Moje cesta za hubnutím

Cvičení a hubnutí
  • Anonymní
  • 13.08.16

Už od mala mám problémy s váhou. Nikdy mě nebavilo hlídat si stravu a cvičit. To se ale změnilo po porodu mého syna.

Nadváhu jsem neměla nikdy. Vážila jsem vždy 68 kg na 172 cm. Ale snad každá žena není nikdy spokojena se svou postavou a u mě to bylo taky tak. Vždycky mi chyběla motivace, možná to bylo i tím, že jsem nikdy nevážila nějak moc. Nikdy jsem nevydržela u cvičení nebo zdravého stravování. Dodržovala jsem to tak měsíc a pak se na to vyprdla, i když jsem se sebou nebyla nikdy spokojená.

Našla jsem si nynějšího přítele a přibrala samou spokojeností 7 kg a za půl roku otěhotněla. :D I když jsem se hlídala a nepřejídala se, kila v těhotenství letěla nahoru a na konci jsem měla úctyhodných 93 kg, když jsem šla rodit.

V tu chvíli mi to nepřišlo, říkala jsem si, vždyť to vyběhám s kočárkem, nebudu asi i spát, když mi malej bude celou noc brečet. Ale opak byl pravdou. Malej je od narození spavé dítě, chodila jsem s kočárem, až mě bolely nohy a váha se ani nehnula. Z porodnice jsem přišla lehčí o 6 kilo, ale kde je ten zbytek?

Ze začátku mi to nepřišlo. Říkala jsem si, že mám přece malé miminko a mám nárok být chvíli tlustá. Otevřelo mi oči až moje okolí, když se po půl roce od porodu nic nezměnilo. Potkala jsem třeba známou, kterou jsem neviděla snad přes rok, a ta se zhrozila, jak vypadám a ať se sebou něco dělám.

Pak přišlo víc takových reakcí a já si začala uvědomovat, že takhle to dál nejde. Nevěděla jsem, kde začít, tak jsem začala tím, že jsem vyřadila bílé pečivo, sladkosti a večeře už byly lehčí formou.

Začínala jsem pomalinku cvičit. Nejdřív 5 minut denně, pak jsem postupně přidávala a nakonec jsem si troufla i na cvičení od Jillian Michaels. První měsíc bylo dole 7 kg jak nic a hodně centimetrů. Další měsíc se mi váha zastavila úplně a nepohnula se mi další měsíc. Už jsem byla zoufalá. Dva měsíce mi stojí váha a ani kilo dole.

Přidala jsem tedy na pohybu a místo 30 minut cvičení bylo 40 minut. Cítila jsem se hrozně fajn. Těšila jsem se, až večer malej usne a já se do toho zas opřu. Dalo by se říct, že to byla má závislost. Váha se umoudřila a pustila dalších 5 kg.

Stravu jsem nějak razantně neupravovala. Nejsem ten typ, co vydrží dodržovat zdravou stravu celý život. K obědu si dám to co máme všichni, k snídani ovoce s tvarohem. Jím dost zeleniny a nejím bílé pečivo. Ale abych si vařila oběd jen pro sebe, na to jsem moc líná a nevydrží mi to.

Teď už hubnu hlavně díky cvičení tak 2 kg za měsíc, kolikrát i za dva. Holt mám problém s každým kilem a věřím, že kdybych upravila stravu, tak by to šlo jak po másle. Ale já se takhle cítím fajn.

Vážím se jednou za měsíc, měřím také. Když nevidím žádný výsledek, snažím se to neřešit a pustím se do toho naplno, protože vím, že kila zase pustí. Co je na tom nejvíc fajn, je, že teď vážím 73 kg, což je víc, než jsem zvyklá, ale obléknu veškeré oblečení před těhotenstvím a některá trička, co jsem nosila ještě na střední škole. :) Centimetry jsou opravdu víc než kila.

Moje míry a váha: 29. 9. 2015
váha: 87 kg
boky: 113 cm
stehno: 66 cm
zadek: 120 cm
prsa: 101 cm
břicho: 104 cm

Moje míry a váha nyní: 11. 8. 2016

váha: 73 kg
boky: 102 cm
stehno: 63 cm
zadek: 109 cm
prsa: 92 cm
břicho: 96 cm

Všem vám přeji hodně úspěchů a pevnou vůli při hubnutí. Zahoďte váhu a vydržte. Já stále pokračuji. Můj cíl je 65 kg. :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 13.08.16 07:47

Jsi dobrá, že jsi se sebou začala něco delat :palec: kdybys chtěla někdy poradit, inspirovat se, pochlubit se výsledky, je super skupina na facebooku Fitness motivation CZ. Řeší se tam i jídlo, cvičení atd :)
Jen z mojí zkušenosti, oběd pro celou rodinu se dá udělat zdrave, já si pro sebe taky extra nevarim. A ji to i chlap.
A nakonec rada ohledně tvarohu ke snídani. Bílkovina ve tvarohu má minimální využitelnost, lepší místo něj dát třeba cottage. Samozřejmě to není žádná tragédie, neber to prosím jako kritiku, spíš radu ;)
Přeji hodně úspěchů a shozenych kg

 
Luciasek31
Kecalka 466 příspěvků 13.08.16 08:08

Jsi sikulka :kytka: a na to, že si nikdy nevydržela u hubnutí je to o to víc úctyhodné. Držím palce u dalších měsíců

 
vejilka
Závislačka 2695 příspěvků 13.08.16 10:17

@terýsek25 ahojky moc děkuji za radu. Alespoň vidíš že stravě opravdu nerozumím :-) @Luciasek31 Děkuji vím že ty kila jsou opravdu nic moc oproti jiným frajerkam co zhubly i treba 30kg ale je to můj zatím největší úspěch a něco u čeho jsem dlouho vydržela

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 19.08.16 00:44

Nepřestávej! Jsi na dobré cestě :potlesk:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 06.12.16 17:47

@terýsek25 ahoj kterou přesně skupinu myslíš? Dáš odkaz.?děkuji ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama