Klidný porod

Porod

Rozhodla jsem se podělit se s vámi o zážitek z porodu, i když už je to pár měsíců. To, že budeme mít miminko, jsme se s partnerem dozvěděli přesně na Valentýna 2012 z pozitivního těhotenského testu.


2 komentáře


5 komentářů

Měli jsme už nějaké podezření, ale menstruace se nedostavila pouze jednou, jinak byla pravidelná a krevní těhotenské testy dělané v prosinci v Praze byli negativní, ale i tak mě cosi nutilo udělat si onen poslední těhotenský test a zrovna na sv. Valentýna a bylo to tam :D Jeli jsme tedy na gynekologii, kde mi gynekolog oznámil, že už jsem ve 16. týdnu a miminka jsou dvě. První slova partnera, když jsem mu to oznámila, byla: Parapet, okno, rychle :D Musel to chudák rozdýchávat.

Den porodu byl klidný, absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že by se ona osudná chvíle měla blížit, žádné bolesti, nevolnost, nic. 27. června 2012 večer jsme si s Jakubem udělali večeři, koukli na film a po filmu si šel Jakub dát sprchu. Byla jsem v 35. Týdnu, a protože mi bylo řečeno, že dvojčátka se přirozeně rodí dříve, lehávala jsem už tři dny na nepromokavé podložce. A ještě, že tak :D Zhruba 5 minut poté, co Jakub zapadl do sprchy, mi praskla voda a já jsem měla pocit, že jsme doma vypustili malý zahradní bazének. Takže milovaný musel vylézt ze sprchy, do které jsem ihned zapadla já :) V klidu jsem si zkontrolovala věci, které jsem měla připravené do nemocnice a zavolala sanitku, protože nemáme auto. Voda mi praskla v 11 a zhruba ve 12 jsem již byla v porodnici, kde sestry vše zkontrolovaly a poslaly drahého domů, že rodit ještě nebudeme.

Padla jedna hodina ráno a já jsem pořád čekala, kdy se dostaví bolesti, zatím jsem stále cítila jen malé stahy v podbřišku. Dokonce se mi i povedlo na chvíli usnout. Bolesti začaly zhruba ve dvě hodiny ráno ve chvíli, kdy jsem byla otevřená již na 5cm. Zavolala jsem tedy Jakuba a o 3 hodiny později se šlo na porodní sál. Holčičky se narodili v 5:40 a v 5:45, 28. 6. 2012. Byl to sice vyčerpávající porod, ale byl krásný, řekla bych, že i klidný a na to, že mne všichni jakožto prvorodičku dvojčat děsili, i celkem jednoduchý, alespoň když jsem pak porovnávala zážitky ostatních mamin, co se mnou ležely v porodnici :) A ano, seřvala jsem partnera po telefonu, když jsem mu volala, aby přijel, a on mi do telefonu odvětil, kdo, že to volá a kdo že to rodí? Usnul a situace mu vůbec nedocházela :) ) Musela jsem to napsat, protože by to stejně dopsal do komentářů :D na eMiminu je skoro obden :D

Tak snad si deníček přečtou některé budoucí maminky dvojčátek, aby viděly, že i dvojitý porod může být celkem v pohodě :)

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 08.02.13 08:40

Páni přirozený porod dvojčátek, tak to klobouk dolů :potlesk: A gratuluju, předpokládám, že máš dvě holčičky podle fotek, tak ať ti dělají jen samou radost! :kytka:

 
Allenka26
Kecalka 125 příspěvků 08.02.13 10:30

Krásně napsáno… mě za pár týdnů čeká taky porod dvojčatek. tak doufám že by mohl byt takovy jak popisujete.. i když poloha miminek zatím porodu přirozenému nenapovídá
ať vám miminka delaji jen samou radost :)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 08.02.13 11:33

Veliké gratulace narození dvojčátek, jsou nadherná :kytka: :srdce:
tééda si šikulka, porodit přirozeně dvojčátka abez žádných komlikací, ještě jednou gratulace :potlesk:
brácha má trojčátka, ty šli císařem.
já mám 2 děti a každý mi dal pořádně teda zabrat/taky mám deníčky o porodech atd/,ale hlavně, že jsou zdraví :srdce:

 
stosikova
Kecalka 152 příspěvků 08.02.13 12:22

Uplne zavidim bezproblemovy a rychly porod. Taky sem rodila dvojcatka prirozene, ale uzila sem si sve. V 39tt mi vyvolavali porod, jinak bych je asi mela v brisku jeste ted:D

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 08.02.13 14:03

Gratulace a máš suprový holčiny.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.02.13 15:54

Super, že jsi přivedla děti na svět přirozeně, gratuluju a přeju vše dobré

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 13.02.13 00:06

Nemůžu nekomentovat :-) moje dvojcatka se narodila 15.9.2012, ve 38. týdnu. Pár dni před porodem jsem sice byla na udržování, porod sice taky nevypadal že bude přirozený, ale moje princezna mě slyšela a pár dní před porodem se otočila stejně jako braska, takže můj vysneny přirozený porod ( i když kvuli mírným komplikacím podpořeny tabletkou) se skutečně konal :-) souhlasím s tim že i porod dvojcatek může být hezký, pro mě to je a myslim že i bude nejkrásnější zážitek v životě, ač jsem si zažila při porodu sve, ostatne jako každá, i nedvojcatkova maminka… Ale na druhou stranu bych se nechtěla dotknout maminek, kterym př. porod nevysel, hlavne ze jsou miminka zdrava, ne? Tak holky co vas ten velky den čeká, držím palce :kytka:

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 13.02.13 18:29

@Allenka26 děkuji a držim palce, at je vše v pořádku a té polohy bych se vůbec nebála :) mě se holky otočily hlavami dolu až týden před porodem :)

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 13.02.13 18:30

@pajinka111 teda trojčátka? a jak to zvládají? 8o já si občas připadam, že už magořim a to jsou jen dvě :D

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 13.02.13 18:32

@wra jj, taky si říkám, hlavně, že je vše ok?)
@stosikova tak ale zase jsi je mela dele v brisku a to si myslim, že pro ně je to určitě plus :)

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 13.02.13 18:33

@kobrra @Saroya @Skytafka děkuji :)

 
janazabina  29.04.13 14:28

Taky jsem porodila své dvojholčičky přirozeně, ač jsem měla den nato naplánovaný císařský řez. Béčko bylo KP, já moc chtěla přirozený porod a když jsem byla už otevřená na 7cm, tak mi doktorka řekla, že do toho jde se mnou ;) můj první porod byl jako z hororu a tento byl za odměnu: dvojitou :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama