Mikiska - porod !!!

Těhotenství
  • emimino
  • 22.03.03

Ahoj těhulky a vůbec všichni, tak to bylo překvapení co ? Už jsme s Filípkem doma pěkně papáme, spinkáme, kakáme, čůráme a vůbec děláme všechny tyhle nádherné věci, i když já jsem ještě nějaká takzvaně mimo, ale to se podá. Tak vám teď pěkně popíšu můj náhlý porod v Podolí.

Začínám věřit svým vlastním instinktům, protože mě tentokrát nezklamaly, i když jsem vypadala a hlavně si tak připadala jako blázen. Takže pěkně od začátku. V pátek večer mi bylo nějak divně zase takový divný pocity o kterých jsem tady psávala. No nic pěkně jsem šla hajat a v 6 hod. ráno mě zbudily bolesti v kříži takový docela silný tak jsem si říkala aha poslíčci jsou tu, vstala jsem a našla v chytrý příručce jak se zachovat. Tak jsem si tedy poslušně dala teplou vanu a čekala až to přejde jenomže nic bolesti chodily pravidelně tak jsem začala balit tašku, kterou jsem samozřejmě neměla připravenou. Manžílka jsem nechala ještě spát abych jako zbytečně neplašila. Asi v 11 hod. jsem to nevydržela a zavolal mámě, že je to možná planý poplach, ale že mi tedy není nejlépe tak mamča dorazila k nám a já poslušně zapisovala intervaly a běhala do teplý sprchy. Odpoledne někdy kolem 14 hod. jsem radši šla zavolat do porodnice, protože mamča mi nijak neporadila prý nezná křížové bolesti já totiž vůbec necítila stahy v břiše. V porodnici mi opět poradily sprchu, že by to mělo odeznít a když ne tak se mám přijet ukázat. Bolesti sílily a byly pravidelné po 5 min. takže jsem se rozhodla jet. Kolem 16 hod jsem byla v porodnici, kde mi natáčely monitor a pan doktor mě vyšetřil vnitřně a řekl, že je to planý poplach, že to může vydržet klidně týden dva nebo i tři, a že mám přijít ještě jednou za 2 hodiny na monitor.

Jelikož jsme přijeli sanitkou tak se mi na ty 2 hod. domů jezdit moc nechtělo tak, že se půjdeme projít po Vyšehradě vždyť bylo přece taaak krásně. Ovšem já myslela, že u tý procházky snad vypustím duši a tak jsem chytře vymyslela, že si sedneme do restaurace. Když to teďka píšu pěkně se u toho chechtám, ale v tu sobotu mi do smíchu moc nebylo. Vydržela jsem s těma stahama ty 2 hod. v té hospodě (naštěstí tam nebyli žádní hosti) a znovu do porodnice. Pan doktor mi sdělil, že se nic nezměnilo, a že máme jet domů. Tak jsem ho poprosila alespoň o nějaký prášek na uklidnění abych si mohla třeba zdřímnout já byla tak strašně utahaná. Dal mi prášek a my jeli domů. Manžílek mi (podle mě) určitě už vůbec nevěřil. Připadala jsem si jako nějaká simulantka nebo hysterka tak pak už jsem radši ani nic neříkala a snažila se to všechno zaspat to bylo asi tak 20 hod. I přes ten prášek spánek nepřišel a já už opravdu měla slzy v očích, protože jsem prostě nevěděla co mám dělat, když pan doktor řekl, že je to planý poplach a že to přejde a já na tom byla pořád stejně ba i hůř. V 23,40 mi už konečně praskla plodová voda. Holky nebojte se, že se to nedá poznat to jsou proudy vody až jsem z toho byla celá pryč. Tak znova sanitka a znova porodnice a zase ten samý pan doktor a tentokrát už mě teda domů neposlal, podotýkám, že mi ty bolesti do břicha nepřešly jak on povídal, že musí. Celý porod jsem cítila pouze křížové bolesti. Ve 24 hod. mě dali na přípravu to znamená oholit, klystýr, sprcha a tak. Já měla s sebou ten Yal takže nepříjemný to nijak nebylo, ale co čert nechtěl ono to neúčinkovalo já z toho byla celá nesvá a strávila jsem skoro 2 hod. na záchodě s tím, že se prostě musím po?. Nic nic nic přišla porodní asistentka co se jako děje tak jí to povídám a ona na to, že jsem asi prázdná a zeptala se kdy jsem naposled jedla, jenže to já už si ani nepamatovala. Tak jsme společně šli na porodní pokoj kde už taky čekal manžílek to byli 2 hod. ráno v neděli.

Porodní pokoje v Podolí jsou vážně úžasný je tam všechno co člověk potřebuje hlavně teda sprcha, WC, porodní vaky, stoličky, balóny, takový malý balónky na masáž zad a jiné pomůcky. Taky kazeťák ovšem co mi hráli to teda vůbec nevím. Porodní asistentka mi natočila monitor a vyšetřila mě a že prý se rychle otvírám, že to půjde rychle a jestli tomu chci ještě pomoct tak na balón nebo chodit hlavně ne ležet. Tak jsem hopsala na tom balóně za pomoci manžílka, který mě hlídal jestli netlačím, protože to jsem ještě nesměla, byl úžasný bez něj bych tam asi byla mnohem déle. Holky trénujte psí dýchání budete ho opravdu potřebovat, já měla pořád tendenci tlačit, ale naštěstí manžílek zavelel netlačit dýchej dýchej a já poslušně dělala to co mi řekl a při tom mu drtila ruku. Musím říct, že jak se bál toho porodu tak byl super a vůbec se nebál a pěkně mi pomáhal. Pak konečně asistentka řekla, že můžeme začít tlačit tak jsem tlačila co mi síly stačily na bobku na zemi takže to bylo opravdu přirozený a hlavně to šlo rychle, když už byla hlavička před brankou tak jsem vylezla na porodní křeslo a asi tak 3× nebo 4× ještě zatlačila a pak to přišlo pláč tak nádherný pláč jsem ještě neslyšela v téhle chvíli jsem byla opravdu ta nejšťastnější osoba na týhle planetě společně s manžílkem, pěkně jsem to obulela, když jsem viděla ten uzlíček co mi dali na bříško byl celý špinavý a krásně ubulený tak bezmocný a doufám taky šťastný, že nás vidí. Polilo mě horko štěstí a do toho všeho mi manžílek neustále děkoval za nejkrásnějšího klučíka na světě takže jsem byla opravdu na měkko, tak na měkko jako nikdy. Pak nás celou už úplnou šťastnou rodinku nechali samotné abychom si to pěkně vychutnali a skutečně jsme si to vychutnali. Nakonec nám donesli občerstvení, které jsem s radostí zhltla a bylo po všem. Filípka odnesli abych si mohla odpočinout, manžílek šel domů aby si taky odpočinul a já ne a ne zamhouřit oko. Nějak to nešlo neustále jsem myslela na toho našeho mrňouska.

Teď už jsme doma manžílek je s námi a už se budeme jenom těšit na krásné chvíle strávené společně. Do detailů vám to popisovat nechci každá to stejně bude mít jiný. Byla to nádhera a pro mě osobně nejšťastnější den a noc mýho života, i když to bylo taaak těžký. Máte se na co těšit. Jenom v závěru můžu říct, že porodnice Podolí až na pana doktora na příjmu splnila mé očekávání, všichni byli super a naše porodní asistentka ta byla úžasná. Jo a ještě něco pěkně si masírujte hráze něco na tom je. Já ji masírovala a taky jsem sklidila ovoce vůbec mi nedělali nástřih takže hned po porodu jsem si mohla i sednout.

Sice o něco dříve, ale šťastně se loučím s miminkovským deníčkem všem vám moc děkuju za příspěvky a hlavně vám přeji krásný, rychlý a co nejmíň bolestivý porod, krásná a hlavně zdravá miminka buďte všichni moooc šťastný. Budu se těšit i na vaše zážitky a pořád budu sledovat co se tady děje jenom mi dejte vědět jak a kdo bude s deníčkem pokračovat nebo kde vás teda najdu.

Tak ještě jednou hooooodně štěstí, zdraví a lásky vám všem přeje Mikiska a Filípek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 01:14

Mikisko, ešte raz gratulujem k šťastnému pôrodu a zdravému synkovi.

Moc pekne si to opísala a je to super že máš tak krásne zážitky - ono hormóny pôsobia a na nepríjemné veci človek v záplave tých krásnych aj tak veľmi rýchlo zabudne.
S tou masážou hrádze- je to super že ti to vyšlo a nemuseli ťa nastrihávať, veľa mamičiek totíž pociťovalo práve šitie nástrihu za bolestivejšie ako samotný pôrod.

Majte sa krásne a užívajte si štastie rodinného života :-)) a hlavne všetky rodičovské starosti a radosti ;-)

Zo Slovenska zdraví
Danka, 36t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.03.03 08:59

Ahoj Mikisko!!!!!!!!!!!!

Moc gratuluju k narození Filípka! Musela to být nádhera, zase jsem si při čtení tradičně poplakala, no páni já už se teda taky tak těším........­.......
Taky gratuluju k super výkonu - bez nástřihu hráze - dneska se budu snažit začít taky s masáží, jen mám trochu obavy, že tady u nás to mají v porodnici zařízené tak, že co prvorodička - to nástřih hráze, tak jen doufám, že vyfasuju nějakou příjemnou porodní asistentku, která pokud by to vypadalo dobře, tak nebude jednat automaticky, ale usoudí, že to třeba není potřeba.

Jak Filípek vypadá?????????? Má vlásky????????
Co kojení????

Moc Tě zdraví Eržika, 34.t.
i Filípka vašeho mrňavoučkýho a samozřejmě šťastného tatínka…

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 22.03.03 14:34

Moc Vám gratuluji k vašemu Filípkovi.

Pri popisu tvého porodu jsem s tebou plně cítila. Můj první porod probíhal taky s křížovými bolestmi + i s bolestmi břicha, tak jsem nevěděla jestli si sprchovat záda nebo břicho. A ta únava, ta je taky hrozná.

Po porodu se opavdu spát nedá, jak už vidíš toho svého drobečka je spánek ten tam.

Tak si užívejte rodičovské radosti a ať vám hezky roste.

Nikol 25+6

lenca3
Stálice 55 příspěvků 22.03.03 17:44

Ahoj Mikisko,
taky ti ještě jednou gratuluji k úžasnému miminku a přeji vše nej, nej, nej, hlavně zdravíčko a štěstíčko. Taky jsem z toho naměko, ale moc hezky jsi to napsala. Taky jsem si zažila křížové bolesti + bříško, tak moc dobře vím jaké to je a teď, když mě bolí záda, tak už se nervuji, že to přichází. Docela ráda bych už byla na tvém místě a užívala si doma svého mimíska. Ale ještě to musí pár týdnů vydržet v bříšku, aby byl velký kluk, jak buk.
Holky, prosím vás asi jsem prošvihla diskuzi o masáži hráze, můžete mi některá poradit? Jestli je třeba nějaký speciální olejíček a tak. Zatím se mějte krásně, držte se celé do poslední chvilky a užívejte jarního sluníčka.
Papa Lenca, 31.t

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.03.03 19:03

Ahoj Mikisko!
Ještě jednou moc gratuluju k Filípečkovi,slzič­ky v oku mě neminuly když jsem to četla a velký obdiv posílám tomu tvýmu manžílkovi,že ti byl takovou oporou.
Napiš nám něco o kojení,jo a prosím tě deníček veď dál,ty to tak hééézky umíš(samozřejmě jestli to budeš stíhat).
Jo prosim vás holčiny jak se ta hráz má vlastně masírovat?

Filípečka popusinkuj a hodně zdravíčka vám oběma přeje Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.03 11:33

Ahoj,

firma Weleda prodává přímo „Olej na masáž hráze“ k dostání v lékárnách nebo v obchůdkách se zdravými a přírodními věcmi jako jsou čajíky a různá doplňková nebo zdravá výživa. Prý je dobrý a funguje. :-)

Lenka 31.t ;o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.03 11:38

Ahojky Mikisko!!
Hrozně moc gratuluji k Filípkovi, je až neuvěřitelné, jak je jeho narození podobné tomu, co jsem 11.3. v Podolí zažila já při narození našeho Filípka (to je ale shoda, co??) Jen na příjmu jsem chytla mnohem příjemnější zacházení (taky jsme jeli 2×, poprvé mně poslala domů příjemná paní doktorka).
Tak ještě jednou moc gratuluji, ať tě Filípek moc nezlobí a hezky papá (jako ten můj, ten vydrží „přisátý“ klidně hodinu a za půl hoďky chce zase :-D )!! Čauky Danča

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.03.03 13:38

Mikisko strašně moc ti gratuluju k Filípkovi, buďte zdraví a šťastní!
Johanka a Marcel 7 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.03 14:16

Ahoj Mikisko,
tak ještě jednou posílám gratulace k Vašemu krásnému synkovi Filípkovi. Jinak musím říct, že si to popsala opravdu krásně až mi slzičky tekly proudem. Jinak musím napsat pochvalu i pro Tvého manžílka, protože Ti byl opravdu oporou a choval se báječně. Tak by to mělo být :o) Tak sem zvědavá na toho mýho manžílka, doufám, že to taky zvládne na jedničku :o)
Jinak Ti moc závidím s tou hrází. Takže začnem taky masírovat, třeba budem mít stejný štěstí jako ty.
Tak se mějte moc krásně a ať Filípek krásně papká a roste.
Pa Mischel 30. týden

mysacek
Povídálka 28 příspěvků 23.03.03 16:15

Drahá Mikisko, strašně moc gratuluji, vím jak jsi se cítila, ja to prožila s dcerkou Karolínkou. Jestli si pamatuješ, tak jsem před mnoha týdny taky psala deníček, ale je to strašně náročné, když už máš doma jednoho cvrčka, který tě opravdu nenechá odpočinout. Já jsem nyní ve 30.t a už se opravdu těším až náš chlapeček bude na světě. Je to velice náročné, Kajince ještě není ani 19 měsíců a já už jsem pěkně kulatá. Do toho mám nějaké problémy, takže se musím šetřit. Doufám, že náš klučina v tom bříšku vydrží ještě aspoň 7 týdnů a pak už může klidně ven. Jinak je super, že jsi ho vydržela nosit tak dlouho. Já Karolínku rodila na 36. týdnu.

Takže ještě jednou gratuluji k miminku a doufám, že až trošku odroste, tak se připojíš k maminkám „vícerodičkám“.

Ahoj Myšáček 30.t

PetraI
Povídálka 15 příspěvků 23.03.03 20:09

Ahoj holky těhulky,
Mikisko, ještě jednou blahopřeji k Filípkovi. Popsala jsi to popravdu hezky a dojemně. Já jsem měla první porod taky s křížovými bolestmi. Je to dost nepříjemné, ale nakonec na to člověk zapomene. Vždyť miminko za to stojí.
K masáži hráze ? já mám olejíček od porodní asistentky asi za 120 Kč. Je to Masážní olej na hráz od firmy Nobilis. A protože si tam moc nedosáhnu, tak mě masíruje manžel. Masáž by se neměla provádět, pokud budete mít zjištěnu infekci při výtěru z pochvy (ten mi odebírali až v 36. týdnu těhotenství).
Připojuji se k Zizi, aby Mikiska vedla deníček dál. Vždyť by byla škoda, abychom se rozprchly, ne?
Jak jsem zjistila, tak jsem s termínem porodu první v pořadí. Uvidíme, jak to s našimi bříšky dopadne.
Dneska odpoledne jsme si udělali s manželem docela slušnou procházku podle Labe. Ještě
teď mě bolí nohy. Myslím, že se to Honzíkovi v bříšku moc líbilo a že se mě nehodlá hned tak pustit.
Zítra dopoledne (39. týden) jdu zase na kontrolu do poradny, tak jsem napnutá, co bude nového. Cítím se dobře. Bříško občas zabolí a ztvrdne (asi poslíčci), ale jinak nic
Taška do porodnice i oblečky pro Honzíka (po propuštění) jsou už nachystané. Začínám mít obavy, že se jedná o falešnou březost… Ba né ? včera večer se v bříšku mrskal jak o život. Divím se, že má ještě místo k nějakému pohybu. Při balení tašky mi moc pomohli seznamy od většiny z Vás. Doufám, že jsem na nic důležitého nezapomněla.
Prozatím se loučím a přeji všem hezké jaro
 PetraI

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 24.03.03 07:53

Ahojky vy dva!
ZDravím Tebe i Filípka.Jsem sice jen snažilka a asi nemám právo psát do miminkovského deníku,ale nedalo mi to.Když jsem si přečetla,jak seozval ten nejkrásnější pláč na světě,úplně mi hrkly slzy do očí.A uvědomila jsem si,jak moc chci takový pláč slyšet taky.A jak moc se těším,až mi miláček poděkuje za to nejkrásnější mimi na světě.A´T už to bude chlapeček,nebo holčička.
Přeju Vám,ať na Vás svítí jen a jen slunčko a užíváte si sebe a svého štěstíčka.Ta,manžel i Váš uzlíček.
Martina

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.03.03 08:09

Ahoj holky!

Tak vás zase zdravím při pondělku!

To bylo krásný počasí, co??????? No nádhera, jen jsem se rozplývala a užívala si sluníčka.

Chci se přidat do diskuse o masáži hráze, když to tý naší Mikisce tak krásně pomohlo. Zjišťuju, že jsem pěkně natvrdlá a moc jsem ten popis nepochopila, zkusím ho ještě poslat, má-li někdo zájem.
Včera jsem začala s masáží, mám na ní slunečnicový olejíček z lékárny, stál nějak málo, ale prej je na to dobrej, takže vybavená jsem materiálně, horší je, že moc nevím, jak to dělat!
Potřebuju se to naučit i sama na sobě, protože v tom chci mít nějakou pravidelnost - nejlépe ráno a večer a přítel nebude vždy po ruce a navíc jedu na 14 dní k našim bez něj a tam si prostě nějak poradit musím. Ale ten návod je spíš pro ty, komu to dělá partner, takže si to musím nějak upravit pro svoje vlastní potřeby. Za asistence zrcátka jsem zaujala vhodnou polohu, což by ještě šlo, taky si tam ještě docela dobře došáhnu… Ale já jsem si hlupaňa ze začátku myslela, že se ta masáž dělá zvenku!!!!!!!!! a ono ne, teda jestli jsem to dobře pochopila, ale zevnitř, takže moc nevím jak si mám zkroutit ruku a který prst (prsty) si tam strčit. No nakonec jsem to nějak udělala, ale jistá si moc nejsem, že to dělám dobře. Omlouvám se, že to tady takhle popisuju, někomu to může být nepříjemné, ale pokud byste mi chtěla některá poradit, jak se to teda správně dělá, tak bych byla ráda.

Těhotenství: Jak se dělá masáž hráze

Pravidelná masáž hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem) v nejširším stádiu těhotenství může být prospěšná při přípravě této části ženy na porod.

zkopírováno z komentáře - Johanka a 36. týden

Napomáhá hrázi, aby byla pružnou a při porodě se dostatečně roztáhla. Sníží se tak nutnost natrhnutí hráze - epiziotómie (to je v podstatě chirurgický zákrok, který má za úlohu zvětšit vchod poševní a dělá se těsně před termínem porodu) a tím i pravděpodobnost vážné trhliny, ke které by při porodu v této oblasti mohlo dojít.
Masáž hráze může budoucí mamince přiblížit pocity, které bude mít, až se děťátko začne objevovat a také je může využít při nácviku uvolnění hráze, které je při porodu tak důležité.
Masáž hráze ještě nepodlehla podrobnému vědeckému výzkumu, ale z několik studií, které už byly uskutečněné, vyplývá, že slibovaný účel úplně splní.
Doporučujeme ženám, aby masáž prováděli tak 4-6 týdnů před termínem porodu. Upřímně řečené - pro některé ženy je to nepřijatelné, takže masáž odmítají, jiným se to zalíbí anebo se to pro ně stane sexuální stimulací a tím vlastně jen získají.
Dá se říct, že většině těch, co masáž pravidelně vykonávali, zjistí že to bylo výhodné.

Upozornění: Jak se objeví výtok, herpes, anebo jiný vaginální problém, je dobré s masáží přestat do té doby, než je problém odstraněný, protože masáž by mohla situaci zhoršit, případně infekci rozšířit.

Jak se dělá předporodní masáž hráze:

Masáž si může žena dělat sama, anebo jí může dělat její partner. Následující instrukce se týkají partnera.
Bezpodmínečně musíte mít čisté ruce. Radši si před masáží ještě jednou ruce umyjte. Jestliže máte hrubší pokožku na konečkách prstů (to by mohlo způsobit ženě poranění), raději si vezměte gumové rukavice na jednorázové použití.
Nastávající maminka by se měla uložit do polosedu s nohama pokrčenýma a mírně od sebe.

1. Navlhčete si prsty kapkami oleje anebo trochou ve vodě rozpustného gelu.
Nepoužívejte dětský olej, anebo minerální oleje, protože ty můžou tkáň vysušovat. Lepší je rostlinný olej, anebo slunečnicový olej. Abyste předešli nákaze oleje, nenamáčejte si do něho prsty, ale nakapejte si ho na prsty.

2. Vmasírujte jemně dostatečné množství oleje do hráze. Prsty by měli po tkáni jemně klouzat a snižovat vchod poševní.

3. Nejprve použijte jen ukazovák, potom přidejte i prostředníček. Přecházejte z jedné strany na druhou a vždy na dně stlačte stěnu pochvy směrem dolů a dopředu. Masírujte asi 3 minuty. Pomůžete tak uvolnění poševní tkáně, svalů obklopující pochvu a kůži hráze.

4. Masáž zakončíte asi tak minutovým žmolením kůže na hrázi mezi palcem a ukazováčkem (palec je venku a ukazováček vevnitř pochvy). Ze začátku se může kůže zdát velmi pevná, ale s postupujícím časem a opakováním masáže se stane jemnou a pružnou. Masáž by celkově neměla přesáhnout 4-5 minut.

5. Řekněte nastávající mamince, aby uvolnila hráz, až pocítí tlak. Jak se dokáže uvolnit, zvyšte tlak na hráz tak, aby žena pocítila velmi silný tlak (až výrazné zabolení), způsobené napínáním hráze. Podobný pocit se objeví při porodu hlavičky.

6. Jak budete mít jakékoliv otázky potom, co vyzkoušíte masáž, neváhejte se zeptat se porodní asistentky, anebo školitele na předporodních kursech.

Tak vás pěkně zdravím a já se ještě dneska možná ozvu.
Eržika, 34.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 08:52

Ahoj těhulky!
Teď jsem se Erži fakt zasmála,já teda nejsem žádnej akrobat,tak nevím jak to s tou masáží budu dělat.Taky jsem si myslela,že se to dělá zvenku,takže je super že sis dala tu práci a našla nám neodborníkům takový popis.Já si tam ,ale stěží došáhnu,tak se na to asi vykašlu(no,ale to ode mě není vůůůbec hezké).
Před chvilkou jsem si četla komentáře z M.37.t a tam píšeš,že žádná žížala nejsi.Pro mě každý kdo má nad 165cm-je žížala,my z rodu trpaslíků co mají 163cm a začínali na 56 kilech se s hrůzou prohlížíme v zrcadle(těch 70kilo je fakt vidět,to sem zvědavá,co budu vlétě nosit,tak akorát pytel od brambor).
Panebože kolik vás je,že má babička deset vnoučat?????

Ještě bych chtěla moc amoc poblahopřát Lilianě ke krásným narozeninám!!!!!

Kašlu na to -du ven.V pátek totiž jsem vyrazila plná optimismu,jak je tam krásně a vrátila jsem se zmrzlá jak hovínko haha,tady bylo minus 5 a foukal příšernej uragán,tak jsem mela po nákupech.

Tak papapa Zizi!

PS:Teď jsem si uvědomila,že jsem se ani nepřihlásila,tak pardooon. Ahoj

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.03.03 09:13

Ahoj opět já!

Tak speciálně pro Zizi: už jsem to tady v průběhu času psala hodněkrát, tak se nechci opakovat, ale jsme 4 sestry, já jsem nejmladší rozmazlená - hahaha a všechny 3 sestry mají každá už 3 děti, takže já teď nosím desáté vnoučátko na cestě, a jestli půjdu v jejich šlépějích, tak by to naši mohli dotáhnout na rekordních 12 vnoučat- Kdo má víc??????? Haha, to je nadílka, co? a hlavně veselo, když se všichni sejdeme.......

Jolano, v současné době - už skoro 5 let jsem z Mladé Boleslavi, a přes Brandýs jsem jela z Prahy schválně kvůli tomu šátku, a bylo to docela při cestě, protože to školení bylo těsně za Prahou tím směrem na Kostelec a tak..... Odkud jsi ty????

Zdraví vás Eržika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 09:55

Ježiš Erži u vás musí být sranda,když slavíte nějaký narozky.Tobych chtěla vidět.A vejdete se vůbec do bytu??Chachacha úplně to vidím,no úžasný. Pa Zizi

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.03.03 10:22

Ahoj!

Zozi, no to je teda je legrace, teď přes zimu je to vždycky pěkná smršť, když se musí 20 lidí nasáčkovat do třípokojáku k našim (ale ještě, že ho mají!!!!), tak se vždycky snažíme separovat, co nejvíce už samostatných dětiček do dětskýho pokoje a tam mají volnost pro svoje lumpárny, už se ale asi celé dospělé osazenstvo naší rodinky těší na jaro, léto, kdy se scházíme u našich na chatě, takže tam se ta drobotina tak hezky rozptýlí po celé zahradě, že i slabší povahy (švagři a tak) ten nával vydrží.......
Jinak ale třeba takový vánoce u našich se zpívajícíma dětičkama koledy, to byla nádhera!!!!!!! ale to už jsem tady taky podrobně popisovala někdy u Mikisky, když psala deníček ve 26. - 27. týdnu…

Zatím
Eržika

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.03.03 16:50

Ahoj Mikisko - maminko,

tak jsem si hezky poplakala u Tvého článku, no asi jako všechny ostatní tady. Jsem moc ráda, že jste v pořádku a hlavně už doma. Tak už se teda v Podolí asi nesejdem, hihi, ale aspoň mám teď čerstvé informace, jak to tam chodí. Já jsem byla v pátek konečně na předporodním kurzu i s manžílkem a jsem z toho nadšená. Dokonce bylo volno i na porodních sálech, takže jsme se tam byli podívat a mám teď lepší pocit, když vím, jak to tam vypadá. Celkově jsem se tak nějak začala skoro těšit na porod a zatím jsem se tam setkala jen se samými příjemnými lidmi - i když všichni víme, že vyjímky se najdou všude. Taky jsi mě inspirovala k těm masážím hráze, už jsem si vytiskla návod (díky Erži, já byla líná to u Johanky hledat) a večer na to s manželem hupnem :-))))
Jinak já už teda fakt můžu klidně rodit, protože právě odjela daňařka a mám všechna účetnictví hotová!!!!!!!!! Fuj, to jsem si oddechla, teď už se fakt můžu soustředit jen na Barunku. Už mám všechno připravený, takže si plánuju absolutní veget a když je tak nádherný počasí tak i procházky a budu očumovat kočárky a těšit se.
Takže ještě jednou moc gratuluju k úspěšnému zakončení Tvého těhotenství a určitě si ráda počtu něco o Filípkovi, jak Vám to společně všechno jde. Jestli budeš mít čas a náladu, určitě piš, ať to můžem opisovat :-)))))))

Mishicka 38.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.03 07:34

Ahoj holky!

Tak Mishicko, jsem ráda, že jsi se ozvala, už jsem si začínala myslet, že se taky rozdvojuješ..­........ A vůbec, kde jste všechny naše pokročilé předtermínové těhulky???????? Už jde do tuhého????????

Tak kdo ví, jestli už se Filípek projíždí v kočárku, ale asi jo, když je takový úžasný počasíčko, to si vybral krásnou dobu na narození.
U nás celkem nic nového - jo, jen vlastně přibylo kilo nahoru, buď klidná Zizi, už to začíná - mám + 7kg a mám dojem, že teď už se to nezastaví.....
Drobeček náš sladkej ukázkově kope, no kope, spíš vymýšlí pěkný lotrovinky a vlní se z jednoho konce břicha na druhý a ty tvary, co mi tak vytváří na břichu, by fakt stály za natočení, škoda, že nemáme kameru. V neděli ráno jsem byla zase plavat - ten pohyb mi fakt dělá dobře, ve čtvrtek na cvičení, dokonce nás i sestra chválila, že už nám to dýchání docela jde (ikdyž já ho doma zatím vůbec netrénuju).
Už budu vstávat jenom 3× do práce -no to je úžasný a pak třeba několik let ne (jenom v noci po dvou hodinách?????? hahaha - jééééé, já už se na to tak těším.....( Včera jsem si už nachystala látky, co si vezmu k našim a budu tam šít povlečení, rychlozavinovačku, mantinel do postýlky a, hračky a další, tak už se nemůžu dočkat. Taky jsem se opět probírala těma všema oblečkama a dělala soupis, co mám od koho půjčenýho, abych to potom mohla v pořádku vrátit, takže jsem zase úplně naladěná na toho našeho drobka prťavýho. Jéé, to by mně zajímalo, jak bude vypadat, musí to být neskutečný pocit, když ho poprvé uvidím, to naše děťátko.
15. dubna jdeme s přítelem na tu předporodní přípravu do porodnice, tak jenom doufám, že si nevezmu příklad z Mikisky a nestihnu do tý doby porodit.
Ale drobeček určitě ví, že to do toho května musí vydržet, jinak by to neměl všechno tak hezky připravený.........

Tak já si jdu uvařit čajíček, sníst pomeranč a pomalu se vrhnu do práce,mám tady tolik restů, že to do toho pátku absolutně nestíhám dát do pořádku, ale je mi to nějak jedno, kdyžtak přijdu v dubnu ty zbytky poklidit, stejně sem budu chodit na internet, tak co.

Mějte se
Eržika, 34.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.03.03 12:13

Ahoj holčičky i bříška,

tak jsem právě dorazila z poradny a jsem z toho nějaká divná :-( Byla jsem na monitoru, ten jsem si teda hezky užila, protože Barunka se hezky předváděla, nakopávala systematicky oba ty přístrojky, tak jsem jí pěkně pozorovala - divošku. Výsledek z monitoru byl v pořádku akorát pak v poradně mě trochu nepříjemně překvapila paní doktorka, když mi řekla, že vzhledem k tomu mýmu cukru nesmím přenášet a tak když do 5.4. neporodím, tak půjdu na vyvolání. Mě se to moc nelíbí, radši bych normální průběh, ale je fakt, že jde o mimi, aby nebylo moc velké. Ale stejně jsem z toho nějaká divná. Navíc teda mám CS pořád 3 jako minule. Ale Barborka je prý v pořádku a všechno ostatní taky, tak se nad to povznesu. Příští týden preventivně umyju okno - prý to zabírá a mimi se rozhoupe, tak třeba na nás Barča bude chtít vykouknout před tím vyvoláváním sama od sebe. Doufám, že to nezní moc pesimisticky, ono mě to přejde, jen je to teď čerstvý zážitek.
Jinak si tady doma teď dělám pořádek v papírech - takový ty měsíc zaplacený složenky, co se mi válejí po stole musím založit, ale jinak se moc nepřetrhnu, spíš přes den pravidelně spím, protože v noci mi to nějak nejde - asi už tělíčko trénuje :-) Takže spím teď tak trhaně a vstávám na mě neuvěřitelně brzy, kolem 7,00 už nemůžu v posteli vydržet, protože jsem prostě totálně vzhůru. Ale pořád jsem nejvíc akční pozdě večer, to už mi asi zůstane napořád. Taky jsem hrozně zvědavá, jak to naše zlatíčko bude vypadat, jestli bude mít vlásky, jako jsem při narození měla já, nebo bude plešounek a vůbec, hrozně se na ní těším!!!
Právě volala kamarádka, tak vyrážím na obídek a už se těším na pokecání, dlouho jsme se neviděly.

Mějte se všichni moc hezky a užívejte každého dne - už se to blíží !!!!!!!!!!!!

Mishicka 38.t.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 25.03.03 21:49

Ahoj holky,
Mikisko, ještě jednou gratuluju k Filípkovi, to máš pravdu, překvápko to teda bylo. Přeju, ať se Vám oběma daří a pěkně prospíváte, taky zdravim šikovnýho taťku. Upřímně Ti závidim, že už máš Filípka pěkně u sebe.
U nás zatim žádná změna, sice jsem cvičně umyla minulý týden okno, ale žádná změna se neprojevila. Dneska jsem zkoušela něco dělat na zahradě, abych neměla pocit, že se jen válim, účinky to bohužel žádný nemá. Uvidíme ve čtvrtek v poradně. Na srdíčku jsem byla v pondělí a čára s kontrakcema je pořád rovná. Mám sice ještě čas, ale Mikiska mě pěkně namlsala, to těšení se mi zdvojnásobilo. Já se snad ani nebojim porodu, vyloženě se těšim, až přijde, protože ta odměna bude určitě úžasná. Doufám, že mě můj postoj něco nezkomplikuje a nebudu nepříjemně překvapená.
Masáž hráze je zajímavá, nevěřila jsem, že to pomáhá a navíc u nás v nemocnici asi nedělají v nástřihu rozdíly, takže nic takovýho neprovádim, i když za zkoušku by to možná stálo. No uvidíme, jaká bude zkušenost.
Holky, jak dlouho, myslíte, že nechávají přenášet? Záleží na nemocnici? Nedovedu si představit, že bych přenášela čtrnáct dní, to je teda ošklivá představa, týden ještě jde, ale čtrnáct dní je asi pěkně na makovici, aspoň pro mě.
Mějte se hezky a hurá na procházky, když je tak pěkně, ať nám to rychle uteče.
Káťa, 39.t.

boule
Kecalka 140 příspěvků 25.03.03 23:46

Ahoj Káťo!
Já jsem měla první porod vyvolávaný. Do porodnice jsem nastupovala asi jedenáct dní po termínu, porod začali vyvolávat druhý den, jeden den vynechávali, povedlo se to až na potřetí (patnáctý den po termínu). Jen pro porovnání - termín 25.3., nástup do nemocnice - 4.4., Ondra se narodil 9.4. (brzy po půlnoci).
Jinak rodila jsem v Klatovech, (chtěla jsem v Domažlicích, ale zrovna tam malovali). Těhotenství jsem měla bezproblémové, termín podle MS a ultrazvuku se moc nelišil (zhruba o tři, čtyři dny). Pokud jsou komplikace, posílají možná do porodnice dřív.
Jinak nástup do porodnice mi nabídl primář v Domažlicích, ale nemusela jsem nastoupit, v Klatovech jsem se setkala s maminkou, kterou také chtěli přijmout 4.4., podepsala jim revers, chtěla domů a rodila pak sama za tři dny (s menšími komplikacemi).
Držím Ti palečky, ať rodíš v termínu, ale hlavně v klidu a pohodě.
 Jana

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 26.03.03 15:12

Ahoj Mikisko, moooc blahopřeju k uspesnemu porodu a Filípkovi do života pčřeju jen to nej nej :)))).

Jinak holčičky těhulky, nějak se nám to všem ¨krátí - já jsem už od příštího týdne na MD - už se těším až si přispím:) Když se tu minule probíralo CS tak jsem měla až do 33 týdne 0 a včera jsem na kontrole ve 34 t.t. měla CS 1 - změna, ale prý nijak výrazná, tak doufám, že to mimísek se mnou ještě chvíli vydrží.

Měla bych dotaz jak jste na tom s přibíráním - já jsem za posledních 14 dní nepřibrala ani kilo (a to prosím nejím, ale žeru) a jsem trošku nervozní, ale mimi se hlásí normálně, tak doufám že je jak mi říkal můj doktor o.k. Nemáte někdo podobou skušenost? Celkem jsem přibrala 10 kg .

Jinak se musím přiznat, že jsem flink a doma ani nemasíruju hráz ani moc nedýchám, ale už fakt asi bvudu muset začít.

Taky máte pocit , že je najednou na všechno strašně málo času - jak to utíká?

Holčičky, opatrujte se já to dneska už balím, mám sraz s kolegyňkama - jdeme d cukrárny:)) Zítra se zase ozvu.

Zdraví Anička (34 t.t.)

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 27.03.03 07:21

Ahoj holky!!!!

Kde všechny jste? Nerodíte už?

MIshicko, tak já bych teda taky moc nechtěla, aby mi porod vyvolávali, ale kdyby to bylo v zájmu mimi, tak prostě asi poslechnu. Ale třeba má Baruška takový plány, že se rozhodne do toho 5.4. přece jenom vykouknout na svět, tak to bude nakonec všechno jinak. Anebo kápneš v porodnici na nějaké príma doktůrky, co třeba ještě chvilku počkají než se to samo rozběhne.
Mishicko, s tím vstáváním je to teda u mně taky děs běs, já jsem teď už asi 3 týdny každý den totálně vzbuzená už okolo půl šestý!!!!!!!!! No hrůza a to mi přitom stačí do práce vstávat až o hodinu později. Takže, když jsem se vždycky těšila na víkend, jak si krásně pospím, tak nic a to jsem odbourala i odpolední odpočinek a chodím spát někdy před půlnocí. Jen doufám, že teď, co budu na mateřský, se hodně rychle to ranní buzení odnaučím a budu si vyspávat do sytosti. No ale aspoň výhodu to má, že toho po ránu hodně v klidu přečtu a krásně si „popovídám“ s tím naším drobečkem.

Taky jak teď začalo svítit sluníčko do těch našich oken, tak se ukázalo, že jsou teda pěkně špinavý, tak s tím umýváním ještě chvilku počkám, abych to nepokoušela a tak po 38.týdnu v rámci příprav na porod se na to vrhnu.

Aničko, s tím nepřibíráním bych si starosti moc nedělala, když je mimi v pořádku, já to mám taky tak, že třeba před 2 dny jsem měla +8 kg, a dneska ráno zase o kilo míň. Ale hlavu si z toho rozhodně nedělám, protože ten můj balonek viditelně roste a tuhle jsem teda ani sama sebe nemohla poznat, když jsem se ve městě „omylem“ podívala do jedný výkladní skříně, to mě fakt hodně překvapilo, jaký obrbříško už mám. To se nedá přehlídnout........
Taky možná budeš patřit do té kategorie nepřibíračů v závěru těhotenství, jak píšou v některých chytrých knihách, že se třeba v posledním měsíci už vůbec nepřibírá…

Zizi, co kontrola???????

Dneska budu v práci jenom chvilku po ránu a pak pádím do porodnice na cvičení, budeme cvičit gravidjogu, tak jsem docela zvědavá, jaké to bude, a pak už se do práce rozhodně nevrátím, půjdu do knihovny a něco málo po obchodech, potřebovala bych tu rozepínací noční košily, tak uvidím, jak pořídm. A zítra už jdu naposledy do práce!!!!!!!!!!!! Páni, tak jsem se přece jenom dočkala......­..akorát teď nějak nestíhám žádné rozloučení, takže jsem to odložila na duben, tak snad do té doby neporodím.

Tak vám pro dnešek přeju krásný slunečný den a pište, ať víme, co s vámi všemi je nového.

Eržika, 34.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 08:48

Mile maminky, ja sice zadnou zkusenost nemam, ale obecne rozsirena povera, kterou jsem slysela ja, co se tech oken tyce je, ze se nemaj- respektive asi maj ne umyvat okna, ale veset zaclony. Tak to jen tak na okraj kdybyste uz nejaka chtela jooo vyrazit smer porod a myti by nezabralo, tak pry zabere poveseni zaclon.:-)
Preji Vam hodne stesti.
Claudia

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.03.03 09:27

Nazdar maminy!
Tak jsem se konečně k tomu PC dostala,ale koukám že toho tady moc nepřibylo.Jak říká Eržika: nerodíte??????

Aničko s tím přibíráním buď ráda,že moc nepřibíráš ooo jak ti závidím.Mě se ta váha nezastavila jak píšou v chytrých knížkách,ba naopak mé tempo v přibírání se rekordně zvyšuje a už mívám 1,5kg týdně navíc(celkem 14kg-35.tt-no fakt hrůza-slonice hadra).

Mishicko,kdybys měla záchvat v umívání oken,tak přijeď na moravu,já to dělat nesmím a moje okna to rozhodně potřebují.
Mám jich dost,takže by se Barborce rozhodně na vyvolávání čekat nemuselo!

Včera jsme byli na kontrole,tak jsem z toho úplně natěšená.Výsledky stěrů a krve avšeho mám naprosto super,prý se to tak často nevidí a CS jepořád 2,tak jsem se tak uklidnila,že se teď pořád culím jak blbec.
Taky jsem si přinesla od našich přenosnou tašku z kočíku a asi už začnu srovnávat věci pro mimi a tašku do porodnice.Radši ať to mám brzo připravený než pozdě.

Teď jsem sly šela v rádiu,že Jakub je nejvíc dávaný jméno(já ho měla vybraný pro klučíka),tak to budu asi po domluvě s tatínkem měnit,no už bych to měla nějak definitivně rozhodnout.

Někdo tu psal,že nemůže spát .já jsem na tom ráno úplně stejně,taky už o půl šesté vzhůru,ale pořád si říkám,že až se posune čas tak to bude dobrý,teď je moc brzo světlo a to mě dokonale probere.

No nic,to by zatím stačilo.Jo a kdepak je naše slovenská brůškatá babulienka?? A vůbec všechny,snad jste se nám opravdu nezačaly rozdvojovat-bez nás???

Tak přeju všem kdo čtou krásný den a papapapapa Zizi(35.t)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 14:49

Ahojky holčičky,
zdravíme Vás s Judynkou a sděluji, že u Judyny stěry ukázaly streptokoka, což je prý opravdu dost běžné. Skutečně je zázrak, když je vše O.K. - jako u Tebe Zizi.
Jinak si Judy začala říkat „Pučmeloun“, neboť tím zadržováním vody v těle se z ní stává takový nateklý brouček, ale pan doktor prý říkal, že už to bude muset do konce vydržet. Také díky té zadržované vodě jí ještě váha stoupá, tak kilo za týden. Ale už zbývají jen týdny dva, tak to už snad mohou přiskočit jen maximálně dvě kilča.
Která z Vás odchází teď na mateřskou - té přejeme pohodičku, klídek a sluníčko.
My se zase ozveme příští týden, pa a mějte se moc hezky - Judyna a Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 17:46

Ahoj všechny,

máme parádní počasíčko, že jo? Jen si říkám, že už je to tak akorát na procházky s kočárkem, nemůžu se dočkat. Ten konec těhotenství mi dává zabrat, děsně natékám vodou, místo prstů mám malý krátký soudky, ještě ke všemu červený, tak to vypadá jako babypárečky, o nohách ani nemluvím. Neumím si představit, že někdo si prožívá červencový třicítky…Máte s tím taky problémy? Doktor se tváří, jako že je to v pořádku, vždycky jen řekne, no to víte, to se na konci stává…
Jinak k přírůstkům na váze - já od 34. týdne nepřibývám vůbec, ale břicho mi ještě narostlo a pořádně kleslo.Je to legrační, když Vám na břiše s přehledem stojí hrnek nebo sklenice s pitím.
Eržiko, čerstvě jsem se přestěhovala do Čelákovic, to je od Brandýsa asi 8 km, s tím nakupování v něm jsi mě trochu zmátla a navnadila zároveň, že spolu budeme drandit kolem Labe s kočárkama, takhle je to trochu z ruky :-)
Všechny na sebe dávejte pozor, žádný velký jarní úklidy a mytí oken, ať vydržíme do TP.
Mějte se moc, moc fajn.
 Jolana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.03 12:05

Ahoj, vsimla som si, ze mas zvyseny cukor. Gestacna cukrovka? mne ju tiez zitili pred 2 tyzdnami. ake diety si drzala-ak si drzala, co si jedla? a ake boli vsetky vysetrenia potom? Bola by som rada, keby sme na tuto temu pokecali.Diky
 Eva

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.03.03 12:37

Ahoj holčinky!!!!!!!!!!!

Tak dneska pátek a já právě končím v práci, jsem z toho jakási celá zmatená, takže ze mně dneska nic rozumného nevyleze, tak že jen velmi stručně. Zítra odjíždím k našim na 14 dnů na Vysočinu, zrovna se nespíš většina vás rozrodí, tak už se vidím, abych nepřišla o nejčerstvější informace, že budu obden nasáčkovaná u sestry na internetu, abych to pěkně všechno za čerstva mohla sledovat. Takže se brzo ozvu a snad i něco rozumného napíšu, dneska jsem fakt z toho odchodu nějaká mimo a abych řekla pravdu, tak mi to pořádně ani nedochází.
Takže holky, vy co máte termín teď v nejbližší době, krásně se mějte až do samotného závěru, porod, ať vám vyjde tak jak si přejete, krásně si ho užijte a opusinkujte ty vaše novorozeňátka, až je budete mít u sebe i za nás. My si zřejmě ještě na to naše nějaký týden počkáme, ale snad se taky dočkáme......­..............
A hlavně vám přeju hodně sil při porodu, nějaký ten optimismus a krásnou slunečnou náladu, jako byla po celý tento týden, tak ať nás dlouho neopustí.......
Taky už se Mishicka, Káťa nějak dlouho neozvali, tak přemýšlím, jestli už přece jenom taky nemají ta svoje drobátka u sebe…

Mějte se moc hezkyyyyyyyyy­yyyyyy!!!!!!!!!!!!

Eržika, zítra 35.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 28.03.03 17:38

Ahoooj holkyyy,
kdepak jste ? Po dlouhé době mrkám na emimino a čekám kdo se ke mně přidá. A vy zatím nic.
Mishicko držím ti palce aby Barunka chtěla jít ven pěkně sama už to máš zapár tak snad to vyjde.
Jinak v neděli vám pošlu deníček s popisem těch 14 dní po porodu abyste se jen tak nerozprchly byla by to škoda tolik týdnů spolu to musíme vydržet pěkně se všemi až do konce. Filípek mi dává celkem zabrat, protože má otočený spaní a v noci nespí, asi jak se narodil tak k ránu nebo co ? Zkoušela jsem ho přes den budit, ale kdepak je jak hadrová panenka, ale to vám všechno pěkně popíšu jen jsem vás chtěla pozdravit tak se mějte moooc hezky pápá
jo a kdyby nějaký miminko přišlo na svět hned nám dejte vědět !!!!!!!!!!!!!!!!
Mikiska bez bříška (nějak mi trochu chybí)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 28.03.03 20:55

Ahoj Mikisko,
moc gratuluju k narození Filípka. Vám oběma přeju hrozně moc zdraví a štěstí.
Esterka a Kája (zítra 3 měsíce)

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 29.03.03 13:46

Ahoj holky,
tak se hlásim pořád celá a žádná změna mě zatím nečeká. Ve čtvrteční poradně mi pan doktor sdělil, že na porod do týdne to určitě nevypadá, takže se zas ve čtvrtek uvidíme. Moc mě nepotěšil, ale co, vydržela jsem to už tak dlouho, takže nějaký ten týden mě už nerozhází. Rozhodně mi k tomu optimismu přispívá to krásný počasí.
Jani, chci poděkovat za informace ohledně přenášení. Doktůrek mi říkal, že se už příště domluvíme o případným nástupu do nemocnice. Jsem ze severu Čech a v naší nemocnici nechávají přenášet prý nejvíc deset dní. Potěšila jsi mě s tím, že je možnost být doma po tý injekci. Snad to bude možno i u nás, kdyby k tomu náhodou došlo. Nechce se mi ležet v nemocnici už od začátku kontrakcí.
Erži, hezky si to užij u rodičů a nezapomeň se nám pravidelně ozývat. Chyběla bys nám takovou dobu.
Mikisko, to je fajn, že napíšeš jak se s Filípkem máte, moc se těšim, že získám zkušenosti, abych byla „v obraze“ až budu mít toho našeho kulíška u sebe.
Já pádim zjistit situaci, kde se ten můj manžílek toulá, máme naplánovaný výlet a on se pořád nevrací z nákupů. Tak se mějte hezky a užívejte sluníčka a teplíčka.
Káťa, 40.t.

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 29.03.03 15:59

Ahoj Mikisko!
Přijmi i ode mě mnoho gratulací k narození chalpečka. Přeju Vám všem hlavně pevné zdraví a mnoho životního optimismu. Že jsi to ale vzala hopem…!!! Já na Tebe v porodnici myslela, jako aby si stačila přečíst ještě můj zážitek z porodu a uklidnila se, že to nic není a Ty si klidně porodíš 3 dny po mě. To jsem teda zírala.
Tak ještě jednou vše nej a někdy zase napiš. S pozdravem Janik a dvě princezny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.03 18:21

Ahoooj holcinky tehulinkovaty,
opět vás zdravím po poněkud delší době (s českou diakritikou, ale jako anonymous, jelikož mi nějak nezafungovalo heslo, tak abych tu chvíli, co mám na netu vyhraženou nestrávila jen opakovaným přihlášováním). Jdeme dnes s manžílkem na divadelní představení našich kamárádů, tak jsme se před tím stavěli v kulturní kavárně, kde popíjím teplý jablečný džus se skořicí a jsem konečně zase s vámi. Strašně moooc se mi stýskalo, mám toho tolik na srdci, že nevím co dřív. Původně jsem si myslela, že nebude problém se připojit při občasných návštěvách v práci, ale ono se to nějak nehodí, jaksi se tam už necítím „jako doma“.

Jak už psala moje maminka, od té doby co jsem doma si užívám drobných potíží pokročilého těhotenství. Mé představy, jak budu mít na vše spoustu času a jak tedy bez problémů zvládnu veškeré přípravy se nenaplnily. První 3 týdny mi bolela levá kyčle, a to takovým způsobem, že jsem pořádně ani nechodila, teď už je to lepší - bolest se přesunula do křížové oblasti. Co je však horší jsou ty otoky - mám od pana doktora dovolené veškeré polohy kromě stoje a sedu s nohama dolů a lehu na zádech - to je výběr co? Po ránu už mi natékají i oční víčka, ruce a nohy mám jak bakule permanentně, no prostě jsem kráska :-))) Nechci vás zatěžovat svými fyzickými problémy, ale je to asi to nejaktuálnější, z toho, co teď zaměstnává mou mysl. Tedy kromě těšení se na mímíska samozřejmě!!! Vaše příspěvky čtu pravidelně, ale je nad mé síly teď reagovat, tak skutečně jen novinky od nás. Příště se lépe připravím, ono na svém počítači je to přece jen něco jiného.

Mikisko, už za mě přála moje maminka, ale ještě jednou osobně: straaaaaasne moc vám to již naplněné štěstíčko z celého srdce přeju, myslím, že žádná slova nemůžou dostatečně vyjádřit moji sounáležitost a radost, chci jen abys věděla, že jsme s Deborkou v mysli velice často s Tebou (a samozřejmě i s ostatními na rozdvojení teprve čekajícími z Tvého deníčku). Budu se sice opakovat, ale nemůžu jinak - mám vás všechny opravdu moooc ráda. Zpráva o narození Filípka mi zastihla na odchodu k panu doktorovi do poradny, byla jsem mezi dveřmi, když zvonil telefon a moje maminka mi oznámila tu novinu. Byli jsme z toho oba s manžílkem tak vedle, že jsme se na sebe celou cestu jen nevěřícně koukali, až v tu chvíli mu totiž došlo, že se TO již opravdu blíží, do té doby měl představu, že se Deborka musí určitě narodit přesně toho 11.dubna. Legrační bylo, že jsem si v neděli večer četla Tvůj příspěvek, kde píšeš, jak si přístí týden zbalíš to porodní zavazadlo, tak jsem si říkala, že se do toho tedy také dám. Napsala jsem si podrobný seznam (2 popsané sloupce A4) a musím se přiznat, že u toho zatím zůstalo. Jsem taková ostuda, že zatímco vy ostatní lezete po oknech, já nejsem schopná ty věci ze seznamu vpravit do tašky, pravdou ovšem je, že většinu věcí mám již připravenou (například u většiny hygienických potřeb jsem zakoupila nová balení a ta již napůl vypotřebovaná jsem si pěkně připravila na hromádku. Musím Ti Mikisko poděkovat, protože nebýt Tebe asi bych se nevybičovala s těmi přípravami pohnout.

Včera nám přišla poštou dlouho očekávaná pláštěnka na kočárek, tak tím jsem si odškrtla poslední položku, která zůstávala na miminčím seznámku nesplněná. Nakonec jsme z těch větších položek zakoupili baby vak, lehátko, nádhernou „hrací“ deku s hrazdičkou plnou zvířátek a přesto, že již máme hrací strojek, který Deborce často pouštíme, tak i kolotoč nad postýlku se stejným designem jako má ta deka (jen s jinými potvůrkami).

Na prohlídky chodím (a budu až do konce) ke svému panu doktůrkovi, pokaždé mi dělá kardiotokograf, ale trochu mi mate, že už mi vnitřně nevyšetřuje, jen mi osahá nohy (zjistí stav otoků) a bříško (zvenku). Takže ani nevím, jaký je stav CS. Mám ale jednu novinku - ve čtvrtek jsme si s manžílkem všimli, že mi znatelně kleslo bříško!!!! Že už by se to opravdu blížilo? Nevíte někdo, jak dlouho to obvykle od toho poklesu může ještě trvat? Do poradny jdu v úterý, tak doufám, že to do té doby ještě „dožiju“ vcelku.

Mooc vás všechny ještě jednou zdravím, moc na vás všechny myslím (Erži, ty na sebe dávej na návštěvce pozor, nech se hezky opečovávat a určitě se ozvi, ať se nám nestýská) a slibuji, že se zase brzy ozvu
Pa, pa - vaše Judyna, 39.t.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 30.03.03 15:19

Ahoj holkííí!
Moc vás zdravím v takovém krásném jarním sluníčkovém počasí. Až mě to úplně táhne ven, dokonce dělám rekordy v čím dál delších trasách, sice bříško moc nesouhlasí, pořád mne táhne dolů a záda taky nic moc nevydrží, ale snažím se trošku rozhýbat. Pořád ještě nemám všechno nakoupený a nachystaný, tak chvilkama začnu jančit a když něco přikoupím, tak jsem hned klidnější.
Moc díky za ten popis masáže hráze, ale pro změnu jsem ztroskotala se svojí snahou na infekci kvasinek, kterou si střídavě pěstuji už asi půl roku. Teď mám i výmluvu, proč nemůžu. Je fakt, že jsem na to i líná, ale manžel by mi určitě rád vypomohl a taky jsem si myslela, že se masíruje jen zvenku. Takže Eržika není sama, jak napsala, hlupaňa. Úplně mě ten její popis rozesmál a pak člověk nemá být na miminu závislý, když je tady aji veselo. Myslím, že Zizi psala, jak přibírá. Už jsem na tom taky tak, řekla bych tak půl kila denně, už mám 16 kg nahoru, až mě přechází hrůza, když si představím, kolik si toho ještě povezu z porodnice domů. Taky si v poslední době připadám čím dál krásnější, převládá tuk všude možně a taky asi začínám pomalu napuchat a to mám termín až v květnu, tak se mám na co těšit. Zítra jdu po třech týdnech na kontrolu, už se nemůžu dočkat, až zase uvidím našeho chlapečka a jsem hrozně zvědavá co mi pan doktor řekne. Taky poprvé budou natáčet srdíčko a pohyby, tak se moc těším. CS ještě nemám vůbec v průkazce zapsaný, takže se nemůžu ani s vámi porovnávat. Když tak se vám potom pochlubím. Dnes jsem si opět četla Mikisčin popis porodu a zase jsem málem slzela. Už se moc těším na ten slibovaný dnešní příspěvek. Já se u toho svýho asi uřvu, protože jsem taková celý těhotenství. Stačí maličkost a už slzím, dokonce i při seriálu Luz Maria. Chvilkama si říkám, že už jsem teda pěkně klesla, ale když zrovna odpočívám, tak co, že? Taky musím dělat všechno na pokračování, tak jeden seriál navíc mi nemůže uškodit.
Tak zatím se mějte, kdo se dál rozdvojil, ať dá co nejdřív vědět a hodně štěstí, čauky .
Lenča, 32.t.

boule
Kecalka 140 příspěvků 30.03.03 22:29

Ahoj Káťo,
ta paní (slečna), co šla domů na revers, nedostala žádnou injekci, šla jen domů a v sobotu přišla sama normálně rodit. Na kontroly musela chodit každý den. Tolik na upřesnění. Jana

Vložit nový komentář