Jsem šťastná a neměnila bych

O životě

Nikdy by mě nenapadlo, že právě já budu psát deníček a že o tom „nejhorším“, co jsem kdy zažila. Vím, že jsem vždy nebyla ukázková a perfektní dcera, ale to, co se u nás doma dělo, bylo k nevydržení. Proto jsem se rozhodla pro radikální krok, který mi hodně změnil život.

Jsou to už 4 roky, co jsem odešla z domu. Šla jsem k babičce, ta jediná mi vždy pomohla. Byla to osoba, která měla srdce na pravém místě, a která nikdy nezradila. A co povím o sobě?

Jmenuji se Anna, je mi 18let a každým dnem očekáváme narození našeho druhého syna. Ano, jsem mladá a prvního syna jsem měla v 17 letech, ale co je na tom? A kor v dnešní době? Měla jsem kde bydlet, měla jsem peníze, měla jsem muže, který se o nás postará, tak proč ne. Je pochopitelné, že první nebyl plánovaný. Jsem nejstarší dcera a také vnučka, které maminka naplánovala kariéru zubní laborantky. Nechápu, jak někdo může být tak naivní.

Mí rodiče se rozvedli, když mi byly 3 roky. Taťka mamku mlátil, nadával jí, nepřispíval na domácnost, veškeré peníze propil a prokouřil. Vím, že mamce hodně pomohl můj dědeček, který už bohužel nežije. Zemřel, když mi bylo asi 12 let. Potom si mamka vzala nového tátu, kterého jsem ale oslovovala strejdo, lépe řečeno, snažila jsem se ho neoslovovat, a každá žádost byla pro mě klišé. Nakonec ze vztahu strejdy a mamky vznikla sestra. Jsme o 8 let. Pak to vše začalo.

Musím uznat, že strejdovy rodiče byli super, říkala jsem jim dědečku a babičkou. Mezi mnou a sestrou nedělali žádné rozdíly. Všichni, ze strejdovy strany mě brali jako vlastní. Za nedlouho ne sestřiným narozením přišla puberta. Pro mě to bylo strašné období, no, spíše pro mamku. Doma to bylo pro mě nesnesitelné.

Pohled mamky: Doma nic nedělá, jen se válí u televize nebo u počítače, neučí se, s ničím mi nepomůže. Už mi dochází trpělivost! Zase se toho docela hodně sbírá (průserů); nevytáhlá myčka, nevysáto, nevytřeno, vysoké platy za telefon.

*Pohled mě: Prý, že doma nic nedělám. Každou sobotu jsem měla vysávat. Samozřejmě jsem to dělala, ale mamince se to nelíbilo, takže mě seřvala, nadala mi do sprostých slov a dala mi zaracha; taková naivita. Většinou to bylo na počítač. Jako by mi to vadilo. Šla jsem, když matka nebyla doma. Pak, že se neučím. V 7. třídě jsem měla první trojky, a to 4. Na konci roku jsem měla pouze 1, a to z matematiky – nikdy mi moc nešla. V 8. třídě jsem měla jednu trojku na pololetí a na konci jsem neměla žádnou a podle ní se neučím, aha. Vždycky jsem se učila spíše večer, aby mi to rána zůstalo v hlavě.

V 8. třídě jsem se také rozhodla, že chci jít na Obchodní akademii. To bylo keců, že mi nepodepíšou přihlášku, že na to nemám, atd., atd., přitom každý, i ti, kteří nebyli moc výborní matematikáři, to zvládali v pohodě a tvrdili, že je Obchodka lehká. Když jsem pronesla, že když mi to nepodepíše matka, tak táta, to bylo zase: „Ale zákonný zástupce jsem já…“, bla, bla, bla. V rodném listě mám uvedeného otce, tudíž je můj zákonný zástupce i on, ne? No, no comment.*

V 9. třídě, jsem to už nevydržela a odešla z domu. Šla jsem k babičce, jak jsem již psala na začátku. Poprvé jsem ale chtěla odejít už ve 13 letech. Pak jsem celou dobu přemýšlela, jestli jít, nebo ne. Buzerování, zákazy, a další se už nedalo vydržet. Cokoliv jsem řekla, bylo špatně, cokoliv jsem udělala, bylo špatně. U babičky mi bylo dobře, i když jsem tam neměla net a kamarády. Řekla jsem si, že raději budu bez netu a kamarádu (mohla jsem za nimi jezdit), než bydlet s ní a dělat jí otroka a terč, na který si může házet sprostá slova, nadávky, aj.

Na Obchodku jsem se dostala bez problémů. Přihlášku mi podepsal taťka a s babičkou mě ve studiu plně podporovali. Tam jsem se dala dohromady s Vladimírem, mým učitelem Ekonomiky. Byl o 17 let starší. I když jsem původně chtěla dostat Vladislava, s Vladimírem jsem se také spokojila, chichi. Byl svobodný, bezdětný, měl byt, auto a hlavně, miloval mě. Skoro nikdo našemu vztahu nefandil, jen babička říkala, že na věku nezáleží.

V 16 letech jsem se tedy odstěhovala od babičky ke Vladimírovi. Zažila jsem s ním moc krásné chvíle. V 17 jsem otěhotněla. Pochopitelně neplánovaně. I když mi nebylo 18, neměla jsem dodělanou školu, byla jsem na víc, jak 100% jistá, že si miminko nechám. Klidně, ať jsem sama, ale svoje dítě zabít nenechám. S Vladimírem jsme vše zvládali dobře. Do školy jsem chodila až do února, pak se narodil Antonius Feller, v den, kdy se narodil můj idol, Vladislav. (O porodu napíši jinačí deníček.)

Všichni gratulovali, já byla neskutečně šťastná, Vladimír také. Moc se Anýskem pyšnil, novopečený tatínek, moc rád vozil kočárek, vůbec mi ho nechtěl půjčovat. Byla jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. V červnu jsem opět otěhotněla. Opět neplánovaně. Vláďa ale slíbil, že to opět zvládneme. Moc mi pomáhá babička a Vláďova mamka. Babička mi hlídává Anýska, „tchyňka“ vybírá výbavičku pro Amýska. Teď jen čekáme, kdy se rozhodne vyjít na svět. Matka Antoniuska neviděla, a chci, aby to tak zůstalo i na dále, čili nechci, aby viděla Amadeuse.

Myslím, že tohle by mohlo být asi tak zhruba vše, co jsem chtěla. Děkuji za přečtení a jsem smířená s tím, že se do mě bude několik uživatelek navážet, ale já jsem šťastná a neměnila bych. ♥

Hodnotilo 28 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
puntice
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 4 inzeráty 05.03.13 09:31

8o Jezuskote :lol:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.03.13 09:35

Srozumitelné ze života, jen ta neplánovaná těhu moc nechápu, možná ve středověku, ne v dnešní době. :mavam:

 
Anny_S
Povídálka 12 příspěvků 05.03.13 09:37

@puntice :jazyk:

 
Anny_S
Povídálka 12 příspěvků 05.03.13 09:38

@jediný andílek Někdy to tak prostě je.

 
puntice
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 4 inzeráty 05.03.13 09:44

@Anny_S Tak třeba to špatně vidím, jediná pravda neexistuje. Ale bohužel mi přijde, že svět vidíš ještě dost neúplně a nedospěle. Všichni jsme v děctví měli svá pravidla a povinnosti a kupříkladu já bych se nikdy neopovážila říct, že šlo o buzeraci… O domácnost jsem se starala od šesté třídy sama…
Děti jsou krásnou součástí života, ale spíš by mě zajímalo, jaké hodnoty jim předáš :nevim: Co sis třeba v životě musela vydobít. Máš určitě štěstí, že máš partnera, jakého máš…

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 05.03.13 09:54

@jediný andílek Co na tom nechápeš? Já futrovala antikoncepci od 15 let, dítě pro mě byla nejhorší noční můra a v plánu bylo ho mít tak ve 27 nejdřív..Chtěla jsem studovat a věnovat se umění(to co miluju),ovšem osud rozhodl za mě..I přes antikoncepci jsem otěhotněla ve 20..Takže já neplánované těhotenství naprosto chápu..:) :palec: :lol:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 05.03.13 09:58

Já myslim že především to co autorka předa svým dětem nebudou sprosté nadávky ke svým dětem..To si myslím že pro budoucí život je doost důležitý..Dítě má mít pocit že ho milujete a né slišet od mámi, od nejbližšího člověka v životě jak jste na nic…Myslím že v období ZŠ jsem se nadělala tolik průseru, že tohle je slabí kafíčko, kolikrát mě naši seřezali jako žito, ale nikdy by mi máma neřekla že jsem na nic, nebo nedej bože by mě sprostě nadávala…a to podotýkám že se semnou nemazali naši :think:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15858 příspěvků 05.03.13 10:01

Docela by mě zajímalo, jak dlouho bude bavit „pana učitele“ Vladimíra vozit kočárky a starat se o tři děti(z toho dvě mimina), než ho zase zaujme nějaká studentka. V uvozovkách je záměrně, protože vztah učitele s nezletilou studentkou je mírně řečeno neprofesionální.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 05.03.13 10:05

8o no mazec… nevím co k tomu více napsat :lol: Zkrátka hlavně, že jsi šťastná a Tobě to vyhovuje :kytka:

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 05.03.13 10:09

@hanka.br.

Neprofesionalni mozna, ale ze zivota :)

Tusim „plodnou“ diskuzi…

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15858 příspěvků 05.03.13 10:11

@ne-silenamatka To jo :D Ještě, že mám prázdniny! Hezký den.

 
renkova
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 05.03.13 10:27

Že to vůbec řešíte, rýpalky ;-) Je to @Anny_S život, tak proč ty „hrozné“ komentáře? :?: Já Anně přeji hodně štěstí, zdravé děti, rychlý porod a hodně štěstí :hug:

 
puntice
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 4 inzeráty 05.03.13 10:29

@renkova Tak nemyslím si, že jsou to „hrozné“ komentáře, ale pohled z jiného úhlu a jiné strany. Představ si, že jsi máma dcery, se kterou tak trochu mlátí puberta a než z ní stihne vyrůst, je sama mámou… Třeba časem prostě názor na výchovu své mámy změní.

 
renkova
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 05.03.13 10:32

@puntice Třeba časem, ale už je plnoletá, tak ji nechte být, božínku :andel:

 
lekno  05.03.13 10:35

:roll: to je zase jednou deníček :roll:

 
concetta  05.03.13 10:56

To je asi nejaký vtip, ne? Pochopil jste někdo, kdo je ten Vladislav?

 
DidierK
Kecalka 170 příspěvků 05.03.13 10:57

Ja docela souhlasim s nazorem @puntice. Vztahy nemuseji byt vzdycky idealni, ale zalezi vzdy na obou osobach. Pokud tak moc zazlivaz sve mamce vychovu, ze nedokazes Vase vztahy napravit ani pote, co mas vlastni rodinu (to, ze se ani sluvkem nezminis, ze bys o to stala)…rodice a rodinu mame jen jednu a z Tveho vykladu, proc ses rozhodla ukoncit veskere kontakty, no tvoje duvody mi opravdu prijdou dost detinske a nedospele. Nepises o nicem tragickem, proc by se Vase vztahy nedaly napravit a mne osobne prijde vzdy lepsi, aby vnoucata meli dve babicky (pokud ziji samozrejme). Myslim, ze by stalo se nad sebou zamyslet, proc se tak chovas (to tvoje rezolutni ‚cili nechci‘), prijde mi, ze dnes si lidi vubec nevazi mezilidskych a rodinnych vztahu (mne tedy prijdou jako nejdulezitejsi v zivote). Pak jsou v televizi porady jako Ester Kocickova a omluvy po x-letech. ALe vzdy se musi chtit, mozna na to casem prijdes. Preju mnoho stesti a at Tvoje rodine vyrusta v harmonii…

 
vendulaaa
Závislačka 4753 příspěvků 05.03.13 11:02

Tak tohle přečtu večer manželovi, ať se také po náročném dnu potěší…
První jsem myslela, že je to zase nějaká provokace, ale ona to bude asi pravda.
Pominu-li, že si autorka myslí o své matce, že je naivní, tak mě vcelku dráždí skloňování vlastních jmen. Hlavně, že jsme světoví! :nevim:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 05.03.13 11:27

Já se pose… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 05.03.13 11:38

Muzu se zeptat, jestli tenhle vztah resilo treba vedeni skoly? Neni to uplne normalni a termin „neprofesionalni“ mi prijde hodne nedostacujici. V jinych statech by pan ucitel letel na hodinu :think: Navic mi taky neprijde normalni, ze kdyz uz ma tak mladou holku, neda si sakra trochu pozor… No jo, vidim to uz spis z ty druhy strany, to je tim, jak mi deti odrustaji :)
A Vladislav nebo Vladimir…ono je to ve finale skoro jedno, ne? :zed: :mrgreen: To mne celkem pobavilo :D Tak hlavni je, ze byl svobodny 8)
Preju teda hodne stesti, mit dve deti tak brzo za sebou v 18ti, nebude zadna sranda.

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 05.03.13 11:40

Jinak ja teda jsem asi taky priserna matka, chci, aby mi deti pomahaly a ucily se, a ty to pochopitelne bojkotujou, sec jim sily staci. Tak snad se za 10 let nedoctu neco podobnyho :roll: :?

 
nepřihlášená balabab  05.03.13 11:52

Dítě má děti :) Nic proti mladým maminkám, taky nejsem nejstarší ale ty očividně ještě nejsi moc vyspělá a o tom opravdovém životě nemáš ani potuchy. Nicméně hodně štěstí a ne, že bych ti to přála, ale doufám, že tvé děti až budou ve věku 14 let a ty po nich budeš chtít to, co po tobě chtěla tvá mamka ( taky budeš zcela určitě tak hrozná-většina matek je taková) nebudou tak nevděční a neutečou ti z domu. Budu ti fandit tedy :mavam:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 05.03.13 12:02

Přeju ti vše dobré a ať jsi i nadále šťastná a spokojená, máš zdravé děti a milujícího manžela, ale myslím si, že bys měla promluvit s mámou a snažit se ji trochu pochopit, vždyť už jsi taky máma, tak chápeš, jaké to je, když nemá s dítětem kontakt…

Příspěvek upraven 05.03.13 v 12:58

 
Hornbeam  05.03.13 12:09

Možná by nebylo od věci naučit se skloňovat jména vlastních dětí… :lol:

 
majkaakajka  05.03.13 12:12

Už len výber mien hovorí za všetko :) Prepáč, ale naozaj mi príde tvoj denníček detinský, podľa neho usudzujem, že si sama nevyzretá. Dieťa vychováva dieťa.
Otehotnela si neplánovane prvý krát, beriem, ale prečo si sa nezabezbečila druhý krát, fakt nechápem. Otehotnieť s učiteľom…
Mám rovnako starú dcéru, ako si ty. Našťastie je v úplne inom svete, s inými záujmami a intelektom…btw pre niektorých komentujúcich. Ak niekto napíše denníček, musí očakávať aj negatívne komentáre a zvlášť, ak je denníček napísaný takto. Väčšina z vás má malé deti. Som zvedavá, ako budete nadšene tlieskať, tešiť sa a podporovať, ak si Vaša 16 ročná dcéra privedie domov o X rokov staršieho chlapa, otehotnie s ním a ešte nemá dokončenú školu.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 05.03.13 12:14

Chtěla dostat Vladislava, má Vladimíra, učitele ekonomiky. Nebo naopak_? CHiChi!!!( nevím, co zakladatelku na tom rozesmálo) Hlavně aby ti to vydrželo.

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 05.03.13 12:17

Tak tohle je narez…grrrr

 
verulicek  05.03.13 12:20

Antonius Feller a Amadeus Wiliam? Nezlob se na mě, ale za to bych se od rodičů odstěhovala já :lol: :lol: :lol:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 05.03.13 12:25

@Anny_S Tak jsem koukla na profil…a gratuluju k Amadeovi!
(ja bych z tech komentaru mela dva dny po porodu slusnou depku… 8) to nebyl uplne nejlepsi napad posilat to tesne pred porodem. )
Pises z porodnice?

edit: DEN po porodu…nevim, proc mam dneska 6. :roll:

Příspěvek upraven 05.03.13 v 12:27

 
Michelle32  05.03.13 12:45

Deníček jako takový komentovat nebudu, hlavně, že jsou všichni štastní, ale dát dětem jména, která ani neumiš „vyslovit“ to je fakt gól… :-D :nevim:

 
TuttiFrutti
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 05.03.13 12:47
:roll:
 
boruvecka
Stálice 83 příspěvků 05.03.13 13:10

Ahoj, tak hodně štěstí v životě. A vysvětli nám, prosím, kdo je ten „idol Vladislav“, ať jsme v obraze. :mavam:

 
Spellinka
Kecalka 132 příspěvků 05.03.13 13:11

Noo..asi takhle. No comment :lol: :lol: :lol: Ale jako hlavně, že jsou všichni happy. Přeji hodně štěstí a více poruzumění pro tvou mamku, asi to byl opravdu jen tvůj pohled, že je tak hrozná. Třeba to jednou pochopíš až budeš po dětech chtít, aby si po sobě něco uklidily…

 
cher  05.03.13 13:11

Svatá „prostato“ :lol: :lol: :lol: deník jsem jen přelítla a zaujalo mě-chtěla jsem Vladislava, ale spokojila jsem se s Vladimírem :lol: Ty jsi zlý sen děvče. Béčková komedie o Lolitách. Zajímalo by mě, když zrovna neplodíte děti, o čem si může dospělý chlap povídat s takovou holkou :lol:

Příspěvek upraven 05.03.13 v 13:19

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 05.03.13 13:16

Nevím, jestli se mám řezat smíchy, nebo žiletkou :think:.

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 05.03.13 13:25

Tyjo taková jména bych se bála že mě za ně děti ukamenují, podle mě bys měla mluvit s mamkou třeba by ráda viděla své vnoučata a pokud jde o toho učitele není to nezákoné? A taky nerozumím této větě: když jsem původně chtěla dostat Vladislava, s Vladimírem jsem se také spokojila, chichi. předpokládám že to byla sranda ale ty jsi teda živel takhle balit učitele :lol: hlavně aby vám to vydrželo přeji hodně štěstí

 
Gibbo  05.03.13 13:28

@wildcherry :lol: :lol: :lol:

 
melounek00
Kecalka 262 příspěvků 05.03.13 13:29

Taky jsem vůbec nepochopila, kdo to je ten Vladislav??? A proč vlastně jsi tedy s Vladimírem, když jsi chtěla Vladislava??? A jestli se tedy můžu zeptat tak to učitele Vladimíra nečekal žádný postih???Jsem myslela, že učitelé nesmí chodit se studentkami?? Jinak souhlasím s komentáři v tom, že bys měla mít více porozumění pro svou matku…Sice nevíme jestli tam nebylo něco víc, ale jestli se s ní nestýkáš pouze kvůli tomu, co si zde napsala, měla by ses nad sebou zamyslet a za mamkou zajít a zkusit si promluvit a rozumně tu situaci vyřešit..Na světě se dějou opravdu mnohem horší věci, než že tě někdo buzeruje za to, že si špatně vyluxovala… :think:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 05.03.13 13:35

Jasne, upalte ji, carodejnici!!! :) gratuluju k narozeni synu! :kytka: ;)

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 05.03.13 14:02

Ked citam tie mena, ze mame Antoniusa a Amadeusa, tak z toho sklonovania mi usi trhá

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 05.03.13 14:06

Mne prijde, ze jsi hodne naivni ty sama, ale jinak hodne stesti s vladimirem a detmi ;) ;) ;) :kytka:
ale jsi mlada a tim se to ospravedlnuje :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 05.03.13 14:09

Jinak jmena jsou O:K, kdyz je dobre prijmeni tak to jde.. ;)

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 05.03.13 14:20

Deníček :roll: ale tvým dětičkám a vůbec vám všem určitě přeju moc moc zdravíčka :kytka:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.03.13 14:22

Deníček velmi naivní, ale i tak přeju hodně zdaru ve zvládání Amýska, Anýska a Vládíka.

 
Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 05.03.13 14:22

To skloňování jmen je sranda :D, ale třeba to tak skloňuje schválně a my tomu nerozumíme. :mrgreen:
jinak hodně štěstí.

 
myšák1187  05.03.13 14:37

@wildcherry :mrgreen: zkus spíš smíchy, žiletkama by to bolelo :D :D :D

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 05.03.13 14:41

Ha, čuju růžovou čivavu :pankac: :mrgreen:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 05.03.13 14:48

@Gina108 Taky jsem si říkala :mrgreen:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 05.03.13 15:04

Holka, 2 neplánovaná těhotenství… to je teda mazec. Ta exotická jména jsou OK, ale musíš je umět skloňovat, jinak je to směšné. Antonius 2. p. bez Antonia (bez Antoniuska rve uši)… aby viděla matka koho 4. p. Amadea (ne Amadeuse) Jinak, myslím, že kecáš a děti toho jména neexistují.

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 05.03.13 15:08

Vtipné. Místy mi to připomnělo mé uvažování před cca 15ti lety („mamka mi nadává, že neuklízím, ale já uklízím!!!“) :mrgreen:
Naštěstí já v té době neměla na krku 2 děcka :think:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama