Letní miminka - 13.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 14.01.04

Ahojte letničky :o) Utíká to, utíká... Právě jsme, tedy alespoň já, v první třetině toho našeho velkého utkání. I mě občas zarazí to vysoké číslo v závorce. Vždyť to fakt není tak dávno, kdy jsem v půl čtvrtý ráno úspěšně testovala :o). Bříško se zatím moc neklube, ale u mě to není nic zvláštního. Je teda cítit vybouleninka nad stydkou kostí, to jo, ale než mi miminkovské bříško přeroste tu mojí pneumatiku, bude to asi ještě nějaký týden trvat :o). Dnes mě pouštěl sednout v autobuse nějaký mlaďoch, tak 14 let, tak jsem mu poděkovala, že hnedka příští vystupuju, ale to chudák chlapec netušil, že se nechystám rodit, ale měla jsem jen k obědu pizzu velkou, jak volant od náklaďáku. Ale pochutnala jsem si...

Já vím, že jsem posledně psala, že nebudu tvořit dlouhé elaboráty, ale ještě teď to vydržte a přelouskejte a pro příště to už opravdu zkrátím. Doufám :o).

Takže tu máme 13.týden.

Maminka:
V tomto období se ustalují hladiny těhotenských hormonů v krvi, jimž se organismus zanedlouho plně přizpůsobí. Ranní nevolnost pomalu odeznívá (ovšem asi jak komu, viďte děvčata?) a další časné příznaky těhotenství, jako je podrážděnost, se rovněž zmírňují - no, nevim, nevim :o). Postupně mizí i úzkost, protože se snižuje riziko potratu.
PS.: Asi to psal chlap, co? Myslím, že úzkost ve větší či menší míře má žena od otěhotnění až do doby, kdy umře, protože celý život má o své dítě svým způsobem strach.

Miminko:
Délka měřená od temene k zadečku dosahuje 65 až 78mm a váha se pohybuje mezi 14 až 20g.
Oční víčka plodu srůstají a téměř po celé následující 4 měsíce zakrývají oči. Děťátko si začíná cucat palec, neboť paže již narostly do takové délky, že rukou dosáhne do úst. „Cucat“ však není přesné slovo, protože v tomto vývojovém stádiu plod sát ještě nedokáže.
Jsou položeny základy kostní tkáně a začínají se vytvářet osifikační jádra na hlavě a končetinách (osifikace=kos­tnatění). Je možné rozlišit několik žeber. Nosík a brada více vystupují. Většinu požadavků na živiny, kyslík a odvod odpadních látek uspokojuje placenta. Ve 13.týdnu dosahuje takového vývoje, že je připravena převzít od vaječníků produkci hormonů. Ženské pohlavní hormony - progesteron a estriol - hrají významnou roli v udržení těhotenství a navození nezbytných změn v organismu.

Slíbila jsem, že napíšu něco málo o placentě - „továrně života“.

Vznik a původ
V době, kdy se embryo u:,–(í v děloze, tedy asi 6.den těhotenství, je od těla matky dělí pouze tenká blána, která ohraničuje vajíčko a pevně se u:,–(í v děložní sliznici. Právě tady, v místě kontaktu blány vajíčka a děložní sliznice těla matky, vznikne zanedlouho placenta. Utvořená zároveň z matečných buněk, zároveň z buněk plodu, je jediným orgánem, který sdílí dva lidské organismy. Díky placentě neodmítne matčin organismus plod, tvořený z poloviny otcovou genetickou informací, jako cizorodé těleso.
Rostě rychleji dítě nebo placenta?
Na počátku těhotenství je vývoj placenty důležitější než vývoj samotného plodu. Ve 12.týdnu je placenta již dostatečně vyvinutá, prokrvovaná cévami plodu i matčinou krví.
Plod váží v tomto stadiu necelých 20 gramů, zatímco placenta asi 4× tolik. V 16.týdnu se jejich hmotnost vyrovnají zhruba na 100 gramů. Teprve nyní začíná plod růst rychleji. Těsně před porodem představuje placenta asi jednu šestinu váhy dítěte. V průměru měří 20cm, je silná 3-4cm a váží 500g.
Placenta přenáší kyslík, slouží jako filtr
Až do porodu plní placenta funkci plic, ledvin, střev a slouží jako žláza s vnitřním vyměšováním. Placentu tvoří rozvětvené krevní řečiště dlouhé bezmála padesát kilometrů, kterým může v posledním období těhotenství protéci až 36 litrů vody za hodinu. Takto je plod okysličován, vyživován a jsou od něj odváděny nežádoucí odpadní látky. Placenta plave v plodové vodě. K plodu je připojena pupeční šňůrou, kterou procházejí tepny a žíly. Z prokrvených děložních sliznic se přes placentu dostává k plodu krev matky spolu s ostatními látkami, nezbytnými pro zdravý vývoj dítěte.
Ne neproniknutelná hranice
Dva krevní oběhy - matky a plodu - nejsou vzájemně propojeny. Membrána, jež je odděluje, však není neprostupná. Skrz ni předává matčin organismus dítěti potřebné látky: cukr, železo, potřebné pro tvorbu červených krvinek, vitamíny, minerální soli a vápník, důležitý pro vývoj kostry. Dále však propouští i některé toxické látky a viry, může být prostupná pro některé látky obsažené v lécích, zvláště tišících. Neužívejte žádné léky bez předchozí porady s lékařem. Membrána je samozřejmě taky prostupná pro škodlivé látky obsažené v tabáku, alkoholu a drogách.
Jak se ujistit, že je placenta v pořádku
V průběhu těhotenství sledují gynekologové vývoj a stav placenty. Většinou se nachází v horní části dělohy. Je-li v době porodu umístěna příliš dole, mohla by překážet dítěti v cestě.
Má-li matka zvýšený krevní tlak, může dojít k tomu, že placenta nebude fungovat tak, jak má. Krevní tlak matky se však v době těhotenství bedlivě sleduje, takže lékaři mohou včas poradit, jak se zařídit.
Když čeká maminka dvojčata, je vývoj obou plodů velmi pozorně sledován. Pokud děti sdílí jednu placentu, může se stát, že jeden plod se bude vyživovat na úkor druhého.
Placenta dozrává na samém konci těhotenství a dává tak signál k porodu. Dozraje-li dříve, přestává plnit své funkce a může dojít k předčasnému porodu. A naopak. Dozrává-li pomaleji, dítě se narodí o něco později.
Signál k porodu
Někteří vědci se domnívají, že k porodu dojde proto, že v určitý čas je placenta vypuzena matčiným imunitním systémem. Jiní tvrdí, že porod je podnícen změnou poměru hormonů v placentě nebo hormonů plodu. Tyto teorie však nejsou potvrzeny.
Jakmile se dítě narodí, začne dýchat, to znamená okysličovat se samo, i když ho k placentě stále poutá pupeční šňůra. Takže odříznutí pupeční šňůry znamená spíš oddělení od placenty než od matky. Porod je u koce, až když placenta vyjde z těla matky. Asi půl hodiny po narození dítěte se děloha znovu stáhne, placenta se odpoutá a opustí děložní dutinu. Je ihned vyšetřena. Z těla matky musí vyjít celá, její zbytky v děloze by mohly vyvolat krvácení nebo infekci.
Mýty
Severoameričtí Indiáni kmene Hopi věří, že příbytkem duše je pupeční šňůra.
Dogoni z Mali považují placentu za dvojče narozeného dítěte.
V Turecku považují placentu za lék proti neplodnosti. Ženám, které nemohou otěhotnět, jí dávají kousek sníst.
V Itálii se traduje, že placenta zavřená v hrnci, umístěná ve studni, zaručí matce, která z ní pije, kvalitní mateřské mléko.
V Maroku obváží rodící ženě prst nohy kouskem pupeční šňůry a věří, že takto vyjde z těla matky všechna placenta.

Dlouhý, ale docela zajímavý, ne?

Všem přeju krásný nadcházející víkend a těším se na Vaše příspěvky.
Jsem ráda, že nás tu je tak hodně a tudíž bude stále o čem povídat a nebudeme se nudit. A v červenci a srpnu se ROZHODNĚ nebudou nudit v porodnicích :o))).
Mějte se krásně a opatrujte se!

Vaše Lucka + Letňátko (13tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 15.01.04 07:32

Ahoj Lucie,

nakukuji k vám od jarňátek. Jsem tak trošku na přelomu. Ten článek jsi napsala moc krásně…teď už vím, jak je to s tím krevním oběhem nás obou, tedy mým a mimískovým. Ráda se dočtu vždy něco nového, takže ti dlouhý článek schvaluji :-)))

Přeji vám všem tady brzy kulatá bříška
Tanina a 21+6tt

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 15.01.04 08:35

Ahoj Lucinko,
moc krásně jsi napsala dnešní článek, je to velice zajímavé čtení. Zároveň si uvědomuji, jak to naše tělo je pečlivě připravené a vybavené na mimíska, je to opravdu úžasné. Také občas pročítám články týkající se těhotenství, ale bohužel času na to moc nemám, ale určitě se polepším, tak tímto děkuji za informace, které nám přinášíš v deníčku.
U mě je vše v pohodě, nevolnosti stále žádné(akorát ráno čištění zubů ble to je děs) rozežranost zatím v normě. Ani nevim jestli jsem přibrala, vážit se budu až při příští kontrole, tak uvidíme. Mimískovi se snad daří dobře můžu jen doufat, taková nejistota. A jak se chystáte na nadcházející víkend? My budeme asi doma, možná pojedeme po nákupech. Očíhnout postýlky, a přebalováky, ale jen podívat. Na to je ještě čas. Tak se mějte holky moc fajn a opatrujte se.
Počasí je fakt šílený, tak se cpěte vitamínkama. Evel +pokládek 9+2tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 15.01.04 08:57

Ahoj těhulky,

to je krásného počtění hned po ránu! Teda Lucije, rozhodně takových informací není nikdy dost a vůbec nevadí, že je tvůj příspěvek trošku delší!

Lucije: docela závidím, že máš jen „vybouleninku“, mě tak akorát vylezla pneumatika na břiše a poněkud začínám ztrácet pas. A když už jsi vzpomněla tu pizzu, tak minulý týden mě honila mlsná 3 dny než jsem udolala manžela, aby se slitoval a na jednu mě vzal do pizzerie. A tak jsem spráskala jednu celou s mořskýma potvorama, musela jsem vypadat jako bych týden nejedla.

Ulrika: budu muset časem ty těhu-kalhoty okouknout, v obchodě jsem si všimla jen těch do pasu na šňůrku a nebo na knoflíky a je fakt, že střih mě moc neuchvátil. Tak musím ještě chvilku vydržet než do nich budu mít co „nacpat“.

Monis: myslím, že vůbec nevadí, že jste trošku dopředu s housenkami, určitě budeme všechny držet palečky, aby jste tu s náma vydržely co nejdýl!

Gucci: já jsem tentokrát o mrskání na UTZ přišla, pan doktor nějak spěchal a ani mi neotočil obrazovku, ještě že mám fotku. Ale za 3 týdny si to rozhodně nenechám ujít.

Keiko: vítám další těhulku do klubu! Vidím, že konec července bude prostě silná sestava v porodnicích. Máš fajn, že jsi doma, já jsem si v práci docela užila, zezačátku ty nevolnosti stály fakt za to a kolikrát jsem se musela omlouvat z jednání a z porad a honem utíkat…Naštěstí to všichni přežili a teď už to snad bude pomalu lepší. A doma se určitě nudit nebudeš, uvidíš, že to všechno bude rychle utíkat, budeš chystat spoustu věcí a najednou tu bude léto!

Dandule: další čerstvá těhulka, no to je prima. Takže tu budeme mít i jednu zkušenou mamču! Je paráda, že i když je to už třetí dítko, tak to takhle prožíváš.

U nás nic moc nového, naštěstí se blíží konec pracovního týdne a tak si odpočinem.
Chtěla jsem se vás zeptat, jak často chodíte do poradny? Mě si pan doktor zve každé 3 týdny, původně jsem myslela, že se chodí jednou za měsíc. Chodíte taky častěji?

Krásný den všem přejí

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 11tt+1)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 09:19

Ahoj, holčiny!
Téda Lucko, to je prima deníček, takovejch informací! Jsem fakt nadšená, zvlášť jsem si hezky početla o placentě, tý jo, to by člověk neřekl, ale je to fakt úžasnej orgán.

Včera mě pěkně naštvala praktická doktorka. Myslela jsem si, že dostanu pár čmáranic do průkazky, razítko a půjdu. No, dvacetiminutovou prohlídku jsem ještě přežila, nakonec nikdy neuškodí vědět, že je člověk v pořádku. Pak si mě začala prohlížet a jestli prý nemáme v rodině problémy se štítnou žlázou. Ne, to teda nemáme.Hlavně jsem nikdy neměla ani příznaky zvýšené ani snížené funkce, nic. Takže jen tak podle ksichtu mi nabrala krev a mám si přijít za týden. Myslela jsem, že mi vyplní průkazku a na tyhle výsledky si jen zavolám, ale kdepak. Pečlivka jedna pečlivá, chce to tam mít všechno.

Evel To je prima, že tě netrápí nevolnosti. Já je měla ze začátku jen dopoledne a teď, v patnáctém týdnu, když jsem si myslela, že už to bude přestávat, mě přepadají i večer. No, jsou dny, kdy je mi vlasntně blbě furt :-)
Vitamínkama se cpu, i když teď mi nějaké ubyly. Ze začátku jsem dobírala večer kyselinu listovou, vitamín E, co zbylo z prekoncepční přípravy (pan doktor měl asi pocit, že by se to nemělo vyhodit :-)), teď, když jsou chřipky, Celaskon a Utrogestan (no, to pochopitelně není vitamín) a ráno ještě Gravital. Připadala jsem si, jak hypochondr :-). Teď už zbyl jen ráno Gravital a večer Celaskon s Utrogestanem.
Taky mi sice připadá brzo, ale už se pídím po kočárcích :-) Samozřejmě bych ještě nekupovala, ale jen tak pro přehled. Přebalovák už mám vymyšlený z jedné starší komody (natřu a namaluju medvídky) a postýlku máme po manželovi, takže taky postačí natřít.

Pavco Koukám, že co se týče tloustnutí, jsi na tom stejně. Taky bych řekla, že mi mimi vytlačuje špek do viditelnější formy, ale furt to vypadá většinu dne jenom jako špek. I když večer je to lepší a dalo by se mluvit i o bříšku. I tu vybouleninku trochu nahmatám, ale vidět teda moc není.
Do poradny to vypadá, že budu chodit jednou za 14 dní. Přes Vánoce, když tam nikdo nebyl, jsem šla po měsíci, ale teď si mě pozval za dva týdny, tak doufám, že mu to vydrží, mně to totiž značně vyhovuje :-)

Mějte se krásně!
Petra + Berušátko (14+3)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 15.01.04 09:21

Omlouvám se, nevšimla jsem si, že nejsem přihlášená. Petra

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 15.01.04 09:22

Ahoj holky!

LUCKO- díky za krásný deníček. Dočetla jsem se spoustu nových informací. Stejně jako Pavča Ti závidím tu vybouleninku, já mám zatím spíš taky pneumatiku než co jiného. Hlavně po jídle to stojí za to. Ráno jsem ještě celkem štíhlé děvče, ale pak… Je možný, že to jídlo má takovej vliv?

Holky, nemáte některá problémy s vyšším tlakem? Já ho mám totiž přesně na té hranici, od kdy se pak začíná počítat jako vysoký (90/130). Chtěla bych ho nějak postrčit směrem dolů, tak teď zkouším míň solit a jsem zvědavá, co mi v poradně naměří. Za skoro měsíc, než tam zase půjdu, by to už mohlo mít nějaký efekt. Ale je to dost otrava - četla jsem, že v těhotenství se tlak spíš snižuje. No - jak u koho… Taky mi přijde, že když mi měří tlak ráno, mám ho nižší než odpoledne. Je to možný? Na první poradně to právě bylo ráno a bylo to rozhodně kus pod tou hranicí.

Tak zatím páček shledáček!

Ulrika (12+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 10:16

Ahoj holky,

hlásím se nepřihlášená Janine.

Poslední dobou moc nestíhám, mám dvě nové kolegyně v práci, tak si to asi umíte představit a do toho mi je taky občas nevolno. Večer přijdu domů a padnu a usnu, pak se jen probudím a přejdu z obýváku do ložnice. Jsem teď fakt super společnice.

Jinak já chodím do poradny a na kontroly 1×za 14 dní, ale já čekám dvojčata a to je prý dáno. Musím říct, že mi to vyhovuje, vždycky se bojím, aby všechno bylo vpořádku a jsem celá nesvá.
Jinak už nosím i těhotenské kalhoty, bříško mi už narostlo (při poslední kontrole, kdy jsem byla 14+0 říkal, že odpovídá velikosti při 20tém týdnu jednočetné gravidity). Večer prťátka sleduju a špehuju, mívám pocit, že je lehce cítím. Tak uvidíme.

Ulriko: na tlak opravdu nevím jak, já ho mívala vždycky nižší a teď tak kolem 120/70, což je pro mě vysoké číslo. Taky se bojím, aby nestoupal.

Všem přeji pěkný den a už se taky těším na pátek a víkend, až si odpočinu.

Mějte se krásně.

Janine a prťátka
15+2

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 15.01.04 11:06

Ahojte holky moje!

Děkuju moc za pochvalu deníčku! Jéžiš, já se tu úplně červenám :o).

Holky, s tou mojí ?vybouleninkou? jste to asi špatně pochopily! Já nemám jenom JI. Můj standardní pupík je velikosti 4-5.měsíce těhotenství :o). A rostoucí děloha mi ho trošku zase popostrčila výš a když se náhodou nadlábnu jako včera, což ale nedělám pravidelně, žaludek pak mám až někde mezi prsama. Tudíž, až budu tak v tom pátém, pak teprve budu mít souvislé břicho. Alespoň doufám, ale to už budu pěknej hroch :o). Zatím jsem za těch 13t jenom plus 0,5kg.

Já mám taky vysoký tlak, pravidelně 140/80. Ale doktor mě zatím neplaší. Říkal, že to sice není dobré, ale že k mé tloušťce je to v normě. Až by to bylo delší dobu 150/90 poslal by mě za praktickou, ať s tím něco udělá. Doporučil mi příliš nesolit, rozhodně ne žádné uzeniny, salámy. Ty by se v těhotenství tak jako tak neměly, protože to je ?skoro syrové?. To samé majonézy, měkké mazací sýry, mořské potvory (Pavčo!) a pod.
Je pravděpodobný, že ráno je tlak nižší, než odpoledne. Jenže já jsem třeba posledně šla do poradny na desátou, nestíhala jsem, byla jsem nervózní, že nic nejede, že přijdu pozdě, pak jsem od tramvaje utíkala a z tlakoměru jim málem vyletěla rtuť. Tak mě měřili znovu až po prohlídce, kdy už jsem se relativně uklidnila, vydýchala a bylo to v normě.

Na kontroly chodím po 14-ti dnech. Teď akorát to vychází od poslední k té další tři neděle, protože mi budou brát krev na AFP testy, tak aby se to trefilo do toho správného týdne.

Na víkend asi pojedeme na Šumavu, Tomáš by si chtěl řádně zaběžkovat. Já se asi budu procházkovat a dělat pohotovostní vozidlo s mazáním, horkým grogem a svačinou :o).

Tak zatíííííím!
Lucka + Letňátko (13tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 12:19

ahojky milé spolutěhulky,
hlásí se nepřihlášená lucie (z domova mi to prostě opakovaně nejde…).
lucije: deníček jsi opět napsala moc a moc krásně a jsem ráda, že existuje!!:)

jinak musím napsat, ze ja v 18 tt mam brisko take spis jako bych se vice najedla, ale začíná to pomalu ale jistě přechazet do toho „správného těhotenského“. Těhotenské oblečení jsem již zakoupila…jedny sportovní proužkaté kalhoty do béžova s kapsami ve spectru v průhonicích, jedny černé klasické kalhoty ve formers v cerne ruzi a dlouhou uzkou džínovou sukni k tveretu ve vodickove ulici. k tomu mam jeste 2 trika z formers a c & a a take jsem tam koupila na zkoušku těhotenské punčocháče, které mají v sobě alespon trochu lycry, takze neboha těhulka nevypada jako stará babka. S tím vším vydržím až do teplých dní a protože narození očekáváme kolem poloviny června, potřebuji ještě nějaké lehké šaty nebo letní sukni. Stejně ale již ted raději kupuji oblečky pro miminky…zatím neutrální barvy:)

z těhu vitaminu jsem zakoupila Mamavit, neboť Materna se mi zdála zbytečně silná a objevují se názory, že specielně po ní se rodí velká miminka…může to být sice úplná blbost, ale znáte to…„není šprochu…“.

Testy na AFP máme v pořádku za sebou, takže nás za 2 tydny čeká jen utz zaměřený na vývojové vady…také bych ho měla již ráda za sebou.

V posledních 2 týdnech stále pozoruji, zda již cítím či necítím pohyby…je to moje 2. těhotenství, tak by to bylo pravděpodobné…nej­sem si ale zatím jistá…občas tedy cítím lehké zašimrání nebo takové lehounké „bouchnutí“ uvnitř bříška, ale kdo ví, zda to nejsou jen nějaké pochody ve střevech.

Mějte se zatím moc a moc krásně,
lucie a berušátko (18 tt)

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 15.01.04 12:28

Ahoj holky,

nakukuju od Pusinky, a jen jsem chtela rict, ze snist par morskych potvor pri normalnim tlaku je v pohode. Morske potvory zvysuji spis cholesterol, ale na pizze v Cechach jich tam stejne moc neni. Ja bydlim u more, a tak se podobnyma dobrutkama muzu cpat porad, moje doktorka rekla v moderaci to neni problem, jen nejist od jednoho druhu spousta.

Musim ale rict, ze od otehotneni mam na ta morska zviratka mnohem mensi chut.

Tak se moc nebojte dobrutek, jen je udrzujte v norme.

Mejte se krasne.

Oli

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 15.01.04 13:01

Ahoj holčindy,
tak tu máme nový deníček a jaký! Je super. S tou placentou…tak kdybych žila na Mali, tak budu mít trojčata :o) Jsem ráda, že tam jsou dvě a placenta, takhle mi to úplně vyhovuje.

To se teda máte, že se můžete takhle nacpat. Já jsem vždycky byla děsný žroutě a po obědě jsem vypadala jak ve třetím měsíci a za dvě hoďky zase nic, ploché bříško, ale ještě před vánocema jsem do sebe najednou nemohla nasoukat zároveň polívku a hlavní jídlo, prostě v tom malém bříšku se toho tolik k miminkům nevešlo. No už je to mnohem lepší, naštěstí, i když ke konci už funím.
Bříško už je na mě vidět! Konečně to vypadá jako opravdové mimi bříško, předtím to pro neznalce byl jen malý pupek. Jak říkaly kamarádky, takovýhle břicho mají normálně :o) Kalhoty jsem si hned asi ve druhém měsíci koupila v H&M o číslo větší než jsem nosila normálně, manžestráčky a bokové, tak zatím se do nich ještě nasoukám. Ale už mi moc dlouho nevydrží.

No už musí jít pracovat, tak zatím ahojky.
Jo Janine, jsem ráda, že ses ozvala, jestli máš zájem o špitání, moje nabídka stále platí.

Monis + housenky (17+3)

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 15.01.04 13:04

Ahoj holky,
děkuji Luciji za krásný nový deníček a spoustu nových info! Fakt super počteníčko!
Pavčo, Petro a Ulriko moc jsm se bavila nad vašimi komentáři o pneumatikách! Patřím také k vám. Já tomu říkám zatím taky jenom špek! Protože se potýkám s menší nadváhou i normálně, tak bude asi délé trvat než bude poznat moje těhotenství znát.
Do poradny chodím 1krát za měsíc, ale klidně bych chodila i častěji abych viděla mimi a byla si jista že všechno O.K.TTeď se chystáme až 4.2. a 9.2. na AFP!
Všimla jsem si taky že máme dost podobný chutě! Zrovna včera jsem byla na pizze, která teda taky nepatřila k těm nejmenším!
Ještě bych chtěla říct, že být na neschopence není pro mě žádná výhra.Vždy jsem byla ráda mezi lidmi a teď mám vycházky jen 2krát denně na 2 hodiny a nemůžu jít ven, když je mi zrovna dobře! A to mě fakt štve, jenže naše doktorka je neústupná!
Jsem ráda že vás všechny mám,holky moje!
Pusinku všem bříškám (i pneumatikám)!!!
KEIKO a mimi 13+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 14:29

Ahojte holky,
taky se omlouvam, ze jsem neprihlasena Katka. O te placente jsem to shltla jednim vrzem a bylo to fakt moc zajimave. Jeste, ze mame takovou sikovnou „vedouci“ :-)
Trosku me zaujaly ty vitaminy. ja beru taky Mamavit, pry je ta pilulka ze vsech nejmensi, ale ja mam dosud BLE obdobi, takze spolknout to poranu vyzaduje dost odvahy. Ale moje Dr. mi rikala, ze bych zadne dalsi Cecko uz jist nemela i pres tu chripkovou epidemii, ze by si na to mimi mohlo zvyknout a pak to vyzadovat. Neslysely jste nekdo tento nazor?
Jak tak vsechny pisete o zvetsujicim se brisku a obrovskych pizzach, zatim jen tise zavidim, protoze ja se porad premlouvam, abych snedla aspon neco, i kdyz pred tim jsem byla opravdu velky jedlik a zvlaste masozravec.
I kdyz je pravda, ze pokud neco snim, strasne se mi nafoukne bricho (ale nahore, ne dole), takze si ze me manzel dela srandu, ze budeme mit slune. Taky Vas nadymaji i veci, ktere to normalne nedelaji?
Jeste mam dotaz, jsem ted v 11tt a na kontrolu jsem objednana po 3 tydnech. Mela jsem dojem, ze se ze zacatku chodi po mesici, jak to mate vy?

Mejte se moc krasne a uzivejte si briska
Katka 11tt

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 15.01.04 14:46

Ahoj Katko,

já třeba teď na maso prakticky nemám chuť. Taky jsem dřív mohla tuny kysanýho zelí a to mi teď nějak nedělá dobře. Prostě všechno je jinak než dřív. I když BLE období jsem naštěstí neměla.

Mamavit baštím taky, ale mám problém ho polkout. Je tak velký, že se div neudusím.

Na kontroly chodím jak kdy, někdy po 4 týdnech, někdy po třech. Radši bych po třech, ale musím se přizpůsobit tomu, co přikáže doktor.

Tak ahojky.

Ulrika 13 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 15:13

Ahoj Ulriko,
dik za odpovedi, s tim polykanim Mamavitu teda nejsem sama, ale pry ostatni tehotenske vitaminy jsou jeste vetsi, coz si ani nedovedu predstavit. S tema kontrolama jsi me docela uklidnila, mela jsem strach, ze si me pozvala na driv, protoze neco neni vporadku, ale to jsou asi takove ty neopodstatnene maminkovske strachy a malovani certa na zed.
Mej se krasne
 Katka

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 15.01.04 19:05

ahojky holcinky,
moc vas zdravim a taky musim pochvalit super denicek. Je to opravdu kvalitka.. hmm :)
Jste tady vsechny tak vesele a dobre naladene, ze i mne se po precteni vasich vtipnych komentaru vyloudil usmev na rtech (jinak ten dnesni den stal za prd)
Jinak vitaminky papam taky Mamavit, ale jen obden a cpu se hlavne prirodnimi zdroji - mam totiz chut na grepiky, pomerance a ovoce vubec.
Na kontrolu jsem zatim chodila kazdy tyden- uz i s 3 UTZ-(kvuli problemum) takze jsem si tam kazde pondeli pripadala s tim svym plosatkem mezi pekne nafouklyma mamcama jako vetrelec. Taky si vzdy pockaly, nez se nova prichozi vysouka z kabatu, obkoukly jak je to „sluzebne stary“ kus :)) a zase se pustily do spitani (muj dojem) :)) no a ted jdu k dr. az za 14 dni! (tedy presne 26.1.) tak si pripadam, ze je to silene dlouha doba :) - jenze stejne tam musim i tak kazde pondeli naklusat na injekce na udrzeni, ale uz se mi to krati, ted uz je 10 tt, a cim vice ty tydny priskakuji, tim jsem klidnejsi.
Musim rict, ze jsem s dr. velmi smlouvala, aby me nenechala doma, ze se v praci ze zidle ani nepohnu a ze si doma hned lehnu a ze bych doma smutnila…blablabla pomohly tomu i vanoce, ze jsem 14 dnu doma opravdu odpocivala, tak ted chodim, teda jezdim, do prace a jsem fakt rada. I kdyz nejake ty stresiky jsou, doma bych se uzirala vic (ale kdyby nebylo opravdu nazbyt, to bych uz urcite zustala lezet), takze mila Keiko, uplne te chapu, ze neschopenku nepokladas za vyhru, protoze prece jen, my baby ukecany, potrebujem vymluvit svych 20 tis. slov :)))) proste a jednoduse byt mezi lidmi.
Holcinky, koukam, ze jsem toho napsala az moc, ani se vam to jiste nebude chtit cist, takove bezvyznamne blafy :) takze uz rychle koncim.
Moc vas vsechny zdravim i s vasima malickyma pupickama (mne se zda, ze se na 10 tt nejak moc vybouluje-ale mimi je tam jen jedno :) ) a mej te se opravdu krasne a posilam vam vsem nejaky prekrasny sen
papa Any

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 20:07

Ulriko, TK 130/90 je jestě v rámci normálního krevního tlaku. Není třeba se jakkoliv znepokojovat. Systolický je naprosto normální/130/, diastolický je trochu zvýšený /90/, měl by být spíš něco okolo 65-80. Ale není to vůbec žádná tragédie. Nehledej problémy tam kde nejsou:-)Ahoj Tereza Kovaříková, zdravotní sestra.

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 15.01.04 20:43

Ahojky,

vy jste poctivé pisatelky. Včera jsem nebyla celý den doma. Ráno na kontrolu s Leničkou a pak k sestřence na návštěvu. Dneska měla Lenička Broučky a odpoledne mi přijela pomoct babi s dědou. Už jsem je teda vyhlížela. Lenča neměla nic moc náladu, pořád chtěla na ruky a mě bylo tak BLEEE.
Já chodím do poradny po 4 týdnech. Je to úděsná doba a závidím tiše častější kontroly :o)
Máte taky večer bříško větší než třeba dopoledne? Večer těhule, ráno špekoňek?
Já baštím Maternu, ale chystám se jen na jedno balení, pak konec. A taky mám Utrogestan na zavádění. Prý když je těhulkovství díky hormónům ,tak to mám raděj brát.

Ulrika - já jsem měla tlak 130/75 a dr. nic neříkal

Keiko - u Lenči jsem měla taky takto napsané vycházky, ale chodila jsem ven jak jsem chtěla. Navíc těh. plavčo a cvičení bylo vždy v jinou dobu. Doma jsem byla dobrovolně a jsem za to šťastná. Užila jsem si to na 100% a moc ráda na toto období vzpomínám. Teď je to tedy o něčem jiném :o)

Jinak co se týče pizzy, tak mám na ni taky úděsnou chuť, ale nepodařilo se mi zdolat manžela a tak jsem do sebe právě natlačila kousek kupované, mražené pizzy, což tedy není úplně ono, ale lepší než nic. Akorát se toho do mě vešlo nějak málo, asi budu jíst na etapy.

Chtěla bych se s vámi podělit o některé kladné zkušenosti z minulého těhulkovství.

relaxační hudba pro mimi poslouchala jsem ji na usnutí v těhotenství, po porodu se to osvědčilo jako super uklidňující prostředek.

plavání těhulek neměla jsem žádné bolesti zad, výborný nácvik dýchání k porodu

hlazení bříšek jednalo se o cvičení, kdy se první při relax. hudbě různě pohupovalo pánví a dýchalo. Miminka to milovali a maminky, kterým pupík tlačil na dýchání si to taky pochvalovali. Cvičení bylo zakončené relaxací a následným mazáním a hlazením bříšek. Lenička při relaxaci chvilku protestila, protože se jí líbilo houpání a při hlazení se natáčela abych se jí dotýkala. Byly to nádherné chvíle, při kterých se dle mého názoru vytváří krásný vztah mezi maminkou i miminkem.

Doufám, že to některé z vás třeba pomůže nebo zaujme. Jestli mě ještě něco napadne tak napíšu.

Pozdravujte pupíčky, vybouleninky, pneumatiky :o)

AJKA+Krtčátko 9 tt

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 15.01.04 22:12

Ahoj Lucie,děníček je super!Vzhledem k tomu,že jsem méně těhotná,Tvé informace mám dopředu a už vím,co se bude se mnou a mimi dít.

Holky,já se do ničeho nevejdu,jak jsem drobná,hned mi bříško vyskočilo a mě je trapný,takhle brzy nosit těhot.věci,ale dnes jsem si jedny kalhoty koupila,přece nebudu mimíska tlačit v upnutých kalhotech na gumičku.

Katko,já jsem také nadmutá.Normálně na to netrpím,ale teď hned od začátku těhotenství trpím doslova!

Keiko,já mám teď s prací také utrum.S manželem máme v nájmu restauraci a bufet na zimním stadionu.Momen­tem,co jsem se dozvěděla,že jsem těhotná odmítám chodit do zakouřeného prostředí.Tak se moje pracovní náplň zúžila na oběhávání úřadů,zajišťování nějakého zboží a jednou týdne při hokej.utkání jdu na pár hodin do bufetu.Jsem ráda,že to jde alespoň takhle.A ještě k tomu být na neschopence,to Tě opravdu lituji,není to žádná výhra.Ale ber to pozitivně,můžeš si ráno přispat a mimču to jen prospěje.Jít na těhu cvíčo kdykoli chceš.A vycházky jdou spojit na 4hod denně.Dopoledne /kdyby přišla kontrola/ jsi byla jako u lékaře a večer pak už nikdo nechodí,ale to Tě nechci navádět k podvádění.

Holky moje opatrujte sebe i bříška!
Dandule + Sluníčko /5t/

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 16.01.04 09:17

Ahoj holky!!!

Doufám, že se všechny máte dobře!!! Holčiny, kdy přesně začíná II. trimestr? Mám v tom trochu hokej. Občas mrknu na jeden anglický server a tam je II. trim. od 12+1 a na rodině (nechávám si posílat zprávy, i když je to celkem k ničemu) mám pořád I. trim. Tak nevim, jak to je.

AJKO - ta relaxační hudba pro mimi - můžeš to nějak přiblížit. To je CD, které se prodává pod tímhle názvem? Nebo by posloužila jakákoliv příjemná hudba poslouchaná při odpočinku?

Tak zatím páček shledáček.

Ulrika (13+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 10:23

Ahoj Monis,

já má velikou radost, že ses taky ozvala. Byla jsem celá bez sebe, když jsem zjistila, že taky někdo čeká dvojčátka. Hltám tvoje zprávu, jsi napřed a šmíruju jak se vše vyvíjí.
Já mám te´d strach z testů a tak, ale snažím se být v pohodě, i když mi to někdy moc nejde a sedaj na mě chmury a jsem protivná. Asi to souvisí i s hormonama, protože fakt to někdy přeháním.

Dnes jsem 15+3, ve středu jdu na „velkou prohlídku“ a odběry.

A co ty, už víte „co to bude“? Nám je to s manželem jedno, hlavně aby vše bylo vpořádku. Už mám docela bříško, tak vždycky večer a ráno jim domlouvám ať koukaj růst a jsou to pořádný miminka. Snad mě poslechnou.

tak papa a klidně se mi ozvi na mojí adresu.

Janine a prťátka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 16.01.04 10:24

Ahoj, holčiny!
Včera jsem prožila docela fajn odpoledne. Měla jsem na návštěvě manželovu maminku s přítelem. Málem se mi vrhla na žehlení, ale ubránila jsem se. Nééé, mně by to nevadilo, ona to nemyslí zle, ona prostě jen k smrti ráda žehlí (což já prostě nechápu), ale přece jen když je na návštěvě, tak má odpočívat. A tak jsme odpočívali, hráli hry od Ježíška a vůbec to bylo moc prima.
Takhle večer už pozoruju, že se mi objevuje i „něco“ nad pneumatičkou (že by druhá pneumatička?), tak si říkám, že až se to spojí, bude to docela pěkné bříško :-)))
O víkendu mě čeká šití. Už se na to chystám několik dní, ale večery bohužel nejsou příliš příznivé. Jednak padám na tlamu a jednak mi bývá docela blbě. Tak budu v pondělí referovat, jak jsem se u toho zase navztekala.

Janine Já taky vždycky trnu, jestli je všechno v pořádku. No, zatím bylo, tak se snažím nenervovat. To je paráda, že začínáš cítit prťátka - ono to u dvojčátek asi bude dřív, viď, když tam mají míň místa. Jé, já už se tak těším, až se to naše Beruš začne aspoň vrtět :-)

Katko Tak s tím nadýmáním mi mluvíš z duše. Věčně si k večeru připadám jak vzducholoď. Hlavně je nepříjemné, že se břicho nafoukne fakt nahoře, takže se nemůžu hnout, žaludek bolí, no nic moc.
Ten názor ohledně céčka jsem slyšela, chci se na to zeptat v úterý v poradně, tak mi drž palce, abych si vzpomněla (vždycky zapomenu půlku věcí a kdybych si napsala papírek, tak zapomenu ten papírek).
Z vitamínů jím Gravital a s velikostí problémy nemám. Nevím, jaký tvar má Mamavit, ale tohle je takový oválek a když se to polkne tou správnou (užší) stranou, tak o tom ani nevím.

Any Já jsem taky moc ráda, že mi doktor dovolil chodit do práce. No, vlastně jsem vůbec nemusela škemrat, ani ho nenapadlo, že bych měla být doma a to mě tím všichni strašili (měla jsem před tím zamlklé těhotenství). Injekce na udržení jsem dostala dvě na začátku a teď baštím Utrogestan. Doma bych se sice asi nenudila, ale vydrželo by mi to tak týden dva. Já mám spoustu rozdělaných věciček, ale myslím, že mě baví taky proto, že je nemůžu dělat kdykoli, ale jen když si ušetřím nějaký ten čas.

Dandule Co by ti to mělo být trapný? Jen se koukej oblíkat pěkně pohodlně!

Ulriko Já teda nejsem odborník, ale taky bych řekla, že druhý trimestr je od 12+1. Ale pozor, myslím, že rodinka nevím z jakého důvodu, počítá některé věci jakoby od početí.

Mějte se krásně a užijte si víkend. A pozdravujt pupíčky.
Petra + Berušátko (14+4)

klarka
Kecalka 138 příspěvků 16.01.04 10:31

Ahojky těhulinky!

Konečě jsem se dostala k tomu se taky připojit. Už jsem psala i k pusince a Medvíděti, ale tady jste mi nejblíž a pokud mě vezmete mezi sebe, tak se ráda připojím. I když předem se omlouvám, že nestíhám, takže to nebude pravidelně.
Něco o mně: Je mi 22, jsem z Kladna, doma mám téměř 6 měsíční dcerku Karolínku a do toho pupík (dneska 10+3). Takže asi už chápete, proč nestíhám :o)

Jinak mě stejně jako u prvního těhotenství hrozně zlobí nevolnosti, na zvracení teda nedojde, ale je mi zle celý den, takže nic moc.

Co se týče pupíku nebo spíš pneumatiky, tak vzhledem k tomu, že mi zůstala 4 kila po Karolínce a taky pořádné panděro, tak těhotenský pupík nebude dloooouuho vidět :o) A hlavně musím kvůli té nevolnosti pořád jíst, jinak je mi fakt děsně zle, takže kynu a kynu…

Do poradny jsem chodila doteď každých 14 dní, kvůli jednomu potratu, který mám za sebou a teď už budu chodit jednou za měsíc. I to je pro mě dost náročné, protože nemám hlídání a tak si manžel musí vzít vždycky dovolenou. Brambůrku už jsem viděla na UTZ 3× a teď ji uvidím až ve 20. týdnu na těch vývojových vadách. Pořád si nemůžu zvyknout na to, že jsem zase těhotná, mám ještě v živé paměti bříško s Karolínkou. Přišlo to dost nečekaně a přestože to teď nezvládám a bude ještě hůř, tak mám z toho nového miminečka velikou radost.

Těhu oblečení mi zůstalo po Karolínce a protože jsem těhotná přesně ve stejnou dobu jako vloni, tak toho asi moc kupovat nebudu. I když bych potřebovala ještě alespoň jedny kalhoty, ale s Karolínkou se nikam moc nedostanu a hlavně tady na Kladně mají to těhu oblečení vždycky šíleně obrovské a já nechci vypadat jako pytel. Tak uvidíme.

Psala bych dál, ale dítko už mě volá, tak se loučím.

Užívejte rostoucí pupíčky!!!

Klárka (10+3)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 16.01.04 12:34

Ahojky,

Ulriko, já mám dobrou zkušenost s CD „Naše štěstí“ (má růžový obal). Je určené pro mimi v bříšku i náručí. Ještě Baby relaxation 1,2,3 je taky fajn. CD se prodává normálně tam kde ostatní CD. Zkus si to kdyžtak v obchodě poslechnout a uvidíš. Ale jinak si myslím, že se může jednat i o jinou hudbu. Pokud ji miminko slyší pravidelně, tak si ji zapamatuje.

Ahojky

Ajka+Krtčátko 9 tt

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 16.01.04 12:55

Ahojte baby,
tak konecne jsem se prihlasila, takze ted uz nejsem Katka, ale Kacica :-)

Ajko - moc moc prosim napis neco vic o tom hlazeni miminek. Moc se mi to libi a chtela bych neco takoveho taky zacit.

Jeste by vas mozna mohlo zajimat, ze brisni tance jsou taky velmi zdrave pro tehulky, ale az od konce 3 mesice. Sama uz tancuji vic nez 2 roky a moc me to bavi. Ted jsem musela prestat, ale uz se tesim na 4. mesic, az budu moct zase zacit. Hodne to pak pomaha od bolesti zad a pri priprave na porod. Kamaradka, ktera ma rodit ted v unoru si to nemohla vynachvalit.
Myslim, ze to hlazeni brisek muze byt neco podobneho.

S tim zustavanim doma jsem mela taky dilema, protoze je mi fakt hodne spatne, ale nastesti mam skveleho zamestnavatele a domluvila jsem se, ze v praci nebudu cely den, ale cast veci budu delam z domu, takze chodim az na 9. a odchazim, kdyz uz je mi spatne. Bohuzel se mi ta nevolnost s vecerem zhorsuje, takze se pak musim premlouvat, abych jeste neco udelala. No uklidnuju se tim, ze uz by se to melo zacit zlepsovat.
Je pravda, ze Dr. mi rikala, ze pokud budu chtit, neschopenku mi napise, ale ze je mnohdy lepsi byt v praci, protoze clovek tolik nemysli na to, ze je mu spatne, pripadne na nejake negativni veci a taky se muze „vykecat“ - to mas teda svatou pravdu Any, ja jsem teda ukecana az beda a to by mi chybelo :-) Je pravda, ze nekdy valim domu a jsem rada, ze me nikdo nevidi, jak se prevaluju v posteli a knucim a to je pak lepsi byt doma.

Teda Klarko, strasne te obdivuju, zrovna jsem premyslela, jak budu mit druhe mimco, kdyz mi bude tak zle. Drz se, drzim pesticky!

Tak se mejte krasne i o vikendu
Kacica 11tt

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 16.01.04 13:59

Ahoj Janine,

to jsem moc ráda, že jsme se takhle potkaly :o)
Ráda bych Ti napsala na Tvojí adresu, ale jsi anonymní, tak napiš Ty mě a vyměníme si mailíky. Zkus to ještě dneska, protože zítra jedeme na hory, dýchat čerství vzduch a budu tu mít týdení pauzu - teda nevím jak to vydržím :oI Lyžovat nebudu, neboj, nejsem blázen, doktor mi dokonce zakázal lézt na barovou stoličku, protože se z ní často padá, chichi, je to srandista.
Jsem strašně zvědavá odkud jsi, já z Prahy 10 a rodit bych chtěla v Krči.
Z testů strach neměj, taky mě vždycky před kontrolou a testama šimrá v bříšku, taková ta malinká nejistota a pochybnosti, no to musí člověk hodit za hlavu. Dělali mi AFP testy a doktor pak řekl, že se na to měli vyprdnout, protože u dvojčat vycházejí zvěrstva, budou Ti je dělat taky?
11.2. budou prohlížet srdíčka a zkoumat VVV, tak snad žádnou nenajdou :o) ale to je ještě daleko. Teď v pondělí jsem se ptala doktora, jestli už je vidět co to je, ale on řekl, že to neříká, no spíš si nebyl jistý a neměl moc dobrou náladu. Tak třeba příště. Tajné přání co bychom chtěli aby naše prťátka byli máme, ale samořzemě se z toho nezhroutíme, když to nevyjde, hlavně aby byli v pořádku a zdraví. Naši čumáčkové mají 1 týden skluz, ale prý je to v pohodě a je to normální. Nevím jaké konstrukce jsi Ty, ale mě se kamarádi smějou, že budu jak uzel na niti nebo nafouklý mravenec, takže bříško už je na mě pěkně vidět (však ho taky náležitě a hrdě špulím :o)) Kamarádka od které mám slíbené lacláčky ve středu porodila sladkou holčičku, tak jak se vrátím z hor, budu mít co nosit, snad už mi budou.
Tak brzy napiš a měj se s miminkama krásně.
Ahojky
Monis + housenky

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 16.01.04 14:06

Já problémy nehledám, ale v poradně se nad mým tlakem pozastavujou. Ul­rika

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 16.01.04 17:16

Ahoj holky,

jdu vás ještě honem pozdravit před víkendem, bohužel mi dneska nevyšel čas na delší komentářík, nějak je toho teď v práci moc a tak nestíhám a lítám jako baba na koštěti. No alespoň nebudou dál naskakovat ta kilíčka…

Koukla jsem, že se nám objevily zase další nové těhulinky, no prima, holky moc vás tady všechny vítám, jen tak dál, letošní léto bude skutečně silná představa.

Nevím jestli si nově příchozí těhuldy všimly, máme založený seznámek, jeho „zpravovatelka“ je Ajka, takže pokud se budete chtít dozvědět něco víc o nás ostatních a taky nám svěřit nějaké info o sobě, určitě budeme moc rády a Ajka vám ráda seznámek zašle, jen jí musíte napsat svoji mejlovou adresu.

Docela jste mě potěšily s „pneumatikamy“, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, hned jsem hlásila manželovi, že nejen já, ale že je nás takových víc:-))))))

Co se týče vitamínů, tak já mám koupený Mamavit, s jeho polykáním vcelku potíže nemám, ale beru ho jen obden, protože nedělá příliš dobře mému žaludku a nechci dráždit ještě víc svoje ble ble nálady.

Jak jste na tom s cvičením holky? Já jsem si slíbila, že hned začátkem týdne pozjišťuju veškeré info, co se tady u nás dá a nedá, ráda bych začala s nějakým protahováním a hlavně plaváním, protože i běžně mám problémy s bederní páteří a teď se pomalu začíná opět ozívat, tak abych to podchytila hned na začátku.

Omlouvám se, že nereaguji jednotlivě na vaše příspěvky, nestíhám, všechno mám vytištěno a doma prostuduju a v pondělí se ozvu.

Mějte se krásně, užívejte víkendového volna, všem, které jako já trpí na ble ble nálady přeju, aby už brzo odtáhly a jen jsme si užívaly naše těhulkovství.

Pavča + Kulihrášek (11tt+2)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 16.01.04 18:24

Ahoj letni briska!

Lucije- ten uvodnik je fakt skvelej!

K rostoucim briskum: ja porad vubec nic.Vcera jsem si ale koupila prvni tehotenske kalhoty a halenku a pak jsem si to doma zkousela a strkala jsem si pod to polstarek, abych vedela jak mi to bude sluset.Brisko bylo sice trosku hranaty,ale me to nevadilo.Snazila jsem se nahmatat aspon tu vybouleninku, ale nic jsem nenasla.Jinak nevonosti mam stale a cely den a zadne rady co jsem zkusila mi zatim nepomahaji.Jsem vegetarianka a ted je mi nejvic zle ze "seminkoviho " peciva, zeleniny a hlavne z te fujtajblove mrkve.Jedine co mi ted jede je jahodove mleko.Kdybych mohla tak sedim u lednice a piju ho jeden litrik za druhym.Na doplneni vitaminu beru Mamavit a strasne mi smrdi, musim ho vzdycky zapit Actimelem takze ani nevim jak se mi polyka.
Dneska jsem si udelala radost.Koupila jsem holatku soupravicku do porodnice.Krasnou, bilou,trojdil­nou(kabatek,ce­picka,dupacky)­.Ulozila jsem ji do budouciho detskeho pokojicku a porad se na ni chodim divat.Vzdycky ji vybalim rozlozim a pak zase slozim a rikam si, ze takhle velke deti se snad ani nerodi(nejmensi velikost 56). Je sice brzo, ale jsou povanocni slevy.

Zatim se mejte moc hezky a opatrujte briska.

Ciblka + Holatko(13+3)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 16.01.04 21:48

Ahojte holky,

jsem tak ráda, že s váma můžu prožívat své těhotenství. Všechny pocity, radosti i starosti. Víte, mám takové malé velké trápení. Mám šílený strach z druhého porodu. Asi něco co by druhorodička mít neměla. Častečně to působí moje maminka, která měla druhý porod těžký. Jsem drobná a větší dítě prý moje pánev nezvládne. Moje obavy mi způsobují nespavost a trápí mě. Pořád zkouším najít u jiných maminek opačné zkušenosti, najít něco co zlomí tyto obavy. Včera jsem chtěla po manželovi, aby mi řekl na co nejraděj z porodu vzpomíná. Zjistila jsem, že muž je ošizený o tolik pocitů a vjemů. Jo mimochodem odpověděl, že nejkrásnější z porodu byla věta por. asistentky „Tak se podíváme co jsi — máte holčičku“. Nechci vás nijak strašit porodem, to určitě ne. Měla jsem porod relativně lehký, jen mě zaskočily bolístky po něm, protože jsem s nima nepočítala. Doufám, že mě trošku chápete, prostě se potřebuju zbavit toho strachu, uklidnit se. Nějak si s tím nevím rady. Jste jediné které to ví. Manžel mě nějak moc nevnímá, možná to ani nemůže pochopit.

Kacica - K tomu hlazení bříšek. Začínalo se chodit okolo 20 týdne. Je totiž potřeba mít bříško :o). Jsem ze Zlína. Nevím jak je to v ostatním městech. Nevím co by tě ještě mohlo zajímat, tak když tak ještě napiš.

Holky, víte ale na co se moc těším. Na kopanečky a kopance. Je to krásný pocit a hlavně je člověk s miminkem ve spojení. Víte, že je v pořádku, že se mu něco líbí nebo ne.

Děkuju za vyslechnutí.

Ajka+Krtčátko 9tt

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 17.01.04 15:21

Ahojky Ajko,
ja jsem jeste nerodila, takze vlastne nevim do ceho jdu asi nejsem ta prava, ktera Ti k tomu ma co rict.Ve skole nas ucili, ze pokud je uz pred porodem jasne, ze mimi je neumerne vetsi oproti panevnim rozmerum, tak se porod resi spis chirurgicky, protoze tu neni jen riziko tezkeho porodu, ale i ohrozeni tebe nebo mimi.To, ze tvoje mamka mela druhy tezsi nez prvni neznamena, ze u Tebe to bude taky tak.Jestli mas dobreho dr. tak to zkus probrat s nim.Klidne uz ted a potom treba jeste v pozdejsim stadiu tehotenstvi a v porodnici.Tvuj dr. Te zna po fyz. strance a muze tvuj stav nejlip zhodnotit.Ale rozhodne se nenech odbyt.
Ja jsem se vzdycky porodu strasne bala.Dokonce mi to na srazech ze skoly holky pripominaji.Ted co jsem tehulka se bojim minimalne.Jedine ceho se bojim je siti.Uz sbiram informace o masazi hraze a doufam, ze mi to pomuze.Kdyz si prectavjm jaka je to zodpovednost privest na svet dite,strachovat se o nej kdyz je nemocny nebo kdyz se do neceho nebezpecneho zaplete,vychovat z nej dobreho cloveka atd.,tak mi ten porod neprijde byt az takovou hrozbou.Myslim, ze je dobre si predstavovat jak uz to mame za sebou a oni nam daji drobecky do naruce.No, mozna, ze na mne ten strach prijde az budu mit pred terminem,kdo vi.

Ja vim, ze na porody mame jeste spoustu casu, ale jak se na to divate holky vy(v tomto stadiu tehotenstvi)?

cibulka + Holatko(13+4)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.01.04 17:36

Ahojky holcinky,
chci vas jen pozdravit a poprat hezkou sobotu.Ja se dnes cely den valim, po uvareni obedu jsem padla a fakty odpocivam a nic nedelam a jen si to lenosenicko uzivam.
K tem porodum: i kdyz je brzy, chci jen Ajku uklidnit, ze si taky myslim, aby sis nedelala zbytecne stresy, nikde neni psane, ze musis mit druhy tezky porod jako mama. Moje matina mela prvni brachu (4,5kg) - macik jak hrom, pak jsem se rodila ja (3,6kg) a ja, jakozto druhe ditko byla od prijezdu do porodnice venku za dvacet minut :) Vim, ze je vsechno individualni,ale taky si myslim, ze strach komplikacim jen prispiva. Proto odezen zle sny, urcite zvladnes tohle mimi jako to prvni a treba jeste lepe. Preji ti to.
To ostatne odpovidam i Cibulce, ze i ja se - sice ted nazacatku tehotenstvi - nebojim porodu, tesim se na ty nezapomenutelne okamziky, ale taky se sama sebe ptam, kdy me prece jen taky prepadnou obavy z neznama.Urcite taky dostanu strach,ale zatim jeste neprisel :) Ten mam akorat z nasi mistni porodnice, kterou mam pet minut od baraku, takze kdybych sla rodit tam, uz ted bych se klepala :)) (mam z ni strach uz od mala, klidne tam muzou byt super doktori-i kdyz jsem presvedcena, ze jsou tam spis „veterinari“ :) ale mela bych zbytecne stresy) tak radej pojedu do jineho mesta asi 30km.Doufam, ze mi me plany vyjdou, protoze ted muzu rikat tohle, a pak bum bac a bude i to co nechci..zname to,ze? :)))
Tak se mejte pekne holcinky a pozdravujte sve pupicky.
Papa Any

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 17.01.04 20:18

Ajko,
Tvoje strachy jsou zcela přirozené.Já čekám třetí děťátko a také se říká,že porod byvá nejtěžší a stahy po porodu při zavinování dělohy jsou jak porodní kontrakce.Jsem také drobná a strašili mě ,že přes úzkou pánev dítě přes 3kg neporodím.Nakonec měl první syn 3.65 a šel normální cestou,i když mě tlačění dalo zabrat a pak jsem byla hodně potrhaná.Jakmile jsi dostala přes drobnou postavu první dítě ven,nemusíš se obávat.Komlikace samozřejmě můžou nastat,ale z těch máme každá mamina strach.Druhého kluka jsem porodila lehčeji,měl také přes 3,45kg.Neboj!I mě přepadají strachy,jak to třetí děťátko dostanu ven,jen se snažím si říkat,to je ještě dlouhá doba,teď si tím nebudu zatěžovat hlavu.Jenže my ženské to máme v hlavě tak zařízené,že obavy máme stále.

A také budeš mít u sebe zřejmě manžela,když byl poprvé a to je velká opora.Já se moc těším,že bude moc manžel se mnou k porodu a budem u toho oba.Když jsem rodila kluky,tatínkové k porodu ještě nesměli.Ten pocit osamění,když za manželem zavřeli dveře a vedli mě tou chodbou a já si říkala,tak a teď je to jen na mě si pamatuji dodnes!

Holky,prosím malou radu.Když píšete třeba o mimísku že jste 13+2,to znamená 13 týdnů a 2dny?

Krásný večer a prima neděli Vám všem i mimískům Vám přeje

Dandule + Sluníčko /5tt/

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 17.01.04 20:37

Ahojky,

holky moc vám děkuju za povzbuzení. Je mi opravdu líp. Dneska byla u nás kámoška, která bude za 4 týdny (asi) rodit podruhé. Probírali jsme to trošku a já zjistila, že spoustu bolestí jsem zažila zbytečně kvůli menší nešikovnosti lékaře, který mi moc utáhl steh. Tak budu doufat, že krtčátko bude velké jako Leňulka (2,93) a že se na mě doktor opět nevyřádí. Poprvé mě strach z porodu taky po otěhotnění opustil. Párkrát se pak vrátil. Hlavně otázky zvládnu tu bolest, porod? Budou ty bolesti snesitelné? Ale je to přirozené. Moc mi pomáhal kurz který jsme s manželem navštěvovali. I on sám po porodu řekl, že přesto že ho to tam někdy nebavilo, tak bez toho si svou účast u porodu nedovede představit. A byl mi opravdu obrovskou oporou.
Holky užívejte pěkně víkendík, lenoště a užívejte volníčka.

Ajka + Krtčátko 9tt

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 17.01.04 21:51

Dandule-kdyz se pise 13+4, tak jeto mysleno 13tydnu a4 dny.Moje dr. to taky tak pocita.Nevim jestli je to pro ni nejak dulezite, ale kdyz mi delala ten test na vyvojove vady(NCH), tak rikala,ze se muze delat od 11+4.Takze pro ni to mozna vyznam ma ty dny,ale pro nas asi ne.

Cibulka+Holat­ko(13+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 15:52

Ahoj, všechny vás moc zdravím a držím palce ať všechno pokračuje ok. Omlouvám se, že nejsem přihlášená, ale příště už to snad bude lepší… Jsem Terka, 29, těhotná poprvé, takže… Lovím a sháním informace kde se dá.
Lucije: ten článek byl super, spousta užitečných informací.
Klárka: jsem moc ráda, že vím o někom, kdo je na tom časově stejně jako já (10+3).
Přeji všem krásný den - Terka a Flíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 15:59

Ahoj, všechny vás moc zdravím a držím palce ať všechno pokračuje ok. Omlouvám se, že nejsem přihlášená, ale příště už to snad bude lepší… Jsem Terka, 29, těhotná poprvé, takže… Lovím a sháním informace kde se dá.
Lucije: ten článek byl super, spousta užitečných informací.
Klárka: jsem moc ráda, že vím o někom, kdo je na tom časově stejně jako já (10+3).
Přeji všem krásný den - Terka a Flíček

Sestrasestry
Nováček 1 příspěvek 18.01.04 20:47

Jen na okraj. Nejezte hlavně kravety - je to prý pračka moře a zůstává v nich všecken bordel…

Andik02
Povídálka 16 příspěvků 19.01.04 10:37

Ahoj holky, slečny, paní, no zkrátka budoucí maminky.
Na tyto stránky nakukuji už dlouho, vlastně od doby, kdy byla má kolegyně v práci poprvé těhotná. No vidíte, teď už došlo i na mě, tak jsem tu. Jmenuji se Andrea a našeho malého Mimouška čekáme dle prvního odhadu 22.července. Takže doufám, že jsem se připojila správně do letních miminek :o))). Jsem teď ve 14. týdnu, o pohlaví svého budoucího miminka zatím nic nevím, proto to pojmenování Mimoušek (či Mimouš :o))).
Teď něco k nám „dvěma“. Já mimi už chtěla delší dobu, přeci jen mi bude v březnu 30 (brrr, to je hrozné číslo), ale příteli se do „toho“ zatím moc nechtělo. Mezitím si odjel pracovně na 1,5 roku do Irska, tak jsem si říkala, že i když jsem měla vždy představu, že do 30ti budu mít už minimálně jedno mimčo doma, takže tento sen asi padne. Já navíc zůstala v Praze sama, tak jsem si říkala, že to už bych musela být Panna Marie, aby se mi to povedlo bez mužského :o))). No, nakonec jsme se přeci jen shodli, že už tedy nadešel ten čas a že to zkusíme. Tak jsem posledního srpna dobrala antikoncepci a začala přemýšlet, jak dlouho to tak asi může trvat, zvláště při mé hrozné ne(pra)videlnosti bez prášků, než se nám to povede. Byla jsem víceméně smířená s tím, že to tak rok budeme bez úspěchu zkoušet a pak budu akorát naštvaná, že to nejde a začnu se pomalu zajímat o jiné způsoby, jak přijít k miminku. No, ale co se nestalo, ono se nám to povedlo téměř napoprvé, což tedy beru jako obrovský úspěch, zvláště při naší „velké“ frekvenci - jeden v Praze, druhý v Dublinu. Vídáme se tak jednou za 14-21 dní, a to se ještě člověk musí trefit, aby to vůbec šlo :o))). Fakt jsem tomu skoro nemohla uvěřit. Navíc jsem chtěla seknout s prací kvůli nezvladatelnému pracovnímu stresu a vypětí, takže mě Mimoušek vlastně i vysvobodil. Jsem tu sice ještě stále sama, příteli jeho štace končí až posledního dubna, ale zatím to zvládáme dobře. Mimoušek je hodný, ani jsem neměla žádné ty prvotní divné stavy (jídlo, zvracení, apod.), jak se všude o nich píše, takže zatím opravdu pohoda. Navíc je nás teď ve stejném „jiném“ stavu v práci teď 5, takže si můžeme i sdělovat i dojmy, i když to nebude trvat moc dlouho, neboť holky to už v práci pomalu balí a stěhují se domů na mateřskou.
Doufám, že tu najdu stejně zpřízněné dušičky, se kterými budeme probírat vše „důležité“. :o))) Už se moc s Mimouškem těšíme na nové kamarádky a jejich ratolesti, teď ještě sice nenarozené, ale už plnoplatné bytosti.

Mejte se všichni zatím moc fajn a těším se na další deníčky (musím ještě trochu prozkoumat, co tu všechno je, jak se sem pořádně píše a tak).

Zdraví Andy (Andik) a Mimoušek

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 19.01.04 21:27

Ahojte holky moje!

Tak kdepak všechny jste?! Ovšem na druhou stranu musím pochválit, že se tu debatovalo i v sobotu a neděli.
Jaký byl víkend?
My jsme nakonec běžkovat nebyli, ale taky jsme si to užili. Byli jsme u Tomášovo mámy (nastupuji týdenní dietu, tam se totiž vždycky tak dobře a hodně nadlábnu…) v Rokycanech a v sobotu bylo celý den tak krásně! Svítilo sluníčko a bylo tak nějak jarně. Byli jsme se kouknout v Plzni a koupili jsme Tomášovi úžasnej oblek. Světlý i s vestičkou a téměř za hubičku. No, bude to štramák! Zatímco já se budu pomalu převtělovat do hrochoslona, tak on na jaře vyrazí jako svůdník lázeňský :o). Budu si na něj muset dávat pozor! Nebo spíš na dámské osazenstvo kolem něj, vzhledem k tomu, že dělá na měst. úřadě a tam je to samá baba :o).

Děkuju Ajce, že se tak vzorně stará o seznámek! Koukala jsem, co nás už je a že největší „frmol“ bude mezi 13. a 30.7. Tak doufejme, že si moc porodníků nebude zrovna tou dobou „válet šunky“ u móře :o).
Vítám také nové těhulky Klárku, Terku a Andika a doufám, že se Vám tu s náma bude líbit!

Andiku - komentář se vkládá tak, že za úvodním článkem je vpravo „Poslat komentář“, takže klikneš, vložíš, pošleš a je to!

Petulko - ať zítra v poradně je všechno v oukeji!

Taky jsem koukala na to, odkdy je druhý trimestr. Myslím, že se ptala Ulrika. Mám knížku, podle které II. trimestr začíná 14+1 a to je od poslední MS, ovšem od početí to je teprve 12+1. Mám v tom taky trošku maglajs, ale chápu to tak, že: II.trim. = 14. týden těhotenství a 12. týden stáří plodu.
Takže podle toho, jak to počítají naši doktoři, II. trim. začneme, až budeme psát v závorce 14+1. Aspoň tak to chápu já, ale jsem z toho celá tumpachová :o).

Tak se mějte zatím krásně a opatrujte pupíčky!

Lucka + Letňátko (13+4)

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 19.01.04 21:41

Jen jsem ještě chtěla připomenout, že deníček je „zvláštní“ tím, že vychází ve čtvrtek. Tudíž neplatí, že pondělí = nový deníček.
Takže klidně můžete psát až do středy večer!
 Lucka

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.01.04 21:53

Ahojky bříškandy,

jsem moc ráda, že se vám seznámek líbí. Je nás už pěkná parta, že? Taky jsem zjistila, že je tam Krtčátko nejmladší :o).

Víkend byl u nás relativně pohodový. Akorát jsem se vrhla na mytí oken, což mě kapku vyřídilo. Taky mě trošku zklamali rodiče, kteří se nahlásili na návštěvu a nakonec nepřijeli. Nebyli tu snad půl roku. (a to bydlí ve Zlíně, takže 15 min cesty) Jsou to velcí workoholici. Často přemýšlím nad tím, že mi vlastně tchýně pomáhá od narození Leničky víc než vlastní maminka. Ale s tím asi nic nenadělám.

Petulko - držím palečky a těšíme se na zprávičky z poradny.

AJKA+Krtčátko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 07:56

Ahojky holčiny a bříška,
tak nám ten víkend zase rychle utekl. My jsme ho měli vcelku pohodový. V sobotu jsme ze starého bytu stěhovali ještě sedačku a odvezli ji k našim na prodej. V neděli jsem se měla fajn. Kája jel pomáhat montovat vestavěné skříně a já byla sama doma, pak přijeli naši a pozvali nás na oběd , měli totiž výročí (na což jsem samo zapomněla) tak jsem se pořádně napucla.
V pondělí se vrátila naše šéfka z dovolený pěkně opálená, tak nám to rychle uteklo, vyprávěla zážitky, taky bych hned někam jela. Jinak je mi stále fajn, žádné nevolnosti , akorát trochu hůř chodím na záchod. Taky máte ten problém asi je to normální, píšou, že ze začátku hodně těhotných trpí zácpou, a to se cpu jogurtama a bobíkama a nevim čím ještě. Je fakt, že moc nepiju a to je chyba, ale nikdy jsem moc nepila. Musim to trochu vylepšit. Stále mě pobolívá bříško, říkám si, že to je tím jak se děloha roztahuje, ale každý den no nevim je to normální? Už se strašně těším na UTZ, nemůžu se dočkat, to už bude macíček , co jsem se dočetla tak ve 12 tt už může měřit i 9 cm. Tak trošku jsem se rozepsala, dávejte na sebe a svá bříška pozor a opatrujte se. Krásný den přeje
Evel+pokládek 10 tt

A j k a - seznámek je super, ještě jednou díky, že se o něj a o nás tak hezky staráš. Jinak ti chci napsat, že i když jsem ještě nerodila, tak mám z porodu taky strach nevim proč, ne z bolesti. Spíš takový divný pocit z neznáma a taky se bojim, aby to šlo dobře normální cestou, jsem taky spíš drobnější. Uvidíme určitě vše bude v pohodě, nesmíme myslet na ty špatné věci. Tak se měj moc hezky.

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 20.01.04 08:48

Ahoj holky,

tak se hlásím v novém týdnu. Ne že bych včera nebyla v práci, ale měli jsme takový frmol, že jsem se nestačila na e-mimino takřka mrknout. Dneska už snad bude líp. Jinak mám poznatek - od včerejška zkouším svoje nové těhu-manšestráky a mám pocit, že se mi snad to břicho smrsklo. Dokud jsem nosila svoje normální kalhoty, zdálo se mi větší. No nevím, snad se mi to těhotenský bříško objeví… Jinak jsou ty kalhoty hrozně pohodlné.

ANY - pro doktory, které přezdíváš „veterináři“, užívám termín „údržbáři“. Jen doufám, že můj vlastní doktor mezi údržbáře nepatří. Rozhodla jsem se, že vyčkám do kontroly 10.2. a pak se rozhodnu, jestli u něj setrvám nebo se přesunu jinam (pokud mě někdo div ne v půlce těhotenství bude jinde chtít…).

PETULKO - hodně štěstí u dnešní kontroly!!!

LUCIJE - díky za vysvětlení začátku II. trimestru! V tom případě pro mě začíná v sobotu - to budu 14 + 1. Je legrace, že cizí zdroje a české se rozcházejí o 2 týdny. Jenom nevím, proč když se všechno počítá od MS, proč zrovna tohle od početí. Ale to není naše starost, že jo…

AJKO - díky za vysvětlení muziky pro mimi. Asi nebudu kupovat speciální CD, ale vyberu si nějakou klasiku a tu budu často poslouchat. Snad se z toho nezblázníme.

Tak holky, mějte se pěkně a přežijte to v práci.

Ulrika (13+4 tt)

janine
Stálice 93 příspěvků 20.01.04 09:13

Ahoj holky,

zdravím vás v dalším týdnu. Já jsem měla takový téměř již klasický víkend. Hodně jsem spala, jedla a lenošila. Jsem za ten pracovní týden úplně grogy. Ale začíná se to pomaloučku zlepšovat, tak se těším, že začnu být taky už použitelná.

Petulko - držím palce na dnešní kontrolu. Mě to čeká zítra a jsem nervozní jak sáně v létě.

Ulriko - já mám taky někdy pocit, že je bříško menší. Ono to dost záleží na oblečení. Ale je lepší mít volné a pohodlné, než se celý den ošívat v těsných kalhotech. Nejvíc by mělo začít růst od 20tého týdne.

Už mě (doufám) opustily i celodenní nevolnosti, ale žaludek musí dostat svý, jinak zlobí. Hlad mám pořád a na všechno, zítra zase uvidíme kolik už jsem nabrala. Při poslední kontrole to byly 3,5 kg. Ale byly v tom i Vánoce...... Stále šmejdím po netu a hledám nové informace, doma studuju odbornou literaturu a mám pocit, že se řada informací rozchází. Například ve velikosti plodu a hmotnosti v určtém týdnu. Všichni kolem říkaj, ať to nečtu. Holky, jak jste na tom? Já si vždycky něco přečtu a pak se příliš sleduju. Už jsem taky přemýšlela, že by to chtělo začít chodit někam cvičit nebo plavat. Máte nějaké typy? Našla jsem kde co, ale ještě nejsem zcela přesvědčená.

Tak všem přeji pěkný týden, pohlaďte pupíčky a ať pěkně rostou a dělaj samou radost.

Janine a prťátka
(16+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 09:27

Ahoj holčiny,
mám dneska v práci trochu volněji,tak něco písnu.
O víkendu jsem měla velký flákáníčko,manžel byl dost nachcípanej, tak jsem byla za ošetřovatelku…Byli u nás manželovi rodiče a potom jsem se snažila učit do školičky, přes týden to absolutně nezvládám.Necítím se nějak moc unavená,ale večer už usínám.Jak to máte se spinkáním holky co jste doma-vychrupkáváte nebo ne?
Evel- bolení břicha občas taky mívám,ale tak jednou,dvakrát za týden,myslím že to je normální,jak se to tam roztahuje
podle mě dostupných info-tojest těhu kalendář píšou ve 12t.6cm,tak to bys měla nějakýho obříka, taky jdu na UZ ve 12t., tak jsem to špízovala
Holky s tím 2.trimestrem jste mě teda zklamaly, jaktože to začíná tak pozdě, to si teda ještě počkám
Ulrika- co s tebou prosím tě údržbář provádí?Uvidíš po té kontrole, ale já radím pokud máš jakýkoliv pochybnosti rychle pryč.Já mám špatné zkušenosti, týkalo se to sice chirurgie, a od začátku mi p.dr.nějak neseděla, ale nechtěla jsem plašit a nakonec to teda nedopadlo moc dobře.Teď už bych asi nebyla tak blbá,doufám:)
Petulko- držím palečky na kontrolu, napiš jak bylo
Mám tady časopis Týden o těch porodech, tak to jdu studovat
Za případné chyby se omlouvám, snad to vyluštíte
přeju pěkný den Rea a Bobíšek10+5

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 20.01.04 10:06

Ahoj Holkyyyyyyyyyyyyy,

hrozně moc se omlouvám, že už jsem se dlouho neozvala, ale měla jsem toho v práci až nad hlavu ? museli jsme dohledat podrobnosti k nákladům a výnosům loňského roku ? no bylo toho fakt síla a ještě to nemáme hotové, tak jenom tak ve stručnosti?.

U nás nic nového ? na kontrolu jdeme zase až 3.2. ? tentokrát je to po 3 týdnech, protože pak bude mít moje holčičanda dovolenou ? ale i tak se už nemůžu dočkat (((((((((((-: Jinak kdyby se mi nechtělo stále spát, tak bych si ani nepřipadala těhu ? ani bříško už mi neroste ? ze začátku mi narostlo, takže mám taky špek, ale teď se nějak ustálilo na své velikosti a dál se mu zatím nechce (((((((((((-: Pak se asi nestihnu divit ((((((((((((-: co?

Chtěla jsem vás ale poprosit o vaši zkušenost - teda o radu - nevíte náhodou některá o nějakém dobrém těhu cvičení v Praze???
A taky jsem se chtěla zeptat, jestli už nakupujete pro miminka???? Já jsem ještě nezačala, ale taky bych docela ráda využila případných slev, ale nějak neví, kolik čeho bych měla koupit - takže díky za rady a těším se na vaše odpovědi!!!!

Tif + Mišátko (11+2)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 20.01.04 14:58

Ahoj těhulky,

tak se opět hlásím, vidím, že je nás víc, kdo má honičku v práci, já už chvílemi nevím, kde mi hlava stojí.

Ajka: musím říct, že téma porodu je pro mě pořád jaksi strašně vzdálená budoucnost. Párkrát mě to už samozřejmě napadlo, ale musím říct, že tak rychle jak myšlenka přišla, tak zase odešla. Asi to přijde až časem, myslím, že vůbec spousta věcí mi začne docházet až s narůstajícím bříškem. Teď co mě téměř opustily nevolnosti si zase připadám naprosto netěhotně, dokonce mám pocit, že jak naskočilo to první „bříško - pneumatika“, tak od té doby se neděje nic, nic neroste, už konečně nejsem tak utahaná a je mi prostě fajn. Až si kolikrát říkám, jestli nejsem „divná“ :-)))))))))))))

Lucije: nasmála jsem se při představě hrochoslona, jen by mě zajímalo, kterou půlku má přesně ze kterého zvířete…:-))))
Každopádně děkuji za vysvětlení těch doktorských počtů, přesně tohle jsem si myslela a tak v tom alespoň nemám guláš. A teď už jen, aby ho neměl pan doktor:-))))) Každopádně za dva dny tedy začnu dle MS ten II. trimestr!!!

Ulrika: už jsem to psala nahoře, taky mám pocit, že bříško už dál neroste! No ale myslím, že se máme na co těšit a jak jednou povyskočí, tak se nebudeme stačit divit. Já alespoň můžu ještě pořád nosit ty svoje „tlusté“ kalhoty a nemusím honit těhotenské.

Janine: tak ten tvůj žaludek je asi brácha toho mého, nejpozděj každé 3 hodinky musí dostat něco malého, jinak zlobí a posílá mi na návštěvu nevolnosti. Jen doufám, že tak ze mě neudělá otesánka!:-))))

Tif: jéééé termín kontroly máš stejně jako já, už se na ni moc těším! S těhu cvičeníčkem neporadím, nejsem bohužel z Prahy, já už se taky rozhlížím po nějakém u nás, protože mám pocit, že bych se měla začít trošku hýbat.
Jinak já věci na miminko zatím nekupuji, myslím, že to má času dost, pověrčivá sice nejsem, ale taky zatím nevím, kam bych to doma všechno dala. Jinak pokud hledáš info, kolik čeho koupit, tak koukni do starších deníčků, třeba Brusinky nebo Ed a tam seznámky určitě najdeš, holky je dost často kopírovaly.

Mějte se všechny moc krásně, ať vám rostou pupíky, všem co mají ble ble období přeju, aby rychle skončilo a mohly jste si jen užívat a všem co máte poradnu držím pěstičky, ať je všechno jak má být!

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 11+6)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 20.01.04 15:15

Ahoj Andy s Mimouškem,
jsem hrozně ráda, že se můžu taky přopojit do diskuse a to k letním miminkům, kam se taky řadím.
Můj životní příběh je poměrně pestrý ohledně snahy o miminko. Zkrátím to, ale kdyby chtěl si někdo popovídat, tak se může ozvat.
Po deseti letech snažení, několika inseminacích, mnoha vyšetřeních a stresů jsem konečně po umělém oplození(bylo celkově sedmé!) přišla do jiného stavu. Je to tak nádherné a pořádně si to vychutnávám. Po počátečních komplikacích(v 7tt jsem musela do nemocnice kvůli krvácení) jsem nyní 16+2 tt a termín porodu mám 4. července. Dnes jsem byla na odběru krve pro AFP, zítra budou výsledky, ale stejně už počítám s vyšetřením plodové vody.Je mi totiž už 35 let a jsem taky po IVF.
Chtěla bych se pravidelně účastnit diskusí, tak někdy příště.
Míla + mimi

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 20.01.04 16:04

Ahoj janine,
jsem ráda, že se našel někdo, kdo je ve stejném týdnu jako já.
Taky mě opustily celodenní nevolnosti, i když tak strašné to nebylo.Přibrala jsem už 5 kg a mám docela slušný pupík. Odbornou literaturu ráda čtu, pak se taky pozoruji, ale nemá se to přehánět.
Dnes jsem byla na genetice, brali mně krev na AFP, zítra budou výsledky a pozítří už asi půjdu na vyšetření plodové vody.Je to kvůli věku( je mi 35 let) a taky, že jsem byla uměle oplozena.Doktorka mi povolila těhotenský tělocvik, ale ještě jsem tam nebyla, protože mám strach. Měla jsem totiž na zač. těhotenství problémy s krvácením.
Janine, držím ti pěsti zítra na kontrole a nebuď nervní. Já jsem teda taky trochu nervózní, zítra totiž budou ty výsledky z amniocentézy.Kdy máš termín porodu? Já 4. července
Míla + mimi 16+2 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »