Moje zkušenosti s porody

Porod

Chtěla bych se s vámi podělit o své porodní zkušenosti. Rodila jsem 2x v České Lípě, poprvé v roce 2007 a podruhé v roce 2010.

Ultrazvuk dcerky Kačenky

Kačenka první den po narození

Kačenka třetí den po narození

Ultrazvuk synka Petika

Petik pár minut po narození

Peti druhý den po porodu :-)

Poprvé to bylo tak, že jsme s manželem přijeli okolo 19. hodiny, že mi praskla voda, byly tam 2 sestřičky (jedna z nich dělala cvičení pro těhotné, a to mě trochu uklidnilo, protože jinak jsem byla strašně vystrašená, protože jsem netušila, co se bude dít), udělaly se mnou vše, co psala PetraJ – tj. zkontrolovaly papíry, udělaly natáčky, klystýr zatím ne, protože to bylo předčasné, ale oholily mě.

Pak jsem byla na takovým minipokojíku a čekala, co se bude dít. Nedělo se nic, a tak manžela poslaly domů s tím, že kdyby něco, tak mu zavolají. Jediné mínus bylo, že mi nemohly dát nic jíst, protože jsem přišla pozdě večer, tak se sestřička obětovala a dala mi svou noční sváču ;) :potlesk: (jogurt a housku). Do rána jsem moc nemohla spát, a i když jsem dostala provokačku, pořád se nic nedělo, jen kolem prošly dvě maminy, které přišly později než já a porodily dříve (jedna mě dost vyděsila :-O , protože u toho hrozně řvala a já chtěla utéct :-) ;)

Při denní směně přišly docela protivné sestřičky, takové starší, které vypadaly, že je to už nebaví, či co, a byly docela nepříjemné, protože nejen že nechodily zjišťovat, zda se něco děje, ale ještě mi nedovolily zavolat manželovi, zda může přijet, ba naopak mi řekly, že ho sem nepustí :evil: :( :,( Dneska vím, že jsem na tom měla trvat. Mezitím jsem dostala od lékaře další, už celkem třetí, tabletu na vyvolání, aby se začalo něco dít (a další mamina mezitím porodila), a okolo jedné odpoledne jsem začala cítit nějaké ty bolesti. U mě to bylo takové, jako když mám dostat měsíčky. Bolesti se začaly stupňovat, a to jsem od čtvrt do tři čtvrtě na čtyři mluvila s mou mamkou, která se vyptávala, co se děje, že se neozývám, tak jsem jí to popisovala a mezi tím vydýchávala „bolesti“.

Asi po čtyřech hodinách přišla konečně od kafíčka 1 sestra, poslechla si mě, podívala se, jak se otvírám a vynadala mi, že se neozvu, protože mi už vykukuje hlavička mimča. Došly jsme na sál (naštěstí jen asi 20–30 kroků) a za chvilinku už byla malá i s nástřihem, ale i s pomocí sestřičky a jejím tlačením na břicho, na světě. Šití jsem cítila dost, škubla jsem sebou a na noze měla přes 2 týdny obrovitánskou modřinu. Pak už konečně dorazil manžel a dr. ho vzal za malou k inkubátoru na novorozenecké oddělení. Jo a možná díky tomu mi i zapomněly dát klystýr, ale já jsem taková nervóza od přírody, že jsem se vyprazdňovala sama i bez pomoci :-) A taky pomohlo nejspíše to, že jsem od přijetí do porodnice v sobotu v půl sedmé večer, až do porodu a převozu na pokoj v neděli večer v půl osmé, dostala první jídlo až po 20. hodině, a to ještě díky tomu, že jiná mamina neplánovaně odešla domů o den dříve.

Při druhém porodu jsem věděla, že chci rodit opět v České Lípě a jak jsem pořád „otravovala“ sestřičky i dr., zda už můžu zavolat manžovi, aby mohl být u porodu, tak mohl po noční v 8 ráno přijet; byli jsme spolu nejdříve na normálním pokoji, protože se nic nedělo, a až asi tak za 1 hoďku nás vzali na porodní sál, manžel dostal jejich fialové oblečení, aby mohl na sál a já další „včeličku“ na vyvolání kontrakcí (opět jako u prvního porodu se nic nedělo), a v půl druhé se pan primář rozhodl, že dostanu „dobrůtku“(jak to nazval manžel), čili kapačku s fyziologickým roztokem, ani jsem ho nestihla vypotřebovat celý, jen cca menší půlku. Od podání fyziologického roztoku jsem syna porodila cca do 20 minut opět i s nástřihem.

Jen bych závěrem doporučila mít vždy někoho u sebe. Chování všech sestřiček je mnohem lepší, než když je tam mamina sama, až na pár výjimek :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 13.04.12 10:19

To teda byly rychlovky :potlesk: :palec: :palec: Děti jsou krásné :andel: :kytka:

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 13.04.12 15:10

Sice to trvalo od prasknutí vody, ale jinak se zdá, že se ti rodilo dobře :) A se sestřičkama máš pravdu. Rodila jsem tam loni císařem. Většina sester byla fajn. Až na jednu, takovou tyranku. Od ní všechny úkony bolely. Hodně mamin doporučuje, aby rodička někoho u sebe měla. Ať přítele/manžu nebo někoho z rodiny. Personál se chová v přítomnosti doprovodu líp.

 
Petra Z
Hvězda diskuse 49793 příspěvků 13.04.12 16:07

Taky jsme rodila v Lípě a teda samy sestřičky říkaly.....volejte chlapa,půjdeme na to......a on kdyby mi neřekly,že rodit budu až za několik hodid by jinak domů ani nejel…
Hlavně že jsou prckové v pořádku a je mi líto,žes narazila na sestřičky ne moc milé…

 
Iuliana  13.04.12 18:53

To byly opravdu rychlovky,docela závidím :) :mrgreen:

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 13.04.12 21:58

říkáte rychlovky?? já jsem si právě říkala, že si chudina užila docela hodně. Mně se první dcera narodila nějaké 2,5 hodiny od příjmu a to mě přijímali s tím, že času do zítra dost a pak nestačili běhat :mrgreen:
No a s druhou dcerou jsem už zvládla přijít jenom na příjem k vyšetřovacím lehátku a dál už mě nedostali… třetí už nebudu pokoušet, protože bych asi rodila doma…

 
jitulka-hel
Nováček 8 příspěvků 18.04.12 17:37

Všem moc děkuji, že jste si to přečetly :D a pochválily děti děkuji :-).
Rychlovky to vcelku byly - jediná vada byla právě ta, že než se něco začalo dít, tak to trvalo :-). U dcery, než se narodila, tak byly bolesti cca hodinu a půl a u syna necelou hodinku.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama