Maminkou s emimi už pár let - Slepičí anóbrž objevný od Duan

Rodičovství

Jelikož jsem otěhotněla, hledala jsem na internetu různá témata týkající se tohoto požehnaného stavu. Nejčastěji jsem hledala podle příslušného týdne těhotenství a tak se mi stávalo, že mezi obecnými, odbornými informacemi na mne vždy juknul Johančin deníček na emiminu.

Aniž jsem to plánovala, začítala jsem se do Johančina deníčku víc a víc a po 6ti letech s ní prožívala těhotenství týden po týdnu znova. Johančin chlapeček už je šestiletý, asi už půjde do první třídy a přitom mně připadá, že se narodil před pár měsíci. Johanka o mně nemá ani páru, zatímco já s ní prožila týden po týdnu všechny strasti a slasti jejího těhotenství.
Byla jsem docela odpůrcem takovéto „slepičárny“, dokud jsem jako rizikově těhotná nenarazila právě na tento velmi poutavý a hezky psaný deníček.
A pak jsem začala e-mimino prozkoumávat podrobněji. Stále jsem otálela zapojit se do jakékoliv pro mne příhodné diskuze, protože jsem se prostě bála. Bála jsem se o své těhotenství, jelikož dvě předešlá nedopadla dobře, a tak jsem jen tak někde nechtěla oficiálně svěřovat své pocity cizím maminkám a pak jsem se podvědomě bála i toho, že si potvrdím, že jsem vlastně taky slepice.
Nicméně jsem se začetla do diskuze „Jarňátka 2009“ a stalo se mi to, co s Johankou. S tím rozdílem, že ty holky řešily svá těhotenství ve stejném časovém období jako já. Najednou to nebyla vzdálená Johanka přicházející z doby té velké, tisícileté vody. Zvlášť některé z nich mi opravdu přirostly k srdci a já se na sklonku svého těhotenského období odhodlala k nim přidat. Vzaly mě mezi sebe a já zjišťovala, jak jsem víc a víc závislá na tom zatraceném e-miminu.
Najednou jsem si tak nějak vesele slepičila a vůbec mi to nevadilo, ba naopak.
Paralelně s Jarňátky jsem nakukovala do tohoto deníčku. Ani nevím proč, jednou jsem se začetla a pak jsem zjistila, že by mě zajímalo i nadále, co dělají (tehdy převážně) Jiřina, Danča a Lucka.
A tak se mi stalo, že jsem kupříkladu virtuálně absolvovala s Jířou služební cestu do Itálie. Jiřinka poctivě referovala o dění na Apeninském poloostrově a já byla zvědavá, co bude dál.
Tak jsem si tak vesele, inkognito četla v tomto deníčku, zatímco Lucka se potila u zkoušek a Danča čelila náporu všech těch nemocí u kluků a byla bych u tohoto „neoficiálního“ nakukování zůstala i nadále , kdyby Dana jednoho dne nevyzvala případné nahlížitelky, aby se odhalily. Protože jsem tento deníček četla opravdu poctivě, připadalo by mi nepoctivé se ke své špionáži nepřiznat.
Tedy jsem se odtajnila, dovolila si i já přispět svou troškou do tohoto dávno zaběhlého, prima deníčku a chci tímto poděkovat mimo jiné i holkám odsud, že mne přesvědčily, že na těchto fórech se zdaleka nevyskytují jen nějaké slepice.

Duant Nefret alias Lucka 2

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 04.05.09 17:45

První…(-: (-: a už mám i přečteno, moc hezky napsaný, mám stejné pocity, jako novopřispěvatelka.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 04.05.09 18:16

ahojky:-)
zdravi jedna ne-slepice s naladou jako je pocasi venku:-) takze nic moc:-))
Luci, diky za denicek, moc pekne se te cte:-)
neco jsem chtela a zas nevim co, jsem DESNA!!!:-)
jdu nachystat lumpum veceri, uz jsou ve vane a pomazou brzy spat, at muzu taky, jsem nejaka unavena, strasne spatne se mi spalo…vzbudila jsem se uprostred noci a porad cekala, ze uz uz zazvoni budik- pak jsem koukla na hodiny- a bylo 0.46-fakt parada:-(( a cucela jsem do stropu do pul treti.....
zatim pa, Zuzka a lumpici

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 04.05.09 18:44

Luci,
deníček krásný, ale až mě z toho mrazí, kdo o mně co ví. Ale můžu si za to sama, žeuž si nedovedu představit žádné zážitky bez toho, aniž bych o nich poreferovala :o)) Takže se ke slepicím hlásím - všechno na sebe vyslepičím :o)))
Ale vše v dobrém, jsem ráda, že ses do deníčku přidala a popisuješ nám zase - pro většinu z nás neznámé či vzdálené - zážitky s miminkem a puberťákama. Super :o))  

Já pro dnešek v práci končím, 12 hodin stačilo :o)) tak pokračování zítra.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 04.05.09 19:00

Ahoj,

Milá Lucko, díky za super deníček :)) Je čtivý a je to pohled zase z jiného úhlu pro většinu z nás už jemiminko minulostí a puberta ještě budoucností (doufám).

Jiřko, teda ty jsi nezmar - ještě v práci, vždyť padneš! Když jsem četla o vašich koťatech, přemýšlela jsem nad možností pořídit našemu Tomovi taky číču. Hned jsem to ale zavrhla - vzhledem k bytu a jeho zařízení se obávám, jak by to asi dopadlo…

Zuzko, to co popisuješ znám, já to mám většinou ze stresu - za chvilku je tu zase zkouškové (fuj) .

Lucko a Mado, jsem ráda, že jste se do deníčku zapojily a že jsme vás svými výlevy neodradily.

LuckaH

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 04.05.09 19:58

Luci, o zkouskovem prede mnou nemluv- dekuji:-))
nemam tema diplomky- melo byt do konce rijna, nemam vedouciho diplomky-termin stejny, nemam osnovu k diplomce- mela byt odevzdana do 31.3.....no, a pak se divim, ze nespim, ze?:-))
a do toho prcek nekde dneska venku ztratil sveho milovaneho plysoveho tygra- hledali jsme, uz nenasli…uz rve 15 minut v postylce, ze chce tygraaaaaa a ze je venku zimaaaaa a tygr bude nemocnyyyyyy , uaaaaaa.....boze, za co???:-)vim, zy co:-) chtela jsem, aby mel nejakou oblibenou hracku, muchlaci, pripadalo mi to desne roztomile- az me priste neco takoveho napadne, nafackujte mi, dekuji:-)
 Z.

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 04.05.09 20:02

To mi pripomnělo, když mi Maruška kdysi řekla, že se vůbec nevyspala, protože celou noc řval venku lev. Zvláštní úkaz pro území Prahy. Znělo to, jako by se zbláznila. Ovšem byla to pravda. Přes dvě zahrady od nás mají rezidenci lidé od cirkusu a mívali tam nějaká zvířata přes zimu.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 04.05.09 20:07

no jeste to by mi chybelo ke stesti:-)) ted slysel ze zprav reportaz o malych tygrech- maminkooo, tam je muj tygrrrr, at mi ho vraaaaatiiiiii, uaaaaaa  

utecu- a klidne i do cirkusu:-))
Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 04.05.09 21:19

Zuzko,
promiň nechtěla jsem prudit, jen už mě to zas začíná strašit…
Tom má zase milovaného medvěda, zatím se neztratil, chápu nastalý problém a soucítím s tebou.

LuckaH

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 04.05.09 22:04

Tímto zdravím i holky z Psychiky a ty moje dúry z Ledňátek 2009. ;)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 04.05.09 22:05

Luci, ja to nemyslela jako, ze prudis:-) jen, ze jsme obe na stejne lodi:-)
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.05.09 22:19

Ahoj holky,
Lucko2 moc díky za deníček. Při čtení jsem měla celou dobu úsměv na tváří. Moc pěkné. Taková zpráva z druhé strany. Tak jsem ráda, že aspoň někdo  si nás četl a neodfukoval si „slepice“! Super.  

Lucko myslím, že nemusíš mít strach z toho, že si Tomík hraje v šesti letech s dřevěnými vláčky. Musím říct, že máme známé, ti mají kluka, kterému je teď 15. Když mu bylo asi 11, tak nám donesli jeho silnicový koberec, protože on už je vellký a oni rodiče rozhodli, že si s tím už nebude hrát. Měl by se zajímat o dospělé věci. Na vánoce začal dostávat samé předměty, které se hodí. Žádná hračka. Musím podotknout, že z něj roste moc šikovný, chytrý a hezký kluk,kterého mám ráda. Náš Tom si hraje na zemi s playmobilovými panáčky, staví z kostek hrady a na písku na dvoře si hraje s indiány. Mně je to naprosto jedno. Naopak jsem ráda. Myslím, že to, že si hraje, nemá s intelektem nic společného. Mám zářný příklad ve svém bratrovi, který, když mu bylo 18 a jeho kamarádům kolem 18, tak si nu nás hrávali tak, že si z programu na Velkou cenu vystřihovali motorky, leželi na zemi a házeli kostkama, komu motorka „dojede“ nejdříve do cíle. Večer se sbalili, vzali cigarety a šli do hospody. Jeden z nich je veterinář, bratr inženýr, vedoucí pošty, další má firmu…tak bych mohla pokračovat. Tím jsem chtěla říct, že z nich vyrostli normální dospělí muži! Dětství je nejkrásnější období života, tak ať si ho užije co nejdýl!  

Sakryš já jsem toho chtěla tolik a teď mám okno! Nevím.  

Zítra budu dýl v práci. Vedoucí měla kulaté narozeníny, tak nás všechny pozvala do restaurace. Už jsem ráda, že to oslavíme, protože kolem dárků pro ni bylo tolik shánění. Nakonec všechno mám, zabalené, nakoupené, tak snad se jí to bude líbit. Sama si přála tři díly knihy korespondence Voskovec Werich a orchidej v květináči, ale ne tu klasickou phalanelopsis, ale takovou jinou. Tak má jiné dvě. Vybírali jsme na ni peníze. Samozřejmě pro všechny to skončilo odevzdáním patřičného obnosu. Doufám, že se jí to bude všechno líbit. I na balení jsem si dala záležet.  

Tak zatím ahoj. Ještě mrknu znovu na příspěvky, určitě jsem ještě něco chtěla!
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.05.09 22:22

Já fakt nevím.
Zuzko neboj hlavu vzhůru! Bude líp!
U nás dnes odpoledne konečně zapršelo. Nic extra teda to nebylo. Napršelo půl bečky. Ale aspoň to! Ale příšerně se ochladilo.
Jiři, uvidím koťátka, jak budu u Vás? Manžel hned, né abys nějaký dotáhla domů!!!  

Dobrou
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.05.09 22:34

Luci2 Ty stíháš i jiné deníčky? To jsi borec. Já jednak nemám na jiný čas a jednak i náš deníček čtu tak, že mám před sebou seznámek, abych byla v obraze, kdo má jaké děti! Ani jsem si nevšimla, že jsou Ledňátka 2009. Zrovna onehdá jsem si říkala, že tu nepřibývají žádné nové deníčky - jako s novýma mimčama. Tak jo, jen se špatně dívám.

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 04.05.09 22:37

Dani, jo, jo…Jarnatka, Lednatka, vas…a obcas psychiku, tam jsou moc fajn holky. Tam moc neprispivam, jen obcas poctu, co a jak, jak se komu dari…to vis, ja jsem doma. Cele tehotenstvi a ted s Jasminkou. Ona je moc hodna, takze mam cas i na internet ;)

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 05.05.09 07:52

Ahojky,
tak jsem včera celou cestu domů přemýšlela nad Lucčiným2 deníčkem. Tak jsem si říkala, že jsme skoro jako literární postavy :o))) ne fakt, připadám si děsně důležitá, že někoho zajímá co píšu o svém životě :o)) Lucko 2 dík :o))))
Co se týče mě a jiných deníčků, přiznám že čtu většinou, ale pouze jako nový článek přečtu hlavní deníček a víc se k němu nevracím, komentáře ani náhodou, natož abych četla po 14 dnech od vyjití deníčku dvoustý padesátý. A hlavně SI NIC NEPAMATUJU, stejně jako Danča pořád koukám do seznámku, kdo má jaké děti.  

Danuš, výlet do Prahy se blíží, musíme to domyslet. Ptáš se, jestli uvidíš koťátka, no URČITĚ a moje děti taky :o)) Záleží jak to pojmeme tu sobotu. V ten pátek, jak už jsem psala, tě můžu vyzvednout, pak se courneme Prahou - mohla by i Lucka? - a pak můžeme nebo nemusíme zajít na manželovo hraní. V každém případě budu muset dát děti k babičce (sakra, ještě jsem se nezeptala jestli může), protože bych pro tebe nemohla dojet, manžel pojede z domova už asi v 5 na to hraní.  

Ptám se znovu prosím všech: hodlá se srazu zúčastnit ještě někdo mimopražský než Danča? A pražský? Kdybychom byly jen my tři - já, Danča a Lucka, můžeme program plně přizpůsobit Danče a pak to probereme po mailu neveřejně, ať nemusíme zastírat detaily :o)) Lucko, bude se ti hodit ve středu 13.5. oběd, ať doladíme detaily?  

Lucko2, křičící lvi v noci, to je fakt dobrý. Mě pravidelně budí sousedovic pes blafající nám pod okny - myslela jsem, že štěká na kočku, ale když už kočka není, štěká furt - nebo chrápající tatínek :o)
Papa Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 05.05.09 10:31

Ahoj holky,
všechny vás zdravím a nejvíc Jiřinu - literární postavu! To jsi mě pobavila, ale myslím, že jsi to docela vystihla. Já se přiznám, že jsem s Tebou taky absolvovala služební cestu do Itálie a spoustu jiných věcí. Hlavně jsem litovala, že jsi nemohla jít na tu Haniččinu besídku. Ale jinak jsem i trochu záviděla (v dobrém), já moc ráda vzpomínám na zahraniční pracovní cesty, bylo to vždycky hrozně fajn. Jsem totiž už sedmý rok doma s dětmi (no, vlastně jeden rok jsem pracovala na poloviční úvazek) a pracovní časy mi připadají tak nostalgické…
Jinak tento deníček (i když tehdy se jmenoval jinak) jsem četla už když jsem byla těhotná s Ládíkem, v roce 2002 a na Johanku občas také vzpomínám. Nejvíc ale vzpomínám na Esterku, to jsem si vždycky početla a pobavila se, bylo to takové příjemné vytržení z honičky kolem dětí.
Anjelica

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.05.09 10:49

jeee, Anjelico, tys mi pripomnela Esterku…jak se asi ma, holka?:-) jak ja ty jeji story milovala…
a vubec, Ivco, kocko, jak je? snad lip.....
jo, jeste jsem chtela ke srazu- zatim nemuzu rict- 16.5. mam kurz matiky, prosila jsem mílou docentku o presunuti terminu, jeste se nevymackla:-(( takze cekam…
zatim pa, Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 05.05.09 15:38

Ahojky,

jsem dnes v děsném poklusu :( Teď jsem vše dočetla a jen bleskově reaguju.

Dano, díky za uklidnění, zatím dětské hry fakt neřeším, on tak rychle roste (tedy mentálně, fyzicky moc ne :) ), že alespoň v něčem je ještě mámino mimíííí :(

Jiřko, s obědem 13.5. počítám a mohla bych s vámi pokud by jste měly zájem i v pátek se cournout po Praze.

Zuzko, se školou držím palce … a doufám, že se podaří posunout tu školuz a dorazíš :)

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 05.05.09 16:32

Ahoj vespolek,  

tak uzávěrka jde hladce, jdu domů v normální dobu. A večer cvičit, ta pneumatika kolem břicha je nechutná, pořád mi leze ven :o)) Ale to bych nesměla tolik žrát, že :o(  

Jak jsem se vztekala, že ráno trčím 10 minut na křižovatce, tak to je pryč. Na Zbraslavi změnili přednost, tam kde se z vedlejší odbočovalo doleva, teď vede hlavní, takže super. V opačném směru se ovšem musí přes náměstí a pro změnu tam z hlavní doleva, tak uvidím, jak to bude s dopravou odpoledne (obecně odpoledne to vždycky bylo domů rychlejší než do práce).  

Jinak co se týče hraček, naše děti jsou taky miminka - a jsem za to ráda. Dřevěné kostky, vláčky, duplo, to vše na denním pořádku. Však až začnou chodit do školy, nebude na hraní tolik času, tak ať si hrajou, dokud můžou.
Už nevím, co jsem chtěla, tak papa a zase zítra.
 Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.05.09 16:56

 jdu se vykecat ze soku- byli jsme u psycholozky- s tim, ze Filip odmita komunikovat s lidma a je vztekly a tak…myslela jsem si, kdo vi, co mu neni…no, je…orientacne ma IQ 150+ - muze mi nekdo rict, co s tim mam jako delat???? ja mam rada svych 120a neco a to jsem si myslela, jak nejsem chytra :-)))
holky, ja se toho normalne bojim…vzdycky jsem si myslela, ze takhle chytre deti jsou proste necim „divne“- zajimaji se o historii-rytire, dinosaury, ja nevim o co…ale on ne…zajima ho vsechno a nic…jen porad kresli auta, lokomotivy, jeraby, roboty…tak ho pry mame zasvetit do taju rysu :-):-)
 Z.

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 05.05.09 17:07

Ahoj holky, dneska jsem nějaká zdrblá, tak budu sebestředně. Včera kluci lítali večer po bytě, honili se za hopíkem atd. ale ráno Vojtík posnídal piškoty a čaj a letěl na záchod to vyblinkat. Před polednem jsme jeli na k řece na ukázku toho záchranného systému, bylo to zajímavý. Hasiči slaňovali z mostu, zachraňovali tonoucího, jednotka rychlého nasazení zlikvidovala násilníka v hausbotu, policajti ukazovali výcvik psa, potapěči vytvořili lanovku přes celou řeku a zachraňovali rybáře vypadlého z loďky… malý koukal, ale byl nějaký nesvůj. Kousek od řeky je ordinace našeho dětskýho, ještě jsme u něj letos nebyli a v loni taky někdy snad v létě na očkování, on je to mladý doktor, takový kliďas, nestresuje matky, když jsem trojčila kvůli Vojtovým uzlinám, tak říkal, že nemocný dítě se pozná ode dveří…apod. Myslela jsem, že tentokrát to ohodnotí na střevbní chřipku a on, že se mu Vojta nezdá, že je bledý a takový a makový a i to, že má chuť k jídlu, se mu zdálo špatný, mluvil o špitálu, pak, že máme přijít va čtvrtek, a´t nic nezanedbáme, no fakt mě vystrašil, a když jsem mu to říkala, tak mi to ani nevyvrátil. Vojtíšek šel doma spát, pak si hrál na PC a teď se pořád dožaduje přidání „planého“ rizota. Tak doufám, že náš dr. se tentokrát sekl a budu mít nejpozději zítra zase doma tornádo.Bohatě mě stačí ten můj bolavý krk s uzlinou a už si vystačím s negativníma diagnozama na sobě.
Ježiš, to je zas román a to jsem ještě cestou od doktora potkala hokejového trenéra kluků, kterýho mají děti strašně rádi, on je taková přirozená autorita, děsně hravý, blbosti, srandičky, takový pohodář, usměvavý, na tréninky jim vymýšlí všelijaké hry a hraje ještě profi hokej někde na severní Moravě a teď se dostali do vyšší ligy a vypadalo to, že nebude to trénování stíhat. A to by byla škoda, protože je to takový trenér, co nejde po výkonu, ale před zápasem říká, kluci, hrajeme abychom si dobře zahráli. Tak tento pěkný, mladý asi 24 let, kluk si našel rozvedenou paní v mém věku, se stejně starýma dětma, jak mám já a teď čekají malého „hokejistu“. Tak dnes mi říkal, že se vykašlal na kariéru a bude jenom trénovat, protože ho to děsně baví a aby byl s manželkou a dětma- Prostě spadl rovnýma nohama do rodinného života a má to v hlavě srovnaný všechna čest.  Ono na tom, kdo se stará o mé děti, tak hodně záleží, asi bych nebyla ráda, kdyby chodili někam, kde by to trénoval nějaký rapl.
A´t nevyhraju první místo za nejdelší příspěvek dne, budu končit.
Ahoj Mada

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.05.09 17:14

Madi,  

treba Vojtikovi chybi po zime jen nejake vitaminy nebo tak neco…nase Dr byla celkem vydesena, kdyz videla Fijka na kontrole po nestovicich- je fakt, ze ted uz to je mesic od nich a vypada porad desne- bledy, kruhy pod ocima, oci porad jakoby privrene…ale ji normalne, je jen unavenejsi…a vsechny krevni testy ok, jen nedostatek magnezia-tak dostava magnezko a b6 a snad se to zlepsi…
a teda ta ukazka zachranaru a spol musela byt skvela, to by se mi taky libilo:-)
 Zuzka

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 05.05.09 17:28

Díky Zuzko, taky na něj koukám a nezdá se mi nějak extra strhaný, teď je najedl a nic ho prý nebolí. Vloni to bylo u nás přesně stejně, celý podzim a zimu ani kašel, a jak se rozjařilo, tak máme samé extra nemoci (vloni jsem Vojtíškovi nahmatala za krčním kývačem uzliny, absolvovali jsme krevní testy, ORL, UTZ krku, imunologii, zase krevní testy a výsledek byl - tak mu na ten krk nešahejte!, jde to těžko, ale už jsem si zvykla a děti koupe raději manžel, prý já na nich furt něco vidím). Asi před dvěma měsici jsem při pomoci utírání po sprchování po hokejovém tréninku našla Vojtíkovi zase uzliny v tříslech, tradiční kolečko tentokrát urologie a imunita, krevní test - vše OK. Holt se učíme žít s uzlinama. Já jsem v klidu, nevadí mi děti lozící po stromech či skalách, skákající do vody apod, ale jak „zakašlou“, tak trojčím a protože nejsou vůbec klasicky nemocní, tak nejsem zvyklá (neštovice u nás, každý pár pupínků, teplota nic, starší syn předškolák, Vojta 5 měsíců, že má neštovice zjistil dr. při povinném očkování a podle těch pupínků jsem identifikovala, že to má i starší kluk).
Díky ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 05.05.09 17:35

Ahoj Zuzko,
gratuluju :))))) bude to asi na jednu stranu těžší, ale zase to ber tak, že takový dar nemá každý a musí se rozvíjet. Chápu tvůj šok. Já sama bych byla taky asi dost mimo. Kdyžtak Ti , jetli chceš, můžu poslat SZ link na webovou stránku Tomovi ZŠ, kde mají projekt „Nadané dítě“ a je tam např. typologie těchto dětí a jiné zajímavé věci.
 LuckaH

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 05.05.09 18:01

Mado, tak držím palce, ať je to jen nějaká prkotina. Já jsem to samý. Teď s Jasmínkou je to daleko horší. Já sama jsem totiž neurotik a mám docela problémy se serotoninem, když se dostanu do krize, to se mi pak rozjede panická porucha, anticipační úzkost, agorafobie a thanatofobie, a to je pak šílený, někdy prostě musím na antidepresiva, který mi dovolujou v rámci možností žít „normálně“…

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 05.05.09 18:12

Zuzko neboj, my to máme doma taky, starší syn toho moc nenakomunikuje, doteď jej musím pořád napomínat ve stylu, pozdrav, odpovídej, víceslovně když se tě někdo ptá.. už ve školce tvrdili, že je docela napřed, ve čtyřech letech jej poslali do PPP (i když v kolektivu se choval normálně), v poradně už v těch čtyřech letech zvládal testy školní zralosti ( nakonec jsme mu vyřídili odklad) a teď ve třetí třídě na poslední třídní schůzce mě říkala p.učitelka, že by nebylo špatné mu udělat IQ, že ho má tutově nejvyšší z celé třídy. A le že by mu to bylo nějak ku prospěchu v běžném životě, to vůbec. Už pár let o něm říkám, že zy své znalosti a zážitky neumí „prodat“. Školy bych se nebála, ono jsou osnovy nastaveny, tak, že nudit se nebude a ve všem vynikat taky ne (náš chlapec je např. tak děsně rychlý, že dělá chyby právě z té rychlosti). Někde jsou u třídy pro nadané děti - záleží na vás, já pro to moc nejsem, to takhe rozlišovat. Mada

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 05.05.09 18:20

Díky Duant, já čím jsem starší, tím každé zakašlaní prožívám hůř. Obdivuje tě, že máš miminko, já mít ještě malinký dítko, tak se asi „zblázním“, člověk se furt dozvídá o všelijakých nemocech a čím toho víc vím, tím víc „konspiruju“, různě si to dávám dohromady a všecko vidím černě. Zatím to zvládám bez antidepresiv, ale už jsem o nich jednu dobu i přemýšlela, jak jsem psala výše, raději děti už moc neprohlížím, protože mě to nervuje - ještě že už jsou větší a samostatní.
 Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 06.05.09 07:53

Ahoj vespolek,  

Zuzi, k tomu IQ člověk neví jestli gratulovat nebo ne, viď :o) Asi by to fakt chtělo v něm podporovat, aby se o věci zajímal do detailu, počítal a tak. Jinak si taky myslím, že v běžném životě mu to nijak nepomůže, např. se psaním může mít stejně potíže. Hlavně ale že víte co to je a budete ho správným směrem podporovat, takže ano, gratulace :o))  

Mado, malému určitě nic nebude. S uzlinama zkušenosti nemám, ale s kašlem ano. Jíra zase kašlal v noci. Má plný nos, pořád to nemá 100% doléčené, takže v noci mu to stéká do krku a kašle. Paradoxně pomáhá Claritine, dáme lžičku a hned klidně spí, přestože doktorka říkala, že se takto neužívá. Ale když ho dostane před spaním, nepomůže vůbec, až když začne kašlat. Každý mi taky říká, ať s ním jdeme na nějaké testy, ale když slyším chrchlat tatínka, kterému nikdy nic nezjistili a kašle permanentně, tak si tak nějak říkám, že mu taky nic nenajdou. No uvidím, pokud se to nezlepší či se to znova vrátí, necháme udělat krevní testy. Hanička momentálně ok, jen se pořád hašteří s kámoškou, nevím jestli už jsem to psala, je to dcera mý kamarádky a najednou začala být na Haničku zlá, dřív si hráli spolu s jedním chlapečkem a teď Haničku oni dva odstrkují. Kámoška říká, že s holkou mluvila, prý to dělá ten kluk, ale včera kluk ve školce nebyl a nic moc se nezlepšilo. Jsou to trable.  

Jak jsem včera hlásila, že ranní doprava je zase jako dřív (za 20 min do práce) hm tak odpoledne to jelo krokem celých asi 5 km, takže jsem jela domů 35 minut. Takže všechno obráceně. Jsem zvědavá, jak to bude dnes, když pojedu kolem čtvrté, potřebuju do půl páté vyzvednout děti z angličtiny. Jen doufám, že to tam jednoho krásného dne všechno dostavěj a zase se bude jezdit normálně oběma směry.  

Včera mě dojal Lukáš, psal, mi, jestli může „přijed“. Psala jsem mu, že na to, že je ve druháku na střední škole, by mohl vědět, že přijet se píše s T na konci. A oni mi odpověděl - přece přijedu, ne přijetu, tak přijed !!! Ježiš kdyby byl ve třetí třídě tak neřeknu, ale že v sedmnácti nemá ponětí o existenci infinitivu??? Chápete to??? Mě to vždycky tak rozčílí, když mi píše mail, napíše 2 řádky a má v tom tři hrubky. Jedině se utěšuju tím, že nemá naše geny :o))  

Tak ahoj
Jiřina

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 06.05.09 09:26

Ahoj holky, zdravím po ránu, už mám dneska „silný“ zážitek za sebou, ještě se s tím srovnávám, kolem půl osmé volal manžel a prý „Přije´t pro mě, jsem v průžšvihu“. Tak jsem nechala Vojtu samotnýho doma a jela zavést manžela do práce, protože včera byli na pracovní večeři a dneska ráno ho chytili policajti a měl zbytkový alkohol, nějakých 0,2, ale je bez papírů, všechno, co vydělal, teď tou velkou akcí, kdy byli v práci od rána do večera, tak padne na pokutu a seberou mu papíry - což nevím, jak bude fungovat, auto má služební, jezdit potřebuje, tím pádem je ohrožena i dovolená a další věci, co ještě ani nedokážu domyslet. A ještě se divil, že jsem na něj naštvaná, on si myslí, že z toho vyvázne lehce, vždyť nikdy žádný problém neměl, alkohol pije minimálně, tak to musí na správním řízení pochopit, že to bylo zbytkové a vyjímečně. Nechápe, že ho podle zákona šupnou do jednoho rance s hospodskýma strejcema a bude ještě dlouho jezdit maximálně na kole. Uf, to jsem se rozohnila a ještě na mě pořád mluví Vojtík, tak je kumšt udržet myšlenky jedním směrem.
Teď čekám, co se ještě objeví do třetice za pohromu a pak už to bude snad dobrý.
Hezký den Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.09 19:41

Ahoj holky,
omlouvám se za včerejší nepřítomnost. Měli jsme v práci tu oslavu, tak jsem přišla pozdě a už jsem neměla sílu reagovat!
Mado, předně. Vojtík (nepletu se, te´d nevím?) bude určitě OK.  Na jedné straně buď ráda, že je pan doktor takovej důslednej. Věřím, že na to pořád myslíš, malého pořád prohlížíš. Znám to, dělám to taky tak. Tom má maličkou uzlinku na krku už moc let. Vidělo to několik doktorů a nemám to řešit, tak se snažím. Držím palce. Jaký je tedy scénář? Máte přijít na krev?
A ta story s manželem - to je tedy k uzoufání. To je skutečně nepříjemná situace. Ale nic s tím nenaděláš. Na vztek máš právo.  

Jinak teď budu sebestředná trošku já. Kauza s nezvěstnou pražskou kamarádkou má pokračování. Dnes ráno mi od ní přišel e-mail.  Má moc práce, urazila jsem ji svým e-mailem ve kterém jsem se z legrace a ze zoufalství dotazovala, zda na ni nemá vliv nějaká sekta, že nepíše a tudíž neměla náladu se mnou mluvit, když jsem ji volala na mobil.  Po ránu na mě trošku perda. Tak aspoň jsem to v sobě už definitivně vyřešila. Odepsala jsem, že se tedy omlouvám, že jsem jen nedokázala pochopit, že ji ani nezajímá proč ji volám, jestli něco nepotřebuju nebo se něco nestalo a tím končím. Víc už ani nehnu prstem. Musím se naučit žít s tím, že lidi se mění, že na mě není každý zvědavý a že si nemůžu myslet, že to je kamarádství nadosmrti.  

Zuzko, musíte s manželem rychle najít plán, jak takový talent využít? Šachy? Šerm…jak Tě tak znám, určitě zakoupíš nějakou knihu o chytrých dětech a hned budeš vědět co a jak. Nebo na netu kontaktovat Menzu nebo tak něco, ne? Já myslím, že můžete být hrdí, že je to takovej šikovnej kluk!  

Ještě jak jste psali o tom řevu lvů, když měli v naší ZOO lvi, (kousek od domu - je ta ZOO), tak když jsem šla ráno do práce, tak řvali jak pominutí. Připadala jsem si jako v Africe, zvlášť v létě, když vycházelo sluníčko. Bylo to velice zajímavé.  

Jinak Jiři, můžu si tedy v pondělí koupit lístky na autobus do Prahy? Můžu tedy přijet? Na cestu zpět bych si koupila jízdenku tak na 17.00h nebo mám na dřív? Já myslím, že je to tak akorát. Musím říct, že se moc těším na jakýkoliv program, který si pro mě nachystáte! A jak se poznáme? Já se přiznám, že mám naprosto debilní pamět na obličeje, takže i když vím z fotek jak vypadáš,určitě tam budu stát jako váza, dokud do mě nenarazíš! Poslala bych e-mailem aktuální oblečení na cestu :o)  

Tak holky hezký večer. Ještě mrknu.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.09 19:50

Ještě já, aby nebylo všem špatným zprávám konec. Do Budějovic nejedeme. Kamarádka má nemocného chlapečka. Nabízela se, že ho dá k babičce, ale to ne, přece chudák nebude níkde pryč. Nedá se nic dělat. Návštěva se odkládá. Tak pojedeme do zahradnictví a uděláme si výlet sami.
 d.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.09 20:03

Ještě já, vkládám jednu svou aktuální fotku z KV - je příšerná, ale já prostě nejsem fotogenická. Co bych taky chtěla, že! Hezká už jsem byla před dvaceti lety.  A mám na sobě jednu tu novou sukni o které jsem psala.

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 06.05.09 23:40

Mám pocit, že tu někdo neustále skuhral, že je tlustá :)))

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.05.09 08:11

Ahoj vespolek,  

včera jsem četla nepříjemnou zprávu od Mady, ale vždycky když jsem chtěla reagovat, někdo mě vyrušil a musela jsem to zavřít. Je to moc nepříjemný, ze stejné věci mám taky hrůzu, ani ne tak u sebe, jako u manžela. Jednou ho chytli u nás na vsi asi ve 2 v noci, byl hrát, jel s kolegou a u něj před barákem přesedal do svého auta, kterým měl jet asi 300 m (nechtěl táhnout 14ti kilové kombo pěšky). Dali mu dejchnout, samozřejmě nadýchal, odvezli ho do Prahy na krev a tam mu řekli, že když zítra přinese 15 tisíc, ten protokol roztrhají. Podotýkám, že to je asi 8 let, tedy ještě před tím „zpřísnění“ pravidel. Od té doby si dává pozor, ale přece jen není pokaždý 100% čistý, zvlášť teď na tý stavbě, přes den má nějaký to pivo, řídí sice 200 metrů, ale stejně … I když má dobrý spalování, taky se mu povedlo, že měl tři piva a dvě hodiny poté nenafoukal nic. To já mám kolikrát strach, když si dám večer dvě skleničky vína, abych ráno neměla zbytkový. Je to těžký, když je člověk na tom auto závislý a navíc fakt jinak nepije. Chabá útěcha, co.  

Danuš, vypadáš moc dobře, sukně je krásná, myslím, že tě poznám, to spíš já tobě pošlu sms nebo mail, jaké mám aktuálně barvy :o))) Lístek si kup určitě, my to s Luckou probereme, kdo tě vyzvedne přímo na busu. Musím s mámou domluvit to hlídání dětí, kdyby to nevyšlo, holt pro tebe do Prahy přijedu i s dětma a pojedeme rovnou k nám. Sobota 17,00 je tak akorát. Už se moc těším.  

Ráno jsem jela do práce 17 minut, super. Ovšem včera odpoledne domů 45 minut :o(( Vypadá to, že domů to bude hrůza každý den. Ach jo. Takhle nemám šanci vyzvednout děti, leda bych denně chodila o půl hodiny dřív.
Musím jít něco dělat, papa Jiřina

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 07.05.09 10:12

Ahoj holky,
Dani, super kočka, sekne ti to! Díky za obavy o našeho Vojtíka a jsem taky ráda, že se našel někdo, kdo má nemizící uzlinu na krku, protože častokrát jsem slyšela, že to bývá, ale nikoho konkrétního neznám, tak pozdravuju Toma.
Jinak s tím manželovým řidičákem, je to tak, že měli večer obchodní večeři a měl v průběhu 4 piva a nic jiného, tvrdý on nepije a když má pivo, tak do toho nemá víno. Ráno ho stopli a říkal, že  byl docela v klidu, měl k těm pivům večeři, pak snídal. No ale nadýchal 0,3 a za pět minut zase, takže vyhlídky úžasné,minimálně 1/2 roku řidičák a pokuta kolem 20.000,– nějaký body dolů, tím pádem zdražení pov.ručení. Ale hlavně, on potřebuje jezdit, jezdí školit, mají 24 hodinové servisy, klukům jsme letos slíbili moře a asi z toho nic nebude - auto je firemní, já ho řídit nemůžu, druhým starým autem bychom dojeli tak možná na hranice, no uvidíme, jak se to vyvine. Všechny možné známosti, co mám jsem obvolala, abych zjistila, co nás čeká a nemine. To je výhoda malého města, že se každý zná s každým.  

Vojtík DOBRÝ, on tak zdrble vypadal jen v tu chvíli, kdy jsme u doktora byli, pak se z toho vyspal, ale dnes pro zněmu, že mu něco vrže na průduškách, tak prášky a má být dál doma, už je otrávený, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál po víkendu, na pohádkový les zítra nepůjdeme, ještě že tady v okolí jsou asi tři pohádkové lesy postupně, tak určitě jeden stihneme.
Mě v krku bolí furt, doktor mi odjel na dovču, tak buď se to zlepší, nebo tam za týden dorazím a věřím, že pohrom na nás už bylo dost a zase bude chvíli klid!
Jo, mám tam dost překlepů, protože píšu z pevného PC, protože se včera ještě zkolaboval notebook.
Hezký den Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.05.09 12:53

Mado to teda nechápu, že po 4 pivech ráno nadýchal !!! To ten můj by měl zbytkový neustále, a nemá. A mám strach o sebe, kdyby mě někdy ráno dali dýchnout, když si dám večer třeba dvě piva, ale to by už přece do rána mělo být dávno odbourané! A krev mu brali?
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.05.09 12:57

Dančo, teď se nenaštvi, žes psala ty, že ti kluci říkali, že jsi jak ošklivka Katka? Tak bych řekla, že jsi jí opravdu podobná. Neber to jako urážku, mně se ta holka totiž moc líbí, vůbec není ošklivka, naopak. Spíš občas teču, když v televizi někdo někoho oslovuje „krasavice“ (např. v Ordinaci to říkali Gondíkový), tak pro mě  je mnohem krásnější a zajímavější ta Katka než Gondice. Nějak ty kritéria pro krásu mám trošku jiný.
Vypadáš fakt dobře.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.05.09 13:02

Ahoj vespolek,
ještě jednou já :o)
Ještě jsem se chtěla zeptat, hrajou vaše děti (teď myslím ty 5-7 leté) karty? Jaké?
My hrajeme prší, to umějí oba. Jíra teď dostal karetní hru 6bere, docela dobrá na počítání, tu hráváme jen spolu bez Haničky (neumí pořádně čísla). Ale objevil v počítači solitér a teď zjistil, že na to máme doma karty (žolíkovky) a když vybere jen růžové nebo jen modré, dá se to hrát úplně stejně! Kupodivu dává přednost ručním před počítačovými, ale každopádně je má vyložené skoro pořád. Zase vidím sama sebe, protože to taky hraju ráda, jen si nejsem jistá, jestli jsem to uměla už v 7 letech? Pasiáns hrávala mamka, tak mě to naučila, sice trošku jinak s oběma balíčky karet, ale na tom nesejde. Prostě je Jíra celý já :o))  

Teď jsem byla dokoupit barvičky na sklo, ještě mám vytisknutou velkou jiřinu (kytku) a leknín, tak domaluju a budu mít všechna okna okytkovaný :o)
 Jiřina

 
 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 07.05.09 13:48

Jiři, taky mi to není jasné, asi má pomalé spalování - i když měří ¨183 cm, a co se oženil, tak už tak „hubený“ taky není, fakt, jak přišel předvčerem v noci domů, byl úplně OK. Na krvi nebyl, já doufám v soudnost té komise, co bude rozhodovat a jsem napjatá, jak to budeme do budoucna řešit.
Karty, hrajeme kvarteto, kluci s tatínkem mariáš - ten já neumím, žolíka, "autobus!, tj. vykládaný žolík - malý Vojta se chytá docela dobře, kolikrát i já mám problém si to všechno spočítat, ale karbaničíme spíš na dovolených, nějak pravidelně a často ne.
Po obědě jsem malocha zahnala spát, pustila mu prastarou audiokazetu s medvíkem Pú, no dělal u toho v posteli stojky, salta, pak hlasitě vyzpěvoval písničky z Lotranda a Zubejdy, neusnul a divočí dál. No to jako nepřipadá v úvahu ho nechat ještě týden doma (zvlášť, když kašlal v noci asi 5 minut a pak nic), za ten týden se zblázním buď já a nebo oba dva. Teď roztahal Lego a staví v pokojíku letadla, vkládala jsem naděje do toho, až příjde starší syn ze školy, že se spolu zabaví, ale ten přiběhl, hodil batoh v předsíni, vzal florbalovou hokejku a už je zas pryč, má nakázáno se o půl třetí vrátit. Manžel má dneska angličtinu, to příjde (pěšky), tak v osm.Musím vymyslet program na odpoledne.
Mějte se Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.05.09 13:55

Ahoj,
Dano, moc Ti to na fotce sluší, vůbec neřeš faldy, které nejsou. A sukně je fakt super. Moc se těším až přijedeš :)  

Mado, ta záležitost s maželovým řidičákem je fakt pr zlost (hodně slušně řečeno), to by naštvalo každého. Ale nejhorší je, že člověk může být vzteklý, ale nic tím neudělá. Držím palce, aby to dopadlo jak nejlíp to půjde. Jsem ráda, že se Vojta cítí líp a není už skleslý, vydrž, třeba to fakt je jen nějaká prkotina.  

Jiřko, doladíme program, už se moc těším na oběd i na sraz :)  

Začíná se mi rýsovat léto - už máme naplánovaný výlet do Maďarska a včera přišel manžel s tím, že pojedeme ještě k moři, že dostal nějaké odměny :) tak jsme začali ještě vybírat moře. :)
Ahoj
LuckaH    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.05.09 13:56

Jiří, zapomněla jsem ty karty: Tom hraje kvarteto, jinak nic.
 LuckaH

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 07.05.09 14:23

Luci, já už ani naštvaná nejsem, včera jsem udělala, co jsem nejvíc mohla a teď už děj se vůle…Manžel má rok nové kolo a furt si stěžoval, že nemá čas na něm jezdit, tak teď si to užije, jenom mám strach s tou jeho prací, ale dělá tam už 10 let a šéf je rozumný a na té večeři s n¨ím byl taky, akorát měl to štěstí, že jezdí do práce jinou cestou. Mrzí mě ta dovolená, těšila jsem se k moři a holt zase skončíme někde pod stanem, protože letadlem nechci - to mám zkušenosti, že to bylo děsně nadlouho a autobusem se někde třepat taky nic moc, navíc si myslím, že čtyři jízdenky výjdou ještě dráž než to auto. Tak za rok budou zase prázdniny.
Ahoj Mada

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 07.05.09 14:36

Dobrý den,

Dančo, opravdu ti to na té fotce moc sluší a máš moc hezkou postavu.
Mado, to je fakt průšvih, já se znám, já bych ho zabila, ale tím by se nic nevyřešilo. Já hrozně těžce nesu, když mi někdo druhý přidělává starosti, dost těch, které si člověk způsobí sám.
Musíme jít s Jasmínou ven, ale ona tak tvrdě usnula, tak to bude nepříjemný jí při tom oblíkat a přemísťovat do kočárku.
Maruška má dnes poslední zvonění a pak jede s kamarádkou na chatu, strávit tam svaťák, protože tam nemají připojení k internetu. :)
Nesu to hůř než ona. Jsem taková nostalgická, ach jo, tak jí končí ten středoškolskej život. To je podle mně nejhezčí životní etapa, relativně bezstarostná.

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3876 příspěvků 07.05.09 14:52

Duant, jak jsme s malým dneska jeli od doktora, tak nám „pod kola“ skákali taky namaškaření studenti, tak mě došlo, že už zas budou maturity a tabla (u nás je to vylepšené tím, že jsme malé město snad s nejvíc středních škol v republice).Taky vzpomínám, i když pro mě byla ještě lepší v životě ta etapa, když jsem ze školy vyšla a to jsem se cítila nejsvobodnější, stála jsem na prahu toho „pravého“ života.
Jo a vycházky s kočárkem ti závidím, to jsem si vždycky užívala (u nás vyšlo sluníčko, nefouká, předhozí deště spláchli alergeny).
Maloch se teď váží.Holky, v červenci bude mít 6 let a on má 17,2 kg a měří 114,5 cm. Jak jsou velké vaše dětičky?
 Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.05.09 15:32

Ahojky,
jů, to je komentářů během chvilky !
Za chvilku končím v práci a jdu se ponořit do pražské dopravy. Už teď hlásí všude zácpy, normálně mohly být kde chtěly a já jsem projela v klidu, ale ta naše Zbraslav je ucpaná i normálně :o(( Tak na mě myslete.
Ani jsem se neptala co kdo plánujete na víkend? My jedeme zítra na celodenní výlet na Kokořínsko, našla jsem si na internetu cca 10-12 km okruh Čertovy hlavy, tak pak poreferuju. Jedou s námi známí, co jsme s nima byli na horách - kámoška se mnou chodí na cvičení. Mají taky kluka a holčičku, trošku starší než naši, ale na horách si rozuměli, tak snad to bude dobrý (a nezmokneme). Musím udělat na cestu řízečky :o)))  

Mado, po tvém dotazu budu muset zase děti přeměřit, Jíra váží kolem 20 kg (v září bude mít 7 let) ale výšku netroufám odhadnout, naposled když jsem ho měřila ještě neměl 120 cm, ale kdo ví, už je to dlouho. Poreferuju.
Tak hezký víkend všem.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 07.05.09 16:46

Ahoj holky, tak jsem došla z práce a hned lačně vrhám na emimino.
Mado pořád přemýšlím o tom manželovi, to není možný, to museli mít špatný ten přístroj, že naměřili nějaké hodnoty!  

Jiři ještě mě napadá, pokud by se ti to hodilo, přijedu později, ať stihneš jet pro děcka a zpátky pro mě. Prosím zkus to nějak vyřešit přes víkend. V pondělí si půjdu pro lístky. Nebo já v Praze na Florenci prostě počkám. To ničemu nevadí. Jen se omlovám, nemůžete po mě chtít abych nastoupila na metro a někam jela. To bychom se už nikdy neviděly !!!  

Za komplimenty děkuju, je to od vás milé. Však uvidíte :o) Jiři jako Katka vypadám určitě, ale před tím zkrásněním, ha ha!
Jdeme na nákup, večer přijdou sousedi na hraní - jako že budeme hrát na kytaru a zapějeme staré i novější trampské hity.  

Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 08.05.09 11:36

Ahoj holčiny,

Mado, vítám tě do klubu mrňousů - náš Tom má za dva týdny narozeniny - bude mu 6 a váží 17 kg a měří 114 cm takže jsou kluci nastejno :) Je drobný a malý (asi po mně já mám jen 158 cm).

Dančo, já nebo Jiřka pro tebe dojedeme na Florenc, neboj, samotnou Tě nepustíme, aby tě o půlnoci nevymetli z metra (promiň, to měl být jen vtip).

My se chystáme za chvíli na Tomův tréning a zítra jedeme do Německa na nákupy - potřebuju obléknout Toma a tam to vyjde o dost levněji.

LuckaH

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 08.05.09 13:19

Mado, pro sebe to hodnocení beru jako zpětně. Já se taky strašně těšila, až budu ze školy venku, ale teď bych se tam vrátila hned! Ale já jsem těžkej nostalgik. Ale na Marušku to padlo včera taky. Říkala, že na všechny. Že si vlastně teprve pořádně uvědomili, že je to fakt naposled.
A taky žebrali. Na Václaváku. Mně se tohle sice moc nelíbí, no ale dneska to k tomu patří.
Zuziky, taky gratulace-negratulace k IQ. V našem světě vysoké IQ je spíš opravdu skoro na závadu, protože svět jako takový řídí průměrní až podprůměrní lidé.
Můj Vojta je taky dost specifická nátura, IQ jsme neměřili, ale má problémy se kamkoliv zařadit odjakživa.Věnuje se jen tomu, co ho OPRAVDU baví, a to už od raného dětství, ale to byly vždycky hodně specifické věci. Třeba asi v šesti letech byl posedlej Evropskou unií, s tím že věděl o těch státech všechno - rozlohu, počet obyvatel, měnu apod.
Když mu byly asi tři, musel vědět u každého, v jakém je narozen znamení, zajímaly ho řadící páky na autech, pak komíny, to si zjišťoval taky všechno, kdy byl jaký komín postaven, z jakých cihel atd. Řekla bych, že vykazuje dost známek nějaké lehčí formy autismu. Sice je hodně kontaktní a upovídaný a jako dítě se rád mazlil, ale jinak skoro všechno na autismus sedí…i to mimořádné hudební nadání ;)

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.05.09 21:30

Ahoj vespolek,  

včera jsem jela domů třičtvrtě hodiny. Grrr !!! Ale jinudy to prostě nejde, holt než ty protipovodňový hráze postaví, budu celé ty asi 4 km popojíždět krokem. Přitom by stačilo, aby přes Zbraslavské náměstí vedli hlavní tudy, kudy vede objížďka - ne že hlavní je rovně a objížďka doleva, každé druhé auto tam musí stát a dávat přednost. To zase někdo chytrej vymyslel :o((
Ptala jsem se mamky, v pátek hlídat nemůže, ale děda mi slíbil, že děti vyzvedne, pohlídá a večer uloží a nechá u nich přespat. Aspoň nebudu muset řešit kam Danču uložit - v dětském pokoji budou volné postele dvě (neboj, máme normálně velké). Tímto Dančo definitivně - lístek na bus si kup tak jak jsi plánovala, domů pro děti nepojedu a kdyby, stejně bych klidně ve 2 vypadla z práce, takže i tak bych 17,30 stíhala bez problému. Buď tam budeme s Luckou čekat obě, nebo aspoň jedna z nás. S Luckou to probereme ve středu a ve čtvrtek ti dáme definitivně vědět.
Hele u té Katky co ji měly za ošklivku, já jsem to nesledovala, takže nevím jak vypadala po zkrásnění, ale mně se líbila i tak - co je na brýlích a na rovnátkách? Však ta herečka hrála Marušku v Proč bychom se netopili a bez problémů jsem ji poznala, žádná velká proměna.  

Včera jsme večer ještě vyjeli na kolo, tatínek přišel v 6 z práce, jen se vysprchoval a jeli jsme. Sice jen naši trasu nahoru ke statku a zpět, pak kolem hospody a první letošní zahrádkové pivo. Super. Domů jsme dorazili v 8, s hrůzou jsem zjsitila, že ještě musím obalit a osmažit řízky na dnešní výlet, takže jsem uložila děti a do devíti jsem se nezastavila.  

Dnešní výlet byl nádherný, ideální počasí, ideální společníci (ti známí mají děti 10 a 8 let, ale nijak jsme nebrzdili, šli stejně rychle / pomalu jako my). Trasa moc hezká, proberu fotky, jestli se mi něco povedlo, skály prostě milujeme. Nachodili jsme tam asi 13 km, ke konci už jsme šli s vypětím sil, nicméně přímo od auta bylo ještě půl kiláku k jeskyni Klácelka, známí to už vzdali, ale my jsme tam ještě vyšplhali. Fakt paráda. Domů jsme dojeli před osmou, honem vykoupat, přečíst a padli za vlast. Zítra se budeme regenerovat :o))
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.05.09 21:50

První fotka z výletu - Čertovy hlavy.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama