopeni. Já to vyřešila tak, že po cvičeni odchytla tatínka a předala mu „nahatku“, ktery ji asi 5 minut „očvachtával“ (já mezi tím přečetla kometář Kostičky). Jak jsem se za mina vrátila, byla Zuzanka zase k sežrání, jak chudinka u toho škytala..... Asi mě trochu deptá i to cvičení, hlavně když se nedaří, ach jo, ať už od toho máme pokoj. Teď už Beruška spinká :-) a Tvůj Delfínek snad taky. Hezký večer :-)
 Mája

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »