Můj porod malého

Porod

Ačkoliv byl můj porod takový, jaký byl, pro to stát se mámou bych to podstoupila znovu! A pokud chce být Váš partner u porodu, nikdy to neodmítejte. Jsem vděčná, že tam byl! A zároven děkuji všem lékařům, kteří se podíleli na narození našeho syna, za profesionalitu a úžasný přístup!

Dnes je to týden co jsme si domů donesli našeho milovaného syna, který se narodil 4. 1. 2013. Pořád jsem plná nových neuvěřitelně krásných emocí. I když jsem si svůj porod představovala jinak, než jak ve skutečnosti probíhal, nikdy na ten den nezapomenu a především ve mně už navždy zůstane vzpomínka, kdy jsem Ho poprvé spatřila. Nic krásnějšího jsem do té doby nepocítila!

Ten den, jsem ještě dopoledne byla u svého gynekologa na poslední kontrole, bylo to 1. den po stanoveném termínu. Netušila jsem, že je to naposledy, co vidím svého drobečka na obrazovce, protože nic nenasvědčovalo tomu, že bych ještě ten den měla rodit. Doktor a sestřička už mě na další kontrolu poslali do porodnice, popřáli mi hodně štěstí a já byla šťastná, že už jsme došli na konec a snad brzy už bude naše dítko na světě. Odpoledne jsem si pozvala na návštěvu své dvě těhotné kamarádky, abychom zase mohly probírat ty naše těhotenské „starosti“ (ano, mám to štěstí, že jsou moje kamarádky těhotné se mnou :-)) Chvilku předtím, než měly holky přijít, jsem na WC objevila na papíru krev… „ááá, asi hlenová zátka“ říkala jsem si a čekala na holky, abych se poradila zda jet, nebo nejet raději do porodnice.

Návštěva nakonec probíhala v ohromně veselém duchu, holky vtipkovaly, že určitě v noci budu mít po porodu, ale já zůstávala klidná, protože jsem byla přesvědčená, že se určitě jedná pouze o tu pověstnou zátku. Žádné bolesti mě neprovázely, a tak jsem v klidu počkala, až se můj drahý vrátí z práce a oznámila mu, že bude lepší, když zajedeme do porodnice na kontrolu. I když jsem pořád zůstávala přesvědčená, že pojedeme zpět domů, vzali jsme sebou raději i sbalenou tašku. Jaké bylo ovšem moje překvapení, když mi doktor na ambulanci oznámil: „Maminko rodíte, takže si jděte rovnou na porodní sál.“

Vyšla jsem z ordinace a náhle mě přešel úsměv: „Já rodím?“ Nemohla jsem tomu věřit, kde jsou ty kontrakce? Prasklá voda? I když jsem se na porod hrozně těšila, najednou to zčistajasna bylo tady a já dostala strach. Všechno bylo najednou tak rychlé. Ihned nás přijali na porodní sál a já pořád nedokázala pochopit, že budu opravdu nejspíš rodit. Zůstávala jsem v šoku další snad hodinu, kdy mi přišla doktorka píchnout vodu, sestřičky dát klystýr a kdy mě napojily na monitor pro ozvičky. Po píchnutí vody se ale začaly kontrakce ozývat, nejdřív po deseti minutách během chvíle už po pěti. Mezitím co jsme společně s manželem vzorně každou kontrakci prodýchávali, mě neustále chodili kontrolovat lékaři a znepokojeně hleděli na monitor pro ozvy srdíčka.

Začala jsem tušit, že se něco děje, když se rozhodli, že miminku dají na hlavu sondičku a budou ho sledovat raději ještě tímto způsobem. Bohužel ani tyhle výsledky se jim nezdáli a tak se rozhodli ještě pro sondičku na zádíčka miminka a sledování přes další monitor. To už jsem začala být nervózní a ptát se lékařů co se děje. Všichni mě uklidňovali, že jen sledují děťátko, aby nebylo v ohrožení a udržovali mě v klidu, že se nic závažného neděje. Věděla jsem, že můj porod neprobíhá standardně a všechny moje představy o tom, jak budu moci chodit do sprchy, skákat na míči a prožít svůj porod v různých úlevových polohách, se pomalu rozplývaly. Bohužel jsem nesměla slézt z křesla, díky napojeným sondám a musela celý porod strávit v jedné poloze, a aby toho nebylo málo, dostala jsem ještě kapačku oxytocinu pro zesílení kontrakcí.

Bolesti se šíleně stupňovaly a já jsem prosila, ať mě nechají chvilku alespoň stát, bohužel nešlo to. Celý porod takto probíhal šest hodin, stále se u mě střídali lékaři. Když kontrakce přicházely po půl minutě, doktor konečně řekl, že jdeme do finále a můžu začít tlačit. Byla jsem šťastná, protože ta bolest už byla k nevydržení a tak jsem tlačila a pak znova a znova a stále bez výsledku. Nešlo to, byla jsem vyčerpaná a myslela jsem, že už tu bolest nemůžu už vydržet. Někdo mi přikládá kyslíkovou masku, já pořád zkouším tlačit, už skoro nevnímám co se kolem mě děje, bolí to a propadám zoufalství, že malého nevytlačím. Nevím, co přesně se stalo, ale najednou se naprosto mění atmosféra, doktor si bere plášť, rozsvítí se, přiveze se stolek z kdovíjakým náčiním, a já dostávám rozkaz, že teď musím tlačit, co to jde, ale vždyť to jsem dělala doteď, sakra!

Sbírám v sobě poslední síly, tlačím a dole cítím neuvěřitelný tlak a bolest jako když vás chce někdo doslova roztrhnout trvá to dlouho, nastává hrozný klid, nikdo nic neříká, dívám se na manžela a jeho vyděšený výraz, vidím, jak sestřičky nesou mé dítě, které nepláče a slyším doktora jak mi říká: "maminko, malý měl omotanou pevně pupeční šnůru, a to na dvakrát, proto nešel ven, použili jsme VEX (vakuum extract – taková pumpička, která se přisaje na hlavu děťátka, a to se vytáhne se ven), hráz zůstala nepoškozená ale jste roztrhaná zevnitř i z venku, ale zvládla jsem to skvěle, ale to už neposlouchám. Slyším plakat našeho syna a v tu chvíli pláču i já, obrovským štěstím! Za chvilku mám malého na hrudníku a nemůžu se na něj vynadívat, kouká na mě a klidně dýchá a já vím, že se v mém životě zrodila nová obrovská láska!

Hodnotilo 18 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Eilaan  16.01.13 08:19

Brečím a moooc gratuluji!!! :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 16.01.13 08:34

Tak týhle porodnicic bych se obloukem vyhla…

 
novakov
Povídálka 43 příspěvků 16.01.13 09:34

Moc gratuluji k narození chlapečka. Mně to teprve čeká, ale jak se říká, ta :D bolest za to stojí :)

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 16.01.13 10:06

Taky brečím…to jsou nervy to dočíst!!! :-)

 
amalka7
Kelišová 5795 příspěvků 16.01.13 11:45

Ještě že to dobře dopadlo :kytka: Můžu se zeptat, jaká to byla porodnice? U nás toto bohužel skončilo až akutním CS…myslím, že to dr. nechal dojít daleko :(

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 16.01.13 12:50

Uplne se mi to vhani slzy do oci, gratuluji k malemu :hug:

 
ajous76
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 16.01.13 17:01

Moc ti gratuluju mamčo :) mě to čeká v květnu a doufám, že to bude ok. Jsi moc statečná a já ti přeju a samozřejmně i tvému broučkovi hodně zdraví a štěstí do života :)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 16.01.13 17:39

Krásně napsané :) Moc gratuluji :kytka: :hug:

 
Mikayla
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 16.01.13 17:45

Gratuluju k miminku, nádhernej deníček :) konec jsem probrečela, ach ty hormony :). A musím souhlasit, že je skvělý mít kamarádku, která je taky těhulka :)

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 16.01.13 17:48

Dobře to dopadlo a to je super. Ale to potrhání muselo šíleně bolet…mě museli nastřihnout a trpěla jsem jako zvíře. Když tak čtu co jsi si prožila ty, dala bych si facku. :cert: :P

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 16.01.13 19:13

Moc gratuluji..bylo to emotivní čtení!!! ať už je jen lépe :kytka: :kytka: :kytka:

 
Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 16.01.13 21:00

Poslední řádky jsem už ani nedýchala napětím, slzy v očích..
Krásný deníček, nebo spíš konec :potlesk:
Přeju hlavně zdraví.. :*

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 16.01.13 21:08

Gratuluju k synkovi, ještě že to všechno dobře dopadlo. Taky mám 2 těhotné kamarádky a jsem za to ráda, můžem všechno hezky probírat.. :lol:

 
MikyD
Nováček 1 příspěvek 16.01.13 22:26

Děkuji Vám všem za pochvalu deníčku! Koukám tu na to moje zlatíčko a ještě pořád se mi chce brečet :D. Každopádně to asi nelze pochopit dokud člověk neporodí ;)a ty hormony jedou :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.01.13 v 22:30

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 16.01.13 22:35

Do haje pro zmenu opet brecim :-D a strasne touzim si tohle vsechno prozit zas a znovu… neni krasnejsiho pocitu nez ten kdyz koukate na sve prave narozene dite… gratuluju a preju at mate v zivote stesticko a hlavne zdravicko ;-)

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:01

Gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama