Snad se mi uleví

Porod

Nezjistitelné bolesti zad, chtění vyvolání porodu, následný útěk, znovu vyvolání porodu... všechno dohromady, katastrofa! Dodnes mám v hlavě zmatek, každý večer na to myslím a každý den se snažím napsat přednostovi porodnice, aby mi ochotně vysvětlil, co se vlastně dělo. Zatím bezúspěšně.


2 komentáře


4 komentářů


2 komentáře

Problémy začaly v průběhu 9. měsíce. V noci jsem se vzbudila s bolestmi, manžela jsem ještě nechtěla budit, tak jsem volala mamce, aby za mnou přišla a čekaly jsme, co bude. Najednou jsem se ocitla na záchodě, celá pozvracená, ulevilo se a mohla jsem jít zase spát. Planý poplach. Týden na to se situace opakovala, to už jsem ale prosila Boha o pomoc. Myslím, že jen ten, kdo zažil infarkt, pochopí moji bolest. Jako kdyby mi vráželi nůž do hrudníku, opět zvracení, přivolaná záchranka mi sdělila, že mi stejně nic píchnout nemůže a odvezli mě do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Že prý jsem tlustá a hrudní páteř to nezvládá. To byl závěr neurologa, který mě vyšetřil.

Rozhodla jsem se k radikálnímu řešení, a to, že si nechám porod vyvolat dřív. Po hodinovém přemlouvaní si mě nechali na pozorování. Ležela jsem na šestinedělce s těhulkama a s jednou, která začala v noci po vyvolávačce rodit. To je taky nápad, kdyby ji raději dali na porodní box, mohla jsem si ušetřit tolik stresu. Ráno přišel doktor a oznámil mi, že se mám tedy rozhodnout sama, že mi ten porod vyvolají, pokud budu chtít. Po noci strávené posloucháním hekání rodící maminky, jsem si to opravdu rychle rozmyslela a pádila domů. Pak mě asi ještě 3× odvezla rychlá… pořád s tím samým konstatováním.

Nastal daný termín porodu, já pořád doma. Po pěti dnech přenášení si mě nechali v porodnici, že dají vyvolávačku. Vody bylo málo, ale to je prý detail. Byla jsem na nějaké zkušební kontrakci… nic, celý den jsem proležela znuděně a čekala na nějakého doktora. Pořád nikdo nepřicházel, tak jsem si zašla večer sama, stejně bych strachem v noci nespala. Na můj popud dali vyvolávačku ve 20 hodin, šla jsem si lehnout a čekala. Dočkala jsem se za 2 hodiny. Kontrakce sice slabé, ale každé 3 minuty. Kolem půlnoci už to bylo celkem peklo. Pořád každé 3 minuty, bolest strašná. Nejvíc mi bylo líto těch holek, co se mnou ležely na šestinedělce. Dostala jsem je do úplně té samé situace, ve které jsem byla sama, a bylo to značně nepříjemné. Do rána jsem to nějak přežila… sprcha, chození po chodbách, sestry si spaly, pecička.

Ráno v devět mě dali na porodní box, otevřená na dva centimetry, chodící mrtvola. 12 hodin kontrakcí každé 3 minuty. Seděla jsem na posteli a říkala si, 12 hodin, to už přece musí přijít… leda ve snu. Přijel manžel, tak jsem se trochu uklidnila. Po konzultaci s primářem jsem byla přispána, kontrakce pořád každé 3 minuty, ale už ne tak drastické. Celou dobu chodil primář, hladil mě po ruce a řekl: ,,musíte hodně pít, máte teplotu". Ani ve snu jsem neměla myšlenku na nějaké pití. Ve tři hodiny odpoledne jsem se vzbudila, chtěla jsem sundát pás a nešlo to. Sestra mi jen oznámila, že malý moc skáče, proto to sundat nemůže. Přišel primář, sáhl do mě, pořád 2 cm. To už jsem byla opravdu bezradná a prosila o císaře. Že prý za tři hodiny přijde kolega a pokud se situace nezmění, udělají císaře. Spadl mi kámen ze srdce.

Nemohla jsem se dočkat, až se mi uleví. Jo mimochodem, manžel mi sdělil, že mi strašně smrdělo z pusy a měla jsem kruhy, pak následovaly další kruhy a pak další kruhy pod očima, že to v životě neviděl. Tak to mě celkem pobavilo :o) Pokračujeme. Přišel slibovaný pan MuDr., blonďák, brýlečky, tak kolem 30 roků, sáhl do mě a oznámil, že pořád 2 cm, císaře dělat nebudeme. Tak to už jsem opravdu nevydržela a začala řvát jako k…a, jak dělat nebudete? Manžel se mě snažil uklidnit, bezvýsledně. Odcházím na revers, řekla jsem. Pan doktor roztáhl ruce a začal křičet, REVERS? NEGATIVNÍ REVERS? KLIDNĚ! JDU HO VYPSAT. Zařvala jsem sbohem a byl konec debaty. Pak přišel za 5 minut, jestli má opravdu psát revers, já mu řekla: ano okamžitě!

Manžel si nechal zavolat nadřízeného. Přišel druhý blonďák, snad ještě mladší než ten první, ale s ním už se dalo rozumně mluvit. Vysvětlili jsme mu, co řekl pan primář, že už vážně nemůžu, on se slitoval a císař byl slíben. Manžel mi navlékl punčocháče a vezli mě na sál, přendali na operační stůl a v těch největších kontrakcích přivázali nohy. To jsem myslela, že jim to tam celé rozkopu. Už jsem se jenom modlila, ať dostanu tu injekci na spaní a bolest pomine. Anesteziolog řekl, že čekáme na doktory se skalpelem, aby šlo mimi co nejrychleji ven. Když jsem tak koukala do těch reflektorů a najednou uviděla pana doktora, s kterým jsem se tak pohádala, jen si pamatuji, že mi hlavou proběhla myšlenka, ať tohle přežiju. Malý se nakonec narodil 18:18 po 18 hodinách trápení.

Vzbudila jsem se na JIPce, manžel mi brečel u hlavy, nepopsatelný šok. Snažila jsem se ze sebe dostat větu: proč brečíš? Po pár pokusech to vyšlo a on mi sdělil… ŠTĚSTÍM. Jako to je pěkné, ale nejraději bych ho za to dodnes poplácala po zadku. Přece se to neděla, takové šoky. Pohladil mě, odešel. Pak následovalo to nejhorší peklo, zavinování dělohy. Řvala jsem přes celé oddělení bolestí, sestra mi taktně řekla: chtěla jste císaře? Tady to máte. Nevěděla jsem, co jí na to říct, nicméně se mi nějak nezdálo, že ze mě krev doslova stříká. Párkrát jsem ji upozornila, že to podle mě není normální… bez odpovědi.

Když už u mě stála 10 minut a pořád jenom měnila podložky, najednou odběhla a přišel jeden doktor, druhý třetí. Při otázce, co se děje?, opět žádná odpověď. Chytli mi ruce a začali promačkávat břicho. V té neskutečné bolesti jsem se vyrvala a ruku dr. odhodila pryč, ať na mě nešahá. Bohužel, musela jsem tím projít. Pak mě napíchali, bolesti polevily a já se jen těšila, až uvidím toho mého mrňouse. Manžel mi poslal fotku. Honzík byl neskutečně krásný. Ráno sestra odcházela domů, musím říct, že po všech incidentech se začala v noci chovat moc hezky. Na cestu jsem ji moc poděkovala, že byla anděl, ale nemusela mi nadhazovat císaře. Pousmála se a odešla.

Pak už byl průběh celkem normální… šestinedělka, kojení, a hlavně moje zlatíčko. Po dvou dnech jsem se dívala na fotky z foťáku, malý byl podle času 10 minut po narození černofialový. Nezdálo se mi to, ale nějak jsem to neřešila. Po návratu domů přišla na návštěvu kamarádka. Všechno jsem jí popsala a ona mi jen řekla, jaký měl malý Apgar? Vůbec jsem neměla potuchy, o co jde. Donesla jsem jí propouštěcí zprávu a Apgar byl 7, 7, 9. Když mi vysvětlila, o co se vlastně jedná, nemohla jsem se z toho vzpamatovat.

Shrnu to takto: malý tam sebou házel, protože se dusil. Doktory nezajímalo nic. Dětská doktorka mi řekla, že za hodinu už nemusel být naživu. Do mé propouštěcí zprávy napsali: udělán císař pro nespolupráci pacientky. Chvála pánu Bohu za to! Kdybych neměla hubu, kdoví, jak by to dopadlo.

Teď už má malý 7 měsíců, je zdravý a já jsem neskutečně šťastná. Teď jde o to, zda zvládnu druhé, které bychom chtěli. Mám v sobě obrovský strach, že jen při pomyšlení na to začnu koktat.

Jo a s těmi zády to nakonec dopadlo tak, že po porodu mě ještě asi 5× odvezla rychlá, dělali se rentgeny… pořád nic, jen, jste tlustá, zhubněte, až mě jeden pan chytrý neurolog poslal na sono žlučníku, že se mu nějak nezdá to zvracení, proč by někdo od páteře zvracel, a zjistili, že mám plný žlučník šutrů, a ten tlačí na páteř a vyvolává takové stavy. Před měsícem jsem přestala kojit a chystám se na operaci. Aspoň už si nepřipadám jako hypochondr.

Držte mi palečky a moc vám všem děkuji, že jste si mě vyslechli.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 17.01.12 01:13

Bože ,bože .Holka smekám.A do dalšího života Honzíka už jen samé úsměvy.A další porod mnohem příjemnější.jak na bolesti ,tak lékaře a personál. :kytka:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 17.01.12 07:47

jo, nestacim zasnout, dulezite je, ze jste v poradku, jeste ze mas takovou hubu… :D :potlesk:

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 17.01.12 08:16

Je moc dobře,že to tak dopadlo :palec: Přeji hodně zdraví celé rodině :mavam:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.01.12 08:21

Žlučník mě napadl hned na začátku vyprávění, to je hodně smutné, že to nenapadlo lékaře po x vyšetření :roll: :roll:
přeju hodně sil a hlavně zdraví všem, mrzí mě, že porod byl taková hrůzostrašná záležitost

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 17.01.12 08:22

Páni, úplně mi běhá mráz po zádech. Přeji ti, aby v dalším těhu bylo vše v pořádku :hug: :hug:

 
nikolinecka
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 17.01.12 08:29

Pane jo!!! To je hrůza ti doktoři, pak se nemá člověk bát jít do nemocnice!! :( Hlavně, že to vše tak krásně dopadlo, malej je moc krásnej :)..
A kde jsi rodila??

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 17.01.12 08:41

Tak tomuhle se říká mateřská intuice. :palec: Škoda jen, že některé maminky na ní z přemíry informovanosti zapomínají.
Ten žlučník mě taky napadl- měla jsem totéž a na operaci jsem musela hned 3 týdny po porodu, ale kojení se nám podařilo zachovat a hlavně vybojovat před lékaři.
Oběma Vám gratuluju a přeju hodně štěstíčka a zdravíčka!!

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 17.01.12 09:08

Tak asi v polovičce jsem to musela přestat číst. nechovali se k tobě sice hezky, to uznávám (sama jsem tam rodila v létě a na šestinedělí to fakt bylo takové malé peklo… Ale k doktorům nemám jedinou výtku), ale takovou hysterickou matku bych bila. Řvaní po ostatních ti nepomůže a většinou se tam snaží o co nejméně sekcí (samozřejmě v některých případech to jinak nejde) no a po císaři tě musí vyšetřit, když tě něco bolí, takže odtahování ruky lékaře taky nemá žádný smysl…
No ale sama víš nejlíp jak jsi se cítila a co probíhalo, tak si užívej dítěte a příště roď někde, kde budou trpělivější (taky plánuji jít na fifejdy a ne do Poruby)

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 17.01.12 09:23

KAJULI, nepřála bych ti, abys zažila tuhle situaci..možná bys byla ještě větší „hysterka“

 
helbell
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.01.12 09:46

hysterka podle mne opravdu nejsi… upřímě tě obdivuji člověk nesmí být ovce pokud si myslí, že s ním není jednáno dobře a to po 18 hodinách nebo jak to píšeš úplně v pořádku nebylo.mě samotnou nechali 14hodin než se ukázalo že neporodím jinak než sekcí ale pak to byla alespoň fofra a né čekání jako u tebe. :zed: jinak veliká gratulace k malému :D

 
maminkaa  17.01.12 09:49

Promin, tvoje zkusenot pekna neni. Nicmene prosim vas, nedelejte si zavery a diagnozu ditete sama. Nizke APGAR jednoznacne neznamena, ze se dite dusilo v deloze, jedna se o transici plodu na vnejsi prostredi, muze to byt sice ovlivneno stavem plodu v deloze, ale 7, 7, 9, neni diagnoza priduseneho plodu, takoveto apgar jeste neni vubec zle! Casto se stava, ze plod se dle monitoru chova ukazkove, zadne problemy, a pote apgar je velice nizke, vse zavisi na tom, jakym zpusobem si dite poradi s prechodem na vnejsi prostredi…Pokud se miminko jeste v deloze hodne hybalo a mlelo, je to spis znamka, ze se mu darilo dobre. Plod, kteremu se nedari dobre, je spise pasivni, jak v srdecni akci, tak pohyby.A pokud vase dite 10 minut po narozeni melo apgar 9, nemohlo mit cerno fialovou barvu (jednim z kriterii apgar je barva), to se vam mozna zdalo podle fotek, casto maji laici pocit, ze novorozenci tesne po porodu jsou priduseni podle barvy, ale v postate se jedna o prirozenou barvu a postupne prokrvovani periferii tela.
K chovani personalu bych jen dodala, ze je to HRUZA, co si Cesti pacienti, rodicky, nechaji libit…a to jste, Cesi, ukrizovali samostatne porodni asistentky, ktere maji uplne jiny, daleko pozitivnejsi pristup k rodici zene, a jeji rodine.

 
arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 17.01.12 10:13

Ahojky,
jsem gynekoložka a po přečtení prvního odstavce jsem ti chtěla napsat, že jsi měla žlučníkovou koliku. Sama jsem ji měla po porodu několikrát a vím, že je to bolest nesnesitelná. Co se přístupu lékařů týče, tak nemám slov. Napsat, že císař byl dělán pro nespolupracující rodičku je vrchol, to není lege artis důvod k císaři, počínající hypoxie plodu (t.j. nedostatek kyslíku) a nepostupující porod ale už ano, to měli napsat. Mně někdy fakt štve, jak se zdravotníci chovají a nedivím se lidem, že lékaře občas rádi nemají. Určitě bych příběh napsala minimálně na servery, kde si rodičky čtou zkušenosti (př - www.aperio.cz, www.babyonline.cz). Doufám, že další porod bude lepší, snad změnit porodnici a předem se domluvit na postupu.
Budu ti držet moc palce. I s operací žlučníku (taky plánuju, když už nebudu kojit, pokud do toho nepřijde další těhu :D )
Barča :srdce:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 17.01.12 10:18

no tak to je sila! jeste ze to takhle dopadlo :kytka:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 17.01.12 10:22

macinka85: Rodila jsem ve stejné porodnici a vím, jak tam dokáží být lidé nepříjemní. I přesto nemohu doktorům nic vytknout, možná jen, že mi lékař dělal Hamiltona a neupozornil mne na to předem, ale řekl mi to hned po vyšetření, to mi přišlo v tu chvíli sprosté. Neměla jsem úplně bezproblémový porod, ale vím, že se lékaři snažili udělat vše, co bylo v jejich silách a spíše se snažili přihlížet a nezasahovat dříve, než to bylo nutné (nastupovala jsem v pondělí, rodila jsem v úterý v noci, první vyvolávací tabletu jsem dostala už v pondělí ráno, od té doby jsem byla otevřená zhruba na 2 cm.) Ale abych se vztekala, že mi doktor prohmatává břicho, když mám evidentně nějaký problém… Máme demokracii, tak se autorka mohla rozhodnout po první hospitalizaci, že bude rodit jinde, tu možnost měla. Asi nejsem dostatečně citlivá nebo fakt nevím…
Ale co člověk, to názor, já ti ten tvůj taky neberu

 
proxa
Kecalka 325 příspěvků 17.01.12 11:03

Nic proti zadavatelce,ale trochu souhlasím s Kajuli.Taky jsem rodila císařem v Porubě a nemůžu si stěžovat.Některé maminy jsou opravdu děsně přecitlivělé(ne­říkám že to je připad tady toho příběhu),až jsem litovala doktory.Prostě člověk musí něco vydržet a skousnout..Já se teda snažila doktory a sestry co nejméně otravovat,ač mě bylo občas krušno,když jsem viděla jaký mají frmol.Ale každý jsme jiný.
Například na Jipce nás leželo hodně po císaři a některé mamky v pohodě-prostě se to musí vydržet a zatnout zuby a některé pořád volali sestru a něco řešili a skuhali.. Takže někdy i doktoři toho musí mít dost..

 
jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 17.01.12 11:12

Klobuk dole i za vela sily a schopnosti stat si za svojim!! Zelame vam vela zdravicka!!

 
jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 17.01.12 11:14

… len pridam tiez svoj nazor a to, ze vydrzat clovek vydrzi vela - s tou urcite pri porode pocita…, ale rovnako sme kazdy rozny a kazdy prezivame bolest inac a mame ine zdr.problemy…

 
alifie
Extra třída :D 11198 příspěvků 17.01.12 11:15

li-u, máš můj hluboký obdiv, že sis dokázala včas prosadit císaře. Lituji, že jsem v prvním těhotenství neměla stejnou kuráž jako ty. Věřila jsem odborníkům víc než sobě, takže jsme se po předčasně vyvolaném porodu skoro rok potýkali s následky poskytnuté „kvalifikované“ péče. (Nicméně poučilo mě to takže druhý porod byl přirozený a druhý syn zcela zdravé bezproblémové miminko.)

 
Markytka_Ostrava  17.01.12 11:25

Tak to je teda síla… 8o 8o 8o Smekám a přeju, ať už podobné peripetie nezažijete a jste oba s malým zdraví! :kytka:

 
Andrimka
Echt Kelišová 7569 příspěvků 17.01.12 11:57

mateřská intuice zafungovala :srdce: a máš krásného zdravého chlapečka :srdce:

gratuluju

Nechápu jak někdo může přirovnávat, že tam rodil a že „ví“ 8o
tak přeci personál se neustále mění, každý má jiný průběh, jiné bolesti, velikost pánve, velikost dítěte 8o to by mě v životě nenapadlo nazvat tě histerkou :cert:

Sama jsem při druhém porodu pozvala, že srovnávat se fakt nemůže :nevim: druhé dítě jsem rodila také bez císaře a kluk měl 5010g a 53cm slavní doktoři to nepoznali… v den příjmu …prý macík bude mít 4040g a seknout se o kilo směr nahoru :roll: pěkně nebezpečné
A za jakou jsem byla histerku…až po porodu se mě klanili že sem ho vytlačila, jsem tu skoro rarita (ale nedobrovolná !!!) A jak nebezpečné to pro malého bylo :? a tu barvu, my měli tmavěmodro-fialovou (celý obličej a končetiny-ruce, nohy) a naštěstí je ok.
A znám i pocit plačícího manžela u hlavy…kluka po porodu utíkali rozdýchávat…já nic neviděla (na sále snad 10personálu jak mě drželi nohy,ruce, skákali na břicho, doktor malého vyloženě vyzval…) a manžel se sklonil, hladil mě a brečel…fuj to bylo nejhorší !! až když nám přišli říct, že je v pořádku a za chvíli mě ho přiloží, tak jsem se rozbrečela radostí :srdce:

Příspěvek upraven 17.01.12 v 12:03

 
Andrimka
Echt Kelišová 7569 příspěvků 17.01.12 12:05

dlouho jsem na to myslela, nemohla jsem se s tím vyrovnat…pomohlo mě najít stejné maminky, protože pouze ony mne chápaly, ony zažily podobné a to mě moc pomohlo vypovídat se z toho…a tím to uzavřít a už myslet na porod jen v tom dobrém ;)

 
nick Leňulka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 17.01.12 12:08

Sem ráda že jste v pořádku.Přeju hodně zdravíčka. :P Abych byla úpřimná neměla jsem to číst.Poplakala jsem si a dostala strach z porodu.

 
Kakami
Závislačka 3182 příspěvků 17.01.12 12:11

8o nemám slov…doktoři jsou hovada, to je šílenost. Taky jsem si prožila svý…hlavně s tím žlučníkem, taky trvalo několik měsíců než se přišlo na to že ta bolest byl žlučník. A nepřišli na to doktoři ale já sama jsem si vyčetla že ta bolest je od žlučníku. Jdu na operaci 2.2. tak Ti pak můžu popsat jaké to bylo :) Tak hlavně že vše nakonec dobře dopadlo a držím pěsti at už je jenom lépe…papa

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 17.01.12 12:11

hodne sil do zivota preju cele tve rodine.nekdy ti doktori delaji uplny hovno.fakt.kolikrat si i ja rikam nemit hubu nic by semnou nedelali me takhle porad delali ultravuky bricha protoze sem stale mela krece a nemohla sem vstat chodit nic a oni ze si jen vymyslim po pul roce uz nasrana ze chci na operaci laparoskopie a oni ze me klidne kuchnou ale nic tam nemam a nakonec sem mela dve cysty na vajecniku.moje doktorka nasla jednu ale ti idioti v nemocnici ani jednu a stejne sem chtela na operaci a ted sem zato rada.treba bych nemela to moje slunicko ted.takze pevne nervy preji.

 
Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 17.01.12 12:17

Každý člověk je jiný, sice vedle sebe mohou ležet 2 ženy s císařem, ale každé tělo se jinak adaptuje, jinak dává do kupy… To přece nejde srovnávat a označit někoho za hysterku.

Autorko neboj, každej porod je jinej, 2. můžeš mít naopak super!

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 17.01.12 12:37

SPRÁVNĚ, TAK SE NA DOKTORY MUSÍ, TAKY MÁM ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI ČLOVĚK MUSÍ BÝT TVRDEJ A BOJOVAT, ZNÁMÉ SE TAKY MALEJ DUSIL A MÁ POSTIŽENÍ :-/
VYTÁHLI HO POZDĚ.......CHJOO
DOBŘE JSI UDĚLALA......!!!JSI SU­PER.

 
Kuki6  17.01.12 13:15

Znám velmi podobný příběh, který se také odehrál v Porubě. Já jsem tam byla hospitalizovaná týden kvůli komplikacím v těhotneství a musím říct, že ta vyšetření byla na mě někdy taky dost drsná. Nakonec jsem šla rodit jinam, byla jsem moc spokojená. Takže prostě příště vybereš jinou porodnici a bude to o moc lepší. Navíc, po jednom císaři ti už v budoucnu nechají vybrat. Taky jsem to tak měla, dokonce doktoři nechápali, proč chci rodit přirozeně, když už jednoho cíaře mám za sebou. Ale to už je jiná věc. Nechápu, že tě tu někdo označuje za hysterku, myslím že jsi moc statečná, já bych to asi nezvládla:-)

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 17.01.12 13:31

Přiznávám narovinu že mi taky přijdeš jako trochu hysteričtější holka :oops: řvát na celé oddělení pro zavinování dělohy…křičet protože mám strach o dítě, to beru, ale jak popisuješ své chování na JIP..pracovala jsem na JIP a pamatuji si dobře takové pacienty :roll:

Ale posuzuju to z odstupem a nezažila jsem to, nechci ti křivdit. Každopádně jak už tu padlo, dítě co s dusí se v břiše nemele,nehýbe se protože zápasí o zbytky síly a ten apgar nebyl tak hrozný…škoda že ti dr nevysvětlili vše a pak je má suplovat zdravotnicky nevzdělaná kamarádka.

A mateřská intuice je k nezaplacení­..kamarádka je anestezioložka v Praze na Vinohradech, vyprávěla mi ted o mamince která čekala už třetí dítě, první dvě v pohodě odrodila vaginálně a ted se kousla že chce cř byla hysterická tak že i k psychiatrovi ji poslali,začala takhle vyvádět už pár týdnů před porodem..nakonec dr ustoupili a cř provedli (upřímně se tomu divím) a dítě bylo tak omotané v pupečníku, že by se mohlo snadno při porodu udusit.

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 17.01.12 13:33

Na fakultku do Poruby by mě nikdo nedostal… jen samé špatné recenze… jdu do městské na Fifejdy… tam to jen chválí… a je oceněná jako baby friendly hospital… ze začátku toho deníčku sem si říkala panebože to musela být hysterka ale už chápu a klobouk dolů… každý mi říká jen nechod na faktultku

 
Karleon
Závislačka 4364 příspěvků 17.01.12 13:51

Možná, kdyby se nevyvolávalo, nemusel by se dělat císař? Vyvolávaný porod je VŽDY riziko.

Tenhle příběh má naštěstí dobrý konec, proto už jen přeji hodně štěstí a zdraví do dalšího života maličkému.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 17.01.12 13:52

Těžko soudit, nicméně z toho co píšeš, se mi nezdá, že by lékaři - gynekologové něco zanedbali nebo špatně postupovali, taktéž mi Tvoje reakce nepřišly úměrné situaci…

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 17.01.12 13:53

Tak hlavně, že to dobře dopadlo :potlesk: .

Ale taky si myslím, že apgar 7 7 9 neznamená dušení :nevim: . Obě moje děti měly devítky a vše naprosto v pořádku ;) . A druhé jsem si po porodu nechala dát hned na břicho, tak vím, že i když nebylo přidušené, taková barva jak popisuješ je naprosto normální a tak do hodinky krásně „zrůžoví“ a zvlášť pokud to bylo focené mobilem, tak bych to brala s rezervou :) .

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 17.01.12 14:01

Gratuluju ke krasnemu chlapeckovi a rozhodne jsi to nemela snadne. Nemam rada srovnavani, ze kdyz me nic nebolelo tak to nemuze bolet ani ostatni :cert: A ze se to musi proste vydrzet. Vydrzi se to, ale v tu chvili to proste boli. Ja mela dva cisare a podruhy jsem mela skripnuty nerv za krkem, zrejme jsem si krk prelezela v narkoze a to byla silena bolest, cele telo se mi vzdycky rozklepalo, zimnice, no mnohem horsi nez jizva a zavinovani delohy. Jestli si nejaka maminka vedle me rikala, co skuhram, kdyz ji nic neboli..

 
Hovezinka
Závislačka 4230 příspěvků 17.01.12 14:02

Brečela jsem s manželem dojetím, a pak vztekem a hrůzou a na konci zase dojetím, že to dobře dopadlo, i když…
Drž se!!!

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 17.01.12 14:08

Taky nemohu posuzovat, jenom chci napsat že kromě toho žlučníku , který poznat mohli, nic vzláštního nepozoruji.. spíš bych řekla, odměřenější chování, ale jinak nevím :oops: ,,
Já jsem tam taky jezdila asi 3 , kdy jsem občas zvracela a měla silné křížové a vrátily mě domů a pak když mi praskla voda, odtékala, ve 2 v noci a rodila jsem až týž ten 7 večer císařem, kdy jsem se neotvírala..
každá to má jinak a myslím, že většinou je to opravdu hnus pocit před porodem, jen málo žen si to užívá…
Možná si byla trochu víc citlivější na bolest a chování personálu :think:

Příspěvek upraven 17.01.12 v 14:09

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.01.12 14:10

souhlasím s Karleon, možná kdyby sis nevyškemrala vyvolání, nemusela jsi pak škemrat o císaře, vyvolání je vždy rizikovější než spontání rozběhnutí porodu a častěji končí akutním císařem :nevim:

Jinak hystericky na mě působíš, ale chápu, že každý máme nastavený práh bolestivosti někde jinde, někdo to zkrátka špatně snáší, vyvolávaný porod často bolí víc jak přirozený.
Jen tedy, mě PA na kurzu říkala, že z 80% ženská rodí hlavou, že tam to musí být srovnaný a když je, tak potom snese fakt hodně a podle mě teda měla pravdu. V současné době se příprava na porod podceňuje, žena přijede do cizího prostředí, k cizím lidem, v bolestech, nemá šajna, co že to s ní vlastně dělají a proč, dostane strach, je zoufalá, nikdo se jí pak naopak nevěnuje, jakoby péče porodníků končila fyzickými zákroky a upoutáním na monitor.

 
lucie.kyselova
Povídálka 37 příspěvků 17.01.12 14:20

Myslím si, že je těžké soudit. Samotnou mě porod teprve čeká, tak snad to bude ok. Nebo alespoň s minimálními komplikacemi… Nidko asi nevíme, kdyby nějaká podobná situace nastala, jak se zachováme a taky každý máme jiný práh bolesti. Hlavní je, že je prcek v pořádku a mamka bude také. A k přístupu doktorů či reakci mamky nebudu říkat nic, nejsem doktor, ani zdr. sestra a „nikdy neříkej nikdy“, tudíž sama nevím, jak to snesu a jak se budu chovat.
Hodně zdravíčka a ať rostete bez problémů :kytka:

 
jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 17.01.12 14:26

Dik za tvuj denicek, je perfektni cist, ze sou lidi, kteri se neboji poslouchat sve telo a ozvat se. A trvat si na tom, co chteji! Si silna zenska, ty se neztratis (ja osobne mam taky hubu prorizlou, ale nevim, jak bych se v tve situaci zachovala, kdyz si vzpomenu na to, jak sem byla u prvniho porodu vypleskla a uplne odevzdana…)
Gratuluju kazdopadne k peknemu synkovi, das mu do zivota krom velke lasky i dobry priklad, ze se clovek o sebe musi umet postarat a ne vzdy duverovat :potlesk:

 
Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 17.01.12 14:29

No tak hlavne ze to dobre dopadlo. :palec: . Ja rodila cisteho casu 20 hodin, taky jsem se neotvirala, ale porod jsem zvladla prirozene, jen na konci s mensi pomoci oxytocinu. Nenazyvala bych te hned hysterkou, ale asi ty nervy proste pracovaly vic, nez je zdravo. ;) . Myslim, ze u porodu hraje nejvetsi roli psychika. Ja jela do porodnice a porad si rikala, ze to stejne musim zvladnout sama, nikdo jiny to za me neodrodi, nikdo mi nepomuze, protoze neni jak. Doktori i PA jsou tam jenom pro pripad nouze. Me si nikdo nevsimal, jenom mi obcas poradili jestli nechci vanu, nebo mic, ale ve finale to zenska stejne musi zvladnout sama. Bolest je to priserna, to vime vsechny, ale s tim se tak nejak musi pocitat. :mrgreen: .

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 17.01.12 14:42

Pekny, zaplat panbu ze nemusim rodit v Ostrave, zlaty Podoli! :zed:

 
kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 17.01.12 14:51

Ahoj,to sis teda žvejkla :( měla sem to podobné :,( šestnáct hodin bolesti nakonec sem se teda otevřela ale malá prostě ven nešla po uporném mordování břicha,sem si musela sama dojít na sákl na císaře :( bylo to jentak tak,navíc mě pak nemohli vzbudit a když tak ta bolest břicha byla šíílená,ještě jak mě mordovali malou ven-no brrr- Apgar skore 5,8,8 takže nic moc :,( no zvládli jsme to nám je nám už 2.5roku…a sem znova těhotná porodu se uplně děsim,ale je ještě daleko ted myslim na mimi aby bylo zdravé a k porodu jsme zdárně došly a pak budu řešit porod :mrgreen:přeju hodně zdraví vám oboum a už žádné podobné zážitky :kytka:

 
kokos
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 17.01.12 14:52

Myslím, že bys byla dobrá bulvární novinářka-už nadpis o tom svědčí ;) Nicméně gratuluji k zdravému dítku a přeji příště lepší zkušenost :-)

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 17.01.12 14:53

Tak já jsem taky rodila císařem (musela), zavinování dělohy bylo pro mě pouze nepříjemné. Před samotným císařem jsem v noci začla spontánně rodit, praskla mi totálně voda. Po příjezdu do porodnice (asi za 40 min.) jsem byla otevřená na 4 - 5 prstů. Kvůli večeři se muselo čekat až vytrávím, malá se narodila za 4 hodiny od začátku porodu. Při přechodu na sál jsem už měla kontrakce po 3 minutách asi hodinu, bolelo to, to je fakt, nejhorší to bylo po připnutí nohou i rukou. Ale zvládla jsem to v poho, byla bych to už i odrodila normálně, ale doktoři nechtěli slyšet. Každý máme jiný práh bolesti, ale taky si myslím, že ženská rodí z 80% hlavou. Tož tak. :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.01.12 15:09

jajul, proč jsi rodila císařem? KP? Nebo nějaký jiný důvod? Skoro škoda, když ses tak krásně otvírala :mrgreen:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 17.01.12 15:11

tak nevím, žluční, mne napadl hned po první zmínce… taky jsem to zažila :-)

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 17.01.12 15:19

Gladys: ne skoro škoda, úplně škoda! KP mimíska a oční vada matky (po operaci šedého zákalu vyboulený sklivec do zornice a možnost popraskání stehů), bohužel kvůli tomu mám „vystaráno“ i na příště.. :,( Dost mě to mrzelo, šlo to totiž jak po másle, už mi to i bylo jedno, ale nechtěli do toho jít se mnou :mrgreen: . Lékařka říkala, že ona sama by normál nerodila, ani kdyby měla jen KP. Jizva mě někdy po kopnutí naší drobné „slonice“ zabolí ještě dneska - 4 měsíce po.(Pouze jak slon kope, jinak je droboučká :lol: ).

Příspěvek upraven 17.01.12 v 15:21

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.01.12 15:33

No tak to je něco asi bych je tamskopala na kupu děs co se v republice děje a to chcou jen přidávat leda tak nasrat!!!! Vůbec nedomýšlím to nejhorší. No hnus. Být tebou tu stížnost bych napsala a hlavně aby se k tomu vyjádřili by mě zajímalo jak by odůvodňovali nejdejbůh to nejhorší za to pacientka přece nemůže za neschopnost lékařů Do týhle porodky bych nešla rodit ani omylem :cert: :cert: :cert: :cert:

Přeji tobě a tvému zlatíčko jen zdravíčko usměvavá období :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
bustik
Kecalka 346 příspěvků 17.01.12 15:34

Tak hlavně, že vše dobře dopadlo. Ikdyž i já se přikláním k těm, co tvé chování pokládají za nepřiměřené - hysterické. Ono ale mě se to říká, porod jako jsem měla já bych přála každé :)

 
kate02
Nadpozemská drbna 26090 příspěvků 17.01.12 15:39

kokos ten nadpis podle mě nepsala autorka deníčku, ale je upravenej adminama, taky se mi to u jednoho deníčku stalo (sice to přepsaný zní divně, ale co nadělám :mrgreen: ), takže tohle bych na ni neházela ;)

No a k deníčku, mám z toho smíšený pocity… :oops: Jen teda mladšímu prckovi při porodu začly klesat ozvy, nebyl dorotovanej a nakonec měl apgar 10 10 10, i když monitor ukazoval, že už něco v pořádku není… :nevim: Takže podle mě to není jen o tomhletom… :think: :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.01.12 15:53

Ahoj, moc se mi líbíš, že se umíš ozvat a že jen nefňukáš. :potlesk: Kdyby se personál choval k tobě lidsky a rozumně, tak věřím, že by si s tebou ty scény např. s reversem ušetřili, dobře jim tak :jazyk: . Do druhého dítka směle jdi a vyber si raději nějakou jinou porodnici. Tipuju, že druhý porod bude s vyšší pravděpodobností také císař, ale taky být nemusí, tak zvaž jestli s sebou nevzít dulu a určitě vol nějakou soukromou menší porodnici (pokud budeš jinak zdravá). Já jsem sice taky držka, ale ten výběr porodnice a „štěstí“ na super doktorku, to se mi u druhého porodu moc vyplatilo.
Mmch by mě zajímalo, co tam máte za umělce, když ti nedovedli určit žlučníkový záchvat a ještě to završili kecama o tloušťce :cert:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama