Můj krásný porod :)

Porod

Jelikož jsem v těhotenství přečetla snad všechny porodní deníčky, co tady jsou, a četla jsem je moc ráda, taky se o ten svůj velmi ráda podělím.


6 komentářů

Na začátku roku 2014 jsem vysadila antikoncepci, abych tělu tak nějak ulehčila a pročistilo se, než se o miminko pokusíme. Po létě jsme si s manželem řekli, že už není na co čekat, miminko oba moc chceme, vlastní bydlení a práce je, takže nám nic nebrání. Přece jenom to není hned a může to být na delší dobu.

No… O miminko jsme se poctivě snažili celý víkend, jenže já hned v pondělí dostala nečekaně v práci výpověď. Řekli jsme si, že v tom případě ještě počkáme, než si najdu práci novou. Nicméně miminko se rozhodlo jinak a já po několika týdnech cítila, že jeden víkend stačil.

Manžel teda dlouhou dobu nevěřil, že se zadařilo takhle napoprvé, takže, až když držel v ruce fotku z ultrazvuku, začal se pyšnit jaký je borec, jak to umí. :)

No, čas letěl a manžel mě v listopadu na mé narozeniny požádal o ruku. 20. 12. jsme se jen se svědky tajně vzali a na Štědrý den jsme rodinám jako dárečky rozdali obálky – první s oznámením, že jsme se vzali a druhou s fotkou z ultrazvuku.

Od ledna čas letěl snad ještě rychleji. Já si našla práci, manžel zaměstnání také změnil, zrekonstruovali jsme si celý byt, koupili nové auto, užívali jsme si poslední chvilky jen ve dvou a těšili se na léto. Já prožila celé těhotenství bez problémů, a kdyby poslední měsíc nebyla ta nesnesitelná vedra a já nebyla celá oteklá, nosila bych si to bříško klidně do teď.

Druhý termín 2.7. byl pryč a já už byla nervózní. Miminku jsem začala domlouvat, že jsme se já i tatínek narodili v neděli, a to se prý rodí šťastné děti, a přece jenom je to hezké datum - 5.7.2015, tak má teda povoleno počkat do neděle. :)

V noci ze soboty na neděli mě probudily pravidelné bolesti, které se nedaly zaspat jako poslíčci v předešlých dnech. Chvilku jsem ještě poležela, pak jsem si dala sprchu, uklidila celý byt, dobalila tašku do porodnice a nechávala manžela ještě pěkně chrnět.

Kolem páté hodiny ráno už byly bolesti pravidelné po 5 minutách, takže jsem probudila manžela, že teda raději pojedeme. Cestou jsme se stavili pro snídani, smáli jsme se a hrozně se těšili, že teda už!

Po vyšetření nám bylo řečeno, že jsme na úplném začátku a buď se to hezky rozjede, nebo taky ne, ale jelikož už jsem po termínu, tak si mě v porodnici nechají.

Ubytovali mě na pokoji, manžela jsem poslala domů a čekalo se. A já chodila a chodila a chodila, po chodbě tam a zpátky s knížkou v ruce a na každou kontrakci jsem se zastavila, prodýchala a představovala si, jak se otevírám a miminko sestupuje.

Odpoledne mne vyšetřili s tím, že se teda něco děje a že ještě počkáme na kontrolu v šest večer a uvidí se. V šest už jsem na monitorech teda pěkně funěla a po vyšetření bylo jasno – můžeme na sál, rodíme.

Zavolala jsem manžela, přesunuli jsme se na sál, dostala jsem klystýr a bolesti už teda byly silnější a silnější. Bohužel jsem kvůli ozvám musela celou dobu ležet, takže to odnesl manžel, kterému jsem při každé kontrakci drtila ruku.

Po chvíli mi porodní asistentka chtěla píchnout plodovou vodu, ale zjistila, že už tam miminko žádnou nemá. Musela nejspíš vytéct ve sprše, nebo po troškách, do teď sama nevím.

Po nějaké době přišly kontrakce se silným tlakem na konečník, asistentka mne zkontrolovala, ale že prý ještě nezašla branka, takže netlačit a prodýchat. Tenhle moment byl pro mne asi nejtěžší, ale můj manžel byl neskutečný – ležela jsem na boku, oči zavřené, držela jsem manžela, který mne při každé kontrakci uklidňoval, jak mám dýchat, ať netlačím. Popravdě jsem vnímala jen jeho hlas, ostatní byly jakoby z dálky.

Po chvilce jsem si mohla přitlačit a pak hned na záda a šlo se na to. Jednou zatlačit – hlavička venku, podruhé – celé tělíčko vyklouzlo jak nic.

„A je to holčička!“

(Moje tajné přání!) Pohled na dojatého manžela, pusa a pak už mi přistála na břichu ta moje princezna – nejúžasnější pocit na světě!

Paní doktorka konstatovala, že nemá co na práci, že jsem bez nástřihu a poranění (ať žije Aniball!) a že by takové porody mohly být všechny. Pak jsme se všichni tři mazlili další dvě hodiny a já nevěřila, že se to opravdu děje, že se mi to jen nezdá.

Porod jsem měla podle mě krásný. Celé těhotenství jsem si plánovala, jak to bude v pohodě a věřila, že půjde vše hladce. A taky, že jo!

Muži jsem po cestě z porodnice oznámila, že chci brzo pro malou sourozence. Prý si mám vybrat víkend. :)

Takže naše Josefínka se narodila na přání maminky v neděli 5. 7. 2015, vážila 2940 g a měřila 50 cm. Věděla jsem, že ji budu milovat, ale že člověk dokáže milovat tak strašně moc, to si představit nejde.

Děkuji za přečtení deníčku a přeji budoucím maminkám minimálně stejně pohodové porody!

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Shasha
Stálice 99 příspěvků 27.09.15 04:02

Moc gratuluji k miminku i pohodovému porodu. Já rodila v Opavě 8. 7., to jsme se možná potkaly na chodbě :mrgreen:

 
Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 2834 příspěvků 27.09.15 05:11

Moc gratuluji :) krásný deníček jinak taky jsem hned po porodu mluvila kdy bude druhý až si všichni z toho klepaly na čelo :D

 
selena18
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.09.15 06:25

Krasne, :kytka: dekuji za krasny denicek :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 27.09.15 07:34

Moc krásný deníček a závěr mě rozslzel..Jose­finka, moje oblíbené jméno. Mně doma neproslo, beztak to pak už byli chlapecci. Ale to jméno má prostě „koule“ :lol: moc gratuluji… :hug:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 27.09.15 07:58

Tak to je pro mě ten nejkrásnější a nejdůležitější deníček, jaký jsem zatím četla :hug:. Ať celé rodince i nadále štěstí a připravenost přejde :srdce: :srdce::kytka: :kytka: :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 27.09.15 08:12

Gratuluju, taky máme doma Josefínku :mrgreen:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 328 inzerátů 27.09.15 08:20

Skvělý deníček! Doufám, že mě potká něco podobného. Gratuluji k holčičce! :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.09.15 12:56

Krásné jméno, krásný porod, moc mi to připomíná ten můj (já teda děkuji Epinu :-D)

 
ZuzaMi
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 27.09.15 13:32

@Shasha Třeba joo.. :mrgreen:
@kacenka8 O mě si většina taky říká, že jsem blázen a že mě to přejde až začne malá chodit apod., ale zatím teda žádná změna..zrovna včera jsem vybírala jméno pro druhé :D
@LennaZS Manžel taky ze začátku protestoval, ale postupně se mu v těhotenství začalo líbit a teď už mi několikrát řekl, že jsem vybrala dobře, že je moc rád :) Navíc jsme oba tak nějak počítali s klukem, takže to bylo překvápko veliké..

Holky moc děkuju! a jsem moooc ráda, že některým „pomůže“, uklidní apod. Opravdu bylo pro mě hlavní myslet pozitivně, že to bude hezké a v pohodě a prostě se jen těšit na ten zázrak :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 27.09.15 13:37

:kytka: Krásný deníček, gratuluju k Josefínce

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 27.09.15 13:55

Krasny deníček ;) At Vam mala dela jen samou radost

 
kpiskacova  27.09.15 14:50

Gratuluji k holčičce :srdce: vybrali jste jí krásné jméno :srdce:

 
Iveťáček
Ukecaná baba ;) 1721 příspěvků 27.09.15 16:48

Krásný deníček Zuzi :kytka: :kytka: Až mi slza ukápla :andel:

 
Minnies
Kelišová 5614 příspěvků 27.09.15 18:06

Super denicek takový pozitivní :palec: Josefina je krásné jméno :srdce:

 
PM94
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 27.09.15 18:07

Krásný deníček, až jsem si trochu vzpomněla na svůj porod, kdy jsem byla schopna vnímat jen přítele, který tlumočil rady porodní asistentky. Na konci mi ukápla slza, přeji Vám jen to nej a Josefínce jen to nej něj do života :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 27.09.15 18:16

Sympatický denníček a sympatický manžel :palec:

 
Halibar
Kelišová 6301 příspěvků 27.09.15 21:13

Moc hezký deníček, gratuluju k mrňavoučké princezně a ať vám dělá jen samou radost :)

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 28.09.15 19:09

Takto krásný a pozitivní deníček jsem dlouho nečetla. Děkuji za to. Blahopřeji k miminku a přeji brzo úspěšný víkend :).

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 29.09.15 11:27

Ahojík moc krásný deníček a prod jsme měli stejný jen s tím že jsme rodila 3,5hodinky s hodinovou bolestí a s tím že jsme nepoužívala aniball a nebyla jsme nastřižená ono to je anji jak máte pruzné svalstvo..jinak josefinka je krásná a má moc pěkné jméo

 
Aslei
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 29.09.15 15:11

Úžasný :andel:

 
šmajchlíček
Povídálka 35 příspěvků 29.09.15 22:35

Opravdu jeden z mála krásných deníčků o krásných porodech. Moc hezky napsané, milé, je z toho cítit klid a pohodu. hodně štěstí do života celé rodině! :potlesk:

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 01.10.15 15:22

Taky jsem se cele tehotenstvi na porod tesila a naplanovala si krasny a ono se mi to splnilo, mrla jsem ho take tak super. Moc gratuluji k holcicce.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama