Jsem tu...

Porod

Jak se narodí, všechno se změní. Celý můj svět, celý můj život. Vše je jinak. A už vím, co je to být matkou. Už vím, co je to ten pocit. Je to skvělý pocit a je to dar. Děkuji ti, Isabelko. :

Poslední procházka
5 komentářů

Vodník je na světě :)

Hmm Hmm....
3 komentářů

Byl čtvrtek a jako skoro každý jiný den v květnu bylo hezky. Jediné, co bylo jiné a odlišné, jsem byla já. :D Ano, byla jsem to já. Měla jsem bříško, 12 kg navíc a čekala jsem na to, až se moje miminko rozhodne přijít na svět.

Ten den jsem měla také naplánovanou kontrolu u lékaře. Už od rána jsem měla něco jako menstruační bolesti v podbříšku a jellikož mě tyto bolesti trápily poslední týden, moc jsem tomu nevěnovala pozornost. Přišla jsem vysmátá k doktorovi kolem 12 hodiny a zjistila jsem, že jsem naštěstí už ani kilo nepřibrala. Poslechla jsem si miminko, jak se krásně rozléhá jeho srdíčko a pak šup šup na lehátko. Potvrzeno sečteno: „Miminko se nikam nechystá, napíšu Vám papír do nemocnice a v úterý jdete na vyvolání.“

Zklamaná jsem odešla od lékaře a rozjela jsem se zase k domovu. Doma mé bolesti nepřestávaly, ale také to nebylo nic, co by se nedalo přežít. Prostě bylo jen miminko více živé a bolestí byly tím pádem intenzivnější, no ne? Nikdy jsem se během těhotenství nebála porodu. Jediné, z čeho jsem měla strach, byl klystýr a nástřih. Ale jinak jsem na tom byla psychicky až moc dobře. Dokonce i moje homeopatička mi před výběrem jmen a poslední kontrolou říkala, jak jsem na tom až moc dobře a že jsem na porod až nějak moc klidná. :) Plus pro mě.

Takže jsem celodenní bolesti nijak nic nepřisuzovala a dál si dělala vše podle sebe. Přítel přišel kolem 15 hodiny domů z práce a já ho poprosila, zda nevezmeme smečku našich tří psů na procházku. A tak jsme vyrazily za krásného, slunného odpoledne ještě na vycházku. Při velmi čilé chůzi :) jsem cítila víc a víc bolest. Dokonce jsem se musela i při několikaminutovém intervalu zastavit, aby bolest přešla. A tak jsme si udělali několikakilome­trovej okruh a šup šup domů.

Na zahradě jsem si ještě zahrála s hafanama a jakmile jsem si sedla na trávník, bolesti nějak zesílily. To jsem už zpozorněla a upozornila na to přítele. Ten se jen zatvářil a řekl mi, že mimčo má příjít až v sobotu, tak přijde v sobotu.

OK. Mlčela jsem a šla jsem si sednout k TV. Jakmile jsem lehla, ucítila jsem opět velmi intenzivní bolest. To už jsem informovala i mamču. Ta už plašila celej barák, že se jede rodit, boože. :D No prostě starostlivá maminka. A tak jsem to dál neřešila, dala si nášup bramboračky, :D převlíkla jsem peřiny, vysála si ložnici a obyvák. Utřela a vydezinfikovala jsem si koupelnu a wc. No a nabalila si tašku do porodnice. :D Mamka bláznila, přítel jen pokyvoval hlavou a já jsem byla spokojená, že snad přijdu do čistého až se vrátím. :) No jo kliďas.

Hodiny ubíhaly a už se nám blížílo něco k 21 hodině. Bolesti byly sice silné, ale já jsem velká holka, a tak nebudu přece plašit. Poprosila jsem přítele, zda by mi ještě epilátorem neoholil nohy a já si pak ještě ve sprše oholila zbytek. ;) No pak jsem si sedla k TV, že se teda ještě mrknu na Farmáře (hledal tehdá ženu). A to už jsem bolestí i trochu se propínala v kříží, ale musela jsem se dodívat. :) To se měl už přítel na pozoru, ale uklidňovala jsem ho.

Zalehli jsme potom do postele a naštěstí byl můj hned mrtvý, rozuměj - spal. A tak jsem si na mobil zapisovala, jak jsou od sebe daleko poslíčci. No tak střídalo se to 15 minut, pak 20, pak se to kolem půlnoci přiblížilo k 10 minutám, pak to zase pominulo. A kolem jedný se to hejbalo už od 10 k 5 minutám.

To jsem se už v posteli kroutila jak žížala. Pak mě to prohnalo na wc. A ejhle. Šla jsem se ještě opláchnout. Koukala jsem, zda někde nenajdu zátku - nikde nebyla, a tak jsem dál čekala na tu plodovou vodu. Ta nikde… Zátka taky nikde. A bolesti už byly jen kolem 5 minut. A to už byla druhá hodina ranní. Tak jsem se naštvala a řekla přítelovi, že se snad dostatečně vyspal a že bychom teda mohli už jet, pááč to asi už nevydržím. Najednou mi vyhrkly už i slzy bolestí. Nasedli jsme a za 15 min jsme byli v porodnici.

Já jsem měla strašněj pocit, jak jim tam lezu o půl třetí ráno, kdo na mě bude zvědavej, chudinky sestřičky. „Ježííš, ty budou naštvaný,“ jsem si říkala. A tak jsem se šla nahlásit. Paní velmi nepřijemná a trochu zní byl cítit i kouř z cigaret. Ojé, já jsem věděla, že mám počkat aspoň do 6 hodin do rána. :D

Pak teda při napojení na monitor řekla něco ve stylu, že to nikam nespěchá, že si ještě počkám. A teda no dobře… Pak přišla taková úžasná, mladá, krásná a milá paní doktorka a bylo po stresu. Byla na mě fakt milá. Řekla mi co a jak. A tak jsem se šla převléct a šup na klystýrek. Jejda, měla jsem strach, že je tam všechny omeju, ale bylo to - se vám všem tady přiznám - strašně příjemné. :) Když najednou ucítíte tu teplou vodu, jak vás uvolní. Vše z vás vyjde ven. Cítíte se po sprše pak ještě líp a strašně čistě a nemáte strach, že jak budete tlačit, že by tam snad někde něco mohlo být. Byl to super pocit.

Možná vám to přijde děsný, jak jsem to tu popsala, ale mně se strašně ulevilo. Cítila jsem se fakt líp a klidnější. Jen jsem tam jenom otevřela dokořán okno.

Šup na hekárnu. Tam na mě čekal konečně přítel. Tak jsme se tam nějak pár hodin svíjeli - já v bolestích a on hledal vhodnou polohu na spaní. :) Sem tam přiskočila mladá paní doktorka a projela mě prstem. To jsem myslela, že snad zblázním. Pak jsem se ani nenadála a už bylo 5 hodin ráno, pátek. Střídala se směna a přišla super PA. Byla milá příjemná a fajn. Ne jak ta stará babizna. ;)

V 6 hodin ráno mě ještě přišla mladá paní doktorka prohlídnout a rup, praskla mi voda. Tak se to tam pěkně všechno vylilo. A cítila jsem úlevu číslo dva, ale pak jsem myslela, že zblázním. Bolesti zesílily. Už se vyměnila i směna doktorek. A opět přišla naštěstí mladá a sympatická paní doktorka. A při kontrole se mi zase udělalo zle. Bože, proč se ve mě musí všichni šťourat.

Po tom jejich prohlídnutí se bolesti zvětšily a bylo mi děsně. Pak všichni konečně odešly. A já jsem tam nadávala, jak to stojí za prd. Miminko se tlačilo ven. Já jsem tam mačkala madlo postele a přítel mě neustále zakrýval. Ale sakra, co mě furt zakrýváš a on, že su nahatá a já na něj „No a co, sakra? Se potím jak prase, dej mě pokoj,“ a zase jsem sevřela madlo. A přítel zase na mě skočil a zase mě přikryl. „Já se z tebe snad zblázním. Dej mi už pokoj.“ A on „Neboj, to vydrž.“

Pak jsem vedle v hekárně slyšela nějakou maminku. Bože, ta je hysterická. Co tak ječí. mě to taky bolí. Aaach, můj bože. Proč je na chodbě to křeslo prázdné, proč tam nikdo nesedí. Ježiši, mě to bolí. Kde je někdo. Sakra, vždyť tu nikdo není. „Miláčku, já tě přikryju.“ „Běž už do háje. Mně je vedro.“

Já už to nevydržím. Panebože, kde je doktorka. Já chci konec. Mě vomejou. Proč je to křeslo na chodbě furt prázdné. „Ti říkám, zajdi tam a někoho sem pošli.“ A ježiši, proč ta mamina tak ječí. Mě to uplně dostává. Aaa mě to přece taky bolí a neječím… Uf já už asi miminko nechci. Nemůžem jít domů? :D Jooo optimistka :D

Konečně došla PA. „Já už to nevydržím.“ A PA je taky optimistka: „Jeee, už rodíme.“ :D No ty jo snad už dvě hodiny tady rodím. :D

„Tak mi prosím doneste třeba epidurál.“
„Ne ne, je to zbytečný, miminko bude hned venku.“
„Ne nebude… Doneste něco, to strašně bolí.“
„Maminko, tlačte.“ OK. Tak se do mě opřela PA a přítel.

Zatlačila jsem opět vlna vody venku. PA je srandistka: „Malej vodník jde na svět. Zatlačte vidím hlavičku, to bude vlasáč“ :D No má bejt po kom. Sakra, proč se furt tak vybavuje, pomyslím si, už ať je to za mnou.

„Zatlačte ještě.“
„Už nemůžu.“

Já slibuju. já už druhé miminko nechci. :D Já už chci domů!

„Nebojte maminko, už tu bude.“
„Tlač, vidím hlavičku,“ říká přítel. No tak zatlaíim podruhé a nic. Tak šup, nůžky, nástřih. A je to za mnou. Ani to nešlo cítit. Malá je venku. Božínku. Ona je nádherná. :D Bože, já su cíťa, břečím jak malá.

Tatínek je úplně mimo. Ale úplně. Položí mi ji na bříško a pěkně se mačkáme. Já ji miluju… Miluju. Je skvělá a je moja. Tatínek břečí. Malinká břečí. Je to krásnej pocit. „Jedeme domů??“ ptám se. :D

Je 8:26 17.5.2013, na svět přišla moje 4100g a 52cm holčička jménem Isabelka. Tak a můžem jít na pokoj a užívat si lásky. Koho to mám na pokoji? Hysterická mamča je tu se mnou. :D A byla to ta nejlepší baba, kterou jsem tam nakonec poznala. ;)

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 17.01.14 00:27

Pp dlouhé době moc hezký denicek. I jsem se zasmála :) gratuluji k super porodu a malé Isabelce

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 17.01.14 01:51

Obdivuju, jak nekdo umi napsat denicek s humorem, moc jsem se bavila. A teda smekam nad takovou macandou

 
marturka  17.01.14 08:11

Krásně jsem se posmála, fakt velmi vtipně sepsané. Máte talent na psaní :lol:

 
e-Kapr
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 17.01.14 08:17

Moc pekne :potlesk: hlavne zdravicko obema ;)

 
Elessar  17.01.14 08:26

Super :potlesk: moc gratuluju :kytka:

 
janeee2
Kecalka 309 příspěvků 17.01.14 08:28

To jsem se pobavila po ránu, super! Z tvého příspěvku by člověk řekl, že porod je velmi vtipná a zábavná záležitost :lol:

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 17.01.14 08:28

U přikrývání jsem se pobavila :mrgreen: gratuluji k Isabelce :hug:

 
maca36  17.01.14 08:33

Moc příjemné čtení :palec:

 
terysek09
Stálice 66 příspěvků 17.01.14 09:09

Nádhera!!!I já se zasmála :D Trochu mi to připomnělo sebe, když jsem před 2 měsíci porodila našeho druhého chlapečka, taky 4kg.
Klystýr byl taky super a pak to rychle přišlo a ta bolest byla neuvěřitelná, pak slzy štěstí a stálo to za to. Nevěřila jsem, že svoje druhé dítě dokážu taky milovat a miluju, od prvního okamžiku. Užívejte si holčičku!

 
andice
Ukecaná baba ;) 2259 příspěvků 17.01.14 09:10

Zrovna sedí vedle mě můj téměř tříletý syn a snídá. Normálně mi to dojalo, zavzpomínala jsem na své dva porody :lol: Máš to moc hezky a trefně napsané, mě praskla voda ve 12, ve dvě v noci jsme dorazili do nemocnice a narodila se v 8:19. Bylo to tedy 35+5, tak si pospíšila, ale měla už tři kila. Syn zase 40+1, ale 4,3 a 58cm:-)aspoň, že se dral na svět rychle. Jen mi mrzí, jak strašně rychle to uteklo :hug:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 17.01.14 09:18

Moc gratuluji:) je to krásně napsané:)))
taky jsme do porodnice jeli okolo půlnoci:)))) prožívala jsem to jako ty:)))
a Filípek byl na světě v devět:))))) přijde mi, že jsme měli podobnej průběh:D
akorát já si trochu zakřičela:-)

 
sabulator
Kecalka 182 příspěvků 17.01.14 09:25

Krásně popsaný porod, dojalo mě to :potlesk:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 17.01.14 09:36

:potlesk: nádherný deníček!!!zasmála jsem a hned mám lepší náladu!!!

 
Kaczenkax
Stálice 74 příspěvků 17.01.14 09:58

Příjemné počteníčko, až mě mrzelo, že už je konec :D :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 17.01.14 11:23

:-))))))))) teda to jsem se zasmála krásně napsané a s tím přikrývání to bych ho fakt praštila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: At jste obě zdravé:-)))

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 17.01.14 11:40

Skvele popsane, gratuluji k Isabelce :) pobavilo mne to s tim klystyrem, taky nerozumim co maji maminy z toho takovou hruzu :mrgreen:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 17.01.14 13:12
nádhera

Velmi krásný deníček, malá je pěkný macík-gratuluju :)

 
verunka8812
Kecalka 272 příspěvků 17.01.14 13:28

To mi pripomina muj porod :_D taky jsem byla rada za klistyr, a pak me pritel porad prikryval aby mi nebyla zima ale me bylo strasny vedro a porad jsme se odkryvala :-D taky se syn narodil v kvetnu 22. ale o rok driv

 
Kočičkaaaa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 17.01.14 13:58

Krásnýý :) snad mě taky čeká takový příběh v dubnu :palec:

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 17.01.14 14:07

Krásný deníček, moc gratuluji k Isabelce. :kytka:

 
kosatka H
Povídálka 16 příspěvků 17.01.14 14:33

Velmi pěkně napsaný deníček. :potlesk: Děkuji za krásné počtení. Zase jsem o něco klidnější a mám menší strach z mého blížícího se prvního porodu :)

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 17.01.14 15:00

Velice se mi zápisek líbí, i to že je takhle dopodrobna napsaný, moc fajn! Přeji Vám spoustu krásných chvil a ať jste všichni zdravý

 
AndreaU
Kecalka 291 příspěvků 17.01.14 16:52

Krásný! Úplně mi to připomnělo můj porod :lol: Ten můj mě v dobrém taky pořád přikrýval a pak za me snad i tlačil… chudáka malem kleplo :mrgreen:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17003 příspěvků 17.01.14 19:36

Krasny denicek :palec: Moc hezky napsane a malicka je nadherna! Preji moc zdravi a stesti :kytka:

 
zuzusi
Nováček 10 příspěvků 17.01.14 20:32

Díky za pěkný deníček :palec: tak nějak bych to chtěla taky zvládnout :mrgreen:

 
xvendasx
Povídálka 36 příspěvků 17.01.14 23:22

Krásný, nedá mi to se nezeptat nerodila si v Novém Městě na Moravě??Podle fotek??… :)

 
nikoous
Nováček 1 příspěvek 18.01.14 21:21

Krasny denicek ja rodila v zari normalne syn mel 4,80 kg a 54 druhe pry bude razdva:-)gratuluji k male

 
Kiwi923
Kecalka 339 příspěvků 19.01.14 20:40

@xvendasx Nene rodila jsem v nemocnici v Kyjově na jižní moravě.

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 21.01.14 13:17

Moc pěkně jsi to napsala a doufám, že budu též srandovat až to příjde..ono je fakt, že s usměvem jde všecko líp..přejeme zdravíčko :hug:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.01.14 17:20

Super deníček, gratuluji k Isbelce, nejlepší bylo jak tě přítel přikrýval :-D to jsem se fakt zasmála až jsem vzbudila malou :potlesk:

 
Kinkyna
Nováček 7 příspěvků 28.02.14 19:43

Krasne napsane :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama