A je to tady

O životě

Poslední deníček vyšel před dvěma a půl měsíci. Cuká mi v ruce a mám nutkání zase něco napsat, nebo se spíše vypsat a zakončit jednu kapitolu mého života, tedy teď už nejen mého.

♥ MY DVA ♥

Kdo četl a pamatuje si mé předchozí deníčky, možná se mu vybaví, že jsem to neměla jednoduché. Na začátku těhotenství jsme se s biotátou rozešli. Provázely to hádky, hysterie, telefonáty, smsky apod. :zed: Když nastal ten čas, kdy jsem konečně měla klid a mohla jsem se věnovat svému těhotenství a radosti z příprav, byla jsem neskutečně šťastná a na druhou stranu zklamaná, že se dospělý člověk nedokáže problémům postavit čelem, ale co…

A je to tady! Rok se s rokem sešel a my budeme co nevidět slavit NÁŠ první rok. Přiznám se, chtěla jsem se sepisováním deníčku počkat ještě ty dva měsíce, ale okolnosti a moje vnitřní nutkání mě nutí udělat za tímto obdobím tlustou čáru a začít znova od znova. Zítra bude mému synovi 10 měsíců. Za těchto 10 měsíců se událo hodně věcí… :think:

Jedna z těch větší událostí byla, když za mnou přišel biotáta před Vánoci s tím, že by si chtěla nechat udělat testy otcovství 8o ( není uveden v RL). Odpovědí na mou otázku, proč si po 5 měsících vzpomněl, že má syna, bylo, že má přítelkyni a mají mezi sebou nevyřešené spory, co se týče jeho otcovství. Můžu vám říci, že to mě vytočilo doběla, kdyby řekl, že má zájem, že by s tím chtěl něco udělat, že by se k tomu chtěl postavit jako chlap… asi bych nad tím i přemýšlela, ale takhle jsem řekla jasné NE (možná to byla kravina, ale pro mě to nebyl dostatečný důvod… jen kvůli své tehdejší přítelkyni? Na to ať zapomene! ) :pocitac: A byl klid. Neuběhlo moc času a přítelkyně ho kopla do zadku.

Druhá událost se stala, když bylo Damiánkovi asi 8 měsíců. Byla, myslím, sobota a psala mi kamarádka, že byli s kamarádkami popíjet a shodou okolností se v tom stejném baru objevil i biotáta. Dali se spolu do řeči a ejhle, začal jí říkat, jak ho to všechno hrozně moc mrzí, jak by malého chtěl, že ho viděl na fotce, že je krásnej. Nadával si do blbců, že to vše tak pohnojil, že by to chtěl vrátit zpět. A výsledek? I nadále zapírá, že je otcem mého syna.

Tak jsem divná já nebo on? Nemůžu si pomoci, ale hlava mi to nebere. Mým kamarádkám říká přesně tyhle bláboly, jak ho to všechno mrzí a pak se dozvíte, že pořád zapírá a říká, že žádné dítě nemá. Asi jsem výjimečný a zázračný případ neposkvrněného početí! Bůh mi dej slávu :-D Není jednoduché se tyto věci nedozvědět, když máme desítky společných přátel a kamarádů a bydlíme od sebe tak 300 metrů. A i přesto za celých 10 měsíců malého ani jednou neviděl! :roll:

Ale čemu převážně patří můj deníček: už to bude rok! 1. rok mého syna, mého života, mého všeho! I když nic nebylo a ani do teď není jednoduché. I když bydlím u svých rodičů a jsem na vše sama. Dědeček s babičkou pohlídají jen, když je to nutné, škola, zkoušky, lékaři, práce. Ale nikdy bych už neměnila! Za Damiánka bych položila život. Bylo to něco neuvěřitelného, sledovat, jak v bříšku roste. Vytrpět si ten 26hodinový porod s tím neskutečně krásným zakončením: „Máte krásného chlapečka, maminko!“ Vidět ten uzlíček radosti a štěstí. Nic v životě už tento okamžik nedokáže nahradit (jedině další porod dalšího miminka). Nic bolestivějšího, ale zároveň krásnějšího jsem nezažila.

To nejlepší následovalo potom… čekat kdy se poprvé usměje, kdy mě chytne za prst, pevně stiskne a nepustí, kdy se poprvé přetočí na bříško, kdy se poprvé usměje nahlas, kdy začne lézt, kdy se poprvé postaví, kdy udělá svůj první krůček, kdy poprvé řekne máma, kdy mi poprvé dá sám pusu, kdy mu vyleze první zoubek. A já u toho vše mohla být!

Koukám každým dnem na ty pokroky, na ten zázrak života, kdy se z takového nic stane človíček, který během prvního roku stihne takový veliký kus cesty! Jsem pyšná, že jsem matkou, že jsem dobrou matkou. Na svůj úkor mu jsem schopná dopřát vše (určitě to udělá téměř každá maminka), ale tím, že jsem sama a musím momentálně zastat roli obou rodičů, o to víc mě to kope dopředu, abych pro něj udělala vše. Člověk si pak začne těch maličkostí vážit čím dál víc, vnímá každý úsměv stokrát víc a stokrát víc ho zahřeje u srdíčka :srdce:

Rok uběhl jako voda, člověk to opravdu zjistí, až když má své vlastní děti. A já se rozhodla udělat velmi tlustou čáru… tlustou čáru za érou červenecčátek, za vším špatným a především za ulhaným biootcem. Začneme od znova, nový život, nové priority, nové zásady a pravidla, a tím pádem i nový tatínek. Snad je už vše zlé za námi a čeká nás je to dobré a pozitivní :hug: :hug:

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 25.05.12 08:43

Moc krásný deníček :-) Gratuluji ti jak jsi to zvládla a přeji tobě i Damiánkovi jen to nejlepší - zasloužíte si to :-)

Už se těším na další deníčky :-)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 25.05.12 09:08

Ahoj, gratuluju k 10 mesicum.
Z nej si nic nedelej, myslim ze si to sam sobe nalhava aby si nemusel pripadat jako totalni hovado, kdyz se nestara o sveho syna.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.05.12 12:29

hodně štěstí :kytka:

 
albao
Extra třída :D 12225 příspěvků 25.05.12 12:36

Jej, krasne si uzivate sami seba, a to je 99% stastia :hug: Len tak dalej, minulost je minulost ale Damianko je buducnost :srdce: :palec: ;) Pekne to zvladate :palec:

 
Pája M
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 25.05.12 13:17

Co k tomu napsat :think: Snad jenom všechno nejlepší k 10měsícům Damiánkovi a Vám oběma krásný nový život :hug: Uvidíš,že se v šechno v dobré obrátí a budete štastný jako blešky :lol: a biotáta?Bez komentáře.Na každou svini se vaří voda :cert: Omlouvám se za tento výraz :oops: Hodně štěstí :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 25.05.12 14:42

neposkvrněné početí :mrgreen: to mě dostalo :palec: Krásný deníček šťastné maminky. Jsi dobrá, přeji vám oběma do života jen to NEJJJ :*

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 25.05.12 18:10

hodně štěstí moc krásný deníček :potlesk:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 25.05.12 18:21

děkuju holky :palec: hlavne za tu podporu :hug:

 
Smarcie
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 25.05.12 18:58

Zlato, já jsem to zase obrečela :* :* :* Jsem ráda, že vás znám a přeji vám do života jen to nejlepší :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 25.05.12 19:12

Marcelko aj já jsem hrozně ráda,že jsme se poznali!! a i Vám dvoum přeju už jen a jen to nejlepší!!!! :hug: :hug: :*

 
peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 26.05.12 14:06
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 26.05.12 18:45
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
ejmy
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 26.05.12 21:47

Člověk by si řekl, že když dítě nemá oba rodiče, tak mu něco chybí. U Damiánka o tom silně pochybuju. Jsi mu skvělou mámou!

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 27.05.12 12:46

Ejmy děkuju :hug: :hug: :* ale nemysli si.. tohle samé platí i Tobě a Samíčkovi.. tomu taky nic nechybí!!! :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama