Mareček - dochvilný už od narození :-) ...

Porod

Můj první porod, který mě překvapil svou rychlostí a přesností :) !!!

Mareček 14.3.2010 3420g/51cm

Celých devět měsíců mě napadala myšlenka, jak asi bude bolet porod a byla jsem rozhodnutá nechat si píchnout epidura, abych trpěla co nejméně-jsem dost srab na bolest totiž :-)… Když jsem byla asi měsíc před termínem, každý se mě ptal, kdy už se Mareček uráčí podívat se na svět. Jako kdybych věděla, kdy se asi našemu miminku bude chtžít ven, že :-) ??? Takže jsem odpovídala, že času je ještě dost a že termín máme 14.3.

Den před termínem, jsem byla pozvaná do porodnice u Apolináře na natočení monitoru a pak jsem musela na příjem pro podpis od pana doktora. Byly tam se mnou ještě dvě další holčiny, kterým pan doktor řekl, že v pořádku a na můj monitor kouknul a povídá mi, že tam mám moc pěkný čáry a že se prý ještě dnes uvidíme a že zatím teda nashle… Říkala jsem si, že pan doktor je velký vtipálek - nic mi nebylo a vůbec jsem neměla pocit, že bych měla rodit :-)

Večer mě krapet bolelo bříško, ale vzhledem k tomu, že m poslední měsíc v těhotenství pořád tvrdlo, ani mě to nějak nepřekvapilo. Dali jsme si s přítelem večeři a pěkně usnuli. Ve dvě ráno mě vzbudila bolest bříška a šupajdila jsem na záchod s tím, že mám pěkný průjem… Potom přišla strašná křeč, která mi už nepřipomínala bolení bříška při průjmu a za pět minut další a ještě jedna… To už mi bylo jasný, že ta křeč je kontrakce a že jestli tohle je začátek porodu a ten u prvorodičky trvá v průměru 10-12hodin, tak to asi nepřežiju :-) ! První tři byly po pěti minutách a zbytek po třech… Já se střídavě potácela po bytě a do vany a po skoro čtyřech hodinách, kdy mi ještě stále nepraskla voda ani neodešla zátka, jsem už nemohla a tak jsme vyrazili k Apolináři.

Do porodnice jsme dorazili v šest, ve čtvrt na sedm jsem už ležela na porodním boxe i s přítelem a bez epiduralu (PA mi oznámila, že chybí 1cm na porod) a pan doktor mi píchnul vodu, pár kontrakcí jsem ještě musela prodýchat a konečńě přišlo povolení tlačit! První pokus vyšel do ztracena-překvapila mě bolest, že jsem si pěkně zakřičela, místo abych tlačila-ale další už jsem poctivě zabírala, pan doktor mě nastříhnul a Mareček se na třetí kontrakci podíval na svět přesně v den termínu porodu 14.3.2010 :-D !!! Takhle se rodí borci :-), dochvilní už od narození :-)… Když mi ten uzlíček dali do náručí, tak jsem byla ta nejšťastnější ženská na světě a přítel jakbysmet :-). Potom už následovala „jen“ placenta, zrcadla a šití. Ale to už bylo to nejmenší, pořád jsem musela myslet na toho našeho malého človíčka, na kterého jsme se těšili 9měsíců a teď byl konečně s námi!!!

Tímto bych chtěla poděkovat panu doktorovi Hubkovi, že nám přivedl na svět syna a porodní asistentce, která byla neskonale milá… A dále veškerému personálu na oddělení šestinedělí P15, díky za ochotu a vstřícnost :-).Když bych měla mít další miminko, nebudu váhat a zamířím opět k Apolináři-protože co je víc, než profesionálové s milým chováním :-) …

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BettyB.
Echt Kelišová 9027 příspěvků 5 inzerátů 27.03.10 09:47

Moc hezký porod, gratuluji a přeji hlavně zdravíčko!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 27.03.10 11:29

Jojo, Mareček, to je super jméno :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluju! :kytka:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.03.10 11:32

Tak hodně zdravíčka a štěstíčka a pohody alásky a prostě všeho neeeej :mavam: :huban:
Jen aby mu ta dochvilnost vydržela :dance: :dance: :potlesk:

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 27.03.10 12:04

Gratulace i od nás. A hlavně přejeme zdravíčko a štěstíčko. :kytka:

 
Marfinka
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 27.03.10 13:09

Děkujeme moc holky :lol:

 
janni.k
Kecalka 461 příspěvků 29.03.10 15:19

prostě krásný :-D a marečkovi do života vše nej :kytka:

ps: taky jsem 14.3. :wink:

 
Romana90
Stálice 65 příspěvků 24.08.10 13:40

Krásnej porod…já chci taky:)))Mě to čeká 4.9…plus,mínus,tak sem na to zvědavá:)Přeji hodně štěstí do budoucna…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama