Můj porod

Porod

Takže už to mám za sebou, je to 2 měsíce a já už si to vůbec nepamatuji, tu bolest, i když hrozná byla. No porod mi zanechal roztržený čípek, který nemám sešitý a přišlo se na to až teď. Docela šok pro mě, že mi tahali mimi takovou sílou, aniž bych byla otevřená úplně, ale už je to pryč:)


1 komentář


2 komentáře

Tak už si mohu pomaličku na půl sednout a tak popíši svůj porod nebo se o to alespoň pokusím. Snad nebude moc chyb :-)

Bylo uterý 19.3 a já byla 39+4. Právě jsem se chystal do poradny, kde jsem měla být na 9 hodinu ráno. Doma jsem si připravila jitrnice na oběd, který jsem chtěla dělat, až přijdu domu, aby měl manžel co jíst :-). V půl 9 jsem vyrazila do nemocnice.

Přišla jsem do poradny, konkrétně do Vinohradské Nemocnice, dali mi číslo a já si šla sednout. Čekala jsem tak 10 minut a šla na monitor, na něj jsem se moc vždycky těšila, že uslyším srdíčko našeho bobánka, tedy bobinky :-) No, po monitoru mi změřili tlak a já ho měla vyšší. 140/85. Sestra chvilku přemýšlela, ale nic neříkala. Šla jsem tedy do čekárny a čekala na vyšetření. Když mě zavolali, doktorka se mě už ptala na ty neduhy, co jsou spojené s vyšším tlakem.

Tudíž mžiky před očima, což mám, ale přisuzovala jsem to brýlím, a tak jsem to neřešila. No a pak na ty další. Potom mě vyšetřila, otevřená pořád na 2 prsty, a tak si se mnou domluvila další návštěvu s tím, že kdyby se pořád nic nedělo na termín a déle, tak porodím na apríla, že mi porod vyvolají ten den :-D

No, nakonec mi ještě změřila tlak a kdo by to byl neřekl, už byl 148/90. Hm, na to doktorka řekla: „Změna plánu, už tady zůstanete“. V tu chvíli mě polilo horko, strach a tlak z toho, že je to tak rychlý, jsem se ani nepřipravila :-D A vtipný bylo, že se mi honilo hlavou, že mám doma tu jitrnici, na kterou jsem se těšila a manželovi slíbila k obědu :-D No nic, a tak mě odeslali na porodnické oddělení, kde jsem čekala na vyšetření. Naštěstí jsem byla tak nějak připravená alespoň s dokumenty, které jsem měla komplet vyplněné.

Šla jsem tedy na vyšetření, kde byl moc milý doktor a 2 sestřičky. Abych nezapomněla, už tam ležela i paní, která se chystala rodit, byla tedy úplně v klidu :-) No tak jsem jim předala papíry, vyzpovídali mě snad ze všeho a šla na kozu. Pan doktor mě vyšetřil a udělal toho Hamiltona, toho závodníka :-DDD No, dobře, odstranil blanku, ty jo, docela to bolelo. To bylo cca 10:30. Poté mě sestřičky přinesly tu jejich nemocniční košili a já se do ní převlékla. Nemusím ani psát, že mi pořád volala a psala mamka, do toho manžel a tak. Byli z toho v šoku snad víc než já :-)

Došlo na výběr pokoje. Chtěla jsem nadstandart, ale nebyl volný:-( A tak mi daly 3lůžkový, ale prázdný, a tak jsem ho měla pro sebe na nějakou dobu. Tak jsem se tam nějak zabydlela a koukala do zdi a vůbec si nepřipouštěla, že už zítra budu mít mimi u sebe. Doktor mi totiž řekl, že pokud se porod nerozjede sám, následující den ho vyvolají. Tlak jsem měla pořád vysoký, prý se tam miminku nelíbilo. Ten den za mnou ještě přišel manžel, přinesl věci a pak i mamka, která snad vykoupila celý obchod a přinesla mi všechno možný.

Bylo večer, tak 22:00 a já si psala s manželem a těšili jsme se na zítřek, že už budeme mít miminko. Poté jsem se snažila usnout a cca v 1 v noci mě začalo bolet v podbříšku, jako při menstruaci. Nastavila jsem si stopky a počítala. Intervaly byly tak cca po 5-7 minutách a trvalo to tak 40-60 sekund. No, to už mi z toho začalo být blbě, že to už asi přišlo. Šla jsem za sestrou, že jsem si počítala bolesti a měla jsem jich cca 20 během hodiny. Sestra neváhala, řekla, ať si sbalím věci a jdu do přípravny. Super, narvat všechno to jídlo do již narvané tašky :-D.

Na přípravně mě vyšetřili, otevřena na 3 prsty, monitor ok, už byly vidět kontrakce, ale zatím slabé. Tak jsem šla na klystýr, který byl úplně ok a pak už jen pochodovala, čekala a sprchovala se a tak pořád dokola. Kolem 4 ráno se bolesti už docela dost stupňovaly, ale pořád šly prodýchat. Tak jsem napsala mamce, že už se to rozjelo. Manžela jsem ještě nechala spát, prý je ještě čas. Pořád a dokola monitor, měření tlaku, sprcha, vyšetření.

V 5:55 mi doktor píchl vodu, daly mi do žíly kanylu a já čekala, co bude. Během půl hodiny to začalo docela fest bolet, to už sranda nebyla. V 6:30 jsem volala manželovi, který byl chudák celý rozespalý a já mu v kontrakci povídám, ať přijede, že už pomalu rodím.

Manžel tak do hodiny přijel a já už fakt trpěla. Prosila jsem doktory o něco na bolest, dali mi něco do žíli, ale jako vůbec do nepomáhalo. Pak mi dali kyslík a musela jsem ležet, což bylo hrozný:-(. Pořád se opakovalo dokola vyšetření, monitor, sprcha, skákání na balonu a podpora manžela byla opravdu obrovská. O bolesti ani nemluvě. Cca ve 11 hodin mě už daly na kozu s tím, že už to bude, to mi říkali už asi 4 hodiny před porodem :-).

Manžel vedle mě seděl celou dobu, držel za ruku a dával do pusy vatu s vodou. To by člověk ani nevěřil, jak mu uschne pusa, po tom dýchání:-) Přiznám se, měla jsem tak silné bolesti, že jsem na něj byla někdy i nepříjemná, za to se omlouvám, ale pochopil to :-) Bolestí jsem omdlévala a to mě nutili být na boku, kde to bylo ještě horší. Sranda byla, že když mě nutili skákat na balonu, tak jsem během chvilky, kdy nebyly kontrakce, usínala na balonu, fakt jsem spala, bolesti mě tedy zase probraly, ale i tak mě to udivilo, že to jde :-D

CCa ve 12 hodin jsem porušila svůj slib sama sobě, že epidural ne a žádala o něj tak silně, jako o smrt hodiny před tím. No samozřejmě už jsem byla na 8 prstů a tak mi ho nedali. Ale já pořád, že ho chci a že chci císaře, bolesti byly fakt šílené, nikdy jsem nic takového nezažila. Když už se tedy doktor rozmyslel, že už bych mohla rodit, malá se tam nějak zapříčila a rozhodla se, že ven nechce:-(.

Pořád jsem tlačila, to už tak hrozný není, když v kontrakcích tlačíte, docela úleva. Malá pořád nic, a tak doktor vzal vex(zvon) a malou vytáhly za hlavinku :-/ No a přitom jí zlomili klíční kost, ale to se nedá nic dělat. Malou mi nedali na tělo, jelikož nebrečela, hned ji odnesli a já měla strach:-( Manžel za ní po chvilce šel a fotil, a pak ji přinesl a dali mi jí:-) Láska na první pohled :-) To už to šití nebylo takový, i když to bolelo jak čert.

Ještě 2 hodiny jsem tam ležela a čekala, až mě převezou na pokoj. Poté mi malou přivezli a my se s ní s manželem mazlili na pokoji. Poté už klasika rooming, takže mimi na pokoji a já se o ni už starala:-) Máme problém s kojením, a tak dokrmujeme, ale to nevadí, hlavně, že už ji máme u sebe a jsme totálně zamilovaní :-)

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 30.05.13 00:20

Hezký deníček. :pankac: Přeji hodně zdravíčka Tobě i malinké :dance:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 30.05.13 07:55

Úplně jsem vzpomněla na svůj porod:-)) Tu pusu vyschlou od dýchání i to nepříjemný chování k příteli :-)) Přesně. Přeju hodně štěstí s holčičkou :*

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 30.05.13 08:18

Ahojky, já taky rodila ve Vinohradské :) Píchli Ti Oxytocin, že? A já myslela, že přeháním :) Ono to bude opravdu něco jiného než bez něj :)Já nejhůře nesla to ležení (celý porod 6 hodin z toho jen půlhodina ve sprše) Doktorka s mužem mi pomohli si stoupnout a porodní asistentka mě sprdla proč stojím :)Zvládla jsi to bravůrně! :)

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 30.05.13 08:21

Jen mě zaráží, že nemáš zašitý čípek, mě rodila a šila doktorka Bucharová a ta si daa záleže, dva stehy a pořád se jí to nelíbilo :) Šila mě hodinu (její hodina přesčas ) ale velkou pochvalu obdržela i od mé gynekoložky :) Kdo rodil tebe?

 
péťuulka  30.05.13 08:25

Ahoj, kromě toho zvonu na konci mi přišlo jakobych četla svůj porod. Taky mi začaly boelsti v 1, malá na svět přišla po půl 12. Ale ty bolesti úplně chápu, já taky žádala císaře, jen aby ta bolest už přestala.

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 30.05.13 09:30

@hvězdička25 asi její maminka, ne? nebo kdo by jí asi tak rodil…

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 30.05.13 10:04

Aničko kytičko ve Vinohradech je x porodníků - lékařů. Ptám se na konkrétní jméno. Jméno porodníka, který pomáhal při porodu, je jasný, že miminko rodila zakladatelka a zakladatelku porodila její maminka, ale někdo pomáhal. No jo rýpat se musí všude…

Příspěvek upraven 30.05.13 v 10:06

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 30.05.13 10:15

Gratuluju a jsi dobrá, že už jsi se z toho vzpamatovala. Přesně, taky jsem si teď při čtení vybavila jakou jsem měla žízeň a doktorka nade mnou jen koulela očima 8o :mrgreen: Tak hodně zdraví.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 30.05.13 10:25

Hezký deníček, přeji hodně zdravíčka..

 
Honzuovka
Extra třída :D 10657 příspěvků 30.05.13 10:49

Hodně zdravíčka. Jen nechápu, proč jen namočenou vatu do pusy. Já si mezi kontrakcema pěkně chlemstala. A nikdo mi nic neřekl. I kdyby řekl, pila bych si dál. To byla jediná moje světlá chvilka mezi kontrakcema, jediná moje myšlenka, kde mám flašku s vodou. A manžel mě tam taky pěkně štval a několikrát jsem ho sprdla, protože mi dával flašku daleko ode mě a já se pro ni musela natahovat. No, ale on říkal, že jsem usínala a flaška mi padala z ruky. Těžko říct :lol:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 30.05.13 12:03

Vyschnuti pusy znaaam jako asi každá a když mi řekli, že za hodinu jdu na cisare a uz nesmim pít, to bylo neco, stejne jsem si alespon lizla vody :mrgreen: jinak velka gratulace, zvladla si to :palec:

 
kačule
Kecalka 161 příspěvků 30.05.13 12:21

Moc hezký deníček, přejeme hodně štěstí.
já když tu čtu s tim pitim, já donutila přítele zastavit u benzinky pod nemocnicí že chci kolu a bez ní rodit nejdu :D, to už jsem byla otevřená na 5 prstů.:D

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 30.05.13 14:12

Mě doktorka řekla, že mám roztrhlý čípek minulý týden a to už budou malýmu tři měsíce :zed: gratuluju k holčičce!!!

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:08

@hvězdička25 Tak mě rodil pan Doc.MUDr.Josef Záchumenský, PhD :-)))

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:09

Moc moc moc děkuji za reakce, holky… Už jsem OK a nic mě nebolí :-) jen očas vnitřní stehy, ale jinak OK :-) Už se,,snažíme" o druhé :-DDD

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:17

@Gabika83 Děkujujeme moc :-)

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:18

@Janettka23 Děkuji, ty porody jsou docela všechny podobné, co? :-)))

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:22

@hvězdička25 No povím ti, ani nevim, jestli to byl oxytocin :-) nic mi neřekly, každopádně jsem to ve zprávě neměla…tak nevim, zda se to tam píše? :-) děkuji :mavam:

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:36

@Nanuka @roksy25 Děkuji, jsem už ok:-)

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:37

@Honzuovka To jo, tak mě bylo i špatně tak prý kvůli zvracení :_) jojo, s tím usínámím je to pravda, já taky usínala na balonu mezi kontrakcemi. Ani jsem tomu nevěřila, že to může být pravda:-D 8o :potlesk: :jazyk: :dance:

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:38

@petraa.z7 @kačule Taky dobrý :-D voda je asi to nejdůležitější, co si přibalim k dalšímu porodu :-D a nebo tu kolu :pankac: :mrgreen: :lol:

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 15:39

@Lucík 25 prý rychůeji otěhotníme a budeme mít méně bolestivou ms:-) :pankac: :pankac: :mavam: :mavam: :dance:

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 30.05.13 19:00

Moc hezké, gratuluji k miminku :)

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 30.05.13 20:02

@Alishiii Děkujííí moc :potlesk: :* :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 30.05.13 21:15

Moc gratuluji ke krásnému miminku. Dost sis teda zkusila, ale je vidět, že se rychle zapomíná a že jsi optimistka, když už plánujete druhé :potlesk:
Takových žen jako ty si osobně moc vážím.
Jen se chci zeptat, co chudinka miminko, jak to má s tou zlomenou klíční kostí? To mu dali nějakou sádru nebo jak se to řeší?
Doufám, že mu to hezky sroste a bude v pořádku…

 
Ninocka.1  30.05.13 21:47

Nechapu, proc ti nenabidli vcas epidural. Ja jsem si o nej rekla sama a vubec se mnou nesmlouvali, jestli jo nebo ne. Vyvolavany porod, silne kontrakce, atd. Maly sel pak ven raz dva. Ruptura cipku, ale samozrejme mi to zasili.

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 31.05.13 15:57

@MartinaIrena Krásný den, moc děkuji :-) notěch pár hodin bolestí stojí za ten celý život štěstí :-) No ta klíční kost se vyléčila sama… nesměla jsem ji jen nic přetahovat přes hlavu a moc s tou ručkou hýbat..no a ted ji byly 2 měsíce a už ji má ok:) :mavam: :* :hug: :kytka:

 
Deni89
Stálice 54 příspěvků 31.05.13 15:58

@Ninocka.1 No jo, nenabídli…Nevim… já si o něj totiž včas neřekla, snažila jsem se to vxdržet, hrozně jsem se ho bála… No a když jsem ho pak chtěla, bylo pozdě 8o :mrgreen: :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:30

Gratuluji k miminku :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama