Květňátka a červňátka 2006: Jak se Matýsek vylodil jako CÍSA

Rodičovství

Ahoj holky, Tentokrát i já se s Vámi podělím o zážitky ze svého porodu díky tomu, že jsem si je zapsala ještě v porodnici do knížečky, kterou si píšu od začátku těhu, tak snad to bude dosti výstižné na to zlé už totiž pomalu začínám zapomínat a určitě se nebudu bát pořídit Matýskovi sourozence (I když ne hned :)

Začnu tak trochu „od začátku" :-)
Náš zázrak se začal třetí týden v září, kdy jsem zjistila, že mě příšerně bolí nohy od kolen dolů a nešlo s tím nic dělat - tušila jsem, že „něco není v normálu" :-). Koupila jsem teda 2 testíky (měli je v akci :-) a test udělala a vyšel mi negativní … Po pár dnech, kdy už i MS byla nějaká opožděná jsem se rozhodla pro ten druhý testík a ejhle = to sobotní ráno 24.9. se objevily 2 čárky :-). Určitě nikomu z Vás nemusím říkat, že ten pocit něčeho „nového" je nepopsatelný :-) = já jsem si ho vychutnávala ještě celý den, protože manža se i vracel z cest a já mu to nechtěla říkat po telefonu, tak jsem si celý den užívala toho pocitu, že to vím jen JÁ A NIKDO JINÝ :-). Taky jsem celý den špekulovala, jak mu to slavnostně sdělit = nakonec jsem koupila malé ponožtičky, takové malilinké miminko, které měli v hračkářství a spolu s testíkem mu to dala do pytlíčku jako překvapení :-).
Po 3 týdnech v práci jsem odešla na nemocenskou, protože jsem v práci celkem zhubla a nebývalo mi vůbec dobře a taky jsem si první těhotenství chtěla moc užít a chtěla být v klidu a pohodě doma. Díky zaměstnavateli, který mi toto umožnil jsem těhotenství prožila v klídečku a mohla jsem se zabývat sebou, miminkem a tím, jak se všechno za pár měsíců změní :-). Chodila jsem taky do kurzů, psala si poctivě porodní plány a přála si, aby tak, jak jsem v pohodě prožila těhotenství - tak aby stejně pohodový byl i příchod našeho drobečka na svět … to jsem ale ještě nevěděla, co nás čeká …

Termín jsem měla 29.5. a asi měsíc dopředu se mě pořád drželo nějaké tušení, že to bude dřív = možná jednak z toho, jak se to „rozrodilo na emiminu :-)" a taky protože jsem si moc přála, aby Kuba byl u porodu a prošvihl to tím, že bude na cestách.

Asi navždycky si budu pamatovat, že v sobotu 27.5. dávali v televizi Trosečníka - to proto, že jsme ho už několikrát chtěla vidět a nikdy se mi to nepodařilo a na začátku května jsem ještě Kubovi klavírovala, že mi ho musí nahrát, jestli budu v porodnici :-)
V neděli ráno 28.5. jsem se probudila a začaly mi mírné bolístky, které trvaly celé dopoledne - slabě a po chvilkách. Jako každou neděli jsme se s Kubou dívali na Svět 2006 a na Koření a Kuba se pak rozdíval na nějaký film na DVD a já mezitím chodila, prodýchávala bolístky a lakovala si nehty (jako bych už doopravdy věděla, že je to do porodnice :-)
V poledne jsem se rozhodla dát si vanu, aby se to teda buď rozjelo nebo uklidnilo a kontrakce pak teda začaly být pravidelnější. Začala jsem si to i zapisovat, ale asi po hoďce a půl mě to přestalo bavit, tak jsem toho nechala. Pořád to bylo ale tak nějak v klidu, protože bolesti byly slabé. Už jsem začala ale v předtuše dochystávat tašku do porodnice, věci pro Kubu a uvědomovat si, že Matýskovo vylodění by mohlo být co nevidět :-).
Asi ve 3 odpoledne mě Kuba zase donutil počítat intervaly a to jsme praktikovali až do odjezdu do porodnice - cca do 8 hod. večer. Už jsme i Kubovým rodičům nahoře (bydlíme v rodinném domku ve spodním patře) naznačili, že se asi chystáme a ti z toho byli celí paf, že už je to tady.
Od 4 hodin jsme se teda začali chystat oba, protože už i Kubovi docházelo, že dneska asi pojedeme … = dal si vanu, oholil se a pak i mě :-), u čehož jsme se pořádně nasmáli :-)
Já jsem dobalila tašky a nachystala Kubovi i svačinku podle instrukcí z kurzu a řádně sepsaných rad „Co dělat, až to na mě přijde" :-)
Volala jsem i své PA z kurzu, abych se jí zeptala na radu, jestli už máme jet nebo ještě vyčkat = ta mě poslala ještě jednou do vany a ať si svařím čas j hřebíčkem a skořicí a jestli to nepřestane, tak máme jet. Jak řekla, tak jsme udělali a před osmou hodinou vyjeli :-)
Ještě před odjezdem mě volal Kuba na balkon, že se mám jít podívat, že je venku nádherná duha, protože bylo zrovna po dešti :-)
Byla neděle večer, takže provoz malý, tím pádem jsme za chvíli byli v porodnici. Kuba ještě u vchodu potkal kamaráda, který byl svou známou zavézt taky na příjem, tak měl tendenci s ním vykecávat - až jsem ho musela usměrnit, jestli ví, kde to jsme a proč jsme jsem přijeli ? :-) a navíc si pak nechtěl brát ani svůj batůžek nahoru, že nás prý určitě pošlou domů, tak že se s ním nebude táhnout …
Na příjmu si nás (mě a tu druhou „známou") rozdělily porodní asistentky, řekly, jak si máme schovat věci a vzít si na porodní sál a taky obléct si košili, tak jsem si z těch volných skříněk vybrala ne „klasického andělíčka", ale modrou košili s rozepínáním vpředu (to jsem ještě netušila, že stejně většinu času strávím bez ní :-)
PA byla moc hodná, všechno nám vysvětlila, napojila mě na monitor - s tím, že ještě před tím mě prohlídl doktor a po jeho vyšetření jsme se dozvěděli, že možná stahy sice mám, ale že porodní cesty jsou málo připravené - že je to na nás = můžeme odjet domů, jestli chceme a třeba za 2 hoďky se vracet, nebo můžem zůstat a možná se to rozjede tady … a když ne, tak nás ráno pošlou domů sami. Druhá maminka je prý sice otevřená ještě míň než já, ale protože nemá odvoz, tak tady zůstane, protože je z daleka.
Po natočení jednoho a pak druhého (citlivějšího) monitoru a po vypisování porodopisu se rozhodlo, že to teda bude NAOPAK = druhá mamina jede domů a my ZŮSTÁVÁME. Doktor to totiž přehodnotil, že na monitoru „kopečky jsou", takže bychom se asi stejně v noci z domova vraceli za nima do porodnice.
Přáli jsme si nadstandard a ten byl volný (byli jsme tam snad asi jediní :-), takže to bylo fajn. Doktor mi doporučil, ať se snažím co nejvíc spát, abych načerpala síly, tak jsem se na to chystala, ale jak už to tak bývá = za půl hodiny bylo všechno jinak …
Stahy se mi začaly pěkně zesilovat, že spát opravdu nepřicházelo v úvahu !! Takže jsme s taťkou i PA hezky prodýchávali, vždycky jsem se Kuby při kontrakci pevně chytila za ruku a byla jsem strašně ráda, že tam je. Zkoušela jsem různé polohy, která by mi nejvíc ulevila, ale bohužel žádnou jsem nenacházela :-/ Ve sprše na balónu to nepřicházelo v úvahu - balón byl mým nepřítelem, takže žádné sezení ani opírání o něj naprosto nehrozilo a sprchu jsem od prvního okamžiku nenáviděla, protože mi kontrakce ještě zesilovala :-/ Byla jsem hodně často opřená o lůžko s rukama podloženýma pod hlavou a Kuba se mi snažil masírovat kříž, aby bolest polevila - ale někdy jsem mu zrovna řekla, ať toho nechá, protože zničehonic mi to bylo nepříjemné. Taky jsem od té 9té hodiny měla tendenci co chvíla chodit na velkou s malým průjmem, i když klystýr zatím nebyl a tak mě kontrakce dost často zastihovaly na záchodové míse, což taky nebyla „nic moc" poloha :-/ Pak jsem si ten klystýr stejně raději nechala dát, abych měla „čisté svědomí" :-) až budu tlačit a poseděla jsem si na záchodě pak ještě další asi ½ hodiny v kuse, protože to ze mě pořád odcházelo, i když jsem si už myslela, že dávno nemá co :-) A do toho ještě pořád kontrakce …
Pak jsem se s PA na chvíli domluvila na vaně, že se zkusím naložit, tak mi přinesla i trochu levandulového oleje rozmíchaného v mléce (pro lepší rozpuštění), ale moc dlouho jsem tam stejně nevydržela, protože mě měl přijít vyšetřovat jiný doktor.
Tak jsem odtamtud vylezla a chystala se na prohlídku a doufala, že mi už řeknou něco aspoň trochu pozitivního. Doktor přišel, představil se a byl moc příjemný a fajn, ale prý to ještě není ono, tak že máme vydržet (to mohlo být možná asi po 11té hodině). Tak jsme střídali polohy kvůli rotaci hlavičky - musela jsem být na lůžku na čtyřech jako pejsek, což nebyla vůbec příjemná poloha - vždycky, když přišel stah, tak jsem krvácela na podložku na lůžku, kterých se pode mnou vystřídalo celkem dost. Kuba chudáček u mě seděl a povzbuzoval mě, vždycky, když jsem mu řekla, tak mě držel za ruku a mě se to překonávalo daleko líp. Pak jsem kvůli rotaci hlavičky taky musela ležet na boku - chvíli na jednom, pak na druhém a napojená na monitor a to taky byla pěkně blbá poloha při kontrakcích. PA mě hodně často vyšetřovala, tak jsem vždycky čekala nějaký pozitivní přínos těch mých bolestí, ale většinou jsem jí na očích viděla, že pro mě nemá moc dobré zprávy :-/ Nejhorší bylo, když se mnou chtěla čekat na další stah, aby mohla zevnitř zkoumat, jak to vypadá a jak se bobek má - nebrala jsem to proti ní nijak osobně, že to dělá - ale chtěla jsem hlavně slyšet něco povzbuzujícího, že to jde líp, ale ta bolest byla mnohdy fakt nesnesitelná, že bez Kubovy podpory, kterému jsem vždycky chudáčkovi drtila ruku a kňučela jak malé štěně - že to strašně bolí - běz něj bych to asi nezvládla.PA mi po té kontrakci, kdy se mi prstama probírala asi někde kolem hrdla, řekla, že nám tam ještě kousek branky zbývá a proto to ještě není nachystané, což jsem slyšela velmi nerada, ale nedalo se nic dělat … (a tohle jsem slyšela bezpočtukrát !)
Během noci jsem popíjela jejich iontový nápoj, který PA přinesla - sice po troškách a kvůli vyschnutým rtům, které jsem z ustavičného prodýchávání měla - ale po jedné sprše, kdy jsem se vracela na lůžko a zrovna dodýchala jeden stah - se mi absolutně obrátil žaludek a Kuba - ač naučený z mého předchozího blinkání mi pravidelně vynášet mističku - mi ji tentokrát ani nestihl v té rychlosti jak to na mě přislo podat a já jsem asi celý svůj obsah žaludku = tzn. asi litr ionťáku vyprskla na lůžko, na zem, na sebe=na košili a ještě zbytek do té misky - bylo to bohužel všude, ale prostě jinak jsem to v té chvíli nezvládla = byla jsem ráda, že se vůbec držím na nohou …
Kuba byl ale opět skvělý - všechno po mě uklidil, vysvlékl mě z poblinkané košile a řešil s PA nové povlečení lůžka a vyptal mi novou košili :-) Říkala jsem mu, že já kdybych někoho viděla blinkat, že hodím asi taky a on se jen usmíval, že to přece nic není - že to byla jen voda :-) Celkově se i hodně ptal doktora i PA, když ho něco zajímalo a nebo to mohlo zajímat mě. Byla jsem za to moc ráda, jak se o mě a o malého stará a bojí …
Asi o půl třetí ráno přišel doktor, prohlídl mě a konstatoval, že jsme na 8 cm a že bychom mohli za pár desítek minut rodit = resp. Ptal se mě, jaký mám názor na pouštění vody a vysvětlil co a jak = a já, i když původně rozhodnutá si ji nenechat píchnout a „nevypustit tak bobkovi bazének", jak nám bylo řečeno v kurzu … - jsem v té chvíli fakt už přivolávala cokoliv co to urychlí a JAKKOLIV uspíší, protože už jsem toho měla fakt plné kecky, takže nakonec jsme si ji píchnout nechala - jen jsem doktorovi řekla, ať je na mě něžný :-)-(protože jsem slýchávala historky, že to bolí) a on opravdu byl, protože jsem to skoro vůbec necítila, jen pak jak ze mě ta voda teče …
Po zhodnocení doktorova pohledu jsem ale nabyla dojmu, že to není úplně OK, což mi hned doktor i PA potvrdili, protože voda byla zakalená, což značilo, že se asi ne vše děje tak, jak má …a začala jsem bát, že to asi zas až tak snadno nepůjde. Doktor na mou otázku KDY bych asi tak mohla rodit ? - odpověděl, že je možné, že to klidně může být i do 3, když se to dobře rozjede .. = S vidinou toho, že bych to mohla mít do půl hoďky za sebou jsem se trochu uklidnila, ale jen na malou chvíli, protože stahy mě začaly opět silně zaměstnávat a obírat o energii, které už moc nezbývalo …
Pak si už trochu útržkovitě pamatuju, jak jsem pořád hleděla na kulaté hodiny nad dveřmi a bylo 3:00, 3:15, 3:30, 4:00, 4:30 a pořád jsme byli tam, kde o půl třetí a na očích PA jsem stále viděla, že opět pro mě nemá žádné radostnější zprávy a zůstávali jsme stále na 8 cm a ty zatracené 2 se ne a ne pohnout :-///
Tak přišel opět doktor a nabídl mi opět po důkladném vysvětlení (což jsem oceňovala) infuzi oxytocinu, která by měla pomoct v tom konečném roztažení branky -s tím, že kontrakce zesílí. Sice jsem si je ještě silnější už nedovedla představit, jak to zvládnu, ale cokoliv, co by mi v té chvíli nabídli jako pomocnou berličku = jsem vítala s otevřenou náručí …
Kontrakce opravdu ještě víc zesílily a já po nich fakt začla těžce fyzicky odpadávat - do toho ještě to slavné polohování, aby se ta špatná rotace hlavičky upravila … = a bylo mi fakt všechno jedno …
Po asi ¾ hodině, když doktor s PA viděli, že to nikam nevede - volali pro nějakou „vyšší šarži" = pí asistentku nebo docentku, která potvrdila jejich výsledky, snažila se to se mnou rozebrat a navrhnout řešení = možnost dalšího postupu viděla v tom, že mi podají nějaké „spasmolytika" (něco jako epidurál, aby mi ulevili od bolestí a aby se branka konečně povolila na těch 10 cm) Jenže aby mi to mohli zavést, museli nejprve udělat krevní testy, které měli chvíli trvat = ta „chvíle" byla zhruba další ¾ hodina, kdy já jsem se kroutila jako blázen a pořád nic :-/. Taky mi zrušili ten oxytocin s tím, že nemá smysl a že se mi alespoň kontrakce zase zeslabí, ale slabší teda nebyly ani náhodou ! :-/
Mezitím mě PA opět poslala do sprchy a naložila do vany, což pro mě byla stejně nepohodlná pozice jako kdekoliv jinde = neulevovalo mi totiž NIC ! a když jsem pobyla chvíli ve vaně, tak se ve dveřích objevila anestezioložka, že byla povolána kvůli tomu mému podání léku, ale od PA jí vzápětí bylo sděleno, že výsledky snad vyšly s nějakým problémem a tak se dělají ještě jiné, takže ten anděl, který mi měl pomoci, zase odletěl :-///
Já jsem v jedné malé chvilce klidu, kterého se mi mezi stahy vzácně dostalo, volala na Kubu, jestli si mě chce ještě vyfotit naprosto zdecimovanou ve vaně, ale nedostalo se mi žádné odpovědi a když jsem se z posledních sil otočila - viděla jsem, že chudáčka Kubikulku už to zmohlo taky natolik, že z posledních sil zavřel oči na křesílku. Tak jsem ho nebudila - s tím, že jeho čas ještě přijde :-)
Za chvíli mě PA pomohla z vody a protože končila směna, tak mi představila druhou PA, která si mě přebrala a pomohla rozdýchávat na lehátku další stahy než mi teda přijdou píchnout to oblbovadlo. Kubu jsme už ani nebudila, protože veškeré mé síly odcestovaly do nenávratna - třepala jsem se z vyčerpání jako ratlík, tak mě PA uložila na levý bok, přikryla mě dekou, seděla u mě a pomáhala mi, jak to šlo, ale já už jsem jen tak stěží otevírala napůl oči - na víc už jsem fakt neměla síly … I kdyby mi v té chvíli řekli, že už to je a můžu tlačit - byla jsem se sílama naprosto na dně … :-///
Asi v 8 hodin přišla ta docentka s tím, že bohužel testy vyšly s problémem - mám strašně moc bílých krvinek, což je způsobeno nějakým zánětem, který v sobě mám, ale nedokáže říct z čeho, protože to může být víc věcí = tudíž mi ten lék píchnout nemůžou ! :-/// A proto se teda rozhodla, že uděláme císařský řez ! V tu chvíli mi to znělo jako rajská hudba, která mě vysvobodí z mého nekonečně trvajícího utrpení a tak jsem jen kývla na souhlas. To už se u mě objevil vzbudivší se Kubík a já na jeden jediný okamžik zaslzela, když jsem mu říkala, že teda jdu na toho císaře a hlavou mi na malinký okamžik proběhlo, jak MOC HO MILUJU a co kdyby to byl poslední okamžik, kdy ho vidím = když by se náhodou něco nepovedlo ..... V tu chvíli jsem viděla i slzy v jeho očích a začala ho uklidňovat, že to bude fajn …
Pak už to šlo ráz na ráz = Šla jsem se ještě na doporučení vyčurat a pak už mě PA odváděla na sál. Během toho „pochodu" mě ještě chytlo několik kontrakcí, kdy jsem se musela zastavit a rozdýchávat - až jsme přišli na sál, kde jsem se před ním musela vyzout, položili mě na lůžko a začali připravovat = fačovali nohy a taky přikurtovali ty nohy k posteli. Vždycky mi ale řekli, co právě dělají, což bylo uklidňující. Takhle naprosto vleže ty bolesti byly ale příšerné a rozdýchávat je děsně problematické, tak mi dali kyslík, a´t prý dýchám, že to pomůže. Ještě před tím než mi dali masku (šla jsem na celkovou narkózu, protože ty mé špatné krevní výsledky neumožňovaly částečnou anestezii), tak mi sestřička řekla, že mi musí zavést cévku, tak jsem ji prosila, ať je na mě co nejjemnější, protože jsem slyšela, že to dost bolí, ale odpověděla,že to bude jen chvilinku tlačit - a opravdu = nebylo to vůbec hrozné. Taky jsem slyšela, jak se doktoři baví a ta docentka říkala, že někdo nepostupoval podle ní správně, protože prý už od cca 3 hodin bylo jasné, že to vypadá na císaře a mohla jsem se trápit daleko míň …
A jak jsem si tak dýchala do masky a soustředila se, kdy přijde další stah, tak najednou mám okno … :-)

Probouzela jsem se v nějaké místnosti a slyšela hlas Kuby, že přijede odpoledne. Tak jsem ho ze všech svých sil volala a ptala se, jestli je Matýsek zdravý a krásný a jestli má vlásky … :-) - (před tím jsem totiž říkala, že za to utrpení chci, aby byl krásný a měl vlásky :-) a chtěla po Kubovi ukázat aspoň fotku, jestli ho vyfotil, když mu ho dali … ukázala mi nějakou příšerně vyfocenou, na které nebylo nic vidět, ale hlavně, že jsem slyšela, že je v pořádku, má 3920g a 51 cm … A pak jsem zase usínala z únavy … pak zpětně jsem se od Kuby dozvěděla, že mi malého ukazoval hned jak mě převáželi ze sálu na 4. patro pro šestinedělky, ale že prý jsem neotevírala oči = prý jsem jen zakývala hlavou, že je slyším, když se mě ptali, ale prý díky tomu, jak jsem byla předtím vyčerpaná, tak že jsem se z té narkózy probírala hodně pomalu …

Asi v poledne mi přinesli Matýska poprvé jednak ukázat a taky zabaleného v plínce jako vánočku mi ho přiložili vleže k prsům. Dali mi ho na bříško, protože jsem pořád ležela a probírala se pozvolna a ptali se, jestli ho udržím … Byla jsem tak ráda, že ho má na chvilenku konečně u sebe a byla moc šťastná, že se moc hezky přisál střídavě k oběma prsům :-) = (Měla jsem strach, že po císaři-jak se říká-bývá kojení problematičtější, ale doufala jsem, že když jsme si tak užili s porodem, že s kojením snad už problémy mít nebudem, což se naštěstí potvrdilo a jsme v pohodě = ´tuk ťuk :-)

Takže 29.5. 8:21 se nám narodil náš nádherný syn Matěj :-)
Procházím si to pořádně krok po kroku znova - teď po téměř 2 měsících a i když jsem byla ochuzená o některé zážitky, které mnohé z Vás měly možnost zažít a jsou asi nezapomenutelné (jako ten poslední radostný „kousek práce" s vytlačením, první křik a první pohled na toho malého tvorečka, který právě vykukl), tak i přesto jsem strašně ráda, že jsme to zvládli, jsme všichni zdraví a spolu … protože když se dnes dívám kolem sebe a do dnešní doby, tak zdravé dítě je opravdu ZÁZRAK a já si toho moc vážím, že máme zdravého krásného syna :-)

Kdo jste to dočetli až sem do konce, tak těm děkuji za sdílení našeho porodu a toho, „jak se Matýsek vylodil jako CÍSAŘPÁN" :-)

KAČKA-Nikitka

P.S. Chtěla bych ještě také tímto poděkovat svému muži, který celý porod stál při mě a moc mi pomohl a také všem PA, lékařům a sestřičkám ze Zlínské porodnice, kteří o nás pečovali jak během porodu, tak pak i na šestinedělí, protože byli všichni ochotní, vstřícní a milí :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Radkoun
Kecalka 176 příspěvků 19.07.06 07:45

A zase první, já jsem taková šikovná.
Radka

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 19.07.06 08:23

Druhá !!!!!!!!!!!!!!

 
Radkoun
Kecalka 176 příspěvků 19.07.06 08:42

Ahoj

Nikitka - Tak jsem dočetla popis tvého porodu a asi si si užila svoje co? Taky jsem se z těch 8 cm nemohla na těch 10 cm dohrabat, ale určitě to nebylo takový hrozný jako u tebe. Je vidět, že ženský vydrží všechno. Já bych chtěla vidět rodit naše manžílky:-))

MisaN - Tak ten Nutrilon A.R. asi funguje, protože takový krásný hovínko už jsem dlouho neviděla. A hlavně se o něj Tomášek postaral sám, ani jsem nemusela asistovat, našla jsem ho až po čuchu:-)

Pa Radka + Tomášek 10t+2d

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 19.07.06 08:48

Jé, tak že by? tak mi dej vědět ještě za pár dní, jak to pokračuje.Nám vždycky změna jídla pomůže na 2 dny a pak je to zas stejné. Díky

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 19.07.06 08:56

jé, já jsem dneska třetí…jdu si to dočíst :-))
zatím jsu u kontrakcí a je to „pohoda“
Nikitko, máš to moc pěkně napsané, tak radostně!

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 19.07.06 09:37

Takže čtvrtá. Niki, koukám, že sis taky pěkně užila :-( Je fajn vědět, že se o svého muže můžeš opřít. Takový zážitek vztah jenom posílí.

Noc nebyla zrovna super. Večer jsem dostala alergickou rýmu a Anička od 20.30 do 22.30 plakala - byl to takový zoufalý křik až skoro chraptěla. Nezabíralo nic, tak jsem ji úplně zoufalá nechala v zavince v postýlce, zhasla jsem a odešla do obýváku. Po 5 min byl konečně klid, vyčerpáním usnula. No a ve 2 ráno jsme se s námahou vykakali. Pak už naštěstí spinkala. Chudinku to muselo hrozně tlačit. Ono se totiž špatně chová, když vám neustále teče z nosu :-) Navíc z té alergie mívám teploty, kýchám 10× do minuty a za pár hodin jsem úplně hyn. Nechápu, že mě nenapadla jednoduchá věc, dát Ani Markovi :-) Příště. Trpím pocitem, že se o Ani nikdo nepostará tak jako já, což je pochopitelně blbost.

Tak se jdu najíst, než se probudí.

Terezka

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 19.07.06 09:38

Tak koukám jsem pátá, taky dobrý :-)
Terezka

 
kracenka
Stálice 74 příspěvků 19.07.06 10:46

Hned šestá, to se mi ještě nikdy nepodařilo!!!!
Krásně sepsaný deníček, Nikitko, to sis tedy užila, dojalo mě to až k slzám (a díky tomu jsem probudila Bětuši, která mi v poslední době dopoledne usne jen v babyvaku na břiše). Bětuška je v tomhle potvůrka, přes den jí většinou ke spaní musíme uhoupat nebo udrncat v kočáru. I když zrovna včera byla vzorná - tak dlouho si hrála s hrazdičkou, až z toho hned dvakrát vzorně vytuhla.
Jak jste psaly, že některým není příjemný, když vám tchyně či maminka mimčo moc otlapkává, tak to u nás naštěstí není tak hrozný, jen mi tchýňka občas předhazuje, že jí moc rozmazlujeme, přitom je první, kdo za ní běží, když zakňourá… Tchán měl včera premiéru, prvně si Bětku choval - tak to mi tedy moc příjemný fakt nebylo.
Všimla jsem si, že v předchozím váhovém seznámku jsme se rozpadly na dvě osoby - Kracenku a Kráčenku, tak nás prosím zase spojte. Jo a nejsprávnější varianta je Kračenka (Kačenka, co ještě nedávno byla Krátká :-)). To mi připomíná - MíšoN, úplně ti závidím ty vaše přípravy na svatbu, já se vdávala před rokem a kouskem a moc ráda na ty předsvatební i svatební zmatky vzpomínám…
Kračenka a Bětuška (dnes už 11 týdnů stará)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.07.06 11:06

Nikitka - to tě teda pěkně potrápili. Já jsem v 8 cm už mohla začít přitlačovat, ale měla jsem kompletně zašlou branku. Nedovedu si tak nějak představit mít ty bolesti, co byly ke konci, tolik hodin co ty. To bych asi tlačení nezvládla. Jak tu čtu ty spontánní porody, tak mě napadá, že mě to sice po vyvolání bolelo intenzivněji, ale ta kraťoučká doba to úplně vykompenzovala.

Kračenka - tchýně a tchán mi taky pořád říkají, že malého chováním moc rozmazluju a přitom ho sami chtějí neustále chovat, i když nepláče a ani to nijak nevyžaduje.

Včera nás zase pozlobilo usínání. Poslední dobou uspávám skoro dvě hodiny - vykoupu v 7, pak nakojím a do půl deváté nebo do devíti uspávám. Po začátku brečí, pak kňourá a když ho položím moc brzo, tak se rozeřve. Ale zato v noci spí moc pěkně, tak se to dá vydržet. Jen si musím veškeré aktivity (večeři atd.) naplánovat před sedmou.

Milli + Matýsek

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 19.07.06 11:38

Ahoj holky,
Nikitko, tak to jsi měla opravdu dost těžký porod.. úplně mě to rozbrečelo… ale určitě to za to stálo, viď… Příště to bude určitě lepší :)

Lucka

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 19.07.06 11:40

Milli, jak dlouho ti trval ten vyvolávaný porod? A proč ti ho vlastně vyvolávaly?

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 19.07.06 12:23

Já si taky neumím ani představit takhle dlouhý porod a tak dlouho bolesti a už vůbec jsem nemohla ležet. Já nemohla už po svých necelých 4 hodinkách bolestí, tak tohle si představit vůbec neumím a ještě když to pak stejně skončí císařem.

Musím jít vařit, tak se ozvu potom.

MíšaN+Tomášek 11t+3d

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 19.07.06 13:09

Ahoj

NIkitko - měla jsi to fakt drsný, taky si to nedovedu představit, tak dlouho bolesti, a ještě když ti nic nepomáhalo - polohy. Mě teda sprcha zachránila. A na monitoru jsem taky byla několikrát asi půl hodiny, tak vím, jak to bolí. Ale měla jsi opravdu dlouhý porod. Všimla jsem si, že jsme rodily přesně týden po sobě, taky jsme jeli v neděli večer…a taky ve Zlíně

Danulik - manžel dostal od rodičů zahradu, tak jsme to převedli na stavební pozemek. Je to tam jak bydlíme (pod Jižnákama), akorát až za potokem, takže dál od cesty, u kopce a docela blízko do města. No, ale uvidíme, jak to dopadne, nejradši bych vypadla už příští rok (nebo dřív, ale to nepůjde) - s tchánama vycházíme, ale stejně je to rodinné bydlení s nimi o ničem. Ale nevím, jestli budou prachy a tak. Zatím máme studii, vyřizujeme inženýrské sítě a až si necháme nacenit projekt, teprve uvidíme, kdy na to budeme mít a jestli vůbec. Je to hrůza…

Dneska Lucinka spala krásně a v noci papala až po 8,5 hodinách!! Ale ve dne pořád jí po 2 hodinách, což je podle mě hrozně často, tak se ji snažím zabavit po kojení aspoň hodinu a půl, aby pak usnula později a ten interval se protáhl. No, ale nevím, jestli to na ni zabere. Ale poslední dva dny jsme taky jacísi ukňouraní, přes den ne a ne zabrat - jak jste tady některé psaly. Takže asi to bude tím počasím.

Taky se mi udělala ragáda na prsu, takže teď kojení hodně bolí, ale chtěla bych to nějak překonat, pořád se mi nějak nechce do těch kloboučků, tak snad to bude OK.

Jo a děkuju za vaše odpovědi ohledně zabořování hlavičky. Asi to bude normální.

Tak nic, já jdu zase vymýšlet jídlo na křtiny. Míšo, zařadila jsem i tvoji banánovou bábovku, už se mi na ni moc těším.

Ahojky, pěkný den všem!!!!

Míša a Lucinka (v sobotu 2 měsíce)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.07.06 13:46

Ahoj, omlouvám se, že vám lezu do deníčku…byla jsem tu dokonce brzo ráno, když ještě nebyl ani jeden komentář, ale to jsem vám nemohla udělat-sebrat někomu prvenství:))))

Katko-no užila sis to dobře:/ ale máš zdravého chlapečka a příště už to dopadne zase naprosto skvěle! :)))
Až se ocitneš někdy v našich končinách, dej vědět, ráda vás s Matýskem uvidím:)
pa K.

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.07.06 13:58

Popisovala jsem to v jednom komentáři ve starším deníčku, vyvolání bylo kvůli počínající těhotenské žloutence. https://www.emimino.cz/modules.php?…

 
Zuzanica
Kelišová 6165 příspěvků 19.07.06 15:56

Nikitko: Moc tě obdivuji, jak jsi to statečně zvládla, když jsem četla začátek tvého velkého dne, tak mi to hodně moc přopomělo ten můj, taky mě chtěli poslat domů, ale kopečky byly a tak jsem také zůstala, když jsem byla na těch 8 cm , tak mi už taky dovolili přitlačovat, takže tam u se lišíme. ALe mě po 3 hodinách kontrakcí dali epidurál, právě abyc se ty cesty uvolnily a fakt to zabralo.ALe zvládli jste to skvěle :o) !!!!

Určitě zkusím tu vaší banánovou bábovku
Uý se na ni strašně těším, jen jsem se ještě nevážila, takže ani nevím jak na tom jsem.
Ohledně očkování jsme se teda rozhodli pro hexa vakcínu, asi i proto, že rekace proti TBC byla docela dost hnisavá a hojilo se to dlouho.
Taky už máte takový zvědavce???:o) My už nechceme na procházce jen ležet v kočárku, jakmile zastavíme, chci si sednout na lavičku a nechat proběhnout našeho pejska nebo jsme s kamarádkama na obídku, tak Žanda okamžitě spustí svou písničku a chce vidět.Neřve, ale já tomu říkám takové upozorňování na sebe, zkrátka nadává, že chce taky vidět, jakmile ji vytáhnu z kočáru ven, je klid, strašně se rozhlíží, vůbec nepotřebuje prso, které jsem jí zprvu nutila, protože jsem si myslela, že je hladová, zkrátka je jen tak společenská :o)
Zuzanica + Žanetka 10 týdnů

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 19.07.06 16:55

Ahojky,

Nitkitko,to byl teda „porod“ ten Tvůj porod!

Náš Vojta dneska dost řve, začlo to ráno když jsem vyrazila na nákup, protože manžel má dovolenou tak jsem chtěla aby pohlídal abych si taky nakoupila sama, pořád nakupuje on a co nenapíšu na lístek to nekoupí, takže když je někdy fofr půlku věcí zapomenu napsat a tudíž se nakoupí…Byla jsem pryč jen 45 minut, malý byl nakojený, přebalený protě jako jindy, ale jen prý jsem odstartovala ode vrat začal brečet.A od té doby v podstatě vříská celý den…Tak nevím, jestli je to tím že mě „necítil“ u sebe nebo tím vedrem nebo má zase bolení…No, zítra ho otestuju ještě jednou, v pátek děláme rodinné posezení na zahradě a už zítra přijede maminka, tak jí poprosím o hlídání a sjedu si do vedlejšího města nakoupit maso na gril.

Jinak dobrá zpráva, manžel má teď 14 dní dovolenou a vzal mi domu notebooka tak se budu vyskytovat častěji:-)

Tak hezký zbytek dne, já běžím duckat kočárek…

Dandulka a kluci

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 19.07.06 18:09

Ahojky,
Tomášek byl dnes celé dopoledne takový uplakaný. vůbec ho takového neznám.pak ale usnul a zaspal 1 krmení,takže mi 6 hodin nejedl. dneska jedl teprve 3×. ještě bude mít jednu baštu a konec. aky už ale jí 210 ml a ještě mi víská hlady. teď je pod hrazdičkou a víská na berušku, kterou tam má pověšenou. jeto jeho oblíbenkyně.

To tedy koukám jaký má banánová bábovka úspěch. a to je původně recept na velikonočního beránka, jen mi jsme si ho udělali na bábovku.
Tak já mám pro vás ještě jeden dobrý recept.

Buchta s pomazánkovým máslem

20dkg hladké mouky
20 dkg moučkového cukru
4 vejce
1 dcl oleje
1 dcl vlažné vody
1/2 prášku do pečiva

z toho upéct piškot a navrch:

2 obyč. pomazánková másla
2 šlehačky ke šlehání
3-4 lžíce cukru
dortové sypání(nejlepší je čokoládové)

  • ušlehat máslo s cukrem, do druhé misky ušlehat šlehačku do tuha. Potom smíchat a natřít na upečený piškot. posypat drobením.
    Dá se i do dortové formy, v tom případě poloviční dávky. je to docela zajímavá chuť, asi jako mascarpone kdo zná.

Tomášek se naučil novou věc, dneska poprvé držel chrastítko. hned jsem si to musela vyfotit. teď mu vypadlo a vzteká se.Tak s ním teď tříská do hraček na hrazdičce a je moc spokojený.

Jinak tady dneska bylo 51 stupňů na sluníčku a 34 ve stínu, takže jsme upečení.

musím se jít věnovat tomu svému zlatíčku, tak mějte krásný večer a zítra ty vedra nějak zvládněte, bude ještě hůř.

MíšaN+Tomášek 11t+3d

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 19.07.06 18:14

Ještě jsem chtěla říct, že jsem si u čtení deníčku vzpoměla kdy já jsem zjistila že jsem těhotná. Plánovali jsme to, takže testík byl doma, navíc jsem měřila Bt a když mi v den MS teplotka stoupla tak jsem ráno udělala test. vyšel pozitivní a já tomu nechtěla věřit .Tomáš ještě spal, tak jsem ho pak budila. Řekla jsem mu to ale až odpoledne. vyfotila jsem test a poslala mu MMS. tka mi řekl, proč mu posílám nějaký obrubník…pak jsme mu tedy řekla o co jde, tak začal skákat a běhat po bytě:-) docela byl legrační. pak hned chtěl jet k rodičům a já ho připitého vezla domů:-) strašně ráa na to vzpomínám. Bylo 31.8.2005

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 19.07.06 18:46

Ahoj,

Nikitko, byla jsi moc statecna…

Holky, ja se ted chvili asi odmlcim…mame doma nejake problemy. Holky jsou v poradku a moc hodne.

Terik, Charlie a Zoe

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 19.07.06 20:40

Ahojky holky :-)

Milli: s tím přitlačováním možná byl trošku problém, protože mi PA říkala, že jsem si asi při kontrakcích trošku přitlačovala a díky tomu se mi tam udělal otok, což byly ty proradné 2 cm a malý pak „tlačil hlavou do zdi“ a ještě měl chudáček špatně narotovanou tu hlavičku, která nešla dolů, ale čelem … :-/
A jak jsi psala o těch svých aktivitách, tak pro mě večer taky začíná až jakmile Maťulda usne = to teprve začnu gruntovat po celém dni, kdy jsem spoustu věcí potřebovla mít „při ruce“ a teď jsou potřeba uklidit :-)

Lucia1604: doufám, že příště by to mohlo být už normálně, protože bych chtěla zažít ten okamžik prvního výkřiku a pohledu na své mimi, jak se ze mě klube :-)
Dneska jsem se zrovna dostala k tomu, že jsem nerodila, protože jsem si byla nechat zavést to tělísko jako antikoncepci a při tom zavádění mě to i trochu zabolelo a doktor říkal, že díky tomu, že jsem měla císaře, tak porodní cesty mám jako bych vlastně ani nerodila (čemuž jsem se po tom prožitém utrpení v duchu musela „smát“ :-)

TěhuMíša: o tom „bydlením s tchánama vím svoje - přesně jako Ty - prostě "ve svém je úplně něco jiného“ … taky už se těším až v budoucnu (DOUFÁM) budu moci říct „to je jen naše“ :-)

Zuzanica: s tím rozhlížením to máme podobné, protože Matýsek je strašně zvědavý a taky by se pořád rozhlížel po světě :-) A někdy je to i tak, že ho pohled třeba doma v jedné místnosti přestane bavit, tak se s ním musí jít do jiné, kde má „nové podněty“ :-)))

Zítra jdem s Maťuldou zase na kontrolu, tak se pak ozvem :-)

Mějte se fajn a krásný večer ! :-)

Kačka+Maťulda

 
ReNi
Povídálka 49 příspěvků 19.07.06 21:32

Ahojda holčiny !
Teda Nikitko, máš můj obdiv ! Úplně jsem si vzpomněla na svoje kontrakce… Krásně jsi to napsala, až jsem se do toho vžila ! Asi taky něco sepíšu, abych se z toho vypsala, i když u nás to bylo celkem pohodové.
Dneska ti mimísci nějak řádili, náš malej už od noci, spala jsem jen 4 hod , až ráno po šestý si ho vzal manža na uklidněnou a odešel vedle do pokoje (máme jen 2 :-)) ),
tak jsem se dospala do devíti… Pak musel do práce, takže jsme osiřeli :-(
Byli jsme dnes na kontrole a máme 3660g na 25dnech - prý výkon, za 3 týdny 460g… Musím se ještě podívat na vaše údaje v min.deníčku a porovnat.
R+Jakoubek-25d

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 19.07.06 21:39

Ahojky,

tak Ani mi prospala téměř celý den, jen po jídle se chvilku vzteká, ale pak usne. Dokonce jsme dnes 2× kakali, jednou hůř a jednou úplně v poho :-) Tak doufám, že v noci to bude taky tak.

Milli: už vím, proč mi tvůj porod unikl. Nestíhala jsem číst, protože jsem druhý den ráno nastupovala do porodnice na vyvolání.

S tím zjištěním těhotenství to u nás bylo úplně super. První měsíc to nevyšlo a já byla dost zklamaná, tak jsme zkoušeli druhý a v den, kdy se měla dostavit menstruace jsem si hned ráno udělala test. A bylo to tam. Koukáme na to s Markem a říkáme si „páni tak je to tady“ :-) Bylo to tak snadné, až mě to zaskočilo. :-)

No nic, jdu koukat na Ally. Dobrou

Terezka + Anička

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 20.07.06 05:58

To já jsem sice rodila „normálně“, ale taky jsem byla ochuzena o ten první výkřik :( protože malou nakonec tahali kleštěma a hned jak ji vytáhli, tak rychle přestřihli pupečník a běželi s ní na resuscitaci :( tak doufám, že příště to bude OK (máma mě taky rodila kleštěma a ségra se už narodila normálně, tak snad…)

Lucka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 20.07.06 10:28

Nikitka - jo tak přesně z toho jsem měla obavy, abych nezačala tlačit moc brzo a neotekla mi branka. Jenže to se prostě nedalo. Připadalo mi, že tělo tlačí proti mé vůli, takže jsem nejspíš asi jen měla štěstí, že byla branka celá zašlá a neotekla. No v každém případě jsi si to pořádně užila, tak by si tě manžílek měl pěkně předcházet a hýčkat jako císařovnu (tak u nás v porodnici říkali maminkám po císaři :-))

Posledních pár dnů hrozně bojujeme s večerním uspáváním. V sedm vykoupu, pak nakojím, Matýsek trochu poklimbává a jakmile ho položím začne hrozně vyřvávat. Tak ho zvednu na pochování, každých deset minut musím měnit polohu, občas si s ním lehnout, dát cůcnout z prsa a takhle to jde s průběžným křikem až do devíti, kdy usne - nejspíš vyčerpáním. Už jsem zkoušela koupat dřív, dýl nebo koupat až dýl po posledním krmení, aby pak měl hlad, hodně se napil a usnul, ale nic nezabírá. Je to docela síla, nosit těch jeho 6,5 kg dvě hodiny. Snad se to časem upraví.

Milli

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 20.07.06 10:55

Ahoj holky,

Nikitka - máš porod pěkně sepsaný a musela sis tedy vytrpět. Hlavní je, že to dobře dopadlo a jste oba s Maťkou v pořádku. Je skvělé, že ti byl manžel velkou oporou. Na to zlé musí člověk co nejdřív zapomenout.

TěhulkaMíša - nezlob se, že se na to ještě ptám. Ten dům si chcete stavět sami nebo vám ho bude stavět firma? Budeme za pár let také řešit nové bydlení, tak mě to zajímá.

Milli - my máme taky občas problém s uspáváním. A Tomula už má asi také přes 6 kilo, tak vím co to je, když bolí ruce. Počkej ale, až bude mít třeba 10kg. To si ještě užijeme. Posilovna zadarmo.

Danulik

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 20.07.06 11:16

Taky se nám zhoršilo uspávání. Vykoupeme a nakrmíme kolem 19 hod. a pak Ani spustí křik. Zkusila jsem všechno, nakonec zabralo nechat ji křičet v postýlce a do 15 min je úplné ticho a spí. Je to trochu válka nervů, ale vím že ji nic není, že je to jen z únavy. Když ji totiž nechám na ruce, začne ji to být za chvilku nepohodlné, probere se a zase plače.
Ani je totiž trpitelka, ona se nevzteká, když je nespokojená plače. Tečou ji slzičky a vypadá fakt nešťastně. Docela to na mě zabírá :-)

Ještě o tom muchlování miminek. Asi mám fakt štěstí, to jak tu někdo psal, že mu babička pusinkuje mimi, to bych se asi fakt vztekla a vyrvala dítko z ruk.

Já mám trochu problém s mým taťkou. Je kuřák a nesnáším když se k Ani přiblíží s cigaretou na 5 metrů, i když je to na zahradě. Nemluvě o tom, když ji chce pohladit a nemá po kouření pořádně umyté ruce :-( Dávám předražené hypoalergení mlíčko, přestěhovali jsme se z města a pak mi u ní někdo kouří. To pochopitelně platí hlavně na ostatní kuřáky, protože taťku si zpacifikuju. Je to boj.

Dnes budu radši celý den doma. To vedro je děsný.

Tak zatím
Terezka

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 20.07.06 11:43

Ahoj holky,

milli - my koupeme taky tak v 19hod, potom hned krmíme a pak si ještě povídáme :) a tak. Malá je totiž zvyklá usínat až v 22hod… takhle nám to funguje suprově… takže bych to nelámala přes koleno a nenutila miminko spát, lepší je chvíli po koupání ještě počkat a dát spát až dýl. Tak to třeba zkus a uvidíš :)

kouření - na to jsem taky háklivá… manžel kouří, ale nikdy ne před malou a tak to dělá i návštěva (jsou v jiném pokoji - nemáme balkón) jinak bych je všechny zpacifikovala :) Já jsem taky kouřila, ale přestala jsem protože jsem věděla, že chci brzo mimi… když jsem otěhotněla už jsem rok a půl nekouřila… celé těhotenství jsem se vyhýbala kouři a teď mě dokáže naštvat, když jsme venku a kouř jde Kamilce rovnou do kočárku :(

Kamilka je teď dost neklidná - zřejmě z toho vedra :( chce spát a nejde jí to, tak máme puštěný větrák a uspávám v náručí… nic nestíhám… kojíme téměř pořád… snad už se to počasí umoudří!!!

přeju krásný (nejteplejší) den!!

Lucka + Kamilka

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.07.06 13:54

U nás se uspávání taky trošku zhoršilo. koupeme kolem 8 - záleží jak mu vyjde jídlo. celé nát to trvá i s hraním asi půl hoďky, pak se nají a kolem 9 - 9:30 usíná a spinká do půl 7 - 7 ráno. zjistila jsem, že mu ale vadí, když jsme po 19 venku. vždycky už pak začne brečet. tak teď chodímeh olt dřív, když je vedro. jemu to ale neva. dávám jen tílko a je spokojený.většinou jdeme v 5 a jsme do půl 7. trošku se prospí a pak jsme už jen na balkoně, kde je buď v autosedačce nebo na klíně. Tomášek to úplně miluje, vydrží i přes půl hodiny a jen kouká ven a vůbec mu nevadí že by měl jíst. v tomhle je zlatý,jídla se dožaduje málokdy. je už navyklý že máme po 3 hodinkách přiběhne s falškou a když ne tak pak teprve se ozve.

Kouření: Tomáš taky kouří ale jen na balkoně a už jsme ho i naučila že si pak automaticky myje ruce a vyplachuje pusu ústní vodou. možá to přeháním ale nesnáším když někdo kdo kouří jde k malému a už vůbec nechápu když jede ženská s kočárem a cígo u toho. takové bych pozavírala.

Koupila jsem dnes tomáškovi takové obyčejné chrastítko"zavírací špendlík" a on si s ním krásně vyhraje. strká ho do pusy a už přišel i na to, že když si ho na ruku provlíkne - nevím jak se mu to vždycky povede, tak že to taky rachtá a nemusí nic držet. prostě je to samý vylepšovák. pak vložím fotku až to stáhnu z foťáku a zmenším. musím ale počkat až usne.

jdu pokračovat v třídění věcí. vrhla jsem se do všech skříní a vyhazuju a vyhazuju. je toho požehnaně. ještě musím na tomáškovo věci, ty budu půjčovat kamarádce, která by měla za měsíc rodit.

tak pa pa a my se zas večer ozveme.

MíšaN+Tomášek 11t+4d

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 20.07.06 14:16

Ahoj holky,

venku je teda hrozně.Zlatě v baráku,ale když otevřu dveře na terasu, je to jako když otevřu dvířka do rozpálený trouby…Fuj.

Usínání - my jsme na tom s usínáním poslední dobou taky bídně. Koupem v 7, pak kojení, dlouho chování na pořádné odkrknutí, u toho se zašne tvářit jako že už chce strašně spát a jak se položí do postýlky, řve a řve, kroutí se, vyplivuje dudáka…Fakt nevím co chce, zkouším znova kojit, chovat, pořád dokola. Usíná až po deváté.

Dneska mi maminka nepřijela, takže jsme vzali malého ráno s sebou na nákup a totálně jsme mu rozhodili režim…Ale naštěstí ho to nějak zmohlo a docela spí. Tak nakládám utopence a peču piškotový koláč navrch s ovocem a zalitý pudinkem.
Zítra už se nám vrátí z prázdnin starší synek Matýsek tak mu chci připravit hezké uvítání. A odpoledne se k nám sjedou moji rodiče a sourozenci s rodinami a budeme grilovat a vůbec tužit rodinné vazby:-))Už se na ně moc těším, ale nejvíc na našeho Matulku, je tady bez něj už tak smutno…

Tak jdem na kójo, malý má žížu…

Dandulka a Vojtíšek 10+3

PS. V 9 týdnech měl malý 5730 gramů, tak to je do seznámku.Papapa

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 20.07.06 15:12

Ahoj Holky,

čtu každý den, ale nestíhám odpovídat.
Dneska ráno jsme jeli na výlet k mému obvoďákovi, poprvé jsem ocenila, že Lukášek vstává brzy - protože na krev musí člověk poránu. Pak nás Romča hodil do centra - chtěla jsem si nechat Lukáška zapsat do pasu. Stačí jeden formulář + 50,–Kč. A bez fronty to bylo napočkání. Holky kdo chcete cestovat, tak si to taky zařiďte. Jinak to pak bude každý rok nový pas pro mimíska.

Nikitka: fakt sis užila a jsem moc ráda, že máš zastání v manželovi a matýsek ti taky určitě vrací :-)

MíšaN: Banánovku jsem dělala už 2× a sklidila úspěch i u babičky-tchýně. Musím se přiznat, že poprvé v životě asi závidím - představovala jsem si že mě taky Roman požádá o ruku a že budeme chystat svatbu…ALE Moc ti to přeju. Díky ze email, ale je to tak nějak pořád stejné.

usínání : Lukášek už moc dobře ví, kdy se mu věnuju a kdy jenom vím, že je vzhůru. takže poslední dny taky bojkotuje usínání. ale my se nedáme. koupeme v rozmezí 20-22 a pak vždycky nakojím a uložím do postýlky. žádné nošení, protože když ho nosím chtěl by si povídat. takže položíme do postýlky a povídám mu pohádku, nebo jen tak co jsme zažili.
včera v noci v tom horku mi dokonce zase vstával nakojení v 1 a pak ve 4. a to už týden spával celou noc :-(

Lukášek už má 5600g v 8týdench, takže přibral dvě kila. No mám holt dobré mlíčko. a jsem za to moc ráda. kdybych měla do toho všeho ještě poslouchat kolik to stojí a chysata si lahvičky…

TerezkaBrno: Tvůj deníček jsem ještě nečetla, takže pořád nemůžu chválit :-))Včera jsem nakonec přemluvila tím emailem Romana a šel se mnou na tu výstavu. Byla moc hezká. Dokonce jsme měli v rámci vstupného přístup i na taneční recitál. Fakt hezký. A v rámci vstupného byl i vstup na vyhlídkovou věž na staré radnici.

těhulkaMíša: My jsem křtiny odložili, měli jsme termín teď 22.7.. Těším se jak napíšeš co malá jak to zvládla.

lucia1604: Máte s malou nějaké komplikace po těch kleštích?

No nic jdu si ještě na chvíli odpočnout. Lukášek taky spí. Vyprala jsem 2pračky už to bude suché. A večer jedeme k babičce chystat na sobotu na oslavu.

Papa Radka + Lukášek (skoro 2měsíce)

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.07.06 15:20

Mili, tak jsem si teď klikla na odkaz který jsi vkládala ohledně svého porodu a já to nějak propásla. uvědomila jsem si že jsem to vůbec nečetla. nechápu jak se to mohlo stát.to jsem ale tele.Tomulka mi spinká a jás ezaseod toho PC nemůžu odtrhnout. jsem děsná,zase nakupuju hadříky:-)

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.07.06 15:32

Vložila jsem pár fotek, ale aych nezahltila tak ty s chrastítkem nechám na příště. nějak moc fotím. už máme přes 500 fotek:-)teda skoro 600.

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 20.07.06 15:55

tak poslušně hlásím že jsem dočetla i minulý deníček.

Terezko, klobouk dolů jsi šikulka, všechno pěkně výstižně a racionálně.

Danulík: hračku ještě nemáme, vložila se do toho tchýně, že v garáži po klucích je jich dost…no ale tajně doufám, že teď v osbotu na oslavě nějakou pěknou dostaneme.

Terik: sice nejsem ze Zlína ale ráda si od Tebe nějakou koupím, až budeš mít čas napiš mi na email číslo účtu a můžeme zrealizovat takový soukromý mimibazar. tímpádem by mě to s poštovným mohlo vyjít tak na 130,–Kč.

moje identita: jméno už jsem několikrát prozradila, vystudovala jsem všeobecný gympl. moc jsem toužila po vysoké, dostala jsem se na VUTstrojárnu do Brna a na práva do Olomouce, no kvůli našim jsem šla na strojárnu…pak jsem se zamilovala ze strojárny odešla, poté co jsem si vyřešila soukromí jsem nastoupila do firmy kde jsem dělala obchodníka, sekretářku ve firmě která vyrábí ty festivalové stany a moc mě to bavilo - stále mě neopouštěla myšlenka výšky tak jsem dálkově začala dělat hygienu potravin na veterině (holt gympl je určitá všestranost). díky těhu jsem veterinu přerušila. odešla jsem do jiné práce a díky Romanové morální podpoře opět dělám VUTstrojárnu, ještě dva dny před porodem jsem byla na zkoušce…no a práce se stany jsem si užila co jsem nastoupila na mateřskou…takže teď kromě sžívacích problémů, které se snad „sžijí“ řešíme kdo bude pracovat, kdo studovat (Romča si chce udělat státnice) a k tomu se učíme radovat s dítěte…nevěděla jsem co to je pořídit si dítě s celou Romanovou rodinou, ale stejně bych neměnila…¨

Lulkášekl se ozývá…zatím pa.

Teď už se nenechám ukecat a budu se hlásit častěji. večer dám vedět, jak jsme v tom horku nakoupili na sobotu :-))

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 20.07.06 17:41

Ahoj holky,

Danulik - dům nám bude stavět firma, protože jsme se rozhodli pro dřevostavbu (teda manža se rozhodl, ale mě to vyhovuje) - je to něco jako ty montované domy, ale ze dřeva. Výhoda oproti normálnímu je to, že za 3 měsíce se můžeš nastěhovat. Znám totiž spoustu lidí, kteří stavěli zděný dům a svépomocí a už jim to trvá asi 5 let a pořád je co dodělávat. A na to fakt nemám nervy. A taky bratranec staví, hrubá stavba mu od firmy vyšla na milión a kdyby to dělal sám, tak by to bylo 800 tisíc, což podle mě v takové částce není až takový rozdíl (i když jak se to vezme že?). Takže my jdeme do dřeva, taky to tímpádem bude nízkoenergetický dům (kvůli lepší izolaci) a tak. Ale u stavby je nejhorší oběhávat úřady, to je fakt děsné, tolik papírů, podpisů a povolení. Ale nedá se nic dělat. TAky bychom to chtěli stihnout příští rok, protože pak se má o dost zvedat daň, tak se to prodraží. Ale uvidíme, vše záleží na tom, kolik dostaneme hypotéku.

Usínání - musím to zaklepat, ale Lucinka je naučená, že když ji položím do postýlky, zazpívám písničku, pohladím, dám pusinku…ví, že má spinkat. Občas je to sice s menším brekem, ale vždycky postačí dudlík. Nikdy ji neberu do náručí (pokud se nekroutí, že si chce brknout, nebo ji nebolí bříško - ale to už poznám), jen na ni potichu mluvím, vysvětlím jí, že už je moc hodin a tak, že musí nabrat síly na zítra a odejdu. A ona je pak v klidu, třeba 10 minut jen tak leží v postýlce a pak prostě usne. Doufám, že nám to vydrží.

Křtiny - určitě dám vědět, jak to dopadlo, koupila jsem Lucince růžové šatičky, tak se těším, jak bude krásná… ale oslavu máme na zahradě a má být v neděli 32 stupňů, toho se docela dost děsím. No, třeba bude aspoň pod mrakem, když mají být přeháňky.

Tak čaute Míša

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 20.07.06 22:52

Ahoj,
taky se v tom horku děsím jak to zvládneme. Lukášek dneska celý odpoledne probrečel, problinkal a prokojil. Nikam jsem nejela, Roman to zvládl sám. Šla jsem s Lukáškem ven až klesla teplota na 25stupňů a hned usnul a spí až dotěďka.

Tak jdu taky zkusit usnout.
Radka

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 21.07.06 07:10

Ahoj holky,

kometka - jediný následek kleští byla u nás novorozenecká žloutenka… Kamilka měla na hlavičce velkou modřinu - tak to bylo z toho, jinak nic, naštěstí… největší sranda je, že i já jsem se narodila kleštěma… a myslím, že to snad žádný následky nemělo :)

dneska se mi kamilka v noci probudila asi ve 2hod. To se už asi 2 týdny nestalo… ach jo… to bude asi tím horkem :( Ale dneska má pršet!!!! sice teploty okolo 36°C, ale vzduch bude možná dýchatelný…

zapínám větrák ať můžeme dýchat… doufám, že se Kamilka neofoukne - byla bych nerada, kdyby to odnesla třeba zánětem středního ucha…

jdu snídat, tak přeju hezký den :)

Lucka + Kamilka

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 21.07.06 07:58

Kometko, závidím 25 stupňů. tady bylo ještě v 11 večer 28 stupňů a přes noc to kleslo jen na 23. je tu vedro už teď ráno. jestli přežijeme tohle, tak už se nebojím jet příští rok s malým k moři. větší vedra tam nebudou.

Musím vyrazit r ychle do města, dokud se dá aspoň trošku dýchat.Pak se snad ozvu.

MíšaN+Tomášek 11t+5d

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 21.07.06 08:11

Dobré ránko,
u nás je dneska příjemně, je zataženo a dokonce spadlo i několik kapek.Tak jsem vystrčila malého na terasu do kočárku ať se vyspinká na čerstvém vzduchu.
Dneska se nám vrátí náš andílek, už se nemůžu dočkat až ho pomuchluju.:-) Včera jsem mu upekla tu banánovou bábovku od MíšiN tak jsem zvědavá jak mu bude chutnat.Mě chutná moc, co jsem tak uždíbla pár drobečků :-) Já dělám bábovku většinou z tvarohu, je krásně vláčná a vždycky se povede. A nakrájím do těsta na vylepšení kousky čokolády, to aby to nebylo pro Matýska tak jednotvárné.

Tak krásný den a já zase nakouknu.
Dandulka a Vojtík

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 21.07.06 09:42

Ahojky v pátek,

kouření - nesnáším. Nikdy jsem nekouřila a nemohla bych mít ani partnera kuřáka. Také nechápu matky, které vezou kočárek a přitom kouří. Je hrozné, že ničí vlastním dětem zdraví.
Na konci těhotenství jsem dost často cítila v ložnici při otevřeném okně kouř. Manžel zjistil, že sousedka nad námi kouří na balkoně a ten kouř jde k nám. Tak jsem řekla, že s tím musíme něco udělat, až bude Tomášek spinkat v ložnici, tak přece nebude čichat kouř. Pár dnů před porodem jsme sousedku potkali a manžel jí to vysvětlil. Ta paní dělá uklízečku v porodnici. První ráno na oddělení šestinedělí přišla uklízet a když mě uviděla, zmrznul jí úsměv na rtech. Ale pak už další dny se na mě usmívala a ptala se na malého. Teď v těch vedrech přes den nevětráme a když něco ucítím, tak rychle zavírám okno.:-(

MíšaN - to chrastítko „zavírací špendlík" máme taky. Teda asi. Jednou jsem ho koupila synovcovi a nakonec ho nedostal, tak je asi někde u mých rodičů. Zítra tam jedeme, tak doufám že ho najdu. Je takové fajn do ručičky.

Dandulka - tu grilovačku vám docela závidím. Taky bych si dala nějakou takovou dobrůtku.

Kometka, TěhulkaMíša - nedovedu si představit, že by Tomula sám usnul po položení do postýlky. Tak to u nás nehrozí. Třeba se toho také někdy dočkám. :-)

Kometka - v sobotu určitě nějakou hezkou hračku dostanete. Naše žirafka má u Tomulky velký úspěch.

TěhulkaMíša - ty křtiny si moc užijte. A ať se neupečete.
A díky za info o vašem plánovaném domečku. My plánujeme stěhování tak za 4 roky. Ještě nevíme jestli byt nebo dům. Taky záleží na financích.

Dandulka - závidím počasí u vás. Tady je opět příšerné vedro už od rána. Ach jo. :-(
Prosím,prosím - až budeš mít chviličku, písni sem recept na tvarohovou bábovku.

Holky - nevím, jestli jsem se na to už neptala. Fotíte dětičky s bleskem?

Danulik

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 21.07.06 10:10

Ahojky,

u nás se noční spaní zaběhlo 22.30 - 3.30 a pak 4.00 - 8.30. Dost mi to vyhovuje. Jinak pořád hodně spíme i přes den.

Danulik: fotíme s bleskem. Ze začátku, ještě v porodnici se mi z něj lekala, ale pak už to bylo v pohodě.

Tady je 26 stupňů, ale udělala jsem průvan, tak musím dokonce nosit ponožky :-) Dopoledne zvládneme doma a pak se přesunu na zahradu.

Dandulka: Ten recept na tvarohovou bábovku by mě taky zajímal. Kde vlastně bydlíš? Pár kapek a mraky už jsem dlouho neviděla.:-(

Zkusím něco vyžehlit dokud není vedro.

Pa Terezka

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 21.07.06 10:16

my fotíme bez blesku, světla je teď dost… v porodnici Kamilku někdo vyfotil s bleskem a ta se toho strašně lekla… ale až bude „tma“ tak ten blesk budeme určitě používat

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 21.07.06 10:20

teď spadlo v Liberci pár kapek, ale už neprší… jen je pod mrakem, teplo pořád nesnesitelné

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 21.07.06 11:18

To horko je fakt k zbláznění. Asi večřer malého svěřím taťkovi a sjedu se vykoupat do rybníka. Máme tu takový nový pěkný, ještě je čistý, jinak bych do něj nevlezla :-)

Lucia1604 - tak jsem to včera zkusila - v sedm koupání, pak kojení a hodinku jsme si hráli a pak po chvilce kňourání a poplakávání usnul. Tak to zase dneska večer udělám takhle. Sice to časově vyjde na stejno, ale oba si ušetříme spoustu nervů a pláče.

Matýsek zrovna pěkně spinká, ale v poslední době je to docela boj, uspat ho v těhle hicech. Nejhorší je, že má ještě pořád ten miminkovský tik a rozhazuje ručičky. Sice jen už výjimečně, ale většinou je to v takovém polospánku a budí se tím. Takže ho musím stahnout do zavinovačky, aby usnul a pak opatrně rozbalit, aby se nepotil. Uspávám proto zá:,–(ně na verandě nebo ve sklepě :-)) Tam je totiž nádherných 21-22 stupňů. Zato v obýváku máme pořád 23-24 někdy i 25. Hrozně lituju ty, co bydlí např. v paneláku v horních patrech na jižní straně.

Milli + Matýsek

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 21.07.06 11:36

tak to jsem ráda, že to trošku pomohlo :)
máte v obýváku docela příjemnou teplotu, my bydlíme v 11. patře a i přes větrák máme 29°C!!!

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 21.07.06 11:55

Milli: A já si lubuju, když se v bytě ochladí na 25 stupňů :-)
Terezka

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 21.07.06 12:07

Tak jsem si myslela, jak vás potěším, že tdy u nás jižně od Prahy už se ochlazuje, ráno to fakt vypadalo nadějně, dokonce sprchlo a bylo pouze 23 stupňů, ale ono se to mrcha úplně vybralo, mraky se rozplynuly a zas praží slunce…:-((

TerezkaBrno - bydlíme jižně od Prahy na Vltavě, Štěchovice…

Tak a receptík na tvarohovou bábovku:

4 vejce
250 g cukru moučka
350 g hrubé mouky
1 hera
1 měkký tvaroh
1 prdopeč
1 vanilkový cukr
citronová kůra z 1 citronu
2 řady jakékoliv čokolády (může ale nemusí být:-)) nebo třeba rozinky namočené v rumu

Oddělit žloutky a bílky, žloutky utřít s cukrem, postupně vmíchat rozpuštěnou ale ne horkou heru, tvaroh, mouku s prdopečem, citronovou kůru a tuhý sníh z bílků a vanilkového cukru. Nakonec přidám nadrcenou čokoládu. Pokud se zdá být těsto moc tuhé (někdy to dělá mouka když je starší) přidat trochu vlažného mléka. Nalít do vymayzané a vysypané formy a dát do předehřáté trouby.Peču cca 50 minut při 185 stupních.

Dobrou chuť a ať se dílo podaří:-))

Já tuhle bábovku dělám skoro každý týden, máme jí moc rádi. Taky nám chutná perník s takovým dobrým krémem navrch, tak když budete chtít, taky můžu napsat recept:-) Je to rychlé, dobré a je toho plný pekáč takže moji kluci dají chvíli pokoj:-))

Papapa Dandulka a Vojtík

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 21.07.06 12:44

Jé holky, tak sbalte miminka a přijeďte :-))

Náš dům navrhovala tchýně (je projektantka) a vymyslela to tak šikovně, že v zimě sluníčko přes velký francouzský okna krásně vyhřeje obývák, jídelnu i kuchyň.

 
kracenka
Stálice 74 příspěvků 21.07.06 16:22

V Praze (tedy alespoň na Žižkově) konečně prší!!!!! Hurá, hurá!
My jsme museli před horkem prchnout ke tchýni a tchánovi (v našem pronajatém jedna plus jedna se všemi okny na jih se nedalo přežít, teplota se tam blížila ke třiceti stupňům i při zatažených závěsech a zapnutém větráku). Tady se alespoň ve sklepě a jednom severním pokoji teplota drží tak na 23 stupních. Ale pátý den v kuse u dědy a babičky už mě trochu deptá. Minule jsem si tu pochvalovala, že je tchýně celkem v poho, tak to tak stopro neplatí. Včera mě vysloveně nakrkla, když zničehinic vrazila do pokoje s mokrou studenou žínkou a začala mi Bětku otírat. No nic proti mokré žínce, ale má se aspoň zeptat, jestli mi to nevadí, ne?A její rady se taky stupňují - např včera večer, kdy bylo v pokoji na padnutí, tak mi sdělila - nedávejte jí na noc to pyžámko (no to by mě asi nenapadlo, když sama padám horkem, zřejmě jí ani moje dvě vysoký nepřesvědčily, že nemám iq houpacího koníka…) A jé, koukám, že mi fakt trochu leží v žaludku. ao nás brzy čeká opačnej přesun než některé z vás - za chvíli bychom tu měli začít budovat půdní vestavbu, takže brzy permanentní bydlení s tchánovýma, chjo, jo…
Kračenka + Bětuška

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 21.07.06 18:24

Ahoj,

tak se konecne hlasime…Posledni dva dny opet se Zoe litame po doktorech, protoze minula stavka s prisunem potravy se opakuje. Breci a breci, ale jist nechce. Dnes byla na odberech, ale bohuzel se nepodarilo nabrat dost krve (a to ji rozpichali obe rucicky) a davali jsme konecne moc…Zatim mame jen dilci vysledky a zjistili jen chudokrevnost (se kterou vzhledem k zacpe s tim nic zatim delat nebudeme) a pry malo bilych krvinek, ale zatim to nijak neresili. V utery jdeme pro zbytek vysledku, tak jsem zvedava. Uz bych rada, aby to nase trapeni konecne zkoncilo…

Koureni - kourila jsem nekolik let a marne se pokousela prestat. Definitivne jsem prestala pri zjisteni prvniho tehu. Manzel koureni odjakziva nesnasi…A v pri­buzenstvu nikdo krome moji mamky nekouri, takze holky maji cisty vzduch.

Tchyne - haha, tak dnes jsem bouchla a morove ji zdrbala. Doma nedela nic…ja se ji staram o vsechno vcetne druheho nezletileho syna. Vsem peru, zehlim, uklizim…no proste krome vareni o vikendu je vsechno na me…a ona si dnes prisla dolu a zacala na me byt znacne neprijemna, ze mam nechany hrnecek na jidelnim stole…No, v tu chvili jsem byla znacne nepricetna a hned jsem ji to vratila…no des…nakonec prisla za manzelem, ze si mame nechat jejich barak a ze oni budou bydlet na chalupe…No…sran­da…reseni by to bylo akorat, ze netouzim po tak obrovskem dome…

Terik a holky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama