Letní miminka -4- Dudlíkomanie

Rodičovství

AHOJDA ! Všechny z Vašíčkem zdravíme. Tentokrát jsem se rozhodla věnovat deníček dudlíkům. My teda odudlíkováný jsme a tak doufám, že i pro vás těch pár informací bude zajímavých. A ti neodudlíkovaní prominou.

V době, kdy jsem nakupovala „povinnou“ výbavičku pro mimíska, mě otázka paní prodavačky „A dudlík, chcete?“ docela překvapila. " No jasně " odvětila jsem s údivem, že se na takovou věc ptá. Je přece jasné, že ho budu potřebovat, když se mi narodí děťátko. Teprve později jsem se nad tím začala zamýšlet. Prošla jsem pár chytrých knih a toto jsem v nich vyčetla:

TYPY DUDLÍKU /> S KULATOU SAVIČKOU ( vyrostli jsme na nich )
S ANATOMICKY TVAROVANOU ( jejich používání se doporučuje, ikdyž o lepším účinku není žádný vědecký důkaz )

MAMINKY POZOR ! :
V ŽÁDNÉM PŘÍPADADĚ NESMÍ JÍT VYTÁHNOUT SAVIČKA ( hrozí nebezpečí zalknutí )
PŘÍLIŠ DLOUHÁ SAVIČKA ( vyvolává zvracení )
DUDLÍK V ZIMĚ ( je potřeba ho vyndat po usnutí venku v kočárku, protože sliny, které se dostávají ven z úst, mohou být zdrojem ekzémů a vyrážek )
DUDLÍK NEOLIZOVAT ( možnost přenosu bakterií ze zubů dítěti do pusinky )

KDY ZAČÍT :
Pokud se rozhodneme dudlík používat, je nejlepší s tím začít hned v prvních dnech života, protože pokud dítě pozná příjemný pocit v ústech, ale i prstech při cumlání rukou, dudlík odmítne.

POZOR NA RUČIČKY /> Děti, které si zvyknou pravidelně cumlat prsty se tohoto zlozvyku těžko zbavují ( někdy až v 5 letech i déle ), zatímco děti zvyklé na dudlík jsou připraveny se tohoto návyku vzdát již ve 3 - 4 měsících.
Velkým problémem při cumlání ručiček je také vychylování zoubků.

KDY POUŽÍVAT /> Vždy, když dítě ústy něco hledá. Při pláči by se každá maminka měla před použitím dudlíku zamyslet nad tím, co jí dítě pláčem vlastně sděluje. Pokud se dudlík používá neustále, stává se z toho zlozvyk, který může způsobit tzv. vydumlání, kdy se obě čelisti vytvarují podle dudlíku a přední zuby nedoléhají. Tato vada se často přenáší do stálého chrupu a musí se zdlouhavě řešit rovnátky.
Používání dudlíku při nočním usínání je jedním ze způsobů, jak snížit pravděpodobnost tzv. syndromu náhlého úmrtí kojenců. Dítě totiž při dumlání vysunuje jazyk dopředu, a tím uvolňuje dýchací cesty pro proudění kyslíku.

KDY S DUDLÍKEM SKONČIT :
Doporučuje se dudlík „ztratit“ někdy mezi 3 - 4 měsícem, kdy se zeslabuje sací reflex a pravidelné pití by mělo dítě zcela uspokojovat.
Dalším důvodem proč skončit takto včas je, že později, kdy se dítě již převrací na bříško, mu dudlík při spánku často vypadává a dožaduje se v noci neustálého opětovného vkládání do úst. Dále se pak také zvyšuje riziko zalknutí kouskem savičky, do které dítě se zoubky samozřejmě kouše a drolí ji.

JAK S DUDLÍKEM SKONČIT :
Přestávat by se nemělo ze dne na den. Ideální si je na to vyhradit 1 - 2 týdny. První dny dávat dítěti dudlík vždy, když potřebuje sklidnit, ale hned kdy ho přestane potřebovat, tak ho odebrat. V dalších dnech dudlík použít jen při silném pláči a postupně v tomto ubírat až do úplného „odstavení“.

A abych pořád jen nereprodukovala moudrosti jiných přidávám také své dva postřehy.

  • Pro noční pohmatovou manipulaci s dudlíkem se mi osvědčil takový, který má výřez jen nahoře u nosánku, protože to hned vím jak do pusinky patří.
  • Fajn je také dudlík, který má větrací dírky po celém obvodu. Případné slintíky pěkně vyschnou a nedráždí kůži okolo pusinky.

Možná, že i vy už máte pár dudlíkových vychytávek, tak si je nenechávejte pro sebe a písněte je. Taky by mě, nezkušenou matku, zajímalo jestli je to velké STOP ve 3 - 4 měsících možné a uskutečnitelné.

Takže dudlíkům a hlavně přestávání s nimi ZDAR !!!

Dajka a Vašíček ( 2 měsíce a 8 dní )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Peg
Kecalka 196 příspěvků 30.09.04 10:17

Aho Dajko,

tak u nás se teda „odstavení od dudlíku“ ve třech měsících nekonalo a asi jen tak brzy konat nebude, a to proto že práve v této době (máme 4,5 měsíce) Anetka spí velmi neklidně, zřejmě jsou na vině zoubky a bez dudlíku by byla celou noc vzhuru a knourala.
Takže já osobně s vysazováním počkám. nemyslím si že by vysazení v této době bylo nutné, myslím že velkou výhodu cumle je, že ten až se rozhodneme dítěti prostě vememe, ale pozor paleček vzít nemůžeme :-)

Peg a Anetka z jarních miminek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 10:28

Ahojky Dajko,

děkuji za krásný a poučný deníček. My jsme taky dudlíkoví. Fanoušek začal vyžadovat dudlík hodně brzy a Peťulka teď bez něj taky nedá ani ránu. Někdy se stává, že přes den bez něj dokážeme i usnout, ale v noci pouze s ním. V průběhu noci, kdy spí oba na bříšku ho nepotřebují, ale nad ránem kolem 5 už pár minut po jídle skřehotají a nepřestanou, dokud ho nedostanou :o)
Ohledně tak brzkého odstavování zatím nevím, nevím, ale asi to budu zkoušet. Je pravda, že se snažím jim ho po vypadnutí z pusinky dát až tehdy když ho vyžadují, ale někdy je to skoro pořád. Protože mám dva, chvám v náručí vždy jen jednoho a tak tomu druhému je to líto a tak mu dudlík dělá druhou mámu :o)
Od začátku jsme začali používat ten anatomický od NUKu a když jsem jim chtěla dát po čase jiný, absolutně ho odmítali.
Teď už se jim do pusinky daří cpát i ruce nebo jen jednotlivé prstíky a tak je někdy velká bžunda je pozorovat, jak je tam cpou přes toho dudlíka.
Protože kojím každé 2 hodiny, prsa mají v puse víc než dost a přesto chtějí i dudu, takže budou asi pěkně nároční a jsem zvědavá, jak to naše odstavování dopadne.
Zkoušela jsem jim i dát trošiličku banánu na lžicče a hrozně je bavilo, brát si něco z toho odporného kovového čehosi a pak z toho mít v pusince něco jiného než mlíčko :o))

Od pátku se v naší domácnosti vyskutuje záludný chřipkovo-angínový bacil a tak jsem zvědavá, kdy něco chytnou ti mí dva broučci. No snad se jim to vyhne.

Všechny letňule zdravím a omlouvám se, k psaní se moc často nedostanu ale občas si aspoň počtu Vaše povídání a myslím na Vás, jak zápolíte s mimískama a užíváte si všechny ty nové věci.
Přeji hodně zdravíčka v těchto sychravých dnech a ještě aspoň trochu sluníčka.

Papa
první letňačka
Petronella + Peťula a Fanda (4 měs. a týden)

EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 30.09.04 12:10

Ahojky holky!

Jsem fakt ostuda-dva deníčky jsem nepísla ani ťuk.Jenže když ty dny mají jen 24hodin a já vůůůůbec nestíhám.Tak hrozně to letí a já mám někdy pocit,že bych se měla nechat naklonovat,abych uspokojila veškeré požadavky těch mých miláčků.K přečtení vašich zpráviček se ještě jakž takž dostanu a každý den si vždycky dávám předstevzetí,že zítra už fakt musím napsat(nad papírem plným poznámek).No,jenže sliby chyby.
Takže dneska alespoň v rychlosti,protože za chvíli zase peláším na gyndu na kontrolu po šestinedělí.Tak doufám,že bude vše v pohodě a chci si určitě nechat napsat Exluton.Jen doufám,že mi nebude vadit jako všechny ostatní hormonální antikoncepce,ze kterých mě ukrutně bolí hlava.A taky jsem zvědavá,jak se na ně bude tvářit moje štítná žláza.S tou jsem byla na kontrole včera a zatím je to v pořádku,ale musím baštit jod,aby ho měla tím,že kojím dost i malá.

DAJKO-deníček se ti moc povedl,to o tom SNU třeba jsem nevěděla,takže radši ať ti naši mimísci dudlaj

My teda dudláme hned od druhého dne.S dudlíčkem Verunka usíná,ale pak ho většinou vyplivne a už ho nepotřebuje.Máme taky ty anatomický
od Nuka a jiné už teď nechce.Odnaučování ve 3až 4měsících se mi zdá dost brzy,ale nebylo by to špatné.Kubulovi jsme dudánek vzali někdy kolem roku a půl(měl ho ale jenom na noc) a byl teda rachot asi jenom první dva dny.Hodně mu právě taky pomáhal,když mu rostly zoubky.Kousátka odmítal a tak si je brousil na těch tvrdých dudlíkách.No,u­vidíme,jak to bude s odnaučováním teď.Prďolka taky objevila,že ručičky jsou moc dobrá mňamka.Někdy je fakt sranda ji pozorovat,jak zkouší,z které strany by se jí do té pusinky ta ťapenka nejlépe vlezla.

Jinak Verunka je naše zlatíčko.Pokud ji nebolí bříško,je zlatá.Kojíme dost často,ale jsem moc ráda.I když mlíka mám pořád hrozně moc.Chci vydržet co jak nejdýl.

Tak holky já zatím končím,snad se tu dostanu ještě večer a dopíšu všechno,co jsem ještě chtěla.
Ahoj Evka a Verunka 8.týdnů

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 30.09.04 12:28

Ahoj Dajko,
my jsme tady zatím jediní nemaniaci - teda nedudlíkoví. Řekli jsme si, že to bez dudlíku zkusíme a neměli jsme potřebu ho dávat. Hanička usínala celkem v pohodě a teď je sice pravda, že si cucá ručičky, ale vždycky jen chvilku před spaním - víme, že za chvíli zabere. Vím, že synovec měl problémy přestat dudlíkovat, tak jsme se toho chtěli vyvarovat. Jestli bude mít problémy s cucáním prstíků i později nevím, ale myslím, že se zabaví něčím jiným a na tohle zapomene.

V každém případě vám přeji hodně štěstí u přestávání s dudlíky.

Jitka a Hanička (téměř 3 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 13:50

Ahoj,
Dajko, to je moc pěkný deníček, a budeš se divit, ale ráda jsem si to přečetla i já a to moje děti nedudají. Obě byly v tomhle (vlastně jenom v tom!) úplně stejné - ochutnaly, vyplivly, to celé asi třikrát a pak už si dudáka nenechaly vůbec strčit do pusy. S Emou jsem to zkoušela tři týdny, nějak jsem měla pocit, že miminko by prostě mělo dudat :-), s Pepou už jen dva dny, pak jsem pochopila, že moje děti jsou prostě nedudací. Naštěstí Ema si nikdy necucala ruce ani nic jiného, tak teď skoro v šesti letech už to snad nehrozí a Pepa to snad taky dělat nebude. Jenom vám všem dudacím přeju, abyste to odbourali včas, ale ve třech měsících mi to teda přijde neuvěřitelný.

Jitko - já jméno té vakcíny neznám, až půjdu k doktorce, zeptám, recept mi bude teprve psát.

Kačico - já teda jím jenom rajčata, ty mě spolehlivě nenadýmají, zato už mi lezou krkem. A včera jsem si dala cuketu, ta by taky neměla nadýmat a bylo to ok. Jak já bych si dala zeleninovej salát! Nebo hrušku! Takhle se futruju rohlíkama a jogurtama pořád dokola. Chci vydržet aspoň ty tři kritické měsíce a pak zkusím to ovoce oloupat, prý nejvíc nadýmají slupky. A pak že máme mít pestrou stravu. A taky se nedivím, že vůbec nehubnu, bez zeleniny a ovoce to asi jen tak nepůjde. Ale Pepčovo bříško mi za to stojí.

Holky, zítra jedeme do Motola kvůli té kýle, naší dr. se vůbec nelíbila a byla by pro operaci, tak uvidíme co řekne chirurg. Držte nám palce, jsem z toho hotová, když si toho mýho staženýho králíčka představím na operačním stole. Škoda, že to nemůžu vzít za něj!
Zuzana a Pepino (8 neděl)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.09.04 15:27

Ahoj, no ja jsem pripad. Samozrejme nemyslim a komentar je vesele v minulem denicku. Ale jelikoz tam mam na vas otazecku, tak komentarik zkopiruju sem, jo?

JInak my taky nedudlikujem, ale clanek me rozhodne zajimal (diky Dajko! Opravdu obsahle!!!). Denne totiz bojuju s nasazenim dudlika. ZAatim jsem ho na:,–(ila jednou, kdyz jsem chtela na zachod a bylo mi lito Anie, ze place :-)). ale od te doby jsme zase bez. ALe ty jeji narky me nuti se zamyslet nad tim, jestli by nam obema nebylo lip s dudlikem :-). Tak uvidim, jak dlouho vydrzime :-). Ale ANie se mi obcas spatne prichytava k prsu a tak se bijim, abyse to tim jeste nezhorsilo…

Tak pa

AHojky!
Tak nejak zacinam nestihat. Anie prave mela asi 3 hodinky narku a nespani a tak jsem grogy. Nechapu, jak to zvladate vy, maminky nespavych deti. ALe mozna jde i o zvyk. Ted bych mela zehlit, ale asi se svalim do kresla a budu spinkat s Anie :-))

Chtela jsem se zeptat zkusenych maminek, jestli se musime omezovat v jidle kvuli nadymani jen prvni 3 mesice, kdy jsou na prdiky miminka nejnachylnejsi, nebo po celou dobu kojeni?? Uz mi to taky zacina dost vadit, ze nic nesmim, resp. mam pocit, ze vse co jim je spatne :-((. Ale Anie preziva, zachvaty place ma v jednom kuse maximalne 20 minut a tak si jeste gratuluju.
No, ja letim

Zatim pa

Hromix a Anie, zitra 4 tydny!

aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.09.04 16:45

ahoj , děti už mám velké, ale tato teorie mě tak pobavila, že jsem se rozhodla napsat své postřehy:
První dcera si dudlala od narození pěst, pak si našla paleček a to jí zůstalo pocela dlouho (občas si ho dudlala v noci i v šesti letech ). Dudlik ovšem odmítla, i ten na flašce, od tří měsíců pila ze skleničky. Moje máma jí zkoušela dát flašku se slovy: každé dítě pije z flašky, mi jí to jenom neumíme dát." Samozřejmě neuspěla.
Druhá dcera neměla dudlíka do sedmi měsíců. Vůbec ho nepotřebovala, pak jsem ji musela odstavit, přišla jsem o mlíko. Byla zjevně nervózní, házela sebou v postílce a bouchala si hlavičku o mřížky. Byla jsem z toho moc nešťastná, koupila jsem dudlíka, že to zkusíme. Zapadl jí do pusinky, jako by tam odjakživa patřil a bylo po nervozitě. Ve dvou letech jsme jí ho chtěli vzít, jako jsme ho ztratili, nespala skoro celou noc, tak jsme nakonec rezignovali a vrátili jí ho. Už bych to takhle nikdy neudělala. Ve třech letech se ho vzdala docela vpohodě.

Teorie jsou skvělé, jenže každé dítě je jiné, mů brácha neměl ani dudlík, ani si necucal ruce, sestra musela mít dudlíky tři (v každé ruce i v puse), jsou o dost mladší, tak si to pamatuju.

Všímejte si své děti a poznáte, co je pro ně nejlepší a teorie nechte vědcům, ať mají nad čím bádat.

Ahoj Lina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 20:45

Ahojky holky,
píšu ve stroje ohnutá nad klávesnicí, tak takhle mi tedy nebylo ani po porodu po šití. HLAVNĚ PRO MARŤOCH A KAČICU:
Byla jsem v Brně na těch hemouších a hrůza, ještě před zákrokem mi tam vykládali, jak to nebolí, jak je to skvělý atd… tak jsem si připadala jak v ráji ale ouha: Bolí to jaxviňa, 4 hodiny mě brněly nohy, zaplatila jsem 5 litrů a řekl mi, že je ten hemouš dost velký a bude to chtít ještě tak 6 zákroků (po 2.000). Takže na to s prominutím kašlu!!! Nedejte se oklamat zářivou reklamou, já debil to udělala a nemohla jsem malou ani nakrmit, aniž bych omdlívala.

Jinak my dudlíkujem, máme netvarovaný dudlík (Irinka ten tvarovaný odmítá, asi proto, že i na láhvích má ty obyčejné kulaté) a jsem za něj ráda, po koupání při oblíkání totiž tak strašně vyvádí, nebo teď při cvičení, že bez dudlíku by to nešlo. Nevidím nijak tragicky když mají děti dudlík do roka, znám případy kdy děti chodily s cumlíkem i do školky - a nijak je to nepoznamenalo.

No nic, jdu nakrmit Irinku a pak si půjdem hajnout, už se na tu príma polohu vleže moc těším. Těch 60 km v autě z Brna bylo příšerných.

Ahojky Irina + Irinka 2 měsíce a 11 dní

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 30.09.04 21:17

Ahojky holky,

tema dudlik je pro nas aktualni tema :-) My teda dudlikujem, podle me se tim Romanek uklidnuje. Neni na nem nijak ohromne zavisly, kdyz ho nechce tak se pri mich pokusech mu vlozit dudlik do pusenky tvari, jako bych mu davala snad neco kyseleho, jo a nekdy je to zase naopak, to pak vypada jako, ze ten dudlik sni :-) Nekdy s nim usina, nekdy ne, podle jeho nalady a plnosti briska. Dudlame tedy takovy s podelnou savickou, ty tvarovane odmita, ale savicky u lahvi ma zase tvarovane, takze tezko rict, proste mu to tak asi vic vyhovuje.
Jeste k tem dudlosum a odvykani. Ja teda nosila dudel do 3 let :-) jsem ostuda co a ted pozor! :-) z kojenecke lahve jsem pila az do svych 6 let :-) katastrofa a nakonec stacilo, kdyz za mnou prisla teta rekla, ze kdyz prestanu pit z lahve tak mi koupi pouzdro do skoly. Bylo to totiz na chalupe a byly to moje posledni predskolni prazdniny. A najednou jsem lahev nechtela ani videt, do dneska si to pamatuju jako by to bylo vcera. Taky, ze jsem dostala sve prvni pouzdro s obrazky Manky a Rumcajse :-)))

HROMIX: ja slysela, ze nektere deti, ktere maji problem se prisat, prave pomuze dudlik, nauci se tu techniku. Nevim jsou to pouze informace z druhe ruky. Je to individualni. Napr. Romanek sosa z lahve od svych 10-ti dni a kdyz jsem ho asi v 8 tydnech zkusila prilozit jen tak pro zajimavost k prsu tak sosal o 106, ale bohuzel nic neteklo :-(

Jo a jinak dekuju za chvalu Romanka v galerce :-) mam z toho radustku.

Radka a Romanek

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 30.09.04 21:59

Ahoj,

tak u nas dudlik moc uspesny neni. Nejdriv jsem mela vycitky, kdyz jsme ho na:,–(ili, ale zbytecne - mala ho stejne nedrzi a tak si parkrat potahne a vypadne ji.

IRINA - tak to me mrzi, ze to takhle dopadlo, vim jaka je to bolest a preju, at se to brzo zahoji. Ja mam strach z kazdeho kakani - a opravneny, je to bolest hrozna. I ta strava tam hraje roli - to co ted muzu jist kvuli kojeni to moc nezredi :-( Ted mam pochyby, jestli na to jit taky a kdyz ne, tak co delat… Byly to teda ty krouzky? Pak napis, kdy to prestalo bolet a jestli to pomohlo.

Marťoch a Lucinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 12:22

Ahoj maminky a miminka.

Bohužel jsem nečetla poslední 2 deníčky, takže nejsem v obraze. Jestli mi to vyjde doženu to zítra až pošlu manžela s malým na procházku. Jenom bych chtěla poprosit o radu jak je to s odstříkávaným mlíkem. Můžu dávat třeba 1-2 dny jen odstříkaný mlíko aniž by to nějak výrazně ovlivnilo jeho tvorbu když budu jen odstříkávat a ne kojit?

Holky co jste z BRNA: nechcete se přihlásit na cvičení pro děti od 6týdnů - 6 měsíců? Je to na Josefské, p. Chaloupková, tel.:542217464. Otvírají to až po skupinkách po 5-6. Zatím jsme tam asi jen 2.Je to 1× tydně a cena asi 240 kč.Bylo by to asi od poloviny října.

Snad zítra napíšu víc.
Mějte se moc krásně.

CIBULKA+ ŠIMONEK 64 DNÍ

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.10.04 12:30

Ahoj holky!
No neda mi to a musim se zase vnucovat se svou radou jak na hemouse :-).
Sice s tou lecbou nemam zkusenost, ale jelikoz na homeopatika nedam dopustit (pomohly i pri lecbe toho hnisaveho siti hraze), tak to zkuste. Mela by na to zabirat masticka AVENOC (snad si to pamatuju dobre, kdyztak vam v lekarne poradi). Teoreticky by homeopatika mela byt k dostani v kazde lekarne, pripadne kdyz to nemaji skladem, tak by to melo jit u nich objednat. Za zkousku a trochu penez to mozna stoji, co vy na to?
Tak drzim palce!

Hromix a Anie, dnes 4 tydny!!!

(mimochodem, vcera a dnes jsem na:,–(ila dudlika, nebot jsem to jeji narikani uz nemohla poslouchat! Tak se snazim to nenasazovat automaticky, ale nervy pracuji :-)). Jo a to prisati mela dnes chvilku zase problematicke (vic nez jindy) a tak nevim jestli to nebylo tim dudlikem. Ale zatim to neresim. DOkud pribyva na vaze a je schopna se napapat, tak dudlu nezavrhuju :-)).

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.10.04 12:33

Podle me, kdyz budes odstrikavat, tak by se jeho tvorba snizit nemela. Taky nad tim premyslim, nebot ANie se obcas tak blbe prisaje, ze bolesti skoro kricim! A i kdyz ji zkousim nechat se prisat znova, tak je to furt to same… Taky vas kojeni tak boli??? Me z 80% jo…a dost…Jeste, ze Anie sosa jen 7 minut, vzdy sleduju cas a jsem stastna, kdyz uz je konec… I kdyz ten slastny pohled na to, jak je spokojena u meho prsu to vynahrazuje :-)))

H+A

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 13:30

ahoj hromix,
já jenom k tomu kojení )víc napsat nestíhám, snažím se učit na zkoušku a moc mi to nevychází).
nevím přesně jakej máš problém, napíšu jenom jak to bylo u nás, třeba ti to v něčem pomůže.
v porodnici jsem kojila jenom noc před odchodem, tudíž jsem nechápala, proč si ostatní matlaj na prsa bepanthen a tak.doma se malej rozpil a postupně mě ohlodal tak, že jsem měla díry do poloviny bradavek, tekla z toho krev a z každýho kojení jsem měla hrůzu.asi 10den po porodu už jsem fakt nemohla a byla rozhodnutá dávat mu odstříkaný. nakonec jsem ještě zkusila pomoc sestřičky zpředporodního kurzu. problém byl v tom, že tomášek málo otvíral pusinku,takže tam neměl celý prso) předtím jsem si myslela, že už to je maximum). taky jsem ho tam přikládala, že jsem se mu tam tu hlavu snažila zabořit, a to bylo taky špatně, je potřeba chytit za ouškama a narazit na to prso tak, že má hlavičku v mírným záklonu. další problém byl, že u toho děsně šermoval ručičkama, takže jsem se nemohla soustředit na správný přisátí.kvůli tomu jsem ho asi týden balila do osušky s ručičkama u těla, pak už to šlo bez toho.
na bradavkách se mi to zahojilo jizvama, ale trvalo to dost dlouho asi až ke konci pátýho týdne.
každopádně jestli s tím máte problémy, tak zkus tu laktační ligu, at si nevyrobíš něco podobnýho jako já.

ještě jak jsem tady psala s kojením, jak udělám tomáškovi režim nejdřív po dvou hodinách a jen z jednoho prsu, tak t hahaha. po několikadenním téměř neustálým řevu, jem to vzdala, kojím jak chce, klidně po hodce, a jsme spokojený oba. akorát jsem zvědavá na tu váhu, ale snad to vyběhá. já byla v roce taky pěknej tlustoch.

dudlíky- my máme anatomickej od nuku, zkoušela jsem jednou i ten klasickej, ale ten mu vypadává z pusinky, občas ho používáme na uklidnění doma, ale hlavně venku, pokud nemá velkej hlad, tak to na chvíli zabere. už chápu proč se tomu říká šidítko.
s odvykáním, měl prý problémy brácha, ale zabralo to, že se zašlo k vodě a řeklo se mu, že malé rybičky taky potřebujou dudlat, tak se ho vzdal.kdyby to tak udělal každej, tak jsou potoky plný dudlíků.

včera jsen byla u doktorky, byla tam maminka, co přišli z porodnice a říkala, že byli zavřený všechny pražský porodnice kromě vinohrad a bulovky.to bude mimin.

mějte se všichni krásně, snad časem napíšu víc, ted to čtu spíš zpětně.

rea a tomášek 6týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 13:42

Ahoj holky,
tak pro slzy nevidím, ale snad to po mně přečtete. Tak jsme byli v Motole a hned nás s tou kýlou objednali na operaci - 18. jdeme na příjem, 19. to budou dělat a když všechno proběhne dobře, snad bychom 20. mohli jít domů. Navíc prý zrovna ta Pepíčkova kýla je náchylná k uskřinutí, což je životu nebezpečné, takže musíme těch 14 dní vydržet, pokud by se mu to uskřinulo, což prý bezpečně poznáme, protože to prý ukrutně bolí, takže dítě řve tak, že často z té bolesti i zvrací, tak to bychom museli jet hned a dělalo by se to akutně. Samozřejmě jsem se hned rozbrečela, tak mě všichni uklidňovali, že to není složitá operace, ale jen malý výkon, že se to prakticky nemůže nepovést, že lepší teď, když to Pepča ještě nebude tolik vnímat nebo si to pamatovat do budoucna, že lepší než čekat do roka a bát se toho uskřinutí… Jasně že mají pravdu, ale jednak jsem hysterka a druhak když toho mýho králíčka staženýho vidím a představím si ho, jak mu dávají narkózu… no už zase řvu. Už abychom to měli za sebou, jednak šílím z té operace a pak taky z toho, že se mu to fakt uskřine. Neměl by moc plakat, takže jakmile zakňourá, hned ho běžím utěšovat a klepu se, aby mu to moc nevylezlo… Hrozně se o něj bojím. Nejradši bych to podstoupila za něj. Aspoň že budu moct být pořád s ním. Snad to zvládneme i s kojením, protože odpoledne předtím nesmí jíst a celý den potom (respektive 8 hodin po výkonu), bude oblbáčkovanej, tak hlad asi mít nebude, ale budu muset v té nemocnici odstříkávat, snad se mi to podaří udržet. Snad to zvládneme, máme 14 dní na to, abychom se připravili, teda ten můj bobeček samozřejmě nic netuší, možná jen cítí ze mě nervozitu, tak se s tím musím srovnat. Taky musíme doléčit tu rýmu, ta už je naštěstí výrazně lepší, a hlavně nechytit nic jiného, tak asi nikam moc nebudeme chodit, hlavně ne mezi lidi. No tak to je od nás všechno, teď nejsem schopná reagovat na nic než na naše bebíčko, tak později.

Zuzana s Pepinkem (8 neděl)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 13:47

ahoj holky,
já ještě jednou.
vím, že jste tady probírali očkování po tbc, ale nějak jsem to prolítla a nevěnovala tomu pozornost.
ted tam má tomík takovou červenou bouličku. napište prosím jen krátce-je to o.k., akdy to zmizí. nechci zas jak blbec volat dr.

dneska je venku tak krásně, na procházky s kočárkem jak stvořený. návštěva mi vozila půl hodky dopol., a my ted urcite vyrazíme na delší courání.

ahoj rea a tomík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 13:53

zuzko to je mi líto, že to teda dopadlo na operaci. to je hrozný, takhle malý mimčo.
zas je fakt, že on si z toho nic pamatovat nebude.
budu vám držet palce, ty s tvým optimismem to určitě zvládneš.
ted jsou asi jakýkoliv slova k ničemu, tak já jen že na vás budem myslet.
rea s tomáškem

EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 01.10.04 14:46

Ahojky všem!
Tak včera už mi to samozřejmě nevyšlo napsat,tak to jdu dneska napravit.
Takže včera na kontrole po šestinedělí dle dr.všechno v pořádku,takže je to asi jen můj subjektivní pocit,že to rozhodně v pořádku není.Jen doufám,že to snad časem bude lepší.Nechala jsem si teda napsat Exluton a dneska ho začínám baštit.

Cibulko-nepochopila jsem,proč chceš dávat odstříkané mléko,ale myslím,že pokud budeš pravidelně odstříkávat,tak se jeho tvorba nesníží.

Mě teda rozhodně bolí daleko více odstříkávání,než kojení.Z něho mám krásný pocit,jen je děsný,jak mi vždycky z toho druhého valí mlíko a z toho z kterého Verunka baští,to kolem obtíká,takže vždycky nevím,kde to mlíčko chytat do plínky dříve a tu pak můžu ždímat.Jako kojná bych se rozhodně skvěle uživila!Nechápu,kde se mi tam to mlíčko pořád bere.Ale jsem ráda,raději tolik,než abych neměla žádné.Jen v noci je to horší,když malá spinká a nechce pít třeba 6 hodin a více a já se probudím celá promočená a prsa k prasknutí.Ještě se chci zeptat-v čem holky zamražujete to odstříkané mlíko?Já ho teda zatím pořád vylévám,protože jinak už bych potřebovala další samostatný mražák,ale říkám si,abych měla nějakou zásobu,kdyby třeba hlídal taťka a já se zdržela.A to ho pak normálně jenom můžu ohřát?Vím,že se nemá mlíčko ohřívat v mikrovlnce,ale co s tím odstříkaným fakt nevím.U Kuby jsem ho taky nikdy neskladovala.

Tak jsem se dneska dozvěděla,že ani ostatní doktorky u nás ve městě,na které jsem spoléhala,že mi ty naušničky Verunce píchnou dříve,to nepíchají dříve,než po druhém základním očkování,takže jsem trošku zklamaná.Ach jo,holt musíme s paráděním ještě počkat.

Ještě se chci vrátit k tématům z minulého deníčku:VLASY-tak já mám teda opačnou zkušenost s padáním.Já mám teď po porodu vlasy i pleť o hodně zlepšenou,než v těhotenství.Takže možná na tom,že je to při dalších těhotenstvích už lepší něco bude.Jak to bylo u Kuby si už nepamatuju.

MARŤOCH-mám pro tebe špatnou zprávu.U mě už teda nikdy nebyl sex takový,jako před otěhotněním.Ne,nechci tě strašit,u tebe to možná bude dobré,ale já měla ten problém,že mi už při prvním těhu děsně popraskalo břicho,takže jsem se díky tomuhle „mindráku“ nějak nemohla uvolnit(a děsně mi to vadí pořád).A jizvu jsem měla dlouho hodně citlivou.Pocit,že mě hodně zašili trval chvíli,pak už to bylo o.k.Teď je to horší.Chybí chuť a o příjemném zážitku si můžu nechat zdát.Musíme doufat,že časem se to spraví.

HROMIX-já se teda co se týče nadýmavých jídel kvůli kojení snažím hlídat,ale tak striktně to nedodržuju.Kdybych nesměla všechno,co jste tu vypisovaly,že se nesmí,tak nevím,co bych jedla.Já teda jím i zeleninu a ovoce normálně všechno(kromě hrušek,tu jsem jednu zkusila a Verunce nějak „nesedla“).Dávám si bacha hlavně na čerstvé pečivo a bublinkové pití,to mám vyzkoušené,že i trošinka dělá hroznou neplechu.Jinak klepu,ale řekla bych,že už nás zaražené prdíky trápí minimálně.Takže já myslím,že to je třeba vyzkoušet,co můžeš a co ne a ne se hned ve všem omezovat.Snad to bude u Aničky s trápením s prdíkama taky časem lepší.

Jo,konečně se mi podařilo se zaregistrovat,takže už nejsem anonym!Nechápu,proč mi to předtím nešlo.Štvalo mě,že nemůžu psát komentáře k fotečkám těch vašich andílků,tak konečně můžu.Verunka si tu spokojeně leží vedle mě pod hrazdičkou(to je vážně super vynález!),ale mám dojem,že podle zvuků,které se linuly před chvílí,mě čeká v plinečkách nadělení.Takže jdeme na to.

Mějte se všechny i s drobečkama krásně,přejeme Vám s Verunkou krásný víkendík bez problémků a bolístek.
Ahoj Evka a sluníčko Verunka 8týdnů a den

EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 01.10.04 14:56

Zuzi,moc mě mrzí,že musíte jít s tou Pepánkovou kýlou opravdu na operaci.Bobeček malej!Ale je fakt,že teď to bude rozhodně snášet lépe,než pak později.Neboj,ur­čitě to bude dobré.Vy jste šikulky a zvládnete to!Budeme na Vás všechny myslet a držet palečky!

Lea
Kecalka 207 příspěvků 01.10.04 15:20

Ahoj holky,

jen rychle pisnu par komentaru nez se to moje zalticko vzbudi. Nezlobte se, ze porad pisu bez diakritiky, ale mame neco s klavesnici a porad to pise nejaky nesmysly misto pismenek.

ZUZKO - to je mi strasne lito, ze musi jit maly bobecek na operaci, taky na vas budeme myslet, abyste to meli co nejstastneji za sebou. Aspon ze tam budes s nim, Pepinek to urcite vyciti.

REA - ja ti bohuzel s tim ockovanim neporadim, my jeste ockovany nebyli.

HROMIX - dik za radu, jak na hemouse, asi si tu masticku necham poslat, ja sice nijak vyrazne netrpim, ale chci se toho co nejdriv zbavit.
S tim kojenim - pridavam se k nazoru, ktery ti napsala REA, a rekla bych, ze se Anie asi spatne prisava. Rea ti ten postup popsala presne tak jak by to melo byt. Ja to tak delam uz od prvniho pristati a klepu na drevo, jeste jsme nemeli problem. Obcas pouzivam kloboucky, aby si bradavky odpocinuly, ale jinak zadny problem a to maly saje pokazde pul hodiny a vice. Nejdulezitejsi je fakt,a by co nejvice otevrela pusinku a vzala co nejvetsi kus bradavky dovnitr, pak by to bolet nemelo.
Tak kojeni zdar!

CIBULKO - ja si myslim, ze je to takhle: pokud budes jen odstrikavat misto kojeni, tak budes mit mlika porad stejne. Pokud bys kojila a jeste odstrikavala, tak se ti tvorba mlika zvysi.

DUDLIK - ja mam pocit, ze ten muj synacek byl primo zrozen k jakemukoliv sani. Je schopny prisat se k cemukoli:-) Dudlik jsem mu dala jeste v nemocnici, kdyz lezel pod UV lampou a plakal a ja ho nemohla odtamtud vzit a pochovat a prisal se okamzite a to mu uz zustalo. Zatim teda neni uplny zavislak, nedavam mu ho pri kazdem kviknuti, ale opravdu ho to uklidnuje nez se treba nachystam ke kojeni nebo kdyz prebaluju pred kojenim. To si tomu dudankovi pri tom svym dudani staci jeste stezovat:-), fakt to vypada jak kdyby do nej mluvil, asi, ze je mamka pomala:-)))A nekdy u toho taky jeste silene mlaska.
Pouzivame ty od Aventu 0-3mesice.

Jeste co se tyka PRDIKU, tak asi mame velky stesti, radsi to teda zaklepu. Ja jim uplne vsechno tak jako driv a Yemi prdi sam od sebe jako starej dedek. Az se toho nekdy sam lekne, co to bylo:-)))

Jeste posledni vec a koncim, na konci minuleho denicku jsem se ptala na ANTIKONCEPCI, konkretne na tu minipiluli pro kojici.Napiste prosim co si o tom myslite. Dik!

Tak se mejte krasne a co nejmene starosti a hodne radosti.

Ahoj Lea a Yemi 24dní

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 01.10.04 17:02

Ahoj,

ZUZKA - to je mi moc lito, jak se to s tou kylou vyvinulo, nezbyva nez drzet palce, aby vsechno probehlo v pohode a byl co nejdriv v poradku, chudacek maly

HROMIX - ja ten Avenoc mam, ale nic moc, aspon na me to moc nezabira. To uz mi vic pomaha ten gel z dubove kury. Ted uz druhy den lezu bolesti po zdi, tak uz jen hledam, kde si to necham zoperovat a jakou metodou… Jinak me kojeni taky zezacatku boli, vubec nam to posledni dobou nejak nejde - mala chce pit kazde 2 hodiny, i v noci, a prestoze je podle mne preplnena a tece ji to nosem, kdyz ji odstavim, zacne rvat jako tur. Tak ji zase prilozim a je klid, za chvili ji to zase tece vsudyma, zase odstavim… a tak se to opakuje aspon trikrat. Tak uz jsem z toho nekdy celkem vyrizena. Ted se mi omylem prisala mimo bradavku - to byla bolest! Mam tam cucaka. Mela jem co delat, abych ji nevynadala :-)

Marťoch a Lucinka, hulaka na gauci, musim jit

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.10.04 18:53

Ahoj Zuzka,

mrzi ma, ze musite absolvovat taky narocny zakrok, narocny je hlavne na psychiku a vsetko okolo. Viem ta pochopit, ti nasi drobcekovia su taki maly a krehky a niekedy musia v zivote podstupit to co my dospely. Neplac, i ked sa to lahko hovori, ale Pepino potrebuje z teba citit pohodu, ja som sa vzdy vyplakala ked som bola sama a nik ma nevidel, hlavne Kiko a teraz aj Robko. Ked som s nimi tak chcem, aby mali maminu v pohode a nechcem aby sa trapili aj oni, lebo deti to citia.

Drzime palce a 19 budeme na vas mysliet.

Miska a Robko dnes 5 tyzdnov

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.10.04 18:58

Ahojte maminy a drobcekovia,

tak po dlhej odmlke sa hlasime aj my zo zamoria. Mame za sebou rusny tyzden, stahovali sme sa, lekari a nahananie po uradoch a ja som nejak nemala cas a nestihala.

Vcera som bola na kontrole po porode, vsetko je OK a uz som dostala aj antikoncepciu. Odvcera je na:,–(ena.

Dnes ma Robko 5 tyzdnov, ten cas leti, veru… a coskoro uz aj my poletime a to lietadlom domov, uz sa nam to krati.

Snazim sa s Robkom vychutnat este slnecne pocasie a 35stupnove horucavy, dnes sme sa boli prejst pri oceane a trosku nadychat morskeho vzduchu.

Robko rastie a rastie a je uzasne sledovat, ako nam tie deturence rastu zo dna na den a menia sa.

Mam trosku problem, zda sa mi, ze ma Robko hlieniky, sem tam mu vyjdu z pusu alebo z nosteka, ked si odrgcne po papani. Nevie mi niekto poradit ako na to? Snazim sa odsavat ale stale si myslim ze to nie je ono.
Este ma napadlo, ked som mala Kika, tak mi niekto hovoril, ze deti na umelej strave byvaju casto zahlienene… stretli ste sa niektora s touto informaciou????

Prajeme pekny vikend

Miska a Robko dnes 5 tyzdnov

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 19:06

evko,
já dávám mlíko do mrazáku do vyvařených skleniček od dětské výživy.potom se myslím normálně ohřeje ve vodní lázni.
bohužel tam těch skleniček moc nemám a až půjdu na celý den do školy, tak to asi nebude stačit,nechceš nám něco poslat?
mám z toho trošku blbej pocit, ale pokud to nenastřádám, tak prostě na jeden víkend v měsíci dostane umělý.

ahojky rea

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.10.04 20:51

Ahojky.
No tak zda se, ze tema denicku se nam stalo osudnym. Anie byla a je posledni dva dny tak nespokojena a uplakana a nespici, ze jsem nevydrzela a uz ho tam ma… Jen se bojim, ze pri jejim stylu a neustale nespokojenosti dudlika bude mit v puse porad krome kojeni… Tak uvidim casem. JInak dalsi prisati k prsu byla dobra a tak uz se tolik nebojim, ze by kvuli tomu neumela sat. Ale nechci to zakriknout a budu nas ted nejakou dobu dost pozorovat…

Reo - diky moc za tvuj popis problemu s kojenim a reseni. Ja rozkousane bradavky nemam, ale nekdy jsou desne bolave. Rozhodne ted zkusim davat pozor na tu zaklonenou hlavicku a kdyz to nepomuze, asi zkusim i tu ligu. Preci jen, kdyby to kojeni bylo tak fajn jako v nasich 20% vsech prisati, to by mi bylo hej! Ja jsem proste myslela, ze kdyz mala dokaze to mlicko nasat a ja nemam bradavky do krve, ze je ta bolest asi normalni a ja jsem jen precitlivela. Tak snad to pujde vylepsit!

Zuzano - tak s tebou vazne soucitim! Moc na vas budeme myslet a hlavne bud silna, az to z tebe Pepanek nevyciti a neni nervozni i on! No, to se mi to mluvi, vid… Ale ja nevim, jak te jinak utesit a povzbudit. Ale budeme drzet vsechny palecky co mame!!!

Evko - ja se radila s mou PA jak skladovat odstrikany mliko (kdyz jsem myslela, ze budu mit velke prebytky pri prechodu na kojeni z jednoho prsu) a ona rikala, ze to klidne muzu zamrazovat do mikrotenovych sacku. Jsou ciste a ty miminka nejsou zas tak nachylne…

Leo - no ja vim, ze Anie muze otevrit pusinku hodne pri zivani, ale na prisati ji rozhodne tak moc dokoran nema. Ale jak ji donutit otevrit ji vic? Ze zacatku jsem vyckavala a kdyz ji mela dokoran tak sup tam s prsem, ale ja to nestiham, nez tam to prso dam, tak uz ma pusinku zase otevrenou min. Zkousela jsem i nekolikero prisati pri jednom kojeni a vyjde to nastejno. Tak zkusim tu zaklonenou hlavicku, treba to pomuze…

Martoch - mrzi me, ze ti Avenoc nepomaha. A uzivas ho spravne? Ja nevim, jak se uzivaji homeopaticke masticky, ale hom. leky napr. musis brat hodinu po jidle a hodinu pred dalsim jidlem kvuli ucinnosti a tak treba taky neco takoveho plati u masticek? No nevim. Poradila ses v lekarne? Ale jinak netvrdim, ze ta masticka je to nejlepsi na svete, spis jsem chtela dat tip, jestli jste vyzkousely uz vse ostatni a nic jineho nezabralo… JInak s tim kojenim to je jak u nas. Pri odchodu z porodnice jsem kojila co 3 hodiny. A ted uz co 2 hodiny, protoze Anie place a je nevrla. Ale ma pocit,ze hlad ma jen maly, nebot kdyz jsem ji dala dudlika, v pohode si s nim vystacila a nebrecela. Navic v noci vydrzi i 5 hodin bez kojeni! A tak jsem kvuli tomu placi dnes zavedla ten dudlik - viz vyse. Uz jsem to proste nevydrzela. A vy dudlikujete? Treba by ji to taky uklidnilo…

NO, jdu zkusit vyndat dudlika Anie aspon na noc. Zatim se ji to ale moc nezamlouva. Spi vase zlaticka s dudlikem celou noc? Nebo je plivou? Anie se ho asi jen tak nevzda… Nemuze to uskodit, kdyz ho bude mit celou noc? A nenaskakaly pupinky kolem pusinek vasich miminek kvuli dudlikum? My mame take Avent dudliky, ale mam pocit, ze kolem te pusinky uz se neco rysuje. Jako bychom tech pupinku nemely uz dost…

Zatim pa

Hromix a Anie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 20:55

Ahojky holky maminky a miminka,
tak se zase hlásíme že jsme OK. Sice Irinka při cvičení pláče, ale jinak je to moje zlatíčko. Dneska řekla první slovo (no slovo to teda není, ale stále to opakuje), zní to jako ghhhhha, ghhhhha. Je to srandovní, vždycky když to ze sebe dostane se strašně řehtá. No koníky máme zmáknutý už i na jedný ruce, dnes jsme to fotili tak až to budu mít na svým PC, šoupnu to do galerky.
Taky jsem se zapomněla pochlubit, že už 10 dní neprdíkujeme, je to super, ťuky na dřevo. Zabral nám LEFAX, a po 7-mi dnech už jsem nedávala nic a prdí jak profík sama. Možná je to i tím, jak cvičí - musí se u toho namáhat sama, jak jí jen držím v určitý poloze a ona sama cvičí.

ZUZANO: moc vám budem s Irinkou držet palečky, určitě to dopadne dobře, ani se v nemocnici neohřejete a budete zase doma. Aspoň se pak o toho svýho drobka nebudeš bát.

MARŤOCH: tak dneska už to nebolí, ale na velkou jsem ještě pro jistotu (a taky ze strachu) nešla. Jen mě ještě bolí nohy, z toho včerejšího brnění. Já jsem alergická na tu znecitlivující látku, co se dává třeba u zubaře, nebo po porodu při šití, tak jsem normálně včera necítila chvílema nohy a bylo mi strašně zle, jako na omdlení. Včera to spravilo 6 brufenů…

Tak ahojky Irina + Irinka 2 měsíce a 12 dní.

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 01.10.04 21:10

AHOJ !

Už jsem 3 dny doma a zatím jsem nestihla napsat ani řádku. Ve volných chvilkách jsem pročítala vše, co jsem zameškala a na to psaní mi to už nějak nevycházelo.

V první řadě vás poinformuji jak jsem dopadla s tím svým gynekologickým problémkem. Takže po tom, co výsledky ukázali, že v děloze není žádný zbytek těhotenství, si mě MUDr. pozvala znovu na vyšetření. Prý je pro ní záhadou, co to tam mám. Když jsme ani tentokrát na nic nepřišli, poslala mě na širší a důkladnější vyšetření do nemocnice. Tam nade mnou stáli tři doktoři a ti nakonec udělli tento závěr: prý se mi snad uzavřelo děložní hrdlo dřív, než se to všechno vyčistilo a tak mi tam zůstala uvězněná krev.Je teda pravda, že jsem příliš dlouho nekrvácela. Brzo jsem jen lehce špinila -AJKO ty ses na to myslím ptala. Co mě však překvapilo ze všeho nejvíc je to. že mě na kyretáž ženou hned v pondělí ráno. S mrňavcem to bude ovšem správně komplikovaný. Vzhledem k tomu, že na gyn. nemají nadstandard a na dětské odd. ho samotného nedám, tak mi ho mamka bude nosit na kojení. Jen po narkóze nesmím 4 hod, kojit. Tak jim radši přichystám odstříkané mlíčko. Začala jsem to dnes trénovat. Mlíka mám dost, ale přijde mi, že to děsně pomalu přibývá. JE TO NORMÁLNÍ NEBO MÁM ŠPATNOU TECHNIKU ODSTŔÍkÁVÁNÍ??????? Tímhle tempem nebudu v noci dělat ni jiného, než odstříkávat a na operaci půjdu jako sbitej pes.

KRISTY - Ještě k té Meltě: mě taky nechutná pokud si ji dělám jen vodovou, ale pokud ji jen trochu zaleju vodou a zbytek doliju teplé mléko. tak mi i šmakuje. Určitě to zkus.

ZUZKA - Úplně s tebou cítím. Přeju vám , ať to v klidu přestojíte a nic vás netrápí.

REA - pokud ten vpich po TBC je červený a tvrdý tak se vám to trochu sbírá. Taky s tím zápasíme. Na poradu AJKY to potírám Tea tree olejem a už to začalo vyhnisávat ven. V poradně to doktorka vymáčkla a teď už to vypadá dobře.

Strašně se mi klíží oči a tak pokračování příště.

PA, PA

Dajka

EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 01.10.04 21:46

Ahoj Reo,
moc díky za odpověď.Tak to taky vyzkouším a pro případ delšího hlídání tatínkem nebo babičkou si pár skleniček zamrazím.To je fajn,že se to dá dát i do nich.
Jé a ani nevíš,jak ráda bych ti spoustu toho mojeho mlíčka poslala.Je mi vždycky líto,když ho v takovém množství vylévám potrubím.Říkám si,co by za to někdo dal.
A máš můj veliký obdiv,že se dokážeš při prďolkovi ještě učit.Já mám někdy dojem,že mám tu hlavu teď ještě děravější než v těhu.Myslím,že už jsi to psala,ale fakt mám sklerozu-co to vlastně studuješ a na jak dlouho to ještě máš?
Ta červená boulička po očkování TBC je normální.Možná začne i trošku uvnitř hnisat,ale i to je v pořádku.Horší by bylo,kdyby neměl malý žádnou reakci.
Mějte se s Tomáškem moc hezky.Ahoj Evka

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 01.10.04 22:24

Ahoj,

HROMIX - ja si tu mast davala podle navodu, zadne specialni davkovani tam nebylo, proste jen mazat max. x-krat denne (uz nevim presne), ale bezvysledne. Uz zkousim uplne vsechno, kdyby mi nekdo rekl, ze pomuze, kdyz budu behat s nahatou prdeli po namesti, tak nevaham :-) Ne vazne, jsem docela zoufala.

IRINA - urcite dej vedet, jestli to pomohlo. Muzes i trochu popsat, jak to delali? Dali ti umrtvujici injekce? Fuj, to muselo byt hrozne, uz pri te predstave mam husi kuzi… ale jsem pripravena vytrpet vsechno, pokud to bude mit efekt. A ten krouzek tam zustane jak dlouho? Pak vypadne sam? Nedokazu si to predstavit…

ANTIKONCEPCE - ja porad premyslim, jestli mam jit do Exlutonu nebo do teliska - ale asi tak za rok nebo za dva bysme chteli dalsiho prcka, tak to telisko by muselo zas ven… ale mam strach, abych z tech prasku nepribrala, uz ted mam o 5-6 kg navic nez pred tehu a nemuzu se toho zbavit (ani se nedivim, kdyz nejim zadne ovoce a zeleninu, malo piju, necvicim a na velkou se bojim :-( A curani taky nic moc - musim se nutit, asi jsou ty svaly pekne povolene.

Marťoch a Lucka, zitra 5. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 23:24

Ahojky, Marťoch dělali to tak: vkleče na loktech, zasunul mi tam kovovou trubičku, nějakým přástrojem nasál toho hajzlíka (ne celýho, to se naráz nedá - prý by to ucpalo celý otvor) a ten přístroj sám to po nasátí zaškrtil - úplně nadoraz gumičkou, která i tím zaškrcelým a už odumřelým kouskem prý po 2 - 3 dnech odejde se stolicí (zatím nemohu potvrdit). Teď už to nebolí vůbec, ale nevím, jestli to ještě podstoupím. Spíš asi ne… Uvidíme teď během 14-ti dnů, hned si mě objednali, za 14 dní na další.

Tak nevím, jestli ti to pomohlo, ahoj Irina

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 02.10.04 08:59

Ahojky,

při odesílání seznámku mi chodí chybové hlášky od těchto letních maminek:

Tifany - má plný mail a nemáme ani žádnou zprávičku o narození miminka.

Andy - pravděpodobně zrušená schránka. Je to adresa do práce.

Co navrhujete???

Ajka

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 02.10.04 09:11

Ahoj,

IRINA - diky za popis, asi do toho pujdu. Asi urcite. Pak existuje jeste jedna metoda, Longova. Ta je pry jeste brutalnejsi, nasleduje 1-denni pobyt v nemocnici, ale ma pry zatim nejlepsi efekt.

Marťoch

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 13:26

Ahojte maminky a miminka,

hlasim se po dlouhe dobe - jednak uz mi bylo az trapne, ze porad nerodim a ted to zase nestiham......... :-)

Takze opozdene oznamuji, ze se nam 22.9.04 ve 14:15 hod. narodila krasna zdrava holcicka Barunka :o)

Ted je nam uz 10 dni a ja jsem si teprve ted stihla sednout k pocitaci :-/

Mame prave problemy s bolenim briska, uzivame Sabsimplex, ale stejne to neni uplne ono. Jinak je Barunka uplne zlata, ale nesmi to byt po jidle, no........ :-)

Chci poradit maminkam stema silenyma hemeroidama - v nemocnici mi dali masticku „FAKTU“ - ze pry je lepsi, nez avanoc, ktery jsem do te doby pouzivala.
Musim jejich nazor potvrdit - hned po prvnim namazani se mi moc ulevilo a ted uz na to spis zapominam, protoze necitim vubec zadnou bolest a je to v pohode.
Masticka by mela byt k dostani bezne v lekarne, takze ji vyzkousejte. Me opravdu pomohla :-).

Mejte se a jeste mam taky opozdenej dotaz: varite normalne jidla s cibuli? Nebo treba polivku, sekanou nebo nejakou omacku - to vsechno bez - aby miminko nebolelo brisko?
Diky za odpoved, mejte se

Veronika + Barunka (10 dni)

P.S.: priste se zaregistruju: byla jsem u vas jen chvilku jako „Verunkatehulka“ a ted pisu jen jednou rukou - druha je Barci :-), takze by mi to strasne trvalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.04 13:29

No, jedna ruka netleska a ani neumi poradne psat :-)............. masticka, kterou jsem uzivala predtim, se jmenuje Avenoc (jen pro poradek) Tak zatim

Veronika

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 02.10.04 13:54

Ahoj Zuzko,
na 100% chápu Tvé zděšení z operace Pepína. Naší Michalce operovali kýlu když jí bylo 7 týdnů. Trpěla na prdíky takže dost se naplakala a jednou jsem ji rozbalila plínku a v třísle boule. Hrozně jsem se vyděsila, kýla mě vůbec nenapadla, hned jsem volala doktorce. Ta nás poslala rovnou do Motola s tím, že už jí nemám kojit, že jí nejspíš hned odoperují. Kýla byla uskřinutá, těm doktorům bych bývala urazila ruce když jí asi 3× ohmatávali jestli teda opravdu - řvala přitom jako tur, jinak ne. Asi za dvě hodiny poté, co jsme přijeli byla Míša po operaci. Předtím řvala hlavně hlady, občas jsem jí dala sosnout, ale opravdu maličko a pak jí dali infúzi aby nebyla dehydratovaná. Hrozný pohled byl, když jí přivezli ještě uspanou - to obvykle schoulené tělíčko leželo úplně bezvládně, ale spala několik hodin naprosto klidně. Když se probrala, nutila mě sestra aby pila čaj, který teda malá odmítala, protože byla jenom kojená. Po docela ostrém dohadování svolila k nakojení, ale maximálně poloviční dobu než normálně, aby neblinkala. V noci se asi 3× vzbudila na krmení a pak vždycky hned usnula. Proti bolesti dostávala Paralen, který bezpečně zabíral. V pohodě čůrala, ráno se i vykakala, neblinkala takže po ranní vizitě v 8 hodin nás pustili domů.
Když to shrnu - víc stresující to je asi pro maminku. Samozřejmě napíchnutí infuze (měla ji na nožičce na kotníku a aby jí neskopla tak tam měla přidělanou dlahu - to jen abys byla připravená i na tohle), braní krve není vůbec příjemné, ale nejvíc jí asi vadil ten hlad před zákrokem. I pak plakala jen když se vzbudila hlady, takže ta rána ji evidentně nebolela. Měla ji zalepenou, po týdnu jsme byli na kontrole kde ji to přelepili, dohromady se nesměla koupat asi 2 týdny. Řekli nám, že má nejpíš oslabenou břišní stěnu takže se jí asi udělá i na druhé straně tak ať zase přijedeme, že jí to zas odoperují. Pro ně to je denní chleba, nic vážného, ale já tu větu pořád slyšela! Při každém pláči jsem trnula hrůzou. No žádná další kýla se jí neudělala… Teď je jí 2,5 roku a jizvičku už nevidím ani já.
Pro Tebe je hrozné to čekání, já jsem na nějaké přemýšlení neměla vůbec čas. Ale za těch několik hodin jsem zestárla snad o několik let. Zpětně vím, že to nebylo vůbec nic vážného obzvlášť když jsem viděla ostatní děti s čím tam byly… Kdyby se nedej Bože něco podobného přihodilo i tomu broučkovi co si zatím hoví v bříšku, strach bych měla, ale už bych snad tak nehysterčila. Přeju vám, ať to má Pepíno v pořádku za sebou, ty se snaž být pokud možno v klidu ať nepřijdeš o mlíko!
Katka 40+1tt z Podzimátek a P.S.T.M.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.10.04 15:09

Ahojky holky,
tak tady koukám na dudlíky…a řeknu vám, že teda nevím jak my ty naše skoro 15m bambule odnaučíme…když ho nemají a nevidí tak ho nevyžadují, ale na spaní, a jakmile ho někde spatří musí ho mít za každou cenu…zubařka nám doporučila dávat minimálně (jen na usnutí a pak vytáhnout) a nebo radši vůbec, protože se jí zdá, že už má Janka „vydudlané“ patro…hmmm takže pomalu odnaučíme (doufám) a každá rada se šikne, dobré téma!

jo a ještě ke kojení a jídlu a nadýmání…tak k tomu vám ještě písnu, že jsem po zjištění, že i když jím málo, i když nejím nic a i když jím všechno,tak holky mají pořád stejné prdíky..jsem to vzdala, jedla normálně jen jsem to nepřeháněla s typicky nadýmavýma věcma..až se začly holky trochu hýbat bylo po problému..takže držím palce v boji s bolavými bříšky!

Zdeník od Špuntíků

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.10.04 19:46

Ahoj maminky, hlásím, že jsme také letní, a že jsou nám právě dnes dva měsíce. (Tedy mojí Elišce). Dudlíky právě teď řeším. Ze začátku jsem se tomu vyhýbala, ale Elinka má pořád ruku v pusince a navíc mě pořád chce u sebe. Takže doma nic nezvládám. (Ještě že mám skvělýho muže, který za mě převzal většinu povinností. Ráda bych mu ale zase postupně všechny odebrala.) Dudlíka jsem tedy Elince dala dnes. Máme také NUK. Zdá se, že je s ním spokojená. Jen mám strach z toho kojení. První měsíc nám to totiž nešlo a kojily jsme přes klobouček. Tak to snad nebude vadit.
Ajaj. Malá pláče. Tak já běžím! Papa.

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 02.10.04 21:05

Ahojte holky,
ted jsem nejak nestihala, vcera jsme byli na svatbe a dneska na burcakove party. S tim kojenim a s malou skoro nic nevydrzim, takze jsem unavena az beda.

Zuzko - budeme moc drzet palecky a urcite to dobre dopadne¨

Irina - teda naprosto s tebou citim a preju ti,a by se to rychle zlepsilo. Ovsem ty penize jsou neskutecne

Martoch - tak ja mam taky masticku Faktu, co uz tady nekdo psal a Dr. mi dala jeste Cyclo3fort. Jsou to kapsle a zabralo to hned prvni den! Ani jsem tomu nemohla verit. Takze ted beru kapsle a mazu 2× denne. Bylas uz u sve Dr.? myslim, ze ten Cyclo3fort se snad da i bez predpisu, ale me to fakt hned zabralo a ted uz chodim na velkou bez bolesti i kdyz musim rict, ze po tech zkusenostech radeji „tlacim velmi opatrne“

Dudlik - my jsme to vydrzeli 5 tydnu bez, ale pak si Betka zacla strkat prsty do pusy a prave z duvodu, ze dudlik se dat oddelat, ale prsty ne, jsme ho na:,–(ili. Ona je ted skoro jako maggie ze Simpsonu, protoze kdyz taha, tak mlaska uplne stejne. Ovsem mame trosku problem, ze ji dudlik strasne casto vypadava a potrebovali bychom asistenta, ktery by ji ho tam furt strkal zpatky, protoze bez nej zacne strasne rvat.

Jidlo - uz nevim, kdo psal, ze ji jen rajcata, to me fakt prekvapilo, dr. me prave vyslovne varovala, ze z toho jsou deti strasne osypany, no myslim, ze to vyzkousim a uvidim, jestli jo nebo ne, bez te zeleniny je to fakt spatny

Cibulko - ja bych na to cviceni rada chodila, napis mi, co a jak

Jinak uz krasne paseme a uz se umime prevalovat z konicku na zada (utrcite tp neni nahoda, dela to ted skoro porad, kdyz je na brichu)

Jeste mam dotaz - v porodnici nam rikali, abychom deti davali spat na bok. Petronella psala, ze deti spi na brisku, jak je davate spat vy?

Hromix - kojeni by opravdu nemelo bolet, sama mam vyzkouseno, ze kdyz to boli, je to opravdu spatna technika. Bacha na ty bradavky, strasne rychle se to zhorsuje. nez se mi zaclo delat mliko, mela jsem bradavky dost bolave, aleuz v porodnici jsem pilne mazala a dokonce i Gencianou, takze se mi to brzo zahojilo a pak uz to bylo dobry.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 2 mesice a 3 dny

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.10.04 08:59

Ahoj,

KACICA - ja jsem mela od chirurga zase prasky GINKOR FORT - taky se to po nich hodne zlepsilo, ale ted uz je asi dva tydny neberu a zase je to horsi. Zkusim se zeptat na ten Cyclo3fort v lekarne, snad nebude moc drahy - na ten Ginkor fort jsem doplacela skoro 400,– i kdyz to bylo na predpis. Diky za tip.

DUDLIK - my mame podobny problem - kdyz ho nasaje, tak by ho malem spolkla, ale po par cucnutich ho vyplivne. Muj rika, ze ji ho zahakne gumickou za usi :-)

Marťoch a Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.04 11:24

Ahojte všechny maminky!!

Snad si na mě ještě pamatujete - Kamila, která pravidelně psala, když jsem ještě byla v práci, ale pak jsem odešla na mateřskou a bylo po přístupu na net. Pak jsem jednou šla do knihovny, odkud jsem se vám snažila zase připomenout a napsala jsem vám s tím, že jsem slíbila, že za týden přijdu zas, ALE to už jsem nestihla jelikož jsem porodila. Psala jsem to sms Ajce, ale nevím zda to došlo a víte o nás.

Tak tedy: 5.8. se nám v 11h narodil chlapeček Davídek - 3,10kg a 48cm Manžel byl u porodu a na prvorodičku jsem PRÝ (podle sestřiček) měla krásný porod, ale pokud vás to bude zajímat, rozepíšu se o něm jindy. Mě to tak krásný nepřišlo, ale výsledek stál za to.

Dnes už je Dáďulka vlkej chlapák. V úterý nám budou 2 měsíce. Co se týče tématu deníčku - my dudláme také. Už od prvních dnů. Z normálních dudlíčků se nám zvedal žaludek a tak máme také NUK a je super. Dudláme na uklidnění při bolestech u prdíků - trpíme na ně hodně. Také dudláme před spaním i v kočárku i doma, ale po zabrání ho vyplivne a spinkáme bez něj.

Také chci napsat něco konkrétním osobám:

Petronela - jsem ze stejného města jako ty, proto se chci zeptat, zda nechceš třeba někdy vyrazit na procházku společně. Viděla jsem tě na dni města a hned jsem tě poznala, dle fotek z galerie.

Zuzka - je mi moc líto, že musí Pepíček už takhle malinkej podstoupit tuto operaci, ale uvidíš, že pak busde dobře. Bude vše v pořádku a ty budeš klidná, než žít ve strachu třeba do roka, aby se něco nestalo. Držíme s Dáďulkou palečky a 19. na vás myslíme.

Evka - tak přesně máme stejné „problémy“ s prsama. Také mám hodně mléka. Když jsem přišla z porodnice, pořád jsem jen stála v koupelně a odsávala a také mi bylo líto takového množství co liju do umyvadla. Teď má Dáda větší odběr, tak se to zlepšilo, ale také, když se mu podaří déle spát, mám kamenné prso a v noci jsem pravidelně promočená.

Kačiča - spaní na bříšku.....? My po příchodu z porodnice spali na boku, jelikož jsme dost ublinkávali. Ale teď už spíme na zádíčkách. O poloze na bříšku říkají, že více hrozí SYNDROM NÁHLÉHO ÚMRTÍ - což vám chci všem napsat, co se nám stalo. Ještě že máme chůvičku Nana, jinak nevím, co by se mnou teď bylo. Když jsme byli doma asi 14 dní, manžel byl na noční a tak u mě spala mamka. Najednou nás zbudilo zvonění chůvičky. Ani nevím jak, ale probrala jsem se až u postýlky a klepala s Davídkem. Mamka mezi tím rozsvítila a Dáda už zabrumlal a spinkal dál. Byla jsem v šoku, co se to mohlo stát. Hned ráno jsem volala doktorce, řekla, že jsem měla nejdříve rozsvítit a podívat se jakou má Dáda barvu, zda je fialovej........... NO, už vidim, jak mě tohle napadne. První co bylo v mé hlavě, zaklepat s ním, abych ho probrala a začal dýchat. Každopádně změněnou barvu neměl, ale prý kdyby se to opakovalo, tak nás vezmou do nemocnice na vyšetření. Já se modlím, aby už se to nikdy neopakovalo a děkuji bohu, že jsme mělu chůvičku koupenou. Po této přáhodě jsem se bála i vzít malého k nám do postele spát, s tím, že nebude pod kontrolou chůvičky a tak jsem raději nespala já. Teď už to opadlo z toho největšího děsu, ale pořád to mám v hlavě a neustále kontroluji (i v kočárku) zda dýchá.

Budu doufat, že jste si vzpoměli, kdo jsem a já už se budu ozývat častěji. Zapoměla jsem řící, že už máme totiž internet doma - hurá.

Mějte se moc hezky a papa Kamila+Davídek

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.10.04 12:19

Ahojky.
Tak jste me s tema svyma komentarema dost zaskocily, ze asi mame spatnou techniku kojeni, kdyz me to boli. Ja uz fakt nevim. Zkusila jsem i zakloneni hlavicky, no ale v leze dost neuspesne. Mam pocit, ze bych Anie musela zlomit krk. Ale v sede se mi to povedlo a bolestive to bylo stejne. A vic otevrit pusinku? Ale jak? NO fakt uz nevim, jak to vylepsit. nejhorsi je, ze nektere kojeni jsou fajn, ale jine ne a ja nevypozorovala zmenu vcem jsou ta dobra kojeni jina. Mam pocit, ze Anie je proste nekdy takovy SAVEC, ze saje tak silne, ze to proste bolet musi…(no a na dudliku si to silne sani asi jeste vylepsuje, kdyz se prisaje hned po dudlani, tak skoro rvu bolesti) No, v pondeli zavolam na tu laktacni ligu, ale jsem z toho spatna. Ale opakuji - rozkousane bradavky nemam, jen takove namozene a bolave (ale boli min, nez prvni dny v porodnici, kdy jsem se teprve „rozkojovala“ :-))

Jinak nejak nestiham pripravit ten popis porodu jako dalsi denicek, tak snad to stihnu na posledni chvili. Jeste ze mi nemuzete utrhnout hlavu, kdybych to nestihla :-))

JInak se musim pochlubit vyjimecnosti Anie. My sice nemame chlapecka, ale vyjde nam to snad jeste hur. Anie nas neocurava, ale okakava. Ona pri prebalovani desne kycha/psika a pri kazdem psiknuti ji ze zadecku vystreli stolicka a klasicky to je vsude. Na mem tricku, kalhotach, na prebalovacim stole, no fakt vsude. Skoro se nestacim prevlikat! A ta nase holka se potom vzdy tak usmeje, jako by vedela, co provedla a desne se ji to libilo :-)). Taky jsou vase deti tak sikovne??? :-)))

Dajko - ja odstrikavala jen asi dvakrat, ale mlicko mi pribyvalo docela rychle, rekla bych 10ml - 15 ml za dve minutky??? Tak nejak, az me to prekvapovalo… Tak nevim jestli mas dobrou techniku nebo min mlicka??? Treba se take porad s laktacni ligou… Jo a nas v porodnici vybavily i navodem s obrazkama, jak odstrikavat plus jine rady na takovem kusu papiru. Tebe ne?

Tak zatim pa

Hromix a Anie, 4tydny a 2 dny

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.10.04 13:32

AHOJ!

Tak mám asi poslední volnou chvilku a tak ji musím využít. Až se malej vzbudí, tak už začnu odstříkávat a pak musím ještě sbalit sebe do nemocnice a Venouška taky. Pak mám v plánu ještě trochu pofackovat doma, protože vůbec netuším jak mi po té kyretáži bude a jak budu schopná. Já se ale znám, že nevydržím odpočívat a hned bych letěla všechno dodělávat. Budu mít sice ještě v úterý doma mamku a ve středu přijede tchyně. To budu ale ráda, že obstarají Vašíka a nemůžu po nich nic víc chtít. Jsem na to vážně zvědavá.

Potřebovala bych urychleně poradit: KOLIK MÁM CHYSTAT MLÍČKA tak na jedno jídlo??? Vůbec netuším kolik malej nasosá. Je mi jasný, že každé dítě má jinou potřebu, ale tak průměrně.
A MÁM ODATŘÍKÁVAT VŽDY JEN CO ZBUDE V PRSU CO Z NĚJ VAŠÍK PIJE A NEBO MÁM ODSTŘÍKAT I Z TOHO DRUHÉHO ????

HROMIX - tak na to nás v porodnici vůbec nepřipravili. Snažím se to dohnat z knížek co mám doma.

Dajka

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.10.04 14:25

Ahoj Hromix,

nakukuju od jarních miminek a nedá mi to abych nereagovala. Já měla asi podobný problém jako ty. Bradavky jsem rozkousané neměla jenom bolavé. Při každém přisátí jsem sykala bolestí na děs. A to jsem si všude přečetla, že kojení nemá bolet cha, cha, cha.
Zkoušela jsem doslova milion poloh, mazala Bepanthenem, mateřským mlékem, nic nepomáhalo. A pak zničeho nic bylo po bolesti. Nevím čím to bylo, ale zhruba po šestinedělí se to samo upravilo. A nebo dítko povyrostlo, no nevím. Já si myslím, že si ty prsa prostě musí zvyknout, vždyť jim to nikdo dřív nedělal, no ne? Teď už je to ta pohoda a krása, o které všude píší.

Tak přeju pevné nervy a vyděržať pioněr

Dana+Valuška 4měsíční

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 03.10.04 19:51

Ahojte holky,
dneska u nas bylo tak krasne, ze jsme byli celej den venku. ja jsem byla tak unavena, ze jsem se tesila, az si lehnu, ale Betynka mela jinej nazor a skoro 2 hodiny rvala a vubec jsme nevedeli proc. prdiky totiz nemame a u tohoto rvani se vubec nekroutila. Vy, co mate prdiky, krouti se ty deti pri tom nebo jen krici?
No kazdopadne lehnu si az ted.

Martoch - na ten Cyclo3fort jsem doplacela 200, kdyz to bylo na predpis, ale cenu bez predpisu meli 212, takze je to o pulku levnejsi, nez to tvoje.

Kamila - no samo, ze si pamatuju, vzdyt jsi nam popisovala celou svatbu :-) Me to taky bylo divne, ze Petronella psala, ze deti spi na brisku, proto jsem se na to ptala, my na brisku vubec nespime

Hromix - teda smala jsem se nahlas, jak jsi licila kakaci patalie. Musim rict, ze my mame spis problem, ze nekdy Betka kadi tak moc, ze ji nestaci plinka a prokaka se pres vsechno obleceni (vetsinou i moje), jeden tyden to bylo snad kazdy den 2×, ale ted se to spravilo, asi kaka nejak vic na etapy :-)
Jeste k tomu kojeni, v porodnici mi sestricka uplne ten dvorec zmackla (jakoby zplacatila) a fakt ho vylozene narvala Betce do pusy, aby ho tam mela co nejvic, ale na te lize ti urcite poradi.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 2 mesice a 4 dny

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 03.10.04 19:53

Hlava derava!
Dajko, ja bych radeji odstrikavala z obou, udela se ti vic mlika a budes mit do zasoby, kdyz budes „dodelavat“ jen po Vasikovi, tak to bude podle me dost malo. Bohuzel, kolik mimco vypije, vubec nevim, to by snad vedely holky, co krmi umele, kolik davaji do flasky, ale tipla bych si, ze to bude tak 50-150 na jedno kojeni.
Mej se a drizime moc palce, aby to bylo co nejdriv v poradku
 Kacica

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.10.04 21:20

Diky za povzbuzeni, snad se to u nas taky spravi a nebude problem ve spatne technice!

H.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 04.10.04 08:13

Ahoj Dajko,

my teda nekojime, nas prdolka byl extrem, ve dvou tydnech mi pil tak od 120-170 :-) taky pak z toho mel silene prujmy, protoze streva nestihaly, najeli jsme tedy na rezim, zacala jsem mu delat 120 a pil pak po 3 hodinach, ted pijeme v 11. tydnech uz od druheho mesice 150 ml po 4 nekdy i vice hodinach. Nekdy nam vypije jeste vic, to pak jeste rychle bezim dodelat aspon 30, aby se nam poradne nadlabnul :-)
Tak snad jsem ti aspon trochu pomohla.

Pa Radka+Romanek (dnes 11. tydnu=77 dni)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 04.10.04 10:49

Ahojky maminky bublinky,
tak jsem precetla denicek,–teprve ted!byla jsem bez netu.Nejak nam vypadlo spojeni.to byl abstak.
Musim se vam pochvalit(tuk tuk tuk)za nam zacina zabirat ten uceny rezim pro nespave deti,ktera mi jedna z vas v pred minulem denicku poradila-odkazala na slovenske stranky(nevim,ktera hodna vila-Schamka,Rozeta,Sly­sil?-nejak se mi holky pletete:)) ale blahorecim vam) Neni to sice zadna velka slava,ale snazime se dodrzovat a uz ted vidim nejake pokroky a myslim,ze to bude cim dal lepsi.
Taky mame nove kapky na brisko na masaz,vytazek z kminu,maly voni jako cerstvy chleba,ale tyto tri dny co je mam doma,je „vcelku“ klidek,prdiky jsou o moc slabsi-teda to boleni.
Tak uvidim,jsou to tri dny,maly se v noci budil jen na jidlo a pak zase usnul,ve dne se nam to taky trosku zadarilo,uvidime jak to bude pokracovat,urcite vam zase pisnu,ale myslim,ze je skutecne pravda,ze nektere deti to spani holt potrebuji naucit a trochu donutit..

K tematu dudliky-taky dudlikujem:) a nevidim na tom nic spatneho.Prve jsem byla odpurce a rikala nikdy,pak jsem porad procitala pro a proti a rozhodla se,ze dudlik na:,–(im,az nam pude dobre kojeni,nakonec jsme dudlik na:,–(ili ten den,co jsme dojeli z porodnice.Mame taky od Aventu a ocenuju na nem uplne nejvic,ze ma ty krytky a nikde se mi pak nevali,venku je porad taky cisty.Ale taky vyplivavame a potrebovali bysme otroka.
Napady z gumickou za usi mel uz i muj manzel i jeho tatka:)) holt chlapi.

Kojeni-ted uz si ho opravdu uzivam,zadna bolest(cucaka jsem mela jednou taky-to fakt boli:) )a myslim,ze se to vytratilo nekdy tak v 5-6tydnu(ale nebolelo me to tak moc jako Hromix,spise si ty prsa musely zvyknout)

Ted jsme se dvakrat po sobe davili pri jidle,strasne,bre­celi jsme pak oba(az maly popadl dech),pac to mliko tam mam tak napresovane-hlavne v tom jednom,ze maly proste nestiha,vsude vystriklo mliko,zrudl,zacal trepat nozickama rucickama,rychle jsem ho otocila,poplacala a uz kricel,brecel a ja taky..to jsou takove stavy desu..natoz aby tak houkala v noci chuvicka,verim,ze komu se to stalo,je strachy bez sebe.

Spani-taky nedavam spat na brisko,v noci za:,–(ne na bok.Malemu to ale i tak vyhovuje,kdyz je pres den na zadech,brzo se vzbudi(nevydrzi tak ani tu svou pulhodinku),takze mi jsme bokovi a vzdy po kojeni vystridam bok)

Holky,doufam,ze v tom nejsem sama,ale ja uz dostala kramy..to je des,pres sest nedel ocistky,par dni(asi pet) klid a uz zase,to je na bednu..myslela jsem,ze budu mit to stesti a pri kojeni nic..no jo..

Ted uz si nevzpominam na nic,co jsem chtela,ale to prijde:) a ja zas pisnu.Cekam na obnoveni programku na fotky,pak vam taky poslu.Mame spoustu novych krasnych.
Ty vase zlaticka jsou v te galerii tak nadherne!!!!!vsech­ny naprosto k sezrani:))

Zatim ahojky,krasny den preje

Any+Sebastianek dnes 8tydnu

Makkyna
Povídálka 41 příspěvků 04.10.04 11:58

Ahoj,
možná už jste na mě zapomněly, naposled jsem se tu objevila ve 34 tt no a dnes už mají naše mimča přesně 11 týdnů. Tak pro Ajku do seznamu: narodili se nám Eliška a Matyáš, Eliška měla 2,63 kg, 47 cm , Matýsek 2,75 kg a 49 cm. Bylo to 19.7.2004. No sice sem občas chodím nakukovat ale času na psaní tedy moc není.
Jsou to sice dvojčata, ale každý je úplně jiný i ve vztahu k dudlíkům. Teď už dudlíkují oba, ale Eliška začala o několik týdnů později, protože se jí z dudlíku dost natahovalo. Teď už si ho ale vezme, což je prima obzvlášť když frčíme s kočárem domů na krmení a ona už má hlad, dost ji to uklidní a taky si ho dá před usnutím. Mates dudlá dost nepravidelně, někdy před usnutím, někdy ne, no podle nálady.
Co se týče kýly, taky jsem byla dost vyplašená, naštěstí se ukázalo, že je to jen tkzv. hydrokýla a tak operace nebude nutná, ale musíme to taky hlídat. Jinak jsou dvojčata odlišná i co se týče zdravotních problémů, Eliška je naprosto v pohodě, ale Matýsek už měl žloutenku, hnisající očičko, chrochtá ve spaní tak kapeme do nosu, má ekzém, tak chodímíe na kožní, a díky tomu, že po porodu se mu nechtělo dýchat tak tento týden i na neurologii na kontrolu. Tak doufám, že to bude OK. Paní dr. na kožním říkala, no jo, to víte chlapi, oni mají ten XY tak jsou takoví komplikovaní…
Jinak jsou moc hodní, v noci spí i 10 hodin v kuse, ukládáme do postýlek bez uspávání, oni se usmějou a usnou, no prostě oni asi vědí, že jsou dva a že si nemůžou moc vymýšlet. Brečí v podstatě, jen když mají hlad, potřebují přebalit nebo bolí bříško (no bříško pobolívá občas pouze Matýska). Vydrží i hodinu boxovat do hraček. Tak teď jsem to vypsala růžově no uvidím, jak se mi to vymstí…
No ale ze začátku to tak lehké nebylo, když jsem se pokoušela kojit a nešlo, pořád brečeli hlady, kojila jsem v podstatě celý den, pak převážila, dokrmila stříkačkou Nutrilonem, ani na záchod jsem pomalu nezašla, jídlo mi museli nosit až pod nos. Snažila jsem se celých 6 týdnů no a pak jsem to vzdala zařadila flašku a musím říct že bylo fajn vidět pořádně nakrmené a spokojené mimino a najednou byl čas i na to se snimi pomazlit a pohrát. Teď už to vypadá, že nabíhá i nějaký režim, jedí přes den po 2,5 až 3 hodinách 120 ml. Celou noc spí, jen někdy se vzbudí ve 2 hodiny.
No už se někdo ozývá v postálce, tak já to balím a zdravím!
Makkyna + 2

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 04.10.04 12:33

Ahoj Makkyno,

jasne, ze si te pamatuju. Nedavno jsem na tebe myslela, ze nam vlastne chybi jedna dvojcatkova maminka. Mela si tehdy jeste z pocatku prezdivku Maggie tusim 75, ze? Pak jsis ji zmenila, aby jste tu nebyly Maggie dve. Tak gratuluji k dvojcatkum at pekne rostou, my taky Nutrilonujem a je to pohoda :-)
Je a jak tak koukam tak se narodili ve stejny den jako to moje klubicko, my mame taky dnes 11 tydnu, pijeme sice 150 cca 4 hodiny, ale my jsme taky pekni macati :-) Taky jsme skoro vazili jako obe tvoje miminka :-) V kolikatem tydnu se drobecci narodily? Rodila jsi spontalne nebo cisarem?
Tak at se vam vsem dari, ozyvej se casteji a posli fotecky do galerky :-)

Pa Radka+Romanek 11 tydnu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Všechny deníčky uživatele

Letní miminka č. 17 - Silvestrovský deníček