Květňátka a Červňátka 2006:

Rodičovství

První příkrm kdy začít? Protože naše zahrádky konečně nabízejí první ovoce a zeleninu, napadlo mě nachystat deníček o příkrmech. Určitě se vyplatí nachystat si do mražáčků vlastní zásoby, než kupovat podzimní „stříkané potraviny. Takže:

Obecně se s příkrmy začíná od ukončeného 4. měsíce u dětí krmených UM a u dětí plně kojených začínáme cca od ukončeného 6. měsíce.
Každá nová potravina se zavádí alespoň 3 dny (může to být až 7 dní záleží na vás!) po malých porcích, aby se mohla vyloučit případná alergie nebo nežádoucí reakce.

1. měsíc příkrmu aneb začínáme:

Během provního měsíce je vhodné zařazovat zeleninové a masozeleninové příkrmy a to v poledne(oběd), které je možné na počátku míchat půl na půl s mlékem a postupně mléčnou složku odebírat! Před kojením nebo podáním UM dítěti nabídněte na lžičce trochu rozmělněné, v nesolené vodě vařené sladší zeleniny. Stačí dvě, tři lžičky a pak dítě dokojíte nebo dáte UM. Nejlepší je začít s mrkví, postupně přidávat brambor, brokolici, cuketu apod. Každou zeleninu nejprve podáváme zvlášť, potom můžeme některé druhy spojit, např. mrkev s brambory.
Postupem času(asi tak 2-3 týdny) zvládne k obědu zkonzumovat celou porci zeleninky bez dokrmování mlékem, právě teď je vhodné začít s masozeleninovými příkrmy. Maso je pro organismus důležitý zdroj železa, bílkovin a mastných kyselin. Pro začátek je nejlepší polévka se zeleninou a kouskem masa, např. králičího či drůbežího! Polévku vaříme tak, že zeleninu dusíme v kojo vodě a maso které jsme si uvařili zvlášť(!) do ní potom přidáme! Nesolit, nedávat máslo!
Výsledkem je, že dítě dostává 6× týdně 150-200 g masozeleninové polévky, která zcela nahrazuje jednu, většinou polední, mléčnou porci. Vařeného, jemně nakrájeného libového masa je zpočátku asi 20 g na dávku, od 7. měsíce až 35 g.
Koncem druhého nebo během třetího týdne nahrazujeme celou polední dávku nemléčným příkrmem.
Jednou týdně je vhodné nahradit maso zeleninovou polévkou se slepičím žloutkem ( nebo 2× týdně zeleninovou polévkou s ½ žloutku). Vaječný žloutek musí projít varem, aby se odstranilo riziko přenosu bakteriální nákazy. Pozor na vaječný bílek - není pro dítě do jednoho roku vhodný. Zeleninu můžete podávat ve formě hotových kupovaných výživ anebo čerstvou, nejlépe dušenou, zeleninu, kterou rozmačkáte nebo prolisujete popř. rozmixujete. Zeleninu vaříme důkladně, v co nejmenším množství vody, v kastrolu s odpovídající pokličkou - zelenina se bude spíše dusit v páře než vařit. Do jídla přidáváme lžičku rostlinného oleje, abychom umožnili dítěti využít i vitamíny rozpustné v tucích. I když to u nás není příliš obvyklé, raději požíváme rostlinné oleje než sádlo a jiné nasycené živočišné tuky. Další variantou je klasické čisté máslo - pochopitelně nežluklé. Pro děti do jednoho roku nepřidávejte margaríny - většinou obsahují nějakou sůl. Konzistence zeleninového pokrmu záleží na věku dítěte. Čím mladší dítě je, tím řidší by mělo jídlo být - aby svojí konzistencí co nejvíce připomínalo mateřské mléko. V případě, že je zeleninové pyré příliš husté může být dítětem odmítáno. Pro rozředění jídla můžeme použít kojeneckou vodu, nebo odstříkané mateřské mléko.

2. měsíc příkrmu aneb zmákli jsme zeleninku, hurá na ovoce

Pokud jsme tohle všechno zvládli, miminko nám papá zeleninku pěkně bez problémů můžeme začít zavádět ovocné, rýžové, obilné kaše a pyré které je vhodné je zavést jako dopolední porci krmení a tím vlastně vytěsnit další mléčnou dávku k jídlu, takže teď už nám zbyla jedna ráno, jedna odpoledne a mléčná kaše večer. V noci pak maminky mohou kojit, pokud to jejich děťátko vyžaduje, ale doporučuje se nahradit noční kojení čajem, aby děťátko pochopilo, že v noci už prostě krmení nedostává, maximálně tekutiny. Je to pro děťátko i pro maminku z počátku velice složité, děťátko se častěji budí, bývá v noci déle vzhůru než zase zabere, ale maminka musí být houževnatá a snažit se to zvládnout: Pokud to nepůjde, tak to prostě odloží zase o nějaký týden či měsíc, na tohle je opravdu času dost a je jen na nás, kdy to začneme praktikova.t

Tekutiny: Neslazené čaje, můžeme již přidávat ovocné šťávičky dále neupravované, nejlépe ředěné kojeneckou vodou v poměru alespoň 1:1.

První dva měsíce, kdy dítě najíždí na „normální“ stravu, buďte velice obezřetní, podávejte potraviny vždy čerstvé a vhodně tepelně upravené.Opravdu nestojí za to, aby mělo děťátko problémy se zažíváním, či dostalo nějakou střevní nákazu z nevhodných potravin. Dětské tělíčko je velice malé a křehké a případné následky si s sebou ponese celý život. Můžete však bez obav podávat potraviny konzervované (ne ovšem po domácku) a mražené.

Zakoupená kaše musí nést označení druhu obilniny, ze které je vyrobena, a údaj o věku dítěte. Ovocné pyré nepřislazujte. Obilnina v kaši je buď samotná nebo s ovocem či zeleninou a kaše buď mléko obsahuje a ředí se vodou anebo je bezmléčná a připravuje se do mléka (mateřského nebo UM). Kaše a všechny potraviny obsahující lepek (mouka, moučné výrobky, obilné kaše s lepkem, krupicová kaše, nelze podat dítěti dříve než po 6. měsíci! Lepek není obsažen v rýži. Rýžový odvar nebo kaši (bezmléčnou) lze tedy použít i dříve, např. i pro malého kojence při léčbě průjmu. Hotové přesnídávky, polévky a instant. kaše se snadno připraví a ušetří vám spoustu času. Výrobci jejich kvalitu neustále přísně kontrolují. S láskou připravené jídlo od maminky však většinou nepředčí nic na světě. Když chutná, pak se čas vynaložený na jeho přípravu bohatě vrátí.

Kravské mléko a mléčné výrobky, jako jsou tvaroh, lipánky, smetánky apod., nejsou pro svůj vysoký obsah bílkovin pro dítě do jednoho roku vhodné. Z mléčných výrobků lze doporučit jogurt, který v kombinaci s ovocem vhodně doplňuje jídelníček dítěte od 8.-9. měsíce.

Jak příkrm podávat:

K nejvhodnější je malá plastová lžička s neostrým okrajem. Můžete použít i láhev se savičkou, ve které musí být větší otvor. Kojené dítě nemusí láhev poznat vůbec a z prsu přejde na lžičku a později na hrneček. Podávání příkrmu lžičkou je záruka zachování jeho zájmu o prs a pokračování v úspěšném kojení. Lžičku dávejte hlouběji do pusinky, aby příkrm snáze spolklo. Příkrm podávejte na zadní polovinu jazyka, nikoli na špičku. Některé děti příkrmy odmítají v tomto případě se obrňte trpělivostí - jedna dvě lžičky, které dítě polkne, jsou úspěch. Poté dítě nakojíte nebo dokrmíte UM.

 • ovoce pečlivě oloupejte, z masa odstraňte tuk a kůži. Z banánu odřízněte na obou koncích asi 1cm. Starší batole může většinu ovoce jíst se slupkou
 • čerstvou zeleninu stačí očistit kartáčkem, starší, koupenou v obchodě jemně oškrábejte a opláchněte
 • jídlo tepelně zpracujte vařením, dušením, pečením nebo v mikrovlnné troubě (já osobně mikrovlnku do 1 roku nepoužiju)
 • vařte v menším množstvím vody kvůli uchování vitamínů
 • v mikrovlnné troubě dávejte pozor, aby se jídlo ohřívalo rovnoměrně-jídlo vždy dobře promíchejte a ochutnejte, není-li příliš horké
 • ohřívání výživy ve skle se provádí ve vodní lázni, aby se nepřipálila. Ohřívejte vždy pouze potřebnou porci - opětné ohřívání pokrmu není vhodné
 • jídlo propasírujte nebo rozmačkejte vidličkou
 • nepřislazujte, nesolte a nepoužívejte koření
 • od 9. měsíce můžete připravovat hustší stravu s rozsekanými kousky. Můžete zařadit i syrovou zeleninu
 • nastrouhanou zeleninu a ovoce podávejte hned-časem ztrácí svou hodnotu
 • k vaření se nejlépe hodí nerez. nádobí a nádobí z var. skla
 • zbytek výživy ve skle dobře uzavřete a do dvou dnů je možno ho chovat v lednici
 • dlouhodoběji je možno uchovávat potraviny hlubokým zmrazením v čistých uzavřených nádobkách

Naprosto nevhodné potraviny a ty, které mohou vyvolat alerg. reakce:

 • rajčata, celer, paprika, ředkvičky, pórek, křen, sušené luštěniny (sušené fazole, hrách, čočka, sója), kyselé zelí,
 • řeřicha, bazalka
 • citrusové plody, kiwi, ananas, mango, broskev, fíky, datle, bobulovité ovoce(rybíz, angrešt)
 • ryby včetně sladkovodních, měkkýši, vepřové maso, hovězí maso, sójové maso
 • mléko kravské, sójové, kozí, ovčí a mléčné výrobky
 • vanilka, kari, skořice, muškátový oříšek apod.
 • ořechy vlašské, pistácie, kešu, lískové, burské, mandle
 • čokoláda, kakao, koření, sůl, cukr !!!

Potraviny vhodné pro první příkrmy:

Zeleninka:
Mrkev
Brambory (s těmi přesto opatrně, jsou lilkovité a obsahují solanin)
Pastinák
Fenykl
Celer (přidat jen malé množství k jiné zelenině) Špenát (nejlépe koupit v hotovém příkrmu)
Brokolice, květák, kedluben (jsou nadýmavé tak jenom jako zpestření)
Cuketa, tykev (velice neutrální, avšak spíše méně)

Ovoce:
Jablka
Hrušky
Kdoule
Velice opatrně s třešněmi, broskvemi a jahodami
Banány a hroznové víno

Maso:
Kuřecí prsní řízek
Krůtí prsní řízek
Králičí hřbet (na hřbetu je nejméně blan, maso je nejsušší a nejlibovější)

Každá maminka ať si sama rozhodne, čím a jak bude miminko krmit. Jenom si uvědomme, že dítě si tyto stravovací návyky ponese dál do života. A pamatujme na jedno - o tom, co bude dítě jíst, rozhoduje rodič a ne dítě!!! Trpělivé mamince může dítko pít i neslazené tekutiny.

Tipy:
Asi nemá smysl rozepisovat jednotlivé recepty, ale jako inspiraci jde složení a možné kombinace jednoduše okoukat ze skleniček na prodávaných zeleninový nebo ovocných výživách :-)

http://www.mojedite.cz/recipe.php

Je to trochu delší, ale jinak se to fakt nedalo:-)

MIMINKA:

6.4.2006 8:30 Anka/1979/Pra­ha/Julinka-2,280 kg - 46 cm/TP 6.5.2006
6.4.2006 9:05 Rasika/1977/Pra­ha/Jáchym-2,425 kg - 48 cm/TP 9.5.2006
8.4.2006 Lucka2/1975/Pra­ha/Mariánka-2,060 kg +Michalka-2,191 kg/TP 22.5.2006
21.4.2006 17:46 Sionki/1981/Os­trava/Kubík - 3,100 kg- 49 cm/TP 11.5.2006
26.4.2006 21:55 Yorki/1980/Pra­ha/Emma - 2,900 kg - 48 cm/TP 15.5.2006
30.4.2006 06:28 MíšaN/1981/Česká Lípa/Tomášek - 3,880 kg - 51 cm/TP 4.5.2006
2.5.2006 00:43 Terik/1983/Zlín/Zoe - 2,970 kg - 47 cm/TP 5.5.2006
3.5.2006 17:45 Kracenka/1972/Pra­ha/Bětuška - 3,730 kg - 51 cm/TP 3.5.2006
5.5.2006 11:50 Ibu/1977/České Budějovice/Sárinka - 3,250 kg /TP 22.5.2006
5.5.2006 18:30 Lucia1604/1985/L­iberec/Kamilka - 2,490 kg - 46cm/TP 25.5.2006
6.5.2006 15:04 Charli/1971/Trut­nov/František - 3,340 kg - 51cm/TP 20.5.2006
6.5.2006 16:47 Zuzanica/1978/Pra­ha/Žanetka - 3,570 kg - 50cm/TP 11.5.2006
8.5.2006 13:53 Radkoun/1977/Tacho­v/Tomášek - 3,100 kg - 51cm/TP 8.5.2006
9.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha/Laura - 3,230kg - 51cm/TP5.5.2006
10.5.2006 15:40 Milli/1977/Vy­sočina/Matýsek - 3,900 kg - 52cm/TP 7.5.2006
8.5.2006 19:42 Dandulka/1975/Štěc­hovice/Vojtíšek - 3,950 kg - 53cm/TP 9.5.2006
11.5.2006 12:29 Irucha/1977/P­raha/Adámek - 3,210 kg - 52cm/TP 7.5.2006
1.5.2006 10:36 Kajik/1974/Plz­eň/Péťa - 3,020 kg - 48cm/TP 10.5.2006
12.5.2006 18:30 Dzanul/1976/Brn­o/Kačenka - 3,600 kg - 50cm/TP 7.5.2006
13.5.2006 03:12 Danulik/1978/Zlí­n/Tomášek - 3,330 kg - 52cm/TP 19.5.2006
20.5.2006 18.15 Jamaji/1972/Os­trava/Ivošek - 2,75kg - 50cm/TP 25.5.2006
22.5.2006 01.52 Tehulka­Misa/1982/Zlín­/Lucinka- 3,480kg - 52cm/TP 16.5.2006
22.5.2006 01.40 Kometka/1982/Brno­/Lukášek/Brno-Bohunice - 3,600 kg - 52cm/TP 17.5.2006
24.5.2006 15.50 Terezka­Brno/1978/Brno/A­nička - 3,300kg - 50cm/TP 23.5.2006
26.5.2006 15.30 Nothing/1980/Čes­ká Lípa/Vojtisek - 3.410kg 49cm
29.5.2006 8.21 Nikitka/1980/Zlín (Otrokovice)/Ma­týsek/3.920kg/51cm/­TP 29.5.2006
1.6.2006 17.55 Evika12/1978/Os­trava/Barunka - 2,490kg - 44cm/TP 31.5.2006
5.6.2006 0.24 Theresie/1977/Pra­ha/Nikita - 3,490kg - 50cm/TP 6.6.2006
7.6.2006 14.31 JanaW/1974/Zlín-Brusel/Nadia - 3,705kg - 50cm/TP 29.5.2006
7.6.2006 Marky­na/1979/USA-Hamilton/Kačenka - 4,500kg - 56cm/TP 1.6.2006
10.6.2006 10.00 Sandra/1977/Zlí­n/Karlička - 3,600kg - 52cm/TP 6.6.2006
13.6.2006 16.35 Ruza/1985/Plze­ň/Jakub - 3,200g - 50cm/TP 9.6.2006
19.6.2006 21:35 Tulipan/1977/Tac­hov/ Terezka - 2,850g - 47cm/TP 27.6.2006
27.6.2006 Reni/1975/Hra­dec Králové/Jakub -3430g-48 cm/TP 25.6.2006

35 miminek/19 HOLČIČEK/16 KLUKů

Jméno-váha při narození - při propuštění - 6týdnů - 8 týdnů

MisaN+Tomášek 3880g 3780g 5400g 5700g
Kracenka+Bětuška 3753g 3520g
Mili+Matyášek 3900g 3660g 5070g
TěhulkaMisa+Lucinka 3480g 3290g 5050g
Charli+František 3334g 3080g 4250g
Irucha+Adámek 3210g 3250g 6040g
Zuzanica+Žanetka 3570g 3400g 5160g
Jamaji+Ivošek 3750g 3850g 5020g
Sionki+Kubíček 3100g 3000g
Terik+Zoe 2970g --------3980g
Lucia1604+Kamilka 2490g 2420g 4000g
Kometka+Lukášek 3600g 3690g 5030g
Yorki+Emma 2900g --------------- 3995g
Radkoun+Tomášek 3100g 3020g 4850g 5000g
Kráčenka+Bětuška 3730g--------- 4400g
Danulik+Tomášek 3330g 3380g 5450g
Evika12+Barunka 2449g 2600g 4000g
Dzanul+Kačenka 3600g 3240g 4340g
Sandra+Kája 3600g 3650g
Dandulka+Vojtíšek 3950g 3840g 4940g
Tulipan+Terezka 2850g 2700g
Nikitka+Matýsek 3920g--------- -5150g
TerezkaBrno+Anička 3300g 3130g 4420g

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.07.06 10:15

Tak konečně první!!!!jdu číst

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.07.06 10:23

Terezko, jeto vynikající a naprosto vyčerpávající. Tisknu si a ukládám k receptům až bude příkrmy dávat. Čeká nás to za měsíc a půl, tak se mi to krásně hodí. Tak díky.

Tady je pořád zataženo, tak nechávám tomáška spinkat a nakoupit vyrzíme klídně dneska později. Normálně mám doma studené nohy, to je zázrak.

Dám vám do galerky fotku zámečku, kde budeme mít hostinu:-)

MíšaN+Tomášek 10t+5d(přesně 2,5 měsíce)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 14.07.06 10:31

Moc pěknš sesumírované - uložím si to na podzim,. Tchýňka už sondovala, jestli budu chtít nějakou mrkev ze zahrádky a od sousedů biobrambory, tak už vím co s nimi.

Váha - psala jsem minmule v 9 týdnech 6,1 kg, asi se to zatoulalo.

Dnešní noc byla super, kojila jsem v deset, pak v půl jedné a pak až v pět. Sice mi málem praskly prsa, ale krásně jsem se vyspala.

Milli + Matýsek 2m+4d

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 14.07.06 10:44

Ahoj,

pekny denicek…

Nas plan je nasledujici: s tuhou stravou zacneme az v peti mesicich jako u Charlie i kdyz jsou holky na UM. Zda se mi to lepsi takhle. Cetla jsem ruzne nazory, kdy zacit pri UM a tohle byl takovy kompromis. A zacneme s kupovanyma sklenickama aspon prvni dny, protoze ditko stejne nesni vic nez par lzicek (pokud vubec neco) a nemam nervy na to se s tim drit, abych to potom vyhazovala. Ale potom je opravdu lepsi varit. Charlie nemela presnidavku uz skoro rok. Vsechno ma navarene.

Dnes v noci Zoe nechtele spat. Lukas s ni behal po spodnim patre az do dvou rano. A ted slecna samozrejme ma pulnoc a propasla papani.
Asi jsem prastena a nemam, co delat, ale vrham se na studium. Davam si rok na dodelani certifikatu z angliny. Uz ted se mi nechce, ale vim, ze neco delat musim…

tehulkaMisa - kdy chodite na ty vanicky??? My rozsirujeme Kenny aktivity o dalsi den, tak se treba nekdy potkame. V pondeli ma Charlie cviceni ve tri, ve stredu plavani o pul devate a od srpna zacina chodit do skolicky v patek dopoledne. V ten patek bych chtela mit vany se Zoe, tak uvidime, jestli mi to vyjde…

Terik a holky

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 14.07.06 10:47

Ahojky,
TerezkaBrno - deníček chválím, ikdyž s ním úplně nesouhlasím… maso by se mělo miminkům dávat co nejpozději (nejlépe až od 3. roku), protože obsahuje moc živočišných bílkovin a ty příliš zatěžují organismus, protože je miminka neumí trávit (problém i u UM), ale to je na každé mamince, jak se rozhodne. posílám odkaz, kde si můžete přečíst víc:

http://calendula.cz/…_kojencu.htm

děkuji za výpis potravin, na které mohou být alergie - vím na co si dát pozor…

v mikrovlnce bych taky nic neohřívala, protože se tím zničí všechny vitamíny a jídlo tak nemá žádnou hodnotu. Raději strávím víc času u sporáku :) my ostatně mikrovlnu používáme jen na ohřátí kafe nebo čaje… ani nevím proč ji máme jen nám doma zabírá místo v kuchyni :)

jinak u nás je dneska zataženo a poprchává, tak zase nemůžeme jít na dlouho ven :( kdy už se to počasí umoudří???
Kamilka pořád v noci pěkně spinká, takže se i já vyspím… :) strašně rychle roste… skoro by se dalo říct, že před očima… už to není to malinkaté miminko v porodnici… ale je pořád roztomilá a je s ní čímdáltím větší sranda :) povídá, směje se dokonce občas i se zvukem :) oddechuje si jako by chtěla říct „ach jo“, mračí se a dělá vtipné grimasy (po tatínkovi)

Lucka + Kamilka (dnes 10 týdnů!!!)

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.06 10:54

Ahoj,
deníček jsem ještě nečetla, až budu mít větší chvilku, Lucinka jen podřimuje, takže na to nemám klid.

TErik - na vany chodíme v sobotu dopoledne na 8,20, ale přemýšlím, že se přihlásíme do cvičení, ale že prý je plno, tak uvidíme.

Hlásím, že už nám očkování taky samo vyteklo a teď to vypadá mnohem líp, tak uvidíme, co dál.

Míša

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.07.06 10:58

Mili, nezatoulalo se mi to. zaregistrovala jsem to ale nevím jestli je dobré dávat každý týden. myslela jsem že bych teď dala až váhu v 3 měsíci. jinak se nám to za chviku nebude vejít na řádek. tak ale jestli chcete všechny týdny, může to tak být. myslím ale že na začátku když jsme to zakládali tak jsme říkali jen některé. nění to ale problém doplnit.tak mi dejte vědět a já se podle toho zařídím.

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.06 11:07

Tak už jsem stihla deníček přečíst - Terezko, moc pěkně napsané. Určitě se bude hodit, jsem zvědavá, jak si ty naše děťátka na to budou zvykat. Asi to bude ze začátku boj. No, snad to půjde dobře…

Míša

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.06 11:09

MisaN - jsem pro 3 měsíce, my např. jsme byli na prohlídce v šestinedělí a teď jdeme až v těch 3 měsících. Doma váhu nemám, takže bych to stejně nemohla doplnit. Možná nás takových bude víc.

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 14.07.06 11:45

my to máme taky přesně tak… k doktorce se mi takovou dálku nechce jenom kvůli vážení… takže půjdeme až na těch 3 měsících

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 14.07.06 13:03

ahojda holky,

nějak vůbec nepíšu, stíhám akorát domovský květníček, ale čtu každý den.

nám se daří skvěle, až na ty vedra. spinkání se nám ustálilo na jednom kojení v noci a vstávačka pravidelně v 5:30 což je na můj vkus kapku brzo. ale vždycky ho nakojím a vezmu k sobě do poslele a občas ještě na hodinku zabere. přes den taky spinká fajn, včera odpo dokonce 4 hodiny, ale to proto že dopo nemohl zabrat kvůli bříšku. teď se akorát po 2 hodinkách probouzí a zase mrská nožkama jak divej, prdíky zlobí.

taky začal řádit u prsa, hodně si je rozpil a teď ho rozčiluje, že stříkají a nestíhá polykat. obzvlášť když je unavenej a chce si jen cucnout a pak u prsa pěkně vytuhnout, tak šíleně vřeští, je to fakt vtipný:)

vzhledem k tomu, že plně kojíme a myslím, že do toho půlroku budeme, tak začneme s příkrmama asi až pak, nijak se do toho nehrnu, snad bude dost mlíčka. chci pak spolu s tím začít postupně odstavovat, abych taky občas mohla někam sama vyrazit a nechat malýho tatínkovi nebo babičkám.

jsem taky pro zaznamenávání váhy až ve 3 měsících, my taky dřív na kontrolu nepůjdeme. orientačně si ho vážím doma na digi váze, nejdřív já sama, pak s malým v náručí, jen abych věděla a přibírá teda pořádně.

pasení koníků nám vůbec nejde. sice na bříšku pobude a ani se moc nerozčiluje, ale hlavičku zvedne tak 2 cm a víc ani ň. pak buď cumlá prostěradlo nebo svoji pěstičku.

ale při nošení ve vzpřímené poloze už mu hlavičku vůbec nepřidržuju, to drží parádně, takže myslím, že ho koníci prostě nebaví než že by to nezvládl. musíme to kontroly kapku vypilovat, aby nás paní doktorka pochválila.

teriku, jak říkáte zoe? máte pro to nějakou zdrobnělinu?

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.07.06 13:47

Tomášek dneska zase krásně spinká, tak u přípravy nějakého zobání na večer stíhám i číst.

Včera jsme koukali s Tomem na nějaký dokumen a byla tam maminka se dvěma holčičkama a já jsem pronesla, že mají pěkný šatičky a tomáš odfrknul, že jerád že máme kluka a já mu povídám ať se mi nedivý, že každá ženská chce mít holčičku. tak mi řekl, že já budu mít 2 kluky. takže už se nebojí jít do dalšího mimča, což je supr pokrok. ale stejně dřív než za 4 roky to nebude.

A už jsem si také vzpoměla co jsem ráno chtěla. holky v únorňátkách a březňátkách si psala svá pravá jména a povolání před MD, přišlo m ito docela zajímavé, nechcete to taky zkusit? mě by docela zajímalo co která děláte.
Já začnu klidně se sebou. Tak jméno je jasný. mám vystudovaný obor podnikové hospodaření se zaměřením na zahraniční ekonomiku a pracovala jsem jako samostatná účetní v s.r.o. svýho pořád ještě přítele.ráda bych se k té práci vrátila. docela mě to bavilo a peníze taky nejsou špatné. Dcela uvažuju i o tom, že bych od nového roku nastoupila na částečný úvazek a dělala to doma, ale to ještě musíme probrat, jen si s tou myšlenkou tak pohrávám.

Tak když budete mít chuť, tak se přidejte.

tak já jdu zas něco dělat, tomášek už měl jíst, ale pořád spinká tak toho musím využít.

MíšaN+Tomášek 10t+5d

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.07.06 13:50

My byli vážený v 8 týdnech a teď jdem taky až ve 3 měsících. takže já jsem taky pro

 
JanaW
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.07.06 15:35

Ahoj holky, ja se jen v rychlosti hlasim, ze nestiham asi od stredy cist. Nada mi zacla nejak blbe spat, pres noci udela tak tri tri a pul hodky pak se rychle naji a pak stezi jeste dve a pak je to spis v desetiminutovkach spat nespat, tak nestiham. Navic mi ted prijede na tyden segra, tak mame nejake pripravy, tak se tu mozna neobjevim. Jdu jim napsat kudy sem dojet. Mejte se vsichni moc hezky Jana a Nada 5tt+2d

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 14.07.06 19:26

Ahoj !
K těm příkrmům moc pěkně,aspoň podle mě psala deníček Gothic https://www.emimino.cz/modules.php?…

Tak se nezlobte ,že jsem k vám tak vpadla a příkrmům zdar
KIRA z červenčátek 2005

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.06 21:06

Ahoj,
dnes jsem skoro celý den projížděla sportovní kočárky a golfky. Je to hrůza, zase vybírat kočár, i s hlubokým nám to trvalo dlouho.
Narazila jsem na nějaké debaty a tak, někdo z vás psal, že se mu líbí Inglesina Espresso - to mě taky, ale dočetla jsem se, že se nedají polohovat až do lehu, což mi asi vadí. O něco lepší jsou prý inglesina zippy (taky dražší) a z golfek ještě hodně doporučovali Jane energy, Per Perego Pliko P3 a Piere Cardin Ultralight. Tak třeba vám to někomu pomůže. Jinak ty espressa má nejlevnější JArka na master-e-shop, za 4390 kč.

Holky, v čem je nevýhoda trojkolek? (teda kromě ježdění do schodů). Manžovi se to strašně líbí a nějakou by chtěl, ale já z toho moc nadšená nejsem. I když ty sporťáky vypadají skoro všechny hrozně bych řekla a jsou taky pěkně těžké!!!

Tak ahojte, když budete mít nějaké rady či zkušenosti od někoho, tak sem s nima.

Dobrou noc Míša

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 14.07.06 21:45

Ahoj,

trojkolka - vis, ze ji mam a nedam na ni dopustit. Za prve s otocnym koleckem se s tim kocarem paradne manipuluje. Za druhe: v zime, kdy je neuklizeny chodnik a jen vyslapane cesticky, tak jsem projela i s kocarem, protoze jsme mohli jet jen po prednim koledku. Za treti: jezdime na bruslich. Za ctvrte: lip se mi s ni manevruje v MHD.

Espresso - mame taky. Jsem spokojena, ale urcite to neni pro deti mladsi 8 nebo 9 mesicu. Nejdou uplne do lehu a nemaji polohovatelne nozicky, takze je mam jen na rychle vypravy s Charlie do mesta. Navic v zime ve snehu nepouzitelne.

Terik a holky

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 14.07.06 23:17

Ahojky :-)

Terezko, díky za deníček - bude určitě moc užitečný, ale abych pravdu řekla, když si představím,že tak budu vyvařovat a přemýšlet, jaké patlaninky malému vymyslet, tak jsem straaaaaaašně ráda, že teďka JEN kojím a nic jiného bobek nepotřebuje :-)))

Chtěla bych doplnit jen naši váhu při propuštění z porodnice - máme tam jen čárečky :-) = takže 3760g a souhlasím s těma 3 měsícema, co se týče doplňování váhy.

MíšaN: Co se mě týče, tak mám maturitu na gymplu a pak jsem studovala 2 roky obchodně-podnikatelskou fakultu v Karviné, ale nechala jsem toho, protože to nebylo ono (chtěla jsem dělat původně cestovní ruch, ale trochu se tozamotalo a skočila jsem úplně jinde) a když jsem toho nechala, tak jsme měla štěstí a v zápětí jsem dostala místo u Eurotelu na značkové prodejně jako konzultant - s tím, že jsem tam před odchodem na mateřskou byla přes 5 let a 2 poslední roky z toho jako zástupce vedoucího. Práce to byla fajn - komunikovat s lidma (i když někdy byh některé taky pozabíjela :-) + nvé technologie v telefonech, ale jakmile Eurotel začal vlastnit Telecom a začaly se mobily prolínat s pevnýma linkama -přestávalo mě to bavit a tak nevím, jestli se tam chci po mateřské vůbec vrátit, ale uvidíme co bude za 3 roky - je to dlouhá doba a navíc s těma mýma studiema nemám vlastně zaměření, takže ani konkrétní směr, co bych měla dělat …

Byla jsem dnes na kontrole u svého doktora a jsem OK a asi si fakt nechám zavést to tělísko na 5 let a (teď si nevzpomenu kdo to psal, ale měla pravdu v tom, že ta cena je nyní už 6000), ale prý se to pořád vyplatí oproti práškům a je to bez práce a jak jsem se dozvěděla, tak ty hormony z tělíska nejdou do mlíka, protože jdou přímo a jen do dělohy, kdežto z prášků ano. A taky prý s tělískem se zeslabí nebo můžou skoro zmizet měsíčky a po vyjmutí tělíska se dá hned otěhotnět.
Takže do toho asi půjdem :-)

Mějte se zatím krsáně, jdu chrupkat za Matýskem

Kačka

 
ReNi
Povídálka 49 příspěvků 14.07.06 23:39

Ahojda,
moc nestíhám číst, jen bych chtěla opravit naše data: narodili jsme se 24.6. (ne 27.6.) a při propuštění jsme měli 3200g, zbytek později ;-)
ReNi+Jakoubek-20dní

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 15.07.06 07:35

Nikitko+ReNi mám opraveno:-)

Já jsem tak přemýšlela o té antikoncepci a nejsem si sice jistá ale možná to u mě mělo vliv na kojení. Od té doby co jsem si nechala dát tu injekci, tak tomášek začal prso odmítat a skončili jsme tak s přikojováním. 4 dny jsem se snažila ho u prsa udržet a pak jsem to vzdala. nevím to jistě jestli to má nějakou souvislot, ale možná ano. tak holky opravdu pozor na to. mě to teď mrzí že nekojím vůbec a kdybych to věděla tak jsem radši bez antikoncepce.

Jedem dneska k našim na oslavu narozenin, tak asi vyzkoušíme vodu v Mácháči. mamka mi pohlídá malého a my se půjdem svlažit. ještě jsme se letos nekoupali a vlastně v čechách už několik let. vždycky jsme jezdili k moři a nechávali si to na tam, ale letos nejedeme. tak uvidíme.

mějte pěkný den, já se ozvu asi až zítra.

MíšaN+Tomášek zítra 11 týdnů

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 15.07.06 08:57

TAk jsem se teď pěkně rozjela na mimibazaru. tam mají tolik krásných věcí, že prostě nejde odolat. tak teď počítač snad ani nezapínat. ale ty věci jsou tak nádherné, už se těším až budou doma. chudák pošťačka:-)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 15.07.06 11:13

MisaN - myslela jsem to původně tak, že u někoho je tam váha v 8 týdnech, tak abych neměla mezeru, protože my v 8 týdnech na vážení nebyli a u některých miminek to tam je. Ale máš určitě pravdu v tom, že nejlepší bude asi psát narození, propuštění, 6 týdnů, 3 měsíce atd. Prostě jen ty základní data.

Povolání - vystudovala jsem jazykovku v ČB a pak jsem pracovala do dneška ve 3 firmách - nejdřív jako sekretářka, pak asistentka a nakonec jako vedoucí sekretariátu. Hlavní činnost jsem ale vždycky měla tlumočení a překládání NJ a AJ.

Milli

 
ReNi
Povídálka 49 příspěvků 15.07.06 11:33

A ještě čas narození: 14,45h

S tou antikoncepcí je to děs, je fakt, že já ji nebrala ani před těhu a teď o ní neuvažuju, je to velký zásah do těla.
Jsem ráda že kojím, ale skučím u toho jako pes - malej je náruživej a hned v porodnici jsem měla boláky, teď už je to zahojený, ale jedeme přes klobouček, aspoň to tak nebolí.

Je, taky bych se šla někam vykoupat - ale dneska se konečně trochu ochladilo, takhle by to mohlo zůstat - sluníčko a přitom sem tam mráčky, větřík a žádných 30° !

Mějte se !
R.

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 15.07.06 12:55

Ahoj holky,

Kamilka má dneska spavou… pořád podřimuje a jen občas se na chviličku probudí :) stihla jsem odmrazit lednici…

povolání - já jsem vystudovala jazykovku, ale hned po maturitě jsem šla pracovat jako obchodní zástupce do firmy, která prodává koupelny. Moc mě to nebavilo… pracovala jsem tam 1,5 roku… víc jsem nestihla :) Doufám, že se mi naskytne lepší příležitost… vrátit se tam rozhodně nechci! Chtěla bych si udělat „vejšku“, ale nevím… to co bych chtěla se dálkově studovat nedá :(

tak já jdu ještě trochu poklidit a udělat si kojo čaj

Lucka + Kamilka

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 15.07.06 21:35

Hezký sobotní večer,

tak u nás ve Zlíně bylo dnes konečně příjemnější počasí. Sluníčko bylo dost často za mraky a pofukoval chladný větřík.

TerezkaBrno - moc hezký poučný deníček. Díky za něj.

Kometka - tak jsme dnes koupili hračku na kočárek. Nakonec jsem vybrali žirafu Aminu od Lamaze. Teď jí ještě musíme vymyslet nějaké hezké jméno.

MíšaN - ten zámeček na vaši hostinu vypadá moc hezky

My se budeme v poradně vážit až ve 3 měsících. Občas se doma vážíme stejným způsobem jak psala Irucha, první já sama a pak s malým v náručí.

Dnes jsme byli ráno ve městě nakupovat a Tomášek byl v kočárku moc hodný. Taky jsme se byli podívat v jednom obchůdku s kočárky. Prodavačka nám ukazovala sporťák Hartan. Vypadal docela dobře. Spousta různých drobných funkcí, ale ta cena - skoro 13 tisíc. Což je pro nás tedy hodně. Jsem ochotná dát 10 tisíc maximálně.

Povolání - vystudovala jsem obchodní akademii a skoro 9 let jsem pracovala v jedné firmě - posledních několik let jako dispečerka. Docela dost jsem tam vytrpěla a hodně dlouho jsem se chystala dát výpověď, ale nakonec jsem to vydržela, než se mi podařilo otěhotnět. Po mateřské už se tam rozhodně nehodlám vrátit. A protože bych chtěla mít druhé mimčo asi tak za 3-4 roky, tak se asi po 3 letech začneme snažit, a pokud se mi to do roka nepodaří, tak si budu hledat novou práci.

Užijte si zbytek víkendu s vašimi rodinkami

Danulik

 
Dzanul
Kecalka 111 příspěvků 15.07.06 22:16

Pěkný večer,

TerezkaBrno - pěkný a poučný deníček, příkrmy se nás začnou týkat už od září, jelikož sice kojím, ale dokrmuju Nutrilonem, tak se informace hodí. Akorát nevím, jak s tím masem, jestli dávat nebo ne. Názory se různí, asi si to bude každá z nás muset rozhodnout sama.

Jsem pořád v jednom kole, dnes jsem poslala manžela dopoledne s Kateřinkou na procházku a mezitím uvařila a upekla banánovou bábovku - tímto děkuji Míši za recept, bábovka chutná, tak si recept určitě schovám a zase někdy upeču.
Kasteřinka nám dělá pořád větší radost, směje se na celé kolo, začíná broukat, udrží v ruce chrastítko … dělá pokroky každým dnem.

Sportovní kočárek rešit nemusíme, protože máme kombinovaný kočárek Apollon Alux od firmy Patron Bohemia, nemůžu si ho vynachválit, jsem s ním maximálně spokojená. Dobře se ovládá, je poměrně lehký - 14kg, má velkou vloženou tašku, odepínací boudičku a je takový festovní. Akorát se mi jednou podařilo píchnout kolečko, ale spravilo to cyklo lepení.
Ale řeším teď jiné dilema - babyvak nebo šátek? S kočárkem je člověk přece jen hrozně omezený, chtěla bych něco na kratší pochůzky, když potřebuju něco vyřídit nebo zaběhnout do města nákoupit. Babyvak je špatný v tom , že váha dítěte spočívá jen na jednoum rameni. U šátku se děsím, že ho nebudu umět správně uvázat, když mi to nikdo neukáže. Máte některá zkušenost?

Co se týká mé pravé identity, můžu prozradit, že se jmenuju Jana. Studovala jsem všelicos a nakonec se živým něčím úplně jiným. Vystudovala jsem střední knihovnickou školu, potom angličtinu na jazykovce, pak jsem se dva roky živila jako nápověda v divadle, navázala studiem divadelní vědy na FF MU v Brně a skončila jako učitelka angličtiny na Taneční konzervatoři. Práce mě baví moc, ale jestli se budu moci do zaměstnání vrátit je ve hvězdách. Jednak každým rokem klesá zájem o studium, holt balet je řehole, takže se neví, jestli se škola vůbec urží. A hlavně druhé dítko bychom chtěli mít přibližně do tří let, protože už taky nejsem nejmladší a nevím jestli mi budou tak dlouho držet moje místo. Uvidíme, snad bychom hlady neumřeli a zase bych si dokázala najít nějakou práci, ale bylo by mi smutno po dětech a taky bezva kolegyních.

Tak se mějte hezky a užijte si neděle se svými blízkými, my se chystáme na procházku ještě s kamarádkou, jejím manželem a 10 měsíčním Péťuškou.

Ahoj Dzanul a Kateřinka, 2 měsíce a 3 dny

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 16.07.06 07:59

Dzanul, tak to je Kateřinka moc šikovná.ten můj lenoch si chrastítka an nevšimne natož aby ho vzal do ruky. začíná mě to docela trápit, tak ho snažím trénovat, ale stejně nechce. mě se chytne dobře jen co se ho dotknu, ale hračky mu nejedou.

Banánová bábovka: jsem ráda že chutná. my ji máme rádi protože není tak suchá.

Já tedy sporťák řeším, ikdyž Dorjan mi taky plně vyhovuje a je to kombinace a taky má jen 14 kg, ale tomášek bude mít o dost víc příští rok a tak lehčí kočárek je na místě. je víc skladný a víc z něho vidí ven. já ten co máme stejně budu prodávat, protože dítko chceme tak za 4-5 let a tak dlouho ho nemám kde skladovat. do sklepa ho nedám, tak jsme občas vytopení - klesá nám panelák dolů a tak kanál už je výš než vchod do baráku, takže jak víc zaprší, je tam voda a doma ho taky mít nemůžu, na to nemáme místo.takže jak začne býttrochu teplo, tak tomášek dostane kočárek nový.

Brouček mi spinká, tak jdu rychle žehlit .prala jsem si oblečení vel. 74 do které za chvilku dorosteme,tak toho mám požehnaně.

Mili, tak já vám to dám místo 8 týdnů tu váhu.

Tak mějte krásný den.

MíšaN+Tomášek 11týdnů

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 16.07.06 09:37

já bych s tím mase opravdu nespěchala… vždyť ho pak ty naše děti budou jíst dalších několik desítek let… (jestli se nestanou vegetariány :) ) a táta mi dokonce říkal, že se miminkům maso nikdy nedávalo, že je to jen výmysl dnešní doby. Ale rozhodnutí je opravdu jen na mamince…

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 16.07.06 09:43

Tak jsem měli zase super noc. Jedli jsme ve 22.30, v 3.30 a teď v 8.30. Jen už dáváme 150 ml Nutrilonu :-) Ta orientační tabulka dávek na balení mě rozesmává, podle ní by Anička hlady zbořila dům:-) Ale mám teorii, že ji píšou proto, aby maminky nevyděsili tím, na jak málo ta plechovka vydrží.

Tulení: konečně jsme se dočkali. Marek tvrdil, že je to úplně stejné jako před těhu a pro mě téměř taky, no našly se citlivější body, možná tam kde byly stehy. Jen teď musíme poctivě používat ochranu, představa dalšího mimi takto brzo je děsivá. Rozhodně chci 2 roky počkat.

Identita: jméno je jasné, a jinak je to bude znít až nudně. Na SOŠ jsem vystudovala Technicko-hospodářskou a správní činnost. Po matuře jsem se nedostala na VS, tak jsem šla na jazykovou. Během ní jsem začala chodit a žít s manželem a zvolila tak nezávislost. Od té doby až do teď, což je 8 let pracuju ve stejné firmě jako účetní na různých pozicích. Vlastně už nemám v rámci firmy kam postoupit. Stejně jsme plánovali rodinu a nechtělo se mi v 28 hledat novou práci, těhu se to vyřešilo. Nemám v plánu se tam pak vracet, ale kdo ví co bude za asi 6 let.

MíšaN: Dorjan je fajn. Teď sporťák neřeším, počkám na zimu, třeba budou levnější. Možná koupím nějaký bazarový. Jinak jediné co baví Aničku držet je pínečka a moje vlasy :-) Chrastítko zatím ani nemáme, pořád jsem čekala, že ho třeba dostaneme, ale …

Jen pro pobavení: Marek se nabídl, že si vezme krmení kolem 3 hod. Nejen že jsem ho musela budit, že už Anička kňučí, nachystat Nutrilon mu trvalo tak dlouho, že jsem ji zatím přebalila, to už fakt brečela hlady a pak se přišel zeptat, jak pozná, že chce ještě nášup (chtěla). Dokrmil ji a hned strčil do postýlky, jenže ona chtěla ještě chvilku chovat a šel spát. Tak jsem si ji vzala na 10 min do postele než úplně vytuhla. Takže Anička teď spí po dalším papání a Marek se od těch 4 hod. ještě nevzbudil. Ještě teď se tomu hihňám. Jsem zvědavá, jestli bude mít pocit, jak mi v noci pomohl :-))))

Tak se jdu taky nasnídat.

Terezka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 16.07.06 12:11

MisaN - taky už mám nachystanou velikost 74, ale řekla bych, že až nám Dr. ve 3 měsících ubere jednu plínu z širokého balení, tak možná ještě nějaké 68 oblékneme.
O kočárku taky přemýšlím, jen se zatím nejak nemůžu rozhoupat. Za chvíli se nám kluci do tašky nevejdou, tak zkusím rozepnou vepředu na tašce ty rohy, tím by se měla trochu rozložit a uvidíme. Další mimčo plánujeme tak za 2-3 roky a tak šoupnu kočár do sklepa - máme dost velký dům a celý podsklepený, takže je kam to dávat. Ale znáš to - čím víc místa, tím víc věcí na uskladnění se najde. Nakonec se nehnem a začnu taky likvidovat :-)

Jaké kupujete ty hračky na kočárek? Někdo tu psal o žirafce, ta se mi moc líbí. Matýsek už se v kočárku dost nudí, ale hračky ještě sám neudrží. Jen v postýlce bouchá do kolotoče (když se netočí, jinak sleduje) a v košíku má natažené chrastítko, tak do něj taky buší a chytá jednotlivé díly do rukou.

Včera se nám před koupáním konečně povedlo trochu popást koníky. Mamka mi poradila, abych mu držela předloktí u tělíčka. Jak se o něj má opírat, tak ono se mu pořád rozjíždělo a jak neměl tu oporu, tak mu ta hlavička nešla pořádně zvednout. Zato nohy má pěkně vycvičené. Na bříšku zvedne zadeček a nohama se odstrkuju, že by už chtěl lézt? :-))

Dnešní noc byla opět moc fajn, kojili jsme v devět, v půl jedné a v pět, tak jsem se pěkně vyspala. Jestli to takhle zůstane, bude to super.

Běžím se mrknout, co mi dělá na plotýnce polívka a v troubě masíčko, ale odpoledne zase nakouknu.

Milli + Matýsek

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 16.07.06 12:25

Ahoj,

k identite: jmeno je celkem jasne…studovala jsem puvodne gympl, ze ktereho jsem po dokoncenem rocniku utekla na Stredni podnikatelskou skolu. Potom jsem se dostala do Olomouce na UP obor Aplikovana anglictina pro ekonomii (nebo tak nejak se to jmenovalo), ale po par tydnech jsem si uvedomila, ze to neni to prave orechove a hlavne mi moc chybel Lukas, takze jsem skoncila na Statni jazykove skole, kde jsem stihla otehotnet s Charlie. Prace : zadna oficialni, jen moje doucovani, ktere mozna casem zoficialnim az si letos dodelam ty zkousky a budu moct brat vic penizku na dane, hihi…

Zoe dve noci po sobe spala naprosto ukazkove…Pres den mi krome poledniho spanku ale nespi skoro vubec. Nejradeji kouka na segru a krasne se u toho porad smeje…

Zlinacky: nemate nekdo zajem o hracky Lamaze??? Tchyne to trochu prehnala a mame jich podstatne vic nez je treba. Divala jsem se, ze stoji kolem 300kc…ja bych je dala za 100kc. Zadne vady nemaji. Mame tu zirafu, motyla, suk, kocku…vsechno jsou to ty zavesne…My se totiz topime v hrackach!!!

Terik

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 16.07.06 13:19

Ahoj holky:

Tak dnesni noc byla uzasna,musim se pochlubit,sice jsme prijeli hrozne pozde a Kacka se koupala asi o 2 hodinky pozdeji,mela jsem vycitky ,ale jednou snad to prezila.Byla ok

A spalam od 10.30 - 2.30 a potom od 2.30-5.30 a potom kojeni a prebalovani a potom jsme si s malou povidali a uz jsme na nohach,ale tak to bylo super.Paradne jsem se vyspala :0) To byla nejlepsi noc s Kackou,sice predevcirem byla hodne spatna noc,ale uz je to mnohem lepsi.

Jeste teda pres den nechce spat,spit tak nekdy 3× po 45 minutach,tak to je narocny nebo spi jen 3hodky v kuse za cely den.

Ale i tak je to mnohem lepsi,jsou dny ,kdy je dobre a noci a jsou dny a noci kdy to je spatny.

K identite: Jmeno je jasny Marketa.Ja jsem vystudovala obchodnuika petiletku s maturou,pote jsme pracovala jako recepcni v hotele,to me strasne bavilo,bylo to nejhezci obdobi po maturite.Prace me strasne bavila byla jsem s lidma a tak.Bohuzel ,uz takovou praci urcite delat nebudu.Po te jsme odleteli do USA,kde jsme 6 let. A tady jsem zezacatku uklizela domy ,byly za to super penize,a pote jsem ze zdravotnich duvodu presla na babysitter.To me moc bavilo,bylo to take super,necitila jsem se jako v praci,no a pote jsem otehotnela.
A nyni se chystame domu,druhe ditko Honza by chtel hned,ale asi se zblaznil,ja si nejdriv chci uzit Kacenky,a uvidime pofdle meho zdravotniho stavu jak to se mnou bude,mozna jak Kacka bude mit rok,zacneme se pokouset o druhe,ale ja bych chtela az by Kacka mela tak 2 roky.Ale to vse zalezi na mem zdravi.

Mam pocit,ze tento rok bude fofr,stehovani v zari domu do Cech,Vanoce koupeni bytu,potom svatba,staveni domu, mala bude mit rok a jeste k tomu bych mela byt znovu tehotna,to asi ne.Vse se uvidi.Nevim jak by nam to zase dlouho trvalo oterhotnet a chtela bych druhe taky tak kveten cerven,jsou to moc hezke mesice.

Jinak dnes jedeme nakupovat a vcera jsme byli fotit malouna pas,trosku se ji to nelibilo,a ja jsem nebyla moc spokojena,protoze ta pani nebo slecna,ji nekojikrat sahala na tvaricku tak jsem z toho byla pekne nervozni,moc mi to vadilo,protoze tam foti pise na pc a potm sahala na Kacku a jeste na tvaricku no ja byla na nervy.

Tak mi jdeme pomalu snidat,Kacku vyfesakovat a jedeme nekupovat,protoze zari je tady cobydup a my pojedeme domu hura :0)

Krasnou nedeli Vam vsem

Markyna a Kacenka

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 16.07.06 14:21

Čauky maminy,

teda Marky, to je paráda, že Kačenka tak krásně prospala noc. Hlavně je super, že ty ses konečně trošku prospala. Moc dobře si pamatuju na první noc, co Tomulka déle spal. Taky jsem se cítila krásně vyspaná. Přeju vám, aby už to spaní tak bylo napořád. Mě přes den Tomášek taky moc nenaspí, ale pro mě je důležitější, že chrupká v noci a tím mám více energie a síly se o něj starat a věnovat se mu přes den. Sice kvůli tomu doma nic moc neudělám, ale když přijde taťka z práce, věnuje se malému a já můžu třeba uklízet apod.

MíšaN - upekla jsem tvoji banánovou bábovku. Výborná. Už je půlka pryč. Takže díky za recept.

TerezkaBrno - chlapi tu péči o mimi prostě nezvládají tak jako my ženské, proto také jsme na mateřské my. Ale buďme rády za každou snahu a chvalme je za to.

Milli - žirafku na kočárku máme my a mě se moc líbí, tak doufám, že se bude líbit i Tomáškovi

Markyna - budete stavět dům? Sami nebo si ho necháte postavit firmou?

My trávíme neděli doma. Dopoledne tady byla tchýňka, byla s Tomáškem venku, ale foukal tam strašně studený vítr. Takže už dnes asi ven nepůjdem.

Hezký zbytek neděle

Danulik

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 16.07.06 14:48

Ahoj holky,
dnes byla super noc, Lucinka jedla v 20,30 a pak až ve 4,30!! I když já šla spát stejně až o půlnoci, protože příští neděli máme křtiny a potřebuju si ušít něco na sebe a kdy jindy, než po večerech že? Snad to stihnu. Taky jsem včera na tu příležitost Lucince kopila takové romantické růžové šatičky, tak už se moc těšíme. No, ale asi to pro mě bude záhul. Děláme odpoledne malou oslavu na zahradě, asi 20 lidí, tak budu asi celou sobotu vařit a péct a uklízet.

Ještě jsem chtěla ke kočárkům - bavila jsem se se ségrou, která už má taky 2 děti a říkala, že pokud vydržíme v zimě s hlubokým, tak by pak koupila jen golfky a když ne, tak na zimu nějaký ten sporťák. Takže asi počkám, jak moc Lucinka poroste. Jinak ještě říkala, že na golfkách je hodně důležité, aby měly spojenou rukojeť - to si myslím taky, protože se pak mnohem líp ovládají.

Markyna - to je super, že Kačenka už spí lépe a trochu si odpočineš. Máte toho na letošek naplánováno teda požehnaně. My taky chceme příští rok stavět, ale nevím nevím, jestli seženeme dost peněz - je to trošku větší pálka. Ale já se o to zatím moc nestarám, nechávám to na manžovi, ten je z toho úplně nadšený, že to může plánovat.

Tak nic, malá spinká, jdu rychle šít…

Mějte se Míša

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 16.07.06 14:55

Ještě jsem chtěla napsat o sobě (hlava děravá):
U mně je jméno jasné (těhulka už sice nejsem, ale nějak to nejde přenastavit, tak si tu přezdívku asi budu muset nechat do dalšího těhu…). Byla jsem rok na gymplu, pak jsem zjistila, že se mi vůbec nechce učit a šla jsem na učňák - na dámskou krejčovou. Pak jsem si ještě udělala nástavbu s maturitou - obor oděvnictví. No, a teď bych přes mateřskou taky chtěla dopilovat pořádně angličtinu.
Jinak jsem chvilku pracovala ve svatebním salónu, pak prodávala a před MD jsem pracovala v expedici ve firmě, která opravuje a prodává ruční nářadí!! (totálně mimo můj obor, ale bavilo mě to kupodivu)

Tak to je vše Míša

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 16.07.06 21:23

Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat, jestli se vám dítka občas hlavičkou zabořují schválně do polštáře či prostěradla - Lucinka mi to teď dělá docela často, tak nevím, jestli je to normální, nebo nějaká porucha. Hlavně když třeba kojím vleže, tak prostě každou chvíli tu hlavičku otočí dolů a tak nějak se zabořuje do postele, ale jen tou hlavičkou - jak kdyby se chtěla přetočit na bříško. Nevím, jestli je to normální. Dělá to i když kojím v sedě - prostě tu hlavičku otočí dolů a zabořuje se tam. Dělá to docela často, skoro vždycky, když leží na boku. BUdu ráda, když napíšete, jak vaši mimísci.

Dík moc a dobrou noc Míša

 
kracenka
Stálice 74 příspěvků 16.07.06 22:36

Ahoj holky,
hlásím se zas po delší době - vyrazili jsme na prázdniny k našim do Jižních Čech a na chalupě není ani signál pro mobil, natož taková civilizační vymoženost jako internet.. Bětuška tam mohla krásně chrupkat v kočárku na zahradě, babička a děda i teta s ní dělali různé špumprnágle, takže jsem si tam i bezvadně odpočinula. Taky tam na tom čerstvém vzduchu krásně povyrostla, takže se už nevejde do spousty krásných dupaček a bodyček a druhá babička jí dneska ani nemohla poznat.
Co se týče identity - pod Kračenkou se skrývá (překvapivě) Kateřina. Vystudovala jsem v Praze na FF vysloveně praktický obor historie-latina a už během školy jsem začala učit na jednom církevním gymnáziu v Praze latinu a pak i ten dějepis. Letos jsem tam přes různé peripetie, odchody a návraty působila už desátý rok. Vzhledem k tomu, že teď pár let pobudu doma, chtěli bychom ještě jedno mimčo tak za dva roky a vzhledem k tomu, že to na gymplu jde v poslední době od desíti k pěti (neschopné vedení, rozbroje ve sboru atd. atd.), tak nevím nevím, jestli se tam vrátím. Jo a před třema rokama jsem ještě začala dálkově studovat na Damu dramatickou výchovu. abych toho neměla málo…
Kračenka

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 16.07.06 22:59

Ahojky holky :-)

Myslím, že to byl fajn nápad, aby o sobě každá něco napsala - ty „životní příběhy“ jsou zajímavé a moc dobře se to čte :-)

Marky: Gratuluju k hezké noci s Kačenkou - vidíš = už se to zlepšuje a bude určitě ještě líp :-) A na tenhle rok toho máte opravdu naplánováno hodně, ale určitě to všechno zvládnete k velké své spokojenosti = budu držet palečky :-)))

My jsme dneska byli napřed u mé máti a pak u babičky = u máti jsem si chvilenku schrupla, ale jinak byl Mates celý den vzhůru a byl pořád nějaký nervózní a chtěl být pořád u prsu a když u něho nebyl, tak si buď nepsokojeně žužlal ruku s prstíkama jakoby pořád říkal „mám hlad“ a nebo kňoural. Odpoledne když už jsem 2 hoďky v kuse nedělala nic jiného než ho kojila nebo se snažila uspat (u prsa mi sice usnul v pohodě, ale jak jsem se ho snažila kamkoliv přemístit, tak začal protestovat a brečet), tak jsem ho zkusila dát do kočárku, že s ním vyjedu, i když „pojedeme s muzikou“, tak i přesto nezabral, prokřičel mi půlu cesty, pak jsem mu dala napít a myslela si, že se uklidní, ale prokřičel i druhou půlku cesty a tak se teď trochu děsím noci. Cestu domů od babi taky prokřičel a po koupání se mu spát taky nechtělo, tak pak už jsem to vzdala a nechala ho pořádně vytuhnout u prsa a pak už jsem ho jen přemístila do postýlky … Nechci ho učit, aby si zvykl usnout u prsa, protože pak by to s ním taky nemuselo být k vydržení, ale snad se tolik nestane, když sem tam ustoupím :-)

Mějte se zatím krásně a přeju co nejvíce prospané pohodové noci.

Kačka+Maťka

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 17.07.06 06:58

Ahoj holky,

Nikitka - tak u nás to bylo včera podobné… Kamilka měla nejdřív super náladu, ale po obědě to začlo… šly jsme na procházku, tam začla brečet, tak jsme se co nejrychleji vrátili domů… pak jsem ji měla u prsa až do večera :) nejhorší to bylo po koupání… to dostala histerický záchvat a nemohla jsem ji utišit, ale nakonec jsem ji uhoupala a zase nakrmila. Pak už to docela šlo - to jenom pobrekávala a před spaním zase začla… tak jsem ji nakrmila v leže v posteli a naštěstí usla. Přemísťovat ji do postýlky jsem se bála, tak jsme spaly spolu :)

Lucka + Kamilka

 
Zuzanica
Kelišová 6165 příspěvků 17.07.06 10:01

Zdravim, dlouho jsem nepřispěla, měli jsme teď prázdniny na chaloupce a pak nějaké lítání, ale dnes mám trochu časíku, ikdyž za chvíli zase razíme k zubaři :o)
Hračky. My jsme dostali darem od Lamaze kocoura a každý mu říkáme jinak. Já mu říkám Šustík, kvůli zvukům které vydává, manžel mu říká Mňauk a babička Carfield, tak nevím, myslím, že Žanetka si ho stejně časem pojmenuje sama, ale má opravdu úspěch, buší do něj pěstičkama :o) On mám na konci tlapky takové dva kroužky, nejprve provlíkla ruku do nich a pak ji už nedokázala vytáhnout, ale teď už to umí i zpátky a hlavně už je chytne a mlátí s ním :o)))
Kojení: Já zatím jen kojím a kojím, myslím, že mlíčka máme dost, protože malá krásně přibírá a stačí ji tak za 3 hodiny, tak doufám,že nám to ještě dlouho vydrží!

Kočárek: ten moc neřeším, protože máme dva a oba mají sportovní úpravu, jeden je na větších golf. kolečkách ( 8kolka) a druhý klasika na 4 nafukovacích.

váha: My byli na vážení v 9 týdnech a to měla malá 6.200g, takže fakt kojíme smentánkou :o))))) Takže v 8 týdnech asi 6 Kg? Přibrali jsme kilčo za měsíc.

očkování: Dr. nám teď dala na výběr klasické očkování nebo si zaplatit hexa vakcínu, možná jste to už tady řešily, ale pro co jste se rozhodly vy?

Těhulka Míša: s tím zabořováním hlavy dolů osobní zkušenost nemám, ale klučík kamarádky to dělá taky. My máme spíše opačný zájem, hlavičku nahoru a koukat, kde co lítá a někdy i při tom kojení, ale když už se chytne tak se zkildní :o)

osobní profil: Já se jmenuji Jana a mám za sebou textilní průmku, kde jsem se teda vůbec nenašla, pak jsem vystudovala vyšší zdrávku a po škole jsme pracovala už jen ve zdravotnictví :o) Nejprve jsem začala jako asistentka ve zdravotnických potřebách, ale to mě moc nenaplňovalo, tak jsem se začala naplno věnovat vystuduvanému oboru - dentální hygieně a pracovala v zubních ordinací, pak jsem se dostala na 2 soukromé kliniky v centru Prahy a tam jsem byla do těhotenství.

Mějte se krásně
Zuzanica + Žanetka 10 týdnů

 
Sionki
Kecalka 107 příspěvků 17.07.06 11:18

Ahojky,

Terezko moc pekny denicek, my zatim uspesne plne kojime, tak to pro nas bude aktualni az na podzim, takze si to schovam, at jsme pripraveni :o) Jak mam zkusenost s prvnim ditkem, tak budeme ze zacatku taky kupovat hotove prikrmy, protoze oni toho ze zacatku sni jenom trosicku a pak se opet pustim do vlastni vyroby, alespon tak se mi to osvedcilo u Terky :o)

Dneska jsme byli na 3 mesicni kontrole a na ockovani, tak mame 5,45 Kg a doplneni do denicku (v 6ti tydnech jsme meli 4,55 kg). Vsechno mame nastesti v poradku, Kubicek uplne bezvadne konickuje, sice ze zacatku se mu moc nechtelo, ale pokazde kdyz ho dam na brisko je to lepsi a lepsi. Dr. nas dneska chvalila a rikala, ze ma Kubicek jednicku s hvezdickou.

My ted toho meli strasne hodne tak jsem vecer jen odpadla do luzka ani jsem nemela cas cist vase prizpevky, tak to budu muset napravit. Terinka slavila 2 rocky, tak jsme delali velkou akci pro celou rodinu, grilovali jsme na zahrade a nechali jsme ji udelat veliky dort, na kterem mela postavicky z Medvidka Pu, protoze to tak ma v pokojicku, byl bezvadny, tak zkusim behem tydne vlozit par fotek do galerky.

A pak jsme jeli na chlaupu a odpocivali tam. Chodili jsme na boruvky a pomalu uz zacinaji rust hriby. V tech vedrech bylo mnohem prijemneji na horach nez v tom meste. Ja s detmi pres den ani nechodim ven, kdyz tak az k veceru.

Jinak se vam musim pochlubit, ze nas Kubicek uz spinka celou noc. Jak usno cca kolem 20:00 tak se probouzi az v 8:00 rano, takze jsem dosyta vyspana a odpocinuta. Nase dvouleta Terinka uz je cely den a celou noc bez plinky. Je fakt strasen sikovna a jak porad drista, tak to jsou takove hlasky, ze se s manzelem jen chlameme :o)

Uz se mi tu ozyva Kubicek na jidlo, tak musim jit.

Mejte se moc krasne pa Lenka, Terezka (2 roky) a Kubicek (3 mesice)

 
Evika12
Stálice 61 příspěvků 17.07.06 11:26

Ahoj Teriku, já bych třeba zájem měla, klidně bych Ti poslala penízky i s poštovným na účet. Zatím máme jen žirafku. Dík Eva

 
Evika12
Stálice 61 příspěvků 17.07.06 11:46

Ahoj maminy a mimísci,
tak nevím co bylo včera ve vzduchu, ale my měli to samé, celé dopoledne prokňukala a odpoledne jsme šli ke známým na 30-tiny a cestu tam proplakala, u nich byla taky taková ukňouraná a pořád u prsu a cestu zpět taky jen koukala a mrnčela a před barákem už ji bralo na spaní, ale v momentě jak jsme vjeli do chodby tak zase zpustila a tak jsme kňourali až do půl jedenácté a nakonec vyčerpáním usnula u mě v posteli u prsu, taky jsem měla strach ji přendat do postýlky ale zvládli jsme to. No a dneska mi připadá že to bude to samé. Od pěti od rána byla u mne v posteli a kňourala, teď naštěstí nachívli zalomila v tygříkovi, tak jsem zvědavá jak to půjde dál.

Jinak k mé maličkosti: Vystudovala jsem střední odbornou ekonomickou školu(která mě mimochodem vůbec nebavila), po matuře jsem šla do soukromé firmy známých jako asistentka - co vám budu vykládat rodinná firma, po 2 měsících jsem utekla. Pak půl roku pracák a na konkurzu jsem se dostala na odbornou referentku na vysokou školu, tam jsem pobyla asi 1,5 roku, když šéfčina spolužačka skončila na pracáku, musela jsem holt uvolnit toto místo :o(((, ale stejně jsme si tam moc nerozuměli, brali mě jako mladého a drzého fracka a jako poskoka pro všechno. No a náhodou zrovna odcházela jedna asistentka děkana do Prahy, tak jsem se tam šla zeptat a vzali mě hned, tam jsem působila 9 let, ale nevím jestli bych se tam chtěla vrátit, je to dost vyčerpávající místo a nemůžete moc brát paragrafy a nemocenské, takže i když jsem měla 39 tak jsem musela být za stolem s úsměvem na tváři, ale zase byly za to penízky :o). Jo a málem bych zapoměla, loni jsem dodělala vyšku - obor Podniková ekonomie a management, moc mě to taky nenaplnilo, ale hlavně že mám titul, hned se na Vás lidi v tomto okolí (myslím tím vysokou školu) dívají jinak - lépe - prostě berou člověka s maturitou tak nějak jako méněcenného a hloupého, proastě že jste káča hloupá někde ze střední. No a moje přání bylo vždy studovat architekturu, návrhářství, aranžérství, možná že se k tomu ještě někdy dostanu. Asi by mne nejvíce naplňovalo pracovat třeba v květinářství (miluji květiny a aranžmá) nebo třeba v aranžovně nebo taky jako návrhářka interiérů. Tak to vše, spadnu spátky na zem :o))))).

Boření hlavičky - malá mi to dělá u kojení taky, ale nevím čím by to mohlo být.

Tak jdu něco udělat, zítra čekám návštěvu, tak dokud malá pochrupuje ať aspoň poklidím prádlo.

Marky - neboj Kačenka určitě už najede na svůj rytmus a budou další hezké noci. Malá mi už spí i 8,5 hodiny v kuse a taky ze začátku to bylo nic moc. :o))). Jinak moc díky za podporu, ještě se ozvu :o))).

papa Evika+ zatím spící Barunka

 
Evika12
Stálice 61 příspěvků 17.07.06 13:37

Tak jsem to zakřikla, včerejší den se asi opakuje, ach jo.
 papa

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.07.06 17:36

Nikitka - takovéhle spaní/nespaní taky občas míváme. Uspím na ruce, položím Matýska do postýlky/kočár­ku/košíku a když ne hned, tak do deseti minut je vzhůru a musím zase chovat. Pokud ho nechám na ruce tak půl hodiny, dostatečně vytuhne a vydrží dýl.

Dneska jsme ráno byli na sociálce vyřídit konečně přídavky, pořád mi něco chybělo. Matýsek tam pěkně zahrál :-) Pak jsem ho dovezla mamce a vyrazila do města na nákupy. Můj taťka bude mít příští pondělí 55 let, tak bude oslava a chci mu nechat udělat hrnek s fotkou Matýska. Domů jsme přijeli těsně před čtvrtou a ze sedačky jsem Matýska spícího šoupla rovnou do kočáru a spal ještě skoro hodinu.

No už se zase začíná ozývat, tak běžím.

MisaN - taky jsem prubla tu bábovku, zrovna chladne a strašně lákavě voní :-)

Milli + Matýsek

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 17.07.06 18:17

Přídavky ještě taky nemáme vyřízené. Formuláře mám doma, ale manžel je musí mít potvrzené od 3 firem :-( Ale asi je čas to dotáhnout do konce.

Vy mě s tou bábovkou fakt dráždíte, s takovou ji taky upeču. Ráda bych zhubla ty 3 kg a Marek se nebezpečně blíží 100 kg, ale takto to asi nepůjde.

Anička se taky pěkně rozpapává. Už jíme po 150 ml 6× denně. A to nemáme ani 2 měsíce.

Milli, Nikita: taky uspáváme v náručí, jen k ránu si ji beru do postele :-)

Za chvilku se chystáme na pivko
tak pa

Terezka

 
ReNi
Povídálka 49 příspěvků 17.07.06 20:51

Ahojda,
tak jsem vše koneně přelouskala včetně komentářů. CO se týče příkrmů, taky doufám, že budu co nejdéle kojit, je to pro malýho nejlepší výživa.
Koukám s tím spaním jsme na tom podobně - malej včera usnul po 22hod, probudil se v 2.30h a pak v 5.45h. Zato potom nechtěl spát, tak jsem ho chovala na střídačku s manžou až do osmi… Potom zase vytuhl a probral se až ve 13h. Nevím jestli ho nemám budit dřív, nebo ho nechat takhle spát, co říkáte ?
Odpolko jsme se byli vyvenčit za tchýní, tak je z malýho úplně poprděná, pořád by ho muchlovala - přistihla jsem se , že mi to vůbec nedělá dobře, jako kdyby mi malýho brala… Máte někdo taky takovej pocit ? On je to takovej malej prďolka muchlací, ještě ani šestinedělí nemáme za sebou…
Jinak k mé identifikaci - jsem Renata (asi taky celkem jasný) a vystudovala jsem gympl, pak jsem chtěla na konzervatoř se zpěvem, ale po dvakrát mě nevzali (vždycky mi to uteklo o 1 místo, k vzteku, že ?), tak jsem se na ně vyprdla, šla na pomatur.studium němčiny (1rok), byla jsem jako au-pair v Německu, ale to mě nebralo a po 2 měs.jsem zdrhala domů. Nastoupila jsem do zahr.firmy s.r.o. jako referent obch.odd. - celní deklarantka + veškeré odbyt.práce. A tam jsem až do teď a snad se tam i vrátím - peníze nejsou nic extra, ale v HK se hrozně blbě shání práce, a máme supr kolektiv.
Nenašla jsem ten recept na banánovou bábovku, vypadá to lákavě, kde bych ho našla ?
No, malej usnul ve 20h, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží…
Mějte se !
R+Jakoubek-23dní

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.07.06 21:32

ReNi - kopíruju sem ještě jednou ten Míšin recept:
Banánová bábovka:

250 g polohrubé mouky
250 g moučkového cukru
250 g hery
250 g měkkých rozmixovaných banánů(právě ty černoušci jsou nejlepší)
4 vejce
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr.

Utřít tuk s cukrem, vmíchat žloutky, banány, mouku + prdopeč a nakonec tuhý sníh. naliješ do formy a hurá do trouby.

Už jsme půlku snědli, je fakt výborná. A hlavně není tak suchá, jako klasická bábovka.

S tím muchlováním jsme na tom podobně. A ještě k tomu u tchýně vždycky pláče. Ale to bude tím, že přijde vždycky navečer, on už je unavený a klidně leží v košíku a ona ho vždycky za každou cenu musí pochovat a pak se diví, že Matýsek pláče a nechce u ní být. Už jsem jí řekla, ať přijde dopoledne nebo dřív jak v šest večer, ale ona holt je paní podnikatelka a nemá čas. Mě je ho pak strašně líto, jak úpí a pláče a chce ke mě, ale ona si ho „užívá“, takže to musím alespoň chvilinku vydržet. Vždycky je mi při tom do breku - jak Matýsek pláče a celý zčervená a začne jakoby smutně houkat, mám pocit jako by říkal: mámo, proč jí necháš mi tohle dělat? No jo, člověk by za ně i dýchal, kdyby to bylo třeba, že jo?

Tak, jdu si dát trochu zmrzky a pak šupajdím do pelíšku než se mi vzbudí strávník.

Milli

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 17.07.06 23:43

Ahojky :-)

Sionki: Gratuluju k tak krásnému spaníčku - to jsi asi docela jedna z mála !! :-)))

TerezkaBrno: s těma přídavkama a papírama jsme na tom úplně stejně = manža to musí mít taky od 3 firem - 2 už má, ještě tu třetí … nějak se to pořád táhne, ale paní říkala, že se to dá dopočítat i 3 měsíe zpětně, tak na to máme čas ještě do konce srpna (byli jsme tam na začátku června)

ReNi: Taky jsme dneska usnuli v 8 hod., tak uvidím, jak to vydrží dnes nám :-)))

Jinak Matýsek byl dneska dopoledne hodný (protože jsme jezdili s kočárkem po venku), ale jakmile jsme po obědě zůstali doma, tak pořád ne a ne zabrat a zase klasika - buď pořád u prsu, kde usínala, ale samotnému se mu spinkat nechtělo a navíc se mu vždycky chtělo křičet, takže jsem si tak tak stihla pojíst aspoň polívku. Zato když jsem ho v 5 hodin vytáhla zase v kočárku ven, tak jen co jsme překročili práh domova (a to fakt doslova !), ta zavřel oči a spal celou procházku jak zabitý - že jsem se i dívala pořádně blízko do kočárku, jestli vůbec dýchá … :-)

A s tou bábovkou mě taky strašně lákáte, ale taky ještě nosím sebou 5,5 kg, což se mi ale vůbec nelíbí, tak s tím budu asi muset něco pořádně udělat, abych se sobě a manžovi líbila :-)))

zatím se mějte krásně

Kačka+Maťulda

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 18.07.06 06:32

Dobré ránko,

tak jsme ve 4.30 naposledy kojili a od té doby ten můj brouček nespí. Dala jsem ho na bříško a už pochrupkává. Ale jinak spinká pořád docela hezky.

S žirafkou na kočárku jsme moc moc spokojení. Teda na kočárku vlastně ještě nebyla, protože ji vozil náš taťka autem a až včera nám ji přinesl. Tak jsme ji zkusili pověsit na hrazdičku a Tomáškovi se moc líbí. Hrál si s ní a povídal. Snad ho bude zajímat i na kočárku.

TěhulkaMíša - můžu se zeptat, kde hodláte stavět?
Ohledně toho zabořování do polštáře - Tomula to dělá taky, buď do polštáře nebo zase nahoru na opačnou stranu. Je pořád u toho kojení strašně neklidný a někdy strašně pláče. Už to není při každém kojení, ale je to vyčerpávající.

Nikitka - jak jsi psala o procházce, že ti ji Maťka proplakal. Tak my jsme včera ráno vyrazili na procházku. Chtěla jsem jen na chvilku a také nakoupit. Vyjela jsem z domu a po pár metrech začal Tomášek strašně plakat, tak jsem to otočila a jela zpět. Říkala jsem si, že má možná ještě hlad, když teď v poslední době nechce moc jíst. Přijeli jsme domů, napít nechtěl, tak jsem ho uklidnila na balonu a pak jsem se rozhodla to s tím kočárkováním zkusit znovu. Vyrazila jsem na druhou stranu od baráku a po 20 metrech zase řev. Ale úplně hysterický. Vytáhla jsem dudlík, jenomže jak nám dudlík někdy výjimečně v kočárku fungoval, tak teď už u Tomáška s dudlíkem asi nikdy neuspěju. Tak jsem šla dál, i když mi není příjemné, procházet se se řvoucím kočárkem. Chtěla jsem přijet k řece na stezku, kde jsou lavičky, že zkusím malého pochovat. Vytáhla jsem ho z kočárku, ale bylo dost chladno a foukal vítr, tak jsem ho zase položila, otočila kočárek, že jedeme domů. Když jsme se vraceli, tak asi po 3 minutách křiku sám usnul. Než pořádně vytuhnul, tak ještě trošku zaplakal, ale pak už byl klid. Tak jsem to riskla i do obchodu a zvládli jsme to. Pak už jsem raděj jela rovnou domů.

Očkování - my jsme se rozhodli pro hexavakcínu. I když jsem četla, že i na tu bývají špatné reakce. Je to individuální - každé mimčo to snáší jinak. Ale protože máme špatnou reakci na očkování proti TBC, tak raději volíme „snad šetrnější" variantu.

Sionki, Terik, Ibu a ostatní maminky co máte 2 malé děti - obdivuji vás, že zvládáte péči o dvě dítka

MíšaN - jak tak čtu, ta tvoje bábovka má velký úspěch. Tak zase klidně někdo napište nějaký dobrý receptík, ať vyzkoušíme něco dalšího.

Sionki - tak to si Kubíček pěkně pospal. Tak takhle dlouho asi náš prďolka nikdy spinkat nebude.

Dnes možná pojedeme navštívit kamarádku. Má o 3 týdny starší holčičku a včera večer volala, jestli nechceme s Tomulou přijet, tak to ještě zvažuju. Tomášek má pořád problém s tím papáním, někdy fakt nechce jíst a strašně pláče, tak nechci aby celou návštěvu proplakal.

Vypadá to, že bude zase pěkné vedro. Včera jsem viděla předpověd a ve čtvrtek má být dokonce 34 °C! Hrůza. A to mi někdo říkal, že mají přijít snad nějaké čtyřicítky. Tak to už by mě asi trefilo.

Krásný den

Danulik + Tomula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Květňátka a Červňátka 2006 - téma Vánoce


Reklama