Jedno obyčejné dopoledne

Rodičovství

Co se asi tak všechno může stát za jedno dopoledne? Taky bych tomu nevěřila, dokud jsem to nenapsala. Při kontrole deníčku jsem se víc než pobavila.

Je půl 8 ráno. Převaluji se v posteli a říkám si co je za hluk. Lehce se probouzím a kdo na mě nekřičí. Můj milovaný syn, stojí v postýlce, kouká na mě a řve jak tur. Nejdříve bába, bába, když se nic neděje, zkouší dede, dede, a když se už tuplem nic neděje, začne máma, máma a mezi slova zapojí svůj velice vyvinutý ječák. Nutí mě to vstát z postele, tak vstanu a jdu do kuchyně připravit tomu drahouškovi ranní mléko. Pořád mi do uší proniká ten šílený řev. Mléko je hotové, jdeme se nasnídat. Vyndám divočáka z postýlky, položím na svou postel, strčím mu do pusy flašku a začnu ho přebalovat. Kdo by čekal, že jednou rukou si bude držet flašku a tou druhou si bude tahat za pinďu a dělat, jak je to hrozně legrační. Po 3 pokusech zapnout plínu se mi to konečně povede. Najednou vidím flašku letět z postele a v tu ránu je to dítě na druhé straně místnosti a šibalsky se na mě směje. Čekám, co zase provede.

Neuplynou ani dvě minuty a leze po všem, kam může. Nevyjímaje stolu, židle, krabice od plínek a třeba tatrovky. Zapnu si svou milovanou Snídani s novou, kde každou půl hodinu dávají jedny a ty samé zprávy a na pár moderátorů se nedá ani koukat, tak přepínám na jiný kanál, a v tu chvíli jsou po celém pokoji rozházené pleny a dítě dělá svatouška, jakože nic. Seberu se a jdu uklízet pleny, a co on neudělá, rozhází všechny hračky, to už mě nechává klidnou a hračky fakt neuklízím. Po hodině zvěřince se vzdávám a otevírám mu dveře do zbytku džungle. Vystřelí jako nametená střela a běží se podívat, jestli pejsek nemá v misce vodu, aby si pohrál. Bohužel miska je prázdná, tak ji alespoň vezme a nese ji hrdě do obýváku, kde ji pustí na zem a jde obklopit televizi. Když ono se na ni tak skvěle všechno patlá. Utíkám, seč mi síly stačí, abych mu v tom vandalizmu zabránila, a co myslíte? Pozdě… Beru utěrku, utírám televizi.

Vzápětí beru dítě a nastane panický řev. Proč mu to jako dělám? Vždyť on si chce jen hrát a bavit se tím, jak maminka supí. Nesu řvoucího Damiána do haly a zavírám dveře do obýváku. Ha a má po srandě. Jenže to jsem ještě netušila, co bude následovat. Jdu na záchod a dítě se plahočí bytem, a řekla bych, že přemýšlí, co by zase vyvedl. Pozor! Dostal nápad. Vyleze v kuchyni na židli. Na krásnou dřevěnou židli hned u dřezu. Vycházím ze záchodu a slyším téci vodu. Opět letím, seč mi síly stačí, ale té spoušti už nestačím zabránit. Koukám na stůl a linku a všude se valí voda! Kouknu se do dřezu a to mé milé hodné dítko pustilo vodu a natočilo kohoutek mimo dřez. On kouká, já koukám. Rychle běžím pro všechny hadry, abych to co nejrychleji vysušila. Opět pozdě.

Dítko se v té kaluži vody šťastně prochází, jakoby se nechumelilo. Už mě málem odvážejí. Tak tedy vytřu tu kuchyň, jdu umýt hadry a po cestě nazpět ho načapu, jak stojí na otevřených dvířkách od trouby a točí knoflíky od ploten. Polije mě horko. Beru dítě, zavírám dvířka, otáčím všechny knoflíky zpět na nulu a jdu se opět zavřít s dítětem do pokoje. Jeho běsnění i nadále pokračuje. Vyleze na postel, stoupne si k rohu okna, vyhrne žaluzie, mává lidem a jasně a nahlas mě upozorňuje, že je venku haf a kytka. Možná by se tam našel i nějaký traktor :mrgreen:

Je 10 hodin a nejvyšší čas na sváču. Otevírám jogurt a nutím ho, aby se usadil do své židle. Ale marně, opět se snaží vylézt na stůl. Už zvyšuji hlas, aby si nemyslel, že jsem tam jen pro srandu králíkům, ale asi jsem :-D Zase ho za hysterického řevu beru a usazuji v židličce. V nestřežené chvilce vrazí své prsty do jogurtu, a aby toho nebylo málo, promne si oči a uhladí vlasy. Říkám si super, beru kuchyňské utěrky a čistím, co se dá. Zase pozdě, jogurt je na okně, na zdi, na zemi, v očích, ve vlasech, v uchu a na mé nohavici. Následuje kompletní výměna oblečení, stylem pomoc, pomoc trhají mi nohy a chtěli mi uříznout ucho. Sama se divím, že nikdo neklepe na dveře. Minimálně sousedka. Mé nervíky jsou na pochodu, a nezbývá nic jiného, než jít ven. Znova oblékání a znova stejný scénář. Díky bohu je oblečen.

Vrazím ho do káry a jdeme. Vlastně nejdeme. Nemám pití, mobil, klíče, peněženku a botičky. Kam já to jen dala. Po pár minutách intenzivního hledání mám vše a jde se ven. Jdeme se podívat na milované ovečky. Trhám listí, abychom jim něco málo dali. Pouštím syna z kárky. První louže to jistí. Najde si kamínky. Já mu říkám, ať jde za mnou, že nakrmíme ovečky. Totální ignorace. Vezmu ho za ruku a k ovečkám dotlačím. Vezme si větvičku, že ovečkám dá, ale záměrně jim začne cpát kamínky, které našel. Zase řev. Po 30 minutách vše vzdávám. Dávám dítě do káry a slastně koukám na hodiny. Půl 12. Jde se domů. Doma čekáme, až se ohřeje oběd. Dává mi jasně najevo, že má hlad a chce jít spát. Konzumace oběda se nijak extra neliší od svačiny. Oběd je všude jinde, jen ne v puse. Je půl 1 a je co? Je klid. Dítě spí. A já mám 2 hodiny klidu, slastného klidu. Ale vzápětí usoudím, že bude lepší si jít taky lehnout. Takže… dobrou noc strýčku Fido :-)

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 24.09.12 07:32

Ty se s malym nenudis :palec:

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 24.09.12 07:53

Normálka ne? :mrgreen: Buď ráda aspoň za ty dvě hodiny klidu.. Ta moje zjistila, že se dá chodit a tak momentálně spí sice 2× za den, ale max. 20 min. :jazyk:

 
myšanda26  24.09.12 08:32

Je to raubíř, ale hlavně že máme děti zdravé že :lol: Znám to a vždycky mě štvali řeči, že jsem celý den doma tak jak to, že jsem nestlihla okopat zahrádku či očesat jablka (to teda neříkal manžel ale jeho babička co u nás bydlela). Mimochodem jsi na tom fakt ještě dobře. Do synových 2 let jsem spala do půl osmé 4×. Byla to tak vyjímečná událost, že jsem si to psala do kalendáře. Většinou vstával ve čtyři a spát už nešel, takže my byli na procházce asi tak v době kdy ty vstáváš a polední usínání se neobešlo bez hodninového uspávání. Pak v osmi měsících začal mít takové záchvaty vzteku, že mlátil hlavou o zem a křičel tak že přestával dýchat. Teď je mu skoro osm a je úplně normální. Následky to zanechalo akroát na mě.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 24.09.12 09:05

No tak ty se teda nenudíš :-)

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 24.09.12 10:54

Malý je pěkné číslo :-D Já mám doma podobná dopoledne s tím rozdílem že mám ty malé děti 2. Zrovna před chvílí mi dvouletý syn rozpojil sifon pod dřezem v kuchyni. Nechápu jak. Asi z něj bude instalatér. :-D

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 24.09.12 11:09

@Anabellka

sikovnej :lol: :lol: :lol: :lol:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 24.09.12 11:53

:mrgreen: :mrgreen: normálka né jak u nás - Tobík taky rád meje nádobí :lol: …jen si říkám, kdy sis našla čas napsat tohle :mrgreen: mmch kolik je malýmu? a dobrý že ho ještě narveš do kočáru, to já už se nechytám :lol: čertíky mám dva a jsem ráda, že už je po prázdninách …ten starší je aspoň dopoledne ve škole :lol:

ale vždyt´je to krásný, díky zvedla si mi náladu :palec:

Příspěvek upraven 24.09.12 v 11:54

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 24.09.12 12:04

@brumdinka

denicek jsem psala ze soboty na nedeli kolem pul noci nez jsem sla spat :-D :lol: dneska je prckovi 14 mesicu.. a do kocarku ho jeste narvu, ale nedej boze ho venku vindat.. to pak jdem domu hodinu.. kdybych si dovolila ho dat zpet budou si vsichni myslet ze chudacka tyram :-D :lol: jsem rada, ze te to pobavilo :dance:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 24.09.12 12:29

Tak standardní den, jak vypadal u nás, když byl Jožin ve věku Tvého Damiána - jo, a mimochodem, Tvůj syn třeba bude dělat čest svému jménu (pokořitel, krotitel), tož se možná rozhodl Tě trochu zkrotit, aby jsi se nenudila :)

Příspěvek upraven 24.09.12 v 12:30

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 24.09.12 13:26

Pekne napisane, svizi, mily dennicek… v ktorom je ale pod povrchom, unava, zodpovednost, stereotyp…poznam maminky, ktorych deticky su tak neskutocne hodne, ze mam dojem ako keby im niekto kazde rano pichol konsku davku morfia......Tvoj dennicek, by bol aj mojim dennickom…presne to iste by som napisala aj ja…presne tak isto by som to napisala aj ja… desim sa zimy, kedy sa to vsetko skomplikuje tymi zimnymi navliekaniami do pancusiek, svetrov, salov, oteplovakov… :lol:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 24.09.12 15:30

No tak to jsem se nasmala hned z rana ;)) strane :D :lol:

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 24.09.12 15:55

To je dobrý torpédo, jak prosím tě stíháš doma něco dělat? :D

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 24.09.12 15:56

To neměla být reakce na veronicu :roll:

 
mámemiminko
Povídálka 15 příspěvků 24.09.12 18:36

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak jsem se večer zasmála stačí mžik a co prcíčci dovedou :lol:

 
pageta
Kecalka 270 příspěvků 24.09.12 19:38

HAHA, fakt perfektně napsané. :lol:
Já mám doma něco podobného se svou čerticí ale ještě neumí chodit, takže aspoň vidím co mně ještě čeká :cert: a to píšeš jen o dopoledni, co teprv po obědovém spánku…
Drž se a pevné nervy.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 24.09.12 20:14

Moc pěkný deníček :)

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 24.09.12 20:36

@marrcellka

no moc nestiham :-D a kdyz jo tak musis zandat zidle do predsinky a zavrit dvere, zavrit dvere do obyvaku a pak musim hlidat zda neleze na dvere od trouby :-D no co vam budu povidat :-D moc toho nestiham :lol: :lol:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 24.09.12 21:18

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobry denicek, s tim jidlem jsem si vzpomnela na svoji drahou dcerunku - ma celou pusu cistou, pak ji troska jogurtu nebo presnidavky kapne na bradu a v tu chvili je straaaasne unavena, tak si poradne protre cely oblicej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

A koukam, ze mame stejne stare prcky ;).

 
dostyna
Závislačka 3392 příspěvků 24.09.12 21:36

Je radost číst, že v tom není člověk sám. Jen ten náš lump zatím neotvírá troubu. bohudík. Ale nejoblíbenější slovo je nenene a když není po jeho, posedene ho ďábel a děkuju všem svatým, že bydlím na venkově a nikdo nás snad neslyší :mrgreen:
Ale jinak je s ním strašná sranda a za nic bych ho neměnila :mrgreen:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 24.09.12 21:48

Moc pěkné. :potlesk: Jako u nás přes kopírák. Kubovi je 15 měsíců a probíhá to velmi podobně. Hlavně s tím jídlem :roll: Mám pocit, že taky jen chodím, uklízím, utírám, otírám, vytírám. Ale on mě pak těma svejma skopičinama tak rozesměje, že se ani zlobit nemůžu. Nebo když mi vlepí tou umatlanou pusinkou hubana… :oops: Ještě, že ta starší je trochu klidnější. Ale umatlaná a umazaná je úplně stejně :jazyk:

 
Balua
Kecalka 194 příspěvků 25.09.12 10:55

Luxus jsem se pobavila po ranu

 
elen-ka
Echt Kelišová 8671 příspěvků 7 inzerátů 25.09.12 20:49

Super deníček :palec:, napul jsem u něho brečela a napůl se smála. Je to jako u nás, ale trochu v horší variantě. Nemusím zatím utírat podlahu od vody, troubu si zatím taky neotevře, ale s tím jídlem je to úplně stejné.

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 25.09.12 21:39

Jsem rada, ze v otm nejsem uplne sama :-D :dance: :dance:

 
popel ka
Povídálka 14 příspěvků 25.09.12 22:33

Hlavně že je, a je zdraví, na vše ostatní se časem zapomene

 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 01.10.12 09:57

To mi něco připomíná :mrgreen:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 01.10.12 10:36
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama