Můj porod

Porod

Na Silvestra jsme si s manželem řekli na jedné párty v Praze, že bychom si mohli udělat miminko. Já hned samozřejmě souhlasila, miminko jsem si moc přála a měla jsem radost, že manžel už chce taky.


4 komentářů

Začalo snažení kontrola ovulace a tak dále. Zlom nastal, když jsem začala mít bolesti při sexu - šup na gynekologii. Po výsledcích „Paní Navrátilová, máte chlamydie“ jsem myslela, že se propadnu ostudou do země. A kde jsem to vlastně chytla. Prej jsem to mohla mít klidně i pár let a ozvalo se to až teď. Nevadí, jak to teda léčit. A můžu mít vůbec děti? „Nebojte se, to se přeléčí antibiotiky a rovnou i pro manžela a mastičku a určite se zadaří.“

Po dohrání antibiotik jsme se snažili. Poprvé nic a ano samozřejmě jsem to obrečela, když byl sněhobílej test. Manžel byl hodnej a říká „Neboj, když ne teď, tak za měsíc.“ Blížila se další ovulace a já chtěla trošku zvolnit, koupila jsem si vínko a udělala jsem si relaxační den a večer, kdy jsem taky pak manžela znásilnila. :-D

Byl březen a manžel chtěl jet do Makra. Předtím jsme zastavili u jedné masny, kde jsme si chtěli koupit kafe z automatu. Vejdu dovnitř - bum, uf, facka smradu. Co se děje? Najednou se mi udělalo šoufl z toho odéru masa. Rychle jsem manželovi ukázala, co chci za kafe, a šla ven si zapálit. Přijedeme do Makra a já jsem si poprvé v živote koupila celý karton cigaret Marlboro gold touch. Chodíme si po Makru, cítím se nějak krásně. Když mi dal manžel pusu, měla jsem motýlky v břiše a cítila se znovu zamilovaná.

Byla sobota večer a manžel odešel do čajovny a já doma koukala na televizi. Zrovna dávali Máme rádi Česko. Dostala jsem chuť na cigaretu a taky hned přešla. Po zapálení se mě udělalo trošku špatně a cigareta mi nechutnala. V tu chvíli mě začalo docházet, že mám třetí den zpoždění, ale to nebylo nic neobvyklého. Potom ta masna a zamilovaná v Makru, hehe. Mám schovaný jeden test, zkusím to, ale určitě nic. No počůrala jsem papírek a nevěřím svým očím, je tam duch!!!

Chtěla jsem manžela překvapit, ale nevydržela to a volala mu do čajovny.

Nastal den D a já šla na kontrolu. „Ano, blahopřeji, maminko, je to tam, za týden přijďte, poslechnem si srdíčko.“ Týden dlouhej, táhlo se to jak sopel. Ale dočkala jsem se a <3 tlouklo jako o závod. Každý měsíc utíkal pomalu a já byla vždycky nedočkavá na další kontrolu. Všechno bylo na každé prohlídce v pořádku a já byla spokojená a užívala si rostoucí bříško.

Ve 25. týdnů jsem nemehlo spadla ve vaně na zadek, a tak šup do nemocnice. Naštěstí bylo vše v pořádku a prďolce se dařilo. To byl večer, tak že si mě tam nechají. Nemohla jsem spát a druhý den ráno podepsala reverz a šla domu. Po další ultrazvuku vše OK. V osmém měsíci mě začal trápit výtok. Samozřejmě jsem měla zánět tak opět zavádějící se tablety. Svědilo to šíleně, zánět se poté vyléčil a já opět v pohodě. V devátém měsíci stěry na streptokoka a ano samozřejmě, já ho měla. Nevadí, jdeme dál.

Už byl poslední měsíc a byla trošku zima. Já se kulatila, přibrala jsem totiž 22 kilo. A obléct si silonky v devátém měsíci těhotenství, tak to je nadlidský úkol. :-D. Přijela mi babička na návštěvu, ta, která mě vychovala, avšak to je na další deníček. Že mě chce vidět ještě 2 v 1. Ve 4 hodiny jsem ji doprovodila na vlak a říká s úsměvem, abych za dva dny nepřijela zpět. Já vychlámaná „Babi, ještě se nic nechystá, já nic necítím.“

Přijdu domů, sednu si k telce s uvařeným maliníkovým čajem. Je pět hodin a já ucítila zvláštní bolest v zádech, jsem se protáhla a dobrý. Po chvilce zase, no že by poslíčci? Byla jsem 37+5 a říkám si buď a nebo, šup do sprchy. Sprcha nepomohla, ale i tak to bylo nepravidelné, dalo se to přežít.

K večeru přišel muž z práce a po desáté už to bylo po deseti minutách, ale pořád dobrý. V jednu v noci stále po deseti, ale bylo to nepříjemné. No radši pojedeme, kdyby něco. Mám přeci toho streptokoka, ať se to stihne zavést.

„Jste na prst, porodní cesty připravené, ale malá stále nesestoupila. To bude tak za tři hodiny, chcete tu zůstat, nebo pojedete domů?“ Jedem domů, tady jsme autem za pět minut, kdyby něco. Doma to najednou bylo horší, bolesti se stupňovaly a já byla vylepená ve vaně. No už se to nedalo vydržet, kroutila jsem se při každé kontrakci jak žížala. Z vany volám „Zlato, zlato, zlato!“ Stále nic, měla jsem u sebe telefon a volám mu. „Co potřebuješ, lásko?“ Já se slzama v očích „Dělej, pojď sem.“ Ve vaně mě chvilku sprchuje, poté mě utírá. Jedem.. Bylo pět ráno.

V porodnici mě nechala sestra trpět 40 minut na monitoru, manžel hotovej, pořád volal sestru, jen jsem viděla na pc ty křivky červený, jak tam skákaly. A pak najednou krásně, jsme na šest prstu, jdeme na pokoj. Dostávám kyslík, mezitím zvracím a při každé kontrakci a pocitu tlačení taky kadím, držím manželovi ruku a pořád se omlouvám, že jsem nechtěla. PA mě uklidňovala, že je to v pořádku.

Kapačka penicilinu dokapala, PA mě začala polohovat na jednu stranu a potom na druhou, aby malá sestoupila. Mezi bolestma a mrčením kouknu na manžela, jak utírá slzy. Pak jsem se ho ptala, proč plakal a že nemohl snést jak trpím, že ho to bolelo za mě. Za to ho tak moc miluji :) I teď pláču, když na to vzpomínám.

Najednou PA lehnout na záda pokrčit nohy a při kontrakci bradu na prsa, zavřít oči a tlačit. Dvakrát se nepodařilo. „Paní Navrátilová, souhlasíte s nástřihem?“ „Ano, ano, souhlasím, už bude venku?“

Po nástřihu „Šup, tlačte, hlavička je venku a šup ještě jednou kvůli ramínku.“ Zabrala jsem a mála byla venku!!!

Úleva. Velká. Bolesti pryč, to skóre bylo 10 10 10. Malá mě přistála na hrudi, tolik vlásků má. Otočím se na manžela a usmívám se jak mílius a on také. Tolik lásky mě pohltilo. Naše Yasmin se narodila 4.11.2014 v 7:20 a měla 2850 g a 47 cm.

Tatínek si odstřihl pupeční šňůru, napsal jméno na naší dceru a popsal číslem mě i malou.

Tak a to byl můj porod.

Hodnotilo 44 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 19.11.14 00:52

Tak ať vám Yasmin dělá samou radost!

 
solip
Kecalka 275 příspěvků 19.11.14 08:33

Neberte to prosím jako rejpání, ale proč Yasmin? Proč ne Jasmína? Vždyť je to nádherné české jméno a pochybuji, že jí někdy budete oslovovat Yasmin… Jsem asi staromódní, ale moc tohle přechylování nechápu :nevim: nebo máte cizí příjmení a vybírali jste tedy tak, aby se to k příjmení hodilo?

Příspěvek upraven 19.11.14 v 08:34

 
eleny3
Kecalka 247 příspěvků 19.11.14 09:12

@solip ano tatinek je arab a ma cizi prijmeni. Yasmin je arabsky a taky se to jen tak pise, jinak ji rikame Jasminko.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 19.11.14 10:18

Já se teda semtam zasmála :) Myslím si že tak deníček akorát na středeční ráno :D :kytka:

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 19.11.14 11:09

Pěkný, vtipný deníček :) Nechci rejpat, ale konečně deníček bez hrubek i/y :palec:

 
šuji
Kecalka 380 příspěvků 19.11.14 12:46

Pěkné :palec: gratuluji k maličké a ať se Vám daří :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 19.11.14 14:19

Gratuluju k malicke Yasmin. Je krasna. Hodne stesti :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 19.11.14 14:25

Svizne, vtipne s vybornym koncem! Tak mnoho zdaru mamino, uzivej to stesti :kytka:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 19.11.14 14:54

@biancaa No ještě zbývá doladit mě/mně a interpunkci a bude to úplně bez chyb. :lol: @eleny3 Gratuluju k holčičce! Deníček mě pobavil, sepsala jste to vtipně. :potlesk:

 
Koza-Dereza
Kecalka 320 příspěvků 1 inzerát 19.11.14 18:06

@eleny3 Krásný deníček :kytka:.. A malá je tak :hug:…roztomilá :srdce:..

 
jirulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 19.11.14 20:55

@solip Jasmína určitě původem není české jméno :)

@eleny3 alf mabrouk ;)

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 20.11.14 14:26

Porod jak ma být :-) gratuluji :-) i k pohodovemu šestinedeli jak se zda, pokud čtu o porodu před 14 dny :-D :-D

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 20.11.14 15:34

No, zkrátka paráda :palec: tak ať se daří vám všem co nejlépe, všechno nejlepší :kytka:

 
eleny3
Kecalka 247 příspěvků 20.11.14 17:24

Děkuji maminky :) :hug:

 
Anonymní  09.09.15 14:59

A bylo nějaké omezení ohledně kapačky na streptokoka? Mám ho také i když mi bylo řečeno, že ať to neřeším, že to má každá druhá, jsem z toho stejně hotová. A nejraději bych císaře

 
eleny3
Kecalka 247 příspěvků 09.09.15 20:42

Ne vubec nic. Ani me myslim nestihli dat dalsi tu kapacku, mala je zdrava. Ani.bych se toho nebala. Prirozene je to lepsi ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama