Jarňulky 2005: čekaně - nečekaný porod Martínka

Rodičovství

Milé Jarňulky, tohle je můj úplně první deníček, tak snad to nedopadne úplnou katastrofou. Moje slohová cvičení byla vždycky příšerná. Chtěla jsem se s vámi podělit  o trochu toho našeho štěstíčka, které se nám narodilo 29.1.

V pondělí jsem ještě měla sraz s bývalýma spolužačkama z gymplu, takže jsme si s Ondrajdou udělali výlet. Bylo to moc fajn. Děti si pohrály a my jsme si pokecaly. Celý den probíhal naprosto v pohodě. Večer jsme si šli lehnout a ještě jsem s Jakubem řešila, že by nebylo špatné, kdyby se narodil 8.2. 2008, že to je hezké datum. Celou dobu jsem byla pevně přesvědčená, že určitě budu přenášet stejně jako Ondru. Kolem 22:30 jsem začala pociťovat nějaké stahy. Po nějaké době už jsme to nevydržela a začala jsem sledovat hodinky. Stahy byly pravidelné po 4 až 5 min. Pořád dokola jsem si opakovala, že to určitě ještě není možné. Měla jsem naplánováno ještě plno věcí, včetně čtvrteční večeře s holkama. Přesto jsem vstala a začala jsem pomalu balit Ondru k našim, připravila jsem kameru, foťák. Pak jsem si udělala veškerou hygienu, udělala jsem si manikuru. Mezitím se vzbudil i Jakub a začal vyzvídat jestli jedem.
Absolutně jsem neměla potuchy. Asi kolem 1 hodiny jsem volala do porodnice, abych se poradila. Nerada bych panikařila a byla tam moc brzy, ale na druhou stranu jsem měla trochu strach, protože do porodnice jsme to měli skoro 50 km a ještě jsme museli vy:,–(it Ondrajdu u našich. Uvažovali jsme i tom, že bychom probudili sousedy, určitě by se o Ondru postarali, ale přeci jen jsem byla klidnější, když byl u našich. V porodnici mi řekla, ať ještě zkusím horkou vanu, že to opravdu může ještě všechno přejít, ale samozřejmě po telefonu to nedokáže odhadnout.
Napustila jsem si horkou lázeň a v klidu přečetla časopis. Doufala jsem, že všechno ještě přejde. Bolesti nebyly hrozné, neodtekla mi plodovka, ani neodešla hlenová zátka. Mimísek byl, ale jiného názoru. Kontrakce nepřestaly, naopak ještě zesílily. Jakub vstal asi po druhé, vysrpchoval se a mazal pro auto. Asi před půl čtvrtou jsme vyráželi. Byla zrovna hrozná mlha, cesta teda opravdu nif mof. Našim jsem volala těsně před příjezdem. Převzali si Ondru a my jsme pokračovali. Příjem jsem měla 4:39, sestra mi řekla, ať chvilku počkám, že mají zrovna sekci. Po chvíli se mi přišel ještě omluvit dr., že se mi za chvilku bude věnovat. To už jsem se opravdu kroutila, ale statečně jsem čekala. V 5:20 mi prdli vodu, no a v 6:21 byl Martínek na světě. Ani klystýr jsem nedostala. Bohužel mě pozlobila placenta, která nechtěla jít ven, takže po třičtvrtě hodině čekání, neustálého vyšetřování a mačkání břicha jsem dostala narkózu. Pak už bylo všechno v poho. Cítila jsem se jako zmlácená a z narkózy mě hrozně bolelo v krku.

Už přes týden si užívám mrňouska doma. Začátek byl trochu komplikovanější, jelikož mě depky opět neminuly, ale snad už se všechno srovnalo. Ondra s manželem jsou teď na horách a já si užívám klídku. Už zjišťuji, že jedno dítě žádné dítě. O víkendu se zase budu divit, až sem vlítne starší divoch. Teď se snažím využít volna k počítání spol. zdanění. Mám jich tady asi pět.

Petra, Ondra (za chvilku 3 roky) a Martin (zítra 14 dní)
Peletonek:

Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2. Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, TP - 8/7 2008
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1. 2008 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,11­.10.2007 Julie
Hajdula- 28.2. Ondra
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, TP - 1/3 2008
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, TP - 13/7 2008
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Beatrica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 11.02.08 13:58

prvnííí,jdu číst a těším se !

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 11.02.08 13:59

První a mám přečteno :-)))  

Solcko - ještě jednou všechno nej nej nej vám všem a ať se Martínkovi daří.
Porod jsi zvládla na 1* takže doufám, že počáteční deprese byly jediný problém, který tě potkal a už si budeš jen užívat rozrostlé rodinky o dalšího člena :-)  

Reagovat nestíhám, nemám přečteno, jen kousek, takže ještě napíšu až dočtu ;-)  

Páčko Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 11.02.08 14:00

ha tak druhá ale zas už jsem měla i přečteno ;-)  

Irias - koukám že pracující mají dneska evidentně na pilno :-D hih
Popravdě dneska mám volněji, takže jen díky tomu, ale slibují nám od zítřka práce jak pro mouřeníny bééé :-(  

S.

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 11.02.08 14:01

Peťi,pěkný deníček !! krásně si svéo štěstíčka užívej plnými doušky, však víš :-)))  

a btw. čekáme na fotečky !!!!      i.

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 11.02.08 14:09

Třetí! A mám přečteno. Solcko, moc pěkné, ještě jednou hodně zdraví! A žádné depiny.
K a spol

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 11.02.08 14:12

Teda to byl fofr, myslela jsem, že to trvá dýl.

Jdu ven, užívat krásného počasí. Chooooj Petra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 11.02.08 14:54

Tak jsem tu zas - o víkendu byl sice masopust na Kampě, ale nešli jsme. Od čtvrtka mě lapla rýma a v pátek se přidaly i bolavý mandle, u Anetka teda mandle nevin, na nic si nestěžovala, ale nudlila a chrchlala - střídali jsme cibulový sirup a stoptusin sirup a hodně to pomohlo, malá musela dneska bohužel do jesliček, nebylo, kdo by hlídal, takže doufám, že se jí to nezhorší, ale řekla bych, že to nebyl bacil, jen jsme prochladly

Švagrová s neteří odjeli a tak bylo včera v bytě divně ticho, už se těšim na sobotu až tu bude sestra s rodinkou, to zas bude frmol :-D

Jinak moooooožná budeme kupovat auto - v Kadani, máme tam známého, co zná majitele bazaru, tak bude auto proklepnutý ;-), za 50.000,– Hyunday Lantra kombi 1,6 benzín bílá no uvidíme, v jakým je stavu, za dva týdny tam jedeme, tak by nám ho měli podržet a Tibor ho ještě ozkouší na silnici a uvidíme :-) dle recenzí jsou to spolehlivý auta a když r.výroby 1996, tak si ho lidi pochvalujou, jako málo poruchový

Borůfko - tvoje story se spáleným králíkem mě dostala, asi bych nejdřív šílela, pak byla šťastná, že se nikomu nic nestalo a pak bych asi nadávala :-)))) To jste si pěkně koledovali o otravu, takový kouř je děsná sviňa

Kris - tak jak to vypadá s pindíkem, už to Vojtu nebolí? a s tříletou kontrolou jste borci, písmenka u nás nehrozí, teda pár, kterýma začínajá naše jména, ale to neřekn e písmenko, ale „A"netka, „T"áta, „M"áma, „S"andra atd.

Pískle - tak jak jde snažení, koukám, že malý miminko tě navnadilo ještě víc :-)))) a koukám, že další Martínek, jo a drobná poznámka - pobyt v prostředí s miminky pomáhá produkovat nějaký hormon, co pomáhá otěhotnění, tak choď ke kamarádce často na návštěvy a mělo by to být raz dva ;-)

Dani - pozdravuj sestřičku, ať je jí dobře a ať nemá strach, cukrovka se dá zvládnout dobře, když se o ní ví
A jak je na tom Mirda? Vražený věci do nosu jsou moje noční můra u dětí, těžko se tomu dá zabránit a nic než vysvětlování nepomůže - ještě, že Anetka si do nosu zatím strká „jen" kousky papírovýho kapesníku

Irias - ad školka no comment, k tomu se totiž opravdu nedá nic říct, jen si tak myslím o některých úřednících svoje :-/

Mako - tvůj dotaz, jestli jsou děti svéhlavý … tak ANO ANO a ještě stokrát ano :-D bohužel a nevim, jestli je to znamením, výchovou, věkem, nebo čím, ale je to tak a snažím se s tím smířit, ikdyž to jde těžko

Hajdulo - tak snad už je střevní chřipka za tebou a dvě kila dole nejsou k zahození, takhle jedna chřipka za dva měsíce a nemusíš ani držet diety ;-) (vtip! samozřejmě) :-)

Mavo - volbu prezidenta jsem nesledovala, je mi z toho špatně, jeden lepší jak druhý a ty hovada co se u toho naparujou a osočujou … ble, to radši 20 dílů Pat a Mat za sebou tam je ta lidská blbost aspoň k smíchu

Kristo - o víkendu jste si koukám užili a Tomášek je teda pěkný šídlo, jinak gratulace k samostatným krůčkům, jen počkej, až bude lítat jak střela, jak budeš zas vzpomínat a říkat si, že bys ho ještě chvilku klidně nosila, než ho někde honit :-D to jsou vyhlídky co?

Ifčo - neboj Kubík přijme sourozence určitě v pohodě, já teda nemám co radit jako jedno-matka, ale holky určitě poradí co a jak, navíc určitě spoustu věcí člověk prostě VÍ jak má dělat a s břichem si hlavu nedělej, prostě budeš mít velký dítko, já taky měla obr břichoa když si vzpomenu na takovou Petulinku nebo třeba Borůfku … :-)
ad dithiaden - mě dr kdysi napsala na krabičku ¼ prášku, ale jak dlouho po sobě to nevim

Už končim ať je místo i pro ostatní :)
Sandra

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 11.02.08 16:26

Ahoj,  

Peťo gratuluji. Zvládla jsi oboje na jedničku. Jak napsat deníček, tak porod.
Tak všem přeji hodně zdravíčka a štěstíčka.  

My jsme se vrátili s pošty. Myslela jsem, že mě z Libina cestou klepne. Poslední dobou je takový umrněný. Pořád něco nechce, bručí, řve. No prostě hrůza. Takže celou cestu řval, ať ho vezmu. Pak řval, že nechce na poštu. Pak zas že nechce domů. Hrůůůůůůza. A doma to není o nic lepší. Když má jít jíst, tak řve že nechce. Když mu jídlo uklidím a řeknu, tak ať nějí. Tak zase řve, že jíst chce. A to se mu snažíme dost vycházet vstříc. Hrajeme si doma s ním, venku lítáme hrajem hokej, fotba. Nevím, snad to brzy přejde. Nebo potřebuje školku.  

Tak jsem si postěžovala.  

Sandři ahoj, taky dost, že nakoukneš.  

Evi a kde jsi ty? Pořád zlobí net? Snad jsi na nás nezapoměla?  

Marťa+Liborek

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 11.02.08 17:06

Narazila jsem na dobré stránky s receptama pro děti. Je tam hafo moc pomazánek, mrkněte pro inspiraci  

http://www.varime-detem.cz/  

marťa

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 11.02.08 17:57

Ahoj holky,
dneska mám fofr, tak jen rychle.
Solcko: krásnej deníček,  vzpomněla jsem si, jak jsem taky s odjezdem do porodnice váhala a furt nevěděla jestli jo nebo ne (porodnice 5 minut od baráku) a stejně jsme rodili až na třetí pokus

Sandro: pindík Vojtíška už od včerejška nebolí - čůřáme už normálně - díky Bohu - bylo to na palici

Jo, dnes jsme taky byli odevzdat přihlášku do místního rodinného centra=soukromé mateřské školky.
Takže Vojta nastupu 18.2. - zatím na dopoledne. Tak uvidíme.

A taky novinka z mého „podnikání“ - 1.dubna otevírám kamenný obchod na Mělníku. (Ježíš, teď nevím, jestli jsem to už nepsala v minulém deníčku). Tak doufám, že to bude dobrý a kšeftíky se rozjedou.

Tak zatím pa
Kris a Vojtíšek

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 11.02.08 18:22

Solcko,ještě jednou gratulace.Porod to byl nádherný

Dana

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 11.02.08 19:52

Ahoj,

Péťo napsala jsi to moc pěkně, mě kdyby neprdla vždycky plodovka tak bych taky váhala. A vidíš, i když mi prdla tak jsme v obou případech jeli na 2× :-) Tak to doma pěkně zvládni, snaž se hodně odpočívat, až tam budeš mít oba tak už to nepůjde a brzo napiš jak to jde.

Sandro hele a co jako myslíš, že jsem neměla malej roztomilej pupíček ale panděro jak hrom?? :-))))) Tak to jsi mě neviděla teď :-))

Mavo pořád jsem čekala kdy příjde to období vzdoru které je prý mezi 2-3 rokem tak je to tady i u nás. Je to jako u Tebe v bleděmodrém, slzy jak hrachy kvůli všemu, vztekání když není po jeho a „já chci“ máme snad co druhou větu. Ale jsem asi nějaká otupělá a moc nereaguju ani mě to nebere.

Tak právě slyším z chůvičky jak se Erik ptá Adama jestli chce smrkat, ten odpovídá že jo, Erik šustí a říká tak teď smrkej, ozývá se smrkání a Erik říká tak a teď si hajni a spi. No není to nádhera? Líp by to nezvládla ani babička :-)))))

Borůfka
jupííí už se to krátí 20tt

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 11.02.08 20:39

Solcko, krásný deníček, krásný porod:) ještě jednou taky gratulujem a taky se přidávám s přáním ať odpočíváš, dokud můžeš:)  

Sandro, tvé vyčerpávající komentáře jsou exkluzivní:) tak ať jste zdravé.  

Dani, s tím nosem mě to taky dostalo, fakt čeho se nedočkáme od těch našich zlatíček.. ještě že je to OK.  

Borůfko, teď jsem musela přečíst RAdkovi jak kluci smrkají, je to krásný!! Doufám že se taky dočkám:) jsem z toho naměkko:)  

Holky, omlouvám se zbytek jsem zapomněla, dneska byl fofr, hlídala jsem dopoledne Karolínku od sousedky a přijela mi pomoct Ilča s Vašíkem, dětičky byly moc hodný, krásně sami jedli a vůbec, odpo jsme šly s Ilčou do dětskýho koutku a dokonce jsme stačily i něco probrat, ale moc toho nebylo, však to znáte, s dětma:) ale přemlouvám ji do kina, už mám absťák.  

TAk se mějte krásně, ahoj  

iv-ka a kluci

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 11.02.08 22:03

Borůfko tak to ti upřímně závidím, že jsi otupělá na ten vzdor vzdorovitej.
Semnou to bohužel cloumá pořádně. Dneska jsem se jednou neudržela a pleskla ho. Pak je mi ho hned líto, až bych brečela. Jenže někdy už je to prostě síla. Večer když ležel, tak mě volal, ať ho jdu zkontrolovat. Tak jsem mu řekla, že až bude hodnej a bude poslouchat. Tak sliboval, že už poslouchá:-) Jenže ono to není jen o poslouchání. On je takhle hodnej. Hračky si uklidí. Když je večer a jde se spát, tak jde v pohodě. Ale přes den, ty nálady, to trucování pro každou hloupost. Děs, děs, děs.  

Tak jsem si postěžovala. Ale stejně, je to můj miláček největší. V noci ho vezmu k nám do postýlky /jako každý den/ a budu šťastná, že ho slyším jak si dýchá a tak.  

Borůfko a už víš co to bude nebo mi to tu uniklo. A nebo je to překvápko?  

A to smrkání, je to krásný. Já bych taky moc ráda pro Liborka sourozence, ale manža…  

Konec stížností, jdu spát
Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 11.02.08 22:41

Hoj holky.    

Ja jen, ze ziju.
Nemame pokazeny net, ten fachci jedna radost. Ale prdnul nam monitor u domaciho pc. kruci, kruci, kruci. My mame na ty obrazovky pech / nejdriv tv, ted monitor.
Takze jen v rychlosti z manyova pidi pracovniho pc / ani se na nej totiz normalne nedostanu, neb Standa porad maka / maji toho hodne a pohotovost a nevim co vsechno.  

Obr gratulace Peti i miminku. Hoooodne zdravicka a pohody a veeeelkou pusu prdolkovi.  

Tak se snad zase nekdy dostanu. Musime to nejak vzresit, asi novy monitor<<<<< me picneeeeee.sakra.  

tak cus.  

sorry, nemam precteno, neni kdy, ale ja to dozenuuuuu.
achoj
 e

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 12.02.08 03:02

ach jo, Ondra má 38,5 a právě zvracel, je nějakej zelenej.. teda spíš jen tak z nevolnosti, než obloukem, ale stejně asi raději ráno zajdu k dr. A hory se nám blíží:(  

iv-ka

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 12.02.08 07:56

Dobré ráno,

Iv-ko,snad se s toho Ondra vyspal a je líp.Ted řádí nějaké potvory.Taky mně ten Mirduv nos dostal.A bylo mi ho tak lito.že jsem mu slíbíila dalšího Bionicla:-//.

Rano vstavačka úpřed sedmou mně klepne.Už se asi nikdy nevyspím.

Dana

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 12.02.08 08:39

no Dani, aspoň víme, co nás čeká:) /Bionicle/   

abyste si nemyslely, že surfuju i v noci - šla jsem Ondrovi pro čípek a Radek nevypnul noťas, tak jsem vám to hned napsala:)  jinak teplota stále, dala jsem pro změnu Paralen a střídám s Nurofenem a čekám co bude.  

tak hezký den, ahoj
iv-ka

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 12.02.08 08:40

AHoj ženy,
co se týče vzdoru, ten máme už od narození, takže mě to zas tak nepřekvapuje a jsem na to zvyklá. To je furt, chci- nechci, vymýšlíme si atd atd, to mě berou všichni čerti a narozdíl do Mavy mi není líto občasné rány na zadek.  

Iv-ko, držím palce, a't  z toho nic není, vy jste taky furt na hromadě.  

Borůfko, přestaň mě děsit s tím spaním. Já furt doufám, že ho zlomím. Bohužel panáček je dosti tvrdý. Ale dnes to šlo, vzbudil se jen ve 3, tak jsem ho položila, pohladila, za chvíli už zase stál a řval, tak jsem ho nechala, uložil se nějak sám a spal do 6, luxus…  

Včera mi můj otec řekl, že bych si měla pořídit Ukrajinku na úklid,abych nebyla tak unavená. Tak nevím, buď vypadám tak děsně ztrhaně nebo je tu takový čurbes, že si toho všiml i děda.  Ale spíš je to jen jeho další výmysl (naposled prohlásil, že bychom se měli odstěhovat do Dubaje a myslel to smrtelně vážně…) Nechám si akorát umýt okna, aby to bylo jednou pořádně, ale tu domácnost zatím docela zvládám, takže uklízečku zatím neplánuju. Máme to tu malinké, tak je to zatím zbytečné.  

Jdu vymýšlet nějaký program na zpívánky… Už mi z toho hraboší. Furt si zpívám: Mám papírovou čepici a loďku z kůry stromů…  

NO nic, mějte se
Kristýna  a spol

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 12.02.08 09:38

Dobré ráno,

holky začínám být vyřízená. Prďola každou noc stávkuje,od půlnoci jsme každou hoďku vzhůru. Nezabírá nic, snažím se ho uhojdat, prso dát. U prsa se sice uklidní, ale za chvilku jsme tam co před tím. Teď to ještě zvládám, jelikož jsem doma sama, ale dost se bojím, až se chlapi vrátí. Období vzdoru nás potkalo naplno. Příští týden to tady bude asi dost náročný, rozdivočelý Ondra z hor, nevyspalá, nervozní matka. Dokonce i babička tvrdí, že Ondra zlobí a to už je co říct. Jak zvládáte tohle období? Já jsem dost startovací a teď nevychrápaná tuplem. Bojím se, abych tím nějak Ondrovi neublížila. Nevím si s ním občas rady a jak se k němu zachovat.

Dani: Co Mirda, už je mu líp? Jak to vůbec u dr. zmáknul? Co to je Bionicle? Mám mezery ve vzdělání

Ivko: Držím palečky, ať je brzy dobře. Dej vědět, jak jsi dopadla u dr.

Sandrik: Tvoje komentáře jsou úžasný. Nikdy na nikoho nezapomeneš

Borůfko: Rozhovor mezi klukama je úžasný

Kristo: Proč chtěl tatínek, abyste jste se odstěhovali zrovna do Dubaje? Jak na to přišel? Měla bych na tebe jeden dotaz ohledně daní. Mohla bych se přes SZ zeptat, abych s tím tady neotravovala?

Hajdulo: Na tebe mám taky dotaz ohledně letní dovolené. Rádi bychom koupili našim zájezd jako překvapení. Vybrala jsem Rhodos, Kolymbia, hotel Kolymbia Sky. Je to od cestovky VTT. Mohla bys mi napsat jaký máš na tuhle oblast názor. Moc ti děkuju.

Musím končit, jdem poprvé k dr. Až se vrátíme tak napíšu naše aktuální míry.

Mějte se hezky. Na dnešek hlásali ještě sluníčko, ale my tady máme dost pošmourno, snad se to ještě vybere.

Petra

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 12.02.08 09:40

Iv-ko,ja se Bioniclu branim asi 4roky.Ale už jsem povolila.Tak jednoho dostal nanarozky a dalšího ma slibeneho za ten nos.

OD soboty mam pocit,že jen vařim.V sobotu jsem dělala kuřeci kapsy a hranolky,v neděli čínu,včera špenát a dneska budou bramboraky bez mouky(recept se sousedního serveru)s pikan­tníma fazolema.A zitra dojíme zbytky bo po obědě jedu k psychoušovi.
Když je aspon jeden syn ve školce tak se to da,ale když jsme doma všichni tak „prožerem vyplatu“.Děs.

Polivku už ma  na sporaku.Husta zeleninova:-))).To maji děti rady.

d.

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 12.02.08 09:47

Peťo,Mirda už je lepší.U dr to obrečel jak mu to šťoural ven.Muselo to hodně bolet,fakt to měl hluboko.Byl to hnus.Ale vcelku to zvladl.Rymu už ma lepší,ucho taky akorat ten kašel.

Bionicle je tohle  http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?…

Takova hnusna přišera.A nejhorši je,že ho chce i Vojtik,bo na toho co ma Mirda nesmi sahat.Tak ho ukecavam,že mu na narozeniny raději koupim vlačkodrahu.
Nemate na nějakou tip?Dřevěnou,s Ma­šinky Tomáše,od Waderu?prostě cokoli.

d.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.02.08 10:13

Ahoj,  

Kristo tak to jsi mě potěšila, že v tom vzdoru nejsem sama. Dneska se zatím snažíme, oba:-))))  

Iv-ko tak co Ondra, dobrý?  

Evi tak šup šup pro nový monitor, chybíš nám tu :-)))).  

Dano a co u „psychouša“ je to lepší nebo aspoň znát. Musela jsem se mrknout na tu potvoru na MMB. Naštěstí to ještě Liborek nezná, ale věřím že Mirdovi se to líbí.  

Peťo tak ať se to ponocování trochu zlepší. Ale prďolka je ještě malej, tak má nárok.  

Liborek mě vyhání od PC. Naučil se na klávesnici podepisovat, tak tu chce pořád sedět. A ještě se naučil měnit barvu písma, šikulka.  

My tu máme dneska ošklivo. Venku je hustá mlha a zima. Ani nejdem dopo. ven.  

Zkoušeli jste si v diskuzích jak jste skutečně staří:-))) Vložila to tam Sandra. Podle toho je mi teď 10 a dožiju se 93. Manža se dožije pouhých 73, takže budu dlouho vdova :-( ))).  

Hezký den a pište
Marťa+Liborek    

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 12.02.08 10:14

Ahojky, Dani, zkus se podivat v Tescu, obcas maji vyrazne slevy na vetsi :,-(y… My ji mame a naprosta spokojenost…
 Mata

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 12.02.08 10:25

Ahojky :-)  

Petro, moc hezky denicek!  Preju, at se brzo zabehnete a uzivate si :-)  

My jsme uz pres tyden doma, musela jsem detem znovu zavest nejaky rezim, do toho jsme resili provozni problemy (treba ucpany odpad ve sklepe a h…a tekouci zachodem do bytu, pro sestinedelku tri dny z porodnice fakt chutovka :-(), ale uz se to docela zabiha a v podstate pohoda, i kdyz vecer odpadam … deti jsou k male naprosto uzasne, porad by ji chovaly, pusinkovaly, hlasi mi kazdy zvuk, Frederika uz je poradne rozmluvena, kdykoliv kojim, chodi ke me posedet „posim“ a bere si malou, aby ji pochovala.Roderick zase asistuje u nocniho kojeni, coz mu ale jako macecha nechci dovolit a jsem rad, ze se nebudi moc casto;-)  Vcera cestou do skolkysi hodne nahlas zpival „jsem Roderick bracha, Roderick S bracha“ :-) bere tu funkci desne zodpovedne ;-)   

Borufko, vesela historka, to ted budes mit na dennim poradku :-) R taky F porad poucuje a pomaha a vysvetluje… Dneska rano vlezl za F do postlky a vzajemne si strihali vlasy ;-)  

Prihodim vam nejake fotky do galerky .-)  

Mata  

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 12.02.08 11:21

Uááá,trojmatky(Ma­to)jak to zvladate???Ja mam děti dvě a jsem už dneska vycucaná jak citron.A to není poledne.O bincu doma ani nemluvím.

Mato,na ty vláčkodrahy mrknu.Snad se am něco zalíbí.

Mavo,jo cítím se o něco líp.Je to sice jak na houpačce,ale snad to půjde.

Se dívám,že jsem dneska s komentáři nějaká pladná.

No jdu dodělat ty bramboráky,MKirda hlásí,že má hlad.

d.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.02.08 11:54

Dani bramboráky mňam, taky bych si dala.  

My měli dušenou mrkvičku, mé milované. Přidala jsem si 3krát a dojedla zbytek po malým. Pššššt nikomu to neříkejte:-)))  

MatoP tak ať se doma daří.Těším se na foto, jdu mrknout do galerky.  

Malej už odpočívá, jdu plést. Už mi zbývá jen jeden rukáv.  

Marťa+Liborek

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 12.02.08 12:11

Ahoj,

Dano koupili jsme obr velkou :,-(u vláčků u Lídla, měli je v akci snad za 500,–, je fakt obrovská. Jinak Bionicle viděli kluci u kamarádky co má staršího kluka a byli z toho hotoví, obávám se že nás to taky čeká ale připadá mi to fakt hnusný.

Máťo koukej napsat víc jak funguješ se třema, jsem zvědavá jak to jde zvládnout a na co se mám případně připravit :-) A jak Bea roste? H..vna v bytě znám, nám se občas ucpe čerpadlo do žumpy a plavou nám ve sklepě, humusárna.

Petro neboj, ono se mu to spaní během pár dní srovná, zvlášť až ho bude Ondra přes den udržovat vzhůru :-) A jak jsem psala Erik taky zlobí, všichni to říkají ale já mám pocit že pořád nepřekračuje určité meze a zlobí tak klukovsky. Kluci prostě musí zlobit. Hodně věcí neřeším, ale jakmile má snahu být drzý nebo dělat něco co vyloženě ví že nesmí tak mu jednu plesknu.

Iv-ko to je radost, snad to nic nebude. Kam jedete na hory?

Mavo bude zase překvápko :-) A test jsem si dělala taky, je mi 17náct a dožiju se 91 let. No nevím jestli tu chci tak dlouho strašit.

Borůfka

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 12.02.08 12:51

Solcko, klidně napiš, když to budu vědět…  

Tomášek právě poobědval. Napřed mísa hráškové polévky, pak jedna konzervička a završil to několika lžícemi bramborové kaše. Osolené, vyrobené z krabicového mléka…prostě mi hučel u nohy tak dlouho, až jsem mu jí dala taky. Ach jo.  

Zuzanka si zase oblíbila žvýkačky. Nepolyká je a žvejká celej den. U jídla si jí vyndá, nalepí na kraj talíře a po jídle pokračuje. Ach jo. Ale jí mrkev a pribiňáky, zázrak.  

Dano, s tím nosem, to je síla, kdo ví, co to tam vlastně měl nacpaný…  

Zatím pa
Kristýna a spol

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 12.02.08 13:07

holky díky že na nás myslíte, je to fakt hrozný letos, když ne Luki tak Ondra, mám vážnou obavu o ty naše hory:(  a to tam máme slavit ty Lukiho narozky a já kupuju bečku protože mám krásných 30 :)  ach jo. No nic, nebudu se stresovat dopředu.
Musela jsem už Ondru i vysprchovat ve vlažné vodě, měl chudáček skoro 39 a ještě jsem nemohla na:,–(it další čípek, aspoň se pak napil a teď spí, tak doufám že si odpočne a bude líp. Po telef. poradě s dr. jsem návštěvu nechala na zítra, jen kdyby zvracel tak valíme na pohotovost, ale zatím jen teplota a není nic vidět, tak snad to bude jen viroza nebo 6 nemoc.. je to stejně síla, s Lukinem jako s prvním děckem bych už byla u dr. asi 3×, holt už jsem otrlejší.  

Borůfko, jedem do Velké ÚPy, nepředpokládám že bude sníh, a jestli ještě k tomu nebude ani sluníčko, tak budou bahnitý hory, poprvé za těch 10 let co jezdíme s partou.. vždycky nám sníh napadl a bylo krásně. Vlastně bahnitý hory budou i tak, když bude svítit, to roztaje těch 15cm co tam teď prý je na sjezdovce:)  doufám, že aspoň v Peci pod Sněžkou něco zůstane a aspoń jeden den si zalyžuju, už mi to chybí po těch těhotenstvích.  

Mavo, mrkvičku taky můžu, Radek ji nesnáší, což mě nevadí, aspoň zbyde:) test jsem si dělala, jsem nějaká stará - 22 a dožiju se něco přes 80, což mě příjde až až:)  ty rodinný prognózy mě to hodně zhoršují:(
a Dani, bramboráky po mě chce Radek neustále, no moc často mě nepřemluví,hlavně poslední dobou se mi nějak nechce. A drž se, babo, a zkus občas radši místo vaření si odpočinout, děcka dojí zbytky nebo si dají krupičku a ty si hoď nohy na stůl a manžel ať si koupí jednou párek:)  odpočívej jak to jde, bude líp uvidíš. Takový vaření se ode mě RAdek asi nikdy nedočká, mám jen štěstí že není náročnej:)  já jsem o víkendu dostala kastrol svíčkové s domácím knedlíkem od sousedky a v neděli jsme byli u našich:)  /asi už mám pověst katastrofické kuchařky i u nás na ulici:D /  

MatoP tak takový zážitky po návratu z porodnice, to je hustý. Seš dobrá, jak to zvládáš, super že Roderick už je „velkej“ brácha, zabaví Frederiku a tak..   taky mrknu do galerky:)  

Solcko, nesmíš nad tím přemýšlet, žes nespala, a za pár dnů ti to ani nepříjde.. chce to vydržet to 6ti nedělí a bude to lepší.. hormony ti pomůžou:) neuklízej, odpočívej jak to půjde a hlavně nic neřeš dopředu, zvládneš to !!!Povolej si posily a zaměstnej rodinu, máš na to nárok.  

Kristo, mě to zas tady u nás příjde moc veliký a kdybych měla tip tak paní na úklid beru okamžitě!! a Dubaj mě pobavila:)  

no nic, mezitím se Ondra vzbudil hodinu po čípku a más 38,5 - to nevypadá dobře, ta sprcha předtím moc nepomohla, jdu to řešit. aspoň pije.  

iv-ka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 12.02.08 13:13

Nazdárek vespolek :-))
teda holky pracující, vůbec nechápu, jak to můžete stíhat. Já si připadám jak honící pes…uvařit, uklidit, upéct, nakoupit, vyprat, vyžehlit, s Ondrou ven a věci do práce…potřebovala bych, aby den měl aspoň 30 hodin! Ale už mám lepší vyhlídky…ve čtvrtek jdeme na svatbu švagrovi, tak se těším a příští týden bude manža doma něco kutat, zase sekat do zdi atd.,  takže se na celý týden dekujeme k našim. Snažím se dohnat, co nestíhám, takže mám domluveno asi s 10 kámoškama, že se uvidíme, každá od jinud, tak nevím, jak to stihnu :-))
Byla jsem na gyndě, mám opět nějaký zánět, takže mám mast a zaváděcí bobule :-( ach jo.  

Solcko, porod super, taková rychlovka je fajn! Tak ať hezky rostete a jste zdraví!

K té dovolené: Rhodos je dobrý, pěkné památky (hlavně opevnění v hlavním městě, zbytky kolosu Rhodského, údolí motýlů atd), ale počítej s tím, že pláže jsou oblázkovo-písčité (ne samý písek), ale zrovna ta oblast Kolymbie je na tom celkem dobře. Je tam poměrně větrno. Pokud jsi ten zájezd ještě u VTT nezaplatila (nejsou moc spolehlivý), zkus mi schválně SZ poslat kolik je rodičům let, který chcete termín a za kolik (je dost možné, že máme společné letadlo s VTT, takže i termín by mohl být stejný). Podívám se, zda by to nešlo od nás levněji, tento hotel máme taky v nabídce.  

Borůfko, Erik je teda super chůva! To není špatný :-) A nekecej, že už máš 20tt, to přece není možný! :-)  

Marťo, Ondráš taky neposlouchá. Začal si teď teda krásně hrát sám, takže dopoledne uvařím a uklidím a ani o něm nevím..je v pokojíku a skládá puzzle nebo si hraje. Ale jak po něm něco chci, tak je problém..nechce uklízet hračky, nechce se oblíkat ven atd…takže vyhrožuju, že večer nepustím dvd, většinou to zabírá. Dneska má ale „svůj den", takže dvd na večer už má zatržený a dovršil to tím, že roztrhl knížku z knihovny-teda ne schválně, ale…stejně!

Ivko, ať je Ondráškovi brzo lépe!

pa, jdu rychle něco dělat do práce, než se ten sígr vzbudí…
 Hanka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 12.02.08 13:19

Mato: Z tvého příspěvku čiší naprostá pohoda a klídek. H… v bytě je teda chuťovka, ale snad už to máte vyřešené. Upřímně závidím v jaké pohodě všechno zvládáš.  Moc ti fandím.

Dano: Dej vědět jaký jsi měla zase pocit po návštěvě dr. Myslím si, že teď už by to mělo být jen lepší a lepší. Mirda je šikula, že dr. zmáknul.

Kristo: Využila jsem hned tvé nabídky a poslala jsem ti do SZ dotaz. Snad z toho budeš moudrá.

Ivko: Jak bojujete po dnešní noci?

Borůfko: Taky beru takové to klasické klučičí zlobení, ale Ondra je poslední dobou drzý. Na všechno co mu řeknu, mi začíná odpovídat slovem  - ale. Všechno máme na 10× a většinou na něj už musíme hrozit, plácnout, zlobit se. Nic nejde v klidu.  Bohužel nejsem moc trpělivá, takže velmi rychle vylítnu. Pak mě to moc mrzí. Je mi líto, že se takhle chová.

My jsme dneska byli poprvé v poradně. Prďola za 10 dnů přibral přes 600g, takže opravdu nemusím mít strach, že by trpěl hlady, což už mě napadalo, když jsem ho měla neustále u prsa. Mám pocit, že tímhle tempem mě brzy sežere. Kdyby se to na mě aspoň někde projevilo.

Jdu obědvat.

Petra

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 12.02.08 13:23

Iv-ko to mi připomíná ty Adamovi horečky minulý týden ale ten měl k tomu hnusný kašel. Držím palce.

Hajdulo DVD a školku už nezakazuju protože to je jediný čas kdy mám chvilku pro sebe a to je pak trest spíš pro mě než pro ně :-)))

Adam už je vzhůru, spí teď max. hodinku. Jdeme ven i když se mi tam vůůůbec nechce, je zase hnusně.

Borůfka

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 12.02.08 13:30

žvýkačky jsou super:) Lukin taky miluje. A když má rýmu, tak pomáhají na zalehlý ucho - říkal dr. a schválil mu to:)  

iv-ka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 12.02.08 13:35

Ivko: Myslím na vás, ať jste brzy fit. Děkuji ti za podporu. Zatím se cítím dobře, uvidíme příští týden.

Hajdulo: Moc děkuju, hned ti pošlu SZ. Jak jste docílili toho, že si Ondrášek hraje sám? U nás si o tom můžu nechat jen zdát.

Petra

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 12.02.08 13:39

Holky, kde jste našly diskuzi ohledně stáří? Nemůžu to najít. P.

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 12.02.08 14:21

https://www.emimino.cz/modules.php?…  

je vidět, že se zatím nudíš:D  držte se. ahoj  

iv-ka

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 12.02.08 14:36

Haha, tak mně je 8 a dožiju se 97. To určitě!
K.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.02.08 15:07

Ahojky,  

Liborek si teď dal hodinku odpoledního spánku, já si tak napůl zdřímla s ním, po tom dobrém obědě.  

Jenže nechce jít  ven, tak ho musím jít na něco nalákat. Mě se teda taky nechce, je tam hnusně. Ale na chvilku vypadnout musíme nebo se tu zblázním.
Dneska jsem mu vyndala nové puzzle abecedu. Zabavilo ho to na dvě hodiny.  

MatoP taky mě zajímá jak to zvládáš s třema dítkama.  

Solcko tak Martínek pěkně přibírá, to je radost viď. A asi si prso oblíbil, vždyť je to chlap, tak mu to neber.  

Nejraději bych si šla někam zaplavat. Zítra je manža doma, tak budem muset někam vyrazit.  

Hezký den
Marťa+Liborek

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 13.02.08 07:32

nazdárek  

tak u nás to začíná být akční - krom toho že mi opět vyskočilo koleno, ale poprvé nešlo nahodit zpátky  - až po úporný snaze - tak pajdám a mám ho oteklý … nic hroznýho až na to že mě bolí zub jaksviňa - zubaře jsem umluvila na jeho dnešní poolední pauzu - a do té doby mám naordinovánu růžovou snídaní (rozuměj ibalgin 400)  ne že by nějak extra zabíral… takže nic moc… no a matýno se rozhodl, že když už stejně nespím že mi noc zpestří a v noci - teda vew 3 ráno vyhodil včerejší odpolední jídlo a tvářil se přitom značně zdrceně… takže vítáme do klubu blijících - teda zatím se to podařilo jen jednou, tak doufám že bude naše sluníčko vpořádku…  no a marek v řiti a já ještě musím udílet instrukce podlahářům na baráku - nicméně ivko ještě jednou dík za bravurní přeměření
takže se zatím loučím a jdu někam upadnout než vstanou děti

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 13.02.08 07:34

jo a držte nám pěsti ať to není nějaká viroza - a kdyby to náhodou byla viroza tak ať ji chytnu až ve 14:00 páč tou dobou už budu doma zpátky od zubaře - to jsou priority co… no v noci jsem vymýšlela katastrofické scénáře jak jedu blijící autem ale - co by se mnou dělal zubař to je ve hvězdách:O(((()  asi nicmoc

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 13.02.08 08:57

dobré ráno,  

Borůfko, vaši podlahu úspěšně šíříme dál, už ji kladou u Maky :D  - vysvětlím to přeměření - Maka něco potřebovala ujasnit, tak jsem vzala pravítko a přeměřila no a pak to vzal do rukou Lukin a hlásí:  „je to 13 a 8 a váží to 14 a 60“   :)  

Jinak u nás stále přes 38,5, včera odpoledne skoro 39, ale furt žádné další příznaky, v noci už vydržel 5 hodin bez čípku - vidím mírné zlepšení, tak zatím asi ještě vydržím - jestli se zítra osype, tak je to ta 6tá nemoc.  

ahoj  

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 13.02.08 10:11

jo a těhule Pražandy - četly jste tuhle diskuzi? https://www.emimino.cz/modules.php?…  

zdarma 3D UTZ mimča, ale musíte být 18-30tt  - Borůfka myslím splňuje.. ještě někdo? :)  akorát to bude asi náročnější s hlídáním, co  

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 13.02.08 10:51

a do třetice:)  včera jsem našla u sousedů tohle video: http://www.stream.cz/…-drsni-kluci

pro všechny popelářomily:)  Lukin už to viděl asi 20×, když vysypává svoje popelnice doma tak si zpívá „špínu špinavou..“ stále chce dokola pouštět popeláře:D   fakt super  

iv-ka  

a napište už někdo:)

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 13.02.08 13:33

Ahojky,  

tak všem blijícím hodně sil. A ať to není žádná viróza.  

Mako co zuby? Lepší?  

My byli ráno taky u zubaře. Liborek měl preventivní kontrolu. Zoubky jako perličky, konstatovala zubařka. Tak spokojenost. Liborek sám seděl na zubařském křesle, tak je důůůůůležitej /do teď mi sedával na klíně/.  

Já si zašla na poslední píchanec klíšťáků. Brrr, trošku mě bolí prcinka. Jo dneska říkali, že klíšťata už  vylézají. Oblasti jako Praha, Šumava, Podyjí......  

U nás vylezlo sluníčko, tak půjdeme ven. Teda až udělám krabovou pomázánku, ať máme co na sváču.  

Ahoooj
Marťa+Liborek

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 13.02.08 14:25

Mavo mňam, krabovou bych si dala:)  kluci usnuli, Ondra stále stejný stav, ale vzhledem k tomu, že nejsou žádné jiné příznaky tak po poradě s Julkou:) to vypadá na 6 nemoc - takže jestli se dnes večer nebo zítra osype, tak je to ono. Lukin to neměl, tak nemám zkušenost. Akorát nevím, jestli to může chytit taky, když už je skoro 3leťák. No ale do hor by se to snad mělo stihnout..  

Mako tak co zub, dobrý už? a taky doufám že nebliješ i ty a že Matesovi jen něco nesedlo..  

jdu zkusit chvíli zavřít oči, ale už je dost pozdě, Lukin asi za chvíli bude vstávat.  

iv-ka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 13.02.08 16:04

nazdárek
jsem z5 od zubaře - už je to lepší ale tam to byla muka… sice to asi šestkrát opíchal a nechal mě 15 minut ještě sedět v čekárně aby to účinkovalo, ale nicmoc - stejně to bylo hustý, ale už je to za mnou a zdá se že to je lepší - no kéž by:O))) 
Matýno neblije - jen nechce jíst rohlíky - dost divný - no asi mu nesedl rohlík:) nebo spíš polyká moc velký kusy, tak asi žaludek řek stop - nemá ani průjem nic, takže doufám že se to nebude opakovat - potřebovala bych se vyspat - padaj mi oči:o)
Iv-ko - video gut - ukážu to michalovi - uvidíme co to s ním udělá - ale popeláři od brudera u nás frčí taky - ted dostane na narozeniny ten vytouženej kontejner k nim:o)
JInak podlahy se protáhnou protože je tam tak strašně křivá podlaha že se nedoplatíme - rozpočet byl dělanej na 1/4 toho co tam ve skutečnosti bude muset být… mě jebne  páč je to dost finanční pálka:o(  ale prý dostanem slevu páč i firma je z toho kapet rozrušená - no ono započítat dvacet pytlů a místo toho nivelovat ze 70 - je brutální rozdíl - a a co pytel to 1000káčé - jsem šla do kolen když jsem to slyšela… tak je tam půjdem zkontrolovat jestli se nám na baráčku neflákají a pak půjdem vyloupit banku:o)))) 
nic musím slyším že se matýno dáví v postýlce :o(((  ne že by blil ale zvykl si ruku - a to až po zápěstí strkat do pusy a už několikrát se doblil … ale ty zvuky co u toho vydává jsou strašný..... plácnout po ruce nepomáhá, napomínat taky ne . jen prostě odvést pozornost…
navíc náš skoror tříroček vyžaduje opět sunar tak mu to jdu rozmluvit  - pije ráno i večer tři decky takže nemá absolutně nárok

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 13.02.08 16:40

Ahojky,

Mako: Držím palec, ať máš už od zubu pokoj. Prďolka snad už bude taky v pohodě. Co se týká stavby, tak jsou to vždycky šokovky. Přeji ať jich zažíváte co nejméně.

Ivko: Jsem zvědavá, jaká nemoc se nakonec u Ondráška vyklube. Kdy odjíždíte na hory?

Mavo: Liborek už je velký chlap. Ondra mi zatím taky vždycky sedí na klíně, pak ještě vyšetřuje mě. Jak děláš krabí pomazánku? O sluníčku si tady můžem nechat jen zdát. Je pěkně hnusně. Byli jste plavat?

Video o popelářích dobrý. Chtěla jsem se zeptat, opravdu mají popeláři nebo garáže takový úspěch a kluci si s tím hrají? Bojím se něco takového koupit, protože Ondra u ničeho nevydrží, pak si s tím nehraje a přeci jen to není nejlevnější záležitost.

Choooj Petra

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 13.02.08 16:55

Petro,  

garáže u nás nic moc. Dostal je k vánocům. Ze začátku ho to bavilo, teď jak kdy. Že by u toho seděl celý den, to teda ne. Tak jednou dvakrát do týdne na chvilku.  

Krabí: no já se stím moc nemažu.
Nastrouhat tyčinky na jemno, přidám bílí jogurt, majonézu /bez té nám to nechutná:-((/  tavený sýr, sůl, pepř.  

Marťa+Liborek

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 13.02.08 17:41

Iv-ko ještě dotaz - píšu to sem páč se zdá že čteš pravidelně - jakou barvu má ta Vaše izolace pod plovoučkou?
a to je asi tak vše šla bych spát - děti mají jiný názor… a když si lehnu tak se dou po mě oba dva válet:o)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama