Můj pátý porod byl ten nejhezčí

Nejlepší těhotenství i porod.

Můj pátý porod byl ten nejhezčí

Muj pátý porod (a celkově těhotenství) byl ze všech nejlepší. Od // žádné problémy, na konci těhotenství žádné otoky a žádné přibírání. Jedla jsem vše, když byla chuť, manžel dovezl zákusky :-) Tentokrát jsem to ale moc neřešila, i když mám velkou nadváhu. Běhání kolem dětí, domku a zahrady ale udělala své. Za těhotenství jsem nepřibrala vůbec nic, naopak ještě přes 2 kg na konci těhotenství zhubla.

Teď k porodu. Každý byl jiný. Kvůli velké váze miminka jsme se domluvili, že den po termínu, tedy 7. 10. 2020, přijdu na 7:15 na porodní sál i s taškou a budeme porod vyvolávat (zkušenosti už mám, takže jsem věděla, co mě čeká). Ráno jsme s manželem zavedli děti do školky a školy a jeli na porodní. Po vyšetření mi doktor zavedl v 7:45 tabletku, a že musím teď hodinu ležet, přesně za hodinu jsem cítila slabé bolesti (hlavně ty křížové), ale nález byl stejný pro 2 prsty, čípek 1,5 cm. Když jsem měla už silné bolesti, najednou změna - otevřená na 5 cm… Přijel manžel, najednou mi praskla voda… Během pár kontrakcí jsem byla připravena, bolest jedna hned za druhou to bylo peklo… Už se mi chtělo tlačit, ale stále jsem byla na pokoji, doktoři nikde! Takže jsem vytlačila hlavičku, bohužel zastavit to prostě nešlo… takže rychle přiletěla doktorka a na druhé zatlačení v 11:19 to naše štěstíčko vykouklo na svět :-) Vážil 4 380 gramů a 52cm. Za 3 dny nás pustili domu.

Plně kojím, malý přibírá. Jsme šťastní, že už je tu s námi :-) Děti brášku milují. Časem by jsme chtěli ještě jedno miminko, tak uvidíme. Nyní bych chtěla zhubnout 20 kg. Jsem 12 dní po porodu a ráno váha ukázala -7,5 kg, no to je prostě božííí :-) To je snad sen, najednou to jde dolu. A to zatím ještě nechodíme na procházky (jen na krátké 30 min). Snad bude alespoň lepší počasí. Všem, kdo čekají na // držím pěstičky, brzy se všechny dočkáte uzlíčka štěstí. Koho čeká porod, nebojte se jsme silné ženy, všechno zvládneme! A maminky, přeju hodné dětičky. Opatrujte se!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
115
20.10.20 15:44

Krásný a rychlý porod, jenom nějak nechápu, proč vždycky tak lpí na tom, aby byl u samotného porodu doktor, jako by to žena mohla vědomě zastavit l, když už se dítě dere na svět samo. Chápu, že se může rychle něco změnit a při fyziologickém porodu stát nějaký průšvih, ale někdy už se to prostě zastavit nedá. :lol: :lol: Každopádně gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstí. :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 16:07

@fyziowomen Děkuji :srdce:

  • Nahlásit
1509
20.10.20 21:22

Me odrodila sestra, byl to takový ficak, že doktorka ani nestihla přijít, ještě jim vynadal, že ji zavolali pozdě. Nakonec mě zkontrolovala, sítí nebylo potřeba, takže tam byla úplně zbytečně. Kazdopadne to byl můj 3 a hlavně nejkrásnější porod, když pominu ty příšerné bolesti jak jsem se rychle roztahla.Tak nám všem přeji hodně zdraví a ať nám tý dětičky pěkně rostou :*

  • Zmínit
  • Nahlásit