Můj pohodový porod

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o svůj zážitek z porodu. Ne, že bych měla úplně všechno ukázkové, ale vše maminkám, které ještě nejsou maminky a snaží se nebo těhulkám, které čeká porod, aby měli vše podobně klidné a pohodové jako já.

Teprve chvilku na světě...

V porodnici...
2 komentáře

Terezce je tady půl roku...

Terezčiny první narozeniny...

jedna z posledních foto, teď je Terezce rok a půl...

O miminko jsme se začali snažit s přítelem když mi bylo 22 let.Po vysazení hormonální antikoncepce, jsem přibližně za měsíc otěhotněla. Byla jsem celkem v šoku, ale příjemném, že se nám to podařilo tak brzo, chvilku mi trvalo než jsem tomu uvěřila, že to tak je a brzo budu máma. Doktor mi vypočítal termín porodu na 21. 12. 2009. No jo jsem si řekla, kdoví jak to dopadne, ale na Vánoce bych už chtěla být s mimískem doma.

Moc jsme si přáli holčičku, ale hlavní samozřejmě bylo dítko zdravé. První mi řekl můj gynekolog, že by to mohla být holčička. Moje sestra je postižená, takže jsem musela přibližně ve 12. tt na důslednější vyšetření a to do Brna, kde již podle odběru krve a ultrazvuku řekli, že vše vypadá v pořádku, to samé mi již potvrdili ještě při další návštěvě a to přibližně ve 20. tt. Také nám potvrdili, že bysme se mohli těšit na holčičku. Ihned mě napadlo jméno Terezka po mojí sestře. Jinak těhotenství plynulo dále bez problémů a blížil se tolik obávaný porod.

21. 12. 2009 se ještě miminku nechtělo, no jako správná holka si musela nalakovat nehty a natočit si vlásky :-) Ten den jsem byla v rizikové poradně se domluvit co a jak když se mimískovi nebude chtít. Paní doktorka z rizikové poradny, sice řekla že už se začíná něco ve mě připravovat na porod, ale ten taky může vypuknout klidně i za týden, jako prvorodička jsem měla největší strach z toho aby porod byl rychlý, nedokázala jsem si třeba představit rodit 24 hodin a více, všechny maminky, kterých se to týká mají můj velký obdiv.

23. 12. 2009 tak v 6 hodin ráno jsem se probudila s menšími bolestmi v podbřišku, šla jsem na malou na záchod a ono ejhle toho ze mě teklo nějak moc :-)Myslela jsem si, že by to mohla být plodová voda, ale nebyla jsem si jistá…Přítel se mě ptal jestli si ještě může dát kafe. Řekla jsem mu jasně,já si pomalu dobalím věci do porodky a osprchnu se a můžem vyrazit. Přítel měl firemní auto a bohužel zlobilo startování ve velkém mrazu, ale tento den naštěstí nemrzlo, tak jsme mohli v klidu dojet do porodky :-D Máme to jen kousek, no nicméně bolesti se pomalu stupňovaly jak v kratších intervalech a intenzitě. V 7:30 hodin mě sestřička napojila na KTG,kde jsem seděla do 8 hodin,ale už byl pro mě problém v klídku sedět.

Po prohlídce primářem a zkoušce, že mi odtéká plodová voda, jsme se s přítelem přesunuli na porodní pokoj, s tím že porod může trvat jakkoliv dlouho. Bolesti byli horší a horší, podle PA jsem se otvírala celkem rychle,ale miminku se nechtělo moc sestupovat. A já každou chvíli volala PA jestli už můžu rodit, protože když byla s námi, tak jsem se cítila klidnější. Myslím si, že vydržím hodně co se ohledně bolesti týče, jsem si říkala já nebudu řvát tak, jak některé maminky, tímto se jim moc omlouvám :-D No stahy jsem měla asi každou minutu,neměla jsem ani chvilku, abych si mezi stahy odpočinula, a tak jsem řvala jak tygr přes celou porodnici až se hory zelenali :-)

Když přišel čas, že PA řekla tak maminko můžeme jít rodit, tahle slova mi trochu přinesla úlevu. Blížil se čas kdy už uvidím naše miminko. Ikdyž jsem chodila do předporodních kurzů a měla jsem instrukce jak tlačit, mně to prostě nešlo, ikdyž jsem se opravdu snažila. První jsem vytlačila hlavičku a myslela si že už to hlavní je za mnou, že miminko je venku, ale přítel a PA na mě křičeli ještě tlačte ještě ramínka, tak jsem se do toho snažila pořádně ještě opřít a zatlačit a 13:36 se nám narodila Terezka s mírami 3900 g a 53 cm.

Na šestinedělí to bylo taky fajn, již kolem 17 hodin mi Terezku přinesli a já ji měla na pokoji už pořád, až do odjezdu domů. Tímto bych chtěla hrozně poděkovat PA, která měla tento den, 23. 12. 2009 službu v Uherském Hradišti, protože jsem si vůbec nevšimla, jak se paní jmenuje a nestihla jsem jí ani poděkovat za trpělivost se mnou a velkou ochotu, i všem ostatním, kteří u porodu asistovali a byli, opravdu moc děkuji za příjemný a pohodový porod, na který budu ráda vzpomínat. A ještě poslední bude i poděkování personálu, který měl službu na šestinedělí za mého pobytu, to je od 23.12 - 27.12. No jo Terezka si vybrala hezké datum, kdy se vyklubat na svět, sice jsem Vánoce strávila v porodnici, ale dostala jsem ten nejhezčí dárek, jaký můžete pod stromeček dostat. Mimochodem při odjezdu z porodnice už mrzlo a přítel nemohl nastartovat auto, tak musel pro nás holky přijet se sousedem :-)

Snad jste si ten můj dlouhý zápisek přečetli do konce.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 17.06.11 00:43

Tak to jsi mela krasny porod, budu doufat, ze i ja ho takovy budu mit :think:. Mas moc peknou holcicku, tak at jste zdrave! :hug:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 17.06.11 06:50

Teda takový porod by si asi přála každá. Moc gratuluju k tomu jak jsi šikovná a hlavně k překrásné dcerce!!!! :kytka: :-) :dance:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 17.06.11 08:27

Krásný porod a ještě krásnější holčička! Přeju hodně zdravíčka holky! :hug:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.06.11 08:36

tak takový porod by si přála snad každá maminka můj první porod trval 16,5hod a pevně věřím že ten druhý který mě čeká za 2měs bude rychlejší :-)

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 17.06.11 09:47

gratuluji, mate mooooooc krasnou holcicku, jako panenka. :srdce:

 
Lucky.O
Kecalka 242 příspěvků 17.06.11 12:28

Moc vám všem děkuji za přečtení deníčku až do konce,prostě neumím být stručná :lol: No jsem zvědavá jaký bude u mě druhý porod (jakože zatím nejsem těhulka a druhé mimi plánuje tak za cca 5let),ale mám menší obavy abych si to u druhého porodu nevynahradila,když ten první byla „pohodička“ :lol:

 
ejmy
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 17.06.11 13:36

Já budu rodit taky v Uherském Hradišti, tak doufám, že bude všechno tak pohodové jako u tebe :palec: Hodně zdraví tobě i Terezce :mavam:

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 17.06.11 14:11

Pohodička 8-) to by člověk rodil pořád, číst takové deníčky :jazyk: Já rodila taky v UH o 2 měsíce později a zkušenost taky báječná, PA úžasná, jméno bohužel taky nevím, taky jsem tam na ni pořád řvala jak hysterka :oops: Porod sice bolel jako prase (jinak to říct neumím), ale byl krátký a bezproblémový, i když při porodu mi to tak nepřipadalo :mrgreen: Tak přeju, ať hezky rostete :kytka:
Mmch. je tu diskuze UH https://www.emimino.cz/…i-sem-37035/ , teď trochu mrtvá, ale můžeš nakouknout i s Ejmy 8-)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 17.06.11 14:39

krásný deníček :kytka:

 
Lucky.O
Kecalka 242 příspěvků 17.06.11 14:54

** Kury**:
díky za odkaz určitě se mrknu :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama