Líza

O životě
  • 05.08.05

Ve středu sedmadvacátého jsme měli termín porodu. Večer mi začaly pravidelné kontrakce, o půlnoci jsem vyplašila rodinu z pelechů a jala se sprchovat a měřit a počítat. Ve tři ráno jsem konzultovala situaci s doktorem, který doporučil odjezd do porodnice. Ve čtyři jsme vcházeli do dveří na porodním já ohnutá kontrakcí. To jsem ještě netušila, že to je poslední kontrakce na mnoho hodin. Všichni byli milí, ale stejně jsem si připadala jako idiot.

K ránu jsme dostali doporučení jít se projít a čekat. Toto jsme zavrhli a odjeli se svalit alespoñ na pár hodin do pelechu.

Tomášek, který neměl o dramatech právě proběhlé noci ani tušení, byl hned od rána křepký - na rozdíl od nás všech. Manžel si vzal dovolenou na zotavenou a přihlásil se o dopolední službu u juniora. Babičce jsme přisoudili šichtu odpolední. Chtěla jsem vzít Toma do naší pidizoo, ale sama bych si už byla netroufla ani na cestu, ani na zvládání čilého batolete - s dovolenkujícím Hrochem jsme si mohli udělat rodinný výlet za zvířátky neobklopenými nedělními davy. Tajně jsem doufala, že pochodové cvičení kolem výběhů a kolotočů trochu váhavou slečnu dceru popožene, ale samozřejmě marně.

V pátek jsem tudíž vyjížděla na pravidelnou lékařskou kontrolu s přesvědčením, že se opět dozvím, že „to bude brzy a rychle“ a půjdu domů čekat. Doktorka mi hned ve dveřích hlásila, že už mi domluvila v porodnici na středu termín na vyvolání - malá že dostane šanci do konce jednačtyřicátého týdne, ale víc že nemá smysl. Docela mě to potěšilo, navíc středa byl den, na kterém se rodinná rada usnesla jako na nejvhodnějším - proč ne. Pak ale sestra přivlekla ultrazvuk, prý po termínu se musí rutinně kontrolovat, jak se mimču daří. Došlo mi, že jsem si přes vlastní únavu z probdělé noci nějak neuvědomila, že naše holčička byla celý čtvrtek ospalejší. Doktorka dlouze ultrazvukovala a posléze konstatovala, že jde volat do nemocnice znovu a objednat mě na vyvolání hned. Mimi má málo plodové vody, což může znamenat problémy s funkčností placenty a bude mu lépe venku. Začala jsem lékařce vysvětlovat, že v nemocnici můžu být nejdříve tak za dvě hodiny - potřebuju se vrátit domů svým autem a nechat se vyzvednout manželem, abychom se nedostali do logistických automobilových problémů později, ale doktorka mě rázně uťala s tím, že by vřele doporučovala odjezd do nemocnice neodkládat. A tak se trošku zvláštním způsobem splnila jedna z mých žertovných předpovědí - že se do porodnice budu muset odřídit sama.

Porodnice je asi deset minut jízdy od ordinace mých lékařů a navíc jsem nerodila, takže to řízení postrádalo na dobrodružnosti, ale stejně to byl zvláštní pocit. Zvláštní bylo i vidět porodní oddělení ve dne - a být tam zcela bez doprovodu. Oproti poklidné středeční noci vládnul nesmírný ruch; jediný pohled na jízdní řád a rozpis pokojů stačil - zkrátka „full house“. Recepční se omlouval - vědí o mě, doktorka jim volala, ale nemají volný pokoj, musím počkat, až uklidí v tom, který se právě uvolnil. Prozatím mě umístili do ultrazvukové vyšetřovny - naše stálé stanoviště při předchozích planých návštěvách. Budí ve mě neodbytný pocit kumbálu na košťata - nachází se tam lecos, pro co není žádné řádné stanoviště a následně si tam pro tyto potřebné věci chodí různé sestry a lapiduši. Při panujícím chvatném zmatku si pár z nich snad ani nevšimlo, že tam posedávám jak oukropeček. Nakonec se ale přeci jen zjevil Hroch, který utekl ze schůze - a hlavní sestra, která mě ujistila, že o mně ví a že se jen pořád čeká, až se uvolní pokoj a porodní asistentka. A že zatím uděláme monitor a papíry - a prý určitě nezapomene objednat mi oběd (mám v živé paměti hlad u prvního porodu, takže jsem oběd považovala za prioritu).

V poledne už jsme byli na porodním pokoji, sestřička mi začala napichovat kapačku na pitocin (oxytocin), jiná sestra donesla solný roztok na čočky, Hroch mi přinesl knížku - zkrátka to začalo vypadat na pohodové odpoledne. Zatím se moje největší starosti nesly v duchu, zda poslechnout přidělenou sestru, která mi zakázala jíst, nebo vrchní sestru, která mi dovolila „trochu polívky“. No, nakonec jsem se podřídila rozkazu vyšší šarže. I tak jsem pak smutně koukala na manžela, který do sebe nasázel zbytek oběda.

Monitor vykazoval pravidelné kontrakce, ale já nic necítila - rozhodně nic tak intenzivního jako stahy, které mě před pár dny vyprovokovaly k odjezdu do nemocnice. Přišla se na mě podívat službukonající lékařka (doktoři z mého střediska se střídají ve službách na porodnici) a vytrhla mě z klidu. Prý se na monitoru ukazují nepravidelnosti v tepu miminka, což by mohlo znamenat, že se mu nedaří příliš dobře. Navrhla píchnout plodovou vodu - její kvalita může o lecčem napovědět, navíc by to mohlo urychlit vlastní porod. Také dojde k otevření cesty, kterou bude možno miminku připevnit sondu přímo na tělo a získat tak kvalitnější informace o srdeční činnosti. Souhlasila jsem. Vzhledem k tomu, jak rychle šel první porod, dohodli jsme se, že by bylo dobré začít epidurálem, kdyby události vzaly nečekaný či příliš rychlý spád.

Anesteziologové byli veselé kopy a mně ke kapačce na pravé ruce a monitoru přes břicho přibyl epidurál na zádech a měřič tlaku na levé ruce. Začala jsem si připadat jako podivný ukřižovaný. Plodová voda byla v pořádku - a sonda k miminku se připojila k mému pocitu totální zadrátovanosti - nicméně uklidňující tlukot srdíčka zněl jasně a zřetelně - zrovna tenhle drát mi vadil asi nejméně.

Něco před čtvrtou jsem začala mít neodbytný pocit, že s epidurálem není vše v pořádku. Bolesti sílily. Sestra mě odbyla s tím, že poslední fáze porodu bolí a začala vyplňovat papíry, aby mě předala další směně. Nová sestra chvíli s námi klábosila, ale asi po čtvrt hodině konstatovala, že skutečně nevypadám jako rodička s epidurálem a jala se kontrolovat všechny možné čudlíky a nastavení. Něco trošku pomohlo, ale za chvíli jsem se opět ocitla ve stavu, kdy se mi mezi kontrakcemi koulely slzy jak hráchy (během kontrakce jsem obvykle nemohla vůbec nic - ani brečet). Sestra pravila, že tohle si už musí vyřídit anesteziologová a vydala se je hledat do venkovního zmatku. Samozřejmě, že někde došlo k nedostatečné komunikaci - záchranná četa se dobývala na mou sousedku, zatímco manžel si mnou nechával drtit ruce. Nakonec někdo zbloudilé anesteziology našel a tito pak konečně zařídili, abych byla schopna něco vůbec vnímat. Myslela jsem, že to nejhorší mám už za sebou.

V pět hodin jsem dostala povoleno tlačit - Tom byl venku za patnáct minut, počítala jsem, že větší mimi bude také větší fuška, ale překvapilo mě, že to nakonec trvalo přes hodinu. Bohužel ke konci zase začaly s tlačením slábnout srdeční ozvy, doktorka mi dala časový limit na dokončení. Nevím, jestli bych se do limitu vešela. Najednou jsme všichni křičeli, sestra telefonovala neonatologii, doktorka vypadala, že má deset rukou a já vnímala nejzřetelněji to, jak se ztrácí signál srdíčka. Přes svoje olbřímí břicho jsem neviděla pořádně, co se děje, ale věděla jsem, že malá je venku - a že ji neslyším. Pozdější reference praví, že doktorka musela použít vakuový extraktor. Mimi nemohlo samo ven, protože mělo šňůru dvakrát otočenou kolem krku. Doktorka musela holčičku vytáhnout, zaškrtit pupeční šňůru, přestříhnout, odmotat a zkusit rozdejchat. Naštěstí jí toto vše zabralo jen pár vteřin - a už jsem slyšela tiché zvuky - jako když malá myška vykašlává vodu, v níž se topila.

Pak už se mimi ocitlo v mém zorném úhlu. Utkvěla mi hromada černých vlásků a nepřirozeně bledá barva pokožky (manžel tvrdí, že těsně po narození byla promodralá; docela mu to věřím). Naštěstí neonatologové už s ní neměli žádnou velkou práci - a za chvíli jsem měla mimi u sebe. Malá mi přišla neuvěřitelně tlusťoučká, ale myslela jsem, že je to tím, že mám srovnání jen s nedonošeným Tomem. Nicméně první vážení překvapilo všechny - 3984g a 55cm! Příjemné bylo i zjištění, že nemám žádné natržení ani nástřih.

Opět mě překvapilo, jak rychle se z dějiště mírného dramatu stal zase normální pokoj - zmizely nástroje a cizí lidi a zůstali jsme sami. Sestra mi sice říkala, že po těžkém porodu se mimi asi nebude chtít kojit, ale Líza se projevila coby pravé hroše a s přísunem stravy vůbec neváhala. Manžela jsem odeslala domů - bylo třeba přivézt babičku, aby tato mohla odřídit zpět auto, kterým jsem přijela. Mne zatím (s Lízinkou v náručí) přesunuli na poporodní oddělení. Malá musela na chvíli k dětským sestrám na základní vyšetření, ale to byla jediná chvilka, kdy jsme nebyly spolu.

Bohužel nemocnice byla opravdu natřískaná až na půdu, takže jsem ocitla coby spolubydlící na dvojáku. Moje mexická kolegyně neuměla žbleptnout anglicky a čučela na jakési telenovely - začala jsem se duševně připravovat na kulturní šok - představovala jsem si zástupy hlučných návštěvníků v sombrerech a živou fiestu na nemocničním pokoji. Naštěstí jsem se mýlila. Jediný návštěvník neměl ani to sombrero a vplížil se v jedenáct večer s kufříkem. Sestře ovšem neuniknul - přišla za mnou, že jestli si přeji, že ho vyhodí, protože na společném pokoji nemají návštěvy po desáté večer co dělat; že ho pošle spát na chodbu. Představila jsem si tatínka, který sice je vyhoštěn na chodbu, ale s maminou si mobiluje, courají sem a tam - a rozhodla se, že cizího chlapa na pokoji vydržím. Pokoj byl rozdělen závěsy, optické soukromí jsem měla - a protože sousedka v deset večer vypnula telenovely a s manželem mluvila šeptem, usoudila jsem, že se budou chovat slušně. Nakonec jsem nelitovala - tatínek sice u nás na pokoji přespal (nevím kde - asi v křesle?), ale v pět ráno zmizel do práce. Najednou mi bylo sousedky až líto - po císařském řezu se sotva vlekla, jediný, kdo za ní chodil, byl manžel - a to ještě jen na těch pár nočních hodin. Ne, že by nakonec nebyla noc velmi bujná - naše děti brečely na střídačku (jak už to bývá) a do toho ve tři ráno někdo pustil požární alarm. Nepočítám různé návštěvy sester, bouchání dveřmi, ruch na chodbě - zkrátka noci v nemocnici stojí za houby.

Líza navíc odmítla spát v nemocniční postýlce - pokud jsem chtěla natočit nějaké bidlohodiny, tak jedině s ní zabírající půlku mé postele. No, vydržely jsme to spolu devět měsíců, tak holt vydržíme ještě chvilku - na nějakou přísnou výchovu bude ještě času dost. Ranní vizita mě vytáhla z hlubokého spánku (nevím proč, ale den se zdá v nemocnici vždycky klidnější než noc) - a doktroka mi po kontrole řekla, že jestli chci, můžeme večer - tj. 24 hodin po porodu - domů. Vzhledem k tomu, že nemocnice změnila pravidla a propouštěli by mě v neděli ráno (místo večer jako před dvěma lety s Tomem), docela jsem tuto možnost uvítala. Pokud bych mohla zůstat v posteli a opečovávaná ještě další den, asi by to mělo smysl - ale zůstávat jen na (příšernou) noc se mi nechtělo. Usoudila jsem, že doma budeme mít s mimčem víc klidu než v jakékoliv instituci a začala intenzivně pracovat na zjišťování podmínek propuštění - tj. abychom měli vyřízené všechny papíry a domluvená všechna nezbytná vyštření nás obou.

Nakonec jsme vše stihli (za vydatné pomoci manžela) a po večeři jsme skutečně opouštěli nemocnici. To, že tentokrát s námi mohlo jet rovnou i naše mimi určitě stálo za všechny obtíže poslední fáze těhotenství.
 sally

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
gasper
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 05.08.05 21:37

jeeej Barus predbehla som Ta :))) ideme teda citat Lizinu story prichodu na svet :))

Silvia

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 05.08.05 21:45

A ja jsem druha........­........a jdu taky cist!!!

Misa

 
Anonymní  05.08.05 22:09

Míšo,
no já bych pochopila, kdyby pro mě nepřijeli někde v řiti - třeba uprostřed Nevady - ale že mě nedokážou zvednout telefon a nastartovat auto v cca třicetitisícovém městě - to fakt nechápu. Stížnost jsem podávala přímo u nich v office - ale zřejmě to budu muset poslat doporučeně… co já vím, co s tím udělali -třeba si tím sekretářka podložila kafe…
 sally

 
Anonymní  05.08.05 23:30

Ahoj holky, tak mam dneska to neverending hlidanicko, ale kluci jsou moc hodni. Jen jsem mirne nastvana na Kelli, ale ted uz ne, ve finale se nic moc nestalo. Ve stredu jsem ji oznamovala, ze pujdeme s klukama v patek do detske pizzerky, kde maji miliony her, jmenuje se to Chuck E Cheese, psala jsem to i sem na emimino. No a dneska jsem rano prisla, rikala jsem, ze tam teda razime a ona, ze je tam vzala vcera!!! Nerekla bych ani popel, kdyby se to stalo nahodou, ale ja ji to oznamovala, vedela to a proste me „predbehla“. Nastesti je to tam pro ty deti opravdu velice zabavne, takze oni byli nadseni, ze tam mohou jit dneska znovu, tudiz, jak jsem psala, se toho moc nestalo, ale trochu mi vadilo vyfouknuti meho napadu. A jak u nas vcera probihal vecer? Kelli ve finale, pred 8 pm, zavolala, ze mam prijit az na pul desatou, to jsem byla stastna. Tak mi Lance premlouval, at jdu s nim do toho baru na chvili, ze pak pojedu dom, az budu chtit a on se necha odvezt. Tak fajn, sli jsme, nebylo to tam spatne, jen mi vadilo, ze se tam kourilo, coz se v DE prakticky nestava, ale tohle byla jakoby uzavrena spolecnost, klub, kde se plati clenske prispevky, tak na to se pry zakon nevztahuje. Ale dobry, nebylo to tak desny, z Prahy jsem odkojena horsima podnikama:-). Odchazela jsem asi v pul jedenacte a Lance uz stihl vypit asi 4 nebo 5 piv a 3 panaky, podotykam, ze skoro vubec nepije, takze byl celkem namletej. Domu dorazil asi kolem druhe, ani nedelal rachot, ten zacal delat az ze spani. Neskutecne chrapal a rozvaloval se, ja se nakonec odstehovala do jineho pokoje, kde jsem tak nejak dospala. Ale probudila jsem se opet se zanetem v ocich. Neni tak silny, jako minule, asi jsem ho vychytala vcas, ale stejne jsem mela cely upatlany zalepeny oci, rudy jak kralik a desne boleji. Tak kapu, kapu, jeste mam ATB z minula a mam 2 mozne refills. Ale pokud se mi to vrati jeste jednou, tak pujdem asi k ocnimu, abych dostala neco silnejsiho nebo neco proti tomu, aby se mi to po 3 tydnech opet nevratilo. Pritom jsem ty ATB brala presne podle predpisu, stanovene mnozstvi i dobu. Take mi opet boli v krku, proste dneska jsem cela funkcni. S klukama jsme se rano staveli pro Lance, ten mel, chudak, radost, notorik:-), mel slusnou kocovinu, ale sel s nami do te pizzerky a pekne si tam vsichni hrali, i ja:-). Po te, co jsme se vratili domu, jsem sebou sekla na matraci a asi hodinu jen lezela. Chtela jsem si zdrimnout, ale ty dve zvirata delali takovy rachot, ze to neslo. Porad se courali sem a tam, praskali dverma. Ale do postele jdou dneska v devet a ja v zapeti:-).

Sally, je fakt sranda, ze sis delala srandu z toho, ze se do porodnice odvezes sama, nakonec to tak fakt bylo, co… Sis to prala tak moc, az se cely vesmir spojil:-))). Ja bych se asi zblaznila, kdybych si musela prozivat to, co Ty, myslim to, ze se male ztracel tlukot srdicka, to musi byt nesmirne stresujici. Jsem rada, ze jsi mela po ruce vazne profiky a nakonec vse dopadlo dobre a mala se ma k svetu:-). Rozmery ma opravdu kralovske. Dneska mi psala kamaradka, ze jeji skorosvagrova dneska porodila holcicku, 46 cm a asi 2.5 kg, to Ty jsi mela skoro 2× tolik:-). Take se mi libi to, ze Te zde v nemocnici nedrzeji zbytecne dlouho jako treba v CR. Pokud je vse v poradku, tak proc tam tvrdnout treba 4 - 5 dni, doma je stejne mnohem lepe. Pak neni divu, ze cesky zdr. system kolabuje. Celkem mi vadi, kdyz si nektere holky v CR stezuji, ze na tohle si musi priplacet, a ze tohle bylo drahy a vse, co jim plati pojistovna, berou prilis automaticky. Proste bych rekla, ze si nevazeji soc. vyhod, co maji, to my jsme odkojene tvrdsi skolou:-).

Andrejko, vzpomnela jsem si, ze ses ptala na to me prodlouzeni pobytu. Tak dneska jsem tu prvni den pres pul roku. Pobyt mi vyprsel vcera, ale o prodlouzeni jsem si zadala uz pred cca 50 dny, kdyz to tak pocitam. Oni maji na vyjadreni 60 - 90 dni, spis to vidim na takovych 80 dni podle toho, jak sleduju jejich datumy na oficialnich strankach (maji tam uvedeno, jake zadosti - z jakeho datumu - vyrizuji dnes), takze pocitam, ze na zacatku zari bude nade mnou vyrcen ortel. Snazim se na to moc nemyslet, stejne to nemohu vubec ovlivnit. Volala jsem jim asi pred mesicem, ze mi poslali dopis o prijeti me zadosti a uvedli tam spatne prijmeni (preklep), tak mi slibili novy dopis, dodnes ho nemam. Dovolat se tam je porod, budu zkouset v pondeli, budu-li mit vice stesti.

Baru, ja take delala v CR zelatinovy dort a dopadla jsem jako Ty, ale rekla bych, ze jeste hur. Zelatina totiz vubec neztuhla a piskotem mi prachsproste protekla. Ja pak vzorek zelatiny pozorovala a nestuhla snad ani dodnes… Jak rika Misa, je lepsi pockat, az pekne zkoustne, pak ji tam napatlat. Je sranda, jak se dostal Ch. do popredi maltskych hotnews, jo jo, je tam proste cerna ovce:-). Jinak s tim Tvym ZL, jsi si jista, ze pokud bys mela zajem o materskou v CR, ze ho musis pozastavovat? Ja si nemyslim, protoze pred casem udelali zakon, ze si zena na materske smi vydelat neomezene mnozstvi penez a stale pobirat rodicovsky prispevek, ale u OSVC je to podmineno tim, ze si platili soc. pojisteni, myslim tu cast, ktera Ti kryje nemocenskou a materskou. Takze bych to checkla s Tvoji ucetni, jak ze to ted vlastne je, mozna by to stalo za to, pekne to vsechno prokalkulovat. To me take zajima, jak se to dela s obcanstvim ditete, kdyz jsi svobodna matka… Take nechapu, na co potrebuji oddaci list…

Mysko, ja mam doma take ten plech 30×40 cm, je to nejakych 9×13", to je zde popularni rozmer, ze:-). Kolikrat zde clovek najde u receptu, ze to ma delat ve forme presnych rozmeru, to je fakt sranda, v CR jsem se s tim setkala jen u jednoho receptiku, jinak jsem nezazila diktat rozmeru plechu:-).

Siso, Ty pracante, prestan to uz prehanet a koukni se sem na nas a napis neco:-). Jo jo, my to tusily, ze to nebude takova legranda, ja sem take uz nelezu tak casto jako predtim a vetsinou se dostanu ke psani neceho delsiho jen kdyz babysittuju a Kelli necha pusteny PC, coz se moc casto nestava, ale ted se stalo:-).

Evco, prevcirem jsem byla svedkem „vychovy“ deti zde… Babicka s vnukem na playground. Vnukovi bylo asi tak 5 let, babicka vypadala jako energicka razna zena, ale to asi mozna tak na dedu doma:-). Ona na vnuka, ze uz jdou domu, on na ni hodil takovej ksicht a pekne ji dosekl, ze on nikam nejde. Ona se usmala a div se mu neomluvila a zeptala se, zda jeste neni ready. Parchant ji uz ani nevnimal a radil dal. Za 10 min. dalsi pokus. Opet, ze nikam nejde. Takze ho premlouvala asi 4×, nakonec mu musela slibit nejakou vec za to, ze se uraci jit domu. To ja klukum rekla, ze za 5 min. odchazime. Oni, ze OK, za 5 min. rikam, ze jdeme, oni se zeptali, zda musime, ja rikam, ze ano, tak se obuli a sli. Sice se obouvali nejpomalejs, jak to slo, ale proste vedeli, ze hra skoncila. Takhle se ovsem chovaji jen se mnou. Kelli je taky takova ta trpeliva Americanka, co s nima casto diskutuje. Ano, diskuze ano, ale ne o tom, jestli jdeme domu nebo ne. Tim chci rict, ze ja jsem jim mantinely dala, nemame vice mene problemy. Jsou zvykli, ze se mnou se moc nesmlouva, kdezto s mamkou se debati o 106, delaji se ustupky, pak je Kelli cela nervni z toho, ze nestiha domacnost, ze si kluci po sobe neuklidi…
S barakem mas muj neskonaly obdiv, ja bych ani nevedela, kam zaplatit hypoteku nebo zavolat v pripade praskle vodovodni trubky:-). Lance je taky slusnej monter, hned se ve vsem hrabe, ale jeho to bavi jen na zacatku, pak uz ho nadseni opousti. Takze ja na nej musim uderit hned ze zacatku, pak uz beru kladivo do ruky rovnou sama. Ne na Lance, ale na opravu, kterou se chystam provest:-). Dneska mi treba nestartovalo auto, Lance sedel s kocovinkou na miste spolujezdce a ja se hrabala v motoru… Ale dneska byl fakt mrtvej a to jde vecer do prace, hehe:-).

Silvus, co noveho v MC? Stale mate tech 20 C nebo je tu uz jen hezka vzpominka? U nas budou dneska jen mirne destiky, zitra take, ale teploty stale kolem 30 C, ble. Ale radeji toto, nez zimy. Jaky byl pohovor s Emericankou? Byl dneska?

Mejte se hezky, Linda

 
guerita
Stálice 61 příspěvků 06.08.05 05:08

ahoj holky,

teda tady to frci. Jeste jsem ani nestihla poradne precist predesly denicek a uz tu mame novy.

Sally, jsem rada, ze to nakonec vsechno tak dobre dopadlo. At je mala zdrava a krasne pribyva a ty at se brzy zotavis.

Chtela jsem vas informovat, jak to maji ty svobodne matky - pac jsem jedna z nich. Vy posilate oddaci list a rodny list ditete, protoze se automaticky predpoklada, ze otcem je manzel. Pokud neni, tak oficialne stejne je. Proste deti narozene v danem manzelstvi maji dane manzele za rodice. Pokud par neni sezdan, tak se posila rodny list matky a rodny list ditete a prohlaseni otce, ze je otcem. Pokud zadny otec neni (teda on vzdycky nejaky je, ale pokud neni uveden v rodnem liste ditete) tak se posila jen rodny list matky a rodny list ditete - v tom pripade samozrejme otec neni uveden v rodnem liste ditete, ani cizim, ani ceskem. No, snad jste to pochopily. Mne prekvapilo to, co mi rekla soc. pracovnice. Adysek nema tatu uvedeneho a kdyz si casem nekoho najdu nebo se vdam, tak jen prineseme prohlaseni, ze ten muj novy chlap je otcem a oni ho Adyskovi zapisou do rodneho listu jako tatu. Proste - jak rychle k tatovi prijit.....to byl samozrejme cerny humor.

Jeste k tomu porodnemu....­..nejsem si jista, ale mam pocit, ze je treba zazadat do 3 mesicu od narozeni ( nebo ze by to bylo pul roku). To rikam kvuli Andrejce. Baro, radsi si to fakt vsechno presne zjisti, protoze se to nedavno menilo. Treba budes mit narok.

Jinak Adysek uz lozi - mozna jsem vam to uz psala. Okamzite si osvojil zavratnou rychlost, takze ho stiham po celem byte. A ponevadz se zacala stavet, kde se da, tak se boule mnozi. Zacali jsme chodit do centra Gymboree. Znate to nekdo? Je to i u vas? Napiste zkusenosti, pokud ano

No, holky, tak naposledy se s vama loucim jako 28leta. Zitra mam totiz narozeniny, teda vlastne v Cechach uz je mam. Toz tak. Zase o rok starsi a moudrejsi.

Tak se mejte. Mimiskum hodne zdravicka a tehulkam pohodicku, klidecek a co nejmin obtizi.

E+A

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 06.08.05 07:11

Sally

moc gratuluju k maličké, popis porodu byl strhující, o tobě jsem se dozvěděla na rodině na dubnu 04, kde máš tuším příbuznou:)))

Tak jsem moc ráda, že jsem si tu mohla počíst, jak se rodí i jinde, ale až na ten časný odchod z porodnice to moc rozdílů není, zvlášť ten sklad na košťata ala mon. místnost:)

Přeju celé vaší rodince hodně štěstí, Lízince do života spoustu lásky:)

Diny od Jarních miminek 2004

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.08.05 15:54

Evicko,
vsechno nejlepsi k narozeninam!!!! Tos me uklidnila, ze nejsem jedina stara baba tady, me teprve tento rok bylo 28 :)))
S tim porodnym, ja taky slysela, ze se musi zadat nejpozdeji do 3 mesicu od porodu, jinak narok zanika. Takze se to budu snazit udelat co nejrychleji. Kdyz nestihnu prijet, doufam, ze muzu i postou ci pres matriku. Jinak dekuji za vysvetleni, jak je to se svobodnymi matkami, budu tedy posilat svuj RL, mimiho a prohlaseni.

Vysvetlete mi jeste prosim nekdo, co to je ta apostila.

Bara

 
Anonymní  06.08.05 15:55

Ahoj Evco, to nam ten casek ale leti, co… Tak si narozky hezky uzij, doufam, ze Ti da Adysek aspon peknou pusinku a ja popreji vsechno nejlepsi a hodne sily a energie do dalsich let:-). Linda

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.08.05 16:21

Ahojky babky,

holky ja mam informace ani ne rok stare......ze o porodne se muze zazadat az do 1 roka. Me se Honzik narodil v listopadu 2003 a zadala jsem o nej v zari 2004 a dostala ho. Takze toto jsou me informace mozna se to ted zmenilo.
Apostilla je Baru nejvyssi overeni listiny od statu. Vlastne je to vic nez kdyz ti overi nejaky notar ci pravnik. Vetsinou si musis zjistit kde se ta Apostilla vyrizuje a tam ty papiry poslat. Ja to tusim posilala do capital of the North Carolina....... Raleigh.

Jo a Evicce vsechno nej nej nej k narozkam.
No Baru proc bys mela byt jedina stara paka tady.........­........prece snad vis ze me uz 28 davno bylo ne??????????

Tak paaaaaaaa zatim Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.08.05 16:23

Cau holky,
no joooo, vsechny jste me predbehly, kdyz jednou nevisim na netu a neco poradnyho delam, hned je tam denicek :)))

Sally, vidim ze sis uzila, ja mela dojem, ze jsi takova ocelova zena, to musely byt pekne bolesti, kdyz jsi ronila slzy… Nakonec vsechno dobre dopadlo, to je super, hlavne ze jsi mela kolem sebe tym profiku. Me by zajimalo, jak se rodilo treba pred sto lety, kdyz neexistoval epidural, chudak zensky, to si musely pekne zkusit a jeste tech deti mely mnohem vic, nez dnes my. At se vam dari dobre!!!

Lindo, tak si prestav, ze jsem dneska bezela do knihkupectvi, abych si koupila Alchymistu a co myslis! Mely vsechny ostatni knihy od Coelha, ale Alchymistu ne. Tak jsem si koupila Dabel a slecna Prymova, nebo jak se to cesky preklada. Alchymista mi neni souzen.........
Drzim ti palce s tim pobytem, asi to neni dobry pocit, kdyz uz jsi tam vlastne nacerno, vid?
S tim ZL a materskou, ono sice zrusili, ze si nesmis vydelavat, ale ucetni mi rikala, ze stejne limit je, ktery bych zrejme prekrocila. Ono pry to je nejak kolem 10.000 CZK mesicne, ja sice nemam pravidelny prijem, ale kdyz jednou za tri mesice koupim a prodam dve palety caje, vydelam mnohem vic. Takze to by mi neproslo. Krome toho stejne nemam pravidelny prijem, takze by mi platili materskou nejake prumerove minimum, coz se mi nevyplati. Dostanu materskou stejne na Malte, nebo tedy spis pridavky na dite, takze v CR si s tim nebudu lamat hlavu. No a Evca z MC nam popsala, jak svobodna matka zada o obcanstvi, tak to je v pohode.

Vcera vecer jsme byli na festivalu vina. Opet jsem hresila, ochutnala jsem trosku vina, ale urcite to nebylo vic nez jedna deci dohromady. Bylo to pekne, Charles si uzil. Bohuzel potom se mi zacalo chtit hrozne curat a meli tam jenom takove ty ToiToi kadibudky, na ktere jsem odmitla jit, takze jsme sli pryc. Stejne me uz bolely pekne nohy, protoze jsme asi 3 hodiny stali bez preruseni. Na ceste domu jsme zastavili v jednom meste (mezitim jsme se zastavili i na WC), kde byl zrovna svatek mistniho svateho a na oslavu delali ohnostroj. Ohnostroj na Malte je narodni vasen, takze jsou podle toho vymakane. Bylo to fakt uzasny, zirali jsme asi hodinu. V zivote jsem takovy ohnostroj nevidela, rachejtle vsech moznych barev, mixovane, litajici do vsech stran, ve vzduchu se tocici jak hadi, potom i ze zeme, ze to vypadalo jak Krizikova fontana v Praze, bylo to pres cele zorne pole. Fakt kam oko dohledlo, bylo nebe plne barev a svetel. A Maltani si jeste potrpi na poradne rany, takze to bylo jak v Iraku za valky. No a predstavte si, ze Charles pri tom hluku v aute usnul. O pulnoci to skoncilo, tak jsme jeli domu.

Dneska jsme se byli podivat na ten dum. Dum je z roku 1697, opravdu to neni preklep, vice jak 300 let stary. Je nove upraveny, ti lide, co tam bydli, ho koupili pred tremi roky a upravili. Jsou tam puvodni kamenne zdi, stropy s tramy, i ten krb opravdu funguje. Je hodne prosvetleny, v kuchyni maji okno pres celou stenu. Je to sice take bydleni na poschodich, ale je to celkove vzdusnejsi, nez ten dum, co jsme videli v tydnu. Elektriku a vodu delali novou pred tremi lety, vsechny rozvody jsou umelohmotne, takze by mely vydrzet. Kdyz do domu vlezete, je tam jakoby chodba, potom takova vetsi predsin, z te se jde po par schodech dolu, kde je obyvaci pokoj s krbem a kuchyn s mistem pro jedeni, z kuchyne se jde na vnitrni dvur. Z te predsine nahoru potom vedou schody do prvniho patra, kde je velka master bedroom a prilehajici dve mensi loznice. U nich je koupelna. Dale se jeste jde po dalsich schodech na strechu, odkud je pekny vyhled. V prizemi je take jeste misto na koupelnu, ta ale neni dodelana, tu bysme museli nechat udelat. No a jeste z te prizemni kuchyne vede to puvodni tocite schodiste az na strechu. Charles prohlasil, ze ten dum musi byt po 300 letech plny duchu, ale jestli je, tak jsou urcite hodni, protoze jsme se tam citili velmi dobre. Taky tam chovaji tri kocky a vypadaly spokojene. Myslim, ze zvirata tyhle veci taky vyciti, pokud jsou spatne, asi by tam nechtely byt. A nejlepsi bylo, kdyz nas ta pani domem provedla, prisel jeji manzel, ktery je Charlesuv kamarad jeste z mladi. Samozrejme o sobe nevedeli, tak to bylo velke prekvapeni. Charles se pujde pristi tyden zeptat do banky, jak by to bylo s pujckou a uvidime. Kdyz to bude schudne, asi bychom do toho domu sli.

Dnes vecer jsme pozvani k Ch. segre na grilovani, tak musim jit vyrabet ten piskot znovu. Vcera byl jen zkusebni a jsem rada, ze jsem ho vyrobila, hned jsem moudrejsi, co se tyce srazeni piskotu a zelatiny. Od te sestry z domu jsou pry take videt ohnostroje, ony totiz jeste v tom meste ze vcera pokracujou i dnes. Tak budeme mit znovu predstaveni. Doufam, ze ty rany moje mimi moc neslysi a nemysli si, ze se narodi uprostred valky.

Mejte se krasne, uz jsem toho napsala dost a musim jit pect.

Bara

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.08.05 16:24

Jo ted jsem si uvedomila jestli si ty 3 mesice nepletete s rodicovskym prispevkem.
O ten totiz muzete zazadat kdykoliv po narozeni ditete ale vyplati vam pouze 3 mesice zpetne a pak nasledujici mesice az do ukonceni materske. Toz tak.

Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.08.05 16:24

No jo Miso, ja to na tebe nechtela prasknout, ze jsi jen o neco mladsi nez hnede uhli...........

Dik za apostilu, to si uziju hledat toho nejvyssiho potentata :))

Bara

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.08.05 16:31

Hehe Baru........tak hnede uhli jo!!!!
Nastesti me takove veci nevadi, klidne se prasknu ze je mi 32 a kam se na me hnede uhli hrabe.
Jo jinak tu apostillu heldej bud pres net nebo si zavolej na amba:,–(u tam to budou urcite vedet.

JO ten domecek vypada zajimave. Tak nejak duchovne. Uz se tesim az za vama prijedeme a ty nas provedes tema komnatama a budeme u vas vyvolavat duchy!!!
A co cimburi???? To tam mate taky????

Misa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.08.05 16:37

Jinak holky chi napsat ze u nas je dneska takovy hic zase ze se mi nechce vubec nic

Sally
porod byl docela drama a co se tyce hladu tak ja mela po porodu takovy ze jsem myslela ze snim cokoliv…cokoliv. Nastesti mi hodna sestricka donesla tradicniho hambace ihned po porodu a ja misto toho abych mackala na prsou vytouzene dite tak jsem soukala do sebe fastfood rychlosti svetla.

Misa

 
Anonymní  06.08.05 16:42

Hehe, proto se tomu rika fastfood, proste zer, co Ti tempo staci:-)))). Linda

 
Anonymní  06.08.05 17:45

Míšo,
tak to jsem ráda, že nejsem jediný úchyl, který při porodu myslí jen na žrádlo :-)))

Pobavilo mě, jak se tu předháníte, kdo je starší… no, zatím se proti mě můžete jít všechny vycpat :-)))

Báro, ten dům mi zní moc sympaticky… schody… no je to dilema… když jsou děti malý, tak se ti nebude chtít běhat do ložnice po schodech (třeba večer, když rodiče sedí u večeře nebo telky a mimi bečí), ale zase na druhou stranu - za pár let budou děti rádi, že si mají kam zalézt a být trochu mimo dosah dospělých… všechno má svoje plus a mínus. My teda máme „placatej“ dům - ale to jsme chtěli třeba i kvůli zemětřesení - přeci jen z patra se hůř utíká… :-)
 sally

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.08.05 19:08

Sally, ja jsem doma v Praze taky vyrostla na schodech, my jsme obyvali radovy rodinny domek, kdy ve sklepe byla pradelna, v prizemi bydlela babicka, v prvnim patre jsme meli obyvak, kuchyn a koupelnu a v podkrovi loznice. Tak pro me by to zadna velka zmena nebyla. Ono na Malte je tradicni bydleni takovehle, domy jsou vlastne nudle, ktere vedou nahoru a dolu. Nakonec v prizemi je kuchyn a velky obyvaci prostor, takze tam bych dala postylku cestovni nebo az bude mimi vetsi tak ohradku. No a na spani se vsichni presuneme do patra, kde mimi by spalo v loznici s nami a pak bychom ho presunuli vedle do vlastniho pokojicku. Spis bychom museli vymyslet zabrany, aby se dite nezkutalelo z tech schodu, az zacne samo lezt, chodit ci se jinak presouvat. Ale pani sama ma dva syny, jednomu je asi 6 a druhymu tri a vypadali spokojene, po schodech litali jak divy a jizvy ani nemeli, ze by si treba rozsekli bradu apod. Takze po schodech ocividne chodit umeji a nijak jim to nevadi.

Miso, az prijedes, jestli nekdy, ja ti nejakyho ducha objednam, treba i od sousedu, kdyz budes chtit, jo? Cimburi nemame, ale mame vlastni strechu, kam bych ho pro tebe mohla pripadne vystavet, kdybys o to moc stala.

Bara

 
Anonymní  06.08.05 19:28

Ahoj holky,

porodne muzete vyridit do 1 roka ditete.Rodicovsky prispevek je myslim casove neomezen.Me vsechno vyrizovala v CR moje mamka,ja ji jen z usa poslala potrebne papiry.

Eva

 
Anonymní  06.08.05 23:27

Báro,
o děti bych se nebála, ty zvládají schody dobře - a měly by se dát koupit zábrany. MMCH někde jsem četla, že se zábrana má dát až na třetí schod - aby mimi mělo prostor k experimentům - něco na tom bude - my máme schod jeden a Tom ho miloval - a vlastně i dodnes přes něj jezdí náklaďákem, sedá si na něj s knížkou a tak… mě asi spíš vadily ty schody kvůli MOJÍ lenosti… :-))) I když teď by mi určitě nějaký tělocvik neuškodil… pořád vypadám jak v pátým měsíci, fuj tajbl…
 sally

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 07.08.05 03:47

Ahojky holky,

tak jsem tu. Hlasim ze u nas prsiiiiiiiiiiii.
Zacalo asi 15 minut po te co jsme se rozhodli jet k mori takze jsme se v puli cesty otocili a zamirili do knihovny. Jenicek si tam pojezdil s Thomasem a spol a my s tatkou si dali studene frape........­.mnaaaaaaaaaa­am. Ano dala jsem si kofeinove kafe po x letech pac jine nemeli.
Pak jsem jeste jeli do Targetu nechtene a ja zase mela na sobe cervene tricko ale tentokrat jsem unikla vsem nakupujicim a nikdo me neprudil s otazkama typu kde najdou struhadlo ci zachodovy papir.
Tim jak prsi tak je ted docela obstojne venku, protoze neni ten hnusny humid. Takze je pouhych 89.
Jenicek me dneska zase rozesmal a to hned 2×. Rano kdyz se vykakal do hrnce tak jak z nej vsta,l tak se otocil, podival se na svuj vytvor, ukazal na nej dulezite a povida AUTO!!!!!!!! ?????????????­????????????
No a potom vecer kdyz jsem mu cetla z knizky basnicky od Lady tak na jedne strasne byl takovy dedek a pod nim basnicka kterou jsem akorat cetla a na vedlejsi strane byla takova hnusna baba skareda, satek na hlave ruce v bok a mracila se jako kdyz nadava. No a Jenicek vubec necekal nez doctu basnicky o dedkovi a hned jak uvidel tu babu tak hlasi MAMA.........­.............­.tak to se me teda vazne dotklo!!!!!!!!!!!!! Jak jako MAMA???? Pokazde kdyz uvidi na obrazku nejakou babu tak hlasi BABA a ted MAMA????????
V tom se priritil Romca odkud si a ja mu to vypravim a ukazuju tu babu a on se zacal smat jak prasteny a hned ji zacal predvadet a ukazovat na me a Jenicek to pochopil a porad dokolecka rikal MAMA a taky se smal jak blazen. No zkratka jsem uz tady jenom pro smich!!!!

Jinak nasi maji taky barak na poschodi a me ty schody nikdy problem nedelali, rekla bych naopak ze ten kdo se z nich jednou zritil byla mama a zlomila si nohu. My jako decka jsem nemeli problem. Vim ze ze zacatku byly na povrchu drevene takze klouzaly ale tatka je potom pokryl kobercem a na okraje dal takove gumy takze to vazne neklouzalo. Nahore jsme meli pokojik a nasi loznici. Takze jak psala Sally my jako decka jsem ocenovaly to soukromi, protoze nasi byly bude dole v obyvaku nebo v kuchyni ci na verande. Nahoru chodili jenom spat. S tema zabranama to neni spatny napad dat je az na 3. schod. Nas tatka vyrobil tenkrat kdyz byla segra mala drevene zabradlicko. Co jsme tam mely my kdyz jsme byly maly to uz si nepamatuju.

Tak ja dneska si jdu cist.....Baru o andeliccich. Jo ptala jsem se segry na to jestli ji prisli uz ty fotky........­....tak ji to prislo na Kanary uz minuly tyden. Takze proc to neprislo na Maltu je mi zahadou. Ale ja myslim ze se to najde a jestli ne tak bude repete. Do narozeni to urcite dorazi!!!!!!!!!!!!

Papa vsem a hezkou nedelicku....­.............Mi­sa

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.08.05 03:53

Ahoj holky, ustala jsem nejdelsi babysitting na svete, prijimam gratulace:-). Vcera jsem byla zla nanny, Dawson zlobil, nechtel si uklidit hracky a jen tak bezduvodne brecel. Chtel jist veceri v TV room, tak jsem rekla, ze ty hracky musi zmizet, protoze neni kam dat stolecek. No a on se zacal vztekat, ale fakt vztekat, tak jsem mu rekla, ze pokud neprestane, ji v kuchyni. Odchazela jsem do kuchyne, on za mnou bezel vztekajici se a placici, aby mi v te kuchyni oznamil, ze v kuchyni neji a tam zacal brecet jeste vic, az si z toho lehl na zem. Byl uz dost unaveny, proste protivka. Tak jsem ho rovnou u:,–(ila na zidli, pekne mu dala jidlo, on rval jak tur, ja mu rekla, at tohle na me nehraje, ze kdyz neco reknu, tak to myslim vazne a pokud chce brecet cely vecer, at si poslouzi, ale cim dele bude brecet a jist, tim vice jeho show uplyne a tim mene toho uvidi. V tu ranu se uklidnil, zacal jist normos a ke konci jidla uz se mnou zcela normalne komunikoval. Carter se zase vztekal, ze chce spat v TV room, tak rikam, ze ne, ze pujde do pokoje, ve finale po 3 min. zase maximalni klidek a pohodicka. Rano dokonce ke me prisel a rikal, ze jsem nejlepsi nanny na svete, protoze je nenutim chodit z nima do obchodu a ze si s nima hodne hraju. Takze jsem si jedine potvrdila to, ze mantinely vubec nejsou na skodu, je zkratka potreba striktne oddelit play time od povinnosti, navyku jako treba cisteni zubu a jidlo a take ukazat, kdo je tady kapo:-). Jsem fakt rada, ze tohle hlidani mam, clovek si muze vyzkouset, co ho jednou ceka. Kelli se vratila dom, tak jsem ji rikala, jak jsem ji pacifikovala deti, protoze chci, aby o problemech vedela ode me a ne, aby ji to kluci podali „po svem“ a dockala jsem se pochvaly a uznani a take rekla, ze na ne bude muset byt tvrdsi a dat jim pravidla, jako jim davam ja. No a take jsem dostala maly darecek z vyletu, Kelli mi koupila nausnicky, kruhy, tuhle jsem si ji stezovala, jak jsem jeden stratila pri stehovani, ona si to pamatovala a takhle mi potesila:-).

Baru, baracek zni krasne, ja jsem vzdycky chtela mit takovouhle schodovou couracku. Sice jsem nikdy nepomyslela na dusledky, tim mam na mysli to, ze po tech schodech budu muset denne chodit, ale i tak mi to stale moc laka. Kdyz jsem byla v Kanade, tak jsme byli na prohlidce jednoho domu, uplne dum mych snu. Byly tam ruzna mezipatyrka, treba jen 2 - 3 schody, ten barak byl nadherne vzdusny, pusobil na me takovym cerstvym dojmem, mel smrnc, okamzite bych si dala rict:-). Snad Vam ta pujcka klapne, zni to celkem solidne, zvlaste to, ze je tam spousta veci opravenych a novych.

Sally, o cviceni a pohybu mi ani nemluv, ja jsem chodici reklama na :,-(lo, take se divim, ze mi neoslovila firma Michelin, naramne bych se jim hodila na kampan! Uz fakt musim zacit se sebou neco delat. Omezila jsem stravu, hlavne takovy ty blbosti, co clovek vazne nemusi (i kdyz cokoladu, tu ja musim:-)), ted chci jeste pridat nejaky ten pohyb. V patek bude hezky, pujdu aspon rollerbladit, snad nema Lance zadne jine plany. Take se mi prasi na mini-stepper, zitra ho hned oprasim:-). Uz jsem shodila asi 3 lbs., ale to je jak kdyz plivne. Jeste bych jich rada sundala takovych 20 lbs., ale to je asi tak neco na urovni realizace sci-fi… Ale dulezite je nestracet chut (ne k jidlu v tomto pripade!!!).

Vsechny zdravim, ja se odebiram do hajan, Linda

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.08.05 04:04

Jeeezismarjaaa, jeste na Misu jsem zapomnela a ta mura jedna me stihla uz predbehnout:-). Chtela jsem Ti pisnout, ze Lance je take nocni vypravec. Mluvi ze spani o 106. Casto mu nejde ale rozumnet (jak asi, kdyz mu nerozumim ani kdyz nespi…), nejlepsi ale je, kdyz mluvi v polospanku. Tim myslim to, kdyz se v noci treba na chvilinku probudi, ale je jeste prakticky spici a mele nesmysli. Jinak noci nazyvam bily den, protoze on jak chodi na nocni, tak spi pres den:-). V noci spi sice taky, kdyz nepracuje, ale to spim jak dudek, takze nemam cas mu neslouchat. Tuhle jednou spal a ja prisla do loznice, ze si dam napik. Chvili jsem lezela a jen tak premyslela. On se najednou vzbudil, otocil se na me, otevrel oci, usmal se uplne krasnym, skoro az detskym usmevem a rekl „Where did you come from? Magic?“. Usmev zmizel, on zavrel oci a spinkal dal. Kdyz pak vstaval do prace, tak mu to vypravim a on si nic nepamatoval a nechtel tomu vubec uverit:-). Tohle obcas dela i po zvoneni budiku. Uz je vzhuru, ale mozek jeste ne, neexistuje se ho ptat na neco normalniho. Muj ex ze spani take mlel, ale on nekdy i jako by jecel, to jsem byla na hranici silenosti, protoze me to budilo. Nestavalo se to casto, ale obcas ano. Moc divoky sny… Ja pry take melu ze spani. Nechapu, co se v tom mozku odehrava, ze tu klapacku neumime zavrit ani ve spani:-). Ted uz jdu ale vazne do hajan, dobrou noc, L.

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 07.08.05 04:13

Lindi,
tak ja teda kdyz jsem jeste tady tak posilam zatepla uprimnou gratulaci k tvemu vykonu a zarucuji ti ze jednou budes urcite skvela mama. U nas toto plati dvojnasob.
Disciplina musi byt.
Ja kdyz se mi nechce treba rano tak dam Honzikovi do ruky snidani ale on jak nesedi na zidli v kuchyni a nesoustredi se na jidlo tak vlastne ani neji.........­.....jenom tak blouma po byte hleda co by obcas do jidla kousne a ve finale mi to da do ruky skoro cele a je po jidle. Ale pokud sedi v zidli u stolu tak tlaci dokud nema dost a vetsinou sni vse.
Jo Lindi........­........jsem zvedava kolik tim „oprasenim“ stepru schodis......­.............hi­hi!!! Okamzite udavej cisla ja budu taky prasit az se budou hory zelenat!!!!!!!!!!!!
Az budes mit cas na MSN a nebudes schvacena zena od plotny tak dej vedet.

Papa Misa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 07.08.05 04:16

No mura???????????
Tak ja uz pro srandu i tobe!!!!!!
Hele Lindi a neni ta Magic nahodou nejaka zenska?????????­????????

Dobrou.......­.............­..........Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.08.05 09:30

Ahoj holky,
musim rict, ze jste me potesily, ze ve schodech nevidite zadne komplikace pro dite, to mam radost. My jsme doma taky meli zabranu, jenom seshora, abychom se segrou nespadly dolu jak pytel brambor. Nakonec musim rict, ze jsem z tech schodu spadla, kdyz mi byly asi 3 roky, dodnes si to pamatuju. Nevim, jak to zacalo, ale koulela jsem se po asi 10 schodech kamennych (takze pekne tvrdych) a jeste s sebou vzala umelohmotne kanystry, co byly na schodech postavene. Takze hluk jak blazen. Ja jsem pry mela na zatylku bouli a modrinu, ktere vypadaly priserne, ale ani jsem pry nebrecela, normalne povidala, chodila atd., takze me nasi jen pozorovali a ani se mnou u dr. nebyli. No a nakonec jsem i docela inteligentni, tak to snad nasledky nezanechalo :)) Ty kanystry byly na schodech pripravene, protoze jsme se balili do NDR, v te dobe jsme jezdivali se stanem do kempu na 14 dni. Byvaly to super dovolene, meli jsme skodovku 100 naplnenou az po strechu a jeste za ni plny vozejk veci, ale dovolene u more jsem milovala.

Sally neprehanej, jak chces po tydnu od porodu vypadat jak supermodelka? Urcite se dostanes do late velmi brzo, neklesej na mysli.

Miso, pripominas mi moji mamu, kdyz si taky stezovala, ze je jenom pro srandu kraliku. To je tak, kdyz ma doma clovek dva chlapy proti sobe, drzej spolu, potvory! My jsme se se segrou ale taty taky zastavaly, tak vlastne nevim........ Doufam, ze se ti knizka libi a hezky cte.
Miso, jinak je to hezky pocit, ze my tehule nemusime hubnout, vid? ;)) Me se to moc libi.

Lindo, tak ti vyhlasuji pochvalu pred nastoupenou jednotkou, jak jsi krasne zvladla babysitting. Docela by me zajimalo, jak vypadaly nanny pred tebou, kdyz kluci ocenuji, ze je netahas po kramech, ale hrajes si. Musi byt moc radi, ze se jim tak venujes.
Co se tyce hubnuti, myslim si, ze zhubnes samovolne behem casu, az se telo poradne adaptuje na to, ze uz nejis lepek a vycisti se. Tak tragicky bych to nevidela!

Vcera vecer grilovani s Charlesovym pribuzenstvem dopadlo dobre. Piskotovy kolac slavil uspech, dala jsem si opravdu zalezet. Zelatinu jsem nejdrive soupla do mrazaku, jak radila Misa, tak se nevsakla, ale vypadala krasne. No a piskot se srazil, ale jen malicko, nechala jsem ho v ty troube dost dlouho. Ohnostroj jsme opet videli, ale uz byl mensi nez v patek. No a Charles si pekne podrbal s pribuznymi, hlavne o manzelce. Jedna jeho sestra totiz bydli asi ob dva domy vedle ni, tak ma horke zpravy. A jeji dcera hodne drzi s Charlesovou starsi dcerou, takze to byly taky velmi horke novinky.

Mejte se krasne vikendove,
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.08.05 09:31

Diky za info!

Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.08.05 16:23

Hezkou nedeli preju, jak je u Vas? U nas zakaboneno, ale vlhkost desiva, teploty celkem take vysoke, ale pri klimosce je fajn:-). Vyspinkala jsem se pekne do ruzovoucka, rano v pul seste mi sice vzbudil Lance, vim, ze jsem s nim mluvila, ale vubec nevim o cem. Nepamatuju si, byla jsem rozespala. Jen vim, ze jsme se domluvili na tom, ze dneska vari Lance, to je asi to nejdulezitejsi, ne:-)?

Miso, Magic budu nejspis opravdu ja, protoze muj mail je magic.spirit a take kluci, co je hlidam, veri, ze jsem kouzelnik (magician) a Lance to vi, takze verim, ze si me s timto spojil:-). A neboj, nase mamka take stale jecela, ze je doma jen pro srandu kraliku, uplne ta sama fraze, co pouzivala Barci mama. Nevim, proc jsou mamky brany takhle, je to asi nas osud a udel.

Baru, piskotek bych si taky dala, mnam, ale jeste se kuryruju z toho minuleho tydne, nejak nemam ani pomysleni. Chut ano, ale pud sebezachovy veli nezrat lepek:-). Jinak vetsinou lidi na bezlepkove diete jeste priberou, to je sila, co… Oni totiz ty strivka zacnou makat jak maji, vyseparujou konecne vsechny ziviny, co z jidla do Tebe putujou, takze mas ve finale skutecne vetsi energeticky prijem. Ale mozna to u me bude jinak, protoze ja trpela drsnyma zacpama, ty jsou ted pryc, tak mozna budu vyjimka:-). Kazdopadne mi pohyb neuskodi, ze… Teda jestli ten stepper nestrhnu… Ale od prijezdu do Statu jsem stale na sve vaze, to beru jako veliky uspech. Ja to stale rikam, ze budu jedniny clovek na svete, ktery ve Statech zhubne:-).

Jo, Miso, na MSN mohu byt na chvili dneska vecir, budes-li mit cas, takze v 9,15 pm ready?

Mejte se vsechny mooooc bajo, Linda

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.08.05 17:46

Lindo, to je zvlastni, ze se pri diete jeste pribere. Ta moje kamaradka s celiakii tady je ale pekna vychrtlice. No mozna zije jen o zelenine, to nevim, ale je fakt, ze kdyz nekde jime spolecne, moc toho do sebe nenasouka. Zato ja ted zeru a porad maso! Drive jsem maso moc nemusela, ted ho jim kazdy den. Mimi si zrejme mlsa. Ted mi vaha ukazuje uz o 4kg vic, jenze to taky pripisuju tomu, ze mam nejakou zacpu. Dnes vecer budu varit zelnacku, tak doufam, ze me streva pekne protahne.

S temi maminkami pro srandu kraliku atd… Moje mama vzdycky rikala, pockejte, ono se vam to vrati na detech. A moje segra rika, ze to je pravda, stejne tak jako moje mama rika, ze ji jeji matka tvrdila to same a taky mela pravdu. Dokonce moje sestra uz na svoji petiletou dceru pouziva stejne figly, co pouzivala nase mama na nas: vecer kdyz nechce spat vyhrozuje segra s uklizenim a mytim nadobi, jako nam vyhrozovala nase mama. Jak ja to nenavidela! :) A segra s prekvapenim konstatovala, ze to i na tu petiletou holcicku fungovalo a okamzite prestala brebentit s kamaradkou na navsteve a pekne obe spaly. No je to proste takovy kolobeh zivota, stejne jako ted pozoruju treba deti kolem 10ti nebo mladez kolem 15ti a maji skoro stejne problemy jako ja v tom veku, resi neresitelne a smesne problemy, ktere v te dobe ale vypadaji jako to nejzakladnejsi v zivote atd. Proste kazdy jedinec si projde uplne stejnymi etapami zivota a nic na tom nezmeni zkusenost jeho rodicu, kterou se mu snazi nejak predat. Tedy to je aspon moje pozorovani. Jsem se nejak rozfilozofovala :)

Lindus cetla jsi tu knizku Dabel a slecna Prymova? Ja to ted ctu a musim rict, ze me to dost irituje, ale nechci se divat na konec, jak do dopadne :)) Tak ctu jak diva, abych se uz dozvedela konec.

Zatim pa,
Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.08.05 19:24

Ahoj Barus, v CJ se ta knizka jmenuje Dabel a slecna Chantal a ano, cetla jsem ji. To byla moje prvni, se kterou jsem se od P.C. setkala. Take jsem vahala, zda prne prectu posledni kapitolu a pak se vratim na zacatek knizky, ale vydrzela jsem:-). Konec je velice prekvapivy, uvidis sama. Ja tu knizku sfoukla snad za dva dny, ale kdybych mohla byt cely den doma, tak by byla „mrtva“ za den:-). Ja kdyz se do neceho zactu, tak neznam cas. Nekdy zvladnu i 400 stran denne, ale to uz chodim s knizkou i na zachod:-). Tak pekne louskej a inhaluj moudra:-). Mame tu brouku, dokonce museli rozvitit lampy na ulici, jaka byla tma. Take prerusili radio a hlasili varovani ohledne zasazeni bleskem, asi to lita nizko az do zeme, doufam, ze nase sousedstvi bude usetreno. Pritom v PA byla predpoved na dnesek dobra, hlasili slunecno a ono prdlajs… Ta bezlepkova dieta nema s hubnouci dietou vubec co delat, protoze toho muzes porad stale dost:-). Nemas zadne omezeni v cukrech, tucich, takze cokoladka, bonbonky, zmrzlinka, bramburky a tisice dalsich junk food je zcela povoleno. Take je ale prokazano, ze 50 % lidi s CD (celiac disease) ma pridruzenou alergii treba na laktozu, arasidy (tam uz je to pak i o cokolade a cukrovinkach) nebo dokonce cukrovku, tak tam uz je to pak samozrejme o necem jinem. Toto se me ale nastesti netyka a doufam, ze ani tykat nebude. Take mame nahrazky testovin a chleba. Testoviny jsou dobre, chutnaji jako normalni, jen tak nenabydou pri vareni, s chlebem uz to takova slava neni, ale porad je pozivatelny. A kalorii to ma stejne jako normalni pecivo. No a brambory, ryze, ty jsou v pohode, jsou gluten-free… Takze vychrtlost Tve kamaradky muze mit duvod v pridruzene alergii nebo zkratka v tom, ze si nedoprava a hlida si linii. Dneska Lancik vari Enchiladas z 100 % kukuricnych tortillas, to bude basta. To pak kalorie naskakuji, ale musim podotknout, ze je to z hoveziho masa, ktere susime od tuku, je to se zeleninovou omajdou bez pridavku tuku, cukru ci jakehokoliv hustidla, jsou tam fazole, opet 0 tuku (i kdyz jsou samy o sobe bohate na sacharidy) a je to sypane syrem. Takze to neni zadna traga, co se tuku tyce, ale je to sacharidova bomba. Cece, ja fakt budu delat asi neco do toho stravovani, kdyz se tak pozoruji, jaky mam prehled:-). Opravdu a seriozne nad tim uvazuji. Jo, uz jsem na pevno rozhodnuta, ze za 14 dni (max.) vlitnu na Lance, co jako teda dal… Takze mu muzes v tomto tydnu nalit neco do hlaviny, nechame mu to tam tak 10 dni ulezet a pak hurrraaaaa (zpatky do CR:-) - no, snad to tak hot nebude…). Papa, L.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.08.05 20:03

Lindus, slecna Chantal pokorena, uz jsem to precetla. Zacala jsem vcera odpoledne, takze jeden den mi stacil, no spis par hodin, protoze jsem necetla non-stop. Konec je fakt prekvapivy. Taky mas pri cteni takovych knizek, ze se neustale snazis rozhodnout, co je dobre a co spatne? Zvlaste pri tehle knizce jsem celou dobu premyslela, co bych delala ja. Az jsem si musela rict, ze toho premysleni musim nechat a cist bez rozhodovani.
To mate tedy divoke pocasi, snad jste to prezili bez problemu. Tady v Evrope byly taky nejake bourky a kroupy a nestesti, ale jen v Italii, k nam uz to nastesti neprijde.
Ja bych to s tou dietologii myslela vazne, fakt bys v tom mohla udelat diru do sveta, o takove veci je vzdycky zajem. A vis toho uz dost, tak jen to mit uredne posvecene a uceleny prehled.
Na Lance se podivame, jeste vyckej do pulky tydne, ja ti pak poslu maila. To bude akorat na dalsi jeho potrapeni.

Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.08.05 20:39

Ano, tahle knizka ve me take neustale evokovala to, ze jsem se strasne snazila vcitit do situace a premyslela, co bych delala ja, k tomu tam na Tebe tlaci to dobro, nemuzes se nechat bezmyslenkovite strhnout k nejjednodussimu reseni, myslim, ze je to povedene dilko. Opet velice jednoduchy pribeh, ktery slouzi jako voditko spektrem autorova mysleni… S Amikama, co se dietologie tyce, bych musela spis udelat diru do jejich hlavy, me pripadaji dost nezodpovedni. Proste doktor vyresi, sypou tu do sebe tuny leku a pritom kolikrat staci tak malo… Ale skolu pozjistim, myslim, ze je to neco, co by mi sedelo. Sice mam bohate zkusenosti ve financnictvi, moc me to bavilo, ale kdyz mam zacit od nuly, tak proc ne z jineho soudku… Navic financnictvi ma v kazde zemi a ekonomice jina pravidla, kdezto na cukrovku plati stejna dieta na celem svete (v ramci tamnich moznosti samozrejme). Takze vesmire, koukej se spojovat, zacinam Te slepovat za 14 dni:-). Linda

 
monty1
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 07.08.05 22:32

Ahoj holky, ja opet vubec, ale vubec nestiham. Erik ma ted nejak zprehazene spani. Minuly tyden se budil v noci i dvkrat a pokazde vyzahl 160 ml mlicka a potom se jednou za celou noc nevzbudil ani jednou a vcera zase dvakrat a rano uz strasil od ctyrech a chel si hrat. Zkousela jsem potom este spat, ale uz mi to neslo, takze jsem grogy.
Vcera jsem Marjana ukecala na novy stroler, je to tedy golfka, ale takova lepsi, vymakanejsi. Je pro deti od 3 mesicu, ma vystuzenou a polohovatelnou zadni cast, takze je to i pro mimca co este poradne nedrzi hlavicku. Timto davam typ Sise, jestli este nemas koupeny kocarek a rozmyslis se mrkni na www.babymaclaren.com . Vim ze maclareny take prodavaji v Baby's R us. My jsme objednali ten maclaren ryder. Kdybych cekala mimco uz bych nekupovala ten klasicky kocarek, protoze deti rady koukaji a aspon Ericekovi vadi, ze z toho kocarku nic nevidi. Maji i pro newborn, me se treba libi Techno classik. Tyto kocarky jsou sice trochu drazsi, ale nakonec se usetri na koupi klasicke kocarku a potom te klasicke golfky. Uz se nemuzu dockat az mi prijde a vyrazime na prochazku.

Lindo mas to ale trapeni s tou dietou. Mas silnou vuli, moc te obdivuji, ale ono ani nic jineho nezbyva, ze. Hlavne ze se muzes cpat tvoji oblibenou cokoladou :0))) Tu ja bych obetovat taky nedokazala. Ja taky miluji knizky, bohuzel ted na cteni namam vubec cas :0((( Ja jsem taky byla schopna precist knizku za 3 dny, skoro jsem nespala, proste jsem se co nejrychleji musela dopracovat ke konci.
A take se pridavam do klubu spacu mluvicu. U nas nemluvi ze spani Marjan, ale ja. Pozor nekdy pry i v aj. Docela by jsem se chtela nekdy slyset.

Baru to je fajn, ze se vam baracek libil i v realu. Hlavne je prakticke, ze detske pokoje a loznice jsou ve stejnem patre. Ta firma u ktere Marjan pracuje stavi moc hezke domy, lae jsou tak blbe projektovane. Vetsina z nich ma master bedroom v prizemi a detske pokoje v patre. Neumim si predtavit v noci kdyz ma dite treba zly sen litat po schodech nahoru.

Miso u nas taky prsi a prsi. Dnes cely den, uz se ta voda ani nema kam vsakavat, tak je vsude totalne mokro. Miso ja jsem v tehu taky mela obdobi kdy jsem maso nemohla ni citit, ale pak se to zase vratilo do normalu a ja zrala maso jak nanazrana :0))) Miso este jsem se te chtela zeptat jak jsi malemu vyrizoval ten rodny list u USA, kde ti vystavili tu apostilu? Ja premyslim ,ze mu o nej zazadam taky tady, ze by jsem to v Cr mozna ani nestihla.

Evi z MX my tu taky mame Gymboree a my se tam taky chystame, snad to vyjde pristi tyden, uz se moc tesim .Jak se ti tam libilo.
Take ti dodatecne preji vse nej k narozenim a at ti Adamek dela jen samou radost.

Sally moc hezky napsany denicek. Byla to tedy kovbojka to Lizinky narozeni. Ja bych asi pekne panikarila, kdybych zjistila, ze mimi melo omotanou snuru kolem krcku. Stesti, ze jsi mela tak pohotovou a sikovnou lekarku. Jak se Lizinka ma, spinka a papa atd? A co na setricku rika TOm?

Evi moc vam to s Kubickem na foteckach slusi, on je tobe i Romcovi moc podobny.

Evco nakukovatelko diky za info. Kde v USA bydlis? Jak stare mas ratolesti?

Doufam, ze Hnaka se ma dobre a brzy se ozve. Markin a by se taky mohla ozvat, doufam, ze se ted s Simou maji moc dobre.

Holky jdu si asi hodit slofika, pac uz ani koukat poradne nemuzu.
Tak dobrouuuu noc.
 Andrea

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 08.08.05 02:49

Ahojky vsem,

tak koukam ze tu mame ctenarsky klub.............me to neminulo vcera taky a jak uz jsem ti Baru psala tak jsem se zacetla do andelicku a vydrzela jsem hodinu a pu (od 11-12.30)l......­.....mam cca 100 stranek za sebou. Musela jsem si nektere veci hodne ujasnovat a tak jsem se zdrzela hlavne vlastnima myslenkama. Nicmene me vazne prekvapilo ze ja to takto provozuju uz asi 5 let teda ne tak casto jak ta pani ale prave v krizovych situacich a pomaha to bezpecne. A jsem v udivu ze nekdo o tom pise protoze ja myslela ze jsem cvok, ze kdybych to nekomu rekla ze se mi bude smat a ted sup rovnou kniha o tom vsem . Chci ti o tom napsat neco vic do meilika ale az to doctu cele a hlavne dneska jsem mimo.........­.............­.......protoze Baru ty jsi nerekla ze to nemam cist pred spanim .............­.....ja nemohla usnout do 5 do rana.........­......Jenik nam ted bohuzel predvadi ranni show uz od 7 od rana takze jsem spala jenom 2 hodiny a odpoledne jsem zalehla ale usnula jsem pouze na hodku a probudila me silena pecka od hromu. Holky tady to tak strasne duni a blyska se .................to jsem v zivote nevidela nikde. Pes je uplne mimo ten nevi kam by zalezl a i my dospelaci jsem se dneska lekli 2× tak ze jsem se malem potento. Jenicek brecel chvili ale pak se uklidnil. No je fakt ze to pocasi je tady vazne unikatni. Kdyz se prizene cerny mrak tak to vypada ze je konec sveta…navic tady je jaksi nizko obloha ci co takze vam pripada ze to na vas musi zakonite spadnout.
No fujtajksl. Prset uz prestava a ja to pujdu zalomit do postele.
Tim si Lindi pisu omluvenku na dnesni filozofickou chvilku poezie v 9:15 ktera se presouva na jindy. Napis nahradni termin.......­...nekolik at mam na vyber. Nezlob se. Jsem fakt na tom dost blede. Uz sotva motam slova.
Taky jsi me prekvapila ze pri spravne diete pri celiakii lidi spis priberou. Vis ja bych spis ocekavala ze pokud lidi zacnou spravne jist tak telo zacne spravne fungovat tudiz ze i dokonalejc spaluje tuky a vyuziva vitaminy a tim telo zbavuje prebytecnych latek ktere nepotrebuje. Ze funguje celkove telo lip a clovek se neciti tak unaveny tudiz muze delat vic veci a tim taky spali vic energie.Toto vazne nechapu. Beru to treba podle toho kdyz nekdo ji podle tech krevnich skupin.......­....totiz tam to tak funguje. Kde jsi tohle cetla Lindi...........me to vazne zajima.......­...taky jsem takovy stoura. Verim ti co pises nemas duvod si vymyslet (krom toho ze bys to chtela hodit na svoji kulozitu.....­......hihi…de­lam si srandu) ale hledam jaksi spojitost.

Baru
jsem rada ze buchta uspela........jsi sikulka......­..........co se tyce toho peceni piskotu .............­..dokonce jsem cetla nekde ze se ma dopekat pri polootevrene troube aby ten pokles teploty nebyl takovy naraz a nezdrcavalo se to.

Andri,
tu apostilu.....­...........pro NC se dela apostilla bud v Charlotte nebo v Raleigh jak uz jsem psala......popravde receno ja uz nevim jestli jsem to posilali tam nebo tam.
A pro ty formulare na ten RL si zavolej na tu amba:,–(u do Washingtonu pani Prokesove....­.....ted zkusim najit na nic cislo…UZ ho mam 2022749123...­.......tusim ze to je primo k ni na stul ............mluvi cesky rekni ji ze chces vyridit malemu cesky Rl at ti posle vsechno co na to potrebujes. Ona ti je vsechny posle domu a vysvetleni ktere k tomu potrebujes.
Tak moment ted jsem nasla ten papir co nam ona posilala a tam je adresa webova na ty apostilly kde najdes kde se to dela pro vsechny staty........­....takze pisu.
 www.mzv.cz/…apostila.htm

Jo je tu taky napsane ze musim tu apostilu prelozit co CR(staci sama kdyz ji prelozis na nejaky papir a prilozis k tomu) a oni overi spravnost na konzulatu.
Za dalsi fotokopii pasu CR jednoho z rodicu ditete, a za dalsi original nebo ceskym notarem overenou kopii ceskeho RL jednoho z rodicu a pokud jsi vdana tak zalezi na tom jaky mas oddaci list.........­..pokud mas jenom cesky oddaci list tak zase bud original nebo overenou kopii od ceskeho notare a nebo pokud mas US oddaci list tak musi mit tu apostilu a ty ji zase musis prelozit.
No a samozrejme original US RL Ericka s tou apostilou. Tak a pak uz jen vyplnis prislusne formulare ktere ti ona posle a das do obalky a trada. Poslel to vsechno ji zpet i s sekem (ted se divam ze by to melo asi $54 ).....te pani Prokesove a ona to zkotroluje a posle do Brna. A do 3 mesicu by ti na adresu kterou uvedes poslou cesky RL primo z Brna. A pani Prokesova ti samozrejme vsechny papiry ktere uz nebudou potrebovat jako je original US RL tvuj oddaci list a rodny list posle zpet.
Je to jednoduche a nemusis nikde behat az budes doma a muzes se venovat svym veselym pribuznym.
Tak jsem rada ze jsem si ten papir schovala protoze to zase budeme po narozeni mimca potrebovat.

Holky vsechny ostatno zdravim......­.......jo SISI KDESI?????? Mas neomluveno nekolik dni...........nevim holka na co to budes svadet!!!

TAk dobrou.......­............Mi­sa

 
monty1
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 08.08.05 03:45

Omluva ta internetova adresa je :www.maclarenbaby.com

Tak holky dobrou
Andrea

 
Anonymní  08.08.05 06:11

Lindo,
no já si fakt myslím, že ta rodina má v tobě poklad… zdá se, že opravdu spousta lidí považuje za dostatečné hlídání to, že děcka po:,–(í před telku… takže se nedivím, že jsou z tebe nadšení - a že jsou to velmi těžce vydělané peníze…

U nás - situace zatím hektická, Lisa nemá žádný řád, takže nikdy nevím, jestli usnula na pět minut nebo na tři hodiny… v noci se budí po 2-3 hodinách (pokrok - první dvě noci to bylo po 20ti minutách). Tom se začal po ní opičit, pořád fňuká - místo aby si řekl co chce (což už zvládal docela dobře), tak rovnou začne kvílet. Ale k Lise se chová moc hezky - dokonce když dneska zase bečela, tak jí přinesl svého hrošíka (snad jediná hračka kterou si fakt hlídá, chodí s ním spát, chodí mu žalovat, když je ukřivděnej a tak) a snažil se jí utěšit… ale holt my máme „pakárnu“. Doufám, že ho to přejde… občas jsme z něj už docela na nervy…
 sally

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 08.08.05 09:25

Lindo, to mas pravdu, ze financnictvi se vsude lisi, ja myslim, ze pokud by ses tim chtela zabyvat i v Americe, musela bys budto zacit uplne od zacatku nebo stejne studovat mistni specifika. Ja to vidim tady, prece jenom je to Evropa, ale vetsina ucetnictvi a pod. se lisi, takze si na takove veci vubec netroufam a mame ve firme ucetniho. A s tou dietologii by ses urcite neco vic priucila i pro vlastni potrebu. Ja ti v tom tedy fandim, myslim, ze to je fakt dobry obor.
Jo hele, nevim jak Vesmir pracuje pres prazdniny, ale ted jsou tam zrovna busy s nasim domem, takze mi nelez do zeli!!! :)

Andrejko, Erik sice nespi, ale uz aspon neplace, ne? Aspon nejake zlepseni… No uz se taky „tesim“, az si bude potomek chtit hrat ve ctyri rano, to jsem absolutne nepouzitelna. Ten kocarek zni zajimave, at se vam dobre jezdi.
Ja jsem asi nejaka divna, ale ja uz vic jak dva roky nejim cokoladu. Vubec ji k zivotu nepotrebuju. U nas cokoladu zere Charles. Kdyz jsme jeli do CR, koupil krabici bonbonu od Nestle, jsou takove barevne, kazdy s jinou prichuti. Koupil to puvodne pro moji neter, ale pak se rozhodl, ze to sezere sam, tak ji nic nedal! To je, co :))
S temi domy je to fakt hloupe, kdyz je master loznice v prizemi. To se pak clovek ubeha. Ale kdyz jsou na to Americani zvykli…

Miso, uz ti roste bricho??? V kolikatem jsi ted tydnu?
Ja jsem vcera taky nemohla spat, nic si z toho nedelej. Ja zase docetla tu knizku od Coelha, coz me privedlo k premysleni, pak jsem jeste do toho zapletla ten stary dum a jestli jsou v nem duchove a skoro jsem se zacala bat. No a do toho se mi chtelo porad na zachod. Pak jsem nakonec usnula asi po 2 hodinach premysleni a probudil me sen, ve kterem bylo vsechno pod snehem, bylo to nekde v CR, a zjistila jsem, ze je mi vlastne zima a chce se mi opet na WC. Kdyz jsem vlezla zpatky do postele, chytil me hrozny hlad, tak jsem musela znovu vylezt a jit snist banan, jinak bych asi nedozila rana. Pak se mi jeste zdalo o spouste hoven (omlouvam se, ale to se neda ani jinak napsat), bylo to totiz na parkovisti a za kazdym autem byla hromada tech veci jak od koni, ale byla to hromada aspon pul metru vysoka. No a to pry znamena stesti, tak jsem zvedava, dneska se totiz Charles jde zeptat do banky na pujcku na ten dum.
Ja jsem vedela, jakou knizku ti poslat :) Ja jsem ji sama precetla asi za jeden den, tak jsem se do ni zazrala.
Jo s tim piskotem me to taky napadlo otevrit ke konci troubu, tak mozna proto dopadl napodruhy mnohem lepe. Koukala jsem na ten svuj pekacek, tak ma asi jen 30×20 cm, je fakt malickej.
Diky za popsani procesu vyrizovani obcanstvi, psala jsi to sice pro Andrejku, ale ja jsem se chtela zeptat na to same. Jen se bojim, ze kdyz poslu originaly RL, ze uz mi tou postou zpet nikdy nedojdou.
S tou dietou jsem si myslela presne to co ty, ze telo zacne lepe fungovat, tim padem se vycisti a uz se nepribira. Me se nejlepe podarilo zhubnout pri delene strave, nekolik let jsem to dost dodrzovala a byla jsem jak proutek. To je dle meho nazoru nejlepsi hubnouci a cistici dieta. V CR byla znama jako zviratkova a rostlinkova podle Lenky Korinkove.

Sally, neklesej na mysli, urcite bude brzo lip! Porad jsi na tom lepe nez predtim s Tomikem, kdyz jsi musela do nemocnice. Ale asi te to srovnani moc nepovzbudi, vid…

Kocky mejte se zatim fajn.
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 08.08.05 11:24

Miso!!!!
CD mi dneska prisla postou, mam radost. Moc dekuju. Ten tlukot srdce je tedy pekny hukot, to ma mimi pozdvizeni, jestli to tam takhle slysi. Uz mi tady jedou lidovky, ja jich asi vetsinu znam, zpivala mi je mamka, jenze jsem ty slova zapomnela. Budu tedy poctive trenovat, abych mohla mimi zpivat. Jestli to bude Matysek se zatim nevi.........

Mej se krasne,
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 08.08.05 14:08

Holky, tak to zatim vypada na dobre zpravy z banky, zrejme Vesmir nema letni prazdniny ani shut-down of the office :)) Pry to je docela mozne, ze nam pujcku daji, udela se smlouva, ze dum neni subject to the separation (protoze rozvod stale je ve fazi reseni) a vypada to celkem nadejne. Ch. ma podrobnejsi schuzku v patek. Myslete na me a doufam, ze se mi cely tyden bude zdat o hovinkach :))

Bara

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.08.05 18:32

AHoj HOlky..hlasi se OSTUDA,..ja nemam vubec cas ani ted docist komentare v novem denicku,jen jsem shltala novy denicek…Sally..bylo to fakt drama ,ja doufam,ze takhle rodit nebudu muset!!!Akorat jsi me vystrasila..ze to tak moc boli,myslim kontrakce, ze se to neda vydrzet,ja si totiz porad hrde rikala,ze bych to chtela zkusit au naturel. ..NO,asi nad tim budu muset poradne popremyslet.
Holky nemam ted cas adresovat kazdeho zvlast,…na smenu vyjizdim za pul hodky a musim se nachystat, totiz ted delam osum dni od minuleho ctvrtka v kuse, dneska mam sice smenu od jedne do desiti..ale dopoledne jsem travila zameskanym uklidem, varenim na par dni dopredu,a nakupem…takze nebyl cas na pocitac.
Treba dneska v noci,po praci neco klepnu vic do pocitace, ackoli zitra brzo musim vstavat,jelikoz musim po osme do prace znova.
Holky..opatrujte se a slibuju,ze se pokusim dohnat deficit..

Sisa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 08.08.05 18:48

No krasa Baru.........­.....urcite se to povede…jojo hovinka pry zabiraji!!!! Tak vzhuru do nich.
Jo taky jsem rada ze CD dorazily…konecne. No taky se mi nechtelo verit ze dite tam posloucha takovy rachot. A to my kolem Honzika chodili po spickach prvni dny a divily se proc porad breci. Ted se tomu nedivim…vzdyt se mu dostalo prichodem na svet uplneho opaku nez na co byl zvykly.......­........... pohyb a rachot a najednou byl v klidu a tichu.....no to by nastvalo asi kazdeho. A jeste k tomu chudatko ze zacatku nevidi.
Tak at to klapne s tou pujckou!!!! Drzim pesticky…

Jo Sis
urcite nedoctes stare komentare proto se ptam podruhe napis mi prostim te jak to probiha u toho chiropraktika…co ti dela, jak dlouho to trva jestli neni lepsi treba na bolest v zadech masaz a kolik to stoji.

Zatim paaaaaaaaa Misa

 
monty1
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 08.08.05 20:43

Jeee to jsem Miso rada, ze ptas na toho chiropraktika, ja uz jsem davno chtela, jen na to vzdy zapomenu. Me ty zada boli desne, kor ted, kdyz porad nosim Ericka. Marjan me sice obcas masiruje, ale on to moc neumi, takze nic moc. Na masazi jsem tu este nebyla, kolik tak bezne stoji?
A diky Miso za ty info k tomu RD.
O jakych andelich to mluvite a ze jsi si myslela, ze se tak citis jen ty.? ASi jsem to prehledla, tak nejsem v obraze.

Andrea

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 08.08.05 21:12

Andri,
no ja na masazi tady jeste taky nebyla, ROmca me masiruje taky stylem tam jsem byl a tam jsem nebyl........­.........a navic po 10 minutach uz nemuze.......­.......ho to spis nebavi. TAkze uvazuju o tom taky ale ted kdyz jsem tehu tak nevim proto se ptam Sisi. Taky bych chtela aby sel nekam Romca protoze si taky stezuje ze ho to dole boli v krizi.
Kolik stoji to nevim........­......nam chodi letaky kde jsou ruzne ceny........od 40-80 za hodinu.
Ale 40 je snad jen za prvni navstevu.
Andelicci....­.........no Baru mi poslala knizku o tom kde pise pani ktera zjistila ze ma kazdy sveho andela strazneho....­......a pise o tom vlastne jak s nim mluvi a o cem a jak ji pomaha resit zivotni situace. Ja prave o svem andelovi vim uz asi 5 let........­...spis to byl muj pocit........­....ale ted kdyz to ctu tak jsem si jista. A uz mi nekolikrat strasne pomohlo kdyz jsem se na nej obratila. Ale je fakt ze toto neni cteni pro kazdeho......­........prisny materialist by me poslal asi nekam.

Misa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 09.08.05 00:42

Ahojte devcatka

v rychlosti se hlasim…ze je u nas vse Ok..:O))) jen neni vubec cas na PC..;O)))
Snad my vyjde dneska vecer cas…MISKA ma ode me slibeneho mejlika uz pekne dlouho…:O)))))
Tak musim dohnat vsecny resty co mam..;O)))

tak zatim pa.....Evca

 
Anonymní  09.08.05 01:11

Siso,
neházej flintu do žita - na tom mém porodu toho přirozeného moc nebylo. Mimi se nedařilo dobře, placenta už moc nestíhala (zřejmě), porod vyvolávaný (bolí víc než normální) a já napíchaná ze všech stran na různých přístrojích (tj. nemohla jsem ani na záchod, natož zkoušet nějaké úlevové pozice, chození nebo něco takového) - proto jsem chtěla ten epidurál - abych otupila to, co je ta „nepřirozená“ bolest. S Tomem jsem epi měla taky, ale ty bolesti byly trochu jiné - hodně mě to nutilo tlačit, nedalo se to ovládat. Teď to byla naprosto šílená nesmyslná ostrá bolest - prostě něco jiného.
ALe jsem ráda, že jsme nečekali na přirozený porod - kromě toho, že LIsa byla ve stresu, tak es narodila (podle mě) přenošená - i když to bylo jen dva dny po termínu, tak byla hodně veliká a měla šíleně přerostlý nehty - úplně otočený kolem prstíčků - prostě mám pocit, že něco nezafungovalo tehdy když mělo…

… pokud se ti podaří přirozený normální porod, tak můžeš zkusit opravdu rodit přirozeně - a pokud ne - inu zdraví mimča je přednější než cokoliv jiného na světě. Způsob porodu nepovažuju za tak důležitý - porod je cesta k něčemu, nikoliv cíl…
 sally

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 09.08.05 02:57

Ahoj holky, tak jsem prezila dalsi hlidani, dneska to ale bylo fakt o preziti. V sobotu me desive postipali komari a ja ty emericky brouky nejak spatne snasim, byla jsem cela otekla, kazdy stipanec byl livanec tak 6 - 7 cm v prumeru, v noci jsem se mohla uskrabat, i kdyz jsem se namazala antisvedici mastickou, nic nepomahalo. Rano mi Lance prinesl do postylky 2 pilulky proti alergickym reakcim. Tak jsem je spolkla a za takovych 45 min. na me prisla totalni unava, ale takovou jsem dlouho uz nezazila, ja nemohla udrzet oci otevrene, usinala jsem za chuze, jak kdybych 3 dny nespala. No a Lance povida, ze to maji na svedomi ty prasecky, co mi dal, ze zpusobuji unavu a ospalost, jeste to sel pro jistotu zkontrolovat do pribaloveho letacku a mel pravdu! Jenze ja byla unavena i vztekat se, tak jsem mu rekla „hmmm“ a skoro jsem u toho usnula. Tak mi capl, ze me jdeme rozchodit pred barak, tak jsem chodila jak namesicna. Chte nechte jsem ale musela sednout za volant a hlidat tu smecku, ani si poradne nevybavuji, jakym zpusobem jsem se tam dostala, ale vim, ze jsem cele dopoledne lezela bezvladne na gauci, dokopala jsem se asi k 20 min. karetni hre a pripravila jsem detem snidani. Byly sice hlucni, ale aspon mi moc neotravovali, jen se dohadovali, tak chteli, abych je soudila, kdo ze ma pravdu a bla bla, ale nechali me pozvolna na tom gauci umirat:-). Pred obedem me vytahli ven, hrali jsme neco s micem, ja nebyla schopna ani chytat, fakt uplne mimo. Po obede jsme se zase honili venku, ja teda stala na miste a tupe zirala, pak je napadlo jit do bazenu, to byl pro me balzamek, ja se nezmohla ani na sebe natahnout plavky, co jsem mela v aute, rekla jsem jim, ze plavky nemam, tak jsem jen sedela oprena a cumela. Pak jsme sli dom, ja sebou zase flakla na gauc a asi 30 min. jen lezela. Pak uz jsem se zacala trochu budit, bylo ale pul pate odpoledne, vidina jeste jedne hodiny hlidani mi ale zase uspavala. No nejak jsem se dokodrcala domu, uvarila jidlo, ted odesel Lance do prace a ja to proste lamu stremhlav do pelechu. Jo, nastesti otoky splaskly, uz to neni tak desive, na noc dam jeste jednu pilulku, abych se rano neprobudila cela natekla.

Evco, jsme rady, ze zijes:-). Jeste jsem nenasla v galerce obrazky baracku, az budes mit chvilku, vzpomen si na me:-).

Miso, dneska mam asi unavu jako spravna tehotna zena, teda, jestli pocatky tehu takto probihaji, tak me po „oplodneni“ z ty postele uz nikdo nikdy nevytahne.

Andri, snad se Erickovi srovna to spinkani, hlavne, ze uz to neni takova ubulenka. Jinak nas barak je klasa americano, loznice dole, pokojiky nahore, nikdy mi nenapadlo o tom premyslet, protoze mi to proste nenapadlo. Hehe, asi jsem fakt dost unavena… Kazdopadne pri koupi dalsiho baracku toto budu mit urcite na pameti, aby byla loznice ve stejnem patre jako pokojiky.

Baru, gratuluji k dobrym zpravam ohledne pujcky, moc moc moc doufam, ze to klapne a ze si poridite ten bytecek. Chtela jsem se zeptat, tu smlouvu, co chce banka, ze ten barak neni soucasti toho probihajiciho rozvodu, musi k tomu dat Ch. ex nejake sve stanovisko, jako ze s tim treba souhlasi? Doufam, ze ona s tim nebude mit co delat, asi by se ji hodilo do kramu Vam komplikovat situaci, i kdyby sama z toho nic nemela… Ona ale na me pusobi takovym dojmem, ze ji ani tak nejde o vlastni profit jako o to, aby Vam/Ch. uskodila… Tak drzim palecky dvojnasob.

Siso, v poho, ja ze zacatku take nestihala, protoze jsem se stale snazila stihat to, co jsem delala predtim. Ted uz jsem si harmonogram prehodnotila, stiham vse, jen proste denne nesmejcim linku. Ano, je stale cistounka, ale uz ji nelestim do oslniveho lesku, protoze staci na ni jednou hrabnout a dojem je stejne pokazen:-). Proste to beru easy a zjistuji, ze stale jeste ziju:-). Divny, co… Ale uvidis sama, za chvilinku Ti vazne prijde hodne veci zbytecnych, protoze nebudes stihat ty podstatnejsi, treba jako nam pravidelne odepisovat:-).

Sally, dneska by ze me Kelli asi velkou radost nemela, ale i pres sve pokrocile koma jsem zvladla asi tak 3 h si s prckama hrat plus hlidani u bazenku, takze jo, asi by mela radost… I tak jsem se ani vzdalene nepriblizila au-pair standardu „po:,–(it pred TV a necinne prihlizet“.

Jo, Siso, jeste ten porod. Ja si myslim, ze fakt nema cenu trvat na prirozenym porodu, podle me se svijet v bolestech, ktere mit nemusim, nedela ten porod krasnejsim. Na vysledku to nic nemeni, mimisovi je jedno, jestli si mami nechala picnout epi nebo ne, tak o co jde… Stejne tak jako kdyz mam bolestivou MS a je tak bolestiva, ze me omezuje, tak si proste vezmu prasek, protoze jedina, kdo tim trpi, jsem ja, nikdo jiny. Moc nerozumim nazoru, ze je skoda upirat si ten pocit, ze jsem zena… Ten si mohu vychutnavat jinde, treba v kuchyni u vareni - hehe, blby priklad, mela jsem na mysli pterba pri dobyvani muzi, ze!!! Hmmm, vlastne ani to uz neplati, protoze ja si sveho „muze“ budu muset dobyt sama (nebo dobit? V nasem pripade na to mozna i dojde:-))))), ale urcite vis, jak to myslim:-))))

Holky, utikam do hajanovic, vsem dobrou noc a vsechno nejlepsi Romikovi od Misi a Evci! Linda

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 09.08.05 04:24

Cau babky,

tak jsemtu jenom na skok.............uz to na me zase leze.
Evi,
hlavne ze jste OK, casu moc nemas s barackem starosti takze budiz ti odpusteno!!! Vsak ja se dockam fotek i meiliku.

Lindi,
no to ti teda Elko fakt dnes pomohlo.......aspon budu vedet co dat Rominovi az ho budu chtit odrovnat. Jak se to jmenuje???
Diky za pranicko ke svatku…vyridim.
Jinak s tebou souhlasim s tema porodama.....proc se zbytecne mucit kdyz nemusim. Proc se mam vysilovat kdyz budu potrebovat silu na to az porodim…tema bolestma se clovek vazne silene vysiluje a pak nejenze nevnima samotny porod ale pak je uplne out. Ja mela fakt super porod a nikdy bych nemenila za nejaky super pocit ze jsem to teda vydrzela treba 10 hodin v tech krecich bez epi. Ale je to kazdeho vec a pokud se nektera mamka citi na to to vydrzet tak pak drzim pesticky at je to rychlovka. Ja jsem nad tim ani nepremyslela jestli ho budu chtit........­.vedela jsem ze jo. Kdyz jsem videla v TV jak to skvele funguje tak me to bylo hned jasne.

Sisi,
ja myslim ze se kontrakce daji vydrzet ale bohuzel za jakou cenu. Ale at se rozhodnes jak chces pokud budes mit na vybranou (myslim tim rychlost porodu protoze nekdy ti epi uz nedaji protoze by nezabral) a budes mit silne bolesti tak si ho nechej pichnout. Ono si tech bolesti v zivote uzijes jeste dost!!!!

Sally,
no ja myslim ze mas pravdu v tom ze u vas neco nezafungovalo spravne. Podle me pokyn k porodu dava mimco a mala Liza te do toho porodu uz hnala podle me nekolikrat, pac uz vedela ze ji dochazi to co potrebuje k zivotu, ale ty jsi v sobe mela jakoby nejaky blok a pokazde jsi ji to prekazila....­..........to jak jsi dojela do nemocnice a kontrakce nikde. …vsak pamatujes. Myslim ze z tebe musela byt uz na nervy …hihi.........ze jsi ji to pokazde zastavila. A ty jsi byla zase na nervy z ni.........­.....hihi. Nastesti to vyresila ta prohlidka a ultrazvuk ktery odhalil ze se musi ven.
Jestli ten blok byl z toho ze jsi si strasne prala ji tentokrat donosit, takze jakykoliv Lizin pokus o to jit ven pred terminem byl okamzite zhaten, nebo jsi myslela na to jak ti zastavovaly porod u Tomaska, nebo to byl blok z nejakeho jineho strachu…tezko rict. Rozhodne ja si myslim ze Liza delala co mohla aby se ven dostala vcas. To je ovsem moje teorie, ktera treba nekomu nemusi davat smysl.
Jo jeste jsem chtela napsat ze moji kamosce taky u vyvolavaneho porodu epi nefungoval dobre........­....rikala ze jestli pujde jeste rodit tak uz ho nechce.......­.......asi se to bije s tim umele dodavanym oxitocinem ci co.

Tak kocky ja se ted jdu podivat jestli nejsem v loznici na posteli......­.............­... pokud jo tak uz tam zustanu. A dopredu vam preju dobru noc..........­....papa.....­.............­..Misa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 09.08.05 04:27

Jeste jsem neodesla pac jsem zapomnela napsat Baru jak se me ptala jestli uz mam bricho a jak jsem daleko.
Bricho mam..........uz jsem si dneska pripadala jako v 5 mesici nejmin. Uz proste citim to tehotenske bricho v ruce na omak. A dneska jsem 11+5…takze koncim 12. tyden jupiiiiiiiiii­iiiiiiiiii.
Zitra jdu na prohlidku tak drzte pesticky!!

Papa Misa

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.08.05 04:40

HOlky…takze dneska to nezvladnu,teprve jsem prisla z prace ted o pul jedenacte, a zitra brzo vstavam,tak musim do hajan..napisu zitra vecer, …omlouvam se.
 Sisa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 09.08.05 11:52

Cau holciny,

Siso, zadny stres, my ti odpoustime, ze nepises, jsi zamestnana, tak je jasny, ze casu je malo. Nenervuj se kvuli nam, jeste by nam to pak tvoje mimi vycitalo.

Miso, to mas pravdu, ze miminka klidne spi i pri hluku. Ja jsem se vzdycky divila, jak je to mozny, tak uz je mi to jasny. Kdyz v tom brise slysi takovy rachot, neni se cemu divit. Zrejme si chudinka vas Jenicek myslel, ze umrel, kdyz bylo najednou ticho a vy jste chodili po spickach. Treba je dobre delat trochu hluk jen proto, ze mimi vi, ze jsou kolem nej lidi a neni samo. Budiz mi to ponaucenim :) Dik za info o tvem tehu, ja jsem si myslela, ze uz bys mohla byt kolem 12.tydne. Tak mas to nejhorsi skoro za sebou! Mas blivne stavy? Vubec o nich nepises, ze by te minuly? To bys mela fajn, vid.

Andreo, Misa ti vysvetlila, o jakych to andelich ze tu klabosime. To je proste takova malinka knizecka, kterou jsem si koupila ze zvedavosti a moc se mi libila. No a je to o tom, ze kazdy ma sveho strazneho andela, na ktereho se muze spolehnout. Ja jsem se jednu dobu snazila tem andelum prijit na kloub, ale nepodarilo se mi to. Ale taky jsem jednu dobu vzdy pred spanim prosila andely, at ochranuji me, moji rodinu, sestrenici, psa, dum a nasi chalupu. Jen jsem to tak zkousela, co to udela. A zrovna v te dobe se nekdo snazil vykrast nasim chalupu. Dostali se na zahradu pres plot, ale pak uz dal do chalupy ne a ani nic neznicili. V podstate neni jasny, proc si to ti zlodeji rozmysleli a sli krast se sousedum. No ale nicmene muzu klidne verit, ze tam zrovna nejaky ten andelik byl na strazi. Kazdopadne jsem mnohokrat cetla, ze andele tu jsou a jsou pripraveni pomoci, jen je clovek musi pozadat. Tak to proste zkousim a ono to funguje.

Sally, tos rekla moc hezky, ze porod je cesta k necemu a ne cil. Ja si zatim myslim, ze kdyz nebude zadny problem, zkusim prirozeny porod. Uvidime jak to dopadne.

Lindo, z tebe byla pekna Zombie! Co ti to Lance naordinoval? Hlavne ze jsi to prezila a i v aute byla schopna se nekam dovezt a nezpusobit nehodu. Co se tyce te smlouvy o baraku a rozvodu, taky mi to vrta hlavou. Jestli do toho bude mit ex co mluvit, urcite nam bude hazet klacky pod nohy. Zatim nevim, podrobnosti by mel Charles vyzvedet v patek. Snad ji nejak obejdeme.

Jinak jsem se vlastni rukou skoro zabila. Uvarila jsem si zelnacku, moooooc dobrou. Rikala jsem si, ze je to dobry recept na zacpu, ktera se trosku objevila. No dala jsem si s Ch. v nedeli k veceri a vcera k obedu. Po tom obede vcera me najednou zacaly chytat hrozne krece v brise a musela jsem letet na WC, jenze tam se nic nedelo. Jen ty krece. Po asi 45 minutach se mi podarilo polivku dostat z linych strev. Dneska rano me vzbudily ty same krece, ovsem bylo to jeste napinavejsi, protoze mi bylo dost spatne. Zase jsem tam sedela nekonecne dlouho, myslela jsem ,ze na zaver porodim. Ledovy pot po celem tele.......... proste jsem si nadavala, ze zelnacku uz nesmim vlozit do pusy. Tak myslim, ze to byla takova mala predporodni priprava, co se bolesti v brise tyce. Bohuzel jsem nemela daleko k omdleni, takze budu muset prehodnotit, co jsem napsala vyse a to ze chci zkusit prirozeny porod. Tam asi bolesti omdlet nemuzu, ze? :)

Miso, uzij si prohlidku a napis novinky z miminci krajiny!

Zatim pa,
Bara

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.08.05 13:15

Ahoj holky…mam dvacet minut VAm aspon napsat, co se ted u nas deje…vecer ,jak doufam, po smene,budu mit cas docist zmeskane komentare v novem denicku.....

Delam od ctvrtka do tohoto ctvrtka osum dni v kuse,,..takze me prosim omluvte,ze proste nemam cas. ..ja taky jen kratce,…tak vcera byl sice ne tak az narvany den, zakazniku bylo min, bodejt by ne,kdyz bylo pondeli,ale stejne bylo neustale co delat. Prodej byl ,teda aspon v mem pripade, jen o neco mensi. Domu jsem prijela asi v 10.20, a dneska jsem musela brzo vstat,jelikoz v praci mam byl na 8.30, tj. pro me vyjet v osum nejpozdeji. Jeste si totiz musim po sobe par krabic s botama po vcerejsku uklidit, tak at se nemusim honit.

V patek budu mit volno, to vyuziju na maly uklid v domacnosti a hlavne odpocinek, varit snad nebudu muset,vykaslu se na to, prece si nezkazim volny den zas jen uklizenim a varenim…to bych si ani neodpocinula. A cely vikend jsme pryc, jedeme za kamaradem Keithem a rodinou do Yorku, v Amish country..uz jsme u nich byli jednou,kdyz jsem v YOrku mela otisky prstu pro zelenou kartu v cervnu. Takze u nich budem cely vikend, John se tesi hlavne na to,ze pojedem na lod na reku Sasquehannu a ze si treba i zarybari. Mozna budu muset akorat neco upict v patek, at neprijedem s prazdnou , ..taky je moznost neco hotoveho koupit,at se nemusim s necim patlat…uvidime..ja bych sice rada napekla..ale kdyz ma clovek volno po osmi dnech,tak se mu nechce stravit zas cely den u plotny a s hadrou v ruce,to mi verte.

Zitra mam prenatalni prohlidku,necekam zadne velke procedury ,jen se poptam na tip na pediatra pro miminko. Nastesti jsem objednana dopoledne,takze mi to hezky vychazi na to,ze hned po doktorovi pojedu do prace, smenu mam zitra az na 3 odpoledne,.ale az do 11.30 v noci, je totiz specialni akce.

PS: Manza byl pozvany vcera bossem na obed…a myslela jsem,ze ho prerazim..on vedel,ze jsem mu vcera extra nadelala dle jeho prani domaci majdu a spagetti na par dni(nemuzu ted varit denne,proste je to technicky nemozne, tak aspon navarim vic jidla na par dni)a co si nedal k obedu…zase spagetti!!!!Prej ze mu desne chutnaji..no, dava to logiku?

Dneska prijedu dom cca o pul sedme, a tak verim,ze vecer,pred spanim, si udelam cas a doctu ty prispevky..nemuzu se hned po praci vrhnout k pocitaci..taky se musim venovat manzovi,napapat se a rada bych koukla na nejaky film.

papa,Sisa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama