moje první chaloupka

O životě

Dobrý den milé snažilky, těhulky i maminky, protože moje miminko váží už 25kg a je mu 9 let, mám čas a chuť Vám sem něco napsat. Mám totiž neodolatelnou chuť Vám vyložit, kterak Nadula svou první chaloupku na svět přivedla. Abych přiznala barvu ještě minulý týden jsem všem v okruhu 50 km tvrdila ,že péct nebudu protože je to za A/drahé B/zbytečné C/nemám čas.

Přesto jsem si naprosto podvědomě koupila 2,5kg hery a 15kostek másla (bylov akci za 26kč) a spoustu hladké mouky a cukru. No co vám budu povídat jako každý rok se z mého nepečení se vyklubalo 15 druhů cukroví co budu nakonec dělat. Tak jsem si aspoň vybrala jako inovaci všechno cukroví z netu. A jak jsem tak brouzdala sem a tam našla jsem asi sto nádherných perníkových chaloupek…

Když jsem u jedný našla i plánek ke stažení, v mý šílený hlavince se zrodil nápad, trochu bláznivý vzhledem k mé šikovnosti. A tak přišlo na to, že jsem se rozhodla taky si takovou malinkou chaloupečku upéct. Ingredience jsem doma měla, tak jsem skočila do obchodu pro vánoční punč, aby pečení mělo atmosféru. Venku zima jako když praští (skoro) tak jsem se hned zahřála hrníčkem teplého vánočního nápoje a šup šup at je chaloupka hotová. Protože jsem blázen, který nedá pokoj dokud není všechno hotový, dělala jsem chaloupku do devíti do večera a to jsem začala ve dvě odpoledne. Umazala jsem své ratolesti všechny pravítka - i ty zlomená-protože jsem rýsovala plány na těsto a všude musel být pravý úhel.

Bylo devět večer v kuchyni to vypadalo jako po náletu kamikadze ale uprostřed stolu to stálo, bylo to krásné zasněžené a nespadlo to. Moje malinkatá chaloupka byla obrovská a já uvažovala jestli nějaké babě-jaze nezavolám a nenabídnu jí výměnu bytu. Jenže mi nezvedala telefon a manžel byl taky proti, tak sem si chaloupku aspoň vystavila na čestné místo odkud je na ní vidět i ze schodů,to aby baby viděly.

Těší mě krásný pocit, že jsem to dokázala a pokaždé když projdu kolem, mi krásně zavoní a já vím, že za chvíli jsou vánoce.....

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gissele
Kecalka 450 příspěvků 28.11.07 09:43

Teda ta je krasna :)

 
Halka
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 28.11.07 22:25

Fakt povedená, jsi šikula.
Halka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama