Kojení - slast, nebo strast?

Rodičovství

Nikdy bych nevěřila, co pro mě bude znamenat kojení. Vždycky jsem se ptala kamarádek, jaké to je, ale nikdy mě to vlastně nepřišlo nijak zvláštní.

Rodila jsem císařem a ty první dny s miminkem jsem si opravdu představovala jinak. Plánovala jsem si, jak porodím přirozeně a hned na sále mi malou přiloží k prsu. Těšila jsem se na to.

Jenže když jsem se po narkóze probudila, byla už malá dvě hodiny na světě a mně bylo fyzicky opravdu bídně. Rodila jsem v noci, takže první noc jsem byla bez ní a druhý den mi ji přivezli jen ukázat. Krmili ji stříkačkou mlékem někoho jiného.

Tohle byl ten bod zlomu. Přišla jsem si tak neschopná! Jenže bohužel ani třetí den se mi mléko nevytvořilo. To už jsem panikařila a sama sobě se divila, že tohle cítím. Vždyť přece ani nevím, jaké kojení je. Brečela jsem pokaždé, když mi ji odváželi a já si říkala, že za to můžu já. Opravdu jsem potřebovala pomoc, ale v nemocnici jsem se jí nedočkala.

Jen jedna mladá porodní asistentka byla milá a ukazovala mi příjemnou formou, jak tomu můžu pomoct. Jenže měla směny a já ji za těch 6 dní v nemocnici dostala jen dvakrát. Všechny ostatní sestry měly strašný přístup, hlavně ty staré.

Jsem od přírody člověk, který řekne hned svůj názor, ale po porodu jsem byla přecitlivělá a hodně brečela a neřekla nikomu nic. Všechny informace jsem hledala na internetu nebo volala kamarádce.

Až večer třetího dne se mi nalily prsa a já mohla kojit! To byl tak krásný pocit! Tekly mi slzy jak hrachy. :) Jen malá nechtěla moc pít, spíš mi usínala a tím pádem nepřibírala. Sestry se ke mně chovaly jak k dojné krávě, tahaly mě za prsa a nadávaly, že to dělám špatně. Naštěstí jsme aspoň něco přibraly a já už se těšila pryč.

Když nás pustili domů, poznala jsem, jak funguje psychika. Dala jsem si nohy na stůl, přiložila malou k prsu a šlo to jak po másle. :) Žádný problém, jen to opravdu ze začátku trochu bolí.

Teď jsou malé necelé čtyři měsíce a krásně prospívá. A já jsem na sebe hrozně pyšná. Kojení je nádherná a naprosto přirozená věc. Před rokem jsem o tom nic nevěděla, nezajímala se a nakonec jsem sama sebe překvapila. Že jsem dala život naší holčičce a že jí dávám to nejlepší ze sebe: kojím.

Hodnotilo 35 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sounau
Povídálka 25 příspěvků 15.07.14 00:40

Hezky napsáno, čekala jsem daleko větší drama. Máš štěstí, že kojíš. Mně k tomu v porodnici taky nikdo nic neřekl, neukázal. Sestry hrozný. Vůbec jsem nevěděla, jak mám malého poprvé nakojit a nikdo nic! Pak jsem chodila a brečela, protože mě to strašně bolelo a nikdo mi k tomu nebyl schopný nic říct. Vždycky to jen obešly a řekly, že to dělám dobře. Já byla na dně, malý měl hlad a já bolesti. Pocity jsem měla úplně stejný jako ty. Že nedokážu dát najíst svému dítěti. Doma jsem už při každém kojení brečela a děsila se toho, kdy se miminko vzbudí. Pro podporu laktace jsem zkusila všechno. Nakonej jsem mléko ztratila, asi vlivem stresu. Ale je líp mně i miminku. Takže gratuluju a dobrou chuť. ;)

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 15.07.14 06:53

U mě v porodnici proběhla výuka stylem tady je dítě, tady prs, dej to k sobě a hotovo. Vysvětlování trvalo tak 15 vteřin. Nám to stačilo, malá sála jak divá, já už druhý den po porodu nakojila 50 ml… A že by to bolelo? To ani náhodou. Jen první 2-3 dny to bylo trochu nepříjemné, než si bradavka zvykla a pak naprostá pohoda. Neznám zatvrdliny, rozpraskané bradavky…mlíčka bylo vždy akorát. A to jsem byla ve stresu, řešili jsme nevěru, jestli spolu budeme, pila jsem třeba jen 1 litr denně. A mlíčko stejně bylo. Když jsem v 5 měsících malé musela přestat kojit kvůli lékům, tak jsem to obrečela. Některým jde kojení samo a některé se holt můžou stavět na hlavu a stejně to nejde.

Příspěvek upraven 15.07.14 v 06:56

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 15.07.14 07:11

No tak ja teda kojeni mela mnohem horsi. Zacatek jak ty, kojit jsem zacala az 5.den po sekci. Mala neusinala sice, ale moc velmy pijak nikdy nebyla. Tim padem jsem nemela moc mleka. Musela odsavat, dokrmovat, kombinovat s Nutrilonem, aby nemela hlad, pak zas bylo mleka dost, pak se nechtwla prisavat, pak zase ano…mazec. Ale i tak je kojeni parada a bavilo me to a kojila jsem rok!

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 15.07.14 07:19

Upřímně jsem taky čelala větší horor. Ale určitě je super, že vám to tak šlo :kytka:
Když si vezmu, co já musela všechno udělat abych se rozkojila… V porodnici byl prcek spavý, nechtělo se mu sát. I když sestry ukazovaly horem dolem, tak to nešlo. Doma jsem málo jedla i pila, spánek minimální a malej nepřibíral. Musela jsem před a po každým kojení vážit a pak dokrmit UM. Uplně jsem změnila návyky (pravidelné jídlo, svačinky, hodně pití), odsávala jsem (i v noci po každém kojení), a prolévala se kojícími čaji.
Nakonec jsem se hezky rozkojila, ale ten maraton trval celé 3 měsíce. Když už jsme plně kojili, tak mi zase praskaly bradavky a následně jsem prodělala 2× zánět prsu :zed: Teď jsem šťastná, že kojim jen 2× za den (drobek už má 10 měsíců).

Jsem ráda, že se nám podařilo kojit, ale od laktační poradkyně vím, že jsou ženy které se prostě nerozkojí (i kdyby stokrát chtěly)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 15.07.14 07:48

Já kojila dceru 3 roky, syna 2 roky a s timto třetím jsem měsíc bojovala. Dle laktační poradkyně já dělala vše dobře, jen holt miminko nezvládá techniku kojení :mrgreen: po měsíci bolesti, řevu a mých slz krásně kojím :palec:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 15.07.14 08:03

To bylo ale drámo :lol: Někdo má štěstí a nadojí ještě ten den po porodu 150ml, někdo ještě 5. den kouká na vyklepaný prázdný pytlíky :roll: Bohužel jsem byla druhý případ, ve finále sem kojila 9měsíců než se milostpán sám odstavil. Je to alchymie co si budem povídat, ale život na tom nestojí :pankac:

 
petulatko
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 15.07.14 08:46

Je to fajn, ze jste to zvládly. Ale nemůžu si pomoct to nenapsat. Irituje mě už z principu veta: „kojeni je naprosto přirozená věc“. Sama teď kojím druhou dceru, u první jsme mely velké problémy se rozkojit, ale povedlo se, teď u druhe taky pres problémy, ale taky kojím. Nicmene ačkoliv jsem já ty boje zatím vybojovala, nemůžu říct, ze by to byla přirozená věc. Pro hromadu zen bohuzel není. Kojeni proste není jediná volba, je to určitě velice přínosné, ale rozhodne přínosnější je nevystresla matka.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 08:47

Pro mě je kojení naprosto šílená věc kterou nehodlám provozovat a nemyslím si že kojení je to nejlepší ale tobě gratuluju že se ti podařilo to cos chtěla tak ať kojíte co nejdéle. chtěla jsem se akorát vyjádřit k těm sestrám, ze mě udělaly v porodnici psychickou trosku a jestli někdy budu mít rakovinu prsu tak jen díky nim, modřiny na prsách šílenost, v porodnici je člověkhromádka nervů a ony takto dokážou ještě ženskou zlomit. :pocitac:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 15.07.14 09:29

Já pociťovala to samé.. mlíko se mi vytvořilo až doma a slzy jak hrachy..další den jsem šla na kontrolu s malou k dr, ten řekl že má zlomenou klíční kost, já v šoku, vlezla jsem na internet a tam ty šílený černý scénáře… no bulela jsem bulela, byla v nervu a o mlíko přišla… ještě nějakej pátek jsem se snažila, NIC..tak je malá na umělém mlíčku ale prospívá úžasně a dělá mi radost:)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 15.07.14 09:41

Mám podobnou zkušenost…plánovaný CS, bohužel v celkové anestezii. Malou mi asi na sekundu neúspěšně přiložili na sále a pak jsem ji viděla až po víc než 6hodinách na 20min, kdy mi ji sestra strčila na prso a šla pryč. Anetka se okamžitě pustila a spala dál a tak jsem se na ní jen koukala a doufaa, že si s námi příroda nějak poradí. Hned druhý den ráno jsem si pro ni v předklonu šla (ta pojízdná postýlka je na některé věci super:)), sestra mi ani nevěřila, že se postarám. A já pak při každém probuzení malé přikládala, jenže další noc už byla proplakaná…ale já pořád přikládala k už bolavým bradavkám a (dle mého) stále prázdným prsům… nakonec jsme museli vážit, dokrmovat…nakonec jsem se odvážila zeptat se sestry, že teda asi mlíko nemám..ona bez varování mi bolestivě zmačkla bradavku a se slovy, máte colostrum, mlíko bude zase odešla. Normálně bych ji snad za takové neurvalé jednání jednu vrazila, ale já byla tak neskutečně štastná, že joooo, mlíko budeee, hurááá..že jsem ji za tu zprávu ještě děkovala :oops: :oops: a tak kojíme už 17.měsíc :srdce:

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 15.07.14 09:49

Já rodila taky císařem, třetí den se kojení rozběhlo, i když bez problémů to nebylo…ale přístup ke kojení ze strany porodnice je měřítkem toho, jak kvalitní porodnice to je…každá řešíme, abychom měly u porodu příjemnou porodní asistentku nebo doktora, ale nedojde nám, že stejně důležité je oddělení šestinedeli…já měla malého celou dobu na pokoji, i po císaři k němu vstávala a sestry mi pomáhaly kojit, odstříkavat ručně, ukazovaly jak přikrmovat hadičkou, když dítě chtělo víc a prsa stávkovala…byly zlaté a proto tam jdu rodit zas :-) porodnice Krnov. Každopádně ať vám to spolu jde bez problémů!! :-)

 
gembi
Stálice 79 příspěvků 15.07.14 10:04

Tak to já měla štěstí na porodnici. Rodila jsem taky císařem a už po 2h mi malého přinesly k prsu a mm se začalo tvořit už druhý den večer a třetí den jsem už kojila. S takovým přístupem s jakým jsi se setkala ty bych asi nekojila nikdy. buď ráda, že se to nakonec povedlo a jde vám to spolu dobře :)

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 15.07.14 10:53

No, tak za své těhotensví jsem přečetla spoustu deníčků. O porodu, kojení i mateřství. A stejně všechno bylo jinak. Pokouším se pochopit matky, které se kojení vzdají dobrovolně! Teď jsem četla časopis, kde psali, jak v 15 století ženy kojily. Dámy z vysoké šlechty nekojily, měly buď kojné z prostého lidu a to jen menšina. Zbytek krmiil budoucí princátka a princezny vodou a moukou, protože jim kojení přišlo nechutné. A děti jim do pár měsíců umřely. Za to prosté a chudé ženské kojily až do pěti let a na veřejnosti. AByla jsem s přítelem na výstavě o pravěku, a všude byly malby kojících žen někde v jeskyních. Tak ať mi nikdo netvrdí, že kojení není přirozená věc od přírody! Ale každého věc. Tento deníček je o tom, že jsem součástí šťastných matek, které krmí děti sebou sama a svou blízkostí. A ne umělou flaškou. Ale opravdu to nemyslím zle, hlavní je zdraví dětí.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 11:00

@LLaylaa nezažiješ nepochopíš, můžeš hledat zprávy třeba ze středověku nebo z marsu jestli se tam kojí nebo ne ale stejně to nevyřeší to že někdo kojení miluje a někdo nenávidí. já jsem ta druhá skupina, ale chápu že někdokojit prostě chce. každého věc ale tyhle úvahy prostě miluju. koj třeba do 10 let to je fuk ale nevěř že princezny umírali a chudina byla zdravá jak řípa :mrgreen: :mrgreen:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 15.07.14 11:05

@martulkasloník sto lidí sto názorů;-)

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 11:07

@LLaylaa no a někdy i zkušeností, moje matka byla krmená papkou(směs mouka voda ) a žije, má 70 let a nemá alergie apod. jo má operované koleno, jestli je to z toho to nevím:-)

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 15.07.14 11:19

@martulkasloník výjimka potvrzuje pravidlo:-D ale hlavně, že je zdravá.

 
petulatko
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 15.07.14 11:28

@LLaylaa Mozna bys mela jiny názor na to, jak je kojeni prirozene, kdyby se ti rozkojit nepovedlo. Ja si taky myslím, ze je to pro dite nejlepší, ale ne fanaticky nejlepší. První dcera se neprisavala a byla mala, Takze celých šest neděl vstávat co tři hodiny, hodinu kojit - nekojit, hodinu odsavat a hodinu spát, nic víc jsem proste nezvládala. Skončila jsem s dobrou laktační psychózou a nakonec jsme to zvládly a kojily do roka. Během te doby tři záněty prsa na atb. Teď s druhou dcerou v jednom prsu žádné mliko, vybojovaly jsme, minuly týden opět zánět a atb, mala má 7 tydnu. Tohle je přirozené? Jo, je to pro dite, tak to udělám, ale rozhodne nemůžu mluvit o kráse a přirozenosti kojeni.
A kojit „umím“, není to tím, ze bych neznala zásady, ze bych neuměla přikládat a pod. Mam hodne info, videly mě kojit dve laktační, prsa v pořádku, mléka dost. Ale stejně jeden problém za druhym.

Příspěvek upraven 15.07.14 v 11:32

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 15.07.14 11:30
Bolest při kojení

Mě taky někdy kojení nedělalo radost - v porodnici, když se malý špatně přisál a já pak měla na obou bradavkách strupy a opravdu to dost bolelo a pak kolem čtvrtého měsíce, kdy se moučnivka přenesla z jeho úst na moje bradavky a zašlo to tak daleko, že se mi trhala kůže kolem bradavek a každé kojení jsem protrpěla. Ale přežila jsem, vytrvala a kojila do půl roku. A musím říct, že ve většině času bylo pro mne kojení krásné a užívala jsem si ten pocit blízkoti s miminkem :srdce:

 
terien
Závislačka 4770 příspěvků 15.07.14 11:53

Mno, abych pravdu řekla tam mě deníček nijak nenadchnul a po komentářích pisatelky asi vím proč. Je fajn, že kojíš, že se zadařilo, ale ty ostatní připomínky mi přijdou jaksi zbytečné. Ani ve středověku nebo za dob našich prababiček nekojiy všechny chudinské ženy, dokonce ani ve zvířecí říši nemohou některé samice kojit takže bych o nejpřirozenější věci na světě pomlčela. Na nedostatek stravy od matky umírají na světě tisíce mláďat, ať lidských nebo zvířecích, umělá flaška jich tisíce zachránila.

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 15.07.14 12:16

Tak já měla kojení jako nejhorší období bohužel. Rodila jsem normálně, malou mi dali až po 6ti hodinách k prsu, ani si necucla a pak ji odnesli. V
porodnici mi neukázali pořádně jak kojit, tak že 2 měsíce stresu a starostí a brečení. Malá jedla co 1,5 do 2 měs. zkoušla jsem zvyšovat laktaci měla jsem tu i dost drahou LP a nic nepomohlo. Pak dcera začla pít jen z jednoho prsa ale stejně to bylo málo. Nakonec jsem měla jedno prso o 2 čísla větší. Ve 2měs. jsem přišla o mlíko uplně a musela být na UM. Za to že pro mě kojení nebyl příjemný zážitek může porodnice :cert:.

Příspěvek upraven 15.07.14 v 12:17

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 12:22

@terien to je fakt, můj kocour je vypiplanej na kočičím sunaru, jeho matka ač měla už mnoho koťat před ním tak u něho(byl jediný z vrhu) se rozhodla hned po porodu vypadnout a hledat další kocoury. zakladatelka mi nepřijde jako fanatička ale prostě že jí z kojení mírně hráblo, prostě se vznáší z toho že jí prsíčka pracují na plné obrátky a nevidí neslyší kolem, hormony jsou mocné :mrgreen: věřit tomu že ve kdysi umírali jen nekojené děti je dobrá vymývárna mozku, můj děda je z 9 dětí, ročník 1914 a do školního věku přežili jen 3. kojení byli všichni aspoň nějakou dobu určitě ale umírali na nemoci a vůbec i to že byli chudí(neměli peníze na doktory, maso, zeleninu atd)
zakladatelko přeju ti aby jsi za pár let svý kojo propagandy nelitovala, moje 2 roky kojená neteř má atop, astma, alergie snad na vše, její pár týdnů kojený brácha nemá nic a to mají stejné rodiče tudíž stejnou genetickou výbavu, takže někde udělali soudruzi asi chybu, dle mě jí ty nemoci švagrová vykojila ale je to můj názor, žádné jiné podklady na to nemám :jazyk:

@Iman já taky rodila v krnově a podruhé jsem radši utekla jinam, právě v krnově je to jak sekta :mrgreen:

 
Lucie12345  15.07.14 12:26

Přeju ti, že ses z toho vyhrabala a teď kojíš :) Jen nechápu, proč tě v nemocnici tak plašili. Je naprosto normální, že se prsa nalijí mlékem až 3. den po porodu… Já jsem to měla přesně takhle. Předtím máš v prsech mlezivo, kterým se miminko krmí.. Měli tě teda víc uklidnit. Ale přístup některého personálu v nemocnicích je fakt strašný :(

 
pro_ear
Povídálka 30 příspěvků 15.07.14 13:25
No jo ty porodnice

Ahoj, já mám už druhé dítě, první kojené 2 roky, ale zezačátku fakt stres v porodce, sestry proste k*ávy, buď ráda, žes trefila na nějakou ok. Nejvíc mi pomohlo homeopatikum, měla jsem mléka na rozdávání. Malý není vůbec nemocný, věřím, že jsem mu tím dala dobrý základ. Teď mám druhého kluka a zatím 9 měsíců kojíme a uvidíme jak dál. Na druhou stranu jsem jak cisterna, takže čekám, až dokojím, abych mohla shazovat, páč teď to nějak nejde. :mavam:

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 15.07.14 13:39

@martulkasloník Fajn názory, naprostý souhlas :palec:

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 15.07.14 13:43

Kojení je fajn, usnadní to život a pro mimino je to dobré. Nicméně bych asi nikdy nenapsala, že kojením dávám dítěti to nejlepší ze sebe. Pokud by tím nejlepším ze mě, co můžu dítěti předat, mělo být mlíko, tak by mi to vlastně přišlo dost smutné. ;)

 
Brittana
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 15.07.14 14:21

@Motýlice :pankac:

 
Twitter
Nadpozemská drbna 25614 příspěvků 4 inzeráty 15.07.14 14:27

Prožívala jsem něco podobného, až na to, že mě se mléko nespustilo téměř vůbec. Laktační poradkyně byly příšerné. Žádné poradkyně, ale kojící komando. Prsa jsem od nich měla samou modřinu, mlíko žádné, nakonec jsem doma nějakým způsobem odstříkávali 2 měsíce, na to jsem to vzdala, malá moje mléko nechtěla a blinkala ho.. A až po té, jsem si skutečně začala užívat mateřství. Kojení byl pro mě jen stres a dítě to cítilo. Teď už nehodlám nic lámat přes koleno, natož mít výčitky tak jak u malé.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 15.07.14 14:55

Je to dost divny v dnesni dobe ze sestry na sestinedeli bohuzel neukazou jak kojit.
Hold v kazdy porodnici to maji jinak
Jinak moc gratuluji k rozkojeni a kojeni :potlesk:

 
Hr4sek22  15.07.14 15:04

*

Příspěvek upraven 23.09.14 v 10:58

 
verulicek  15.07.14 18:25

@martulkasloník kojení naprosto šílená věc kterou nehodlám provozovat že ti to není blbé napsat na net, kde se většina matek snaží kojit a je tu velká spousta, která má s kojením problémy a tak zoufale rády by kojily…připadá mi to stejně bezcitné jako napsat do diskuse „snažilkám“ o tom, jak jsem byla na potratu. :zed:

zakladatelko super že se ti zadařilo, bohužel znám ale ze svého okolí horší drámata s kojením :roll:

Příspěvek upraven 15.07.14 v 18:26

 
panikralickova
Kelišová 5569 příspěvků 15.07.14 18:34

@Motýlice napadlo mne přesně to samé. Bohužel tahle kojící propaganda je fakt smutná. Dělíme se teď na matky co kojí = dávají svým dětem to nejlepší a matky, co nekojí = nebyly ochotné slevit ze svého pohodlí a obětovaly zdraví svého dítěte. Již několikrát jsem slyšela názor, kdo chce, kojí, ale musí se snažit :zed:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 15.07.14 18:49

Bože, je fakt smutné, jak spousta českých matek hned začne pomlouvat.No jo, český národ0:)Tenhle deníček neměl být žádné drámo! Jen pocit, který mě překvapil. A určitě mi z kojení nehráblo, tenhle komentář mě fakt pobavil:-DMám kamarádky, které kojí a jiné které ne, buď jim to nejde nebo nechtějí. Já měla taky záňet prsu, bradavky mě bolí každý den, vstávám 3× za noc.Ale hlavně si užívám ten pocit, kdy mala pije a já vidim, jak roste den za dnem. Dělejte si všichni podle svého, hlavně, ať jsou děti zdrave!

 
evcaB
Kecalka 481 příspěvků 15.07.14 19:05

Mně se tyto deníčky popravdě moc nelíbí, jediné co vyvolají jsou hádky a mám pocit, že je to taková trošku provokace. Ale samozřejmě si každý může napsat o čem chce. Já moc nekojila, možná při „troše“ snahy by to šlo, ale chci první týdny zažívat s prckem to hezké a když to nejde samo, tak netrávit čas jen odstříkáváním, kojením, zase odstříkáváním a nakonec zjistím, že jsem 20 hodin za den nedělala nic jiného, než se snažila rozkojit. A to mi za to nestojí. U nás jsem na UM byla spokojená já i prcek, malej krásné spinkal a to, že někdo tvrdí, že koj. dítě nebývá tak nemocné je blbost. Mám kolem sebe spoustu kojících maminek a některé děti měli již několikrát antibiotika a můj malej byl nemocnej cca 2× za celou dobu, je to o imunitě ne o kojení :roll: Ale jinak zakladatelce přeji, ať ji kojení dlouho vydrží, protože mám pocit, že kdyby náhodou musela přestat, tak by se z toho zhroutila-a to nemyslím ve zlém :kytka:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 19:06

@verulicek ne! proč by mě to mělo být blbé? kojičkám taky není blbé lézt nám do tématu nekojení a psát nám žvásty o úžasnosti kojení. nekojení je běžným problémem v životě ženy/matky, některé se nerozkojí, jiné z psych. či jiných důvodů nechtějí kojit, opět názor že my nekojičky jsme snad spodina společnosti a máme držet pusu a krok? co je pro tebe lepší, abych tu hrála divadlo jak se mi mlíčko nespustilo, jak jsem se mooooooooooooc snažila, pak jsem to obrečela, nebo hru kterou jsem četla před pár dny kdy očividně paní kojit nechce a vymlouvá se na šedé mlíko ačkoli děcko přibírá 300 g týdně přičemž moje sunarče přibírá jen 150 g.
kdyby tento deníček nebyl psaný stylem jakým je psaný a byl to obyč deníček kterých jsem tu četla milion o kojení tak bych ani nenapsala, kdo kojit chce super ať kojí ale tento deníček chce všem namluvit že když se nekojí je to největší tragedie v životě a matky dávají děckám šmuky protože jim nedávají to nej ze sebe:-)) kdyby se zakladatelce nepovedlo rozkojit tak jsem si jistá že by tu pěla ódy v deníčku zase na sunar :mrgreen: já kojit nechci, hnusí se mi to a nebudu se tím nikde tajit :jazyk:jinak ale se zakladatelkou souhlasím že sestry v porodnici jsou příšerné všude

ale co především, bože nikde po mě nechtějte abych souhlasila s tou blbostí že kdysi kojené děcka přežívali anekojila šlechta a umírali princezny:-))to už je fakt trošku psycho

Příspěvek upraven 15.07.14 v 19:21

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 15.07.14 19:38

Hm, já jsem došla k tomu, že jak jde kojení záleží hlavně na děcku jaký je savec, ne až tak na matce…já bradavky na nic, kozy jak kokršpaněla uši, ale děti ohromní savci, takže si se vším poradily…já teda kojím ráda, ale mám to bez problémů - při větším problému bych se na to vybodla. Třeba jsem nikdy nepochopila věc zvanou suplementor -bez urážky těch co to používají, mně to přijde už trochu psycho.

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 15.07.14 20:23

Gratuluju, že se to povedlo :palec: Kojení je samozřejmě nejlepší a nejpohodlnější :-) Mě se mlíko ztratilo, což jsem sice obrečela, ale na druhou stranu mě vytáčí, když se na mě někdo blbě dívá, když kupuju UM 1 anebo když se blbě ptá: TY nekojíš??? Mám snad nechat své dítě hladovět, nebo co mu dát? Kojení je v dnešní době prostě modla a ti, co nikdy s kojením problémy neměly, tak nikdy nepochopí. Každá chceme být nejlepší máma a je jedno, zda kojíme nebo dáváme flašku, hlavně, že máme napapané a usměvavé miminko ne přece? :-)

 
Maminka Péťa
Stálice 76 příspěvků 15.07.14 20:34

Naprosto souhlasím!!!Taky jsme měli s kojením problémy, malý v porodnici u toho pořád usínal, takže zhubl a moc nepřibíral, pustili nás domů po 4 dnech jen tak tak, doma jsme kojili, ale zdálo se mi, že malej hubne, tak jsme jeli k doktorce na zvážení a ve 14 dnech měl ještě méně, než když jsme odjíželi z porodnice :( Takže jsme od 14 dní dokrmovali, nejdřív jsem ho nakojila a pak se dojedl nutrilonem, jen s kojením by se mi asi úplně ztratil :nevim: Takto jsme to vydrželi do 4 měsíců a pak už měl jen flašku. Ale je pravda, že se to moc přeceňuje, samozřejmě je to nejzdravější, ale když to nejde, tak co dělat, že :nevim: A mě v porodnici pomohla jen jedna sestra, ta se mi opravdu věnovala, ostatní mi v minutě řekli to musíte tak tak a bylo to :cert:

 
Aleyt  15.07.14 20:36

@LLaylaa Vidím to stejně jako Ty a po kojení mi bude moc smutno. Pěkný den :mavam:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 15.07.14 20:40

Milá zakladatelko,
děkuji za tvůj deníček. Velká gratulace k miminku a velký obdiv, za to, jak jste se spolu hezky sžili a rozkojili se. Zároveň tichá závist, já se tak moc snažila - u obou mých holek. U starší/8let/ jsem střídavě kojila, odsávala, dokrmovala půl roku. Hrdá jsem na to nebyla, ale od začátku to bylo špatně nastavené. Dcerka měla po porodu sepsi, byly jsme od sebe, stresem nenastupovalo mléko a když konečně jo, tak to zase nešlo.. ale i těch pár chvilek, kdy jsem kojila, jsem si vryla do paměti, byly to hezké chvilky, které patřily jen mně a mé berušce. U druhého dítka/5měsíců/ jsem tak MOC chtěla kojit. Bohužel dcerce zjistili třetí den po porodu srdeční vadu a odvezli mi ji na JIP. Opět stresem mléko nenastupovalo, pak jsem odstříkávala, občas zkoušela přiložit. Po pár dnech se začala chytat, bohužel mi ji kojit nedoporučovali, protože pila hrozně málo. Stejně jsem 10.den skončila na revizi dělohy a po třídenní hospitalizaci bez dcerky už se nechytala vůbec. Došla jsem domů a odsávala po „30“. Všemi možnými prostředky se mi podařilo laktaci rozjet a plně jsem odstříkávala tři měsíce. Po třech měsícíh to dcerce přestalo stačit a v noci jsem začala dokrmovat. Přesto jsem se nevzdala a i když mám mléka poslední dobou méně a méně - k tomu několikrát zatvrdlé bolestivé prso, vyčerpává mě to, vstávám k tomu i v noci, přesto jsem si dala závazek vydržet to alespoň toho půl roku. Podle některých jsem tady určitě psychodojička, ale já jsem sama na sebe hrdá. Vím, že chci pro své dítě to nejlepší! A tomu věřím. Dcerka za těch pět měsíců nebyla nemocná ani s blbou rýmou a to obecně děti se srdečními vadami jsou náchylné k onemocnění horních cest dýchacích. NENECH se tady vyprovokovat, jasně, každý má právo na svůj názor, je mi ale líto z těch rádoby posměšných, možná zavistivých a z části i sobeckých řečí, přitom se zakladatelka v deníčku do nikoho nenavážela, tak tyto reakce naprosto nechápu.
NENECH SE NIČÍM A NIKÝM ODRADIT, je to tvoje volba, tvoje miminko, užij si tyto hezké chvilky..jsou jen vaše.

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 2 inzeráty 15.07.14 20:51

Blahopřeji k dítěti i úspěšnému kojení. Kojení je super věc, ale dle mého názoru přeceňovaná a dohnaná v dnešní době do extrému. Maminky pak z toho šílí, že jim nejde kojení a cítí se jako méněcenné, když nekojí. Já myslím, že nejdůležitější je láska, kterou dítě dostává a spokojená maminka- kojící, i ta, která dokrmuje nebo dává plně UM.

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 15.07.14 21:19

Jo porodnice to je fakt něco na nervy rozházených maminek. Vzpomínám jak já brečela, že mě prsa šíleně bolely jak se nalily mléčkem. Nikdo mi nedokázal poradit co s tím. Sestra mi řekla masírujte a když jsem se hloupě zeptala jak zda kroužit či co, tak se zvedla a kam si odešla. Tož jsem se cítila jak idiot. Naštěstí v den odjezdu tam byla jiná směna a sestřička mi konečně ukázala jak masírovat a pomoct si od bolesti. Akorát já mám teda tu smůlu, že my jsme tu tříměsíční krizi nezvládli. Vyzkoušela jsem vše, ale malý prostě přes den MM nechce ani odstříkané, takže je na UM. Můžu být ráda, že alespoň večer se nám daří kojit, sice se nevyspím ale stojí mi to za to :) vždy když vidím maminky co kojí hlavně starší dítka(které mají přes 4.mněsíce) vhání mi to až slzy do očí, že já už mezi ně nepatřím. Proto gratuluji a budu držet palečky, aby vám to kojení vydrželo co nejdýl :palec: Fandím vám :)

 
verulicek  15.07.14 21:23

@janaturk ona jedna věc je nekojit z důvodů zdravotních a nechat si mléko uměle zastavovat tabletkama už v porodnici (což jsem ani nevěděla že jde, až tady v jedné diskusi jsem byla zaskočená)…to že kojení připadá někomu nechutné nepochopím - to by asi jejich děcko v době před sunarem zdechlo. :nevim: prostě jim za to to dítě nestojí tak to chápu já.

Příspěvek upraven 15.07.14 v 21:24

 
verulicek  15.07.14 21:26

@Edita2 zrovna na tebe jsem myslela ženo :-) prostě mi připadá smutné, když někdo kojit může a „schválně“ to nedělá z různých estetických a já nevim jakých jiných přiblblých důvodů a ještě s tím veřejně vyrukuje… :hug:

Příspěvek upraven 15.07.14 v 21:26

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 15.07.14 21:32

@verulicek bobe já ani komentáře nečetla :D až teď jsem si všimla žes tam psala :D ty jsi zlatíčko :hug: jo koupila jsem si ten laktační čaj od Devatero bylin a čoveče prsa jsou nalité :palec: snad se dnes večer prcek víc nají :)

 
Gumidci
Závislačka 3995 příspěvků 15.07.14 21:41

Za sebe musim rict, ze jsem rada, ze muzu kojit. Zacatek vsak take nebyl jednoduchy syna mi odvezli na JIRP 30 hod po porodu, pet dni jsme byli od sebe, to byl nejhorsi zazitek, spousta lidi me strasil, ze kvuli strsu a odlouceni nebudu kojit, ale zadarilo se a uspesne kojim do dnes. I lekari z Jirp jsou prekvapeni

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 22:15

@Jitka79 promiň ale tvoje zdůrazněné věty jak se nemá nechat vyprovokovat a jak deníček nikoho nenapadal? četla jsi pak příspěvky zakladatelky pod deníčkem kde vlastně tvrdí že kojení je to nej a v historii umírali děcka na nekojení a jen kojené přežili? tak nevím kdo tu do koho rýpe a víří vodu @verulicek ani se nesnažím o to že bys to pochopila :mrgreen: víš prd o životě, o lakta psychoze jsi taky asi neslyšela že? :poblion: kojit i za cenu ženenávidíš sebe, dítě a chceš jemu či sobě něco udělat. že když se v noci nevyspíš máš deprese a migrény? a kozy? ty víš kolik stojí umělko? mám dvě děcka obě jen sunarové, za ty prachy bych měla super nový kozy vč. liposukce špeků ale tak dalece tvé myšlení nesahá že? a že by moje děcko zdechlo? bez moderní doby léků apod. bych ani děcka neměla takže bych nemusela řešit kojení, cos udělala ty pro svý děcka kromě toho že sis nechala ožužlávat bradavky? já jsem šla na 4 hod. pod kudlu a doživotně budu brát léky abych mohla mít děcka

Příspěvek upraven 15.07.14 v 22:17

 
verulicek  15.07.14 22:21

@martulkasloník a proč tedy vystupuješ tak, že se ti kojení hnusí, že je to nechutné, odporné atd… proč prostě nenapíšeš, že jsi měla zdravotní problémy??? :nevim: to by pochopil každý. a že nevím nic o životě a jen si nechávám ožužlávat bradavky? :lol: tos mě pobavila…ani to nebudu komentovat :kytka: (a kdybych chtěla být jó urýpaná, tak napíšu něco o přírodě…ale raděj mlčím)

Příspěvek upraven 15.07.14 v 22:23

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 15.07.14 22:31

@verulicek ale já nemám zdrav. problémy kvůli kterým bych nemohla kojit!! zdrav. problémy jsem měla takové že mi zakázali mít s nimi dítě, tak jsem šla pod kudlu aby mi to dítě dr. povolili, jen píšu reakci na to že jsi prohlásila že mi nestojí za to něco pro děcka udělat.

jinak kojit můžu, akorát že u první holky jsem se nerozkojila ani po 8 dnech tyranie v porodnici, a díky sektě v porodnici se mi kojení tak zhnusilo že představa odsávačky, nalitých prsou a vůbec všeho kolem toho se stala noční můrou že jsem u druhého dítěte řekla že pokud budu muset kojit tak druhé dítě nebude. manžel souhlasil že mě nebude nikdo nutit kojit a šli jsme do druhého. ale u první holky jsem se snažila kojit v porodnici, modřiny na prsách a psychická troska, doma jsem se sesypalauž úplně a chtěla si něco udělat a malou jsem hodila hnusně do postýlky a koukala na ní s pocitem že jí nenávidím.

za vše mohlo kojení, manžel mě seřval a já už nikdy kojit nezkusila. já kojit totiž ani nechtěla, odjakživa mám s kontaktem s prsama problém a to i v sexu, to že jsem dělala něco co jsem vlastně nechtěla a vyvolalo to ve mě ještě jednou tak velký odpor k tomu, za to mohla kojo propaganda v dnešní době za každou cenu!! kojit kvůli okolí je největší pitomost jakou může rodička udělat, to je cesta do pekel a těžkých depresí!!
a že nevíš nic o životě jsem myslela z pohledu toho že jsi na mateřské 4 měsíce, já už pár let :mrgreen:

 
verulicek  15.07.14 22:38

@martulkasloník tyjo kde jsi rodila??? 8o ten popis zní dost děsivě…jo jasně že kojit kvůli okolí je nesmysl. Ale možná to u tebe byla prostě blbá souhra náhod která tě jen utvrdila v tvém postoji. To už je ale jedno…hlavně že děcka máme ok :twisted:

Příspěvek upraven 15.07.14 v 22:38

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod císařem aneb porod neporod


Reklama