Můj poslední rok

O životě

Nikdy jsem nenapsala žádný deníček, ale dnes jsem dostala chuť jeden napsat, už proto, že se toho na můj vkus stalo za poslední rok nějak hodně, a to jsem nic z toho neplánovala.

Stručně – stihla jsem otěhotnět, prodělat zamlklé těhotenství, koupit s přítelem byt a přestěhovat se, zasnoubit se, znovu otěhotnět, znovu prodělat ZT, vdát se, úspěšně dokončit dálkové studium. Když to teď píšu, zdá se mi, že je to jen pár věcí, a to je, ale pro můj život tak moc důležitých věcí!

19. 9. 2012 je to přesně rok, kdy jsem slyšela tu ošklivou zprávu, že plod, který mám v sobě, nežije. Ale od začátku… Miminko, jsme plánovali, já ho chtěla víc, přítel méně, chtěl ještě počkat, ale nakonec svolil a třetí měsíc od začátku snažení jsem „konečně“ v ruce držela ten papírek se dvěma čárkami. Oznámení budoucímu tatínkovi byl krásný zážitek, na který nikdy nezapomenu, bohužel to další už hezké nebylo vůbec. Začala jsem špinit, samozřejmě jsem se bála, ale vůbec nic jsem si nepřipouštěla, co by se nám taky mohlo stát?! Těhotenství bylo moc „malé“ takže dr. ještě nic neviděl, ale nechali si mě v nemocnici.

Tak jsem si poležela zbytečných čtrnáct dní v nemocnici, aby mi nakonec sdělili, že plod se nevyvíjí a musím prodělat revizi, v 8+6 tt. Tak jsem si své první těhotenství opravdu nepředstavovala. A čekat půl roku na další snažení? To nevydržím! Samozřejmě, že vydržím. Nějak jsme to všichni vstřebali a začali řešit koupi nového bytečku, který se nám moc líbil. Měli jsme hodně práce s vyřizováním papírů a zařizováním bytu, takže mi ten čas utekl rychleji. A já jsem v únoru zjistila, že jsem znovu těhotná. Mezitím mě přítel požádal o ruku, ale svatbu jsme chtěli buď v létě, nebo jak to prostě vyjde.

Při druhém těhotenství jsem se podvědomě bála, to určitě, ale nechtěla jsem si připustit, že bych tu ošklivou zprávu musela slyšet znovu. Ale musela. S přítelem jsme se o Velikonoční pondělí rozhodli, že se vezmeme přesně za dvanáct dní, všechno jsme začali vyřizovat. Během prvního týdne bylo téměř všechno zařízeno. Ale plány mi překazilo krvácení. Tentokrát trvalo těhotenství déle, revizi jsem prodělala ve 12. tt a bylo to ještě horší. Po tom, co jsem začala krvácet, mě ihned hospitalizovali a než mě vzali na revizi, začala jsem potrácet, což byl pro mě ještě ošklivější „zážitek“. I přesto se svatba konala v domluvený termín, skvěle jsme si ji užili, aspoň jsem přišla na jiné myšlenky.

V druhé těhotenství jsem věřila, i proto, že trvalo déle a ty první tři rizikové měsíce jsme měli skoro za sebou, ale i tak to nevyšlo, přeci jen, věřit nestačí. Čekalo mě absolutorium, tak jsem se soustředila na školu. Tu jsem k mému velkému štěstí úspěšně ukončila a těšila se na dovolenou. Na tu krásnou dovolenou, moji první u moře, naši svatební cestu, na pár týdnů, kde na vše zapomeneme a budeme si užívat. Dovolená se vydařila a na mě začalo padat to, že nemáme miminko, které už tady mohlo být. Snažím se žít i přes ty smutné záležitosti, přeci jen, tento rok mě potkaly i ty veselé a krásné, za které jsem nesmírně šťastná!

V říjnu mě čekají testy na krevní mutace, které prý asi určitě mám, protože byly zjištěny u sestry. Doufám, že to bude náš jediný problém, protože s mým gynekologem není moc řeč a na další vyšetření by mě poslal až po třetím ZT, které tedy už prodělat nechci. Tentokrát hodně věřím na pravidlo, že do třetice všeho dobrého a to mě drží nad vodou. Snažím se žít s tím, že nás nepotkává jen samé štěstí a smůla k životu patří taky. Proto žiji v rámci možností spokojeným životem, ale občas mě přepadne smutná nálada z těch špatných zážitků.

Děkuji svému manželovi, který je při tom všem se mnou, podpoří mě, když mám zrovna smutnou náladu. Nakonec nás ty zážitky z posledního roku ještě více připoutaly k sobě!

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 20.09.12 07:34

Do třetice všeho dobrého, držím palce :kytka:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 20.09.12 07:35

Měly jsme podobný rok…ZT, svatba, ZT. Ač mi jsou sudá čísla sympatická, rok 2012 pro mě nebyl, co se těhotenství týče, vůůůbec šťastným.
Rozhodla jsem se další těhotenství „prubnout“ až v roce 2013 (a to nevěřim na žádný tajemný síly, karty, numerologii atd atd)…
Držim palce, aby u nás obou 3.těhotenství dopadlo tak, jak má!!! :kytka:

 
Sharane2006
Závislačka 3873 příspěvků 20.09.12 08:43

Držíme palce, ať je to do třetice všeho dobrého :*

Neuvažovala jsi, že změnší gynekologa? Za takový přístup bych ho určitě změnila :twisted:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.09.12 08:57

Zandulo, držím palce, ať už je všechno v pořádku, třeba ti vážně jen najdou nějaké ty mutace, možná budeš muset i něco píchat, ale hlavně že to udrží miminko na místě :hug:

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 20.09.12 09:27

Hodně štěstí, ať byrzy otěhotníš ;) jo a pokud není s tvým gynekologem domluva, najdi si jeného nebo jdi do caru ;) v caru ti udělají veškeré vyšetření a bez řečí ;) Měj se pa

 
Susan23
Kelišová 5964 příspěvků 20.09.12 10:19

Taky se mi rok 2012 nedaří, a to nejen tím, že jsem byla na revizi. Už potřetí jsem bez práce, děda byl na těžké operaci, ale je v pohodě a teď je v nemocnici pro změnu babička. Byla jsem u léčitele a ten řekl, že budu těhotná nejdříve v lednu, takže ať už ten rok „dva dvanáct“ skončí:)

Tobě přeji ať už je vše do třetice dobré:)

 
Janísek30
Stálice 96 příspěvků 20.09.12 10:26

Moc drzim palecky :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 20.09.12 11:28

Zandul často na tebe myslim a moc držim palce a nejenom tobě i @Izzz .Držte se holky a na potřetí už to určitě vyjde :srdce:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 11:32

Držím palce, ať se to napotřetí povede :hug:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 20.09.12 11:34

@Kamča.dalmatinka díky :kytka:

 
Niki89
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 20.09.12 12:54

Žanet držíme s Lukáškem pěsti! Teď už to musí vyjít!

 
Zandula
Echt Kelišová 9411 příspěvků 1 inzerát 20.09.12 13:06

Všem děkuju za podporu… :hug:

Gynekologa určitě chci změnit, má to i víc dvodů než jen tento, ale přijde mi, že většina gynekologů je arogantních nebo jsou to lajdáci…Ale už jsem si vyhlídla, sice je drahý, ale tak prý to stojí za to, tak uvidím, snad bue vstřícnější.

Držím taky všem palečky, aby to vyšlo a každá jsme se dočkaly toho malýho-velkýho štěstíčka :srdce:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.09.12 13:33

Zadaří se. hodně štěstí

 
bjetuschka
Závislačka 4016 příspěvků 20.09.12 15:18

Držím palce! :hug:

 
Jancatko
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 21.09.12 14:00

Já měla podobný rok 2011 - svatba, ZT a druhé ZT. A vše v poslední půlce roku 2011. Jsi silná, že jsi toho tolik prožila a stále máš sílu jít dál. Hodně štěstí :hug: A jestli je to jen trochu možné, najdi si jiného gynekologa. Veškeré testy se dělají už po dvou prodělaných potratech. Je to šílenej maraton, ale pokud je to cesta k vysněnému mimi, co bysme pro něj neudělaly :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama