Moje těhotenství a horor po porodu

Porod

Těhotenství a porod v jedné nejmenované jihočeské nemocnici. Otěhotněla jsem celkem snadno a těšila se na své první dítě. Bohužel mi vyšla špatně kontrola krve, musela jsem na odběr plodové vody, naštěstí u miminka bylo vše v pořádku, jen u mě byla zjištěna Leidenská mutace.

A tak jsem si začala píchat denně injekci Fraxiparinu. Test na cukr u mě nedopadl dobře, a tak jsem se musela hlídat co jím a docházet do diaporadny. Jenže jak se těhotenství stupňovalo, zvyšovala se mi i hladina cukru, a tak jsem si musela začít píchat inzulín třikrát denně. Doposud mě to neporazilo a dál se těšila na očekávaný termín porodu. Jenže při cukrovce stárne děloha rychleji, a tak jsem musela nastoupit do porodnice o týden dříve, aby mi porod vyvolali.

Prozatím bylo vše jako procházka růžovou zahradou, ani porod mi nevadil, ale horor jsem zažila asi týden po porodu. Jak už jsem psala do porodnice, jsem nastoupila dřív s tím, že mi porod vyvolají. Nastoupila jsem v pondělí a ten den asi v deset večer mi zavedli tabletu. V noci jsem i celkem spala. Ráno jsem cítila kontrakce, a tak jsem lékaře ráno na vizitě informovala. Jenže oni se mi jen vysmáli, že jsem vtipná a že mám jít v půl deváté na monitor. Tak jsem ležela na sále na monitoru a pozorovala doktory v zelených pláštích, jak kolem mě běhají od jednoho císaře k druhému. Ještěže rodím normálně, povzdechla jsem si.

V této nemocnici zrovna dělali na fasádě sádrokarton, takže na porodním sále nebylo slyšet vlastního slova. Když jsem ležela na monitoru, praskla mi plodová voda, přes hluk jsem se nikoho nedovolala, naštěstí zase okolo mě běžela sestra k dalšímu císaři, a tak jsem jí to řekla. Asi za půl hodiny přišel doktor, koukal na mě dost protivně a ptal se mě, jestli chci dneska rodit. Řekla jsem mu, že asi budu muset. A tak jsem tam ležela od rána a bolesti se stupňovaly. Občas se na mě přišla podívat porodní asistentka, a to bylo vše.

Bohužel jsem kvůli cukrovce začala mezi kontrakcemi omdlévat, dostala jsem hypoglykémii a bolest už přestávala být snesitelná, tak jsem poprosila o epidural. Nikdy nezapomenu, jak u mě seděla porodní asistentka s mobilem v ruce, a se slzami v očích se nemohla dovolat anesteziologa. Dali mi kapačku, abych doplnila energii a přišel doktor, že anestezie už nemá cenu, že za půl hodiny je po porodu a že mám konečně začít tlačit. Tak jsem tlačila, jenže jsem se neotvírala. V tu ránu kolem mě začali lítat, že miminku se tam už přestává líbit a přišel primář mi oznámit, že musím na císařský řez. Malého jsem viděla asi sekundu, potom mě odvezli na JIPku.

A teď konečně začíná můj hororový příběh.

Ráno mě převezli na pokoj, kde jsme byli tři maminky a tři miminka. Malého mi dali do postýlky a řekli, že tento den se o něj nemám starat. Jenže malý brečel a já jsem nevěděla, co sním. Tak jsem ho přebalovala a běhala k dětským sestrám pro mléko, protože mě ještě neteklo. Celý týden jsem měla horečky 38, pořád mi říkali, že to nic není a že je to při kojení. Když mě měli po týdnu konečně pouštět domů, tak tu noc předtím jsem dostala horečku 39,7 a břicho mi ztvrdlo a celé se nafouklo. Když jsem doktorům říkala i předtím že mí ta rána po císaři mokvá, tak řekli, že je to v pořádku. Dostala jsem zánět do břicha a horečky mi neklesaly ani po dvou antibiotikách v tabletách, a tak mi je museli začít podávat do žíly. S tím břichem jsem sotva vstávala z postele a tak mi malého odnesli.

Několik dní jsme se s tím prala. Jedna doktorka mi řekla, že si za to můžu sama. Že ten zánět jsem si tam zanesla já. A že můžu být ráda, že mě ještě nepustili domů, jinak by mi malého dali na nedonošenecké a neviděla bych ho. Sestry se mě štítily a já jsem byla na pokraji zoufalství. Když jsem každé ráno prosila sanitářku o převlečení propocené postele v horečkách, a celé krvavé od toho, co mi neustále vytékalo z rány, vždy mě odbyla s tím, že nemá čas. Vyndali mi povrchové stehy, které se mi nevstřebaly, a mě z toho břicha vyteklo několik litrů hnisu. Nikdo mi tu ránu nepřevázal, a tak mi krev a hnis tekl do postele, když jsem šla na záchod nebo do sprchy, všude po mě byla značená cestička. Konečně asi po týdnu mi sdělili, že jsou gynekologové a porodníci a že tomu nerozumí a předali mě na chirurgii.

Tam mi vyndali zaživa první vnitřní steh, ale sekrece a horečky a antibiotika mi zůstaly, pustit mě domů nepřipadalo v úvahu. Po pár dnech mi vyndali další vnitřní steh. Zeptala jsem se chirurga, co se mi to vlastně stalo a jestli si za tohle můžu sama. Divil se, že mi tohle v porodnici řekli a vysvětlil mi, že bohužel patřím mezi asi půl procenta lidí, kterým se vstřebávací stehy nevstřebají a mně způsobily tenhle zánět. Byla jsem na pokoji sama, a aby se mě v porodnici zbavili, dali mě na pokoj, kde nebyla ani sprcha ani WC a tekla tam jen studená voda. WC a sprcha byla společná asi pro pět pokojů. Dali mi tam malého, neměla jsem ho tam ani kde vykoupat. Kvůli tomu zánětu nemůžu kojit a to je to, co mě mrzí nejvíc. Byla jsem tam zavřená, už ani vizity za mnou nechodili a nejradši by mě pustili a zbavili se mě.

Nechci všechny házet do jednoho pytle, asi dvě sestry ženské byli fajn a ránu mi ošetřovaly, dětské sestry byly také hodné, když pochopili, že kojit nebudu. Chtěla jsem domů, přestala jsem jíst a starala se v rámci možností jen o malého. Jejich argument byl, že v nemocnici jsem v čistotě, ale opak byl pravdou. Když se uklízečce zadařilo, tak jednou denně vytřela. Sprchu neumyla za celých čtrnáct dní, záchody myla tak dvakrát týdně, prach neutírala, byla tam špína a to nejsem cimprlich. Dokonce, když jsem ještě před porodem chodila na porodní sál, tak jsem si tam umazala i noční košili, a to byl vrchol.

A proto říkám, jestli budu mít někdy druhé dítě, tak do písecké porodnice mě nikdo nedostane. Musela jsem napsat svůj příběh, aby ty, které si vybíraly porodnici, vybíraly pořádně a ne jako já podle toho, že je nejblíž mému bydlišti. Dodnes chodím dvakrát týdně na chirurgii, hnis mi z rány vytéká pořád. Po stranách té rány mám dodnes dvě asi deseticentimetrové díry, které se zacelují jen velmi pomalu. Přestala jsem věřit, že se mi to zahojí do Vánoc. Jediné velké štěstí je můj zdravý chlapeček, já už se snad nějak dám dohromady.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Malajka
Kecalka 129 příspěvků 17.12.12 00:22

No tak tohle je hrůza..to opravdu zanedbali doktoři a být na Tvém místě, bez váhání napíšu stížnost! Asi nešlo předvídat reakci na samovstřebávací stehy, ale následná péče stála evidentně za houby! Opravdu bych si stěžovala, už jenom proto, aby to nepotkalo nikoho dalšího.. Přeji brzké uzdravení, zdraví vám oběma a pohodové svátky :andel:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 17.12.12 00:43

Fakt v písku??? J8 teda v Písku byla jenom s malým na nedonošencích a tak nějak si nemůžu moc stěžovat. Jo některý sestřičky mi přišly nepříjemný, kojení na tvrdý židly taky nic moc, ale jinak čisto bylo…No zařízení hodně předpotopní, ale zase asi spíš investují peníze do inkubátorů a přístrojů pro děti. Nicméně s porodnicí zkušenosti nemám a děkuji za tvé poznatky. V tvém případě bych podala stížnost a hrála na trvalý následky…tohle není normální.

 
EvaG
Extra třída :D 10666 příspěvků 17.12.12 07:22

Je mi to líto. A oni ti ránu neošetřovali dezinfekci? Nechci je bránit jen napíší svůj názor tím, že je čím dál tím míň nemocnic a porodnic tak je vidět, že nemají čas potřebný pro rodičky a pak vznikají zbytečné komplikace. Co jsem si všimla v deníčku nejen tady, když je porod pohodový a průběh tak je i personál pohodový jak to nejde podle jejich plánu tak je zle. Nechápu, že se neuměli postarat o ženu po císaři vždyť nejsi ani první ani poslední kdo do toho dostal zánět. Je mi líto, že nemůžeš kojit, ale hlavně, že jste obě v pořádku.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 17.12.12 07:46

Díky moc, že jsi tohle napsala. Já jsem si totiž teď uvědomila, že se mi vlastně taky nevstřebávají, rychle se opouzdřují a dělají neplechu. Jen by mě zajímalo, co teda se mnou budou dělat v případě císařského řezu. :roll: Opouzdřovat se mi začínají už takový 5. den.

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 17.12.12 08:09

Tak to snad není ani možný…jaký jsou mezi náma zmetci a ještě se vydají na dráhu pomoci ostatním…fuj!!!Hl­avně, že teď už jste oba doma a relativně v pořádku. Přeji ti aby jsi se brzy zahojila a na personál téhle porodnice rychle zapoměla.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 17.12.12 08:23

To je teda příšernost!!Přeji at se ti to brzy zahojí, nejspíš se ti tam udělala píštěl a ta se opravdu hojí velmi pomalu ale neboj jednou se zahojí. Držim moc place :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 17.12.12 10:19

No hrůza… opravdu tě lituju a přeju ti, abys při dalším pobytu již v jiné porodnici poznala, že to může být i jinak :) Snad se ti rány brzy zahojí ;) Přeju tobě i malému hodně zdravíčka :kytka: :mavam:

 
Ka-tcha  17.12.12 10:27

Ach jo, Vy jste tedy zkusila! Nedávno sem psala deníček maminka se zánětem prsu, v podstatě podobně zanedbaným - no nestačím zírat. Nevěřila bych, že se to ještě dnes může dít a ten přístup!!! No to se snad ani nedá komentovat! 8o 8o 8o To je normálně snad na žalobu. :nevim: Přeju Vám mnoho zdravíčka do budoucna, konečně pořádné hojení a pohodu a štěstí rodinného života! :palec: :hug: :kytka:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 17.12.12 10:53

Ježiš to je strašný.. moc přeju ať se to brzo zahojí a můžeš si naplno užívat synka :hug:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 17.12.12 12:28

No to je teda děs!!! chuděro, co sis to musela prožít :pocitac: Zlatá Olomouc, tam chodily uklízet dvakrát denně a starali se skoro až moc, ale to je jen dobře, aby se nic nezanedbalo :pankac:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.12.12 13:44
:(
 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 17.12.12 13:46

Vím že ti to asi nepomůže, ale do toho malého procenta patřím i já. Taky jsem dostala zánět a doktoři pořád že neví co to je a že mám počkat až to přejde :zed: až jsem měla jako ty horečky tak to začali řešit, taky mi nepomohly antibiotika takže jsem měla čtvery… ale přístup jsem měla rozhodně lepší, sice mi doktor taky řekl že si za to můžu sama (prý jsem moc tlustá tak se nehojím - měla jsem asi 90 kilo :zed: ) ale jinak se to dalo, tu hrůzu co jsi měla ty, to je na žalobu :zed:

Ale je to za tebou a teď už bude jenom lépe :hug: za čas se to zapomene a příště jeď raději někam jinam :roll: lidi jsou fakt někdy hovada :nevim:

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17648 příspěvků 17.12.12 14:07

Vůbec si to neumím představit. jak tu „péči“ tak tu hrůzu z toho nehojení. já se bohudík hojila dobře a vůbec si stěžovat nemůžu. přeji aby jsi se zahojila co nejdřív a mohla tohle hodit za hlavu, ale než to uděláš, na tvém místě bych stížnost napsala, aby se pokusili chytit za nos a nemusela to prožívat další maminka.
přeji už jen zdraví a štěstí pro vás oba :hug:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 17.12.12 14:48

To je ale fakt hrozný přístup.. Je mi z nich normálně blbě, tohle je jednání doktorů.. chjo..
Ty se drž, zvládneš to! :)

 
K.Black  17.12.12 15:15

To je hrozné, až se mi nechce věřit že je takový přístup možný. Přeji brzké uzdravení jak na těle tak na duši :hug:

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 17.12.12 17:01

Mrzí mě že jsi měla takový komplikace, přeju ať je brzy líp :kytka:
ale jsem tu jediná, komu to přijde přepálený? (litry hnisu v posteli, sestry se mě štítily… :think: )

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 17.12.12 17:44

@fiali tak věřím tomu, že litry hnisu jsou nadsázka, ale zdravotnický personál není vždycky jako sestřička Stefanie…

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 17.12.12 18:17

@lleennttiillkkaa tak přístupem určitě, ale když se neštítí toho, co občas vidí na porodním sále, tak je jedno podebraný břicho asi nesloží :nevim:

 
K.Black  17.12.12 18:45

@lleennttiillkkaa @fiali myslíte? :think: zas je tam název nemocnice, to je dost o hubu si vymýšlet, viz deníček o Motole :nevim:

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 17.12.12 19:10

@K.Black no vždyť píšu že se mi to nezdá

 
Dakoto
Nováček 5 příspěvků 17.12.12 19:18

Milé děvče, já jsem v písecké nemocnici rodila v roce 1983. Pěkně dávno, což? Ta nemocnice nebo snad porodnice je prokletá. Převezli mě z gyndy z C.Bud. protože tam už bylo plno. Vezla mě sanitka na předním sedadle a já při každém drncnutí myslela že umřu. A to byly zatím něco jako poslíčci. V Písku mi hned píchli provokačku ve 20 hod. večer v pátek. A začalo tóčo, bolesti se stupňovaly až jsem začala vzdychat a 3 čertstvé maminky mě vyhazovaly na chodbu, že je ruším i jejich miminka. Chápu. Na chodbě jsem bolestí škrabala zeď. Sestry mě zase vyhazovaly na pokoj ať neruším a jdu spát!!! Ta bolest se stuPňovala. Na hekárnu mě nikdo nepustil a tak jsem bloudila mezi pokoji a po chodbách aby mě nikdo neslyšel celou noc a pořád mě někdo vyhazoval. Ráno v 8 jsem nevydržela a poprosila o sál. napíchli mě znova do obou rukou a začalo peklo. Sestra vedle kouřila a já cítila kouř a nemohla dýchat, tolik jsem toužila po kyslíku! prý je sobota ať nechvátám protože doktoři tu nejsou jen sestry o obvoďačka. Občas tzn. když jsem zakřičela…pomoc… tak tam někdo přišel, dostala jsem vynadáno, že nejsem otevřená, tak musím čekat… a zase nikde nikdo, kus hezkého slova? Nic. Sama poprvé a zoufalá, vyčerpaná, nespala jsem celou noc před tím, nepila od večera před tím, vysušená, odvodněná. Aspoň, že jsem si mohla hekat a nikdo na mě neřval. To hekání bylo typu hlasitého aách…ve 14 hod odpoledne už jsem zase otravovala, že tu nemohu vydržet, že mě leze konečník těmi strašnými tlaky… tak se smilovaly sestry nade mnou a že teda začnem. Stihly si dát kafe a cigáro jak jsem cítila z chodby. Už mi bylo všechno jedno a jen jsem nenáviděla tu obludu v břiše. Aby jsem se zřejmě cítila dobře pravily že, prý vzdychám příliš nahlas. rušila jsem je při sobotě. A to jste inženýrka?, štěkla jedna takysestra. Mám snad vrátit diplom pravila jsem vtipně. Synáček se narodil téměř ihned. V 1. minutě jsem ho nenáviděla. Když mi ho přinesli k posteli něco se změnilo. Byl můj z mého těla a krve a já to dokázala a ta hrůza stála za to. Miminko jsem myla pod tekoucí vodou z kohoutku nad umyvadlem a poprvé skoro upadla, protože jsem nemohla chodit a dítě mi sklouzlo do umyvadla. Ptala jsem se doktora co má dítě za dlouhý šrám na hlavě, mokval a tekla z něj trochu krev hned po porodu. Prý nic! Jenže já věděla, když mě nastříhávala nůžkami a dítě už bylo skoro venku tak jí nůžky sjely po jeho hlavě, docela maličko. Problémy jsem měla po porodu jen s vyhřezlým konečníkem, strašná bolest kdy jsem 5 dní ani nemohla na záchod. Dohromady jsem se dala až doma a hlavně jsem si řekla že pro ten zázrak který já JÁ!!! přivedla na svět vydržím všechno. A ten můj zázrak je dnes už velký a já zažila to nejkrásnější bezproblémové mateřství jaké si můžete představit. Další dítě jsem už nikdy neměla. Strašně jsem se bála, že mě pošlou zase do Písku. Dana

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 17.12.12 19:39

Dobře nevím přesně kolik litrů hnisu to bylo, ale když se Vám břicho podebere natolik, že nemůžete vstát z postele, ani se sehnout nad postýlku. To břicho se mi nafouklo doslova jako balón.
Ano za převaz jsem musela prosit. Například přišli na vizitu ránu rozvázali a už do dalšího dne nepřevázali.
Představte si že Ván řeknou že si za to můžete sama, že jste infekční a šoupnou Vás na pokoj, který používají jen když přijde někdo na jednodenní vyšetření.
Ještě jsem zapoměla napsat, že v horečkách Vám oznámí, že na tu ránu, aby se to začalo hojit bude dobrý si koupit askinu gel, takže jsem se oblékla a běžela pro to do lekárny. Nikdy nezapomenu na ty pohledy některých sester, když to viděli. Když Vám jedna sestra vynadá, že jste infekční a zakáže Vám návštěvy. Ten hnis mi musely z té rány vymačkávat asi polovina sester to nedělala, i když jsem je prosila. Takže když mi každý druhý den kontroloval doktor na chirurgii, prosila jsem ho o to, aby ty převazy napsal do zprávy pro porodnici. Když jsem na chirurgii řekla že mi to vytéká do postele a já v tom ležím, tak se zhrozil, že si tam akorát tak zanesu infekci, ale nikdo s tím nic neudělal. Je to pod lidskou důstojnost. Ano o těch steháh to nemohl vědět nikdo, ale to chování. Víte jak jsem si připadala když se malý vzbudil ráno hlady a já hned běžela pro lahvičku a na chodbě na Vás všichni koukaj, a Vy se podíváte na košily, která je celá začervenalá od hnisu. A všude za Váma je cestička s kapiček. V tu chvíli je Vám do breku, je Vám líto že nekojíte, je Vám líto že už nejste dávno doma, je Vám líto té bolesti i když na tu se rychle zapomíná, ale tu psychiku mám pošramocenou dodnes…

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 17.12.12 19:46

Mrzí mě to co jste prožila, moje máma mě taky rodila v Písku, šla jsem nohama napřed a vykloubili mi kyčel.
Koukala jsem na netu a většina si Písek chválí, tak jsem myslela že to bude dobrý, asi kdybych neměla takové problémy.
Prý se jim to co se stalo mě nikdy nestalo a já jsem jediná. Už jsou to tři měsíce a ta rána, pořád není zhojená.

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 17.12.12 19:57

Nejdřív jsem nechtěla psát název nemocnice, ale možná to pomůže jiné těhotné, která se rozhoduje.
Je pravda že po napsání tohohle se mi trochu ulevilo. Aspoň o tom už nebudu vyprávět rodině a známým.

 
K.Black  17.12.12 20:00

@tetrivek28 hele nestálo by za to, zajet do jiné nemocnice a nechat se zkontrolovat :think: protože tři měsíce od porodu jsou podle mě už dost :think: fotografie z nemocnice žádné nemáš? myslím ránu, postel, zasviněnou košili atd. protože to je fakt děsný, když si vezmu jak se všude dbá na hygienu, u nás vytírají několikrát denně, na všechno jiné mopy, pořád to přehazují, když jsem se bavila s paní uklizečkou, tak na to mají přesný protokol, co, jak, kdy a čím stírat a otírat.

@Dakoto taky dobrý, já rodila první o 10 let po tobě v jedné nemocnici :roll: a bylo to dost podobné. Absolutní nezájem, mladá, blbá, vykulená, no děs a ještě ve mě pak nechali kus placenty takže jsem chytla otravu krve a zánět v děloze, záchrana za 5 minut 12 :roll:

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 17.12.12 20:11

Myslím že se zahojím, na chirurgii mi říkají že se to lepší. Stížnost psát nebudu. Jsem ráda, že jsem doma, a že mimi je v pořádku. Je to pro mě další zkušenost že tam už nikdy rodit nebudu.
Na ránu dávám askinu gel, několikrát denně sprchuju, převazuju a myju se v sanitolu.

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 17.12.12 20:16

Fotky nemám, Vím že někteří tu píšou že je to přehnaný, ale opravdu to tak bylo. Dlouho jsem přemýšlela jestli to napsat, ale jestli to pomůže jiným, tak budu ráda.
Vzpomínám si na to jak jsem tam chodila na monitory, jak bylo na sále po porodu, hroznej nepořádek, naběhla tam uklízečka, a asi za pět minut jí vyhodili že chvátaj. To nemohla nic uklidit.

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 17.12.12 20:29

@tetrivek28 hlavní je, že se ti aspoň na duši ulevilo po napsání deníčku. Nemyslela jsem to nijak zle, ale je to až k neuvěření. Bříško halt nebude do bikin, ale hlavně že je prcek zdravý. Nejhorší je, že dneska už určitě víš, co bys udělala jinak, jak byses bránila, ale po porodu jsme všechny takový trochu mimo :?

 
K.Black  17.12.12 20:37

@tetrivek28 nezlob se na mě, ale pokud ta jizva není uplně ok, což by po té době být měla tak bych si stěžovala :think:
Pokud ti deníček aspoň trošku pomohl tak to je dobře, přeju ať je všechno brzy zapomenuto a ty ať jsi zdravá :hug:

@fiali no právě, člověk je rozhozený a nemá chuť se s nikým dohadovat, a hlavně nemá ani sílu. Ale pořád mi to nejde na rozum :nevim:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 17.12.12 20:45

To je hrozný :-( nechápu jak si tohle nemocnice a ještě u tak citlivých pacientů jako jsou miminka a maminky po porodu můžou vůbec dovolit. Taky bych si stěžovala být v takové nemocnici… gratuluju alespoň ke zdravému miminečku

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 17.12.12 21:07

No to snad neni mozny, je mi vas tak strasne lito, si tak rikam, jestli uz neni fakt lepsi porodit nekde na poli, ze by na tom clovek byl mozna i lip. V posledni dobe je ve spouste deniccich o komplikacich po porodu zpusobenych zanedbanim pece sester nebo doktoru. Co se to tu deje, copak neni lidske zdravi to o co jde nejvice a duvod proc tito lide sli na danou skolu?? Drzim vam moc moc palecky at jste co nejdrive zdrava, at si muzete prcka uzivat naplno :) drzte se :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:47

Tohle byl teda horor od začátku až do konce. Podej stížnost! Takový personál by v porodnici neměl vůbec být :roll:
Hlavně se dej co nejdříve dokupy, at jseš spokojená mamča pro své miminko :hug:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 17.12.12 22:09

No, to je teda strasny! 8o 8o Ja bych je normalne zalovala, ale chapu, ze jsi rada, ze to skoncilo (az na to, ze stale nejsi zahojena) a jste s prckem doma :hug: :hug: :hug:.

 
Eskarin  18.12.12 00:17

Klobouk dolů teda, stížnost bych napsala, protože když je nespokojený maminy psát nebudou, tak se nic nezmění a všichni budou mít falešnou představu o,,dokonalém,, českém zdravotnictví.

 
Hobdenc
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 18.12.12 09:07

To je silene, ale klobouk dolu jak to zvladas, ja te plne chapu na psychice bude dlouho ponechana stopa, ale az uvidis jak malej roste a opetuje lasku kterou mu davas tak pomalu budes zapominat. a podat zakobu se v dnesni dobe nevyplati nikdo s tim nic neudela, takze ti plne rozumim. hlavne zdravicko vam preji a at si fit a uz vas nic netrapi.

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 18.12.12 09:28

Panebože, jsem v šoku 8o Mám za sebou dva císaře a vždycky péče profesionální. Normálně bych si stěžovala, toto by jim projít nemělo. Hlavně ať se Ti jizva co nejdřív zahojí a jsi v pořádku :kytka:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 18.12.12 10:36

No ty bláho, tak to je humus, být tebou podám na ně regulérní trestní oznámení, za zanedbání péče a to chování, no to by bylo něco na mě…to jsi ležela snad v nějaké středověké nemocnici ne? 8o Jinak ti přeji brzské uzdravení po té fyzické stránce a gŕatuluji k malému :mavam:

 
alisekR
Závislačka 3941 příspěvků 18.12.12 14:34

Je mi moc líto, že si si musela projít takovou zkušností. Pro mě je napsání tvého deníčku přínosem, plánujeme druhé miminko. Měla bych rodit opět v ČB kvůli svému zdravotnímu stavu. Nicméně jsem uvažovala o Písku, je to přeci jen blíž, druhý porod, ukecám doktory v ČB, ať mě nechají rodit v Písku, je to vyšší pracovniště než Strakonice. Jsem vyléčena, dík. :hug:
Právě si mě vyléčila, kdyby se mi stalo, to co tobě, tak jsem už pod drnem. Musím se varovat podobných infekcí a nákaz, je to pro mě smrtelně nebezpečné. :zed:
Hlavně se z toho brzo dostaň. Držím palce :hug:

Příspěvek upraven 18.12.12 v 14:35

 
alisekR
Závislačka 3941 příspěvků 18.12.12 14:35

Omlouvám se, toto je reakce na zakladatelku :D

 
alisekR
Závislačka 3941 příspěvků 18.12.12 14:37

Ještě si mi povedlo reagovat sama na sebe :mrgreen: Všem moje omluva, že dělám zmatky.

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 18.12.12 14:53

Jsem ráda, že aspoň někomu jsem pomohla. Ale jak jsem slyšela většina si Písek chválí.
Tak hlavně ať Vám vše dobře dopadne. Dneska si tluču hlavou o zeď že jsem taky radši nešla do ČB. Včera jsem se dozvěděla že mě asi čeká ještě menší gynekologická operace, ale rovnou jsem oznámila že do Písku, jen přes mou mrtvolu.

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 19.12.12 18:45

Tak to je strašné, jak se mužou k někomu takto chovat, určitě bych to řešila nějak, aby jsi víc varovala ostatní maminky, a podala bych žalobu
Přeju krásné vánoce a gratuluji k malému :hug: :hug:

 
Bek
Kelišová 5954 příspěvků 20.12.12 00:11

No to je hrůůůza, je mi úplně špatně!!! Co je to za nemocnici!!! Dyť jste mohla dostat otravu krve. Chápu, že po porodu jste chtěla a chcete mít klid, ale tohle se mělo a mělo by se to řešit, dyť to je hrozný. Co Vaše rodina, přítel, manžel, to vás tam jako takhle nechali??? Já to nemůžu víc komentovat, je to děs, co se ještě dnes může stát. Snad se brzy zahojíte, držím pěsti.

 
Passat
Závislačka 2607 příspěvků 21.12.12 23:50

Tak já v písku rodila obě děti a mohu říct že na porodním sále fakt děs.
První jsem rodila květen 2009. Mamka mě dovezla v 11hodin už fakt s velkýma bolestmi. A PA, které mě přijímala, že co jako dělám, že rodit budu až večer nebo druhý den ráno. Prohlídl mě doktor :cert: sáhnul do mě, jak do krá… :cert: docela to bolelo a bylo takt nepříjemný. Mám se prej jít připravit na hekárnu. Tam mě sestra dala klystýr a odešla. Nikdo se za celou hodinu nepřišel zeptat podívat a já myslela, že tam porodím. Pak mě odvedli na sál a ve 13.44h se malej narodil. Nikdo mi nic neřekl, jak jsem otevřená nic. Jen na mě pořád netlačte netlačte.
Druhý porod srpen 2012jsem už ležela na vyvolání v porodnici od pondělí. Asi po čtyřech tabletách ve čtvrtek v noci jim už říkám, že jako se pořád nic neděje, jak dlouho mě ještě tima práškama budou krmit.Tak mi dali nějakou injeci a ať si jde zase na pokoj. V 5h ráno mě praskla plodová voda, bolesti jak blázen. Běžím na sál. Máme plné boxy. Dali mě na hekárnu, že mě jako připojí na monitor tam. Jestli jste tam byla tak fakt jsem řekla že na tu tvrdou nízkou postel si nelehnu, že budu raději stát. PA mě vyšetřila, že jako otevřená na 1,5. Pak přišla, že mám jít tedy na sál. Sekla Jsem se jim mezi dveřmi a začala rodit. Ty koukali 8o 8o 8o. Každá mě chytla za jednu ruku a táhly mě na sál. Malá se narodila v 5.44hodin.
ANI K JEDNOMU PORODU NESTIHL PŘÍTEL DOJET :,( :,( PROTOŽE VŠICHNI TVRDILI, ŽE RODIT JEŠTĚ NEBUDU. :,( :,(
Podle mě je tam fakt ten personál divnej. Za oba porody jsem neslyšela jedno krásné :andel: slůvko. Jenom snad s uklízečkou se dalo popovídat :lol: :lol: :lol: Jo a ta špína a prach jsou tam. :think: :think:

 
luciezesvetic
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 22.12.12 00:47

Držím pěsti, ať se ti vše zahojí, jak má a tvůj malý ať pořádně roste. Doufám, že jsi zde přidala i recenzi na tuto nemocnici, ať nikoho dalšího nemusí potkat, co tebe :kytka:

 
Alibeli
Stálice 55 příspěvků 22.12.12 15:22

To snad není možné, že takhle nepečují o paciety :evil:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.01.13 15:44

Ńo tak to je hnus a sprostota jsem pěkně naštvaná a nerada bych zde použila drsnější názvy v téhle porodnici bych nerodila ani za milion takové jednání jsem už dlouho neslyšela a nečetla vyházela bych je tam do jednoho a podala stížnost k lékařské komoře

 
nemain  10.01.13 10:49

Teda, to je masakr a ty komentáře taky. Takže zlatá nemocnice v Prachaticích. Jsou tam také nepříjemné sestřičky, ale tohle je moc. Čeká mě druhý porod cca za 6 týdnů a už teď jsem na ně připravená, poprvé si člověk nechá líbit kdeco, ale teď utřou. Holky, držte se…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama