Můj malý brouček

Těhotenství

A je to tady, budu také maminkou! Nejdříve jsem si říkala, že bych popsala každý svůj měsíc těhotenství, ale nakonec jsem se rozhodla, že každý můj deníček povede k jedné výjimečné události. Tou událostí byl v tomto případě screening, ale o něm až na úplný konec.

6+2

10+3

11+6
1 komentář

Mým životním čistě ženským mottem je, že náplní života ženy je mít dítě/děti. Tak to cítím já. Od dítěte jsem měla potřebu starat se o někoho a dlouhou dobu mi k tomu stačila zvířata, později to přešlo v žadonění, aby mi rodiče pořídili sourozence. Jenomže jsem byla nejmladší a přede mnou už těch sourozenců bylo pět, takže mé přání nebylo vyslyšeno. Čím víc se mnou mlátila puberta, tím víc jsem měla touhu po miminku. Partnery jsem si od samého začátku nehledala pro sex jako mé vrstevnice, ale ve všech klucích jsem viděla potencionální tatínky (chudáci náctiletí).

Docela komplikovanou cestou jsem se ocitla v Praze, 360 km od domova. Rozepisovat jak, to by bylo na dlouho, a tak přeskočím k tomu nejdůležitějšímu. Po mnoha životních strastech jsem poznala muže, který se díval na svět podobnýma očima jako já. Všechno se to nějak semlelo a my se po 14 dnech známosti stěhovali k sobě, protože jsem přišla o bydlení. Byl to skok do neznáma a oba jsme to snášeli těžce, hodně jsme se hádali, ale věděli jsme a dodneška to víme, že k sobě patříme. V červnu 2012 jsme se tak rozhodli, že se začneme snažit o miminko, od dubna jsem nebrala antikoncepci.

Začal šílený kolotoč. Aniž bych si zjišťovala něco o ovulaci a o tom, kdy je reálně možné po oplodnění zjistit otěhotnění, dělala jsem si pomalu hned po styku testy. Po měsíci snažení jsem si konečně přečetla, jak to chodí a snažila se vypozorovat ovulaci. Nebylo to tak těžké, ale i přesto uplynul červenec, srpen i září a dvě čárky na testu pořád nikde. Přišlo mi to jako věčnost a už jsem se děsila toho, že se zapojím mezi mnohaleté snažilky. Rozhodla jsem se miminko vypudit z hlavy. Aspoň trošku!

V říjnu jsem se objednala k novému gynekologovi na běžnou prohlídku. Čekala jsem, jak mi řekne, že je ve mně všechno špatně a že se nemám divit, že miminko nepřichází. Místo toho jsem slyšela, že jsem zdravá, vše je v pořádku a zrovna mi zraje krásný veliký folikul, který ani nebylo potřeba měřit. „Do dvou dnů příjde ovulace, tak ji nepromeškejte!“ Druhý den ráno jsem si dělala ovulační test. Prázdno. Smutek. K večeru mě začalo píchat v podbřišku, další ovulační test - rýsovaly se na něm dvě nádherné čárky! Ten večer a ještě i pár dalších potom byly krásné. Asi pátý den po ovulaci mě začalo píchat v bříšku a když jsem si pročítala internet, tajně jsem doufala, že si to jen nevsugerovávám a že je to opravdu hnízdění miminka.

11. dní po ovulaci se mi začala motat hlava a pes neustále ležel u mě hlavou na bříšku. Partner nebyl doma a já šla počůrat těhotenský test. Prázdný… „No jo, ty pitomá, co sis myslela, jen tě někde píchne a hned to znamená být těhotná??“ Ale nedalo mi to, zapnula jsem zářivku nad zrcadlem a najednou na mě vykoukl duch! Z ducha se za pár dní staly dálnice a za 3 týdny už to byl u pana doktora malý osmimilimetrový červíček, který zrovna prožíval svůj 7. týden.

Začátek těhotenství byl trochu deprimující. Moje tělo najednou nebylo moje. Místo prsou dva balvany, místo pažravosti nechutenství a místo aktivního dne celodenní lenošení a naopak noční nespavost a noční můry. Naštěstí to kolem 8- 9. týdne začalo přecházet a z nechutenství se stala zase trochu pažravost, akorát od 11. týdne často zakončená zvracením. Svého broučka jsem dostala na fotce v 11. týdnu. Už se z něj stal malý človíček s ještě pozůstatkem ocásku. Až v tuto dobu jsem se do něj bezmezně zamilovala, konečně pro mě začal být něčím konkrétním a hlavně dával najevo svou vitalitu, kterou rozehnal všechny noční můry o potratech.

Dnes jsem na konci 12. týdne a absolvovala jsem screening. Ta nádherná událost, díky které stojí za to napsat tento deníček. Je den před Štědrým dnem a já nejen, že jsem viděla, jak je mé miminko do detailu krásné, jak kope těma nejkrásnějšíma ručičkama a cumlá si paleček, ale hlavně jsem se dozvěděla, že je zdravé, a to je pro každou maminku ta nejkrásnější zpráva. Můj Ježíšek už mi před 12 týdny nadělil ten nejkrásnější dáreček a já bych tak chtěla popřát, abyste každý pod stromečkem našel to nejkrásnější, co si přejete.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2012!

LadyT.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.12.11 18:45

Přeju další zdárný vývoj :) Ať ti to v bříšku pěkně roste :mavam:

 
catty
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 25.12.11 19:01

Přeji ať se vám mimísek krásně vyvýjí :hug: :srdce: .My dostali taky ten nejkrásnější dáreček pod stromeček :hug: :srdce: :dance:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 25.12.11 22:55

Krásné fotečky! :potlesk: Když jsem měla v bříšku Verunku, každou takovou fotku jsem furt žmoulala, spala s ní a nemohla se dočkat další fotečky. :mrgreen: Trošku magor no :lol:

Přeju zdravého broučka a pohodu v těhotenství(sama vím, jak si s námi mamkami dokáže ten koktejl hormonů pohrávat) :hug: :hug: :hug:

 
KvetuskaS
Kecalka 465 příspěvků 26.12.11 09:10

krásně jsi to napsala, úplně jsem zavzpomínala, jaké to bylo pro mě téměř před rokem! Moc ti držím palečky ať se vše daří a jde jak má. Hodně zdraví tobě i miminku! :hug:

 
liliannoel
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 26.12.11 12:23

páni uplně stejný pruběh snažení se o miminka a konečného otěhotnění jako u mě:D jakoby si mi psala z duše:):) prvotrimestriální screening mě teprve čeká, ale už e nemužu dočkat na prohlídku k doktorce ve 14 týdnu kdy mě zase vyfotí moje malé miminko:):) gratuluji vám:)

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 27.12.11 00:05

Jůj!Tak to vám přeju taky krásné těhotenství ;) ! To já jsem po mimču zprvu těhotenství moc netoužila, ale teď mám už jen 2 měsíce do porodu a moooc se těším :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 27.12.11 08:11

Gratuluji a držím palečky,Taky sem si vymodlila miminka a teď mám 10 měsičního chlapečka :* :srdce:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 27.12.11 09:47

Přidávám se s gratulací k těhu a hlavně přeji zdárný zbyteček těhulkování… hlavně si užívejte s partnerem bříška… poprvé je to jen jednou… my to zažívali nedávno a dneska máme doma malého šmudlíka, kterému je pár týdnů… :kytka: :kytka: :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 29.12.11 21:54

Chvílema se mi zdá, že to je jak u mě, s těma chlapama, taky mě to bralo brzy :lol: Gratuluji k úspěšnému screeningu :kytka: , mě čeká v lednu.. :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama