Můj první porod

Porod

Tak nějak na mě padla nostalgie a já zavzpomínala na porod toho nejkrásnějšího a nejúžasnějšího stvoření na celém světě :) Je to už tři a půl roku, ale mně to přijde stále jako nedávná minulost a mám to v živé paměti.

Těhotenství jsem si užívala od začátku do konce a odměnou mi byl krásný porod. Termínů jsem měla několik, suma sumárum mi stačilo, že jsem věděla, že mimčo bude „listopadové“…ale náš malý nám už v břichu ukázal, že bude po jeho.

29. 10. večer u Růžovky (nesmějte se :-D ) se mě manžel zeptal, jak to vidím a zda si může dát pivečko:D. Mimo jiné také zavtipkoval, že kdyby to náš mladý stihl ještě v říjnu, dostal by navíc jeden měsíc odpočtu na dítko. Nijak jsem na to nebrala zřetel, ale jak se ukázalo později, malý tatínka poslechl :-D V 23:00 jsem šla s klidem spát s tím, že do termínu máme ještě týden.

V půlnoci mě vzbudilo - na tu dobu - nezvykle silné kopání, převalovala jsem se, ale nakonec jsem usnula…na hodinu.

V jednu opět silné kopání a než jsem se stačila nadechnout, praskla mi voda. V tu chvíli jsem letěla na WC a zcela přirozeně se vyčistila. Pak sprcha, volání na manžela, který když zabere, tak opravdu spí.

Od půl2 to začalo. Kontrakce hned po 5 minutách a stále se zkracovaly.
Nebyl čas řešit, co a jak. Manžel při zařvání RODÍÍÍM vstal a že teda jedeme. Jeho klid mě fakt dojal. Kontrakce po 3 minutách…jedeme.

Do porodnice jsem dojeli ve 2.15, porodní asistentka se na mě podívala a asi si myslela, jak bude mít ještě veget.
Napojila mě na monitor, vyšetřila mě a ejhle, ono to zas takový veget nebude. Nestihli jsem ani vyřídit všechny papíry, ani klystýr, ani oholení a šups na sál. Doktor přišel opravdu na poslední chvíli.

Malý se narodil 30. 10. ve 3:45. Porod byl bez komplikací, nástřih od dr. jsem necítila, při šití asi 4 stehů jsme vtipkovali. Potom přišel manžel a hlavně nám přinesli ten nejkrásnější uzlíček a nechali nás o samotě. Ten okamžik se nedá popsat, protože v tu chvíli je to obrovský nápor lásky a bohužel také strachu o toho malého drobečka.

Ráno jsem šla v půl8 na snídani a všichni se divili, že já jsem ten noční porod a že si mohu sednout.
Uvědomuji si, že jsem v tomto měla ohromné štěstí. Uvidíme, jak to bude v druhém kole :-D Na to si ještě počkám, holt bude věkový rozdíl trochu větší, ale i tak jsem už zvědavá.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 05.04.13 08:31

Tyyyy jo tak to bych brala takovy porod. Jsem na sebe v kvetnu zvedava :P

 
lenyssekk
Nováček 8 příspěvků 05.04.13 08:54

Tak to byla opravdu rychlovka…přeju hlavně zdravíčko a ať vám prcek dělá jenom radost :D

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 05.04.13 09:39

Téda to bylo rychlý! :lol: Každopádně blahopřeju :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 05.04.13 10:32

Ty jo tak to byl ukázkový porod:-)Blahopřeji :kytka:

 
xk.kx
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 05.04.13 13:40

Parádní porod, lze jen závidět :)

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 05.04.13 16:28

Teda takový parádní rychlý porod jsem nezažila a to jsem rodila 5× :D moc blahopřeji :potlesk:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 05.04.13 16:35

Moc gratuluji k rychlemu porodu, taky jsem si takovy zazila ;)
Preju, at se brzo dockate druheho stesticka! :kytka:

 
petpet7  05.04.13 18:18

Jééé já to měla taky tak rychlý. Jela jsem do porodnice, tam mi řekli, že to nic není, že ráno přijedu na provokačku (přenášela jsem) no tak jsem tam za hodinu byla znova a tentokrát jsem mazala rovnou na sál a raz dva byla malá venku. doktor přišel až pak - nestihl to. Porodní asistentka mi řekla, že když budu dělat to co mi říká, tak to bude bez nástřihu - a bylo. Za měsíc a něco mě to čeká znovu a tentokrát mám strach, že to nepůjde tak rychle.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama