Kontrola kočárků: deset z dvanácti ohrožuje děti

Ostatní

Dovoluji si okopírovat článek ze serveru Seznam.cz, který se zabývá testem dětských kočárků, myslím ,že výsledky jsou alarmující. Možná vám pomůže při výběru kočárků pro vaše miminka:))

Kontrola kočárků: deset z dvanácti ohrožuje děti

Česká obchodní inspekce (ČOI) při kontrole dětských kočárků zjistila, že deset ze 12 odebraných typů kočárků je pro dítě velmi nebezpečných, a to hlavně z mechanického hlediska. Uvedla to televize Nova. Některé kočárky mohou způsobit až zlomení končetin. U pěti kočárků zjistila inspekce až stonásobné překročení povolené hladiny ftalátů. ČOI s okamžitou platností zakázala jejich prodej. Většina nebezpečných kočárků přitom pochází ze zemí EU.

1.2. 2007 20:47

PRAHA -„Výsledek je děsivý. Můžu říct, že z 12 odebraných výrobků deset nevyhovělo a jsou tam tak závažná zjištění, že všechny výrobky jsou nebezpečné,“ řekl Nově ústřední ředitel ČOI Jiří Pěkný. Inspektoři našli u kočárků například ostré hrany, otvory, kde mohou uvíznout dětské končetiny, nebo nedokonalé zajištění, které způsobovalo samovolné složení konstrukce.

U výrobků Tako City Voyager, Style AT BéBéCar, Sojan Exclusiv, Platon 3 AIR a Scout x Classic našla inspekce folie nebo popruhy obsahující stonásobky povoleného množství ftalátů. Ty mohou u dětí způsobit hormonální poruchy. Nejhorší výsledek zaznamenali u kočárku Style AT BéBéCar. „Zde je obsah ftalátů víc jak 330krát větší, než má být. Tento výrobek je bohužel ze země Evropské unie, z Portugalska,“ řekl Pěkný. Z mechanického hlediska vyšel jako nejhorší Tako City Voyager.

Nebezpečné kočárky

název kočárku (země původu )

Sojan exclusive (Polsko)

Tako City Voyager (Polsko)

Platon 3 AIR (Německo)

Style AT + set 665 M BéBéCar (Portugalsko)

Scout Classic (Slovensko)

golfové hole KENDY (Čína)

hluboký Cosing (Polsko)

sportovní Tech Rider (Čína)

sportovní golfové hole Neonato typ N 755 (Itálie)

Deltim X Lander AA  (Polsko)

zdroj: TV Nova

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 01.02.07 22:43

Diskuse na toto téma je zde:
http://emimino.cz/modules.php?…  

Lesina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama