Mikulášský dáreček

Porod

Chtěla bych se s vámi podělit o zážitek z mého druhého porodu, kterým přišla na svět naše malá Lilianka. Podruhé jsem rodila po 15 letech a i když bych měla vědět do čeho jdu, každý porod byl úplně jiný.

Lilianka v porodnici má 2dny.
2 komentáře

Po koupání ve 4 týdnech.

Ve dvou měsících.
1 komentář

Jak to všechno začalo? V březnu 2010 jsme se s manželem rozhodli pořídit svému téměř 15letému synovi sourozence. Sami jsme byli udiveni, že se nám zadařilo prakticky hned, v dubnu nás místo menstruace čekalo překvapení v podobě dvou čárek na testu. 4. května těhotenství potvrdila i doktorka a termín byl stanoven na 6. 1. 2011. Vzhledem k věku (35 let v době porodu) mě čekala i konzultace na genetice, ale k odběru plodové vody nakonec nedošlo, protože výsledky jak sreeningu ve 12. tt tak triple testy dopadly výborně. Menší komplikace mě potkala až v podobě těhotenské cukrovky, kterou jsme naštěstí zvládli jen pomocí diety. 15. 11. nám na kontrole doktorka na 100 % potvrdila, že čekáme holčičku, kterou jsme si moc přáli. Mimo jiné upozornila, že bude větší a měla bych porodit do konce roku, jinak vzhledem k cukrovce a většímu miminku mě čeká vyvolání.

Při další kontrole 29. 11. už jsem byla otevřená na 2 cm a porod měl podle doktorky nastat do tří týdnů. Byla jsem z toho trochu nervózní, na jedné straně strach o malou, pokud to bude dřív a i nervozita z blížících se Vánoc, představa svátků strávených v nemocnici není nijak příjemná. Na straně druhé jsem byla ráda, že se vyhneme vyvolávání a případnému příliš velkému miminku. Dobalila jsem vše potřebné do tašky, kterou jsem měla mít zbalenou do porodnice a s manželem jsme dodělali pultík na přebalování a připravili postýlku. Ještě ve čtvrtek 2. 12. jsem na poslední chvíli sehnala kojící podprsenku poslední věc, která mi chyběla.

Naše malá jakoby věděla, že je všechno připravené a začala se hlásit na svět. V pátek 3. 12. mě od poledne trápilo tvrdnutí bříška, nebylo příliš bolestivé ani pravidelné, ale když to ani po teplé sprše nepomohlo, vyrazila jsem pro jistotu k večeru na příjem do porodnice. Předpokládala jsem, že mi řeknou, že o nic nejde a pošlou mě zpět domů. Spletla jsem se, po vyšetření zněl verdikt takto: otevřená na 5 cm a do rána je miminko venku. Vzhledem k tomu, že do termínu zbýval ještě měsíc a odhad váhy miminka byl 2,5 kg, rozhodlo se o převozu do Ostravy na specializované pracoviště. Tak jsme se s maličkou ještě povozily za zvuků sirény. Protože porod nijak nepostupoval, uložili mě v Ostravě na pokoj a pravidelně dělali monitor.

Kolem 3 h ráno si to malá rozmyslela a bolesti přestaly úplně. Ráno po vyšetření mi byl předepsán klidový režim a začali jsme bojovat o každý den, kdy miminko zůstane v bříšku navíc. Celý víkend byl klid, byla jsem vystresovaná a bylo mi smutno, ale i ráda, že tam maličká ještě snad nějakou dobu zůstane. Pondělní ráno 6. 12. – nic se neděje, sestřička mi natočila monitor a když mi ho sundala, zvedla jsem se, že si dojdu na toaletu a najednou mokro, začala mi odtékat plodová voda. Bolesti jsem neměla žádné, tak jsem dostala infúzi antibiotik s tím, že počkáme až se to rozjede. Manžel přijel na návštěvu a rovnou si zařídil volno, chtěl být u porodu a měl jít na odpolední. Po návštěvách odjel domů a já ho měla zavolat, až to začne.

Pořád se nic nedělo, před třetí hodinou odpoledne mě sestřička poslala do sprchy. Tím, jak mi stále odtékala plodovka a vložky ji nestačily zachytávat, jsem byla mokrá a začínala mi být zima. A světe div se sprcha konečně spustila kontrakce, nastalo stěhování na porodní box a manžel vyrazil z domova. Paní asistentka mi píchla oxytocin, aby se vše urychlilo, ale nakonec ho musela ztlumit, protože to, co po něm nastalo, bylo už příliš, nestačila jsem se mezi kontrakcemi ani nadechnout, poslala mě pak do sprchy na míč, tam to bylo docela snesitelné. Mezi tím, okolo 15,45 dorazil manžel, pomohl mi ze sprchy a už jsem musela zvonit na paní asistentku, že se mi chce tlačit.

Přišel se podívat pan doktor a poté, co mě vyšetřil, řekl: můžeme rodit. Chvilku jsme to musela ještě rozdýchávat, aby se mohla paní asistentka připravit a trošku mě oholit (přípravu jsme jaksi nestihli) a pak hned na první zatlačení vyklouzla hlavička a na další dvě celá holčička. Zatímco tatínek se sestřičkou šli zvážit a ošetřit malou, mě ještě čekal porod placenty a doktor mě vybavil třemi úhlednými stehy, víc potřeba nebylo. Mezitím mi maličkou přinesli zkusit přisát, to se jí nepovedlo, ale maminku si pro jistotu počůrala, aby ji poznala.

Naše maličká se narodila přesně v 16 h s váhou 3380 g a měřila 48 cm. Po těch dnech napětí, nervů a strachu byl porod nakonec úžasným zážitkem a od prvních kontrakcí trval pouhou hodinu. Maličká byla v pořádku a zdravá, ale během pár dní se ukázalo, že je přece jen mírně nezralá, dostala silnou žloutenku a nedokázala se přisát k prsu tak, aby se dostatečně najedla. Se žloutenkou se poprala a po jedenácti dnech jsme mohli konečně jít domů a prožili jsme tak krásné Vánoce, všichni už pohromadě. Krmíme dodnes mateřským mlékem z láhve, ale malá už váží 4760 g a prospívá krásně.

Až když to všechno bylo za námi, uvědomili jsme si, že nám vlastně maličkou nadělil jako nečekaný a vzácný dáreček Mikuláš.

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 15.02.11 10:19

Gratulace k pěknému porodu, hlavně, že jste to pěkně zvládly, i když to bylo dřív. :huban: A do života hodně zdravíčka a štěstíčka

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 15.02.11 10:57

Ten příběh se uplně povedl nádherný popsanej.
A Gratuluji k malé holčičice :wink: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 15.02.11 11:19

Gratuluju k vysněné holčičce. Taky mi malého nadělil Mikuláš a to doslova. Rodila jsem 5.12. a vytáhli ho v 18:44 a čertíkům dělá samou čest. Porod jsem ale měla vyvolávaný a zakončený sekcí o 10 dní dřív.

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 15.02.11 11:37

Velká gratulace k nádherné holčičce. Hlavně, že všechno dopadlo dobře. Přeju celé rodině hodně zdraví a pohody! :kytka:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 15.02.11 12:23

Ahoj, moc hezky napsany :palec:
My taky porizovali sourozence po delsi dobe - po 13 letech, a mame druhyho zase kluka :lol:
Akorat ze ja uz neotehotnela tak jakobynic, uz jsem musela na IVF.
Ja prvni tehot.mela samy problem, a porod bez problemu, zato ted bylo tehot. bez problemu a porod jsem snasela nejak mnohem hur nez ten prvni.

Tak at nam rostou a delaji same radosti :mavam:
Holcicka je moc hezka.

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15236 příspěvků 15.02.11 13:08

krásný deníček :hug: ať vám dělá princezna jen samou radost :hug: :srdce:

 
xreni
Extra třída :D 11408 příspěvků 15.02.11 14:43

gratuluju ke krasne holcicce :huban:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 15.02.11 19:17

gratuluju ke zdravé holčičce a na to že byla dřív tak měla pěknou váhu,malej byl o 4 týdny dřív a měl 2,87

 
Ijajeki
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 15.02.11 20:02

Díky všem za přání a pochvalu deníčku. koralia i doktor se ptal jestli ten termín nemohl být zpočítaný špatně, že tu váhu někdy nemají děti ani v termínu, ale u mě to je asi v genech syn byl v 38tt a měl 4kg a 54cm a trochu to možná ovlivnila ta cukrovka.

 
Smoulinka
Kelišová 5373 příspěvků 16.02.11 15:57

Ahojky, moc krásně sepsaný porod. A moje malá byla 5 dní před termínem a měla 2400g a 45cm, takže maličká…
Ať pěkně rostete!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama