JARŃULKY 2005- CO TO JE RODINA ?

Rodičovství

Ahojte moje  milé Jarňulky,   rozhodla jsem na rychlo a impulsivně (opět)  napsat další deníček, který je již potřeba. Btw. tenhle je můj patnáctý ( koukla jsem do wordu :)

Jak jsem psala již v komentu, byli jsme dnes na návštěvě u mé rodiny. Pocházím z větší rodiny, manžel také. Oba máme dva bratry. Manžel se s nimi téměř nestýká, jen s jedním je celkem v kontaktu. V podstatě i tyto návštěvy domluvím já. Tchýně pochází ze 4 sourozenců, tudíž má manža spoustu sestřenek a bratránků. S nimi se nevidá téměř vůbec, spíše náhodou na návštěvě u dědečka. Teprve před 2 dny jsem se zeptala, zda má i jeho otec sourozence, nikdy o nich nemluvil. Rozpovídal, resp. rovzpomínal se, že je má a že má tedy i další sestřenky apod. Doteď mi o nich vůbec neřekl, natož abychom se s nimi viděli :-) Nezlobím se samozřejmě, jen mne to udivuje :-) V naší rodině je totiž vše úúúúplně jinak.

Dnes měla moje neteř 6. narozeniny a byla tedy oslava. Bylo dost pozvaných a sešlo se nás tam asi 20 a to další sestřenka s rodinou nemohla, byli nemocní ( Danko, zdravím, pokud nás čteš :-). Když jsme se sešli v jejich 3-pokoj. bytě, manža tiše trpěl, prý- už mi to nedělej :-))) Prostě není zvyklý na tolik lidí a ještě z rodiny. Má je rád, ale nechápe, co na tom máme se takhle ve velkém a často scházet. Já jsem zase nadšená, že uvidím své sestřenky ( které mmch. patří mezi mé nejbližší kamarádky !), jejich děti, tety, strejdy. Prostě jsem zvyklá se takto vídat. Bydleli jsme v dětství blízko sebe a tak jsme se často navštěvovali. Snažíme se dohromady slavit naše narozky, narozky našich dětí a je to super !!! V podstatě tyhle sešlosti přebíráme od svých rodičů, jen ty dětské oslavy jsou víc balónkovaté a barevné :-))

Než jsme poznala manžu, myslela jsem si, že takhle vřelé a rodinné je to všude. Ale ne každý má tyto zvyky či náturu :-)) A mně to přijde děsně líto. Žijeme jen jednou a opravdu nevím, zda se takto pospolu sejdeme i příští rok ( u nás to platilo dvojnásob, bohužel… ale i takový je život).

Jak je to ve vaší rodině ? Moc se těším na názory :-)

Irias

Peletonek :
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Hajdula- 28.2. Ondra, Barborka10.10.2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor, TP 16/3 2009
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Bára
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta, TP 19/3 2009
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Beatrica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 02.11.08 20:42

Jůůůů prga:-)))) Po hodně dlouhé době:-))) Tak jdu číst:-)))
 Pískle

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 02.11.08 20:50

Prvníííí co má přečteno :-)) Rychle to pošlu a ještě napíšu :-)))

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 02.11.08 21:08

Irčo - jsi naše záchrana s deníčkama:-))) A tento je super! Zajímavé téma k zamyšlení:-))) Tiše Ti závidím vaše rodinná setkávání, oslavy a společné radování se:-))) U nás je to mizérie… Nebývala, ale cosi se změnilo a už je:-( Já bych se ráda setkávala minimálně s jednou sestřenkou a bratránkem, ale odezva z druhé strany 0. Druhé koleno sestřenek a vlastně i celé rodiny oddělil majetek:-( Takže zůstala jedna teta se strejdou, vidíme se jednou za rok, rádi, ale to je vše:-( Ze strany manžela taky žádnej zázrak, všichni jsou rozeseti po republice, každej trochu „někde jinde“ a tam je to na svatbách a nakonec bude na pohřbech:-( S rodiči se vídáme pravidelně, tam to klape, včetně oslav:-))) Můj brácha je z ruky, ale není to tak hrozný, jenže švagrovka je na „jiné vlně“, tak se moc nevyhledáváme. Sestřenku viděl Máťa jednou:-( S Danovou ségrou je to dvakrát do roka a vždy „oslavíme“ vše najednou, rádi, ale taky to asi stačí… Je mi to líto… Vzpomínám na setkání všech nás bratránků a sestřenek na společných oslavách, jaká to byla vždycky sranda a jak se rodičové upravili do nálady a my se jim smáli:-)))
Měníme se, doba nás mění, spěch, honba za penězi, učíme se poznávat sami sebe a tím pro sebe volit to nejlepší… Za komunistů jsme se neměli za čím honit, o nějakém sebepoznání jsme neměli (resp. naši rodiče) snad asi páru a měli čas na setkávání… Snad se nám to jednou povede změnit, kdo ví? To se na dobu nevymlouvám, ráda bych se scházela, jenže s kým? Tak takhle nějak to cítím já…  

Danovi už je líp - huráááá:-) Babi je ještě jak mrtvola a já jdu do sprchy a na kutě, páč musím dospat ten včerejšek…  

Irčo - tak ať je Štěpík brzo fit a nekašle:-) A dík za ten deníček:-)  

Brou Pískle

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 02.11.08 21:13

Taaak, deníček u nás aktuální protože máme doma ohledně oslav pořád spory. U nás má máma dva sourozence, táta jednoho. Všichni mají dvě děti a některé ty děti už mají jedno nebo dvě další děti. Na poslední oslavě nás bylo 25 a to bylo jen z mojí strany a ještě nedošli všichni a dohodli jsme se že je to asi naposledy kdy se takhle scházíme. Drželi to hlavně naši rodiče, se sestřenicema a bratrancema jsme se viděli často jako děti pak to řídlo. Od té doby slavíme jen s úzkou rodinou což je 17 lidí dohromady i s Vaškovou stranou a to je až až. Navíc švagrová chce slavit všechno tzn. i svátky a narozeniny dětí a pro to já moc nejsem. Ne že bych je ráda neviděla ale docela to leze do peněz. Nejsou zvyklí dávat si drobnosti takže jsou to většinou dary a vzhledem k počtu i našich dětí bych to ráda stáhla jen na Vánoce. Zrovna teď mi psala že bude Martina (synovec) a zvou nás na oslavu.

Těhulkám obr gratulace k dobrým výsledkům UTZ, jsem taky napnutá jestli to budou holčičky, letos se jim fakt daří :-)

Hajdulo zvládáš krásně, šikulka :-)

Dneska jsem normálně měla šok, vyrazila jsem s děckama u nás na „vesnici“ na lampionovy průvod a ejhle, najednou přede mnou Krista s Tomáškem, manžou a Zuzkou. To jsem teda zírala :-))) Ani jsme se nestihli rozloučit tak dodatečně ahoj :-))) Včera jsme byli v cirkuse Keller, takový menší rodinný, cvičili tam pejsky, měli tam hady a krokodýla, no Berousek to nebyl ale klukům se líbilo.

Pískle srajda ať je brzo pryč a depka jakbysmet. Na mě taky mrcha podzimní sedá ale zatím se úspěšně bráním :-)

Víc nevím, příští týden jdeme na krev tak se rozhodne co je to za mrchu. Tea očkování a ten další týden jí chci nechat nastřelit naušničky. Mám kontakt na bezva doktorku co dělá i homeo a nějak ty ouška prosvěcuje aby tam nic nebylo.

Tak já zase mizím a zkusím se zase brzo ukázat
Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 03.11.08 06:45

dobré ráno    u nás opět  krásně teplo, včera na dušičky bylo 20 C !!!!!    děkuji za reakce na deníček :-) rodinná setkání jsem tam pojala jako oslavy, protože jsme zrovna z jedné dojeli,ale samozřejmě  pokud mám čas a náladu, dáme „jen besedu“, prostě stačí i hodin. pokec, vidět sebe, co je nového, děti- ty jsou vždy kouzelné :-)  nemusí to tedy být jen oslavy s dárky,ale  opravdu i ta hodina návštěvy udělá hodně. je jasné, někdy tomu brání opravdu velká vzdálenost či druhá strana.  ale s těmi dobrými to vždy za pokus stojí !  a btw. v naší rodině nikdy nebyl majetek, o který se dělit, takže v tomto směru bez problémů , naštěstí !
a že si telefonuji a vídám s bráškama, to je jasné, o tom ani nepíšu. v podstatě díky za tak velkou a dobrou rodinu !!!    zatím pa, jsem tu celý den :-) irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 03.11.08 06:50

Pískle- je dobré, že aspon nějaké dobré vazby jsou a stýkáte se… ale zrovna tobě, která máš tolik přátel a samé akce, to nemusí být až tak líto :-))    Borůfko- taky jsem zrušila dárky na vánoce a svátky,  raději nahradím tou návštěvou, než povinně nedobrovolně

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.11.08 08:09

Dobré ráno,  

po mé skoro týdení absenci nový deníček, jupííííí.  

Irčo a ten patnáctý se teda zas jednou povedl, jako každý jiný u tebe. Rodiné oslavy já můžu. Taky se scházíme, naštěstí jak z naší tak manželovi strany. Narozeniny, vánoce a jiné svátky /jako třeba i různé poutě a posvícení/ slavíme společně. Někdy je to náročné na přípravu a organizaci, ale zas to za to stojí.
Zrovna v neděli měl manžel narozky a oslavili jsme to taky pěkně. Sice nás nebylo až tak moc, ale stálo to za to :-)  

Libča je po týdnu ve školce. Měla jsem strach, jak to zvládne. V šatně zkoušel slzy, ale já se nedala. Do třídy šel už v pohodě. Dal mi pusu a zamával mi. Pak jsem chvilku počkala v šatně a byl tam klid. Ani jsem ho neviděla nikde u okna , když jsem odcházela.  

Mě bylo včera zle. Bolest hlavy hned od rána a vydrželo to i do noci. Hrůza děs, jen jsem polehávala, pila a oddychovala. Dneska ještě menší tlak cítím, ale je to lepší.  

A počasí je u nás opět super hnusné. Prší mlha, fouká, bléééééééé hnus.  

Jdu snídat, pište mám absťák :-)
Marťa  

Jo a úroda holčiček by mi vůbec nevadila …

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 03.11.08 08:31

Ahoj holky,  

Irias- moc pěkný deníček.  

Rodina z mojí strany se celkem schází . Naposledy mega akce u nás na chalupě na konci srpna. Opékání prasete a sud. Přizvali jsme i tchánovce a manžovi sourozence- no, byli úplně nadšení. Naše rodina je krásně přijala, dalo by se říct, že jsou kámoši.  

Když měla sestřenka promoci, byli jsme jak Hujerovi- celá řada v aule byla naší rodiny:-))))Mamka je ze tří dětí, taťka ze dvou (tato strana rodiny se bohužel neschází. Stala se jedna nepříjemná událost a od té doby konec:-((). Zato z mamčiny strany to „jede“. Já mám rodinné sešlosti ráda. Nejvíc si rozumím se sestřenkou (máme podobně staré děti) a bereme se spíš jako ségry a pro naše je jako dcera. Brácha je v pohodě, ale bydlí daleko. Neteř téměř neznám- bohužel. Je mi to moc líto.S bráchou jsme byli nejlepší kámoši. Vídali jsme se pořád. Ale teď bydlíme 150 km od sebe…Ale čas na zavolání si najdeme a tak čtyřikrát do roka se vidíme na chalupě.
Jo, taťkova mamka je velká kámoška mé druhé babi(mamčiny mamky):-)) Pravidelně si volají a navštěvují se.Daly se dohromady až věkem, dřív tomu tak nebylo:-)  

Manžova strana rodiny se neschází od té doby, co umřela jeho babička. Předtím jsme se aspoň viděli na oslavě jejích narozenin. Manži mamka má snahu se se sourozenci vídat, ale oni o to jak je vidět nestojí… Tchánova bratra jsem viděla pouze na svatbě. … Škoda, je to bezva chlap.  

Jdu pracovat.
Zatím ahoj E.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 03.11.08 09:44

Irias - veliké díky za nový deníček, krátký ale krásný!  

k tématu - už jsem to tu jednou psala, jak se pěkně rozšiřuje ta naše rodinka (myslím mé sestry a sestřenice) - scházíme se poměrně často, minimálně párkrát do roka se všichni slezeme: na Boží hod a na narozeninách dědy případně babička (ta je má o prázdninách, tak je to dost poznamenaný dovolenýma, ale taky se povede) a případně u dalších narozenin, především kulativ.
Z máminy strany, když se všichni sejdeme, tak je nás 21 +1 u sestry v břiše, příbuzní z tátovy strany jsou buď posmrti (děda s babičkou a jeden strejda) a nebo bydlí za oceánem (nevlastní teta s manželem a strejda s manželkou, teta má ještě dva už veeeliké syny, oba s partnerkami, jeden má dvě dcery), takže se stýkáme vlastně jen s tátou a jeho druhou manželkou a jejíma dvěma dětma (ikdyž je vlastně nemůžu moc vystát, tak na těch pár chvil to překousnu).  

Od Tibora je to taky dost početný, ale stýkáme se jen s menší částí z příbuzenstva - tchýně, švagrová s dcerou, děda s babičkou, strýc s tetou, Tiborova sestřenice s manželem a dvěma holkama.
Pak je tu dost dalších, které jsem buď viděla jednou nebo jsem je neviděla nikdy (a hodně z nich se nevidělo přes víc jak 10 let ani s Tiborem) - Tiborův táta (1× jsem ho viděla a nedopadlo to vůbec pěkně, jak se choval) :-(, babička, strýc a tety s rodinami, tchánova druhá exmanželka s dcerou a její rodina, první manželka Tiborova strýce a jedna sestřenice s rodinou, otec od neteře a otec švagrové (první manžel tchýně). Protože nežijí všichni na jednopm místě, někteří i mimo Čr, tak je jeasný, že to je ovlivněný i tím, ale přijde mi divný, že oni spolu ani nijak nekomunikují :-/
Prostě mi vadí, že si třeba ani nepošlou dopis, fotku dětí/vnoučat, nic, vlastně si říkámn, jestli bychom se kdy dozvěděli, kdyby někdo z nich nedejbože třeba zemřel :-(  

Už rok se snažím dokopat Tibora, aby napsal aspoň svojí babičkce na Slovensko a poslal jí nějakou fotku Anetky, ikdyž u ní teď žije jeho otec, se kterým prostě mluvit už nechce, tak ta babička za to nemůže a když nezavolá/nenapíše ona, tak musí ten první krok udělat on. Pokud nenapíše do Vánoc, napíšu já (jen z něj budu muset vymámit adresu). Tohle mi prostě nepřipadá normální, taky si myslím, že by se rodinné svazky měly udržovat … no končím, jsem se rozepsala víc, než jsem chtěla. Jo a stejně jak manžel Irias - ani Tibor nemá rád velké rodinné sešlosti.
Končím a reagovat budu v příštím komentáři
 Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 03.11.08 10:15

Sandro- v posledním odstavci ti moc rozumím, snažím se být prostředníkem mezi  manžou a jeho otce, leč marně. oba tvrdí jak berani, nikdo první krok neudělá. je mi to líto kvůli štěpánkovi, že už nemá tedy dědečka… i.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.11.08 10:20

ahoj,

Irias, díky moc za deníček, je moc pěkný.
Moje mamka má ségru, s ní a sestřenkou se vídáme hodně, min. 2× do měsíce, brancence vidím občas, když je zrovna u nich. Táta má taky ségru, ale ta je praštěná, takže jsme styky přerušili. Manžova mamka má též ségru, ale u nich v rodině na to moc nejsou, takže se s ní vídá jen tchýně, my ne. A manžův táta je jedináček, takže tím končíme. Můj brácha bydlí pořád ještě u našich (je mu 30 a má už 13 let stejnou přítelkyni, ale k ničemu se nemají), takže ho vídám, když jsme u našich. A manža má bráchu - ten je fajn, i jeho manželka, takže ty celkem vídáme. Jinak rodinné oslavy probíhají společně, ale je to síla, nic moc, manža nemusí mojí mamku a máma zase jeho rodiče, takže to je „moc fajn“ a jsem vždycky ráda, když to je za námi. Bohužel.

Kolo dělají snad jen ve dvou barvách (říkal manža) - v zelené a červené, ale ta červená je divná, viděli jsme v prodejně, je taková metalíza a skoro do vínova, nic moc pro kluka. Tak proto jdeme do zelený - zrovna teď ho manža jel vyzvednout, tak se těším, až ho doveze a jsem zvědavá, kam ho až do vánoc v našem bytě schováme.

Pískle, všem u vás držíme palce, ať vás blití opustí a Máťa ať dobře dopadne u dr. S tím kulečníkem jste stejně nezmaři :-)

Borůfko, držím palce, ať máte dobré výsledky a prosím pošli mi odkaz na to nastřelování náušniček. Dneska je chci koupit, Baruš je dostane od Ježíška a v lednu na to taky hupsnem, už se nemůžu dočkat :-)

Marťo, Libča je šikula, jak dneska zvládl školku!

Dneska šel Ondrášek do školky zase v pohodě, tak snad už to bude dobrý. Účka ho krásně přivítala, že se na něj už těší a že se po něm ptá Honzík, tak to bylo určitě pro Ondru příjemný.
A protože byla Baruš nakojená, hlídal ji manža a Ondra už ve školce, skočila jsem si ke kadeřnici a mám asi o 15cm kratší vlasy, no prostě z dlouhých mám sotva na ramena..skoro jako Pískle a jsem moc spokojená, je to úleva :-)

A abyste si nemyslely, jak je všechno pohoda a levou zadní - Bára už asi tři dny každý odpoledne řve a řve, skoro dvě hodiny v kuse, včera už to byl vrchol, ječela tady od jedný do tří, pak jsem ji sbalila do kočáru, tak konečně usnula - na hodinu a jen jsme dorazily domu, zase začala a řvala od čtyř do šesti. Už jsme z ní všichni tři hotový, manža jí houpal v autosedačce, nosil a chlácholil, nic nepomáhalo. Až pak se mi podařilo ji uspat v šátku a spala půl  hodiny a už se zase kroutila. Ondra je zpruzenej, páč ho pořád okřikujeme, aby byl zticha, achjo! Už se těším, až tady na to budu sama :-((( Tož tak…

Tak hezký další týden
Hanka

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 03.11.08 10:27

Hani, Irias - Author Vital „16“ máme a spokojenost!!!! Vojta na něm jezdí od jara, ale má pořád přídavná kolečka (nedosáhne nohama úplně na zem). Kamarádka ho má taky pro kluka a též si ho chválí. Jo a barvu máme modročervenou:-)Převládá modrá.  

Hani - zvládáš to skvěle, jsem zvědavá na sebe:-) Vojta byl hrozně uřvaný miminko… Gratulace k novému účesu!!!!  

E.

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.11.08 10:43

Tak jsem právě syna šmírovala za záclonou. Jdou se školkou po vsi na vycházku. Vedl se s nějakou růžovou holčičkou a pořád koukal k nám do oken ULIČNÍK.  

Hani Bára se musí taky ozvat, dyť by jste o ni ani nevěděli… :-)
Ono se to vychytá. Třeba jí vadí počasí, já bych taky řvala, když kouknu ven z okna.  

Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 03.11.08 10:50

Irias -ikdyž Tibor je taky dost zarputilý ;-) tak u mě má smůlu, v rodině jsem beran já, takže když si usmyslím, že napíše (ať už on  nebo já), tak to tak prostě bude :-))))  

Pískle - tak snad je viróza překonána, jak jste dopadli u doktorky?  

Hajdulo - gratulace k novému účesu a s brečící Barunkou - to se ani nechce věřit, taková princezna, že by uměla plakat? ;-) k nastřelovacím náušničkám - my jsme je koupili přímo u doktora
jo a Anetka jednu z náušnic ztratila asi 2 měsíce po nastřelení, tak jsem jí je vyměnila za jiné - krásné z bílého zlata s modrýma kvítkama, ty jí vydržely opět dva měsíce a jednu jsme už prostě nenašli a to měly takové to dětské zacvakávací zavírání (a byly za 1700,–) :-(. Teď nosí jakési po mě, modré ťupky neznámého původu, dírky má v pohodě, nehnisají a asi bude mít výhodu, že může mít v uších jakýkoliv kov, no a já se nebojím, že je někde zas ztratí  

Borůfko - cirkus musel být prima, dětem stačí málo, ale já bych si někdy ráda zašla do velkého s tygry a lvy, byla jsem takhle jako malá asi dvakrát v Berouskovi a nezapomenutelný zážitek doteď :-) Lampiónový průvod zpestřený setkáním s Kristou určitě taky stál za to a držím palce, ať vám dopadnou dobře ty odběry.  

Mavo - jen tak dál, nedat se „vydírat“ slzičkama ;-) oni jsou to lišáčci podšitý a vědi, co na maminky platí a je vidět, že jinak to ve školce Libča zvládá v pohodě, prostě kabrňák a to to před měsícem vypadalo úplně jinak, už se to ani nechce věřit, co?  

No a napíšu taky něco od nás - o víkendu jsme byli u tchýně, cesta busem tam byla dobrá, ještě, že cestou jsme stavěli, protože Anetce se chtělo čůrat (ale až ke konci cesty), tak počůrala nástupiště v Chomutově a jak jsme spěchaly, aby nám náhodou bus neujel, tak si chuděra počůrala kalhoty a museli jsme v busu ještě převlíkat, ale jinak byla zlatíčko, dokonce jsme obě asi tak půl hodinky prospaly při výjezdu z prahy a pak jsme dělali „divadlo“ pro celý bus, malá pořád něco vykládala, ptala se, zpívala, atd.
O víkendu bylo sice pořádně zima, ale bylo krásně, v sobotu jsme zašli i za babičkou (děda byl zrovna někde pryč, tak jsme jen vyřídili pozdravy), prošli jsme se a nasbírali podzimní listí - nádherně barevné - pak jsme z něho lepili strašidýlka na papír. V neděli jsme to museli ještě zopakovat, jak to malou bavilo, no a Anetka dostala od tchýně nové polobotky, krásnou čepici, šálu, rukavice a dvě tílka … bylop to skoro jak na Vánoce, moc pěkný a kvalitní, až jsem jí řikala, že to přehání :-) udělala mi (i Anetce) velikou radost.
V neděli jsme pak jeli zpět - bez místenky a ještě s přestupem v Chomutově, kde (když jsme viděli to množství lidí)  nám zatrnulo, že budeme až do Prahy stát, ale dobře to dopadlo. Vecpala jsem se hned za místenkový a lapla sedadla dvě za sebou a jedno přes uličku. Anetka seděla vedle nějaké holky, se kterou si náramně rozumněla. Dokonce ta holka pustila Anetku k okýnku a nakonec mi nabídla, že se vyměníme, ať můžu sedět vedle. Půlku cesty Anetka prospala a byl problém jí vzbudit, takže byla krapet nevrlá a nesměla jsem na ní moc mluvit, ale zvládlo se i to a mi zdárně dorazili domů … kde bylo asi tak 10°, jelikož jsme v pátek vypli topení, no ale teplý čaj, vana a peřina v posteli to jistily a ráno už bylo dobře.  

Jdu si lupnout ibalgin od kolegyně - v noci jsme dostala MS a bolest mě budila i ze spaní, ráno bylo trochu lepší, ale teď se to zas rozjelo a já už nevím, jak si mám sednout :-/
Pa Sandra

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 03.11.08 11:41

Nazdárek vespolek,

tak se hlásím už z práce a v lepší náladě, než posledně:-) U Dr. s Máťou v pohodě. Sice tam byla jiná Dr. jako záskok, ale byla v pohodě… Sice odvyprávět potíže cizouchovi a mít u toho pocit, že ona je prostě nejlepší a nejchytřejší člověk na světě a já totální blb, když svoje dítě nedokážu donutit spát po obědě, když jsme doma o víkendu se dostavil… Ale to neva, to co jsem potřebovala vím, jsem uklidněna. Viróza v pohodě, spíš jsme řešili to vyměšování několikrát za den a došly k závěru, že je to opravdu psychické a přejde to. To je to, co jsem potřebovala vědět:-) Hodím řeč s učitelkama, by ho nechaly bejt a prostě to bejt necháme a uvidíme… Na žádnou chorobu střev to nevypadá. A chce to, jak už jsem psala výše, dávat spát dítě po obědě i o víkendu, aby si mozek odpočinul a chodit do 21 v týdnu… Mno to teda nevím, jak to své dítě donutím, když je celej přešťastnej, že je s náma…
Koupili jsme laktobacily a cucá si lék na kakání) Dneska je ještě s babičkou doma a zítra pošupajdí do školky, už se těší, dnes ráno jsme potkali jeho kamarády, tak mával a volal, že jde zítra:-)))

Irčo - no realizuju se prostě jinde, když rodina nefunguje, tak jak by měla:-)))

Sandři - vy jste výletníci a krásně jste to zvládli:-)

Hajdulo - gratulace k novému účesu, užívej si ho:-))) A zkus hodit někdy foto do galerky, ať vidíme, jaká jsi krasavice:-) A Barča se hlásí, že je mezi vámi, na jednu stranu super, ale na tu druhou nif mof… Tak ať se to brzo stabilizuje a nemusíte hodiny chovinkat, pohupovat a ták.

Mavo - Libča to zkouší, to je potvůrka:-))) Tak vydrž, bude to zase ok:-)

Borůfko - držím palce na ty výsledky, dej vědět!

Jdu pracovat, mějte krásné pondělí.

Pískle

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 03.11.08 11:44

Ahoj zeny spisovatelky.
Nez jaa to precetlaaaa. MOoooooj nerv.  

Irias, diky za dennicek, je super a tema vynikajici.
Je zajimave procitat komentare, jak to kdo doma ma a jak je rodina velka. Nadhera.    

U nas se stykame co se da. Ale jak je znamo, jsme vsichni rozlezliiiiii po obou republikach, takze to da tak dva-tri-max. ctyri krat do roka. Chjo. Ale i to je super.
Tata je jedinacek a mama z deviti deti. Sestrenky a bratranky jsem uz deeesne dlouho nevidela - prave kuli vzdalenosti a take, ze se nasi odstehovali z meho rodneho mesta- Karviné. Ale se sestrama, brachou a take se Standovyma sourozencema a s rodicema se stykame - jak jsem psala - co to jde.  A je to dycky moooc fajn, ale take dost slozite, neb se vsichni musi nekde „ulozit“, ubytovat, prespat. No jo, neni to legrace. A jesteze jsou telefony, to si volame kdyz je cas a chut.  

A zrovinka vcera jsem volala s Jankou - se segrou / a jak Piskle psala, ze jsem pozitivni, tak vcera to fakt nevypadalo/, poradne jsme si pobrecely. Ja nad zubama - co me desne boli a asi uz pujdu do kolen a tesim se, kdy uz to skonci a segra pry snad pujde zazadat o francouzke hole - tak desne ji minuly tyden bolely klouby a svaly. Holky, ja ji dlouho brecet neidela, ona je takovy optimista a smisek, ale uz ji to musi desne bolet, kdyz brecela. A vyhlidky nulove. No des. Tak jsme byly jak hromadka nestesti, ja na drate v Praze, ona na Morave, no je mi ji moooc lito. je to moje opora a vzpruha kdyz je neco zle, nebo spatne. Chjo.  

Takze at zije rodina a dobre vztahy v ni.  

No a kdyz jsme tak daleko od te nasi, tak i tak mame spoustu pratel kolem - a to je hoooodne dulezite, si myslim, neb clovek by proste nemel byt „sám“.    

hezky den.
e  

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 03.11.08 12:01

Ahoj,

Hajdulo to bys měla z ruky, je to u nás na poliklinice. Leda by sis udělala v lednu výlet a spojila to s návštěvou u nás, což přivítáme :-)) A naušničky se nastřelují jejich které si vybereš (mají hezké kytičky s kamínkama) jsou to jen pecky ale pěkné a pak až je měníš za svoje. Ony jsou z nějakého speciální silikonu. A já je asi Tee nějaký čas nechám, mám trochu strach aby jí to kluci pak nějak neurvali.

Počasí u nás podivné, pod mrakem ale skoro 15 stupňů. To je síla na listopad.

Byla jsem si koupit v sobotu nové botky a při té příležitosti jsem sfoukla pro kluky ježíška. Nakoupila spoustu nových knížek, mj. krásný pohádkový špalíček, Adamovi Hot Wheels autodráhu a Erik dostane koloběžku. Kolo pak taky až na narozeniny. Tak má každý 3 dárky a tím končíme, nějak se to tu hromadí. Kalendáře jsou objednané, ještě musím něco vymyslet pro Vaška, zatím jsem bez inspirace. A Tee nějakou hadrovou panenku, bude naše první tak ať stojí za to :-)

Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 03.11.08 13:04

Pískle- tak snad už viroza je za váma a s „vyměšováním“ bude brzy taky po problémku !  

Skrolan- u vás ty dálky v rodině,  ale máš hodně přátel.. a navíc s tvojí povahou :-)) sestřičce přeji, at je brzy líp  

Borůfko- zrovna včera štěpovi složili autodráhu ještě po nás a brácha se tak nadchnul, že mu chce na vánoce koupit, má vyhlídlou 13 m !! ale asi to odmítneme, že bude stačit jeřáb :-) zdá se nám, že je to brzy, že později si  s ní vyhraje víc  

tak další problém v kanclu, který tu otevřu. ta kráva  kolegyně stále žere na oběd saláty s cibulí. ví, jak mi to smrdí. přijde mi to nefer, neslušné  jíst v práci smradlavé jídla. kdo to má čichat a kdo s ní má mluvit, vždy t musí smrdět na sto honů z pusy… každý kdo nepracuje sám, by tohle  měl vědět, prase jedno !!! ještě že je teplo a větráme dokořán ! doma at se jí přecpe , grrrrrrrrrrrrrrrrrr      zatím pa, jo tady stále slunečno a  teplo, I.

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 03.11.08 14:49

jen honem, za chvili padim pro Kubika.  

Irias, to je ale kravka. no jo, kolegyne si nevybirame. Vedle v kanclu je jedna, co zase az moc - dle meho - prehani zdravou vyzivu a vari si same bylinky a klicky a nevim co jeste - a deeeeeeesne, ale predesne to smrdi.
Holky jsou z toho hotove.  

bleeeee.    

e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 03.11.08 14:54

bléééé  a to  ještě odhodila prázdnou smradlavou krabičku od toho hnusu do koše vedle mne. hned jsem jí ho šupla k ní.. házela rypáky a čekám, že si za chvíli, až odejdu, postěžuje, chudinka…    tak pááá. letím domů :-) I.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 03.11.08 15:24

Ahoj ženy,
teda vy toho namastíte, kdo to má stihnout přečíst? Mám to jen tak přelítlé.  

Takže k tématu: moje část rodiny je poněkud rozpadlá díky rozvedeným rodičům. Scházíme se se všemi, ale nikdy ne všichni naráz. Velkým poutem je moje babička,matka mého otce, která se snaží nás na různé oslavy sezvat dohromady, ale většinou už vždycky někdo nemůže nebo tak něco. Z Danovy strany se vídáme s rodiči a bratrem s rodinou, občas dvě oblíbené sestřenice, ale zase nikdy ne všichni naráz.  Moje a Danova rodina se viděla jen na svatbě a na mojí promoci, každý bydlí v jiné části republiky a myslím, že o setkávání nikdo z nich nijak nestojí.  

Mně se vždycky hromadné rodinné oslavy líbily, ale jen dokud jsem neměla děti, s nimi je to poněkud namáhavé.  

Včera jsme se vydali do Slivence za kamarády na lampionový průvod, no bylo mi jasný, že jistě potkáme Borůfkovic, takyže jo…:))))  

V sobotu jsem byla na kurzu reiki, musím říct, že to bylo zajímavé. Co, Skrolan, třeba by to tvé sestře pomohlo?  

Dneska se jdu vybít na pana Jirku, hurá, už to nutně potřebuju, začínají mě škrtit kalhoty.  

Byla jsem s Tomáškem opět u dr., již 5.týden kašleme, noci čímdál horší…Průdušky čisté, nabrala mu pro jistotu CRP, má ho malinké, takže mu nic není, zkusíme Aerius a Stoptussin, ach jo, je to o nervy.

Zatím pa
Kristýna a spol        

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 03.11.08 20:33

Kristo, s tim kaslem - to je des.
Prudusky ciste, v krku nic - to by jednoho šlehlo.
Kubik ma take jeste sem-tam pozustatky kasle. Nekdy v noci nic, ale treba vcera si pokaslal dost. No moje nervy. Manzovi se to takhle tahlo take tri tydny, a jeste ted sem-tam zakasle. A to nemocny nebyva vubec. A co teprv ta chudata mala.
Drzim palecky at je brzo lepe. Jo a na noc - SINECOD - zkousela jsi? Je to vylozene na kasel a zabira pekne.
Ted jsem jeste slysela cenne rady v radiu od jedne „bylinkarky“, a pry Jitrocelovy sirup - tri-ctyri dny a je po kasly - pry i po dlouhodobem. Za zkousku to stoji. Pry ale bacha - davat jen v predepsanych davkach - jinak jak se prezene - je hoodne prujmovej.
Jestli ho vsak muzou i deti - nevim, nutno se zeptat v lekarne. Ale opisovala to opravd jak maly zazrak. Kdo vi.    

Zeny, zitra padim na ta rovnatka - dolni fix. Se picnu. Jestli mi je tedy nakonec ovsem na:,–(i - neb tu dasen mam zanicenou fest a podebranou a vubec je to radost pohledet. uuuuuuaaaaa.    

a jedna pozitivni - dnes jsem si uelala radost a koupila v Camey - nebo jak se to pise- moooc pekny svetrik. Takove male nic - ale dost elegantni. Tak se trhnu a zitra nahodim sukni, at se bulharovi /tot muj spec. zubar/ libim. hihi  

e

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.11.08 20:51

nazdárek,

dneska je v tv kulový s přehazovačkou, jak by řekl můj bratr, tak čekám, až děti usnou a půjdu se naložit do vany.
Manža dneska dovezl pro Ondru k Jéžišku to kolo, je moc pěkný. Já jsem byla koupit Barušce též k Jéžišku ty náušničky, jsou nádherný, pořád se na ně chodím koukat a kochám se. Borůfko, tak s nastřelováním nic, ale stejně díky. Hele, jen tak pro zajímavost… kolik stojí ty jejich silikové naušnice, jak píšeš? Já jsem ve zlatnictví dostala kontakt na nastřelování na orl v Palackého ulici - Sandro, není to ono, jak jste byly vy?
K Bářinu řvaní - tipla bych to na bříško, zřejmě jí vadilo něco, co jsem snědla - začlo to vždycky tak půl hodiny po kojení. Dneska už to bylo dobrý, skoro nebrečela, jen maličko.

Kristo, Ondra taky kašlal 5 týdnů a teda ještě pořád kašle. Dneska se dokonce přidala rýma :-(, doufám, že se to moc nerozjede, aby mohl chodit do školky. Jestli ho budu muset nechat zase doma, tak mě klepne. Dr mu taky nic nenašla, tak pak jsme ho už nechali bez léčení, že se to vstřebá časem. Tak doufám, že jsme něco nezanedbali.

Efčo, Ondra byl taky hrozně uřvaný mimino, řval v kuse celý dny až do 4 měsíců. Bylo to děsný. Proto doufám, že Baruška bude víc pohodová! A Ondra se k ní zatím fakt chová krásně, když Bára brečí, hned k ní běží a pouští jí nějaký melodie, dneska jí houpal v lehátku a ukazoval jí chrastítka, no miláček.

Sandro, Anetka měla super výlet, autobusem. To by se Ondrovi líbilo. A doufám, že u nás se  naušničky ztrácet nebudou.

Borůfko, hadrovou panenku jsem taky chtěla pořídit k vánocům, ale předběhla mě mamka, která jí přinesla Barušce hned jak se narodila :-)

Irias, ta cibule jí táhne asi nejen z pusy, ale taky po ní musí pěkně prdět, ne? :-) To je fakt síla!

Skrolan, jitrocelový sirup na kašel jsem dávala Ondrovi skoro 14 dní a nezabral. Držím palce zítra na rovnátkách, ať to nebolí!

My máme zítra premiéru - ráno s oběma dětma… Ondru vedu do školky a už musím i s Bárou, tak to asi bude maso. Pak dorazí mamka, dopo se pošušňá s Baruškou a odpo s Ondrou, tak se sem asi nedostanu…

pa Hanka

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 03.11.08 21:00

Hajdulo chce za to komplet 500,–. U mojí dětské by to stálo asi 350,– ale je to s tím prosvícením a všichni si jí moc chválí tak jsem s tím smířená. Kolik chtějí na Palackýho?
Borůfka

PS: a co Kriminálka Anděl?? :-))))))) Lepší než Las Vegas :-)))

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 04.11.08 06:25

Dobre rano. Tak ze bych dneska predbehla i Irias?  

Kasel - mi ani nemluvte, neb to doznivani je fakt na dlouhe trate. kuba v noci jeden zachvat kasle - ale tedy desnyyyy. Kruci i se skolkama.
jitrocelovy sirup - no vidis, Hani, tak vy jej mate uz vyskouseny. A pani bylinkarka se dusovala, jaky je to zazrak a jak urciteeeee zabere. grrrr.
A jak vcera vana, dala sis? V TV nic moc, ale ja si vcera s Domcou pustila Nikdy to nevzdavej a videla jsem to snad potreti a opet jsem bulela jak zelva. No sladarna, ale mila.  

Tak jdu makat, neb v pul desate razim na ta rovnatka, to budu zase koooča. hih
mmch - dneska uz me boli celaaa huba. bleee.  

jo, jeste, Irias, jsem si rano v metru na te vzpomela, neb tech pachuuuuu co tam bylo, by jeden smrady pad. no des. hned se mi vybavila na tva cibulova story. byt tehu, tak se tam urcite pobliju.  

e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 04.11.08 06:59

zdravím po ránu,    u nás opět  krásně teplo 14 C, škoda toho chladného září… ale aspon nějaké teplo :-)  

Skrolan- Sinecod je celkem dobrý, beru jej i já. jitrocelý u nás taky bez účinku, škoda.. taky věřím na bylinky ,ale prd. a dnešní zubař  bude dobrýýý, kočeno ! :-)    Hajdulo- já se ráda dívám na kriminálky, tedy Anděl i L. Vegas :-)
pro kolo asi pojedeme dnes, mají na netu i příští verzi a je dražší. vezmeme asi taky zelené :-)
jen se kochej náušničkama. tohle mi fakt chybí to růžovéo ňu ňu, ty holčičky jsou tak sladké :-)
jo, kašel léčíme sirupama tak týden, pak necháme bez léčby, at se s tím vypořádá.      zatím páá, Irias

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 04.11.08 08:03

Ahojky,  

já teda nevím, kde to hezké počasí berete. U nás zase prší mlha. Ani nevidím na protější barák.
Včera se to ale vybrala, a odpoledne bylo hezky. Tak snad si to počasí zopákne.  

Hajdulko jen se kochej. Já sice nevím jestli bych holce ouška píchnout dala, ale nikomu to nerozmlouvám. Neteř s tím měla velké problémy a já bych byla asi na vážkách.
A jak jste si užili premiéru.  

U nás po ránu konečně pohoda klid. Žádné vydírání v šatně, žádné slzy, pusa, páčko a mazal. Hned se člověku lépe odchází. Ale že nám to trvalo.  

Efčo ať tě bulhar moc netrápí, když už máš ten novej svetřík.  

Kristo ať jste brzo fit.  

Jdu snídat…
Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 04.11.08 09:09

jen rychle pro Hajdulu - my jsme byli na doporučení Máti v té Palacké (MUDr. Janoušek) a spokojenost, stálo to 500Kč včetně náušniček, ani to nehnisalo a obě náušničky jsou víceméně stejně píchnuté, takže doporučuju

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.11.08 11:08

Ahoj,  

tak se ani nám nachlazení nevyhnulo, Kuba se v neděli najednou rozkašlal, tak jsem ho zatím na dva dny omluvila ze školky a okamžitě na:,–(ila všechny možné zbraně a dneska už má akorát hnusnou rýmu a ťuky ťuk od rána nazakašlal, v noci taky skoro ne a ráno chrněl skoro do osmi, to jsem zědavá jak ho zítra budu ráno budit do školky, pro jistotu ho uložím co nejdřív to půjde. No normálně bych si ho nechala doma i dýl, ale Viki odletěl do Irska až do konce týdne a musím říct, že už po dvou dnech mám celodenní péče o obě děti ažaž, doma práce stojí, bordel jak v tanku, hromadí se mi prádlo, no prostě už to volné dopoledne potřebuju jako sůl!  

Víkend jsme provýletovali a pronávštěvovali, holt máme hřbitovy na několika různých místech, tak se to s dušičkami vždycky spojuje s návštěvou příbuzných, čímž navazuju na téma deníčku, protože já to mám docela ráda,s některýma se fakt vídáme jen jednou do roka.  

Už jsem psala že Vánoce a narozeniny apod. slavíme společně se segrou, našima a taťkovo bráchou (žije sám, nikdy se neoženil), takže s dětma je nás 10 a k tomu se na oslavy přidávají známý, co bydlí přes zahradu a josu nám bližší než některý příbuzný, takže další 4 kousky navíc, no popravdě i to už tak dost leze do peněz.
Babičku už mám jen z mamčiny strany, ale s tou se vídám taky tak dvakrát za rok, ale vlastně je to tím, že ani ona s mojí mamkou nemaj žádnej moc vtah, mamku vychovávala její babička a od učňáku už byla podnájmu, je ze 4 dětí, jako malí jsme se hodně vídali, ale pak se mezi sebou dost pohádali, za pár let se to trochu srovnalo, ale už to enní co dřív, no ale se sestřenicema se zase teď vídáme dost, máme podobně starý děti.
Jinak širší rodina je oooobrovská, babička je z 8 sourozenců, z druhý strany děda byl z 10, ale i mezi sebou se setkávali jen na kulatinách- někdy a na pohřbech-vždycky.  

Dneska mi  přišel obr balík z 4kids různý vánoční dárky, celkem za dva a půl tisíce,jsem celá napnutá a nemůžu to rozbalit, když je Kuba doma, už aby byl večer a šel spát:-)))))  

babičce skončila volná chvilička a vrací mi Kubu, tak mám utrum s počítačem a končím    

ifča, kuba a kačka - už 4 měsíce!!!  

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 04.11.08 12:50

Tak jsem zpatky a pokousim se vpravit neco do zaludku.  

No to bylo maso. Dolni rovnatka mi nakonec nedal.
Nemohl, neb tam opravdu mam zanet.
A mam tuseni, ze mi to dorasovala moje dr., ale co nadelam, nekdy to tak proste dopadne.
Takze mi napsal doporuceni k paradentolozce - ta mi udela malou operaci - chirurgicky zakrok - rozrizne dasen - pod zubem, opravi, vycisti, skrasli a pak zasije. Pry se prijde a odejde, je to na lokalku a tak na hodku. Tak snad to pak bude dobre. Je to vsak az za mesic, ale pry kdyby neco, mam hned dorazit. Asponzetak.
I tak me hodku potrapil - prelepoval mi zamecky na jedne strane, pospravil, vyrovnal, zatahnul a zas me boli cela huba. hih
to jsou radosti kazdodenni, co?    

Ifco, jeeeeee, az se tesim s tebou, jak budes rozbalovat ten balik. Ja se strasne rada chodim do darku nahnat a koukat a kochat. Ale letos jsem uz ty co jsou doma zabalila, tak jsem si sama sobe udelala prutrz. Kruci, to me nenapadlo.  

Irias, jo, sinecod je dobry. U nas to dnes vecer chtelo ale alespon Spiropent - ten uz ovsem dosel. Tak si jej budu muset jit vyptat, neb kdyz je takovy nocni maly  dychaci kaslaci zachvat - tak krasne zabira.Ale snad nebude zapotrebi. Pevne doufam.  

Mavo, no vidiiiiiis, heureeeeeeka, tak ses dockala take. Liborek je sikula a ted uz to bude jen takhle v pohode. Prodlouzene vikendy o patky asi udelaly sve, vid?  

krasny den a dobrou chut.
e  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 04.11.08 13:53

Skrolan- Spiropent vůbec neznám. to je sirup a na jaký kašel ? lze volně koupit v lékár. ?

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 04.11.08 14:49

Irias - prave, ze nelze volne koupit. Musim zitra zavolat dr. , at nam nachysta recept, co kdyby.
Kubikovi ho jednou predepsaly na pohotovosti - kdyz mel pred prazdninama prvne ten laring. kasel a pak nam ho doporucila pri druhem razu i Kubikova dr.  Je to sirup - chutna dobre - a pouziti - hlavne pri dychacich potizich - na rozsireni dychaci trubice - aby se jim lepe dychalo - v kombinaci s Mucosolvanem to krasne uvolnuje hleny a kasel neni stekavy - behem jedne noci.
e  

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.11.08 15:25

Ahoj holky,  

Skrolan - ty si teda „užíváš“ se zubákama, resp. dásněma. Brrr. Ať tě to brzy přestane bolet…  

Irias - smraďoška v kanclu, no fuuuuj. Já bych to teď asi nevydejchala. Stačí mi občasné jízdy MHD. Několikrát jsem už vystoupila dřív i o několik zastávek a raději se prošla.  

Kristo - ten kašel je hroznej prevít. Ať Tomáška brzo přejde. Hlavně,že průdušky jsou OK…  

Marťo - tak to vypadá, že máte se školkou definitivně vyhráno:-) prodloužené víkendy byl opravdu dobrý nápad. Jo, zapomněla jsem ti poděkovat za jablíčový recept, vypadá exkluzivně, určitě vyzkouším.  

Ifčo - Kačce už jsou fakt 4 měsíce? Tý brďo:-) Už se těším, až vás zítra uvidíme.-)  

Hani - jak jste zvládli dnešní ráno? Určitě v pohodě. Ondra je sladkej- jak Barušku opatruje:-)  

Borůfko - můžu se zeptat, jakou jste kupovali kolobrndu k ježíšku. Naši ji chtějí koupit Vojtovi a my máme dodat typ…Já se v tom vůůůůbec nevyznám.  

Dneska je tady pošmourno, Těšila jsem se, že půjdeme s Vojtou na hřiště jako včera, ale prd. No, musím vymyslet nějakou aktivitu. Máme taťku na služebce v Německu, vrátí se až ve čtvtek, tak chci Vojtíška unavit, abych měla večer klídek:-) Čeká mě hora prádla na žehlení… Jé, už hio slyším, jak hraboší v pokojíčku:-)))  

Zatím pa. E.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 04.11.08 15:59

Ahoj ženské,
tak jsem zase strávila skoro hodinu na gyndě v čekárně, v ordinaci jsem byla celých 5 minut.  Pramino jsem vyměnila za Yadine, tak jsem zvědavá, co to udělá.  

Spiropent je na roztažení průdušek, taky jsme to už párkrát měli.  Na náš kašel ze zadní rýmy je to bohužel k ničemu.  

Včera jsem si prima zacvičila s panem Jirkou, opět ze mě lilo, fuj. Jen se ještě dokopat podruhé.  

Ty naše děti jsou fakt divný.  Udělala jsem banány  politý čokoládou a co myslíte? Tomášek to ani neochutnal a křičí na mě fuuuuuj, Zuzanka řekla, že chce jen tu čokoládu…takže jsem to snědla já. To je prostě na vraždu.  

Irias, to musí být síla se smradlavou kolegyní…taky mám ráda cibuli a česnek, ale když jsem chodila do práce, jedla jsem to max na večeři a ráno se žvýkačkou do kanclu…  

Tomáš pěkně mluví. Všechno opakuje, hlavně sprostý slova a nesmysly od Zuzanky. Ale umí už i sám používat různý spojení.  

Včera jsem zahájila vánoční úklid. Přišla firma, umyli mi okna, vyčistili koberce, gauč a naše šílené křeslo…krása.  

V zimě pojedeme na lyže do Rakouska. Já jsem ten typ…„prožiju den ponížení, posměchu a modřin…“, takže to bude něco, ale je třeba jednou začít a traumata z dětství rozbít.  

Mějte se fajn
Kristýna a spol          

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 05.11.08 06:23

Dobreeee raaanoooo, Elmooooooooooooo.  

Ach Aljaška - take bych si dala rict - v te parte co tam je - alespon na tyden, co Irias, Hani, Mavo, nebo kdo to jeste koukate? Dneska se na to tesiiiiim, mam to nahrane.  

Kristo, pana Jirku opet tise zavidim a na banan jsi mela vcera zahlasit echo. By ses divila, kolik by se nas nahlasilo. Mnaaaamka. Deti jsou jeste male, blbe, vsak oni na to prijdou, co je to za dobrota - casem. hihihi  

dnes me boli cela papula - z pritazenych rovnatek. Takze nejaky zanet dasne nekde dole v rohu ani nevnimam. Takze vcelku pozitivni zjisteni. hih  

krasny den dnes vsem.
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 05.11.08 06:42

zdravím :-))    ráno opět teplo skoro 15 C a zatím jasno :-)    krásný den všem !    však já se ještě ozvu… Irias

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 05.11.08 08:02

Čauky,  

tak u nás 12st. Sice pod mrakem a fouká, ale bylo teplo.  

Evi mě Elmoo nene nebere, já jsem ta Zoufalá manželka. Taky nahrávám, protože ty pozdní časy jsou vražedné. Vím, jsem doma, ale dítě v bříšku chce spát.  

Hajdulo jak dopadli nožky??? A ptal se Ondra jak se narodilo miminko? Libča se ptá neustále. Kdo a kde a hlavně jak ho vyndají. Jestli mě budou řezat nožem a jestli mi poteče krev. Vždycky mu řeknu, že nám pomůže pan doktor v nemocnici, že mě možná říznou. Ale bojím se, že bude chtít vědět víc. Jak mu to šikovně podat???? Druhomatky, Borůfko raďte.  

Včera mě zas rozbolela hlava. Už třetí den po sobě, nevím co se děje. Piju jako duha. Naštěstí včera jsem to hned zažehnala čajem, Teetrea oilem na spánkách. Už mě to štve.  

Jdu poklidit, je tu čurbes…
Marťa

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 05.11.08 09:03

Ahoj,  

tady je dnes taky teplo, zatím pod mrakem, ale vypadá to, že by se to mohlo vybrat.
Dneska jsem celá rozlámaná a nevyspalá. V noci jsem spala jak na trní. Pořád jsem se budila a převalovala…  

Zato Vojta spal jako špalek:-) Ráno jsem ho musela budit. Dnes mají ve školce ukázku zvířat ze ZOO a pak divadýlko. Vojťas si myslí, že jim ukážou slona a krokodýla a nenechal si to vymluvit. Já mu vnucovala králíka a on trval na slonovi:-) V pátek budou vyrábět lampičky na svatomartinskou slavnost. Dneska jsme nesli sklenici od marmelády. To jsem zvědavá, co vytvoří…Slavnost bude někdy kolem Martina a je i pro rodiče.  

Včera jsem si poprvé objednala přes internet boty. Krásné kozačky na šněrování vpředu, takové sportovní. Snad mi budou vypadají opravdu moc pěkně. Normální kozačky pouze na zip jsem vzdala. Všechny jsou mi velké přes lýtka. Vypadám v nich jako v holínkách. A že jsem jich zkoušela mraky…  

Odpoledne máme sraz s Ifčou, už se na ně mioc těšíme. Hlavně jsem zvědavá na Kačenku, jak jí pár týdnů nevidím, tak mi pak přijde, že hrozně rychle roste. A je čím dál krásnější. Vojta se moc těší na Kubíka.  

Marťo - Vojta se taky ptal, kudy mimčo vyleze. A jelikož zná důvěrně příběh Krtek a maminka (jak rodí ta zaječice), tak v tom má celkem jasno. Řekli jsme mu, že pojedu do porodnice a tam porodím miminko. Ukazovali jsme mu to i v knížce- je to tam celkem dobře nakreslený. Má dětskou encyklopedii, kde je popsán celý proces od početí po porod:-) moc hezkou formou. Myslím, že to pochopil. Na řezání se neptal:-))))  

Hezký den! E.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 05.11.08 09:06

Ahoj ženy,
nějak jste se odmlčely, což? Tedy krom stálých stálic.

Ach jo, zatímco jsem psala tuhle jednu větu, pan Blecha vylil Actimel na stůl a pečlivě to rozmatlal ubrouskem ve snaze to utřít.  Taky rád maže máslo na chleba, ale pak to nejí.  

Tomáškovo zahlenění je pořád dost velké, kašlal v noci, blbě spal, až jsem se nasrala a přikurtovala jsem ho do autosedačky a byl klid. Rozhodli jsme se, že je čas vypadnout na čerstvý vzduch, takže jedeme v pátek do Lhotky. Když si to tak vezmu, tak Tomáš nebyl mimo město několik měsíců, PRaha-Brno-Plzeń, nic moc.  

Doufám, že Obamovo zvolení přinese uklidnění situace a mně se podaří prodat byt za nekřesťanskou cenu.  

Dnes jdu se Zuzankou na zkušební hodinu zdarma na angličtinu do školy Helen Dorron.  Pokládám to za obrovskej podvod a tahák na peníze, takže  si nemůžu nechat ujít, abych jim to řekla.  Už jste možná o té škole taky slyšely, angličtina pro děti od 4 měsíců......Mám ten názor, že pokud malé dítě není z vyloženě bilingvní rodiny nebo se nepohybuje mezi rodilými mluvčími, tak se naučí teda tak prd, sem tam jednotlivá slovíčka, možná básničku, písničku. Prostě to, co se naučí ve věku třeba 10ti let asi tak za týden. Prostě víceméně ztráta času a peněz.
Takže anketa:
Jak to vidíte s jazykovou výchovou svých děcek vy?  

Kristýna a spol                  

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 05.11.08 09:07

Ty mě neštvi, já zase žádný kozačky přes lýtka nezapnu! :)))))))))))))))
K.    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 05.11.08 09:16

Efčo- máte skvělou školku, na tohle  ruční dělání se u nás taky jede :-) šatnu mají plnou výtvorů. a doma máme už několik týdnů na výstavce ( za oknem !) komín z kostek…-)))
Kristo- jazyky a malé děti- voda na můj mlýn !!!   pokud se ví, že dítě  se bude NEUSTÁLE zdokonalovat v tom jazyce a bude KVALIFIKOVANÝ  učitel,  tak moc nenamítám. ale spíš mi to přijde jako velká moda ( a tahání peněz) dávat děti už ve školce na anglinu ( nic jiného se nenabízí). učitel většinou nif mof, nějaká studentka a naučí se zvířátka a počítat a pak uvidí další angličtinu až  tak ve třetí- páté tř.  na základce. tohle mohu dítě naučit taky,ale PROČ ?????????????????
btw. oba s manžou jsme dělali 2-3jazyky a tak nějak předpokládáme, že š. bude taky,ale te´d neeeeeeeeeeeeeeee    tož si to ve  Lhotce užijte :-)  

I.

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 05.11.08 09:32

Irias - jojo, školka je skvělá. Každý týden máme doma nějaký výtvor. Ten Vojtíškův mezi ostatními už bezpečně poznám. Mají je vždy na okně v šatně a při odchodu domů si každé dítě bere ten svůj.Dělali například krásné ježky. Obrysj ežka  vystřižený ze čtvtky, děti nakreslili čumáček a oko a polepily semínky ze šišek (jako bodliny). Taky máme vše vystavené doma. Buď na ledničce přichycené magnetkama nebo na okenním parapetu:-)  

Holky, taky mi přijde jazyková výuka v ranném věku jako pohé tahání peněz z kapes rodičů.Taky nevidím smysl v tom, že děti umí pojmenovat pár věcí, pozdravit a poděkovat:-)))Podle mě má výuka jazyka význam pouze v dvojjazyčné rodině nebo pokud žije rodina v zahraničí a dítě tam chodí do školky.Učí se zcela přirozenou cestou v cizojazyčném prostředí. Vojta se bude učit až ve škole. Konzultovala jsem to i s kámoškou, která tu učí AJ na univerzitě a je téhož názoru. Dětem nic neuteče. Já například začala s anglinou až na gymplu a státnici jsem zvládla…
Ale jsem zvědavá, Kristo, na tvoje postřehy ze zkušební hodiny. Určitě potom napiš. Kdyby to nabízeli u nás, tak se taky zůčastním.Zajímalo by mě to.
 E.

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 05.11.08 09:42

ad. jazyky
U nás ve školce je angličtina od 4 let. Jak jsme měli schůzku uč. sama říkala, že rodiče nemají čekat, že se děti něco naučí. Spíš že se seznámí s jazykem. Libča tam nechodí a ani příští rok nebude. Příjde mi to brzo.  

Libča sem tam něco pochytí, když něco doma  řekneme. Třeba z Itálie si dovezl hodně slov a stále je používá.
Ale necháme to až do školy, času dost.  

M.  

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 05.11.08 09:49

Ahoj,
tak se zas po delší době hlásím.

V neděli jsem oslavila 28 let, ale nějak se na to vůbec necítím. Když jsem bez Vojty, tak na 18, když s prďolkou na na čtyřicet - no, a pak si vyberte. Sešlo se nejbližší příbuzenstvo (cca 8 kousků) , pokecali, popili kafe a pojedli dortíky. U nás se to nějak moc neslaví a mně to vyhovuje.

Manžel šel dnes poprvé po operaci do práce. Cítí se fajn, už to nemohl doma vydržet - hrozně se nudil. Včera mu vyndali stehy a teď se musí ještě pár týdnů šetřit. Okolí řezu má furt nateklé a bolí ho to jako modřina - doktor to viděl a nevyjádřil se - tak asi dobrý.

Jo, ještě k těm narozkám - nevím, jestli jsem mezi váma vyjímka, ale strašně miluji F1 závody. No, a díky nim jsem dostala suprovej dárek. V neděli se totiž jel poslední závod, který rozhodl o mistru světa - no, a vyhrál můj oblíbenec Lewis Hamilton od McLarenu. No, měli jste u nás vidět tu radost a ten řev.

A ještě k té anketce ohledně dětí a cizích jazyků. Tak my jsme pro, aby přišli s cizím jazykem do styku co nejdřív. Úplně na začátku jsme chtěli dát Vojtu do mezinárodní školky, kde na ně mluvěj jen anglicky, bohužel ta cena byla neunosná. Kristo, o Helen Dorron jsem taky uvažovala - máme ji v ulici, ale maj to v nějaký blbý časy, že nám to nevychází. Tak dej vědět, jak to u vás probíhá. Vojtík je zatím na jazyky chytlavej, jakmile se ocitne v cizojazyčným prostředí, okamžitě chytá slovíčka a bez problému je používá - třeba dovolená na kánárech - tam chytal španělštinu lépe než já a to jsem se jí dva roky intenzivně učila. Doma z televize a dvd chytá zas angličtinu a je úžasný, že kolikrát normálně v řeči vsouvá anglické slovo místo českého. Super věc, tohle jsem zatím viděla jen u dětí, které mají rodiče z různých národností.

Tak od nás vše,
Kris

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 05.11.08 11:00

Ahoj,

angličtinu mají ve školce od Avisu, máme jí zplacenou ale tím že je doma tak neodchodil zatím nic, uvidíme jestli budou vracet peníze. Nečekám že začne plynně mluvit ale seznámení s jazykem aby věděl že se mluví i jinak než česky. Navíc to není drahé a na naší základce navazují na MŠ a mají povinnou AJ už od první třídy.

Kris u nás byl smutek neb Hamiltona nesnášíme a náš favorit byl Felipe Massa :-(

Koloběžku jsme vzali tuhle http://www.nejlevnejsisport.cz/…-p-4768.html  a vypadá dobře.

A máme doma bezvadnou věc, je to ploché akvárium do kterého je nasypáno několik vrstev barevného písku a hlíny v jednotlivých vrstvách a v tom žijou žížaly. Pozorujeme je, krmíme a vlhčíme a po měsíci je zase pustíme a ulovíme jiné :-) Je to fakt krásný vidět tam ty cestičky a časem by se měly jednotlivé barevné vrstvy promíchat jak to budou žížaly přenášet. Vašek to dovezl z Londýna, mají ještě život mravenců, rostliny, vodní potvory a spoustu dalších věcí. Možná by se to dalo koupit i někde u nás.

Tak já jdu uvařit a zkontrolovat děti, je tu nějak ticho…
Borůfka

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 05.11.08 11:06

Ahoj, **

konečně zase ve školce, ufff, sice torchu zaslzel, no jo nechtělo se ¨mu:-( ale já mohla konečně prošmejdit ty došlý dárečky:-))) segra objednala super modelínu „u holiče“ do panáčka se dá modelína a pumpuje se a vylejzal mu vlasy a má to hřebínek, holící strojek, fén apod. no to se fakt už těším, nevím jak děti,a le my se vyblbnem určitě!!!
Jinak tam mám skládací fotbalové branky (dostane napůl s dědou:-), barvičky na malování na sebe ve vaně, policajtskou soupravu s čepicí ahlavně poutama!(u kámoše je na návštěvě nepustil z ruky), rpo kačenku chodítko- opírátko od fisher price.  

Ad jazyky - okolí mě furt deptá, jestli už někam chodíme a kdy už začne a jak je to úžasný, já se bráním, myslím, že to zbytečný, když na ně bude šikovnej, jako že by po nás obou trošku i mohl bejt, tak začátek na základce mu určitě bude stačit, když bude levej, tak mu nepomůže ani svěcená voda:-), já začala s němčinou ve druhý třídě a štvala mě až na vejšku, na gymlplu jsme jí trošku přišla na chu´t, no ale anngličtina mě rozhodně bavila víc, tu mám cca od 7 třídy )mezitím ještě ruština, švédština a španělština, ale ze všech těhle jazyků mám tak pár slovíček).
Jinak mám spíš za to, že si malí děti zvykaj na zvuk toho cizího jazyka, než aby se učili mluvit. Kubovi teda rozhodně nevadí koukat se na pohádky v angličitně nebo jiný řeči, ale vnímá spíš ty obrázky, takže bych řekla, že ten jazyk vůbec nevnímá. jo a jedno DVD pouštíme v ma´darštině, nejde nám totiž ovládání, tak to musíme pustit v tom, co tam naběhne jako první:-)  

jdu žehlit, mám tu hroooomadu jak Sněžku, no Říp minimálně:-(  

ifča

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 05.11.08 11:55

Nazdárek babulky  a malý bobulky,

tak jsem zase tu:-) Mám teď nějaký „divoký“ období a v práci je taky práce spoustu - alespoň to utíká:-))) Bacil se drží už jen Dana a ten chrchle jako o život:-( Začal zase brát něco jinýho a vypadá to, že alespoň už odkašlá:-) Maty v pohodě, bere laktobacilky. Včera mi po té nemoci, jak si zvykl být doma, plakal při příchodu do školky a mém odchodu:-( Byla jsem z toho špatná a hned jsem si vzpomněla na Mavu a Liborka:-) Nakonec se mu ve školce líbilo a byl spokojenej, prďola jeden:-) Dnes už v pohodě. Zase měl tendence chodit často čůrat, když nebyl zabavenej, tak se s ním úči domluvily, že bude chodit před pohádkou a po pohádce. Snad mu zase neudělaly v hlavě maglajz… Jinak doma vyměšování naprosto normál:-) Takže je to nervama, bojí se, aby se nepočůral ve školce…
Mno a jinak u mě stále přetrvává splín/depka, ale občas mi je už lépe a radostněji, ale celkově to pořád stojí za prd. V pátek jdu se svýma bezdětnýma kamarádkama na pokec do hospody, tak se těším, že poklábosím o všem možném a pořádně se z těch splínů vykecám:-))))

Evi - téda Ty si s těma zubákama fakt užíváš… Tak ať ten zákrok nebolí a vůbec, ať už Tě ty potvory přestanou trápit:-)

Kristo - jé vánoční úklid od firmy:-)))) Já chci takýýýýý:-))) Bane, já už mám okna ze září umytý, sedačka by sice vyčistit potřebovala, ale spíš to nechám na léto, až to bude dobře schnout… Ale máš to dobře zařízeno, to se mi líbí:-))) A držím Tomíkovi palce, ať je brzo bez toho kašle!

Kris - všechno nejlepší k narozkám Ty mladice:-))))

Borůfko - to s těma žížalama musí být super:-)))) Jak dopadly ty výsledky? Asi jsem přehlídla…

Jazyk - taky u nás je angličtina, ale zatím nechodíme. Myslím, že je čas, zvlášť, když od září chodí nově do školky… Angličtině jako seznámení se s jazykem se nebráním, ale až před školou. Jsem ráda, že se naučil mluvit česky a bude se jí učit povinně ve škole a to mu bude stačit, ne?:-))) Něco jinýho je, když je vícejazyčná rodina…

Tak jdu pracovat. Krásný den všem

Pískle

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 05.11.08 12:00

Borůfko. ty nemáš dost dětí ? ještě zvířátka :-))))    ted jsem koupila štěpovi ( za naše) spidermana ( byl v akci „jen“ za 270 kč ) a měli tam  od cars transporter a dvě auta.  hoooodně těžko se shání tohle značkové zboží, ale měla jsem štěstí.  jo a  oblečení se spajdošem mu kupuju jen do školky- děti to  mají rády a já se na to nemusím dívat :-))  

dneska oběd ve zdravé- rajská s těstovinama,ale nif mof.. spíše jako majda s těst.  

včera jsme dali s manžou po dlouhé době krásný romantický večer s vínečkem…:-)) dnes dojede už štěpík, se tááák těšíme :-) když si telefonujeme, tak vždy jen ahoj, letím na autodráhu, letím dělat perníčky.. s babičkou má stále nějaký program.
sem si vzpomněla, o víkendu  byl š. v koupelně, dlouho ticho, tak jdu raději zkontrolovat a on už tam stojí, umyty, utřený a oblečený v pyžámku, zlatíčko :-))  

hlásím, že venku stále slunečné, letní počasí :-) I.

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 05.11.08 12:25

Irias zvířátkama jsem obklopená, hodím vám fotku co jsem doma našla, hrůůůůůůza :-)

Pískle výsledky ještě nic, na krev jdeme ve čtvrtek a budou snad v pátek.

Borůfka

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 05.11.08 12:34

Je tam a to ho Adam den na to našel na záchodě a volal ať ho vyhodím. Podařilo se mi ho přesvědčit že jsou to mooooc hodná a užitečná zvířátka a že se jich bát nemusí, že tu prostě žijí s námi :-)))))) No časem asi pochopí že na takovouhle mrchu má příště zavolat tatínka :-)))

Borůfka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »