Kde brát sílu?

Snažení
  • Elisia
  • 20.02.12

Jako většina z vás tady řešíme s manželem miminko. Od začátku jsem měla pocit, že problém bude ve mně. Už od puberty mě gynekolog strašil, že nebudu moci mít děti, trpěla jsem totiž na záněty vaječníků a v 7 letech prodělala operaci slepého střeva.

Po roce planých nadějí jsme začali situaci řešit. Spermiogram (v jedné nemocnici) dopadl dobře, a tak jsem překonala strach a šla na laparku. Výsledek byl dobrý, až na malá ložiska endometriózy, které jednou byla velký problém a podruhé ne, asi podle toho, jak se paní doktorka vyspala. Jednou mi takhle oznámila, že doporučuje léčbu antikoncepcí na půl roku, a každá snažilka si asi dokáže představit, co to znamená. Podle ní je to hra o čas a měla bych co nejrychleji otěhotnět, abych tu nemoc zastavila.

Nelenila jsem a objednala nás do doporučovaného centra reprodukce, kde nám udělali všelijaká možná vyšetření. Na poslední schůzce nám pan doktor sdělil, že zřejmě budeme to % párů, u kterého se příčina nenajde. Na moji žádost jsme si nechali udělat kontrolní spermiogram a výsledek byl naprosto šokující – špatný. Podotýkám, že manžel přestal kouřit a pro jistotu bral vitaminy. Takže se pak v něčem vyznejte. Nikdo nám nedokáže odpovědět, který výsledek je správný.

Z poslední návštěvy CAR jsme opravdu rozčarovaní a už nevíme, čemu máme věřit. Manžel má zlomené ego, protože ho po prvním spermiogramu chválili, že se to jen tak nevidí a rok jsme žili s tím, že chyba je ve mně. Moje gynekoložka mi řekla, že by věřila výsledku CARu. Ale proč ona vidí v mém hormonálním profilu problém a oni ne? Protože je zřejmě jenom zajímá, jak nahnat lidi do umělého oplodnění a co nejrychleji vydělat.

Mezitím otěhotněly všechny holky z jedné diskuse a já jsem v tom najednou sama. Nemám skoro žádné kamarádky, když se někomu svěřím, tak mi jenom řeknou, nemysli na to tak. Tak to raději nikomu neříkám. Sama doma sedím a brečím, protože se v ničem nedokážu vyznat.

Abychom se trochu zaměstnali, vrhli jsme se na rekonstrukci bytu. Dva roky jsme ji plánovali a šetřili a já z ní nemám nakonec vůbec radost. Jako na potvoru se asi po 5× pokazilo auto a už ten vrak nemá cenu opravovat. Takže abychom mohli vůbec na nějaké CAR pomyslet, musíme mít auto a další penízky na léčbu. Abychom měli peníze, musí manžel jezdit na montáže, takže jsem často sama. Asi chápete, že na dálku se dítě těžko vyrábí. Je to začarovaný kruh a občas jsem z toho opravdu unavená. A jak to tady tak po sobě čtu, tak mám pocit, že to snad ze mě mluví Clostil. Nemáte s tím někdo zkušenost, takovou depku jsem snad ještě neměla.

Zmiňované CAR je Zlín, pokud máte na něj nějaký názor, budu ráda, když mi ho napíšete. Doktorka mi doporučovala Obilný trh Brno, prý jsou jediní nekomerční – za názory budu taky ráda.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
boleslavanda
Povídálka 14 příspěvků 20.02.12 06:54

ahojky jako kdybych četla o sobě.my se snažili 5 let než se zadařilo.mě nefungovala štítná žláza a manža měl hulením zničený spermie…pak se k tomu přidala ještě hyperprolakti­némie,normálka mi teklo z prsou mlíko takže tělo se chovalo,jak kdybych kojila v jednom kuse:)nasadili clostíka a to byl brutus,normálak sem brečela i u reklamy na přesnídávky:-)naštěstí se dílo zadařilo a před 11 lety se nám narodil syn.ur¨čo si nech štítku zkouknout ta v tom taky dělá svoje,fkat je že dneska mi je to taky ještě líto když vidím mimča,občas si taky pořvu ale už to není takový.když budeš chtít tsak mi písni na mejl boleslavanda@sez­nam.cz.a neboj ono to přijde až když to nebudeš čekat..já sem se kvůli tomu abych na to nemyslela,vrhla na vyšívání obrazů a přiznám se že v tý době jsem píchala jak komár po viagře.tzn.jako šici stroj:-)).měj se fajn a hezký den.jiřka :kytka:

 
zelenaprisera
Závislačka 4120 příspěvků 20.02.12 08:18

na obilnim trhu jsme byli, jsou moc milí a šikovní, nám se bohužel ebmbya neujaly, ale zkus to. určitě

 
beruska03
Kelišová 5475 příspěvků 20.02.12 08:50

ahoj, já byla taky takto zoufalá, my se snažili 2 roky - všechny výsledky ok ale dítě nikde pak jsme začali navštěvovat CAR v Olomouci ve FN a musím říct, přístup skvělý, do ničeho nás nenutili, jen řekli pár doporučení, dali léky a do 2 měsíců to klaplo. Říkat ti nemysli na to je kravina, já tuto větu smrtelně nenáviděla :( přeji ti moc moc vnitřní síly !!! V dnešní době máme výhodu, že jsou dostupná IUI či IVF, tak věřím, že si miminko k tobě tu cestičku brzy najde !!! moooc ti budu držet palce! :hug:

 
Sunnyday11  20.02.12 09:13

Ahoj, my byly po roce a půl neúspěšného snažení v CARU taky, Brno(Helios), taktéž řekli, že špatný spermiogram, a že je 2% šance že budeme mít děti přirozeně. Dostaly jsme na doma ceník s výkonama a s poznámkou, že za dva měsíce po jejich IVF si budu moct udělat test. To bylo loni v lednu. V dubnu jsem otěhotněla přirozeně, dneska se na mně směje 6ti týdenní holčička. Pěkně mě v tom Heliosu namýchli - strašně nelidský a neosobní přístup. Za mně říkám, nevěšte hlavu, zkuste svůj cíl zamněřit jinam než na mimi a ono se zadaří :srdce: :kytka:

 
martinaaaaaaaaa7  20.02.12 09:18

ahoj, my čekali dva roky. Teď máme malýho chlapečka, takže jde to, jen ta cesta je strašně bolestivá, ale to ti říkat nemusím. Ta depka není z prášků, ta je z té situace, já to měla taky, někdy to šlo a byla jsem v poho a někdy jsem prostě byla úplně mimo a měla pocit, že můj život skončil a nic nedává smysl. My jsme si malýho přinesli z Caru Unica v Brně. Nic proti Obilňáku, ale ceny jsou tak zhruba stejné jako v soukromým a co jsem slyšela přístup o dost horší a i možnosti (některé metody se o dost dřív začnou dělat na soukromých carech, protože prostě jsou prachy na školení doktorů atd.); čekací lhůty na objednání prej taky brutální, kamarádka čekala na první schůzku měsíc, nás objednali za týden. teď to sobě čtu a připadá mi to jako reklama :oops: :oops: :oops:

 
moja79
Nováček 1 příspěvek 20.02.12 10:20

Ahoj,chci Ti popsat naši zkušenost. Jelikož byl manžel vážně nemocný a následky po ozařování byly špatné tak naší jedinou možností k dosažení těhotenství bylo IVF ze zamraženého manželova spermatu.Absol­vovali jsme 3 IVF na Obilňáku, bohužel neúspěšné.I když já měla být v pořádku.Na vlastní žádost jsem podstoupila laparoskopii, která dopadla taky výborně.Tak jsme se rozhodli změnit CAR. Začali jsme jezdit do Zlína.Tam se pan doktor, když přečetl papíry z Brna velice divil, že s mýma výsledkama mě při každém IVF doslova cpali vysokýma dávkama hormonů.Řekl, že zkusíme jednodušší tzv.nativní cyklus při kterém se berou léky a myslím že i nějaká injekce.Prostě je to pro tělo menší zátěž.Nakonec jsme podstoupili 2 nativní cykly a z druhého nám teď v ložnici spí devítiměsíční dvojčátka holčičky.Od začátku našeho snažení až po úspěch to trvalo 5 dlouhých let.ALE STOJÍ TO ZA TO.Přeji hodně štěstí a hlavně pevné nervy, když to nevyjde hned, ALE JEDNOU URČITĚ ANO

 
carola
Kelišová 5786 příspěvků 20.02.12 10:44

Ahojky Elisio,
to mě moc mrzí.Strašně ráda bych ti dodala sílu,tak ti jen napíšu,věř a víra tvá tě uzdraví.Musí to být moc těžké,zas to známe,kdo nezažil,nepocho­pí.Věřím,že se to jednou podaří.Jen si říkám,jak ta psychika moc působí,že když něco člověk moc chce,tak to prostě nejde.A jen mě tak napadá,vím,že to není vůbec jednoduché a ne každý se na to cítí,ale o adopci jste neuvažovali?A tys už byla na umělém oplodnění?Buď jsem to přehlédla,anebo jsi to nepsala?A třeba objednat se klidně i k psychologo­vi,prostě popovídat si s někým,kdo tě pochopí?Anebo založit diskuzi zde,určitě vás bude víc,co jsou na tom podobně.Moc na tebe myslím,Elisio a držím ti palečky a posílám ti virtuální objetí. :kytka:

 
abver  20.02.12 10:50

Ahoj, úplně jsem se vrátila do doby, kdy jsme se taky zoufale snažili a chvílemi už vše vzdávali… Užívala jsem léky, manžel vitamíny (měl horší spermiog., já problém s uvolňováním vajíček - anovulační cykly). Když už nás mudr.chtěla taky odkázat na repr.centrum, že to přirozeně nepůjde, tak jsme to nechtěli vzdát a zkusili čínskou medicínu. Mnozí tomu nevěří, ale já ano, vím že nám pomohla. Po 3měs. kůře jsem otěhotněla a teď mi tu spinká náš už téměř měsíční syn. Opravdu se nevzdávejte a věř, že to vyjde. Zkuste nějakou alter.medicínu, určitě vám neublíží (kůra vyšla cca na 10tis.pro oba). Hodně štěstí

 
niliremka
Povídálka 15 příspěvků 20.02.12 10:57

Ahoj, určitě nevěste hlavu ze špatnýho spermiogramu. Můj gynekolog zhodnotil manželovo výsledky tak, že určitě přirozenou cestou neotěhotním. Řvala jsem u něj jak želva. Jasný, že manžel byl z toho úplně zlomenej. Vzali jsme si spolu týden dovolené, aby jsme se nějak uklidnili a řekli jsme si, že se tím prostě svět nezboří. Ten týden jsme si taky zašli pro výsledky do centra genetiky, kde spermio.dělali. Mluvili jsme tam s doktorkou, která nám řekla, že ty výsledky žádná sláva, ale, že i tak se to může podařit. Ať čekáme aspoň ještě půl roku a pak by to řešila. Divili jsme se - dva doktoři, dva jiné názory. Prý se kvalita spermií mění v závislosti na zdr.stavu (prodělaná chřipka, rýma…) a nebo na psych.vypětí (problémy v práci…) Ale i to nám trochu zvedlo náladu. Pokračovala jsem s ovulačními testy a listovkou a když byla nejlepší doba, tak jsem PO dělala stojku (ne úpně, spíš zadek opřený o čelo postele a nohy na zdi) na cca 25 min. Sice jsem měla nohy odkrvený, ale zadařilo se a to velice brzy, teď budu v 8měsíci. Držím palce, ať se brzy zadaří :hug:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 20.02.12 12:02

Ahoj Elisio,
mám pocit jako bych tento příspěvek psala já…My se snažíme rok a půl a z toho 3/4 roku chodíme do CAR do Brna (Helios). Za celou dobu co tam chodíme nám neřekli nic dobrého…Já mám dle laparky mini vaječníky takže mítprý dítě nemůžu a manžel má velmi špatný spermiogram…Čekali jsme 3 měsíce na genetiku a 28.2. jdeme na konzultaci…Vezmeme papíry a odcházíme na Obilní trh do Brna - prý jsou tam opravdu kapacity a náš kolega z práce odsud má dvojčátka…Původně taky chodili do Heliosu a odešli.....Ze začátku jsem jim věřila i když nás hned natlačili do IVF (bohužel se stimulace nepodařila).Mám pocit, že jim jde jen o prachy a ne o člověka jako takového :cert:
Takže určo s Obilním trhem uděláte dobře… :palec:
A řeči typu „nemyslete na to a ono to příjde samo“ nemůžu ani slyšet!!
Teď kupujeme domeček a já se těším až budeme rekonstruovat a přestanu na to myslet…Aspoň na nějakou dobu.....A pak se na to vrhneme :mrgreen:
Neztrácej naději, ta umírá poslední a věř, že je nás s tímto problémem takové obrosvké množství, že je tomu až těžko uvěřit!!

Já už mám za sebou také velké množství probrečených dnů a nocí, ale rozhodně to na psychice nepřidá takže se snaž myslet na to, že to prostě výjde!!! :pankac:

Moc moc držím pěstičky!! :hug:

 
lussi 15
Ukecaná baba ;) 1959 příspěvků 21 inzerátů 20.02.12 12:45

AHOJ,CHÁPU TVÉ POCITY NÁS TAKY ČEKÁ ISCAR V PRAZE,..

 
katy001
Kelišová 5776 příspěvků 20.02.12 12:58

Ahojky,i my se s manzelem snazily strasne dlouho a mysleli ze problem je ve me…nakonec jsem ho donutila jit na spermio…byl z toho uplne zlomeny,protoze spermio bylo na prd…reci typu ze je polovicni chlap atd.byli doma na dennim poradku :roll:
okamzite jsem nas objednala do centra a nemyslim si zrovna ze chteji lidi nahnat do umeleho oplodneni kvuli tomu ze z toho maji vydelek…
v prubehu jezdeni do centra se ze spermia na prd stalo hrozne spermio!!takze to ze jedny vase vysledky byli ok a dalsi byli spatne neni nic divneho-chlapum se spermie tvori neustale a to ze se zacnou tvorit horsi se proste stava…
no ale abych ti dodala silu tak tedy pri poslednim um.oplodneni nam Dr. rekl ze spermio je tak spatne že pokud by spadlo ještě o 4% tak by pro ne manzel byl uz jakoby neplodny 8o
a zrovinka tenhle pokus se vydaril a jeho vysledek tady lezi vedle me v postylce :mrgreen:
takze hodne sily a pevne nervy :hug:
a o tom at na to nemyslis…to se neda a nez to v sobe dusit tak o tom radeji mluv,kdyz uz nic jineho tak se ti alespon ulevi ;)
a obilni trh v brne doporucuju :palec:

 
dirli
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 20.02.12 13:44

Ahoj chapu, jak Ti je, je tnd pro kazdou z nas tezke.. Za me muzu Zlin doporucit, problem je ve me a ve Zline nam doporucovali prvni IUI jelikoz mame dobre spermio, ale my si sami rekli o IVF a za 14 dni snad zacneme ;-) zalezi asi co od CAR ocekavas.. Jinak clostil je docela sila, ja byla nekdy uplne ok a jindy jsem byla porad roztekana, nastvana, plactiva atd.. Od te doby co ho neberu ( asi 2 mesice ) je mi psychicky o dost lip ;-) ale urcite je ten ucinek u kazde zeny jiny. Drzim pesti at se brzo zadari.

 
Yanka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 20.02.12 16:00

Ahoj Elisio, vím přesně jak se cítíš. Blbý je že seš často doma sama a tím více to člověka drtí. Ve dvou se to zvládá o trochu líp. Jsem ve stejné situaci jako ty. Pořád jsem se jako důvod neplodnosti řešila já. Cpala mě doktorka clostíkem a utroušem a nic a nic… Tak jsem nás natlačila do CARU a udělala jsem dobře. Já OK (až na drobnosti typu štítná žláza, vysokej prolaktin to vše se dá řešit) ale manžílek chudák - tragickej spermiogram. Při prvním odběru 1000 živých spermií, při druhém 10.000 (hurá) a při třetím 5spermií živých!!! Tak kdo se v tom má vyznat :roll: Manžel se z toho nemohl vzpamatovat, teď už si z toho děláme legraci oba, co nám taky zbývá… první pokus IVF ztroskotal na vině lékaře který mě narval ohromnou dávku hormonů a já o vajíčka přišla, takže vše podstoupeno zbytečně. Jak já to ořvala. Do teď je to 2 roky co se intenzivně snažíme o mimi, nejdřív se člověk honí za ovulací, počítá plodný dny, dělá pomalu stojky a cpe se vitamíny, žije zdravě a těší se na miminko. Když nic, řeší to s gynekologem - ten cpe prášky a zase nic… Pak přichází na řadu CAR naše poslední naděje, člověk má pocit, že teď je v rukou odborníků, že teď už to prostě musí vyjít a on to zase někdo pohnojí. Zažila jsem i dobrou doktorku a skvělé sestry, ale ostatní doktoři přístup katastrofální, taky mě tam nikdo půl roku neviděl. Člověk musí nazbírat síly aby mohl jít dál.

Promiň že jsem se rozepsala o sobě, ale chtěla jsem ti napsat, že je bohužel hodně holek/žen které to prožívají podobně jako ty. Známe ty depky, pocit bezmoci a beznaděje. Musíme ale věřit, že jednou se to povede a na tohle špatný období si už ani nevzpomeneš, uvidíš ;) Já vím teď to tak nevypadá, ale jednou z nás ty matky prostě být musí!!! Já teď na nějakou dobu rezignovala na všechno a odpočinula si od honby za miminkem (i když toužím po něm stále) a myslím že jsem nabrala síly do dalšího boje. Tobě přeji nějakou dobrou kamarádku alespoň na to vypovídání, ono to fakt pomáhá. Jestli si chceš občas pokecat, klidně napiš do naší diskuze holek které chodí, nebo čeká IVF, jmenujeme se Mladí a neklidní IVF ve 25 letech :mavam: budeme se na tebe těšit, ahoj a drž se

 
muffi
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 20.02.12 16:18

Ahoj,
mám kamarádku lékařku a nedávno jsme se spolu na toto téma bavili, protože švagrová také nemůže otěhotnět - manžel má špatný spermiogram. Říkala, že jedna z mála věcí, které jsou na podporu a obnovu spermií dobré je L-carnitin, ale ne v malém množství, co se prodává v normálních přípravcích, ale je potřeba pro sportovce a v denní dávce 2-3g. Brát minimálně 3 měsíce.
Zkuste to.
 S.

 
alebazI
Povídálka 43 příspěvků 20.02.12 22:21

Ahoj Elis,
moc s tebou soucitim. Cetla jsem si vsechny prispevky a moc me povzbudilo, ze v tom nejsem sama !!Nejvic me oslovila veta kamaradek " nemysli na to a to pujde, neboj to prijde " to je presny. JA uz to s kamaradkama taky neresim, protoze opravdu mi odpovi pokazde to same. Pokud v tom nejsou taky tak to asi nema cenu ikdyz zase prava kamoska ma pomoct. Nevim. My se snazime dva roky . . v lednu jsme jeli do Unici v Brne a dneska jsem si pichla prvni injekci . . . je mi z toho divne,ale co clovek nadela . . . na zaklade vysledku spermiogramu nam doporucili hned umele oplodneni, coz mi prislo divny . . sla jsem se jeste poradit se svym gynekologem jaky na to ma nazor a rekl mi, at do toho urcite jdeme !! Coz me uklidnilo . . tak uvidime. Brala jsem taky Clostil . . . jak pisou tady holky nalady se menily jako pocasi !! I kdyz nevim co ted po tech injekcich . . .
Nemam pro tebe stastny pribeh (zatim) ale porad verim !! A nejsi v tom sama !!
Holky drzte se ! :mavam:

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 1 inzerát 20.02.12 22:23
Nevzdávej to

přečti si můj Deníček https://www.emimino.cz/…zdavat-7771/, to že je špatný spermio ještě neznamená, že se třeba IVF nepovede, pokud nějaké spermie má, tak už si s témto doktpči dokáží poradit, důležité je, aby se emryo u tebe chytlo. Být na tvém místě, vyběhám si lázně, spoustě holek pomohly ať už, že otěhotněly přirozeně jako já, nebo šly po lázních na IVF a klaplo to. Vím, je to těžké, taky jsem propadala zoufalství, ale vyplatí se nevzdávat se.

 
Pettulka
Povídálka 19 příspěvků 20.02.12 23:18

Ahojky Elisio, nemám zkušenost přímo se zlínskou klinikou. Ale měla jsem stejné pocity z plzeňského institutu, aniž by nám udělali jediné vyšetření, tak rovnou chtěli, abychom šli do IVF :? Po dvou neúspěšných pokusech u nich, mě moje dr. poslala do lázní a potom jsme navštívili jiné centrum. A přístup o 100% lepší. Nevím, co pomohlo víc, ale povedlo se :) Takže za mě, určitě doporučuju lázně a změnu centra. :kytka:

 
Capelucita
Extra třída :D 14386 příspěvků 21.02.12 16:27

Ahoj, jsi zralá na lázně. Já jsem se tam hodně dala dohromady. Ale, výkyvy v psychice, to známe každá snažilka. :hug:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19568 příspěvků 21.02.12 18:20

U nás také nenašli příčinu, byla jsem na laparoskopii, ta byla v pořádku, podstoupili jsme 4 inseminace a taky nic. Pomohlo až to ivf… Snad se vám to brzy povede :hug:

 
Sisi137
Neúnavná pisatelka 16732 příspěvků 16.03.12 16:33

Ahoj Elisio,
změnu CAR ti schvaluju :palec: -v tom tvém totiž příčinu nehledají. S Obilňákem neporadím-o tom nic nevím. Já chodím do FN Olomouc a doporučuju-žádné vyšetření totiž u nich není problém. Přeju hodně sil na cestě k vytouženému miminku :hug:

Příspěvek upraven 16.03.12 v 16:44

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama