KVĚTŇÁTKA 2005 - POVÁnočníček

Rodičovství

Ahoj všem, vzhledem k tomu, že jsme opět někde v propadlišti dějin, nedá mi to, abych nepísla alespoň malinkatý příspěvek.

Čas letí, našim dubno-květňátkům je čím dál víc, řada z nich už regulérně sedí a já se stále potýkám s otázkou, co nočníček.
Vím, že děti mají spoustu času na opravdový výcvik někde kolem 15ti měsíců, ale zajímal by mě názor třeba Haminy a spol, jak to s dětičkama dělaly a řešily, kdy začínaly s „vysazováním“…
U nás to vypadá tak, že František sedí sám a hezky a zatím se docela daří vytipovat, kdy bude bobek. Takže to by asi fungovalo. Ale určitě bych to nebrala jako cílený výcvik.
Tak písněte názory, tohle téma by se určitě dřív nebo později objevilo.
Jinak všem do nového roku jen to dobré přeje ET.
PS Doufám, že nikomu nelezu do zelí, ale ve starém deníčku nebyla o novém ani zmínka, tak jsem se do toho vrhla.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 01.01.06 09:28

Tak to byl teda fofr. Jen jsem odeslala, už je tady, díky díky.
Nat - mám autosedačku 9 -36 a jsem spokojená. Přišlo mi zbytečný vlastnit 3 autosedačky, takže jsem volila takhle. František tam sedí už od nějakých sedmi měsíců a to neměl těch 9 kg a ok. A usne tam taky.
Pá ET - první ve svém vlastním deníčku…
František sakruje, tak jdem vzbudit taťku.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 01.01.06 09:39

Hezkýýýýýý, druháááááá a když nepočítám Eterku, která o deníčku věděla tak vlastně první. No to mám radost.

Hamina

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 01.01.06 10:09

Ahoj, nazdar, čau

tak Vás všechny zdravím při Novém roku (novém roku 2006). Dlouho jsem se neozvala, ale nějak jsem nestíhala nic napsat. U nás celkem nic nového - Jonášek má stále „jenom“ 6 zubů, stojí v postýlce a snaží se ji obcházet. Lucinka je celkem zdravá, Lukášek má před sebou tři pigára z endokrinologie - je to zajímavý, dostane těhotenský hormon v injekci.

S tém nočníkem: asi budu za hroznou matku, ale já dítka vlastně na nočník nevysazovala, Lukáš začal vlastně až asi ve 2,5 letech sám - dýl teda trvalo, než se naučil bobky dělat do nočníku a ne do kalhot, ale šlo mu to pak celkem rychle - to 10 dní to uměl - a i v noci. Máme kamarátku, co má stejně starou holčičku, na nočník ji naučila v 18měsících a vlastně dodnes mají na noc plínu. Tak nevím.
Lucinka pomalu začíná také sama - už si řekne o nočník - sice pozdě, ale řekne si. Takže s vážným učením začnu až tak na začátku léta, tedy jestli do té doby nezačne Lucka sama. Ale je pravda, že na nočníku seděli oba v době, kdy začaly sedět, prostě aby si naň zvykli a věděli, na co to je. Jo a ještě - s Lukášem mi pomohlo i sedátko na WC - prostě tam byl jako velký a rád potom splachoval. Takže okolo roku dám Jonáškovi nöčník na hraní a pak se uvidí. Ale určitě to nechám až na rok 2007- takže u něj mám s učením dost času.

Jak jsem psala, to je pouze můj názor (nebo jsem tak líná), ale říkám si, že do školky půjdou bez plín, takže času mám dost.

Ještě jednopu HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE PŘEJÍ VŠEM

Věra + Lubor + Lukáš + Lucie + Jonáš

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 01.01.06 10:35

omlouvám se za chyby

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 01.01.06 10:51

Jejej, my máme nový deníček. :-) To je ale milé překvapení. :-) A jsem vlastně asi třetí? :-)))

Hanka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 01.01.06 10:52

No a teď můžu v klidu reagovat. Já jsem vždy šla nějak proti dobou uznávaným názorům. Holky jsem začala vysaovat nějak v tomto věku, Lindu možná ještě dřív. Prostě jak to tělíčko udržela, tak šla na nočník. Nebylo v tom sice nic pracidelného a myslím si, že se ten návyk už v nich pěstuje. S nějakou pravidelsností jsem začala pokud jsem vystihla kdy kakají, bylo o starost míň, když jsme někam šly apod. Pak když začaly holky chodit, tak jsem je dle chuti vysazovala a kydž začaly mluvit snažila jsem se je naučit, aby si řekly. No né vždy se to samozřejmě povedlo. Když jsem zjistila, že to umí, tak jsem jim na doma sundala plíny a byla to sázka do loterie, jak to půjde. Samozřejmě, že to nejde hend, byly to destíky počuraných punčocháčů, ponožek tepláků. U Lindy byla výhoda, že to bylo kolem 1 1/2 roku a to jí bylo v létě. Takže běhala na zahradě nahatá a buď jsme nočník stihly nebo počůrala trávu. Přes to léto jsme to nějak natrénovaly, chodila doma bez plín. V zimě s nimi ještě chodila pro jistotu ven, ale už jako dvouletá další rok na jaře i ven bez plín.
Kdy byla bez plín na spaní se musím podívat.
Tak jsem se podívala a bylo to ve dvou letech a měsíc.
A s BArunkou, ta je srpnová, takže přes léto běhala nahatá, doma byla bez plín dost brzy, během zimy a ven bez plín začala chodit na jaře. No a na spaní byla ve dvou letech, jak jsme se přestěhovali do Rosic. Ale s tím, že jsečm jí skoro rok dávala v noci čůrat, kvůli tomu jejímu častému pití. A vlastně je to tak dodones, že když vidím že večer hodně pije, tak jí dám v noci vyčůrat. Prý by se to němelo, že to ty děti nevědí, ale u nás to funguje. Když moc nepije, tak čůrat nemusí a ani se nepočůrá. No a poslední dva tři měsíce registruju, že se na to čůrání i sama vzbudí a jde na záchod.
Když se učily chodit na nočník, tak ho měli na viditelném místě,tam kde si hrály a měla jsem ho i já po ruce. Nijak je nelákalo si s ním hrát, od začátku se učily, že to není hračka.
S MArjánkou je to pomalejší, seděla na nočníku všehi všudy asi třikrát, tak s tím budem muset nějak začít.
Přijde mi, že čím dřív se začně (samozřejmě rozumně) tím dřív jsou děti bez plín. A není nic hroznějšího než 2 1/2 leté dítě, které chodí i doma s plínama. Jako můj kmotřenec. Je to sice pracné období, víc se pere pokud je nehoda, chce to i VAši trpělivost. Jsou dny kdy je to OK a jsou dny kdy dáte radši plínu, protože byste vytahaly všechno oblečení.
Shrnuto: s cíleným vysaováním jsem začala tak kolem roku.

Jinak včera jsme se vrátily ze Slovenska, původně jsme se měli vracet 30., ale konec světa, který tam byl, nás nutil zůstat až do 31. I tak nám cesta oproti běžným 3 hodinám, trvala 4 1/4. Ale Tomáš jezdí dobře, tak nás dovezl v pořádku domů a žádného magora jsme naštěstí nepotkali. Silvestra jsme poržili jako každý jiný den, už to nějak moc neprožíváme. Co jsme spolu a mámě holky tak to ani jinak nejde. Linduška byla poprvé bez nás, byla u kamarádky tak jsem zvědavá jak si to užily.

Jinak vše při starém, BArunka se drží, je zdravá, MAruška péruje na nohách, jen začít lézt. Ale o nějakém sezení nemůže být ani řeč.

Deníček starý nemám dočtený, tak ho přečtu a pak eventuelně budu reagovat.

Mějte se moc krásně a všem jen to nejlepší v novém roce.

Hamina

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 01.01.06 11:00

ahoj v roce 2006:-)
ET-díky za deníček:-) kdybych neusnula dopoledne, tak jsem mohla býžtbkonečně první:) ale manža jen ať si zdřímnu…kéž by mu ten elán vydržel déle:-)

Silvestr-u nás pro běhl naprosto normálně-manža hrál tenis, my jsme šli za ním odpo na halu, vyvětrali jsme po dlouhé době šátek, Vítek v něm v pohodě usnul. Udělala jsem chlebíčky a večer co šel Víťa spát, jsme jedli a než jsme stihli otevřít nějakou láhev na přípitek, tak jsem byla tuhá… Manža popíjel celý den na tenise a já na nic chuť neměla, takže o půl10 přesun do postele… O půlnici nás vzbudily rachejtle, jen Vítek byl tuhý, zato se ale pak vzbudil snad 5×:(

nočník-tak o tom jsem ještě ani nepřemýšlea, myslím že kolem roku je času dost na to ho vytáhnout, ne?

papa všem, my jdm k tchánům na obídek:)
K.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 01.01.06 11:08

Zdravím v tom novém roce.

Eterko - zrovna včera jsem pročítala nějaké časáky o dítkách a vyvodila z toho, že je lépe začít s nočníkem až později, kždopádně ne hned, jak začne dítko sedět, není důležité ani tak sezení, jako spíše ovládání svěračů a kolikrát se dřívější posazením napáchají větší škody, většinou se uvádí 1,5 roku na první posazování, možno u později. Tolik anály:o))) Já to zatím zkoušet nebudu, ňák tuším, že by se úspěch nedostavil:o))

Tak co holky, dooslavováno??:o)
Já v předtuše jistých problémů jsem zalehla již před desátou, abych byla fit na konejšení po půlnoci, kdy barákem otřásaly petardy a ohňostroje v ulici, ale kupodivu, malá fňukčila jen čtvrthodinku, pak byl klid.
Jinak hlásím, že noci se nám zlepšili, víc se bojím vypisovat, neb nechci to zakřinkout, ony ty tři, které byly po tom sedmiměsíčním utrpením, balzámem, ještě nic neznamenají, že?! Pokud bychom zůstali na 4 vstáváních budu nesmírně šťastná.

Nevím, jestli vůbec psát, co u nás, abych některé z vás nenaštvala, ale co můžu dělat. Vikča čím dál suveréněji stojí i bez držení, stoupá si i z dřepu, nevydrží tak dlouho, ale intervaly se prodlužují, navíc, pokud ji chytnem za ručky, tak chce chodit, čemuž jí bráníme, ale někdy!! nám to nedá a ona šťastně ujde pár kroků a řehní se, jak opíčka. Kolem nábytku jde teda už dávno moc hezky, jistě. To samé s chodítkem (ten vozíček, co se tlačí před sebou). Už se taky víc vyhraje s hračkama, mám takový ten síťovaný koš na všechny ty její krámy, vždycky si ho vyklopí a lašuje a vleze si dovnitř, pak nemůže zpátky a je jak langusta v síti.

Koukám, že snížek taje, moc mě letos potěšila ta bohatá nadílka, jen mě mrzí, že Vikča si toho ještě nemohla užít, snad příští rok napadne stejně.

Gytuš, Kristain - tak fenykl se nesetkal s kýženým ohlasem, odmítla příkrm a musela jsem kojit vícekrát, takže si ho uděláme my s manžou.

Teda musím říct, že věčné vymýšlení, co jí uvařit, aby neměla furt stejné menu, mě už štve, nejhorší je, že začala odmítat červěnou řepu, což byla naše stěžejní surovina, podávaná tak 2×-3× týdně. Chjo, takže jedem jen v cuketě, mrkvy, bramboře, celeru, petrželi a krůtím masu, které taktéž bojkotuje. V našem supr zásobené obchodě nic moc výběr. Ale konečně vzala na milost banán a sušenky.

Světlano - taky se mi zdá, že Viky je tak akorát, pak někdo řekne, tedá to jsou škraně a ty stehna, je vidět, že je dobře živená. Mě serou, jen proto, že já mám silnou postavu, nemusí odvozovat malou. Vždycky řeknu, že je akorát a případné přebytky vyběhá. Ale mrzí mě to.

Tak končím předlouhý sebestředný komentář, mějte se fajn.

sany a Viktorka

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 01.01.06 12:19

jeeej, takto medzi prvými som v denníčku nikdy nebola;o)))
tak som as rýchlo len prihlásila, teraz idem čítať ďalej ;o))))

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 01.01.06 12:32

tak, a teraz idem trocha reagovať…
ja som pravdupovediac nanočník ešte nemyslela, pretože to mám nejak tak v mysli, že si mám na to spomenúť tak naskor okolo roka, takže zatiaľ vooobec neviem, ako to budeme praktikovať, keďže je to moje prvé dítko;o))) ale tiež by som nebola rada, keby ešte ako 3-ročná mala plienky na noc;o)))))
uvidíme, hlavne sa musíme psychicky pripraviť na tie nehody;o))

sanynka: nieže by si ma teda naštvala;o))) ale my sme radi, že Lucka už začína dvíhať zadoček a snaží sa dostať na 4;o))) zatiaľ sa točí ako hodinové ručičky a plazí sa dozadu;o))) no a nesmierne rada sa priťahuje do sedu - nepo:,–(zovali sme ju my, ale ona akonáhle sa má čoho chytiť, tak sa pritiahne a sedí s krásne rovným chrbátikom…

Silvester u nás: mali sme tu návštevu - manželov kolega s frajerkou. Bála som sa polnoci, ale lucka to prespala lepšie, ako iné noci /vynechala jedno kojenie, ktoré by podľa „bežného harmonogramu“ malo byť práve okolo polnoci;o)))/. No ale potom pri ďalšom kojení okolo druhej mi tá ženská návšteva vliezla do spálne, lucku totálne prebrala :((( takže lucka mala ďalšie asi 2 hodiny deň. Takže pre mňa silvester skončil a len soms a modlila, aby lucka zaspala a aby sa je neprevrátil režim dňa a noci:/

tak toľko od nás;o)

Stena a Lucka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 01.01.06 12:57

Ahojki v novem roce ;),

silvestrovska noc byla fajn - Eli flamendr si jako asi nechtela nechat ujit ohnostroje, takze se nechala ulozit - vytuhla u kozy pred 22, ve 23 se vzbudila aby si jednak odbrkla a druhak zrejme aby vydrzela na ohnostroj. Byla desne spolecenska, mela jsem ji v satku, ale porad koukala kde se co deje a hazela usmevy po tetach a strejdach. Tak jsem ji za 5 minut 12 navlikla do kombinezy, vylezly jsme s ostatnima ven, tam pul hodky koukala na svetylka a pak spokojene vytuhla tak, ze ji nevzbudilo vymotavani ze satku, sundavani kombinezy ani mikiny a ukladani do fusaku a do postylky :).

tolik od nas sebestredne, diky za novy denicek, uz jsme se ztracely … Tema promyslim, doctu a budu reagovat.

tak zatim, at se nam v tomto roce dari a je tak krasny jako ten lonsky, papa

Sarach & Eli

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.01.06 13:12

Tak asi devátá, jestli mě někdo nepřeběhne.

Ahojky maminy květňátka a ostatní členové rodin v novém roce 2006.

Et - díky za deníček.

Komentáře přečtu později. Zatím pa M+M

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 01.01.06 13:14

tak precteno :).

Ad NOCNIK - zatim si tak nejak myslim, ze by ho mohla dostat od Jeziska pristi rok … Pres zimu to zacit zkouset a od jara to zkouset bez plen? Ale to je zatim pouze prvni teorie, ktera se muze jeste x-krat zmenit. Treba by se to mohlo posunout uz k svatku/rijen nebo narozkam? Uvidime.

Co se tyce dovednosti v 7 mesicich, tak si sama seda, zkousi lezt po 4, sem tam se snazi zvedat zadecek jeste vys - myslim vsak, ze by kvuli kyclikum mela trosku pribrzdit. Zuby ma 2 dole. Mozna se zacina klubat neco dalsiho. Kdyz se ji chce tak vykrikuje tataaataataa, baaabll, ale nejradsi vselijak chrci :).

S.&E.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 01.01.06 13:19

sarach: tak to my zuby nemáme žiadne;o) ale tiež najradšej chrčí všelijako, ale inak rozpráva nananana, tatatata, dajdajdajdaj, babababa, a prípadle sa jej niekedy podarí nejaké bajg a tak podobne;o)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 01.01.06 14:21

Sany, s tím jídlem jsem měla zpočátku stejný pocit, ale pak jsem četla, že strava do jednoho roku má být fádní a furt dokola to samé, tak to už neřeším. Zkus ještě někdy místo brambor rýži. Ten fenykl taky nevím, sice ho Vítek jedl, ale pak se dost kroutil a to by prosím měl být protiprdový:( Já mu ale vždy namíchám víc zeleniny-brambor nebo rýži a k tomu co mě napadne-kus mrkve, kus řepy, kousek dýně-mimochodem, ta mu moc chutnala:-)

cuketu máš ještě vlastní? já jsem koupila ty od hippu a moc mu nejedou, a imě se z nich zveedá kufr, podle mého to smrdí:( tak mu dám vždy půlku a domíchám mrkví nebo řepou.

Před vánocemi mi došel balík s biozeleninou z e-obchodu a tak jedu v čerstvém, aby se to nezkazilo.

K.

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 01.01.06 15:57

Ahoj holky,
ET - diky za krasny Novorocni darek!!! Krasny nazev :o))

Marci, do minuleho denicku jsem ti napsala, kde na Cernem Moste kupuji krupky. Ja jen, aby moje usili s psanim neprislo vnivec :)

Nocnicek - uz jsem o tom take premyslela. Orisek bude asi nocni curani. Nekdo deti v noci na curani budi, nekdo ceka az se odnauci sami. No, nevim, jsem na nas zvedava.

Nedavno jsem se znamou rehabilitacni sestrickou porbirala pokroky nasi Klarky. Upozornovala mne, ze se deti pri uceni chuze v zadnem pripade nemaji vodit za rucicky. Ze se tim zadelava na spoustu potizi, drzeni patere apodobne. Vim, ze vetsina maminek deti za ruciky bere, tak mne to prekvapilo. Ma se pouzivat sala, podvlecena v podpazi a vodit deti za ni.

Tim jsem nechtela rict, ze Klarka chodi. Zatim leze pozadu po ctyrech (spis se odrazi a sune), peruje a sedi. Zoubky zatim zadne. Krmim ji sklenickami. Rano dostava jablko, nekdy s hruskou a v poledne zeleninu Hipp, obcas s kuretem. Sklenicku ma na 2×, tak zatim nevarim az ji slupne na posezeni, nebo budu prikrmovat i odpoledne, tak zacnu varit. S tim odpolednim jidlem nemam moc jasno. Nektere z vas davaji detem jogurt, nektere dalsi ovoce. Nejak mne to mate, tak nevim co s tou odpoledni svacou?
Klarku jsem poslala s tatkou na pochajdu, uklidila byt a napsala prispevek a ted jdu koukat na pohadky, protoze uz urcite co nevidet prijdou, tak at si take zalenosim.
Pa Luci

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 01.01.06 17:34

Ahojky prdelinky a prdelňátka :-)))
Nemám sice načteno neb faaaakt nestíhám. Ae říká se jak na Nový rok, tak po celý rok, tak mi to nedalo, abych sem aspoň nenakoukla. *

Et - díky za deníček! Ten špatný se už opravdu špatně hledal. Téma dobré, ale pro nás ještě předčasné. Můj pohodář se do sezení opravdu zatím nehrne. Názory zkušených mamin(a nejen jejich) mě pochopitelně moc zajímají! Já chci začít okamžitě, jak začne sedět. *

Přeji Vám (nám) všem v Novém roce vše NEJ NEJ NEJ......NEJ a jenom ty krásné strarosti - radosti! Ať se všem splní jejich přání i předsevzetí :-)Doufám, že se budeme vídat ve stejně hojném počtu jako v roce loňském. Je mi s Vámi dobře! :-)
pa,pa
a pusinku všem
Piki+Miki

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 01.01.06 17:42

Ahojte v Novom roku :)

V prvom rade Vam vsetkym Kaktusy zelaju vsetko dobre v Novom roku, stastie, zdravie lasku, spokojnost…

Et-super napad s novym dennickom :)))

My mame este stale na navsteve moju mamu, s ktorou je to chvilami fajn a chvilami na mrtvicu…ale to je asi v:,–(e tak…zajtra ide domov a vystrieda ju moj otec.

Zuby ma kubajz stale dva, lozi, stoji a chodi okolo nabytku uplne suverenne, drzi sa jednou rukou.Bez drzania ako vikiki zatial nestoji. A do sietovaneho kosa nahracky lezie tiez :)) No a na jeho vahu na 8m kontrole som velmi zvedava. mam pocit, ze napriek tomu, ze sa hybe ako drak tak dost pribera :)) no uvidime. Ale uz sme definitivne presly na plieny velkost 4 :)

Nocnik-pravdupovediac, spomenula som si na neho vdaka fotkam od hanky V., zda sa mi, ze Lucka dostala nejaky pod stromcek, ze :)), tak sa tesim na vase nazory, ja nemam zatial ziadny :)) nas informator hanka HaLuMa by mohla pohladat nejaku diskusiu :) ked budem mat cas skusim aj ja

Este nacnem temu spanie-posledne dva tyzdne ma kubo dost zaujimavy zvyk v noci sa zobudi a uz nechce spat. Nieje to pravidelne, niekedy o 23, niekedy o 2, niekedy o 4, pravidlo je len to, ze to vzdy trva dve hodiny. Skoro vzdy pritom prdi a nakoniec sa pose.. nemozem ho nechat v jeho postielke, lebo tam by si mohol ublizit, tak ho beriem k sebe, ale lezat tiez nemozem, lebo on lozi po celej posteli. Takze ho nosim na rukach, potom prebalim nakojim a zaspi. Ale az po tych 2 hodinach…tak neviem, ci su to zuby, alebo to, ze si zvyka na prikrmy…

Luci, co sa tyka prikrmov-u nas dopoludnia jablo alebo jablko s hruskou(fru­tapura), na obed nejaka sklenicka od hami, v poslednej dobe zje 1,5-2ks, t.j. 200-300g, popoludni tiez ovocie(okolo 17tej).

Zatial nam to vyhovuje, jogurt nedavame preto, lebo podla niektorych priruciek kravske mlieko az od 1 roka. Vecer zatial len kojim, mozno od 8 mesiaca skusim vecer kasu, tak vas este poprosim , napiste, ktora nerobila vasim detom problem… :))

Este akcia caj-kubajz uz sa naucil aj z magic cupu, po obednajsom prikrme vypije cca 40ml, inac nic. Mame tiez ten od Lerosu s Barborkou Neumanovou na obale od 4.mesiaca. A v noci caj nedavam, lebo sa to ustalilo cca na 3-4× za noc a to je unosne. Mozno by som jedno z tych kojeni cajom odburala, ale zase by sa mi mohlo tvorit menej mlieka, tak nebudem riskovat.

Aha a este ma napada-dokedy chcete kojit??? ja by som chcela do 1 roka a dost. Som fakt zvedava, ci to zvladnem. Mna to kojenie totiz bavi :) a asi mi bude luto prestat…no niesom blba?? :))

Tak zatial ahojte. kaktus+kubajz 7m+2t

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 01.01.06 17:52

No a zabudla som este-kubajz tancuje :) ked zacne hrat hudba tak je vo vytrzeni a ked sedi tak sa zacne pohupovat a mavat rukami a smiat sa :)
 k.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 01.01.06 18:26

Ahojky …vše nej v novém roce a k nočníčku písnu asi toto ač jsme červenčátkoví.
Můj názor je dokud dítě nezadrží moč což je schopno tak v 18.měsících je nesmysl ho vysazovat na nočníkA je to osvědčené…moje kámoška má dvě děti Karolku 5let a Matěje 2roky+2.měsíce…u Ká­jy začala přesně jako to máte některé z vás v úmyslu vysazovat na nočník jak se po:,–(ila,což je cca 7.měs a holka se ji stejně naučila chodit na nočník až v cca 26.měsících a u Matýska toto nedělala je říjnovej a začala před létem ho nechávat nahýho a doma také to měl těch 18.měs a zjistila,že je zralý na odnaučování tak,že ho přistihla jak čůrá a on to zadržel samo,že to neudělala poprvé asi na podvanácté a od té doby mu začala vojna s odnaučováním.Nyní je ve fázi kdy pokud potřebuje čůrat a hlásí to v autě 5minut před dojezdem domů tak už vydrží my to budeme mít jednodušší,že jsou děti letní.Na noc zatim plenu má,ale do 3let to je v pohodě.Takže já žádné vysazování dřív jak po 18.měsících dělat nebudu.Tot moje zkušenost a názor.A stejně to letí náš prcek má už skoro 7.měsíců 4.den přikrmujeme mrkvičkou,máme dva zuby hačáme s oporou a chystáme se na lezení eště nezjistil jak přendat ručičky.Taak já zas jdu pa Nikkol a Filípek z červenčátek

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 01.01.06 18:30

Nazdárek všichni v novém roce. Tak nějak jsem předpokládala, že v první den nového roku se nějaký deníček objeví, tak jsem se zkusila mrknot a ono jo - hned jsme poskočily dopředu, díky, že to nemusím dlouho hledat.
Všem tedy přeju hodně zdaru.
Takže něco málo k předchozím komentářům.
vánoce jsem ještě okomentovat nestihla, takže jenom stručně - stromeček i se světýlkama byl Míšovi úplně fuk, hlavně ho zajímaly papíry z dárků, ještě víc mašličky, ale ty jsme mu radši moc nepůjčovali.

K tématu nočník - Míša dostal od babičky hrací nočníček. Trochu předčasně, protože zatím sám nesedí. Nočník je ale tak šikovně udělaný, že když se na něj po:,–(í, hezky se „zapasuje“ a drží . Ne že bych ho chtěla učit na nočník už teď, ale na přání babičky jsme ho na nočník zkusili pod stromečkem po:,–(it. Bylo mu to fuk, hrál si při tom s hračkou a najednou nočník začal hrát. Mysleli jsme si, že se tam tak propadl, že půlkami spojil kontakty, ale ne, povedlo se mu hned napoprvé se do nočníku vyčůrat. Takže nočník je pokřtěn, ale zase uložen a učit ho na něj začnu až asi kolem 1 roku, do té doby to asi moc nemá cenu. Máme výhodu, že máme pozdně jarní miminka, takže v létě budou hezky už běhat a když se to povede do kalhot, nebude toho moc na převlíkání.

Ke krmení a kojení: zkoušela jsem začít s tou zeleninkou, ale zcela bez úspěchu, vařila jsem doma, kupovala skleničky - nad veškerou zeleninou Míša dělal ksichtíky, začal se dávit a pak zavřel pusu na zámek. Začala jsem teda s ovocem, jablíčko i hruštičky baští s chutí. Teď jsem objevila, že když mu smíchám mrkev s jablkem, baští taky docela dobře, tak to pak zkusím eventuelně i ostatní zeleninou, doufám, že to bude k jídlu.
Míša teď dostává jako pozdní dopolední svačinku až oběd jablíčko s mrkví, odpoledne jablko a večer kašičku - Nutrilon. Nutrilon baští v pohodě, jakoukoliv příchuť, Sunarku zezačátku odmítl. Teď ale manžel prohlásil, že přeci Sunarku nevyhodíme a začal mu to míchat do Nutrilonu a kupodivu Míša baští dál, jako by se nechumelilo.
S pítím - prakticky od malička dostává od Hippu čaj pro spokojené bříško, nevypije toho moc, jenom kolem 60 ml/den - dříve samozřejmě mnohem míň. Dávám mu to hlavně po kaši, ta se mi zdá přece jenom málo „vodnatá“.
Zatím Míša pije s lahvičky se savičkou, Magic Cup mám sice koupený, ale ještě jsem to nezkoušela.

Spaní: Míša usíná kolem 22 hodiny, zkoušela jsem ho uložit dřív, ale stejně se mi pak kolem 22. hod. budí a spí neklidně. Po usnutí v deset večer se budí mezi 2-3, to dostane čaj , zadudlá si a hned zase usne, další vzbuzení je kolem 5-6, to kojím, pak to už vydrží do 8-mi hodin. Myslím, že je to docela slušný výkon

Zoubky - zatím pokračujeme v soutěži, ještě se nic neobjevilo a ani se zatím nic nerýsuje. Prsty v puse sice máme pořád, ale už asi 3 měsíce, takže to asi jako znamení brát nemůžu.

Takže ještě jednou zdravím všechny, snad se sem v novém roce budu dostávat častěji.

M+M

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 01.01.06 20:04

Ahojky,díky Eterko za nový deníček. Musím přiznat,že Petrušku jsem dávala na nočníček jen co začala sama sedět. Žádné nucení a v poho si na něj zvykla.Velice brzo byla komplet bez plen.U Míši jsem to chtěla dělat taky tak,ale nejde to,bojím se,že s tím jeho refluxem si zmáčkne bříško a vše mi vyhodí.Ráno kaká s úplnou přesností a tak by to nebyl problém,ale fakt si ho nelajznu dát po jídle do sedu.Vždy se ho snažím všema možnýma a i nemožnýma způsobama udržet v leže. Jinak zuby nikde.Tak se mějte fajn a zdar všem mimískům a maminkám.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 01.01.06 20:25

Luci - mohla by si mi prosím napísať, od akej firmy sú tie křupky, čo kupuješ? pretože ja som v tej zdravej výžive bola min.týždeň, resp. bol tam manžel a pýtal si kukuričné křupky bez soli pre miminko, a predali mu nejaké so soľou… vraj iné nemajú a že toto berú pre miminká od 5 mesiacov…??
Vopred ďakujeeem;o)))

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 01.01.06 20:35

Ahojky maminy, tak nový rok, nový deníček, to je fajn a zajímavé téma. Já jsem teda taky ještě neuvažovala o vysazování Kuby na nočník. Pod vlivem současných názorů na věc, a sice, že začít má smysl až kolem roku a půl, že dítě stejně dřív nechápe, co se po něm chce a navíc, že není vyzrálé natolik, aby ovládalo svěrače. Nejdřív si uvědomí, že potřebu vykonalo, pak že právě probíhá a až později pozná, že se mu chce a je schopno vědomě potřebu oddálit a vykonat na nočník. No ale aby mělo dítě plínky ještě po dvou letech, mně přijde, že už není až tak správné a současný postoj pediatrů a dalších až moc benevolentní.

Co se týče mých děcek, tak to byl trend začít sotva dítě trochu sedělo a když ne, holt se nad tím hrncem podrželo :-) Nemělo to fakt smysl. Vždycky koukaly na to fujtajbl a nechápaly, kde se to v tom nočníku vzalo.

Holka se v pohodě naučila říkat na nočník během léta, je to na učení bezva období, jak píše Hamina. To jí bylo právě kolem toho roku a půl. Pak se ale stala někde chyba a ve dvou letech nám skoro denně čůrala v obýváku do křesla s vysvětlením, že se jí na ten nočník nebo záchod nechce chodit, že je to tak pohodlnější. Bylo to krušné období. V noci zůstávala suchá kupodivu už v tom roce a půl. Aleš to měl naopak, ten byl bez plínek přes den, ale ve dvou letech byl v noci tak pročůraný, že jsem pořád převlíkala postel a on byl ráno v tom mokru studený jak žaba, ty bavlněné plínky to prostě nepobraly. Ze zoufalství jsem nakoupila tehdy za drahý peníz jednorázovky, které se u nás teprve začly prodávat a to po jednotlivých kusech :-). Pro Aleše to bylo něco tak fascinujícího - obrázky, lepítka a pod., že mu přišlo asi líto tu plínku počůrat, takže fakt nekecám, ani jednu plenku od té doby v noci nepočůral, podezřívám ho, že i on se počůrával z lenosti, jít na nočník. Plenky jsem dala nakonec známé pro jejího syna. Ale uznávám, že jsou prcci, kteří to prostě nezvládnou, i když se snaží, nemají vyzrálou nervovou soustavu, nebo mají nějaký urologický či psychologický problém, pak je opravdu nutný velice citlivý přístup.

Kubova babi se už na vánoce vytasila s krásným modrým nočníkem, ale Kubáček ho zatím jenom pečlivě oslintal a korunu tomu dal taťka, když si ho na:,–(il na hlavu. Já asi teda začnu v jednom roce.

Teda Sanynko, ty máš doma taky pěknou akrobatku :-)
Kuba začíná chápat, jak má lézt z postele, aby si nenatloukl čumák, učím ho překulit se na bříško, spustit nožky a dosoukat se dolů. Dneska už tak dvakrát slezl, ale pak to bral zas střemhlav, takže ještě trénujeme. Sranda byla, když se včera zastavil u okraje postele, lehl na břicho a začal couvat, takže vlastně lezl dál po posteli a ne dolů.

Pořád má dost hlenů v nosohltanu, odsáváme, kapeme, ale trvá to dál. Navíc slintá jak bernardýn, denně kontroluju stav dásní, ale náš tým je zatím ještě v soutěži :-)))).

Mějte se moc hezky Alte + Kubajz

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.01.06 21:00

Ahojky všichni, tak mám přečtemo.

Nočník - jednou jsem zkusila. Ani ne tak kvůli tomu abych ho to učila, ale spíš kvůli tomu, aby se mu lépe kakalo. Někdy můsí dost tlačit, tak jsem mu to chtěla ulehčit. Pěkně jsem ale narazila. Ne na to že by Matěj nechtěl, ale na to, že zněj nedošáhne na zem. Takže buďto je ten nočník velkej nebo Máťa malej. Jinak bych to za nějakej ten měsíc zkusila. Asi je to dost individuální i stím věkem kdy si děti uvědomují zadržení moči. Moje ségra, když byla malá byla v těch 18měs. už bez plen i v noci. Jedině že by mamina kecala, ale proč by to dělala žejo. Moje ségra byla bystrouš co 9měs. chodila a v roce začala mluvit, že jí bylo rozumět. Za to její děti to nepodědili a tomu mladšímu(5 let) není rozumět doteď. Takže nutit nebudu, zkoušet kolem roka ANO.

Luci - četla jsem v minulém deníčku a moc děkuju. O jiném krámě blízko vůbec nevím.

Náš um - matěj se plazí jako ďas. Ztohoto důvodu neleze počtyřech neb ho to zdržuje. Sice to umí, ale na jeho vkus moc pomalu. Staní - nejlépe furt a u všeho. Sice se u toho ještě kinklá, ale je to frajer, tak se pouští. Naštěstí se naučil trochu vyvažovat, tak to občas i použije. Maličko popchazí, ale žadnej zázrak, což jsem ráda. Takhle je co hlídat. Staví se u šuplíku, který se mu potom otevře a on na něm vysí a čučí jak puk. Pak začne hučet, abych ho šla vysvobodit. Zatím se mi to nepovedlo zdokumentovat. Je to celkem sranda. Sezení - posazuje se když k něčemu doleze, tak o tu věc. Buď si klekne nebo sedne. Žvatlaní - nejlíp mu jde bababa, pak jejejej a nakonec občas mamama a papapa. Umí mávat, občas ukáže jak je velikej, berany berany duc, ale jenom ducá což je velká legranda. Jsem tak hrdá matka, která se snaží udělat se svého syna cvičenou opičku. Máte to taky tak, že se rádi ,,chlubíte" tím co ty vaše dítka umí?

Předem se omlouvám za chyby, jsem líná je kontrolovat, Stej ně bych je neviděla a našla je až bych to poslala.

Ještě jsem se chtěla zeptat. Vy pokaždé mezi deníčkama hledáte ten náš? Nám jdou na počítači udělat založky. Takže mám svojí, kde mám vás a další oblíbené stránky. Mám tam rovnou i galerku i naše Zuzčiny stránky. Takže pohoda.

Tak ať se v novém roce máme krásně jako loni. Pro mě byl loňský rok ten nejhezčí.

Tak papa M+M

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 01.01.06 21:08

Zdravíme :-)

Hanka pohledala diskuzi, ale po zadání hesla nočník se objevilo minimálně 16 celkem zajímavých diskuzí, tak se mi to sem nechce moc kopírovat, aby tu nebylo přehlceno. Nebo to chcete? Stačí říct :-)))

H.

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 01.01.06 21:15

Teď jsem ještě dočetla další komentáře, já ten svůj psala na etapy, přišla za námi na návštěvu dcera, tak ještě na pár věcí zareaguju. Jak psala Luci, že se nemají v žádném případě děti vodit za ruce vím, ale horkotěžko dodržuju. Kuba stojí u postele, ležérně se přidržuje jednou rukou, druhou mě chňapne, vykročí a prostě chce jít. Vždycky se ho snažím po:,–(it,aby se dopravoval po čtyřech. Prý se za ty ruce nemají vodit taky proto, že jsou vedeny moc vysoko a svádí je to k chození po špičkách, což je moc špatně, zafixují si to a pak je problém, naučit je správně chodit a udržet balanc, proto to vodění za šálu pod pažičkama.

Zuzko, Katko, Kaede, Sanynko a ostaní, co máte doma takové rarášky, dodržujete to striktně a nevodíte? Já mám výčitky svědomí, že Kubovi podlehnu a chvilku ho každý den povodím, ale snažím se, aby neměl ručky moc nahoře. Starší děcka jsem vodila hodně, v knize od Kocha, co mám doma ještě z těch dob, je vodění za ruce mezi 7. až 9. měsícem dokonce jako jeden ze cviků k rozvíjení hrubé motoriky!

Kuba zdraví tanečníka Kubu a vzkazuje, že bezva se tancuje na písničku Wild dance od Ruslany :-) To je ta s těma bubnama, jestli ji znáte. Ta ho tak rozpálila, že do rytmu podklesával v kolínkách a vystrkoval zadeček, byli jsme s Alešem z něho mrtví smíchem. Klasika ho nebere, ale nepohrdne technem.

Hamino - ještě s tím mobilem. Dávala jsem ho Kubovi do ruky, když jsem ho potřebovala oblíct, aby aspoň chvilku byl v klidu. No a jak teď tak slintá, tak ten jeho slinotok skončil až v mobilu. Vysušila jsem ho a pár dní fungoval, ale po vybití baterky nejde už nabít a nedá ani ránu. Takže prohazujeme Simkarty. Děsně mě to štve, ale už se stalo.

Ahojky Alte

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 01.01.06 21:17

AHoj holky

Et-diks za denik…jakou mate tu autosedacku? a ma to chranene zada kdyz se to zacne prizpusobovat pak vetsim vaham??

tak my jsme dnes opet soupali nabytkem a snazili se eliminovat nebezpeci. Mumajz totiz uz zacal se svym brakovanim. navic se pekne pras¨til do palice kdyz nemohl vyndat MDcka :-)

takze police s knihama sla za gauc ktery prikryju kosem za ktery nevleze, kytky sly z nebezpecne zviklanych podstavcu na bytelne, vsecky sklenene a podobne predmety jsme sundali z vysek a nechali pouze to co mu nerozbije hlavu. jeste dokoupim chranice zastrcek protoze tech tu mame neurekom.

Kaktus- taky nevim cim to je…rios obdobne nespani predvedl v patek takze na silvestra jsme byli totalne mrtvi…byl vzhuru od 0.15-4.15 pak hodka spanku ,nasledovalo posrani se a budicek. parada :-)))
A gratulujeme k piti z hrnecku! ja to zas zkousela tenhle tyden a prd ani lahvicku se savickou nechce. je to fakt mantak, jeste zkusim ten brcalovy z ikea metodou nej nejlevnejsi bude nejoblibenejsi :-)

taky nemohl byt v posteli protoze jak tam furt lozi tak ted na me dela xichty pres sprusle a uz to vypada ze si bude stoupat. jo a jeci jak pavian kdyz se mu nevenuje pozornost jak si mysli ze by mela.

na zemi uz mame tri deky a asi 6 polstaru ktere chrani nejblizsi rohy:-)

a jeje Akim nasel svoji zvykaci zarovku a dela tady rachot…no muze si jit pak nakojit Ria sam…:-0

add nocnik.
ja to neresim,Rio jeste ani nesedi. Teda sednul si uz sam dvakrat ale to nepovazuju za sezeni. urcite to ale nebudu hrotit a uz ted jsem nazhavena se zhadata s kazdym kdo zacne o tom jak " nas maly uz v 10 mesicih umel sam " bleeeeeeeeeeeeeeeee
meli jsme v predporodnim kurzu o tom prednasku. deti ktere jsou ucene na nocnik prilis brzy maji problem v dospelosti problem s tim zajit si kdykoliv a na kteremkoliv WC. a divily byste se kolik je takovych lidi. nejlepe se to pozna nekde v campu nebo trebas na brigade kde je jen Toi Toi…takze timhle ja Riovi do zivotnich traumat neprispeju :-)
to se mi spis libi ten napad s tim sedatkem pro deti,kdybychom nemeli zachod v mezipatre :-)
vykalum zdar! nat a rio

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 01.01.06 21:41

Ahoj všechny v r. 2006,

tak jsme Silvestra přežili ve zdraví, ale znovu jsem se utvrdila v tom, že tenhle svátek až tak nemusím, zvlášť teď, když mám Aničku. Holky v Praze, vůbec vám nezávidím, tady bouchaly petardy šíleně a až do půl druhé někde venku vyřvávala hóóódně ožralá parta, byla jsem z toho na mrtvici. Rány přežila naštěstí ve zdraví, jen sebou ze spánku šila, ale v jednu hodinu - bylo to hoďku a čtvrt po předchozím kojení - najednou otevřela očka a vypadalo to, že nebude spát, naštěstí jsem ji hned ukojila.

Kojení je teď trošku problém, před několika dny mě kousla do levého prsa a od té doby to docela dost bolí. KATKO - já jsem zase zvědavá, jak vůbec ukončím laktaci, i teď dávám Aničce po příkrmu mlíko a ne čaj, protože mám přes den prsa k prasknutí a potřebuju aspoň trošku ulevit. Musím Aničku pochválit, včera jsem jí zkusila dát rýži s brokolicí (tu mi kdysi odmítla) a teď slupla skleničku jako malinu. Vůbec, zdá se mi, že zelenina a maso jí jedou paradoxně víc než ovocné přesnídávky.

Dneska jsem jí zkusila dát první sušenku a mám dotaz: Mluvily jste tady o baby sušenkách, které se v puse hned rozpouštějí (někdy dokonce už v ručičce). Já koupila nějaké od Nestlé - od 6. měsíce, ale to asi nebudou ony, naopak, zdály se mi hodně tvrdé, nápad dát Aničce sušenku jen tak do ruky jsem hned zamítla, rozdrobila jsem ji do výživy a snědla to bez problémů. JAKÉ SUŠENKY DÁVÁTE VY?

Kromě lezení se teď Anička všude sápe, sice nevstává, ale kleká si a z kleku se vytahuje za kdečím, začíná být problém ji hlídat, včera manžovi dvakrát vyklouzla a praštila se (takže to ode mě pěkně slízl). Navíc to bohužel není žádná hrdinka, jak se trochu uhodí, hned spouští takový hysterák, až se zajíká. Fakt se „těším" na období, až si začne stoupat.

Jak jsme se tady bavily o stříkání Sterimaru (Vincentky) a čištění nosu - u nás jsem našla řešení, a to úplnou náhodou. Vždycky jsem tyhle úkony dělala, když Anička ležela na zádech a ona se mnou šíleně bojovala a řvala. Před třemi dny jsem na tenhle rituál nějak zapomněla a došlo mi to, když ležela na břiše, tak jsem to zkusila v téhle poloze a NAPROSTO V POHODĚ - stříkání i čištění. Myslela jsem, že to byla náhoda, ale ne, je to tak každý den. Pravda, nosík čistím tak nějak „poslepu", ale jde to.

ET - díky za deníček, mě myšlenka na nočník poprvé napadla, když kolegyně vykládala o své vnučce, že ji dávají na nočník - to bylo holčičce tak 10 - 11 měsíců. Zdálo se mi to dost brzy, ptala jsem se mamky, kdy tam dávala mě a prý až po roce. Asi začnu taky až po roce, dřív mi to přijde zbytečné. Jinak s tou benevolencí lékařů máte pravdu - můj bývalý spolužák je pediatr a říkal mi, že „se to do doby, než jde do školy, naučí každé dítě". To mě odrovnalo.

LENKOOO - ano, ano, večer s babičkou musel být hodně náročný, asi máš mírnou povahu - mně když někdo říká takové nesmysly, tak hned vyletím, stáří - nestáří. To s tou levou ručičkou mě pobavilo - rehabilitační sestra nám od začátku zdůrazňovala, že musím Aničku trénovat v uchopování hraček jak pravou, tak levou ručičkou. Navíc manža je levák, ovšem „nedokonalý" - např. nůž drží v pravé a celkově nemá tu levou až tak šikovnou. Zřejmě proto, že jeho otec - od přírody levák - byl rodiči důsledně „přecvičen" na praváka a geny mého muže nevěděly, co s tím.

MARCI - já se Aničky vždycky ptám: „Anďo, jak jsi velká? Ukaž, jak jsi velká!“, přičemž vzpažuji a třepu prsty. Ona to sice neukazuje, ale strašně jí to rozesmává, takže to taky občas předvádím. Ale jinak jsem se už kdysi zařekla, že své dítě předvádět nebudu.

Asi jsem chtěla ještě něco, ale blbenku jsem si nenapsala, tak se když tak ještě ozvu.

Světlana + Anička

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 01.01.06 21:53

Ještě než vlezu do peřin, nakukju a chci se vyjádřit, neb pak později určo zapomenu:o)

Alte - za ručičky malou vodíme, sice málokdy,protože si momentálně vystačí s tím vozítkem, ale pokud už ji vedu, tak ne tak jak to dělali naši, já malé nedržím ručičky nad hlavou, jsem k ní skloněná a malá se o mě spíš opírá, takže má ručky max ve výši ramen, nikdy na mně nevisí. Je pravda, že ona si ani nikdy na špičky nijak nestoupala, i tchýně ji chválila, že tak pěkně celou nožkou cupká. Je teda k sežrání:o)) Ne tchýně, Viktorka:o))

Katuš - ano ano, taktéž se přidáváme k „tancujícím“, stačí jakýkoliv rytmus a začne se houpat a cloumat sebou, ale teda nikdy v sedě, jen ve stoji.

Co se týče „jazykových“ schopností, jedeme v tatátatáta, blbleblble, bambamamabma, když řeknem občas nějaké zřejmě pro ni vyjadřitelné slovo, zopakuje ho a zazní veeeeeeeeeeeelmi podobně, ale jednou a dost:o) Jo a teda zse se vrátila k šílenému slintání a prskání, vyplazuje jazyk, má prostě vracejícíce se manýry.

Tak čau čau
sany

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 01.01.06 21:59

Světluš - já stříkám Mar při koupání, v sedě, dokonce už nastavuje sosáček, asi ji to baví, jak jí to tam šplíchnu a pak když ji má táta zamotanou v osušce, vytřu případné uvolněné blivajzníky a v poho.

pa sany

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.01.06 22:54

Svetli já teď mám taky sušenky od Nestlé a přijdou mi tvrdší než - no a teď si nemůžu vzpomenout od čeho jsou ty druhý. Rozpuoštějí se docela pomalu. Zkus jí jednu dát, ale seď u ní a koukej, aby jí hezky žužlala. Když kousek ukousne, tak koukej aby ho na patru hezky kousala. Máťa se pokusil jednou rovnou zpolknout a ja mu jí pak musela prstem vyšťouchávat. Jí je od mikuláše. Teď scháním kukuřičný křupky. Prý se rychle rozpuoštějí. Luci už mi dala tip, kde je koupit.

A jak je velikej jsem mu furt ukazovala a taky se smál a nic. Najednou to začal zničeho nic dělat sám. To jsem celkem čuměla.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 01.01.06 22:58

Ahojki,

ad SUSENKY - Ela si dostala k Mikulasi baby susenky od Hero. Dostane tak 1 tydne a ted o vanocich ji dostavala jako zakusek, aby se nenudila u slavnostich jidel. Je od ni vzdy cela popatlana a sni tak pulku. Teprve nedavno se ji podarilo ulomit vetsi kus driv nez se rozmocil a rozlozil, tak se zakuckla, vyprskla ho a dobry :).

ad STERIMAR a cisteni nosu, to se Ele nelibi, ale tak ji nejak preperu a po zakroku a naslednem uvolneni uz je zase slunicko :).

brou
Sarach & Eli

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 01.01.06 23:29

Ahoj holky,

v prvé řadě všem přejeme krásný nový rok, především zdraví pro nás a naše malé prcky, spoustu lásky, tolerance a taky trochu těch peněz :o)

Silvestra jsem zvládly s Lu celkem v pohodě, byly jsme u našich, manža v práci, takže lepší, než trčet na baráku s tchýní, že… Luci byla v pohodě, nechali jsme ji trochu polítat, usnula v deset a chrněla až do půl desáté do rána, takže doufám, že jak na nový rok, tak po celý rok :o)))) Ta plína ráno měla takových pět kilo :o))) Ale vydržela :o)

Já jsem o nočníku už taky uvažovala, ale jelikož jsme pozadu, Lucí totiž ještě na sama nesedí, tak ještě počkáme. Jakmile to bude zvládat, tak začneme s posazováním, nočníky máme dva, jeden k našim, abysme ho pořád nemuseli tahat sebou, tak jsem sama zvědavá, jak nám to půjde.

Ma už opět bojujeme s rýmkou a trochu taky s kašlem, ale žádná tragédie, takže k doktorce nejdu. Akorát pořád čistíme nosík, kdykoli mě Lucka vidí, že jdu s ubrouskem, tak „zdrhá“. Pokud je v chodítku, tak se za ní kouří :o)

Přes vánoce nám přibylo další slovo, takže krom táta, děda, nene, jejda ( to teda nevim kde vzala) a bla bla umíme teta. Občas broukne něco jako bába, ale máma nebo něco podobného ani omylem :( tomu říkám spravedlnost :(

Gratulujeme květňátkům ke všem úspěchům, které se zase přes svátky vynořily, my jsme leniví, takže se nemáme s čím chlubit :o)

Přeju všem dobrou noc :o)))

Hanka a spící Lucí

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 01.01.06 23:38

Zdravíme všechny. :-)

Jako hrdá matka chlubilka hlásím, že Matýsek si dneska poprvé sám sedl! Zatím to teda předvedl jen jednou, ale nic není ztraceno. :-) Držel docela dlouho, ale ve chvíli, kdy jsem konečně došla pro foťák a zapla ho, tak žuchnul a bylo po sedu… :-)

Marci - taky s obavami zjišťuju, že se s Matýskovými úspěchy děsně chlubím. Pořád si říkám a Matýskovi slibuju, že z něho nebudu dělat cvičenou opičku, která na požádání ukáže, co umí, ale pak přijde návštěva, se kterou jsme se dlouho neviděli, a za chvíli jsem v tom zase… :-( Naposled zrovna dneska. Že by prostor pro novoroční předsevzetí? :-O

Světlano - Matýskovi taky mnohem víc chutná zeleninka než ovoce. Zatím tedy jablíčko nebo jablíčko a banán a to Frutapura - někde jsem četla, jak nějaká mamča psala, že je to hrozně přeslazené, nevím, nevím, to je tááááák kyselé. Matýsek u toho dělá obličeje, je k popukání. Zeleninku zblajzne během chvilky, ale ovoce do něho tak rychle nepadá.

sany - Viktorka je vážně šikulka. Jen klidně piš, jak válí. :-)

na závěr ještě aktuální stav soutěže:

Alte - Kuba (4.4.)
jyty - Natálka (10.4.)
Bibina - Anička (27.4.)
veverka - Michal (28.4.)
VeruskaK - Pepíček (1.5.)
stena - Lucka (5.5.)
marty - Stefi (8.5.)
sanynka - Viktorka (11.5.)
RadkaK - Michalka (11.5.)
Luci - Klárka (13.5.)
Hancicka - Ondrášek (14.5.)
nat - Rio (14.5.)
stania - Erik (15.5.)
SeverkaM - Péťa (16.5.)
HankaVavrova - Lucinka (18.5.)
MarketP - Nelinka (18.5.)
Orpet - Simonka (21.5.) - 15.12 ???
Lenkaaa - David (21.5.)
lenka_ - Jessica (27.5.)
marta6 - Míša (8.6.)
Mishka - Zuzanka (10.6.)

a k prsťáčku - začali jsme konečně Matýskovi ty jeho dva tesáky čistit a fakt ho to baví. Takže bojujte a těšte se na výhru. :-)))

No a to mi ještě připomíná, že jsem už několikrát chtěla přijít s tímto dotazem - mamky od zubatců, nekoušou Vás dítka? Nemyslím při kojení, to se nás s Matýskem netýká, ale poslední dobou Mates občas tu kousne mne do nosu, taťku do ruky… Nevím, jestli to prostě dělá jakoby schválně nebo je to jen proto, že zoubky jsou nová věc, tak se musí vyzkoušet. Pokud je to prostě jen jedna z vývojových fází, tak je to OK. Ale nerada bych, aby se to nějak zvrtlo…

Hanka a Matýsek

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 02.01.06 00:02

Ahoj holky,
tak jsem zase nějaká sedmatřicátá, to už asi lepší nebude :)
Johanka přežila silvestrovskou noc úplně v klidu, neboť jsme byli u mamky a ta má nový plastový okna a v pokoji bylo naprostý tichoučko.
Co se týče fyzické zdatnosti, tak my můžeme na takové atlety jako je třeba Viki leda koukat s otevřenou pusou :)))

Jinak Johanka se naučila novinku-brnká si prstama přes pusu a dělá brm brm brm, no, je to přeparádní sranda :)
Dneska od rána má další novou legraci-fascinuje jí její vlastní řev, je to dost síla. Sedí, vydává krátké ukrutné skřeky a šíleně se tomu směje. To už, řekněme si to narovinu, taková sranda není, neb za ní furt běhám, proč křičí :(
K večeru už jsem jí domlouvala „hele, nech už toho, řveš jak páv, kdybys radši zkusila zvednou ten zadek a začít lézt, podívej na Viki nebo třeba Aleška, jak už se hezky hejbou“ ale zařvala na mě eeeeeeeeeeeek! a upadla na záda, jak se smála. To dítě je cvok :)))
Mějte se
MaRi a JoHo paviánek

P.S. Holky, co máte problémy s instantní kaší-já dělám kaši z vařené rýže, rozmixuju jí s Nutrilonem na řídkou, hladkou kašičku a k tomu hodím banán. Joho dlabe, až má boule za ouškama a žádný bolení nemá.
Tak to jsem jenom chtěla poradit, třeba to zkuste. papa!

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 02.01.06 01:37

Ahojky v noci,
Kubovi se dneska zas zadařilo dát si šlofíka od sedmi do půl desáté, pak krásně odpočatý vyzunkl 200 ml Beby a pokračoval v dobré náladě s bděním až do půl jedné. Já jsem nějak chytla druhý dech a nemohla usnout, tak jsem si vzala ne čtení knížku od Penelope Laechové „Dítě a já“ a začetla se do nočníkové tematiky. Je to tam moc pěkně rozebrané, proč nevysazovat moc brzy, jak postupovat apod. Možná některá tu knížku máte, ale kdybyste ostatní měly zájem, udělala bych výcuc.

Mám volat na gyndu ohledně výsledků stěru z čípku, po porodu jsem to měla špatný, ale prý to mohlo být vlivem kojení, tak jsem byla před vánocemi ještě jednou, tak mně držte pěsti. Moc se bojím, asi proto nemůžu teď usnout.

Jdu zkusit zalehnout, všem dobré spaní a pěkné sny přeje Alte.

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.01.06 03:43

Ahojky,

snad tyden jsem tady nebyla, takze nemam docteno ani minuly denicek, ale snad to dozenu. Chci vam vsem poprat nadherny rok plny krasnych usmevu od deticek a zadne starosti!

Ad nocnik - vubec jsem nad tim nepremyslela, Erik jeste ani nesedi. Pockam az bude jevit nejake znamky toho, ze je na to zraly, lamat pres koleno to nebudu. Mam kamaradku, ktera sveho syna ucila curat na povel od peti tydnu a funguje to, ale mne se to zda moc prace.:) Ovsem za ty pliny fakt usetri - jedna plina na den je dobry skore, co? :)

Ad jidlo - my davame rano a vecer 4 lzice instantni ryzove kase a Erik dlabe az mu lupe za usima a nikdy z toho zadne boleni nemel. Pouzivame tu od Nestle. Zatim redim MM, ale snad budeme moct prejit na vodu, vazne doufam, ze neni alergicky na susene mleko v te kasi, protoze to by me fakt kleplo. A k obedu davame zeleninu, zatim vyzkousel hrasek, mrkev, fazolove lusky, sladke brambory a dyni. Lusky a mrkev jsou dost velky propadak, sladke brambory a dyne vitezi na cele care. Ted se chystam na kukurici a pak zacnu ovoce. vsechno si varim sama, jelikoz se mi osypal a ja nevim, jestli neni alergicky na konzervacni latky v tech sklenickach.

Spani v noci - Kaktus, nejsi v tom sama. Erik tohle predvadel asi mesic, proste se uprostred noci probudil a odmital jit zase spat. A ja odmitala ho kojit jenom proto, ze nemuze spat. Kojim v 8.30 nez jde spat a pak az po pate rano. Do te doby musi prezit s dudakem. Ted musim zaklepat, posledni tyden se to zlepsilo, kdyz se probudi, strcim mu dudaka, medveda a prekulim ho na bok, az skoro na bricho a on zase chrupe dal.

Motoricky zadna slava - nesedi, plazi se pozadu, kouluje po celem byte, ozira si nohy, rozebira puzzle na kousky a leze do skrinek. Obcas jde na kolena, ale pak nevi jak dal. Ale shodli jsme se s manzelem na tom, ze neco musime delat spravne, protoze to je takove spokojene ditko - porad se na nas rehta. A nejvic miluju kdyz ho svliknu pred koupanim a pak no nesu nahateho do vany - to vydava uplne blazene vriskave zvuky, jak je bez sebe stestim. Uplne bych ho sezrala.:)

Mluveni - taky nic moc, eh, gr a podobne nesmysly, ale my si rozumime.:)

Tak to trosku sebestredne od nas, mezi svatkama jsme byli nakupovat v Buffalu, protoze ve statech jsou hadry lacinejsi, zvlaste s povanocnima slevama a ja tam nakoupila hafo mrnavych hadriku, jelikoz mam momentalne 8 tehotnych kamaradek. Byla jsem z toho tak rozneznela, ze uvazuju, ze si je vsechny necham a nebo poridim brzo dalsiho prdolku.:) :)

tak papa a dobrou noc, ja jdu zalehnout, na silvestra jsem sla spat o pul 2 a zase dlouho to neudelam, na to je mi muj spanek moc drahy.:)
Ahoj
STana a Erik 7m2t

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.01.06 10:00

ahojte:o)
mám komentáře konečně dočtené…

Kaktus-já bych chtěla kojit taky tak do roka, max.rok a půl, mám dojem, že odstavení nebude tak snadné…

Marci-Matěj je šikulka:) to víš, že každá máme radost z akždého úspěchu svého prcka:)

Nat- taky jsme provedli fdoma opatření, kytky šly z dolních polic pryč a taky musím koupit kryty do zásuvek.

Jsem ráda, že jsme nakonec pořídili ohrádku, máme ji bokem a Vítek v ní je, jen když jdu na WC nebo tak. Nechat ho chvíli samotného je o ústa.

Dnes v noci mi Vítek spadl z postele:(((( ale vůbec nechápu jak se to mohlo stát, asi jsem byla v polospánku a ne dost ostražitá. Probudil se, přenesla jsem ho z postýlky k sobě, položila jako vždy asi doprostřed mé poloviny a jen se na chvíli otočila, abych si narovnala peřinu a v tom rána a pláč…no hrůza, ale naštěstí se asi jen lekl, hned se uklidnil. Musel mi nějak proklouznout, dávám si tam vždy ještě nohu právě aby nespadl… a to máme všude plovoučky takže tvrdýá dopad, ale nemá ani bouli, asi se skulil dobře. chjo chjo, fakt dávejte pozor!

Víťa se plazí už všude, je to sranda. Na čtyřech ještě neumí, ale odstrkuje se hodně rukama a jen levou nohou, pravou za sebou táhne:)))) ale doleze si už všude, už pochopil, že za dveřma je další místnost a maká:) protože máme plovoučky a dlažbu všude a na dece nevydrží, tak má doma na punčocháčích i tepláky a na body mikinu. Beztk má ledové ruky, ale nevím, jak jinak to vyřešit, obestlat byt dekami se mi nechce…

Tak zrovna další úraz-přiskřípl si prsty do šuplíku:(((máme nový nábytek, vše jde snadno otevřít, pak se do toho opřel vahou těla a prsty tam zůstaly…už to začíná.

Trošku mám depku jak čtu, že vaše děti se pořád řehtají atd…Vítek je samozřejmě taky sladký atd, ale jen když je dobře naložen-po vyspání, kadění, najezení…ale jak se kolem dlouho nic neděje, tak nastváDĚSNÁ NUDA a honem, dělejte se mnou něco, bavte mě! začne kvíkat jak štěně a být nespokojený. Aby se řehtal nahlas, to musíme jó dělat opičky, nejlépe vyhazovat do vzduchu, to řičí blahem:)

ad KAŠE - nemůžou být ty koliky způsobeny rýží? já si všimla, že když mu dám místo brambory do zeleniny rýži, je to tuhá hmota a pak se dědně kroutí…možná mu jí dám příět méně-včera jsem dala polévkovou lžíci a bylo to tuhé, tak příště dám je kávovou lžižku a víc naředím vodou…

Konečně mě manža vyfotil taky s Víťou, normálně na všech fotkách máme jen manžu s malým, neb fotím skoro furt já. Tak to hodím do galerky.

Papa zatím všem K.

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 02.01.06 10:03

Zdravíme v novém roce!
Doufám, že jste si všechny užily svátků!
Já se měla fajn. Poprvé za celou dobu, co máme Barušku, měl přítel delší volno (celých 10dní!!!), takže jsme konečně byli všichni spolu jako správná rodina.Taťka si s malou hrál a chodil ven a já si krásně odpočinula (a přibrala kilo!!). Dnes se ovšem opět vrátil do práce, takže nás čeká celý den bez taťky, který se vrátí okolo půl sedmé-sedmé hodiny a bude unavený natolik, že si s malou nebude ani hrát… :-((. Pak se probere a bude si chtít hrát se mnou, ale to už budu zase utahaná já…

Nočník-zatím jsem o tom moc nepřemýšlela, asi to zkusíme v létě. Jsem také zvědavá, co je pravdy na tom, že děti, které používají bavlněné pleny jsou dříve bez nich. No uvidíme.
Nákupy-holky, nevíte, jestli už jsou slevy v H&M a C&A? Chtěla bych malé koupit něco na sebe.
Novinky: u nás jen to, že malá už nechce lézt po kolínkách.Lezla chvíli, ale te´d se zase plazí. Plazí se totiž rychle jako tryskomyš a proto to asi upřednostňuje nebo co.. Jinak na kolínka umí, ale pak si sedá, kleká a stoupá, nebo propíná nohy, takže dělá takovou stříšku. Tak nevím..
Jinak, koukám s údivem, jaké tu máme atlety. To my jsme asi takovej ten průměr.
Baruš má novou zábavu-a já taky-, leze pod stromečkem, sbírá jehličky (palcem a ukazovákem) a zkoumá je. Já sedím u ní a hlídám, aby je nesnědla. Něco podobného dělala u skorotchýně. Sbírala jí drobečky na koberci. Babi to neocenila, jen z toho byla celá špatná, že tam má bordel…
Jo, také umí dělat jááák je veliká. jakmile to udělá jednou, vydrží jí to nejméně na 10 minut. Sedí, zvedá ruce a huláká TÁÁÁÁÁK.
Jídlo-stále jen zelenina a maso cca 60 ml, občas pár lžiček hrušky s piškotem, 8-9×kojo.
Ale pro změnu první úspěch v pití!!! Do teďka byla jen koza koza. Zkoušela jsem jí dávat lahev s dudlíkem, kouzelný hrnek s bílou i zelenou savičkou, netekoucí hrnek od MAM, obyč hrnek s pítkem-žádný úspěch, vůbec se nenapila. Ovšem předevčírem na mě koukala jak piju vodu ze skleničky a začala mlaskat. tak jsem jí zkusila dát a ejhle! NAPILA SE! Včera jsem zkoušela dát jí vodu z dětského hrnku, tak si zase lokla. A večer se opět natahovala na skleničku, tak jsem jí zase zkusila dát a vypila asi 50ml. takže: ať žije sklenička z Ikey!!
Musím jít. Barucha se s chutí pustila do mého seznamu na nákup.
Tak zatím pa a ještě jednou vše nej v novém roce.
Lucka+Baruša (8m+10d)

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.01.06 10:14

Ahojte kolektive:-)

Pěkný nový rok a hodně zdraví, o zbytek se nějak postaráme:-)
Moc jsem přes svátky nestíhala, léčila jsem chřipajznu, kterou pak statečně převzal manža, Matýsek to zatím naštěstí odnesl jen občasným kašlem.

Stran nočníkového tématu…Abych pravdu řekla, tak jsem o tom ještě ani neuvažovala, nočník pořídím nejdřív po prvním roce, ale zař¨čneme určitě později. Taky se zotožňuju s názorem, že dokud si dítě neuvědomuje, že něco dělá, tak nemá smysl ho tam lámat. A Mates myslím, že když kadí, tak má chvilku soustředěný výraz, aby se mu to jó hezky povedlo, ale to je tak všechno:-))

ad PAPÁNÍČKO - my máme velice ustálený režim. Ráno kojo mezi 8-9, dopolední sváču nedávám vzhledem k pozějšímu rannímu koju. Kolem 12 zelenina, maso atp., podle toho, co mu chutná, zbaští odpovídající množství (těch 150 většinou dá, ale ne vždycky), pak dokojím. Sváča v 16-frutapura a večerní kojo kolem 19:30-20.
V noci jak kdy, průměr je 2-3×.

K těm Frutapurám, já to chutnala a taky se mi to zdá sladký, tak se divím, že tam píšou, že je to bez sladidel. Ale vliv na jiná jídla to u nás nemá, tak co.
Zkoušela jsem povařit normální živý jabko, ale nic moc.

A dovednosti - k sezení se Matýsek pravděpodobně dopracuje nějakou novátorskou cestou. Expresně rychle se plazí, na čtyři si klekne občas, když je u čehokoliv, klečí krásně rovně. Když klečí, tak se též staví.
Včera se mu povedlo vylézt dva schody, z čehož teda nejsem dvakrát nadšená, neb máme dole zcela otevřené, prudké a kluzké schodiště, které netuším, jak zabezpečit.
K vánocům Mates obdržel mimo jiné ten lezací válec-na lezení s ním kašle, buď zkoumá hrací čudlík (hraje nějaké děsné koledy), nebo u něj leží a čučí do něj jak do potrubí na barevné kuličky:-)

STANIA - s tím koupáním to máme stejně, ať je Mates sebevíc utahaný a protivný, jak ho svlíknu a zabalím do plínky, na:,–(í neskutečně šťastný výraz:-)
Jó a ještě když k obědu všechno sní, tak mu na dně mističky vždycky ukážu medvídka a to se uculí stejně…taky bych ho pokaždé snědla.-))

Tolik hlášení od nás, zkouším pomalu dělat do jídla větší kousky, dneska máme premiéru s lepkem ve skleničce, tak uvidíme.

KRISTAIN - tys kupovala tu biozeleninu?? V jakém množství a jaká kvalita to byla, prosím?

Tak, jdu dělat dozor, Matýsek provádí svou oblíbenou disciplínu „šplh do sedačky“, to je taky estráda. Včera u toho udělal parádní rozklek, lepší než Hašek, já se děsila, jestli si nenatrhnul kouličky, ale malej z toho měl velikou legraci:-)

Pozdravení všem a zdravíčko v tomhle děsivém počasí přejou
Linda a Matýsek (čekáme, že dovezou nový veliký, úžasný LCD monitor, jupí:-)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 02.01.06 10:19

Ahoj Kristo,

buď v klidu, Anička má taky dny, kdy si sama hraje, povykuje, hází úsměvy a je k sežrání, a z toho je rozvrnělá, poplakává a nic ji nebaví. Přičítám to jednak zubům, jednak trochu vypočítavosti - bydlíme totiž s našima a ti si zvykli, že kdykoliv projeví nějakou nespokojenost, začnou ji nosit. Já jsem z toho nepříčetná, už kolikrát jsme se kvůli tomu pohádali, naposled dneska ráno, protože rozmazlence z Aničky rozhodně mít nehodlám.

Některé děti jsou asi zkrátka od přírody pohodovější, některé rozvrnělejší, ale hlavně, že je máme!

Světlana

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.01.06 11:39

ahoj, já to kupovala přes obchudek.biopo­traviny.cz od manželů Růžičkových. Koupila jsem brambory, dvě dýně, fenykl, mrkev, petržel a řepu, kvalita OK, akorát jedna řepa byla malinko měkčí, ne ale nahnilá, spíš jen jak ztrácí tu vodu, tu jsem spotřebovala hned, ostatní mám uloženo v suchu a chladnu a pohoda. Po Praze to rozváží klientům kurýr, pak mají nějaká smluvní místa na převzetí a kamenné obchody a jinak to zašlou obchodním balíkem. Což je pro nás nevýhodné-pošílají vždy ve středu a ve čtvrtek ti to doveze až do domu poště. Jenže za ten obchodní balík se platí-nevím zda fixní cena či dle váhy. Takže já za tu zeleninu dala cca 200,–Kč ale za balík dalších 145,– takto už je moc…bohužel. Je fakt, že toho je kotel a na to pidimnožství, co denně vařím,to na měsíc vystačí, mám to čerstvé, mrazit jsem to nechtěla…
až mi to dojde, zkusím toho chlápka na trhu-myslíš, že tam bude ještě bývat v zimě?

ad frutapura-taky jsem trošku v šoku, když tam píšou že je to bez přídavků všeho, tak snad to tak je. Jinak bych to za ty prachy nekoupila-55,– kč za takové 4 pidilahvičky se mi zdá ažaž…

K.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.01.06 12:40

Krisitan - Lucka je tiež ten typ, že keď chceme, aby sa nahlas zasmiala, musíme sa posnažiť;o) inak väčšinou ju musím zabávať po tom, ako sme boli na návšteve, prípadne po víkende, keď sa jej celý deň venuje ocko… to si potom lahne a začne kričať, akože poďte ma zabávať;o) ja to v priebehu týždňa vždy eliminujem, a po víkende zase;o) ale nevadí, keď ona je taká šťastná, keď sa jej venujeme;o))))))))­)))))))

jazzi - tiež sme dostali ten valec, a je to podobné - buď ho „hryzie“, alebo sa pozerá dovnútra na farebné guličky;o)))

kaše - zatiaľ som skúsila len ryžovú od Hami, ale vobec to nechcela… inak papá ako otesánek;o)))

tak ja myslím, že nič viac som nechcela… ;o)

pa

stena a lucka

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.01.06 12:42

jooo, ešte jedna prosbička - napíšte mi prosím adresu nešej květňátkovskej stránky. Preinštlovávali nám PC a ja som si zabudla odzálohovať „oblíbené“…:((((

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.01.06 12:50

Čauky lidičky.

Tak jen v krátkosti.

LucieF - jestli jsou slevy řeknu večer. Mates teď spí a pak se tam chystáme. Stloustnul tak, že mu musím jít koupit punčocháče ponožky a větší body. Jsem zvědavá na 8měs. prohlídku.

Kristain- taky to tak řeším, že na parkety mu dávám tepláky s laclem na punčocháče. Naštěstí u něj v pokoji má koberec. Je to jediná místnost, kde je.

Alte - ten výcuc určitě udělej. Myslím, že si rádi počtem.

My máme ještě jednu novinku. Matěj přišel na to, že má pindíka. Jakmile je nahatej, tak se za něj tahá. Mamči od chlapáků, přišli na to vaši prďolkové??????

Tak já se jdu na ty nákupy trochu přišmrncnout, ať nedělám manžovi ostudu.

Zatím pa M+M

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 02.01.06 13:14

Ahoj holky v novém roce,
ráno jsem jedním okem prolétla příspěvky, moc vás všechny zdravím, ale stihnu asi reagovat jen na věci, které jsou aktuální i u nás. Kačka si dává šlofíka po obědě, ale nevidím to dnes na dlouho.

NOČNÍK - Et, bezva nápad, navrhnout tohle téma. Já se asi budu řídit, jak v mnoha věcech, prof. Matějčkem, který doporučuje období kolem 15.měsíce. Taky mám zkušenost s kamarádkou, která holčičku „zkoušela“ dávat od 8 měsíců a teď je jí 2,5 roku, má plíny a averzi na nočník.

AUTOSEDAČKA - taky jsem byla zastánce - koupíme 9-36 kg, budeme mít pokoj a ušeříme. Pak jsme to začali zjišťovat a vzhledem k tomu, že Kačka se zatím sama nepo:,–(í a v autě hned spí, nepřichází takhle varianta v úvahu. Pořídili jsme tedy 9-18 kg polohovací s vysokými postranními opěrkami. Kačka jí přijala bez výhrad, má výhled, když usne, tak jí posuneme do pololehu a spokojenost je na všech stranách.

JÍDLO - u nás čím dál tím víc chutná vařené, než kupované. Luci - my zase nemáme dopolední svačinu (Kačka vstává v 9:00 a to dostane MM), odpoledne řešíme v 15:00 kojo, v 17:00 ovoce nebo ovoce+jogurt nebo ovoce+kaše

KAŠE - konečně jsme narazili na „neprdíkovou“, tak hned referuju: Nestlé Osmizrnná Bifidus. Někdy jí do toho přimíchám jablíčko.

SUŠENKY - Světlano, máme od Hera Baby sušenky. Dávám je Kačce tak 1× za 3 dny nebo je rozdrolím do ovoce. Z počátku jsem jí je taky lovila na patře, ale teď, když ukousne větší kus, tak ho buď vyplivne, nebo vyloví sama.

KOUSÁNÍ - Hani, u nás už to Kačka dělala ještě bezzubá, spíš je to takový pusinkování, kdy zapomene zavřít pusu. Dělá to vždycky, když jí někdo začne muckat :o) Asi naoplátku.

U NÁS:
1. Intelektuální vývoj našeho prcka nejspíš předběhl ten motorický. Kačka neleze, nesedá si, všechno dělá cestou nejmenšího odporu, ale zato perfektně ovládá paci paci, pá pá a jsem táákhle veliká, zapojuje se do rozhovorů dospělých a vyžaduje četbu knih, které si sama tahá z knihovny. Manžel se chytá za hlavu, co jsme si to do naší „sportovní“ rodiny pořídili :o)
2. Zrušili jsme postýlky. Naprostá nemožnost usnutí v postýlce, noční buzení tím, že se zasekla mezi šprušle a noční přenášení do postele nás dokopala k pořízení další matrace. Takže máme superletiště. Kačka má svojí velkou matraci a spí konečně v pohodě. Odpoledne spí dole na palandě…Snad jsme si nezavařili na budoucí problémy.
3. A nakonec začínám odbourávat večerní „prsní“ závislost, která nastala posledních pár dní. Prostě jí nemůžu odlepit od prsa. Dnes večer zkusím poprvé nahradit MM sunarem a uvidíme. Taky to někdo řešíte?

Tak jsem se pěkně rozepsala…jejda, snad vás to neotrávilo :o)
Počítám, že se Kačka za chvilku vzbudí, tak se mějte krásně, hlavně hodně zdraví a ať se všem dubno - květňo-červňátkům jen daří!

Pa Terka a Kačka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 02.01.06 13:17

http://kvetnatka.unas.cz/uvod.htm

Lucko - v C&A už slevy začaly minulý týden :o)

T.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.01.06 13:38

Kuk :),

ryzova kase - mame od Hami, prislo mi desny, dat za pytlik instantni kase 80,–Kc :(. Prvni den ji to jelo - dostala ridkych 20ml v MM. Dalsi den pusa na zamek, treti den jsem ji do toho pridala boruvky z presnidavky a taky nic. Vcera jsem to zkusila poctvrte do 40ml MM a pridala zbytek merunkove presnidavky a to ji zase jelo. Tak nevim :). V noci se vzbudila hodku a pul po pohadce, ze jako bude „vysirat“, tak jsem na ni obcas houkla, ze je jako noc a ze se ma spat, tak po slabe hodce zase zabrala a spala do pul 6.

Alte - jasne, udelej vycuc, to by bylo fajn :).

Stena - odkaz na stranecky je http://kvetnatka.unas.cz/uvod.htm

a chtela jsem se zeptat, jak je to s ovocnyma stavama? jak to davate? mne ty kupovane pripadaji desne sladke, a z cerstveho ovoce jsem nekde cetla, ze jsou zase moc kysele … Jinak Ela ji jak kdy, ale sni tak tak malou sklenicku, ovoce ji jede vic.

dik a hezky den
Sarach & Eli

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.01.06 13:42

jeste k ty kasi, myslim ze Kristain? Diky za tip s rozvarenim obyc ryze :).

Sarach

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama