KONEC DOMOVNICE

Ostatní
  • Missorka
  • 21.09.06

Milé emimino, Jsem na tomto serveru tři roky a za tu dobu jsem napsala pár článků, některé obyčejné, jiné veselé, hodně dojemných. Dalo by se říct, že mám určitou zkušenost s psaním, umím sdělovat své pocity, většinou mi to jde samo. :) Tak proč se s tímto článkem mořím už třetí den a ne a ne se dobrat výsledku? Už měl asi deset variant a všechny skončily v koši na pracovní ploše mého počítače. Ale napsat ho musím, už se nebudu vymlouvat, že nevím jak.

Od 1. října končím jako administrátor na emiminu a vzhledem k tomu, jak moc je to osobní, nevím, jestli zvládnu dál působit „jen" jako uživatel.

Když jsem psala článek o své svatbě, přirovnala jsem emimino k domu, kde se všichni známe a v jednom komentáři mi bylo řečeno, že já jsem v tom domě taková domovnice. :-) Dávám pozor, aby partaje umývaly schody, nedělaly extra rámus, aby se nikdo neztratil, aby každý našel toho, koho potřebuje… Vím o tom, co se kde šustne, zajímají mě osudy obyvatel tohoto domu… :-) Líbí se mi to přirovnání a tak ho použiju (Souris, neva?) pro vysvětlení mého rozhodnutí.

Když jsem dostala nabídku být domovnicí v tomto domě, považovala jsem si jí. Těšilo mě to - byla jsem majiteli domu vybrána ze všech uchazeček. Zjistila jsem, že je to práce přímo stvořená pro mě. Záleželo mi na tom, aby se partaje měli dobře, abychom tu měli pořádek, aby se tu nevyskytovala podezřelá individua. Strašně jsem chtěla, aby se tu obyvatelům dobře bydlelo. A povedlo se. :-)

Po počátečním nadšení z nové práce, milá domovnice jednoho dne zjistila, že barák je v havarijním technickém stavu (= emimino je natolik velké, že potřebuje změnu, jinak mu hrozí zánik). Spousta věcí nefungovala, i když se nájemnící se snažili přehlížet, že do domu občas zatejká a statečně přeskakovali louže, nechtěli se stěhovat, měli ten dům rádi.

Snažila se, aby nájemnící nekomfort příliš nepociťovali a pokud šlo o věci, s kterými nedokázala nic udělat (neuměla a neumí opravit střechu, nebo nefungující rozvody = chyby v kódu redakčního systému), aspoň pořád dokola vysvětlovala, že bude líp. Snažila se neodbýt žádného nájemníka, který něco potřeboval.

Kontaktovala majitele domu a narazila. Vůle dům opravovat, upravovat a vylepšovat na straně vlastníků domu opravdu nebyla. I když tvrdili, že jim na domě velmi záleží, mají ho rádi, jen nemají čas se o něj starat. Diskusí na téma: havarijní stav v domě, proběhlo několik, žádná s konstruktivním či potěšujícím výsledkem, vždycky zůstalo jen u slov a nedošlo k rozhodnutím.

V květnu tohoto roku se zdálo, že se situace vylepšila - byla přislíbena generální oprava domu. Domovnice se zaradovala. Co na tom, že oprava začala pozdě a nebyla příliš naplánovaná. Hlavně, že se nám tu bude všem líp bydlet! Zangažovala několik starousedlických partají a s jejich pomocí se snažila rekonstrukci co nejvíce pomoct (= testovat nově vznikající redakční systém). Aby ne! Přesně věděla, kde co opravit, co vylepšit, nájemníci jí sami hlásili co všechno v jejich patrech nefunguje. I když to bylo opravdu hodně práce, bavilo jí to.

Brzo zjistila, že kromě pomoci a pochopení nájemníků je na to skoro sama. Majitelé se tvářili, že do oprav zasahovat nebudou a to celou dobu víceméně dodrželi.
Ale dům se začal hroutit a hrozilo, že statik zakáže jeho obývání (= emimino dostane výpověď z hostingu). Majitelé uvažovali, že dům zavřou, popř. prodají.

Světě, div se! Nabídli dům k prodeji domovnici. Byla nadšená. Žila pro ten dům už nějaký čas, byl to její svět, lidé, které znala, měla ráda. Záleželo jí na tom, aby zůstali všichni pohromadě, nerozutekli se do jiných domů, domnívala se, že jejich dům je vyjímečný a stojí za záchranu.
Pak dostala studenou sprchu. Majitelé si prodej domu rozmysleli, rozhodli se, že si ho ponechají a budou ho dále za chodu rekonstruovat zároveň s akutními opatřeními, aby domu již více nehrozilo zavření (= koupí dva stroje, na kterých emimino poběží a zároveň budou pokračovat v psaní nového redakčního systému).
Nabídli jí, že stojí o to, aby se rekonstrukce dál účastnila.

Ale domovnice už nemohla. Dům jí stál příliš mnoho sil, příliš mnoho utopených ideálů. Už dost dlouho slibovala nájemníkům zlepšení, jenže to pořád nepřicházelo. Navíc nevěřila, že cesta, kterou se rozhodli jít majitelé domu, je správná.

Obrečela to a podala výpověď.

Tak a teď tady stojím - jedna domovnice, co nevidět bez práce. Jen doufám, moje milé partaje, že mě pochopíte, a že víte, jak moc je mi smutno.

Peta

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
sutka
Kecalka 422 příspěvků 21.09.06 07:31

nejak nevim, co k tomu rici- jen mam pocit, ze emimino bez missorky uz nebude to, co byvalo. Aneb domovnice je dobrou dusi baraku a bez ni to uz nebude ono…
je mi to moc lito
 sutka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 21.09.06 07:35

Peto to ma fakt mrzi. Som zvedava co bude dalej…
Ak je to fakt koniec tvojho pracovneho posobenia tak Ti aspon chcem podakovat.
DAKUJEM. 
kakktus z kvetnatok 2005+kubajz + rybicka 9+2tt

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 21.09.06 07:36

Missorko - moc škoda. :(((( A určitě si umíme představit, jak smutno bude… :((

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 21.09.06 07:39

Peťulko to néééééééééééé­ééééééééééééé­ééééééé!!!!!!!!!!!­!!!! To nám nemůžeš udělat!!! To přece nejde!!! EMIMINO BEZ MISSORKY NEMŮŽE BÝT!!! Slyšíte to tam nahoře???!!!!!!
Teda to je zpráva, která mi přímo vyrazila dech! Moje milované emimino na kterém trávím tolik času a bez kterého už si nedokážu představit další dny dostalo takovouhle trhlinu???? Jak je to možný??
Peťulko, ty přece nemůžeš odejít!!!! Prostě to nejde!!!
Tak zrušíme galerie, aby nebylo tolik zatížený nebo nevím…ať klidně zůstane bez nové grafiky, ale se stejnýma lidma, s lidma, které už jsou naše virtuální rodina a Ty k nim patříš! Nedokážu si představit, že to bude jinak. Tuto možnost prostě nepřipouštím!!! Budu jak mrně a ne ne ne!!!
Chci domovnici Missorku a stejné Emimino, co mám pro to udělat??? Jak pomoct, aby to šlo vrátit?
 sunn

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.09.06 07:48

Missorko, můžeš nechat práce, která tě vyždímala. Stejně teď budeš mít hodně práce se svým skutečným novým domečkem a zahradou. Ale odejít z našeho domečku úplně nesmíš!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!
Nemusíš nám dělat domovnici i když se nám po období, kdy ses o nás starala (a velmi dobře) bude stýskat, ALE NESMÍŠ SE NÁM Z NAŠEHO DOMU ZTRATIT ÚPLNĚ, MILUJEME TEBE, VOJTU, VALUŠKU, TVÉHO BÁJEČŇÉHO MANŽELAA NEMŮŽEME TU BEZ ˇVÁS ŽÍT.
Bludička
(odejít úplně smíš pouze v případě založení konkurenčního serveru na stejné téma, ale v tomto případě musíš všem poslat link v soukromé zprávě)

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 21.09.06 07:48

Milá pani domovnice,a co si postavit svůj vlastní dům?Věřím tomu,že by se spoustu rodin přestěhovala.Já bych do toho šla i za cenu regulovaného nájemného.
Obávám se že bez tebe to nebude už „to emimino“
 Binky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.09.06 07:51

Jsem opravdu zvědavá, jestli po 1. říjnu bude kde se scházet.  

Jsem opravdu zvědavá, jak to tu půjde (když se server nezhroutí) i přes to, že spravovat stránky bude matka zakladatelka, která podle svých slov na to nemá čas.  

Jsem opravdu zvědavá, co bude s emimi dál, protože slov už bylo dost a do domu jen nezatéká, domu popraskaly obvodové zdi a plíseň sahá do výše několika pater.  

Jsem opravdu zvědavá na všechno co se bude dít dál, protože bohužel hlídací pes emimi - domovnice už nebude rodičům zakladatelům dýchat na záda a bohužel prozatím to vypadá tak, že to bylo jediné, co na ně semtam platilo.  

Oprostím se od toho, že odstoupili od prodeje (je to jen a jen jejich právo)  Ale pokud chtějí, abych tu zůstala a nenašla si jiný dům, nezbyde nic jiného, než pořádně zainvestovat a hlavně vnímat, co potřebuju já jako jedna z mnoha obyvatel a co tu ke své spokojenosti k bydlení nutně potřebuju mít. Nevím proč, ale mám pocit, že současné majitele mé potřeby nezajímají. Nebýt domovnice, nikdo by se neptal. Nebýt domovnice (a domovníka), možná by emimino za poslední rok vůbec nebylo tam, kde teď je. My vidíme hlavně tu stránku deníčků, diskuzí…ale je i další strana, údržba serveru, chod a vůbec, aby stránky nepadaly.  

Nějak mi dochází slova, protože vůbec netuším, co bude dál. A jestli něco nesnáším, tak to je nejistota. A sliby. Ani moc nejsem zvědavá na názory zakladatelů, protože by se to točilo kolem citů (Šárka) a slibů (Zdeněk). Ani jedno náš dům nezachrání.  

Pardon, váš dům, skoro jsem zapomněla.  

Diny od JM2004      

 
alas
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 21.09.06 07:52

Ahoj Missorko
Kdyz citis, ze to nejde jinak, co takhle postavit novy dum a najemniky prestehovat.??? Nez zustat v rozpadajicim dome bez skvele domovnice, je lepsi se prestehovat do noveho domu se „starou“ domovnici.
 Alca

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 21.09.06 07:54

Missorko,  

Ani nevím co napsat :-((((  Snad jen, že bez tebe to stoprocentně už nebude ono. Ty jsi byla prostě všude, měla přehled o všem co se kde šustne.  

Mrzí mě tvoje rozhodnutí, ale muselo to být pro tebe i náročné a ty poslední úpravy „domu“ ještě víc.      

Dana+Val        

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 21.09.06 07:58

Je to moc velká škoda, ale věřím, že donekonečna se bez jistoty pracovat nedá. Pokud není zázemí, které tě 100% podporuje je to vyčerpávající. Proto se i já přikláním k nápadu založit něco podobného, třeby www. misssorka.cz :) Ať uděláš cokoli, budeme  stát všichni při tobě, i když tě někteří známe jen tak zběžně, víme co jsi pro nás všechno udělala. Držíme palce ve tvém rozhodnutí pokračovat :D
Gabka a Stázinka 10M

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.09.06 08:00

Peto,

je mi moc smutno......včera jsem byla v euforii z narození Neználků…dnes mi tečou slzy opět,ale rozhodně nebrečím štěstím…
Co teď bude dál??

Arka ze Stesticek

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 21.09.06 08:02

no, majitelia domu asi necitali nedavne reakcie na problemy a vyjadrenia uzivatelov.. :((((( velmi ma to mrzi, priklanam sa k „prestahovaniu“ sa za domovnicou.........  

zuzka + drobec

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.09.06 08:06

Péťo,  

má první reakce byla uživatelská, na fakt, co bude dál s emimi bez tebe. Má druhá reakce je jen pro tebe. Pokud by ses rozhodla postavit svůj dům, půjdu za tebou kamkoliv. Ale ty to víš:) Až budeš připravovat projekt, nezapomeň na sklípek:))))  A utři si slzy, oni mají starý a téměř nefunkční barák, ty máš do začátku nás!!! ****
 Diny

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.09.06 08:08

Moje milá domovnice, jakkoli chápu Tvoje nelehké rozhodnutí, musím se přiznat, že si vůbec, ale vůbec neumím představit, jak bez Tebe budeme všichni v tomto domě bydlet. Jasně, život jde dál, lidé přicházejí a zase odcházejí, věci se mění. Jenomže některé změny nejsou příjemné, milé a žádoucí. Možná nejsou ani správné, ale to je velmi relativní. Z Tvého pohledu je toto rozhodnutí jistě jediné správné a je dobře, že jsi se rozhodla a stojíš si za tím. Jinak si myslím, že to rozhodnutí správné není.
Byla to právě naše milovaná domovnice Missorka, která opravovala, hledala, sháněla, vyháněla opruzy. Každý z nás je nahraditelný, to jistě. Jenomže já si prostě neumím představit, že mám zaměstnance, který pracuje na maximální výkon, práci odvádí řádně a včas, a že mu vytvořím takové podmínky pro jeho práci, že po čase raději odejde. Já si totiž nemyslím, že naše domovnice odchází „za lepším“, „protože chce zkusit něco jiného“ apod. (proto spousta lidí z práce taky odchází). Naše domovnice odchází unavená, s pocitem křivdy a nedocenění. Toť můj názor. A já, jako majitel domu, bych se prostě snažila takovou domovnici zuby nehty udržet, zobala bych jí z ruky, protože bych věděla, že ji nájemníci mají rádi, že pro můj dům dělá stejné maximum, jakoby byl její. Že je správný, loajální, pracovitý a férový zaměstnanec, na kterého se můžu spolehnout.   Missorko - chápu Tvoje rozhodnutí, držím Ti palce, abyses s celou záležitostí co nejdřív vyrovnala. Přeju Ti jen to nejlepší a doufám, že po čase přijdeš na to, že Ti komunita chybí a přijdeš „JEN“ jako uživatel. Prosím, prosím, chyběla bys mi :-).
A možná časem dojdeš k tomu, že se za Tebou spousta nájemníků přestěhuje :-). Já klidně budu balit a nosit krabice :-)))))))))))))), i když jen virtuálně :-)))))))))))))))  

Ivča
PS: Z tohohle celého vyplývá, že naslouchat lidem se má :-)))))))))))) (ne poslouchat je a slepě konat, ale naslouchat, přemýšlet a konat, co je správné) teda, to je ale hluboká myšlééééééénka :-)))))))))))))))))))

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 21.09.06 08:12

Milá domovnice Péťo - Missorko.  

Toje ta nejhorší zpráva, která mně tady po ránu čekala. Nějak si to tady bez tebe nedovedu představit.
Nepatřím ke starousedlíkům, jsem nedávno „nastěhovaná“, ale i díky tobě  už nehledám nic nového.
Každé stěhování někoho moooc blízkého, byť virtuálně, je bolestivé. Člověk se ptá, jací budou ti, co budou bydlet místo vás. Každopádně bez tebe už to nebude ONO.  

Ale na druhou stranu vím, že pracovat někde bez lepších vyhlídek a v ovzduší neustálého slibování se prostě nedá. Moooc Ti rozumím, i já ve svém pracovním procesu nejsem spokojená. jenom nemám odvahu dát tu výpověď a pořád čekám, co kdyby…
Ale věčně se čekat nedá. Navíc Tě čeká spousta jiné práce.
Jenom by byla opravdu škoda, kdyby si sem už vůbec nechodila. Třeba si změn nick (ikdyž Tě stejně „vypátrají“), ale opravdu by to tady nešlo.  

Občas se stává, že odchodem někoho důležitého se i další rozhodnou k odchodu, následují ho, a třeba tak i majitelům dojde,jak byli nepředvídaví.  

Každopádně díky, díky moc. A choď na návštěvu často.  

Gabika s Kačenkou z Podzimátek 04

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 21.09.06 08:21

Missorko - tvé články články mě dokážou pokaždé rozbrečet…tentokrát taky. Bohužel teď brečím doopravdy :o((
Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nejsem závislá na eMiminu jako takovém…ale na těch lidech tady!!!! Na TOBĚ!!!! Na holkách z deníčku…
Takže, pokud se rozhodneš pro svůj vlastní dům, rezervuj mi, prosím, jeden byteček. Stačí nějaká malá komůrka, bez okna, bez světla…hlavně aby bylo dost místa pro všechny.  

Jinak souhlasím s Diny, sutkou, sunn, i s ostatníma…ne­budu se opakovat…  

smutná Datez ( a to měl být dnešek den s velkým D - setkám se s dvouma holkama z našeho deníčku!!!!! )

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 21.09.06 08:21

Peto,  

ja jenom navazu na Diny a zopakuju „Jsem opravdu zvědavá, jestli po 1. říjnu bude kde se scházet“ ....... :(  

V posledni dobe po navstevach konkurencnich serveru jsem sivzdycky s vdecnosti vzpomnela na Tebe a Emimino nebo spis na Tebe Peto=emimino, protoze uroven emimina ve srovnani s temi ostatnimi je o mooooc vetsi, a ted tohle :((((  

Opravdu nemuzeme my obycejni najemnici „neco“ udelat pro to, aby to takhle zustalo ?  

Jana z Jarnich miminek  

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.09.06 08:22

Dotaz pro všechny: můžu se jen zeptat, také někomu z vás nefunguje panel Nové komentáře? Mě se to aktualizuje strašně pomalu, teď to má už hodinu spoždění…že už by padaly první cihly???  

Diny

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 21.09.06 08:23

Psala jsem to (Diny promine) uz jednou pod jeji komentar a znovu s tebou Diny souhlasim, a take s Tebou Peto pujdu kamkoliv :))))))))) Jana

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.09.06 08:24

Diny - :-)))))))))))))), mě už přistálo za krkem tolik cihel, občas nestíhám uhýbat :-))))))))))))))) Už to přestávám řešit :-))))))))))))))
 Ivča

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.09.06 08:32

Ach jo, po ránu pecka mezi oči..:-/  

PÉŤO, dneska tu budou stovky komentářů o tom, jak to bude stovkám holek líto, ale jak tě chápou a podpoří.
Taky tu obývám nějakou dobu malé 3+1, dlouho jsem tvůj fanda a stojím za tebou, i když do zákulisí úplně nevidím. Ale vím, že taková rozhodnutí se kvůli kravinám nedělají.
A strašně moc bych chtěla věřit, že si tohle majitelé našeho baráku přečtou, zamyslí se, pochlapí se a poslechnou hlas lidu, mají asi poslední příležitost..   Šmankote, podařilo se jim nemožné, stvořilo se něco, o čem většina provozovatelů takových serverů jen sní, nenechte ten barák padnout..
Linda (Jazzi) a Matýsek

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 21.09.06 08:34

Milá Missorko,
to není pozitivní zpráva na začátek pěkného dne.
Když jsem minule četla reakce na předchozí dohady s majiteli tak jsem to nechápala. Teď se mi pomalu začína vyjasňovat (nejsem tady dlouho asi jen 2 roky).  

Utři slzy a začni stavět!!!  

Není a nebude to jednoduché, ale jak už tady někdo psal. Milujeme tebe, Vojtu, Valušku, tvého manžela, mimo jiné tady máme plno virtuálních kamarádek, s některýma jsme se díky Tobě seznámili osobně.  

A to všechno  nehcceme, stejně jako ty, ztratit!!!  

Jsem s tebou!
Tkanička a Kačka z Jarních miminek 04
PS: 22.10. mi má vyjít deníček na který se už teď teším, je celý připravený,  mělo by to být velké překvapení, a chtěla bych abys ho vydala TY!
Tak nevím jestli se mi to splní :))  

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 21.09.06 08:37

Ahoj Péťo,
je mi z toho strašně moc smutno. Nějak jsem si myslela,  že problémy se vyřešily a domeček se opravuje. Teď vidím, že ne, a strašně moc mě to mrzí. Bez tebe to tu opravdu nebude ono, jestli vůbec nějaké "bez tebe " bude, jestli nám ten dům bez tebe nespadne na hlavu :-(.  

Za ty dva roky, co na emimi jsem, sem tu prožila svoje těhulkovství, narození Mišáka, jeho první narozeniny, další nepodařené těhu a teď  těšení se na další snažení - to všechno se strašně fajn lidma, bez kterých bych si mnohdy těžko věděla rady. Přikláním se k názoru holek, pokud budeš chtít postavit nový domeček, ráda se přestěhuju, protože pro mě není až tak důležité, kde bydlím, ale s kým.  

Udělala jsi tu kus práce a moc ti za všechno děkujeme, ale doufám, že se neloučíme!!!!!!!!!  

Peťulda a Mišák  z červenčátek 2005

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.09.06 08:37

Ahoj Petka,
velmi ma to mrzi, urobila si pre nas a pre cele emimino vela prace… nemam slov… naozaj, mozno neskor.
Drz sa, clovek sa v zivote neustale uci.
Miska z Tatier

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 21.09.06 08:39

MISSORKO to je mi moc líto… souhlasím se vším co tu bylo řečeno a jestli třeba náááhodou založíš svůj server - OKAMŽITĚ SE STĚHUJU!!!!

Werinka a Nina z Únorňátek a Březňátek 2006

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.09.06 08:39

Jazzi - já si jednak myslím, že domovnice potřebuje slyšet, jak je to všem líto, a že ji všichni chápu.
A k majitelům - kdyby znali svůj dům a svoje nájemníky, tak by tohle všechno věděli :-). Netvrdím, že každý majitel musí znát všechny své nájemníky, ale právě proto má domovnici, které musí naslouchat, protože ona to zná všechno líp. A současně je mi jasné, že domovnice neodchází kvůli kapajícímu kohoutku, na který se nepodařilo sehnat instalatéra.
 Ivča

 
jade
Kecalka 189 příspěvků 21.09.06 08:43

Milá Missorko,
jsem tady teprve krátce (od cca března), ale přesto mi emimi pod tvým vedením přirostlo k srdci. Dodnes nechápu, jak to všechno zvládáš sledovat a řídit a přitom mít doma svá dítka. Přesto, díky tobě to všechno fungovalo, jak mělo a občasné výpadky a problémy jsme v pohodě překousla, protože jsem si byla jistá, že missorka včas sjedná nápravu.
Tvůj odchod je bohužel pro tenhle server zá:,–(ní. I když se zcela určitě najde jiná/ý správce domu, ten dům bude zákonitě jiný. Už několikrát jsem si všimla, že když odešla šéfredaktorka z nějakého mého oblíbeného časopisu, vždycky mu to dost uškodilo. A to bude jasně případ emimina. Ikdyž se někomu může zdát, že si emimi vlastně vytvářejí jen jeho uživatelé, není tomu tak. Každý podnik potřebuje dobré vedení, i kdyby to byl jenom bleší trh. A pokud ho nemá, dříve nebo později skončí - třeba né fyzicky, ale duševně určitě.
Takže Missorko, chápu tě. Za „moje“ emimi je mi to moc líto, ale chápu tě.
Zahoď smutek, seber odvahu a rozjeď  svoje emimino. My za tebou půjdeme a rády :) Postav svůj dům lepší, na pevných základech, stále tak milý k jeho nájemníkům.
Držím palce a moc si přeju, aby se ti to povedlo!
jade+Lucinka z únorňátek a březňátek 2006

 
Vall
Kecalka 270 příspěvků 21.09.06 08:46

Co mám říct? Strašně mě to mrzí, protože tobě ten barák stojí na zádech a teď už by tě asi zatlačil do země. Je nám to vem hrozně líto a jako ostatní i já prosím - pokud se staneš majitelem či domovnicí jiného baráku tak dej ihned vědět a já to tu balim (a myslim, že mluvim i za celý náš deníček) a stěhuju se za tebou. Díky za tu práci, kterou jsi tu pro nás dělala a děláš.  

Vall a Kubíček

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 21.09.06 08:54

Co dodat???
Vím, že tě napsání tohoto článku stálo mnoho sil a nejedná se rozhodnutí neuvážené. Ale co si bez tebe emimino počne????…Jsi jeho duše!!! Nějak si neumím představit, že tu už nebudeš..to už nebude ONO…Dáváš tomu serveru něco ze sebe což každej vycejtí…to je to hezký na tom. Umíš kromě psaní bezva deníčků zpunktovat a semknout lidi pro dobrou věc a KDO to asi bude dělat za tebe????? No Šárka tedy neeee!!!
Takže jsem mooc zvědavá na reakci zakladatelů, ale především na to, kam se v případě neuspěchu se nakonec přeci jen dohodnout, mám přestěhovat!!   Kačula a spol.

 
Hannka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 21.09.06 08:59

Peto,
Mrzi me to. Ale Tve rozhodnuti chapu.
Snad to neni naposled co o Tobe, Zdenkovi a V&V slysime.
 Hanka

 
Franeza
Kecalka 253 příspěvků 21.09.06 08:59

To je teda rána :-( Teda já jsem spíš taková nakukovatelka - nejdřív jen tak, pak už s konkrétním zájmem (když jsme se snažili a nešlo to „hned“), během těhu a po narození Pepíka jsem se „rozšoupla“ co se týká vědomostí o emiminu a zařadila jsem se do diskuze ;-) Deníčky (některé) čtu, ale nepřispívám, prostě nakukuju, zvědavá! :-))))) Takže i jako uživatel-laik takovou zprávu přijímám dost těžce! Tak doufám, že kdyby se nějaké stěhování dělo, tak se to dozvím - třeba z toho Tvého Blogu, co sis udělala (že by na návrh jednoho z komentářů?)!!!

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.09.06 08:59

Milá Peťo, určitě to pro tebe nebylo jednoduché a příjemné rozhodování, ale i taková k životu patří. Mně to opravdu velmi mrzí, protože ty jsi byla domovnice, která dohlížela, aby nájemníci nedělali hluk a nepořádek a žili spolu ve spokojenosti a sousedské pohodě. A to je velmi důležité. Protože, jak tomu bývá i v životě - rodina je důležitá, ale taky je velmi důležité, vedle koho bydlíte. Jestli bydlíte vedle sousedů, kteří jsou slušní a se kterými vycházíte dobře, život je veselejší a příjemnější. Kdo takové sousedy má, ani si to snad neuvědomuje, ale uvědomíte si to v momentě, kdy se vedle vás nastěhují nájemníci jaksi méně ohleduplní a přizpůsobiví. A díky tobě žili na emiminu nájemníci ve vzájemné shodě a vždy nakloněni diskusi místo osočování a hádek o to, kdo má tento týden setřít schody. A kromě toho, že jsi skvělě plnila své poslání domovnice, dělala jsi i něco navíc. Pomáhala jsi nezištně nájemníkům nad rámec domovnictví - když jim třeba vzaly dveře (nešel metřík), tak jsi je bez ptaní namazala a hned bylo více radosti na světě.
Proto velké DÍKY za to všechno.  

Květina (19+2tt)  

 
Jitutu32
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 21.09.06 09:00

Milá Missorko,Péťo,
dnes je asi super špatný den.Vstala jsem a hned mě totálně naštval manžel.Bylo mi do breku:-(
Chvilku jsem koukala na PC a nevěděla,jestli se dnes přihlásit a nebo se svou špatnou náladou někam zalést.Chodím na emimi denně a vždy mi je tu s každým moc fajn.Ještě před rokem jsem netušila,že takové stránky vůbec existujou !!! A dnes jsem šťastná,že jsem vás našla.
Nakonec jsem si PC zapla.A ŠOK!!!!!!
Neumím moc psát,ale je mi MOC LÍTO,ŽE KONČÍŠ :-( bulím tu nad tou zprávou ...........
Neznáme se,ale měla jsem pocit,že k sobě máme vlastně blízko.Vždy jsi mi se vším pomohla a já si toho cenila.MOC JSEM TĚ VŽDY OBDIVOVALA,jak vše zvládáš.Rodinu,e­mimi a vlastně nás všechny.
Chci ti hlavně napsat,že tvé důvody SKONČIT úplně chápu.A kdybych mohla,tak tě v tom podpořím.
Zažila jsem v květnu podobnou situaci u sebe v práci a vím,že to takhle nejde moc dlouho.Bohužel jsem to taky ukončila výpovědí.:-(
Takže,moc ti fandím a držím palce.Ať je vše ošklivé co nejdřív za tebou a budu MOC RÁDA?že tu s námi zůstaneš jako uživatel.I když vím,že to musí být těžký.
Jsem s tebou .....Jitka  

 
Radina  21.09.06 09:01

Měla jsem v úmyslu nominovat e-mimino na web roku. Neudělám to, protože jestli Missorka odejde, smetanu by slíznul někdo jiný a o to teda nestojím. Peťo, nezapomeň rozeslat soukromé informace až budeš stavět nové bydlení pro stávající nájemníky. Ráda sbalím celou rodinu a budu se zase stěhovat =o)))
Radka z Letních miminek 2004

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.09.06 09:05

Tak to je teda pecka hned po ránu:-(.
Nejen, že mi pomalu ani nejde napsat komentář…
Chjo chjo co na to říct. Fakt je mi to moc líto. Strašně mě štvě, když někdo boří něco, co funguje (i když by to potřebovalo generální opravu). Všem je úplně jasné, že na to Šárka nemá, aby všechno fungovalo jako doposud, kdy je tu domovnice Missorka!!!  

Takže Peto, já jsem také pro řešení: založ si svůj web a já jsem si skoro na 99,9% jistá, že se za Tebou všichni přestěhujeme! Já vím, založ si svůj web, říkám to jako kup si rohlíky… Ale…
No prostě já nevím jak to popstat…je mi to fakt líto:(((
Slanka*

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 21.09.06 09:07

Milá Peto, ¨
je mi moc líto, jak se celá situace vyvrbila. Netušila jsem že vůbec takovéhle problémy jsou. Chjo. Jsem z toho celkem smutná a naštvaná, protože je smůla, když něco nevychází a přitom je k tomu velká vůle. Jenom tuším, kolik energie, času a nervů tě to celé stálo. Spolu s ostatními bych tě ale chtěla podpořit ve stavbě nového domečku. Vůbec netuším, co to po technické stánce znamená, ale pokud by to bylo schůdné, tak jdi do toho. Máme tě tu rádi a budeme tě mít rádi kdekoliv jinde!
Držím pěsti
Jana+Kačenka z listopadek 2004

 
karoli
Kecalka 239 příspěvků 21.09.06 09:10

Missorko - taky jsem tu krátce, cca rok, ale díky tomuto serveru a potažmo i tobě jsem nejen našla nové a báječné ženské, které mi pomohli v těžkých chvílích, ale taky se zasmála i pobrečela nad osudy jiných…jasně, od toho podobné servery jsou…ale tenhle „NÁŠ“ má díky tobě duši… a to je jen a jen tvoje zásluha… ze srdce doufám, že šárka a zdeněk pochopí, co pro ně tvá účast tady znamená…a kdyby náhodou ne, půjdeme za tebou se všema těma báječnejma ženskejma tam, kde ti nikdo nebude házet klacky pod nohy. a chci ti říct tohle - děkujeme ti za to, jaká jsi, co jsi pro nás všechny tady udělala a děkuji ti i za šárku a zdeňka, protože od nich to zřejmě čekat nemůžeme…  

karoli+agátka z únorňátek a březňátek 2006

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.09.06 09:11

Milá Péťo,  

moc mne mrzí, že to muselo takhle dopadnout…ale věz, že všechno špatné je pro něco dobré…
Moc Ti fandím, pokud budeš chtít a bude v Tvých silách postavit nový dům, budeš mít určtiě obrovskou podporu obyvatelek stávajícího emimina a myslím, že společnými silami bychom časem mohly vybudovat ne dům, ale nádherný palác.  

Péťo, držím palečky, nesmutni, kdybys potřebovala pomoc s prací na novém domečku, jsem Ti k dispozici, budu třeba údržbářka nebo kotelnice :o))))).  

troufám si říct, i za celé patro Filutů, že Tě budem podporovat a půjdem s Tebou :)  

Martina od Filutů

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.09.06 09:12

Tak tahle bomba konecne bouchla :(:(:(:( Nemam z toho radost. 
Holky, priznejme si, ze emimino vzniklo jako celkem mily, velmi rodinny server i bez Missorky. Zni to jako rouhacstvi, ale je to tak. Ovsem v metafore domu to byl pohodlny prizemni domecek, pozdeji s obytnym podrovim, kter nepotreboval skoro zadnou udrzbu, protoze byl novy a relativne funkcni.
Pak nastala doba, kdyz byl domecek rozsiren, pristavelo se mu sposuta pater a rozsiril se vic, nez kdy kdo cekal. Ted je z tohoto domecku takovy solidni pavlacak - puvodne jsem sice chtela napsat panelak, ale tam jeste nejsme. Zatim. V pavlacaku se lide znaji, pomahaji si a je fakt, ze domovnice je tam naramne dulezita osoba… Kdo jiny tam drzi poradek, stara se o to, aby ostatni vedeli, co se kde deje, podava pomocnou ruku a vyhazuje koumaky, kteri maji chut ostatni zneuzivat… 
Ale kdyz takova domovnice odejde tak se pomalinku ale jiste stane s pavlacaku panelak - tam se lide neznaji, vytah je pokresleny a zniceny, na zemi je neporadek a lide ani nevedi, kdo bydli vedle… Takoveto panelaky najdete vsude - stary dobry pavlacak je uz vzacnost. 
Je mi strasne lito, ze jsme ztratili domovnici. Ale vidim malinko do zakulisi a vim, ze tu vic jak pulka okolnosti tohoto rozhodnuti chybi… Novym partajim se to asi bude zdat nepochopitelne… Ale vetsina starousedliku tohle rozhodnuti chape… 
Ach jo, je mi to tak lito :(
Lesina a dracice

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.09.06 09:14

Sakra, komentare ke clankum se pekne blbe formatuji nebo me to blbne - pardon, nejsem zvyykla posilat takoveto vzhledove zmatene komentare :(:(:(
 L.

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 21.09.06 09:17

Missorko, jako domovnice s tím sekneš, ale jako naše Missorka tu přeci zůstaneš!!!  

Příspěvek upraven 14.07.15 v 12:06

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 21.09.06 09:21

Milá Missorko.
Nejsem zde moc dlouho,ale i tak jsem se stala na emiminu závislá.Holky z červenčátek 2005 jsou všechny super a našla jsem tak spoustu kamarádek,i když jenom na dálku.Každý dům potřebuje domovníka(náš domovnici),aby vše klapalo a lidé byli spokojeni.Díky Tobě to tady tak funguje.Ale Tvůj krok chápu a přidávám se k názurů ostatních.Postav nový dům(pokuď je ta možnost) a budeš mít spoustu staronových nájemnků.Držím palečky a přeji pevné nervy.
Hrouda červenčátka 2005

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 21.09.06 09:24

Peťo,
nenapadají mě správný slova, který by vyjádřily můj smutek… Přestože na emiminu nejsem zdaleka tak dlouho, tolik mi emimino přirostlo k srdci, tedy lépe řečeno, jeho obyvatelé a především domovnice, se kterou je legrace, umí povzbudit, poradit, pečovat, dojmout i rozplakat… Která ví, co se v jejím domě děje, která ho má ráda.
Vyjádření za mně: v našem domě se nám krásně bydlí proto, že je tu tak skvělá domovnice. Bez ní by tento dům byl bez ducha. Prostě si neumím představit, že tu naše domovnice nebude. Pokud by se rozhodla spravovat nebo vlastnit jiný dům, půjdu tam bydlet, pokud mě vezme do podnájmu…  

Adka a Viktorka od Zebřiček

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 21.09.06 09:26

Missorko - tak já, jako ostatní, jsem dostala po ránu palicí přes hlavu :o(  Prošla jsem si zde celé těhu, porod a za chvílí bude Peťkovi rok..... Vím, jak se tu o všechno staráš a k mému podivu přispíváš snad do všech deníčků :o)))  

Včera jsem poslala nominaci emimina jako web roku - no asi jsem s tím měla počkat :o(  

Domovnice jsou duše domů a když zmizí duše, tak je to na prd. Takže pokud opravdu odcházíš, pokus se, prosím, postavit nový domeček. Uvidíš, že bys za chvilku musela hodně přistavovat, aby se ti tam všechny nájemnice/nájemníci vešly/i.  

Klára ze Zimňátek 2005/2006

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 21.09.06 09:32

A ještě Peťo, zapomněla jsem ti poděkovat. Za všechno co jsi pro nás dělala a děláš. Obrovské DÍKY.

Adka

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 21.09.06 09:35

Uffffff......­...takáto jobovka hneď po ráne........
Absolútne chápem. Rozumiem. Je mi smutno. Zažila som rovnakú dezilúziu, i keď v „normálnom“ zamestnaní, viem, ako to bolí. Je strašne ťažké odísť od niečoho, čo ťa natoľko nadchlo, že si tým žila. Tobôž, keď vieš, koľkým ľuďom bude z toho smutno. Lenže majitelia majú hlavné slovo, tak to proste chodí. Ak nepochopili zá:,–(nosť tvojej prítomnosti na tomto serveri, ak nepostrehli, akou obrovskou zmenou emimino prešlo, odkedy si sa aktívne zapojila do jeho chodu, tak bez urážky, ale myslím, že sa o svoje „dieťa“ (keďže to Šárka naposledy tak veľmi chcela hrať na city), takmer nezaujímajú, lebo by si to dávno museli všimnúť. Alebo je to celé len o ješitnosti? Neviem, ale je mi z toho tak smutno ako už dávno nie. Práve preto, že sa takéto veci stále znova dejú a stále znova dostávajú snaživci, poctivci, ľudia plní ideálov, pre ktoré sú ochotní naozaj makať, po nose.
Peta, môžem sa len pridať a vyhlásiť, že sa za tebou presťahujem kamkoľvek. Nielen kvôli tvojej osobe, tvojmu neodškriepiteľnému talentu, ale kvôli tomu, že dokážeš vytvoriť tú vzácnu atmosféru a zároveň zmanažovať fungovanie serveru ako takého (teraz nemyslím konkrétne technické fungovanie).
Uvedomujem si, že založiť server nie je len tak, je to aj o peniazoch a spúste času, ale máš tu obrovskú základňu užívateľov do začiatku, ktorí, dovolím si tvrdiť, by boli ochotní prispieť aj finančne formou nejakých poplatkov a podobne.  Dúfam, že ťa teraz zakladatelia neobvinia, že si si tu chcela spraviť reklamu, všetci veľmi dobre vieme, že to tak vôbec nie je, že je to len naše zbožné prianie, aby sa buď spamätali, alebo aby sa tebe podarilo založiť server nový… Pretože tých sľubov tu už fakt bolo dosť a som si istá, že nikto nečakal, že páni majitelia aj po x-tý krát odignorujú zúfalé výkriky svojich podnájomníkov, hoci tí sa zo všetkých síl snažili o konštruktívny dialóg. Bohužiaľ, ostalo to opäť v rovine monológu, navyše s takýmto smutným výsledkom :-(.
Kurnik, aj tak sú to všetko len slová, rozhoduje niekto iný..........­.............­....
Drž sa, Peta, sme s tebou, i keď viem, že ten samotný fakt nestačí :-/.
Lulu + Noemi 32m + Matilda 3m

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 21.09.06 09:41

Brďo, práve som si uvedomila, že emimino so mnou denne žije už skoro 5 rokov!!!! Páni, to je neskutočná doba, bez všetkých obyvateľov tohto domu si to momentálne ani neviem predstaviť........a je mi úplne jedno, na akej adrese sa dom bude nachádzať, hlavne neprísť o skvelých susedov.

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 21.09.06 09:42

Neviem, čo povedať. Áno, tento dom tu niekomu patrí a môže si s ním robiť čo chce. Ale kto ho postavil taký, aký je? My všetci, čo v ňom bývame. Bez nás, našich článkov, denníčkov, komentárov by to bola len chajda alebo hromada tehál. Emimi nejaké bude, niektorí užívatelia zostanú, noví prídu, pôjde to tu ďalej … ale bude iné a mnohým sa nám asi nebude páčiť. Minimálne zostane ten pocit, že kedysi to bolo iné, ale niekde sa niečo pos**lo.

Je mi to ľúto a zároveň som naštvaná.

Baboo a Viv od matýskov ale možno už nie z emimi

ps: Peti, pozemky sú drahé a hypotéky na nervy vybaviť, ale keby si sa rozhodla, že si niekde rozložíš aspoň malý stan, beriem spacák.

ps2: len tak po oku som pozerala na registráciu domén a nejaké to „pe-mimi“ je zatiaľ voľné ;-)

ps3: neboj, dobre bude! ver mi.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 21.09.06 09:44

Ahoj Peto,
chci Ti jen napsat, že ani nejsem moc prekvapena, ze to takhle skoncilo, proste kde neni vule a jsou lide hlusi a slepi, tam se tezko pracuje. Dekuju Ti za dosavadni praci, kterou jsi pro emimino udelala, hodne si ji cenim a preju Ti, aby se Ti povedlo neco podobneho rozjet jinde. Jak vidis, o najemniky mit nouzi urcite nebudes.
Majitele, nepochybuji, ze peclive procitate, co takhle skoncit s ignorovanim, slibovanim ?
Nastvana Jolka, původne z Opicaku, teď  z Březňátek 2007

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 21.09.06 09:45

Ahoj Diny a ostatni,

mne to tedka funguje. Panely maji zpozdeni maximalne 1 minutu (alespon tak to je naprogramovane), pokud nekomu padaji tyto nebo jine cihly na hlavu, muzete napsat na webmaster@emi­mino.cz (a vyzkouset tak (ne)schopnost webmastera :). Momentalne nam chodi jen emaily o zapomenutem hes­lu.

Dnes se spustil novy server, na ktere by melo emimino do konce tydne prejit (to uz se za dobu jeho historie presouvalo nekolikrat, takze ted je to tu zase).  Dalsi vyvoj bude pravdepodobne podle seznamu znamych chyb a pripominek, ktere se sestavuji podle reakci uzivatelu (at uz je preposilala Missorka nebo je posilate treba na webmaster@emi­mino.cz nebo emimino@emimi­no.cz).

K dnesnimu dni zobrazi emimino denne kolem 100 000 stranek pro priblizne 8000 uzivatelek. Kdyby nahodou alespon jedna uzivatelka zustala, pak budeme pracovat i pro ni. Zatim se zadny konec neplanuje.

P. S. Diky Missorce za vse, co pro eMimino dela.
P. P. S. Diky Zdenkovi a Sarce za  vse, co pro eMimino delali a dosud delaji.
P. P. P. S. :o) A za chyby, ktere vznikly a budou asi i vznikat pri dalsim vyvoji muzete nadavat treba mne (a dalsim lidem, kteri pracuji na vyvoji, ac nejsou videt, ja jim to preposlu).

Petrch
webmaster@emi­mino.cz

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama