Když už to konečně přišlo

Porod

O tom, jak přišel na svět náš Michálek.

Michálek
1 komentář

Děvčata, jsem tu nová, čekala jsem na to až budu moct napsat také svůj deníček a podělit se s vámi o můj zážitek z porodu mého prvního syna. Co říct, celé mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Termín porodu jsem měla určený 27.2.2013, ale už snad od půlky února jsem čekala až to přijde. Tašku do porodky jsem měla sbalenou snad už měsíc před termínem. Strach mě sice neopouštěl, ale nemohla jsem se dočkat až poprvé spatřím svého syna a až už si budu moct říct - Mám to konečně za sebou. Od 27.2 jsem chodila každé dva dny na prohlídku do porodnice. Pořád ovšem nic nenaznačovalo tomu že bych měla jít rodit. Dny se zdály nekonečné.

6.3.2013 jsem šla na normální prohlídku na porodní sál, kde mě vyšetřila taková nepříjemná paní doktorka. Když mě prohlížela a „sahala do mě“, byla to taková bolest, že mi do očí vhrkly slzy. Při mém odchodu mi řekla: „Teď už jste připravená a čekejte jen na ty kontrakce.“ Bolesti mi začaly odpoledne mezi 14:00-15:00. Bohužel jsem pořád nevěděla jestli to je ono nebo ne, byla jsem prvorodička, poslíčky jsem nikdy neměla. Odpoledne jsem měla stahy po 15 minutách a k večeru se to snižovalo. Ve 20:00 bolesti sílily a já si to začala psát. Bolesti jsem měla jednou po 8 minutách, potom zase po 5. Bylo to hrozně nepravidelné a já opravdu nevěděla, jestli pojedeme nebo ne.Tak jsem vzala telefon a zavolala do porodnice. Tam to zvedla nějaká nepříjemná porodní asistentka, která mi řekla, že jsem asi divná, když nepoznám porodní bolesti a řekla, že mě po telefonu nevyšetří a práskla s telefonem. To mě samozřejmě vyděsilo ještě víc. Co jsem slyšela o Karlovarské nemocnici mi stačilo a ten telefonát to jen potvrzoval. Čekala jsem tedy dál, co se bude dít.

Několikrát jsem si šla dát horkou sprchu, která mi vůbec ale vůbec nepomáhala. Tak jsem řekla příteli, který byl s toho uplně vynervovaný, že to zkusim zaspat. Bolesti mě budily i ze spánku a já si je pořád psala. Asi ve 23:30 jsem šla na záchod, kde jsem zjistila, že odešla hlenová zátka. Podívala jsem se na papír s časy kontrakcí a už se zdály pravidelné, po šesti minutách. Vzbudila jsem tedy přítele s tím, ať volá sanitu, že musíme jet. Zavolal tedy sanitu, přišla tchýně s tchánem, kteří bydlí hned ve vedlejším vchodě, rozloučila jsem se a jela jsem do porodnice. Sanitář jel jako blázen, házelo to tam se mnou, že jsem myslela, že porodím tam. Když jsme dojeli do nemocnice, sanitáři mě odváděli na porodní sál.

Měla jsem uplně mokré kalhoty, myslela jsem, že mi praskla voda. Nakonec se ukázalo že jsem jen tak spocená. :D Na všechny obavy z porodu ani nebyl čas, hlavou se mi nehonilo nic jiného kromě toho, abych to měla za sebou. Po příjezdu tedy se mnou porodní asistentky sepsaly různé informace, natočily miminko, prohlédl mě doktor, který řekl, že se teda vůbec neotevírám. V bolestech mi daly podepsat snad 5 papírů, co jsem vůbec nevěděla, co na nich je a podepsala. Potom mi dali noční košili a šoupli mě na hekárnu. Po chvíli přišla asistentka, že mám návštěvu, která mi přinesla osobní věci. Byl to přítel s tchýní a tchánem. Přítel chtěl být u porodu, takže se domluvil s doktorem, že má jet domu a že mu dám vědět.

Tak tedy jeli. Když jsem přišla na pokoj, bylo zhruba 00:30. Kontrakce byly stále po pěti minutách a byla to snad má nejdelší noc v životě. Někdo má křížové bolesti, ty jsem neměla. Bolelo mě břicho tak šíleně jako když mám menstruaci, jenže to bylo čím dál tím horší. Chodila jsem do sprchy, zkoušela jsem chodit po pokoji, nic nepomáhalo. Nejlíp mi bylo, když jsem ležela a pevně jsem se držela těch madel u postele.Co půl hodiny ke mně chodily asistentky s věčnými slovy, že se ještě neotevírám. Asi v pět ráno mi daly klistýr, abych se vyprázdnila a v šest mi asistentka oznámila, že už se začínám pomalu otevírat, ať si zavolám příteli, že už to snad nebude trvat dlouho. Když jsem ve dveřích okolo sedmé čekala přítele, mým překvapením bylo, že do dveří vešla tchýně se slovy, že se Míša (přítel) sesypal, zvrací a že je s nervama víte kde. V tu chvíli mi to už bylo ale uplně jedno, jen jsem se modlila, ať už to je za mnou. Asi v sedm hodin přišla asistentka s tím, že mi píchne vodu. Bála jsem se toho, ale vůbec mě to nebolelo, avšak pořádné porodní bolesti začaly potom. Cítila jsem hrozný tlak na konečník a nutilo mě to tlačit, jenže jsem ještě nebyla dost otevřená, tak jsem nemohla na sál.

Chodila jsem s tchýní do sprchy, otírala mi obličej vlhčenýma ubrouskama, což bylo strašně příjemné. Pořád mi dělalo dobře ležet, ale dostala jsem zákaz s tím, že to urychlím když budu stát. Stoupla jsem si tedy k oknu, opírala jsem se o tchýni a čekala. Bolesti byly příšerné, mezi kontrakcemi jsem usínala. Byla jsem hrozně vyčerpaná. Takhle to trvalo do 9:00. Asi v 09:10 jsem šla konečně na sál, oznámili mi že už jsem dostatečně otevřená.

Lehla jsem si tam na tu porodní kozu, dá-li se to tak nazvat, a tlačila jsem. Byla jsem ale uvědoměna, že tlačim špatně, že tlačím do hlavy. Mě to ale tak nepřišlo. Byla jsem hrozně vyčerpaná a už jsem to chtěla vzdát, ale bála jsem se o miminko. Když nad tím teď přemýšlím, vybavuji si jen chvilky z porodu. Pamatuji si, že vedle mě stála tchýně, držela mě za ruku a říkala mi : „Růženko, tlač, pořádně jako kdyby sis potřebovala prdnout!! :D“ A já tlačila. Pořád mi to nešlo, zkoušela jsem to vleže, vkleče, nešlo. Pak mi napíchli nějakou kapačku. Asistentka mě vyděsila slovy: „Tlačte maminko, přece nechcete, aby se miminku něco stalo.“ To mě, dá se říct nakoplo a najednou to šlo. Bez nástřihu hráze se to neobešlo, ale za 10-15minut byl Míšánek venku.

Ten pocit, který jsem měla, když jsem ho poprvé viděla, ten pocit, že jsem přivedla na svět novej život a že jsem to zvládla. Spadl mi kámen ze srdce. Míšánka mi vzali, sotva mi ho ukázali a šli ho měřit, vážit, mýt. Michálek se narodil 7.3.2013 v 9:48 a měl 54cm a 3700g. Potom bohužel přišla ta bolestivější část šití. Byla tam taková nepříjemná paní doktorka. Když jsem jí uvědomila o tom, že mě to hrozně bolí, začla na mě řvát, že jestli chci zůstat nastřižená tak prosim, že se na to vykašle a podobně. Byla jsem šitá jak zevnitř, tak zvenku. Když už bylo konečně po všem, přinesli mi Míšu a přiložili k prsu. Moc mu to nešlo se přisát. Pak mi řekl, že musím dvě hodiny ležet na zádech a přišel přítel. Měl v očích slzy a vypadal hrozně. Omlouval se, že nemohl přijít, že by to nezvládl a že jsem šikovná, že máme nádhernýho syna. Ten okamžik, jak jsme tam poprvé byli všichni tři, nikdy nezapomenu. Byla jsem celá bolavá, ale šťastná jako nikdy předtím. Potom přítel odešel, že přijde později, ať si odpočinu.

Abych to shrnula: Míšánek byl zdravý, všechno bylo v pořádku, obešli jsme se bez novorozenecké žloutenky a domů nás pustili už 10.3. Dělá mi radost každý den a každou chvilku. Všem bych přála takový pocit. Protože být matkou, je snad nejkrásnější věc, co může být. :) Díky za přečtení

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 24.04.13 05:08

Teda - mám smíšené pocity :-/ takové chování personálu bych teda nesnesla!!! zlatá moje porodnice v Benešově… jinak moc gratuluju k miminku, ať jste zdraví!

 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 24.04.13 06:47

Doktorku bych poslala do prdele s prominutim. chovani reznickyho psa, ale clovek v tom stavu ze.tady je videt, ze je nekdy lepsi tam mit nekoho sebou.muj teda by ji dal.
At jste zdravy a krasne miry :kytka:

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 24.04.13 06:55

Gratuluju :kytka: Míša byl taky pěkný kusanec :hug: můj malej měl 3,92 a 52 cm byla sem šitá taky hodně i jsem praskla směrem nahoru, ale musím říct, že ští ani nástřih sem necítila personál byl super protože takhle se ke mě chovat tak v těch bolestech bych je poslala do pr… :cert:
Ale hlavně že jste v pořádku hodně zdravíčka! :srdce:

 
Bibi30
Extra třída :D 10410 příspěvků 36 inzerátů 24.04.13 08:30

Moc gratuluji k synovi. Taky jsem rodila v karlovarské nemocnici, ale s tímhle jsem se tedy nesetkala. Musela jsem si to přečíst 3× jestli se opravdu jedná o KV. Na mě byli všichni hrozně milý a když mě šili, tak mi to umrtvili, takže jsem necítila nic :think:

 
Anonymní  24.04.13 08:51

@lilia81 Tam jsem byla revizi po ZT. A jak se ke mě chovali..připadala jsem si jako kus hadru. Takže nikdy víc!!! Omlouvám se za anonym, nerada bych, aby mě někdo poznal, o těhotenství nikdo nevěděl..

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 24.04.13 09:06

Jsi statečná ženská. Byl to teda dlouhý a bolestivý porod, ale zvládlas to. A máš perfektní tchyni. Chování personálu, to se snad ani nedá komentovat. A nevím, co si myslet o tvém příteli, potřebuje asi trošku dozrát v chlapa.

Jinak, promiň, dovolím si jen dvě malé češtinářské poznámky k nejčastějším chybám na Emiminu:
TCHYNĚ se píše s krátkým y.
KLYSTÝR má obě y tvrdé.
To jen protože se v tom tady chybuje tak často, že se to pomalu stává emiminovskou normou.

Moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi a ať vám dělá jen radost.

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 24.04.13 09:20

No síla to chování personálu teda, ale gratuluju k narození vašeho zlatíčka!
PS: Ještě jsem se jenom chtěla zeptat, když si měla kontrakce pravidelně, nekrvácela si, žádné ohrožení na životě, proč sis volala sanitku a ne třeba souseda, pokud nemáte auto, nebo taxík?

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 24.04.13 09:32

Téda chování personálu dost maso 8o tak hlavně, že to máš za sebou. Pobavil mě zhroucenej přítel a tchyně u porodu :mrgreen: Mám super tchyni, ale nemusí být u všeho :lol: Gratulace k Míšovi :kytka:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:33

@gabousek tchyně má auto, taky jsem chtěla jet autem bylo by to míň stresující a pro mě lepší ale neobešlo se to bez řečí že co kdybych náhodou porodila v autě, do nemocnice to máme 30km :)

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:37

@Blešík děkuji,přítel jakmile se se mnou něco děje je hotovej a tchyně je skvělá, já jí tam původně taky nechtěla ale nakonec mi moc pomohla :hug:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:42

@Cuarentena jé to jsem si myslela jak mám češtinu zvládnutou :mrgreen: dík za opravy už si to budu pamatovat :palec: Tchýni skvělou mám, a s přítelem jsme si toho hodně vytrpěli takže když vidí jenom že mě něco bolí je hotovej, ale co aspoň vidím že mu nejsem ukradená a že mě miluje :srdce:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:44

@Bibi30 co mi říkaly kamarádky tak měly podobné zkušenosti. Na odd šestinedělí si nemůžu stěžovat ale ten porodní sál :x ale jinak díky za gratulaci :kytka:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:47

@SatanekTerezka Díky :kytka: byl a je hrozně dlouhej :mrgreen:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:48

@R82 áno to je lepší, je pravda že když tam byla tchyně tak nikdo nic neřekl, když jsem byla šitá, běhala okolo malýho a mě už si nevšímala :mrgreen:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:49

@lilia81 děkuji za gratulaci :kytka: příště už tam taky rodit nebudu :palec:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 24.04.13 09:51

Teda ty doktorka to je síla :,( Gratuluji k miminku :hug:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 09:52

@Alllla díky :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26694 příspěvků 24.04.13 11:03

Ten personal v Cr to je tad masakr 8o 8o 8o :think: :think: :think:
Tady se naopak stava, ze nadava pacientka dokrorum, ktery to vetsinou snasi a jeste se dokazou omluvit za toho kdo na ne krici :D nechapu tolik let po revoluci a doktori jsou tam co byli, jeste hur 8o
8o 8o
No kazdopadne ti gratuluji k chlapeckovi :kytka: :kytka: :kytka: S pritelem to ber tak, ze nektary chlapi to proste nesnesou a boji se to rict zene :D ja bych to nebrala jako nevyzralost. Vyzralost ta neni v tom, ze muz musi vsechno videt ;) ;) ;) ;)

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 11:05

@pomenkova Přesně tak, souhlasim :pankac: a moc děkuji za gratulaci :hug:

 
Bibi30
Extra třída :D 10410 příspěvků 36 inzerátů 24.04.13 13:50

@Růženkaa tak to je masakr, asi jsem měla štěstí, protože já fakt nemůžu říct půl slova. Ale je to škoda, takový krásný zážitek a takhle ti to zkazit. Příště to snad bude lepší. A Michálek je moc krásný

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 15:46

@Bibi30 děkuju :kytka: příště budu rodit v Ostrově :palec:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 24.04.13 17:00

Teda, jsi moc statecna. ta vase nemocnice mi prijde jako ze stredoveku!!! Horsi nez ta nase.. :zed: :zed: :zed:
ale gratuluju k Michalkovi a uzivejte si kazdicky den.. :hug:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 24.04.13 17:02

@tanik1912 mockrát děkuju :kytka: nemocnice je hrozná, příště už tam taky nepůjdu :zed:

 
Mišanila  24.04.13 19:34

@Růženkaa
Gratuluju k Míšánkovi! :) Měla jsi to docela dlouhý a náročný a ještě ta kráva nakonec 8o

A hlavně si na tu doktorku stěžuj, když budeš mlčet, tak svoje chování nezmění a odnesou to další rodičky! Napiš mail na primáře porodnického oddělení a kopii hoď na ředitelství nemocnice.
Nedávno jsem to udělala taky, chvíli jsem si dopisovala s ředitelem nemocnice :) a mám z toho dobrý pocit, že jsem se ozvala a nemlčím jako většina, co to trpně snáší, tak do toho, jestli jsi to ještě neudělala!!

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 24.04.13 19:37

Moc gratuluji a přejeme spousty štěstíčka a zdravíčka :)

 
dandysek
Závislačka 3830 příspěvků 1 inzerát 24.04.13 20:16

Gratuluju k synkovi :mavam:
ale doktorka a její chování teda..to mě fakt zaráží. Já měla u porodu dost šílený řeči, ptala jsem se a diskutovala snad o všem, nenechala jsem na sebe sáhnout bez toho, že by mi pořádně nevysvětlili, co se bude dít a proč na mě vlastně sahají :oops: ale doktorka i PA to brali s humorem a trpělivostí. Šili mě taky, zevnitř na dvakrát, nechtělo to držet a zvenku taky, ale doktorka mi píchla injekci a když jsem řekla, že mě to bolí i tak, ještě mi to postříkala jakýmsi sprejem a pak jsem to necítila vůbec.
A nějak nepobírám, proč jsi potom musela ležet na zádech?? o tom jsem ještě neslyšela, já ležela po obou porodech na boku a nikdo proti tomu nic nenamítal..? :nevim:

Přeju zdravé a šťastné dítko a příště - jestli nějaký bude, lepší porod a příjemnější personál.

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 24.04.13 21:28

Ach jo, zase cesti doktori nevedi, jak se chovat k rodickam a celkove lidsky pristup jim nic nerika :zed: :zed:. Po precteni temer kazdeho denicku o porodu si rikam diky bohu, ze jsem nerodila v CR… Jinak my mame porodnici zhruba 60 km a sanitku by mi tu asi nikdo netoleroval… A musis mit uzasnou tchyni, kdyz si ji nechas u porodu, to te obdivuju, ja jsem byla nervozni i z toho, kdyz tam byl se mnou jen pritel a porodni asistentka. A samozrejme gratuluji ke krasnemu chlapeckovi a taky k tomu, ze jsi to po tolika hodinach bolesti zvladla! :hug: :hug: :hug:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 24.04.13 23:17

Krasny denicek az na tu dotorku, bohuzel, najdou se i takovy :-( jinak hodne se mi libi ze byla u porodu tchyne musite mit krasny vztah, ja mam sice tchyni taky rada, ale u porodu si ji neodvedu predstavit, a jak jsem cetla, ze chlap se ti zhroutil, tak jsem si uplne rikala..chudak :-)musel to strasne prozivat :) preji vam zdravicko a gratuluji :)

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 24.04.13 23:45

No teda, určitě jako rodinka držíte spolu, když i v takové situaci dokázala pomoct maminka manžela. Stát se může cokoliv, zvládli jste to krásně. S tou doktorkou to je hrozné, někdy prostě člověk narazí na nepříjemné lidi, tak přeju jen, aby se na to nepříjemné brzy zapomnělo a Michálek vám dělal jen radost. Je nádherný :srdce:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 25.04.13 06:46

@Mišanila Když já nevím jméno té doktorky, taky mě už napadlo si stěžovat ale jen vim že byla blonďatá :nevim: a děkuju za gratulaci :srdce:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 25.04.13 06:50

@dandysek Mě injekci nepíchli, bolelo to jako blázen, byla to nejnepříjemnější část porodu, a po tom šití mi řekli že musim dvě hodiny ležet na zádech aby se mi stáhla děloha nebo co, po dvou hodinách přišla PA, zmáčkla mi břicho a vytekl ze mě snad litr krve, to bylo taky nepříjemný ale nebolelo to. Myslela jsem že to je normální postup, ale jak vidím tak asi ne.. a děkuju za gratulaci :srdce: další miminko určitě bude ale už budu rodit jinde :kytka:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 25.04.13 06:52

@Mondík @jeudi @Olivyia mockrát vám děkuji :kytka: :kytka: :kytka: Michálek mi dělá jenom radost a všechno to utrpení za to stálo. Ano, svou tchýni mám moc ráda, bydlela jsem u ní a u přítele od 15let tak je to možná tím že jí beru i jako svojí mamku :srdce:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 25.04.13 09:01

Tak personál bych nechala na hodinu vyrazit :pocitac: Hrůza jak se k tobě chovali :cert: Ale hlavní je, že už to máš za sebou :) Gratulujuji k miminku :kytka:

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 25.04.13 09:52

Moc gratuluji k miminku a že jste to tak parádně zvládla! :kytka: Nechápu takové chování personálu. Když lidi vidí jen to jejich neustále stěžování si a stávkování a pak se takhle chovají k vyčerpanému člověku, to je hrůza. No uvidíme, co bude za pár měsíců čekat mě… :nevim:

 
anonimnní  25.04.13 10:11

Gratuluju k chlapečkovi a přeji oběma hodně zdravíčka :) my to máme do Varů taky kousek, ale z vyprávění kdy tam rodila švagrová jsem říkala, že ani náhodou, takže jsem odrodila obě naše holky v Ostrově a porodnici musím vychválit do nebes, teda až na PA Naďu, kterou jsem měla u obou porodů (pokaždé v noci) a ani jednou mi nevěřila, že rodím, v jejích očích jsem viděla výraz jakože zase další histerka, takže byla celkem vyjukaná, že jsem dobíhala s hlavičkou v ruce na kozu a s příkazem netlačte, když sem před 10 minutama měla nález na 4 cm. Takže jsem ještě jakou dobu netlačila, než si ona obvolá dětský, že rodíme. Ale byla to jenom ona, na kterou nerada vzpomínám a po dobu zbývajícího pobytu jsem se s ní už neviděla. No a zbytek pobytu tam byla musím říct rajská zahrada :) Takže za mě Ostrov skvělá volba a doporučuju…

 
Jarmila23
Nováček 4 příspěvky 25.04.13 10:28

Tak to bych je tam pěkně seřvala :-/ jinak velká gratulace :-)

 
Mišanila  25.04.13 16:27

@Růženkaa Můžeš se podívat na stránky porodnice, mívají tam fotky lékařů se jménem a nebo si tam zavolat, kdo měl ten konkrétní den službu.

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 27.04.13 15:58

Gratuluji k malému, je krásný… :kytka:
Dr teda otřesné chování, ale já se nedivím ničemu, mám podobnou zkušenost.
Mě dr šil na dvakrát, podruhé bez umrtvení snad půl hodiny přešíval, co se mu poprvé nepovedlo, jelikož měl poznámky typu, téda já vás zašiju, že nikdo nic nepozná :roll: nebo na moji zoufalou otázku se slzama v očích (malého vytahovali vexem, takže spousta stehů) zda mi dají umrtvení na šití, když jsem to cítila a bolelo to šíleně, odvětil, že už je to zbytečný a tu chvilku vydržím, no prostě jako za války… takže tak. Já se nezmohla na víc, než držet, rozleželo se mi to všechno až doma.

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 27.04.13 18:26

@sweetpretty teda..to je taky masakr, to musela bejt bolest když ho tahali ven.. 8o a díky za gratulaci :srdce: a pěkné tetování :kytka:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 27.04.13 19:08

Moooc gratuluji!

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 27.04.13 20:16

@eset.t :kytka:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.04.13 17:15

Já pořád nechápu jakto, že v nějakých porodnicích při šití neumrtvujou.

 
myssi
Kecalka 206 příspěvků 01.05.13 08:42

Souhlasim s R82

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 05.05.13 18:31

Krásný. Trošku mi to připomíná můj příběh. Kontrakce nepravidelný. Šílené porodní bolesti, neotevírání se a velice příjemná porodnice. :-D Myšleno samozřejmě ironicky. Přeji hodně štěstí. :-D

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 06.05.13 21:26

Gratuluji k miminku. Já rodila jen pár týdnů před tebou, také ve Varech. Asi jsi měla smůlu, já na porodnici ve Varech nedám dopustit, rodila jsem 4×, prošla žel i někołik samovolných potratů a vždy byli všichni doslova dokonalí. Doktoři i asistentky. A šití po porodu-velmi emotivně jsem jim po zkušenosti z prvního šití vysvětlila, že to musí tak umrtvit, že nesmím nic cítit, jelikož porod mi stačil. A jo-no prostě je mi líto, žes měla takovou smůlu. Naopak tchyni ti závidím, to co mám já, to je hrůza -takže vlastně máš štěstí, porod je „na chvíli“, tchyně na dýl :-)
A rodit v Ostrově? Hodně lidí si ibuje, dokud ale není problém. Žel mám dvě kamarádky, které tam přišly o mimi jen pro neschopnst doktorů. Doufám, že mě tu neukamenujete - ale fakt mám zcela opačné zkušenosti než kde kdo z vás. :)

Příspěvek upraven 06.05.13 v 21:35

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 19:57

Klobouk dolů. Doktorka by zasloužila… Co všechno při těch porodech musíme vydržet, protože člověk nemá někdy sílu se ani ozvat. Já jsem vděčná za svého manžela, který mě brání zuby nehty a bránil by více, kdybych já se nechala.

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:36

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama