Můj porod sněhuláčka :)

Porod

Jelikož patřím mezi vášnivé čtenářky porodních deníčků, rozhodla jsem se konečně po roce a půl sepsat i porod svůj. :) Miminko jsme si s manželem oba moc přáli, ale nechávali jsme tomu volný průběh. Po půl roce jsem pak našla na testu dvě čárky. :) Manžel byl nadšený, moc jsme se těšili Na ultrazvuku v 11. týdnu už jsme věděli, že čekáme holčičku. :)

V porodnici :)
5 komentářů

Současnost :)
3 komentářů

Těhotenství probíhalo v pořádku až na občas zvýšený tlak a ke konci otoky. Tlak se mi pokaždé zvýšil hlavně u doktorky v ordinaci. A když se pak přidaly i otoky chodidel (bílkovinu v moči jsem nikdy neměla), odeslala mě doktorka do porodnice, že mám preeklampsii, tak ať si mě pohlídají. Tam mi změřili tlak a byl normální, ale už si mě tam nechali, ať jdu teda do poradny. Byla jsem 36+2 tt. Proběhlo vyšetření, ale na monitor jsem měla jít až za týden. Nález zněl „děloha zralá, ale uzavřená, nic se nechystá“.

Na další kontrolu k doktorovi jsem už ale nedorazila. V sobotu ráno jsem si poprvé všimla výtoku. Vypadalo to jako hodně řídký hlen růžové barvy. Nevěděla jsem, zda je to hlenová zátka nebo ne, tak jsem trochu studovala na internetu. Díky internetu a kámošce, které se stalo to samé a zátka to byla, jsem se trochu uklidnila, že jde jen o zátku a ne o vodu.

Furt jsem se ale sledovala - měla jsem i přes den vložku, ale nic. Druhý den ráno ale zase ten řidší hlenový výtok a přes den zase nic. Když se to samé stalo i v pondělí, došlo mi, že tohle asi fakt v pořádku nebude a zavolala jsem do porodnice. Vysvětlila jsem sestře, co se děje. Ta mi řekla, ať teda přijdu, ale že to asi nic nebude.

V poradně měli volno na monitorech, tak mě vzali nejdřív tam. Malá v bříšku spala, pak mě poslali k doktorovi. Když jsem čekala na chodbě, než na mě přijde řada, poprvé mě zabolelo v podbřišku. Myslela jsem že mě chytají střevní potíže. :) Pak mě doktor vyšetřil a bohužel se potvrdila unikající plodovka. Byla jsem 37+0, tak se kvůli hrozbě infekce rozhodl doktor poslat mě na rizikové oddělení a vyvolat porod.

Na oddělení si mě převzala mladá doktorka a než jsem vlezla na „kozu“, zabolelo mě v břichu podruhé a tentokrát fest. Kontrakce trvala asi minutu. Doktorka mi udělala Hamiltona a šla jsem na pokoj, kde jsem krátce pokecala s maminkou, které zrovna také vyvolávali porod. Pak jsem se přesunula na monitory, kde seděly další 4 maminy. Tam už monitor dělal vyloženě kopce. :) Dostala jsem kapačku s antibiotiky a valila na porodní. Dost špatně se mi chodilo, měla jsem pocit, jako kdybych měla jednu nekončící průjmovou křeč nebo zaražené větry. Necítila jsem jednotlivé kontrakce, jak se ukazovaly na monitoru, ale jen tuto bolest, kterou jsem přisuzovala střevním potížím.

Zavolala jsem manžela, ať vezme tašku a jede. Popsala mu, ve kterém pokoji ležím. Super na této porodnici je, že manžel se mnou mohl být na pokoji celou dobu, i v první době porodní. Na pokoj jsem přišla ve 3 odpoledne, krátce na to dorazil i manžel.

Po cca 2 hodinách, kdy se v podstatě nic nedělo, přišla doktorka a ptala se mě na kontrakce. Nález „otevřená na 1 prst“. Kontrakce mě nebolí, mám jen zaražené větry. Souhlasila jsem tedy se zavedením tabletky na vyvolání, aby se porod pohnul. Začala jsem mít bolestivé kontrakce co 1-2 minuty, ale bolesti se daly zvládat. Mezi kontrakcemi jsem ale nemohla chodit, protože jsem furt měla křeč v břiše. Nezmizela ani po klystýru - konečně mi došlo, že to nebyly zaražené větry. :) Uklidila jsem se teda do sprchy, kde jsem bolest skoro necítila. Bohužel jsem ale musela často a dlouho ležet na koze při monitoru a kapačce s antibiotiky, což byl vyloženě očistec. :/

Porod stále nepostupoval. I v 10 večer jsem byla stále otevřená na 1 prst. Doktorka mi teda píchla vodu s nadějí, že se pohnem. Voda byla růžová. :) Začala jsem prosit o epidural. Nechtěli mi jej ale dát, že by to mohlo ještě zpomalit porod. Tak jsem skučela, drtila manželovi ruku, uklidňovala se ve sprše.

V 1 v noci konečně pořádný nález - 3,5 cm. Svolili mi epidural, dostala jsem oxytocin a něco na zavodnění a odebrala jsem se do sprchy. Tam mě k mému překvapení kontrakce už fakt bolely jak na koze. Ani sprcha nepomáhala… Pobyla jsem tam asi půl hodiny a volali mě na kozu, že mi jdou dát ten epidural. Když se otevřely dveře s doktory, dostala jsem obrovskou kontrakci s tlakem na konečník. Ani jsem jim nemohla odpovědět na otázku, zda chci epidural. Kontrakci jsem si vydýchala a odpověděla, že jsem sice chtěla, ale už se mi začíná chtít tlačit. :) Doktoři zavolali sestru a ta jen souhlasně přikývla a doktoři se rozloučili, že teď už mi nepomůžou. Byla jsem ráda. :)

Následujících asi 20 minut jsem funěla jak mašina, abych netlačila. Pak mi dovolili si na konci kontrakce přitlačit. Byla to úleva. :) Když jsem přitlačovala na boku, najednou malá sestoupila dolů a já nahmatala její vlásky. :) Bylo to krásný a zároveň jsem zmatkovala, že porodím sama, tak jsem zvonila na sestru. Nikdy nezapomenu na výraz manžela v tuto chvíli. Měl jiskřičky v očích, že už uvidíme miminko. Já že se tam svíjím mu bylo úplně putna. :)

Naše Meliska se narodila ve 3 ráno a měla 49 cm a 3450 g. :) Venku byla na 2 kontrakce. Nejdřív vylezla půlka hlavičky a zalezla zase zpět, na druhou kontrakci už pak byla venku celá. :) Byla to ohromná úleva a radost. Malou mi hned dali do náruče, byla celá bílá od mázku jak sněhuláček. :)

Dnes je naší cácorce rok a půl a dělá nám jen samou radost. Už se těším na další těhotenství a porod, protože i když je to cesta trnitá, ta bezmezná láska k tomu malému tvorečkovi za to rozhodně stojí. :-*

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maminka1987
Kecalka 156 příspěvků 19.01.14 07:58

Gratuluju k holčičce, ať vám dělá jen samou radost. ;) :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 19.01.14 08:19

Hezky nenasilny denicek, chystam se v kvetnu rodit, takove slova mi dodavaji silu, ze se to da v pohode zvladnout. diky a preji hodne stesti a zdravi s malou princeznickou :)

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 19.01.14 09:30

Moc hezký denicek!:-) ať Vám Vaše princezna hezky roste!:-) mě to čeká za měsíc a kousek, a i přes to, že vím, že porod bude asi peklo, strašně se těším…:-) :srdce:

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 19.01.14 10:04

Krasny denicek a statecna maminka :-) gratuluji :kytka: :kytka:

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 19.01.14 10:39
Zlatá střední cesta

Ahoj autorko, také ráda čtu různé deníčky o porodu, ačkoliv svůj jsem si ještě netroufla napsat :mrgreen: Líbí se mi, že autorka nic nedramatizuje, ale ani není přehnaně „v pohodě“. Chválím, jak je to napsané a přeju, aby i další porod byl bezproblémový jako tento :potlesk:
p. s. Další nestihnutý epudirál? to je nějaký trend v ČR? :think: nedávno o tom byla tady nějaká debata, že se to málokdy stihne :nevim:

Příspěvek upraven 19.01.14 v 10:40

 
Katy_86
Kelišová 5643 příspěvků 19.01.14 12:40

Holky děkuji za přáni a komentáře :hug: Jsem ráda, ze se deníček líbí :) S tím epidurálem to je zajímavý. Sestra v porodnici to okomentovala tak, ze se mi hrozně ulevilo, když mi ten epidurál nakonec svolili, až jsem z toho porodila :mrgreen: No možný to je, ale spise to přisuzuju tomu oxytocinu, ten mě zachránil :hug: Už mi totiž i vyhrožovali sekci. Chtěla jsem na nadstandard po porodu a slova zněla jasně - maminky po císaři na něj nemohou, tak ho zatím rezervovat nebudeme :))

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 19.01.14 14:02

@Katy86 Moc gratuluji ke krásné princezničce. Sněhuláček mi vyloudil dojímavý úsměv na tváři. PS: víš, co je zajímavé, všem kolem mě, co chtěli epidural, řekli, že už se to nestihne. Škrti jedni :mrgreen:

@nadus To víš, že to zvládneš. Spousta lidí ráda vyvolává senzace a jejich porod bolí samozřejmě daleko víc než všechny ostatní. :mrgreen: Rodí se už tisíce let a kdyby to bylo tak strašný, jak některý říkaj, tak by se asi rodili samí jedináčci. :mavam:

 
Parchant
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 7 inzerátů 19.01.14 14:51

Super :potlesk: kráááásně napsáno :* :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 19.01.14 16:52

Pěkný deníček :kytka: gratuluji

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 19.01.14 18:38

Hezke pocteni :kytka:

 
Jajax1
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 19.01.14 19:13

Gratuluju, ať jste zdraví a spokojení;)

 
vlezdo.prdelka
Kecalka 208 příspěvků 19.01.14 20:39

Pekny denicek! Dekuji za prijemne poctenicko…!

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 19.01.14 21:06
:hug: :potlesk:
 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 19.01.14 23:43

@Katy86 krasne napsano a moc gratuluji k holcicce @MartinaIrena mno ja treba rodila syna 5.83 kg a 56 cm a opravdu to byl hruza porod..ale nemusel byt, kdyby… ale nikdy bych o nem denicek nenapsala protoze bych zbytecne strasila prvorodicky…a navic I pres to vsechno budu rodit v cervnu znovu a kdybych mohla tak treba jeste vicekrat- takze Urcite je to hodne o cloveku. Autorka denicek napsala skvele :)

Příspěvek upraven 19.01.14 v 23:45

 
Katy_86
Kelišová 5643 příspěvků 20.01.14 03:06

Holky jeste jednou vsem moc dekuju :hug: :kytka: A tem ktere ceka porod preji at vse dobre dopadne, pokud mozno rychle a co nejmene bolestne a hlavne at jste zdravi :kytka: Bez te bolesti to bohuzel nepujde, ale poporodni hormony udelaji sve a druhy den po porodu budete treba (jako ja) uz nadhazovat pritelovi/man­zelovi, kdy si to date znovu :palec:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 20.01.14 09:15

Moc krásně napsáno, gratuluji :mavam: :mavam:

 
sylwikk
Kelišová 6712 příspěvků 22.01.14 23:09

Moc hezký, Káťo :palec: Už si ani nepamatuju, že Meliska měla stejný míry jako Daňule, akurát Daňulka měla o cenťák víc ;) A můj epidural se taky nestihl :lol:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 27.03.14 10:38

Pěkný příběh :) opravdu pěkně napsáno ;) :kytka:

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 28.03.14 21:01

Kraaaasne! :srdce: A velika gratulace… :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama