Květníček - díl 24. - Den D

Snažení
  • 12.09.05

Moje milé... Své původně zamýšlené téma dnešního deníčku jsem odložila na příhodnější čas, tak doufám, že mi prominete, když se dnes budu zaobírat „něčím jiným, něčím, co se aktuelně týká jen některých z nás, avšak i ty ostatní aspoň já tomu věřím k tomu mají co říct, neb si svůj den D již prožily, nebo si jej určitě „plánují ve svých představách.

První otázka, která mě k tomuto napadá, je s kým :) Nicméně - věřím a doufám - v tomhle máme asi každá jasno - přinejmenším v té podobě „s kým určitě ne".

Druhá otázka je kdy a vzápětí se vynořuje i kde.
První část ze svého pohledu komentovat raději nebudu, u nás je to poměrně složité a momentálně to záleží zejména na panu faráři. Z čehož jasně vyplývá, že já se budu vdávat v kostele - byl to vždycky můj sen. Naštěstí stejný názor na to má i můj partner :) Strašně se těším na zvuk varhan a květinovou výzdobu.

Oznámení
První oznámení v podobě žádosti o ruku máme za sebou. Maminka to (v dobrém) obrečela a i táta měl slzy na krajíčku, prstýnek se (zatím?) bohužel nekonal.
Nicméně svatební oznámení jako takové mě poněkud děsí, nějak vůbec nemám představu, jaké by mělo být. Vím jen, že chceme dvě - jedno „klasické" a jedno pro kamarády.

Šaty
V mém případě jednoznačně bílé… a dlouhé až na zem! :) Rozmýšlím se, zda s vlečkou a nebo s dlouhým závojem, v kostele by se to přeci jen vyjímalo - a družičky mám dokonce dvě, takže není co řešit.
Jedny šatičky mám dokonce vyhlídnuté, pojedu si je z Prahy vyzkoušet až do Hranic na Moravě. Ale jestli to nakonec skutečně vyhrají, je ve hvězdách.

Květiny
O tomhle jsem přemýšlela dost dlouho. Kytky miluju, ale vybrat si jen jeden (resp. dva) druhy, mi připadalo nad moje síly. Čas pomalu pokročil a já vím, že to budou růže v kombinaci s bílými fréziemi. Ale barva růží… červená mi připadá moc ostrá, žlutá příliš mdlá, stejně tak i „čajové růže". Momentálně se rozmýšlím mezi růžovými a „lososovými". A abych měla rozhodování jednodušší, odhodlala jsem se do toho vrazit pár peněz a barevnou kombinaci dostatečně předem vyzkoušet. První pokud přikládám současně do fotogalerie - osobně se mi to moooooooooooo­oooc líbí!

Boty
Kdybyste některá náhodou potkala bílé boty na středně velkém podpatku (cca do 6 cm), s plnou (a hlavně HLADKOU) špičkou a páskem kolem nohy, ve velikosti 40, dejte mi vědět - nějak se mi nedaří :(

Prádlo
Detaily tady rozebírat nebudu, ale podvazek to rozhodně jistí!!! :)))))

Prstýnky
Musím přiznat, že stejné prstýnky máme s partnerem už skoro 3 roky. Tenkrát jsem si koupila stříbrný prstýnek, který se mi líbil (je to takový zdobený kroužek) a on mi ho zabavil. No a já si (se souhlasem) o týden později koupila stejný…
Nicméně přítel ho dnes nosí na klíčích, protože mu byl poněkud těsný a pařila se mu pod ním kůže. Co se týče prstýnků snubních, bude to zřejmě kombinace bílého a žlutého zlata, s malým bílým kamínkem, který bude vsazený do trojúhelníkové prohlubně.

Dorty, koláčky, cukroví
Ještě, že mám kamarádku, která je vyučená cukrářka, a tetu z Moravy, která vždy pekla na všechny svatby v rodině… :))))
Koláčky si ale necháme upéct v pekárně, neb tradiční (alespoň u nás) jsou svatební koláčky vázané, plněné a především ne větší než nehet u palce na ruce.

Hostina
Jedna část svatebčanů žije 60 km východně od Prahy, druhá 60 km od Prahy na západ… Kde se bude konat svatební hostina, je zatím ve hvězdách…
Oslava pro kamarády se však bude konat cca 14 dní po svatbě a bude celovíkendová… :)

Další detaily
Zejména tady otevírám široké pole pro diskuzi. Napadá Vás některou, co (byste) jste považovala při své svatbě za důležité? Já nevím - třeba ozdoba na auto, zasedací pořádek, manžetové knoflíčky pro partnera, tácek na prstýnky… co já vím co ještě…

Ty, které to teprve čeká, budou za každý nápad vděčné. A Vy si připomenete ty krásné okamžiky jedinečného a zcela jistě neopakovatelného dne ve Vašem životě…

Díky, Metyska

PS: Ještě přidávám aktuální KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK:

TĚHULKY** (7)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + mimi (dubňátko) TP 6.4.06
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/TS 6,05(kys.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) TP 14.4.06
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,kys­.list) + Kulišátko (dubňátko) TP 16.4.06
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (kys.list,Gra­vital,Utroges­tan) + piškotek (dubňátko) TP 18.4.06
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko) TP 9.5.06

SNAŽILKY* (18)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 neoč.MS. 8.9.
kanadanka - /80/vd/ TS 6,05 neoč.MS 3.9.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 neoč.MS 9.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 8.9.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 19.9.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 7.10.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 posl.MS 24.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.9.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 15.9.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 8.9.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05, neoč.MS 12.10.
Luciphanda - /vd/TS 8,06
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05

SKORO-SNAŽILKY (15)
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 10,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(Nový deníček vychází v úterý od Metýsky, dále od cobbie, sunn, Karinn.)

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 8. 10. kolem 13.hod., U Švejka (naproti divadlu Gong) na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, Neffy, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek, Carisa
Kvetule25, Kopretinkaa, Berunka1, Cobbie
možná:
evik24, midnight, KLucka, Meggie, Semeda a ostatní

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 13.09.05 07:02

dobréééé ranko :-)
METYSKO - opravdu hezký deníček, připomělo mi to moji nedávnou svatbu, no nedávnou 01.10. už to bude rok !!! mohu-li říci ze své zkušenosti pár poznámek :
Oznámení - měli jste také dvě, klasiku pro babičky a pro přátele prííma recesi ručně malovanou :-))), dneska máš takovej výběr že je fakt složité najít mezi nimi to svoje…:-) Šaty - doporučovala bych asi s vlečkou, na fotkách to vypadá fakt úžasně, leč není to příliš praktické, ale nejspíš se budeš převlíkat, viď ? Já byla celou dobu ve svatebních, byly hrozně pohodlné, ale měla jsi pak vidět co jsem vracela do půjčovny !! :-)))
Květiny - no, to je asi nejsložitější kapitolka…miluju taky všechny druhy a kombinace…ale pro mě nakonec byla vodítkem barva výzanky a obleku mého mužíčka :-)), Bílé frézie určitě ano…barva nevěsty a ......růže v barvě ženicha či nějakých doplňků na tvých šatech…fotky pak hezky ladí
další detaily ?? no, je jich spousta, určitě to chce nějakého organizátora…hodně to pomáhá :-)))) byla jsem už asi na 5 svatbách…někde chyběl dobrovolník na myrtování svatebčanů, někde se nemohli shodnout kdo s kým pojede a jak, někde to či ono. Myslím, že nejlepší je mít někoho z rodiny-ségra, brácha který na vše dohlédne, aby ty sis to mohla krásně užít.
Nám se třeba opravdu dost osvědčil (zkušenost z předchozích svateb, kde to neměli) rozpis celého dne, který jsme zaslali spolu s oznámením. Nestalo se nám, že by někdo přišel pozdě, nebo tak.....vzhledem i ke zvykům ve vesnici lidé nebyli překvapení, když mi ukradli střevíček a nejmladší začal vybírat okolo stolu na „těžké manželské časy“…je toho spousta.
Jako úplně nejdůležitější na svatbě považuju zábavu…to ti opravdu utkví v hlavě a lidem jakbysmet !!! Chce to nějaké tahouny, co roztancují i babičky, tetičky a tak…určitě soutěže, potom na tvojí svatbu nikdo nezapomene :-))))))), víš nikdo si nevzpomene co jste jedli nebo pili nebo c jste měli na sobě a tak, ale to že se dobře bavili, to si budou pamatovat všichni :-)))
Opravdu vám přeju aby jste si to užili, u nás ještě po roce se smíchem vzpomínáme jak jsme řádili a jak paní v půjčovně koukala na ty vyválené šatičky :-))
Kopretinkaa

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 07:22

krásné ráno květničky,
Metysko, deníček pěkný, ale připomíná mi to svatební www stránky. Hlavně si všechno udělejte podle sebe a nenechte si do toho mluvit. Je lepší mít prvně jasno spolu a pak to teprve říct rodičům. A hlavně nikdy se nemůžeš zavděčit všem, tak hlavně ať se to líbí vám a užijete si, je to váš den.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 13.09.05 07:46

Ahoj čunečky moje, jak je? U nás leje a leje…
Neffy - tak třeba se to obrátilo a u vás je hezky!
Metysko - díky za hezký deníček. Je pravda, že většinu holek už svatba nezajímá,ale z časového hlediska (prásknu to na Metýsku - chtěla napsat takové shrnutí co se v našem deníčku událo přes prázdniny - je s tím hrozně práce vše dohledat!), tak zvolila lehčí téma a deníček je pěkný. Díky za ochotu k psaní Metýsko!!!

Tak co testovatelky? Kdy se do toho vrhnete? Jsem netrpělivá.
papa sunn

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 08:27

Dobré ránko ovečky.

Metysko hezký deníček.
Já už mám svatbu za sebou přes 3 roky. A když si na to vzpomenu zpětně, jak jsem chtěla mít taky vše dokonalé a hezké, ale nakonec bylo všechno trochu jinak… …ale člověk to pak pozpátku vnímá tak, že jsem ráda, že to vůbec hladce proběhlo a nějaký prkotiny typu že mi neladila kytka s kytkami na stolech, že muzikati dělali zbytečně dlouhé přestávky, málo se jedlo, protože bylo vedro, že se naši pohádali a na svatbě se spolu nebavili…atd. je mi už dnes spíš k smíchu.
Nikdy to nebude přesně takové jak si to vysníš…vždycky bude spousta kompromisů…tak to prostě je…Takže se s tím zbytečně moc do detailů nezatěžuj, protože stejně bude spousta věcí jinak…
Přeju ti krásnou svatbu a šťastný start do maželského života! :o)

Dnes jsem tak strašně nevyspaná a je mi dost špatně, že bude zázrak jestli to tady dnes vydržím…

Holky marodné brzo se uzdravte, Iruš ty se moc opatruj a pozdravuj Bubáčka, určitě všechnno krásně zvláde. Hodně odpočívej, spikej a bude zase dobře!

Holky testovatelky, nenapínejte nás moc dlouho! Už by to chtělo nové //!!!

Všem přeju krásný den a lepší počasí než je na Moravě…v noci byla strašná bouřka, lítali hromy a blesky…

Meggie + Kulišátko 9+2tt

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 13.09.05 08:33

midnight - ms nedorazila???? to je moooc dobře a kdy budeš tedy testovat

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 13.09.05 08:57

Ahojky holky:)
Metysko mě se tvůj článek moc líbí,protže jsem si vybavila naší svatbu a zavzpomínala.a taky manžel dělal o víkendu rozvoz na svatbě kamaráda,tak jsme se vrátili o dva roky zpátky v čase a vzpomínali,co nám na svatbě chybělo a naopak:)

Musím říct,že nám se svatba povedla,i když sice taky neklaplo všechno na jedničku.Měli jsme skvělé svědky,kteří se nám postarali o zábavu,já si pro manžela přichystala překvapení v podobě cikánky/mé dobré kamarádky/,která mu přišla ztropit scénu,že od ní utekl..musím říct,že to byl skvělý herecký výkon a všichni se dobře bavili.taky jsme měli hodně soutěží a nakonec se konal i únos nevěsty:) Domů jsme ze svatby odjížděla jako z dobrého plesu,v sedm ráno…ale stálo to za to:))

iruško-pořádně se vylež,hodně čajíčkuj a odpočívej..

radunko-ty budeš teda krásná!!!!!!!

jdu něco tvořit
pupula

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 09:13

tak jsem jakžtakž prošla minulí deníček a ještě se vrhnu na starší, ale komentuji spíš to aktuálnější.
Irucho: je mi líto, že tě chytl bacil, ale určitě bych se poradila s doktorkou a vím, že je nejlepší to vyležet, což děláš, to tě chválím a paralen se myslím může, tak se drž a kdybys šla k doktorovi, tak dej vědět, co ti řekl, ale kamarádka, hlavně brala C a čajíčky a ležela v postýlce.
Soni: s tím otcem mi je to líto a snad tě to moc nebude ničit. Ale uřady jsou někdy hrozný, tak se obrň trpělivostí.
Cariso: to máš špatnou dietu, nikde jsem se nedočetla, co se děje, ale taky přeji rychlé uzdravení a raději kilča navíc, než marodit. Ať se vyhneš nemocnici. Já je tak nemám ráda a je mi líto všech co tam musí být. Ale když to pomůže, tak se to dá vydržet.
Meggie: Tak rodiče už to ví? Tos dlouho odolávala. Jsem zvědavá jak já, ale myslím, že mamka to na mě pozná.
No, uvidíme.
Sunn: moje MS ještě nikde a už si tak říkám, že snad nepřijde. Testovat se mi ještě moc nechce, raději budu doufat. Opatruji se jako kdybych byla a koncem týdne uvidím. Vychutnávám si takovou tu nejistotu, ale je my dobře jak v půli cyklu a žádné naznaky pro ani proti nejsou. Jen se nechci nervovat.
Uvidíme jestli vydržím já, nebo mě zdolá zvědavost. Ale kdyby, tak o víkendu test a za týden k doktorovi a toho se teď držím.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 09:25

Midnight, ty nás ale napínáš!
Jak to můžeš vydržet!??? Já jsem testovala už nedočkavě 3 dny před MS…a byla tam ta druhá slabá…a na dalším testu už byla silnější…určitě už by se něco vybarvilo! :o)
Nenapíej nás tolik a testuj dří než o víkendu!
Určitě jsi těhu!!!! :o)))
Holky pomozte mi Midnight přemluvit!!!
Sunn, že jooo!? :o)

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 13.09.05 09:27

Ahoj holky.
Metysko: mě se tvůj deníček moc líbí!!

Mě svatba teprve čeká, teda doufám, žes e někdy dočkám :-) Ale jak už sem určitě psala, naše svatba bude hodně hodně malinkatá. Chceme vzít jen rodiče a svědky. Žádnou hostinu, jen oběd po obřadu. Jsou k tomu dva důvody. Jeden , že moje rodina je 400km daleko a druhý, že ani já a ni přítel nejsme moc exibicionisti a nějak nestojíme to velkou svatbu kde na nás všichni budou koukat :-)To mě až vždycky děsilo..:-)))
Kdybych byla sobec, nejradši bych měla svatbu i bez rodičů. Jen rychlou ze svědkama.Ale jelikož jsem jediná dcera mých rodičů nemůžu jím to udělat :-) A tak se valstěn vyhnu veškerým přípravám a svatebním výzdobám. Jediné co bych chtěla, mít hezké šaty a chci aby to byl den kdy sem se já a přítel stali manželé. aby to byla pohoda, žádný stres, radost a tak doufám, že se to povede.
Prstýnky taky zatím neřeším. Zrovna včera sem si o tom psala se sunn na icq, že přítel už mi dopředu řekl, že snubák nosit nebude, protože prstýnek na ruce nesnese. A tak sem si i ze srandy říkala, že bysme mohli ušetřit peníze a koupit jen prstánek pro mě a příteli koupím nějaký z bižuterie :-)))
A svatební oznámení, na to se těším asi nejvíc. ZAtím nemám představu jak bude vypadat, ale já ještě něco originálního vymyslím :-)))

NO každopádně u nás proběhli před nedávnem zásnuby a domluva zněla do roka a do dne. TAk uvidíme… :-))

Midnight: to tě teda obdivuju, že vydržím takhle čekat!! :-) Držím palce ať tam ty čárky jsou!! Ale jak to tak čtu, vypadá to hooodně nadějně.

Květule

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 13.09.05 09:33

Meggie - nejsi sama, kdo má pocit, že jsme furt na dovče. :)) To jen my ne. :)) Máme teď 3.týden. Nelyžujeme, tak si celou dovču vybíráme v létě a laparka 30.6.a pak3týdny nemocenská nás zdržela. Tak teď doháníme.
Sunn - tady prší každý den, ale naštěstí ne nepřetržitě. Včera jsme stihli i kolo a tak tak se vrátit před slejvákem.
Metyska - jaj, o svatbě do detailů jsem ještě nepřemýšlela. Není v dohledu, příbuzní jsou od sebe cca 400km, tedy problém kde. Partnerovi prarodiče by nejeli na Moravu, možná ani táta kvůli nemoci. Tak moje do Prahy? Už zase moji v „nevýhodě“?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 13.09.05 09:38

Já taky plosíííím testovat. midnight jak to můžeš vydržet? už bys věděla jestli čekáš miminko!!! a já myslím, že čekáš!
nenapínej nááás

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 09:40

Neffy, ty to počasí snad přitahuješ!? :o))
Zase vám prší! To je hrozný, už aby vykoukl Oskar a aspoň pár dní vás prohřál, ať můžete zase na kolobrndy! Máte je zase s sebou? :o)

Odkud z Moravy jsi Neffy?
Myslela jsem že jsi rodilá Pražačka! :o)) to mě teďka překvapilo… :o)

Meggie

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 13.09.05 09:45

Midnight já taky plosíííím plosíííím.Nenapínej nás.To už máš jedno jestli budeš testovat zítra nebo třeba v pátek.prosím za všechny

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 13.09.05 09:46

Metyska - a ta vzdálenost našich příbuzných i malou svatbu hrozně prodražuje - kvůli ubytování. Tak jestli vyhrajeme, tak snad svatba bude. :DD Ale jinak asi ne. Totiž nám oběma je papír fuk. A jen já bych svatbu chtěla, ale kvůli tomu „srazu“ nám milých lidí, ať už rodiny, nebo přátel. Ale jinak ty oficiality - brr a focení? :(((((((
Tak až pojedeš do Hranic, písni (pojedeš-li vlakem),můžuJet­Stebou.Mám.to­.cestou.domů.A­.už.jsem.tam.dlou­ho.nebyla.:))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 13.09.05 09:56

Metysko-moc hezký deníček.Taky jsi mi připomněla ten nejkrásnější den mého života. Bylo to 9.4.2005 a bylo to super. Rodičům jsme to řekli už v srpnu že se chcem vzít tak času bylo až až.Manžel přišel za našima požádat je o moji ruku.Mamině koupil krásnou kytku. Mamka dojetím plakala a já taky.Bylo to super.A tím to začalo.Pak jsme to řekli Tomášovým rodičům (akorát jsme si bohužel vybrali zrovna špatný den,aniž bychom to věděli).Ten den totiž přišla manželova starší ségra s tím že sse po 5,5 letech rozešla s přítelem (byli zasnoubení a bydleli spolu).Tak toho na manželovu maminku ten den bylo dost,tak taky plakala.

Jinak šatečky jsem si vybrala už v listopadu.Ob­jezdili jsme s mamkou snad všechno až nakonec jsme přijeli do Chrati u Chrudimi a jen jak jsem tam vešla a uviděla šaty které vyseli na panně u vchodu tak jsme věděla že ty chci. Vyzkoušela jsem jich asi deset ale nakonec zvítězili ty první (viz galerie zpětně).

kytičku jsem ladila k šatům.jelikož byli s nádechem do růžova tak jsem chtěla také růžovou.Vyhrály to růžičky (viz galerie).

Svatební koláčky jsme si nechali udělat jelikož jsme obě rodiny z paneláku tak by to byla spousta práce. Svat.cukroví jsme si ale dělali sami. Na hostině jsme měli 35 lidí a to byli jen nejbližší příbuzní.

Jinak se vše vydařilo (až na počasí-pršelo nám), ale to nám nevadilo,aspoň nám pršelo štěstí.
Klidně bych si to zopakovala kdyby šel vrátit čas.
tak přeji všem,které to ještě čeká ať se jím to vydaří tak jako nám.Na to se nezapomíná

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 13.09.05 10:08

Jojo úplně stejný problém s rodinou jako má Neffy na svatbě mám i já :-) Je stejný až tak, že původně pocházíme s Neffy ze stejného města :-)
Neffy: já už nebyla u našich půl roku!! :-) To se mi ještě nepovedlo. No a nejhorší je že to pořád musím odkládat. Ale snad už v listpadu kdy to máme naplánované to konečně vyjde :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 10:21

Jéé, tak to je dobrý! Obě pocházíte ze stejného města a obě jste teď v Praze! :o)
A odkud jste Květulko jestli to není tajné?

Meggie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 13.09.05 10:21

Dobré ráno čuněčky!!!

Zdravím vás z domova, pečlivě manželem zachumlaná do dek. Holky, on chudinka spal v noci na zemi, prej jsem se rozcapovala přes celou postel, to já dělám často, a nechtěl mě budit, protože s tou rýmou vůbec nemůžu zabrat. V šest ráno jsem se probudila a Míša na zemi:)))

Midnight - testuj!!! Fakt, já měla taky čárku už 3 dny před MS jako Meggie…

Metysko, moc hezký deníček, je vidět, že to bereš hodně vážně a zodpovědně:)
Já se vdávat chtěla, ale bejvalo by mi vyhovovalo to jen tak podepsat na úřadě se svědkama… Ale jelikož máme moc rádi svoje rodiče a oni na těch tradičních věcech lpí, udělali jsme svatbu se vším všudy.
Ale je pravda, že jsem až tak moc neřešila co s čím bude ladit, jaké budou kytičky a tak. Já zadala v květinářství, že chci kytku do meruňkova a do dneška nevím z jakých kytiček byla:)))
Vzhledem k mé slovanské figuře jsem to měla dost jednoduchý i s šatama… zašla jsem do Adiny, nechala si ukázat co měli v 44… měli tak 10 kousků, z toho se mi líbily jen dvoje a jedny na mě byly zkrátka hezčí a bylo hotovo. Teď zpětně jsem moc spokojená. Účes byl taky improvizace, česala mě kamarádka kadeřnice… prostě na mě koukla a začla něco česat a jak jí postupně napadaly nové a nové věci, česala, spínala, natáčela a účes byl hotov. I s tím jsem byla moc moc spokojená.
Místo jsme si vybrali krásný - zámek Kuks, počasí vyšlo parádní… no a pak už na tom nebylo co zkazit. Já se bavila skvěle a všichni ostatní kromě babiček a tetiček taky. Ty ale stejně brzo odjeli a ten večer jsme měli spíš pro kamarády s DJem a naším bráchou a jeho mimikapelou.
Moc ráda na to vzpomínám a s Míšou si vždycky lebedíme jak se nám to povedlo.
A to ani jeden taky nejsme žádnej exhibouš.
To je příspěvek jak Brno!
Dneska je mi už o trochu líp, pořád se potím což je snad dobře a necháme se s Bubáčkem překvapit co tomu řekně ve čtvrtek pan doktor.
Jinak se holčinky musím přiznat k tomu, že v noci na dnešek jsem se tak nějak ne moc ochotně smířila s tím, že by to Bubáček nemusel zvládnout, ale vzhledem k nemoci vím, že by to mělo důvod a třeba by poškození bylo příliš veliké. Ale i tak nepřestáváme bojovat!
Irucha a Bubáček dnes vstupující do 7tt.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 10:26

Holčiny, rodiče si s ubytováním poradí a rádi přispějí, dělala jsem si tenkrát taky trošku starost z penězma, ale všechno dopadlo super a nakonec jsme z toho měli víc. A přeci jedna noc a dva pokoje, to není tak hrozný,ne?
Jinak já jsem taky napnutá a večer si říkám, tak ráno testuji a ráno jsem tak krásně naladěná, že si zase nechci v případě neúspěchu kazit den. Prostě ještě z dovolené čerpám energii a dobrou náladu. A taky jak jsem naposled psala, asi bych chtěla testovat s manžou. Držte mi palečky ať je co testovat a já vás budu hned informovat. Třeba nevydržím a uvidíme dřív. Ale taky mám pocit, že by to mohlo vyjít. Ale co je to pocit,co? Z těhulek, jak jste to říkali partnerovi?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 10:31

Irucho: Ale Bubáček to zvládne, přeci to není nic tak vážnýho a takyvých viroz může ještě být. Tak se šetři a hezky odpočívej. A nějaké chmury nech až na doktora.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 13.09.05 10:32

Midnight, já to manželovi řekla velmi neromanticky… věděl, že budu ráno testovat… no a když jsem za ním přišla ubulená ze záchoda, bylo mu to jasný:). I když ubulená bych asi byla i v opačném případě.
Taky mě při tom bulení vyfotil, naštěstí je to moc rozmazaný, tak vám to ani do galerky nedám:)))
Ale všechny testíky mám stále schovaný v šuplíčku… nebojte, nejsem čunik, jsou to ty s víčkem.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 13.09.05 10:33

Jo a někdy mi manžel říká Ubulena. Jsem prostě taková citlivější, že:)))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 10:36

Irucho: tak to já asi taky budu řvát, ale taky je možný, že tomu i tak nebudu věřit. A u nás manža stává dřív do práce, takže bych po testování byla určitě sama.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 13.09.05 10:51

Tak alespoň budeš mít čas připravit nějaký překvapení:) to je super! Já chtěla Míšovi udělat dortík s nápisem Budoucímu taťkovi nebo tak něco. Jenže já jaksi tajemství neudržím:)

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 13.09.05 10:53

Krásné dopoledne berušky,

Metysko-napsala jsi to moc pěkně, je to téma, které je pro mě zrovna aktuální…protože tohle zařizování čeká v brzké době i mě…teď momentálně to prožívám s mou kamarádkou, která se vdává v sobotu a jak už tady holky psaly, tak já jí taky radila, at si vše zařídí podle sebe, je to přece její velký den. Takže Metysko přeji hodně štěstí a trpělivosti :-)

Midnight-teda jsem napnutá jak malé trenky. Přeji ti samozřemě // a doufám, že nás nebudeš dlouho napínat, jo? :-)

Berunka1

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 13.09.05 10:56

Meggie: jo s Neffy je to dobrá náhodička. Dokonce sme zjistili, že sme bydleli skoro vedle sebe :-)) To město z mý strany tajný není, ale nevím jak u Neffy, tak počkáme až co na to řekne NEffy :-) Je to na Moravě, vlastně taky docela kousíček od Pupulky :-)

Irucho: to je fajn, že jě ti líp. Bubáček to zvládne neboj! Ale takové ty smířené pocity sem mívala taky. A říkalo mi to hodně lidí, že pokud to mimisek na začítku vzdá je to jenom dobře, protože nejspíš nebyl zdravý. Ale uvidíš, že ve čtvrtek ti bubáček předvede to nejkrásněji bijící srdíčko :-)

MIdnight: u nás se při oznamování dvou čárek žádná romantika neděla :-) NA test sme koukali společně. Když se tam ta druhá čárka objevila, přítel jen řekl, hmm tak to mám radost. Ale šlo vidět , že mu to v tom momentě vůbec nedošlo. Myslím, že první vztah ke kapříkovi a štěstí zažil, když viděl kapříka na UTZ … :-)
JInak já sem v prvním momentě byla dost rozpačitá, místo radosti mě naopak přepadl docela strach .-))) Ale ten brzy přešel a asi po hodině od etstování mi to postupně docházela a taky sem si pobrečela :-)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 13.09.05 11:27

Meggie - je to fakt zajímavé, jsme s Květulí ze stejného města, teď žijeme ve stejném městě a obě máme Pražáky (teda myslím). A bydlely jsme ob ulici, takže jelikož si Květka myslí, že mě asi zná, tak to mě blaží, protože je z vás jediná, která mě zná o 15-20kg lehčí. :))) Jelikož ani ona není proti, je to Orlová, okres Karviná, kousek od Pupuly.
Květule - teda půl roku, to vedeš, to se mi ještě nepovedlo. Já zatím tak 4měsíce. Už se moc těším. Byla jsem sama v červnu, pak na vizitě na chvilku z Beskyd v červenci, ale to není ono.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 13.09.05 11:38

tak jsme snědla senzační obídek od maminky,ještě trávím,ale za chvilku do sebe budu muset zase něco hodit:)

taky volala kolegyně,že se máme přijít podívat k ní do kanceláře,že tam je její dcera s 6-měsíčním chlapečkem,ten byl k sežrání a pořád se smál:) Já chci taky…a ostatní babinec se pořád vytával,kdy už do toho taky prašním,že mám nejvyššší čas,že jsme říkala už před rokem…atd.ještě nic zvěřejňovat nechci,takže počkám:))))

Meggie-dalo by se říct,že já,Květulka a Neffy jsme skoro ze stejného města…

pupula

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 13.09.05 12:40

Ahoj holky!
Tak se dneska konečně hlásím! Včera nám celý den dělali kuchyň, tak jsem se za vámi ani nedostala :-( Hotový to ještě není, snad to ale zvládneme do víkendu.
Metýsko-moc hezký deníček. Vzpomněla jsem si na naší svatbu (3 měsíce nazpět). Nám všechno klaplo ještě lépe než jsme plánovali, takže jsme si to parádně užili. Měla jsem plán úplně na všechno, do kterého jsem zasvětila dvě kamarádky, které měly pomáhat, kdyby něco neklaplo, ale všechno klapalo bez chybičky! Taky jsem vám chtěla pro inspiraci nahrát obrázek s prstýnkama do galerky, ale jednak mi to nějak nejde a blbne to a jednak je myslím máme skoro stejný s Iruchou (jak jinak :-))) takže je to zbytečný :-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 12:48

Jéjda! Tak to máte Květulko a Neffy hodně daleko! Já jsem studovala v Hodoníně a mamka měla vždycky strach, abych se tam nevdala, že by mě neviděli tak často :o))
Ale vzala jsem si Prostějováka, tak může být klidná. :o)
Máme k sobě hodně blízko a je fakt že i mě by bylo strašně smutno!
Když naše nevidím třeba týden tak to není tak hrozné, ale půl roku je teda doba.To už ti Květulko musí být taky hrozně smutno!
A brácha s mimikem bydlí taky Praze?
Když jsi byla za Ondráškem nedáno v nemocnici, tak asi nebude daleko, že. Tak aspoň máš někoho z rodiny poblíž. I když takhle zase mají Vaši obě děti daleko.

Tak to tě Květul mamča ještě neviděla těhotnou! Jé tak to pak budou zírat jak bude pupíček :o))

Tak Vám holky obě zatoulaný přeju ať se brzo podíváte domů! :o)

Pupulko já jsem teď měla úžasnou svíčkovou a snědla jsem 3 knedlíky jak chlap! :o))Masíčko bylo libovoučké s pomerančem, brusinkama a šlehačkou…úplně mi ještě teď tečou žgryndy :o)))
Ale byla to mňamka…kdybych nebyla restauraci tak bych vyblézala i talíř :o))

Meggie + Kulišátko…se svíčkovkou v pupíčku jak v pokojíčku :o)

 
kanadanka
Povídálka 33 příspěvků 13.09.05 12:54

Ahojky Metysko,
tak jsem si taky vzpomela na svoji svatbu. Byla krásna a klidne bych si ji zopakla. Vdavala jsem se 24.4.2004 a pry to bylo stastne datum, ale to jsem se dozvedela az potom. Svatbu jsme meli velikou a uzasne veselou. Ja jsem jen byla prekvapena z toho jak jsem to nijak dramaticky neprozivala. Furt jsem si rikala, ze to prijde az si privezu saty, potom zas az noc pred svatbou, kdy jsme kazdy spal doma, potom za az si ty saty obliknu no a nakonec to prislo az kdyz jsem si nandala zavoj a videla se v zrcadle. tak jsem si rikala, holka nebrec, makeup za osm stovek bude v p… ! :o) a pak me dorazili babicky, to jsem nevydrzela a kdyz mi rikali holcicko moje neplakej ja taky neplacu a tekly jim slzy jak hrachy, tak to nejak neslo zastavit. Ale nastesti jen chvilicku :o) Alespon sem timto mela plac za sebou a pak byla uz jen legrace. Ten den utekl strasne rychle. Pul roku pred tim pripravy a ja jsem obrad a ten shon okolo videla az na kazete :o) rano v sest vstat, rychle vykoupat, odjet s mamcou ke kadernici, pak mamcu vylozit doma, rychle ke kosmeticce, prilitnu domu a on uz byl plny byt lidi, ani se k nam nevesli tak skoro vsichni chlapi stali dole a zdobili auta a hosty. Manzel pry kde jsem, ze uz ma pro me kytku, tak rychle do satu a veliky odjezd na radnici. Pred barakem byla snad pulka sidliste, z toho jsem byla taky dojata, ze si vsichni ti lide a kamaradi prisli podivat jen na me. Neustale kolem me pobihal fotograf a kameraman, z tech sem byla fakt nervozni, az mu rikam, jestli nahodou nechce fotit a tocit taky nekoho jinyho a me at da uz pokoj. No nechtel :o) Jelo se a troubilo se… Na radnici taky plno znamych, rychle nahoru nechat si ustrihnou roh obcanky, skoromanza se na to moc netvaril, ja vim, ze si rikal co to dela ;o) ba ne on se chtel zenit, alespon to tvrdi :o) a pak razeni kdo jak pujde a je to tady, obrad, polibeni, prstynky, pusinky, slzicky skoro vsech pritomnych, poloopila matrikarka, ktera rikala, ze jeste nic ten den nejedla a uz jsem byli pata svatba no a s kazdym si pritukla, tak byla holka taky takova pritukla, mela jsem z ni legraci jak se ji pletl jazyk :o) no a potoooom strasne dlouha rada gratulantu, to nemelo konce. tak a jedem na hostinu, prenest pres prah, rozbit talir, pripitek, svazat nas k sobe a papat polivcicku deravou lzici a navzajem se krmit, reknu vam jeste, ze jsem meli bryndak :o) pak kavicka, cist gratulace, rozbalit dary, a huraaa jde se tancit. to byl take nekonecny vir tance no a kdyz bylo po tanci, myslim s rodicema atd. tak prisli na radu souteze, a to vrele doporucuji, protoze to byla fakt bomba, takhle se vsichni uz dlouuho nenasmali. Samozrejme jsme tam meli muzikanta, chudak ve dve rano uz nemohl mluvit :o) Tak a pak probehla svatebni noc, resp. posvatebni rano, páč jsme byli oba uplne mrtvi a nebyli schopni jedineho pohybu :o) meli jsme pronajaty apartmanek se snidani, tak jsme si to uzili krasne rano…
No a to byla moje svatba, doufam, ze vas s tim neotravuji, ale fakt na ni strasne radi vzpominame, tak rikam proc se o to nepodelit.
Vsem vam preji, aby se vase svatba taky krasne vydarila a hlavne abyste byly stastne v zivote.
pa pa

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 13.09.05 13:34

Midnight - jedna noc by nestačila. Cesta z Prahy k mojí rodině trvá cca 7hodin od baráku k baráku (tram, vlak, bus), to svým hlavně starším příbuzným nemůžu udělat, že by po takové době na cestě dofuněli k obřadu, pak juchali několik dalších hodin, pak na pokraji sil padli do postele a ráno vstávat a odjezd, znova X hodin. Možná by to takhle zvládli kamarádi a nezapomenutelný zážitek by to tedy byl. :))))
Meggie - mě se taky po přestěhování moc stýskalo. Ale za 4roky jsem si zvykla, teď už je to 10let.

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 13.09.05 13:47

Kanaďanko, krááásný, já když si na to vzpomenu…!!! Ještě teďka se usmívám, protože to bylo vážně báječný den. Mě ukápla splzička, když nám všechny 4 rodiče dávali požehnání, byli jsme u nás doma, v ložnici, klečeli jsme a obě mamky a taťkové nám dělali křížek na čele a přáli hodně lásky, brečeli jsme tam pak bez rozdílu všichni i můj manžílek :-))) Potom už jsme se ale jen smály. Nejlepší bylo, že já měla trioobřad !!!! Dělám na MěÚ personalistku a tak nějak se na mě domluvili starosta a 2 místostaros­tové…takže mi tam přednášeli trojhlasně a já nebyla s manžílkem k utišení jak jsme se smáli !!! Celý úřad, přátelé a rodinka…na nás pak házeli rejži, holky já měla tolik rejže ve vlasech, to by vydalo aspoň na dvě porce k obědu !! Chomout a koule, taky maxi vařečka…skoro větší než já…no, vážně legrace. pak ty soutěže, dárečky, tancovačka…dra­houšek mi pak sděloval " že by si mě rád bral každý rok" Opravdu jsme si to užili. Když jsem letos byla na svatbě bráchovi, viděla jsem jaký můžou být velký rozdíly jednak v organizaci a jednak v tom jak si to lidi užijou. Hrozně mě překvapilo to ticho po hostině…nikdo ani nemuk a tak už jsem měla dojem, že snad půjdem dom…jenže to jsme bráchovi nechtěli udělat. Nakonec jsme se se ségrou sebrali, jeli do tesca a nakoupili !!! Převlékli jsme se za 2 andílky a mého bráchu se ženou korunovali, neboť se jmenuje král a pak jsme tam tu bandu hezky roztancovali…!!!! brácha i zaslzel…! No jsme zkrátka ségry k pohledání :-))))) Každá svatba je fakt jiná, hodně záleží na lidech. Hlavně si to děvčátka všechno krásně užijte, nenechte si do toho od nikoho kecat a do manželského života hodně zdaru !!!!
Kopretinkaa
SUNN - mě červená dostiihla, takže prosím napiš mi do seznámku další neoč. 08.10. díky

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 13.09.05 13:58

Meggie: rodiče sem viděla minulý víkend. To oni zas do Prahy jezdí docela často. :-) Takže jako těhuli mě viděli. V Praze už budu bydlet 6 let a taky sem si zvykla a musím říct, že bych se do Orlové už vrátit nechtěla :-)Je tam horznááá nudaa :)) Sem si holt zvykla na velkoměsto :-) Ale vždycky se do Orlové moc těším na kamarádky na oststní rodinu a tak. ALe musím říct, že tam sem většinou na víkend a docela mi to stačí a ráda se zase do Prahy vracím. To že sem tam nebyla půl roku je hlavěn kvůli těhotenství. CHtěla sem tam v srpnu, jenže mi bylo dost špatně a taky sem četla, že se nedoporučuje na začátku moc dlouhé cestování. Takže sem si říkala, že to odložím na říjen. Jenže teď sem usoudila že listopad bude nejlepší :-) Protože budu mít za sebou jak tripl testy tak velký UTZ a budu vedět že je kapřík zdravý. A právě chceme zajet do polska koupit postýlku a nějaké hadříky, takže už nebudu mít starch něco kupovat. Takže snad už nám v listopadu do toho nic nevleze.

Jinak brácha je taky v Praze. Je tady myslím 2 roky. TAkže mamka samozřejmě nadšená vůbec není. Ale my máme celkem velký byt, takže můžou kdykoliv přijet. Taky plánuju, že až porodím budu tady aspoň na týden mamku chtít, abych to vůbec všechno zvládla :-)

Neffy: s tím popisem jak cestuje rodinka na svatbu si mě fakt pobavila. MYslím, že naše rodina by byla naopak nadšená, že můžou do Prahy :-)) Ale netuším kde bych je ubytovala :-) Je jich celkem hodně, tak kolem 20 lidí :-))) Takže to fakt nehrozí.

Květule

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 13.09.05 14:18

Metysko - moc hezký deníček jsi napsala. Zavzpomínala jsem na minulý rok…
Na boty se podívej spíš v půjčovnách šatů a svatebních doplňků. Já také bláznila, kde seženu bílé boty a nakonec jsem je koupila v půjčovně šatů Adina odkud jsem měla půjčené i šaty. Pokud jsi z Prahy tak určitě budeš mít štěstí, takových obchodů je tady spousta. Škoda já kupovala myslím č. 41 (ale jistá si nejsem) a podle popisu by se ti asi hodily. Měla jsem je na noze jen jednou. Zrovna mynulý týden jsem na ně narazila v komoře, když jsem se vrhla na úklid :-))

Ryšavka (nakukovatelka od Zebřiček)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 13.09.05 14:32

Neffy: tak to bys je pěkně uhnala, taky jsem se té představě zasmála. Ale všechno se dá vymyslet. Zase vám celkem závidím, to já si vždycky říkala, že nebudu bydlet ve stejném městě,co rodiče, ale nakonec jsem tu zůstala.
Holčiny, tak mě mamina požádala s taháním nějakých skříní a jsem zvědavá, jak nenápadně se z toho vyvleču. Přece jí neřeknu tak brzo, co by mohlo být. Snad mi manža nějak poradí a uvidím, co uděláme.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 14:32

jéjda holky to už jste dlouho pryč! Tak to už jste si asi opravdu zvykly.naštěstí je to pořád kdykoli chcete sjízdné během jednoho dne.

Horší to má mamka od jedné naší kamarádky, té se jediná dcera provdala do Austrálie a to je teprve dálka!
Vídají se jednou do roka. Jeden rok přiletí mamka za nima a druhej rok přijedou zase oni sem. Je to ale docela palba, takže její mamka prý šetří na letenku už během toho roku…
Svatba byla v Praze, tam se oba seznámili, když studovali.Tak to měli z Prostějova a z Brisbene taky kus! :o)

Takže naštěstí to do Orlové máte kousek blíž, i když 7 hodin cesty zní fakt děsivě! :o)

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 13.09.05 14:51

Květul
Tak to nám pak musíš dát vědět jakou jste koupili postýlku, to by mě docela potom zajímalo. Chtěli jsme jet někdy na podzim, asi v říjnu, se známýma taky do Polska, ale na postýlku mi to připadá pro nás ještě brzo. Ty seš o měsíc dýl těhu a navíc už v listopadu to bude na postýlku tak akorát :o)

Chtěla jsem to tam zatím jen omrkout, podívat se i po kočárcích, tak jestli pojedem určitě vám dám potom vědět zajímavé poznatky :o)

Jo a včera jsme se bavily s kamarádkou co má malýho Šimonka o postýlkách. Kupovali teď novou v Makru, protože měli prozatím jen půjčenou. Je moc hezká a vypadá i kvalitně.
Prý postýlky z Ikei nesplňovaly nějaké atesty, měly daleko šprušličky od sebe.
Ale prý je tenkrát stáhli z prodeje, tak možná už prodávají ty správné.

Meggie

 
Radka_2
Povídálka 24 příspěvků 13.09.05 14:54

Metysko - hezký deníček, přeji, ať se Vám svatba vydaří, až přijde ten den D :o).
My jsme slavili o víkendu první společný rok, takže jsme i zavzpomínali. Nemám sice ráda žádné oficiální akce a pro mě, za mě bychom to mohli podepsat a poslat třeba po internetu, ale musím přiznat, že i já jsem si ten den užila. Moji rodiče jsou také z Moravy, takže jsem měla chvíli dilema kde svatbu uspořádat - proč by zase naši měli někam jezdit, že Neffy :o). Potom jsem si ale uvědomila, že většina manželových příbuzných pojede kvůli naší svatbě až z Řecka a tahat je ještě dalších 300 km na Moravu by bylo myslím nefér. Dilema bylo pryč a svatba v Praze. A když už jsme místo určili podle Řeků, tak jsme i hostinu naplánovali v řeckém stylu, zatančili jsme si řecké tance a i když se našlo pár remcalů (jako asi ve všech rodinách), ve výsledku se svatba všem moc líbila. I z toho videa, které ze svatby máme dýchá taková fajn atmosféra, že i já nepřítel takovýchto akcí, bych si to nadšeně zopakovala :o).

Běžím zase něco dělat. Všem nemocným přeji brzké uzdravení a těm, které budou testovat samozřejmě //.

Radka

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 13.09.05 14:55

Ahojte čunečky,

Odkedy je zakákazané posielať komentáre anonymne?? Musela som sa prihlásiť z práce inak to nešlo…
Metysko krásny denníček, ja už dlho o svadbe rozmýšľam sme s priateľom spolu už desať rokov, ale akosi sa k tomu dokopať nevieme. Jednak nám na papieroch nezáleží, jednak nás odrádzajú tie vybavovačky s tým spojené. Okrem toho mám príšerný problém s výberom, takže si fakt neviem predstaviť ako budem naháňať šaty, topánky, kvety, ozdoby a pod…
No a ešte máme problém v tom že ja by som celkom rada malú svadbu a vonku, no a priateľ chce veľkú svadbu. Takže to zatiaľ necháme býti, zasnúbená som síce už cez dva roky ale skôr bude dieťa ako svadba.. ja pádim, už druhý deň dobieham to čo sa zanedbalo kým som tu nebola… a ešte kt omu je aj krásny deň takže si viete predstaviť ako sa my chce…

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 13.09.05 14:57

to bola hrúbka… hanbím sa ako pes… ako sa mi chce …

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 13.09.05 16:05

Ahoj holky.

Teraz som sa vrátila z Nymburku pri Prahe, mali sme športové hry. Len som vás chcela po tých dvoch týždňoch pozdraviť, zatiaľ som nemala šancu čítať všetky tie komentáre, takže sa na to idem vrhnúť.

Zatiaľ sa majte.
Zuzka

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 13.09.05 16:05

Ahoj holky.

Teraz som sa vrátila z Nymburku pri Prahe, mali sme športové hry. Len som vás chcela po tých dvoch týždňoch pozdraviť, zatiaľ som nemala šancu čítať všetky tie komentáre, takže sa na to idem vrhnúť.

Zatiaľ sa majte.
Zuzka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 13.09.05 18:20

Meggie: já bych si v polsku chtěla koupit dřevenou postylku, která slouží i jako kolébka. Má normaální klasicky hranatý tvar akorát že se sní dá i houpat a když s ni nechceě houpat dá se upevnit a je pevná. KOupil si jí tam i pro malého brácha a moc se mi líbila. A mají i v mé oblíbené bříze. Matraci bych chtěla tu kokosovou. NO a v polsku vyjde prý i všechno levněji. Hlavně tam mají krásné levné oblečky. Takže doufám, že tam vše seženem.

Vítam tě Zuzko :-)

Normálně mi dneska můj kolega z práce řekl, že už mám teda hezký pupík :-)) Že už hezky roste,no sem ráda, že si toho taky někdo všiml :-)))))

Květule

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 13.09.05 19:38

Kvetuli, ahój. Oneskorene ti blahoželám k zasnúbeniu. Bolo to romantické a ty si ho aj tak prekukla, že ťa tam požiada o ruku :).

Začínam sa prelúskavať Iruchiným denníčkom. „Už len“ 400 komentárov. :)
 Zuzka

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 13.09.05 21:58

Pěkný večer,
METYSKO, dneska jsme měli vzpomínání na svatbu ve velkém, protože právě dnes máme dvouleté výročí. Šťastná třináctka. :-)))

Já byla nadšená ze zařizování svatby do chvíle, kdy rodiče chtěli téměř vše jinak. Obřad jsme chtěli na radnici v Olomouci, ale naši toužili po tom, aby mě vypravili z rodiného hnízda, což je u Přerova a tak předpokládali, že i tam bude obřad. Ale to jsme nechtěli, takže jsme měli komplikovanou dopravu. A to nemluvím o té 13., to rodiče v ten „nešťastný den“ nechtěli na svatbu vůbec jít. Oznámení jsme si vyrobili sami z fotky, fotka z hor, kde jsme spolu, ale rodiče chtěli to bílé, holubičkové, krucánkové se zlatými nápisy. Tak oznámení byla dvě. Rodiče si to „své“ zaplatili. Důležitá je fakt zábava. Nás bylo na svatbě jen 25, z toho moje rodiče, manželova matka (otec zemřel 3 měsíce před svatbou) a moje teta a strýc. Jinak samí mladí lidé v našem věku. Zábavu nám připravili dokonalou. Byli jsme jim moc vděční. Dalo by se o tom povídat dlouho, ale na to tu není prostor. Kytku jsme měla z bílých frézií, bílých růžiček a do toho modré kvítky (pomněnky byly drahé, tak se nahradily čímsi podobným). Manžel měl modrou košili a ještě k tomu s krátkým rukávem, což bylo na další infarkt rodičů. Ale byla to naše svatba a je fakt důležité, abyste se při tom dnu D cítili dobře hlavně vy.

Kasia

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 13.09.05 22:04

ILI, KARINN, kdy budeme testovat??? Já už to nemůžu vydržet. Nemám vůbec MS příznaky, což normálně mívám. Holky psaly, že testovaly už 3 dny před MS a slabá čárka tam už byla. Manžel už vyšiluje a testoval by hned teď. Včera mi chtěl na břicho propiskou malovat obrázek miminka, aby měl představu, jak mu tam je. Blázní neuvěřitelně. Skoro se bojím už týden jít na záchod, abych tam nezjistila špinění (většinou špiním týden dopředu a teď nic). Je zvláštní, na co my, ženy se můžeme upnout, že.
 Kasia

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.09.05 06:55

Ahoj Holky,
tak dneska první? Taky jsem nemohla dospat.Úplně jste mě včera zvyklali a neměla jsem se nechat. Nebudu to napínat. Dvě čárky tam nebyli a teď přemýšlím, jestli bylo brzo, nebo co se stalo s pravidelným cyklem. Stále žádné příznaky a začínám být nervozní. Tak uvidíme co z toho bude. Ale radost nemám, to musím přiznat a je mi mizerně asi jako je počasí. No, co si o tom myslíte? Tos měla Karinn minulí měsíc,ne?
Tak hodně úspěchů ostatním.

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 14.09.05 06:56

Ahoj holky,
zdravím všechny těhulinky, testovatelky, snažilky i nesnažilky....... a taky nakukovatelky při úterku. Tady na severu je dneska pěkně hnusně. Ráno byla pěkná kosa…já chci zase teplóóóóóóóó´:(
Metyska - moc moc hezký deníček. V neděli jsme slavili první výročí, tak jsme si hezky zavzpomínali. Nám se svatba taky moc vydařila. Manža mi ještě teď řiká, že by si mě vzal klidně ještě jednou:-)
Většinu jsme si zařizovali sami a podle sebe. Rodiče nám ale hodně hodně pomohli s financema. Vlastně kupovali veškeré jídlo a pití. I když hodně pečiva jsme pekli doma a po příbuzných. Měli jsme hodně lidí (74 na jídlo + kamarádi odpoledne):-)))))Ale vůbec bych neměnila. Obřad jsme měli na hradě Hněvín a počasí taky vyšlo. Pršelo nám jen těch 20min při obřadě, tak prý štěstí:-) Všechno jsme měli laděný do vínový…moje oblíbená barva. Jám měla vínovo-bílý šaty, manža vínovou košili a květinová výzdoba byla taky do vínova. No paráda. Úplně jsem se na tom vyřádila. I někteří svatebčani přišli ve vínovém. Na obřad jsme jeli kačenou (auto jak měla v četníkách jeptiška) což bylo nádherný:-)))) hodím fotku do galerky. No a potom už byla jen zábava. Protože je manža fotbalista, tak se u nás nevybíralo do boty, ale jako za přestup. Přiběhli příbuzní převlečení do drezů a nám tak přinesli no a manža si mě musel koupit do klubu:-))) Většinu jsem viděla taky až na kazetě, vůbec se to nedá všechno stihnout.
Takže vám co máte den D před sebou přeju žádné nervy a hodně štěstíčka do společného života. Jinak si hodně užívejte, hrozně rychle ten den uteče a potom už je jen na co vzpomínat.

Sunn - jinak Ms mě dostihla takže další neočekávaná je 9.10.:-((

tak zatím pa pa haňule

 
kanadanka
Povídálka 33 příspěvků 14.09.05 07:34

Ahojky holky,
Midnight, uplne te chapu, ze jsi nervozni. Ja to mela takhle minuly mesic. Normalne dostavam MS tak 27 az 28 den, nekdy se ,,postesti,, i 26 no a minuly mesic to byl az 31! Taky jsem byla nervozni, MS nikde, ani priznaky jako, ze me vzdy trochu boli bricho. Kde nic tu nic a no kdyz jsem se rozhodla testovat, tak byla tady potvora. Ale fakt nevim, proc se mi to takhle oddalilo, jak rikam mivam to presne. No nic. Co me, ale trapi ted, je to, ze v sobotu by mela byt OVU a manzilek dostal nejakou chripku, dnes jde k lekari, tak se bojim, ze kdyz mu napise antibiotika, tak se nemuzeme o mimi snazit :o( a ja tak chtela. Nevite nahodou jestli maji antibiotika vliv na ty potvory s ocasky???
Diky za radu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama