Můj první porod :-)

Porod

Chtěla bych se s Vámi podělit o svůj příběh a o ten nejkrásnější den v mém životě.

naše malá v porodnici

Pyšní rodiče...
1 komentář

Po porodu...

Moje těhotenství probíhalo celkem bez velkých potíží. Těhotenství jsem si užívala, až na konci jsem si přidala nemotorná a hrozně veliká, ale to si připadá určitě každá budoucí maminka. V 37. týdnu jsem byla odeslána gynekologem na první prohlídku do porodnice. Na gynekologii jsem se vždy těšila, protože mi pan doktor ukázal, jak krásně bije naší malinké srdíčko. První prohlídka dopadla dobře, prostředí porodnice se mi moc líbilo a už jsem se nemohla dočkat na další prohlídku, která proběhla o týden později.

Na další prohlídce mě sestřička napojila na monitor miminka, ale pořád za mnou chodila a přetáčela mě, že prý se miminko málo hýbe. Pořád mi hýbala s bříškem :-). Čekala jsem s přítelem na chodbě až si mě doktor zavolá, byla jsem celkem nervozní, protože vždycky se monitor setřičkám i doktorovi líbil. Přišli jsme s přítelem do ordinace a pan doktor nám sdělil, že mimískovi se nějak zhoršily ozvičky a že máme přijít další den znovu.

Další den to bohužel nebylo lepší, tak jsem byla přijata na oddělení šestinedělí. Tam jsem ležela dva dny a třikrát denně chodila na monitor. Občas byl dobrý, ale většinou se doktorovi nelíbil. Druhý den odpoledne si mě dotor zavolal, pořád si něco psal do počítače a pak se na mě otočil a zeptal se mě „Co kdybychom za dva dny vyvolali porod?“ Koukala jsem na něho jak na blázna, ale nejvíc jsem se bála o malou, tak jsem souhlasila. Doktor mi vysvětlil, že porod vyvoláme z preventivních důvodů a podstatě v termínu - 39. týden. Byla jsem v šoku, protože jsem najednou věděla datum, kdy už nebudu těhule, ale maminka. Kupodivu jsem se vůbec nebála, spíš jsem byla plná očekávání z porodu.

Nastal den D. Už ráno jsem nemohla dospat, sestřičky si mě vyzvedly 5:15 s tím, že v šest hodin budeme zavádět tabletku na vyvolání porodu. Zavezly mě na porodní box a setřička mě napojila na monitor. Zase jsem si několikrát musela přelehávat, aby se malá pohnula. Snaha byla ale marná, malé se prostě nechtělo. Po 45 minutách monitorování přišla porodní asistentka s doktorem, který mi zavedl tabletku na vyvolání. Musela jsem ležet a stále být připojená na monitor, ale už za dvacet minut jsem cítila mírné bolesti, asi jako při menstruaci. Říkala jsem si, že to je celkem v pohodě, že to dám :-D.

Jakmile se tabletka rozpustila přišla porodní asistentka, že se můžu projít po pokoji, to bylo 6:45. V 7:30 přijel přítel s mojí sestrou. Byla jsem ráda, že konečně vidím známé tváře. To už jsem bolestí chodila po pokoji, nemohla jsem ležet. Stahy nebyly po pár minutách, ale bolelo to pořád! Po chvilce mi přišla asistentka říct, že anesteziolog přijde v osm. Už jsem se ho nemohla dočkat. Bylo osm a doktor furt nikde, začínala jsem být nervozní, bolesti už byly dost silné a navíc jsem musela ležet, protože monitorovali malou. Něco po osmé přišla porodní asistentka a zkontrolovala mě. „Otevřená na 3 prsty, tak to je v pořádku, můžeme píchnout epidural“, hlásila. V tom přišel ještě doktor s tím, že mi píchne vodu. Bála jsem se, aby něco neudělal malé, ale vůbec jsem to necítila a bylo to rychlé.

Noo, ale pak to začalo! Jakmile mi to píchl, začaly mi hrozné stahy a připadalo mi, že žádná pauza mezi nimi nebyla. Za chvíli jsem se konečně dočkala paní anestezioložky, tak ráda jsem ji viděla! Stahy už byly v plném proudu, dýchala jsem jak lokomotiva. Epidural bylo dost těžké vydržet při těch bolestech, ale nakonec jsem zaťala zuby a ani se doktorce nepohnula. Myslela jsem, že zabere hned, ale prý až tak za dvacet minut. V duchu jsem po tý doktorce chtěla něčím hodit.

V 8:20 mě zkontrolovala porodní asistentka, byla jsem otevřená na 6 prstů. Bolesti byly hrozný, ale nejhorší bylo při nich netlačit, ten tlak na spodek byl nesnesitelný. O deset minut později mě znovu kontrolovala asistentka. „Je otevřená na 9 prstů, rodíme“, oznámila v plén. Doktor se otočil a podíval se na ni nechápavě: „Cože?“. Ozvičky malinké se začaly horšit, tak mi musel doktor tlačit na břicho, aby byla co nejdřív venku. Během porodu jsem omdlela, pamatuju si doktora, jak se mě ptal jestli jsem s nimi, a že musím tlačit. Můžu Vám říct, že co si pamatuju tlačení, tak to bylo pro mě vysvobozením. Ten tlak byl hroznej, a byla jsem ráda, že můžu konečně zabrat. V 8:45 vykoukla na svět naše krásná beruška. Byla tak malinkatá a vůbec nebyla pomačkaná, vážila 2950g a měřila 50 cm. Malou zvážili a osušili a dali mi ji na břicho, tam se hned přisála :-). Byla jsem nejpyšnější máma na světě.

Nakonec se zjistilo, že malá měla uzlík na pupeční šnůře, naštěstí nebyl dotažený, proto ty horší ozvičky. Po porodu mě šili asi půl hodiny. Bolest jsem občas vnímala, ale „čert to vem, jsem máma“, říkala jsem si. Nakonec mě museli zašít na 20 stehů. Po tom všem mi pan doktor přišel potřást rukou a řekl: „Gratulace k holčičce, vzala jste to skokem, ani epidural nezabral“. Moc jsem mu poděkovala, a konečně si užívala naplno své milované holčiky.

Rodila jsem jako prvorodička 2,5 hodiny.

Dnes je naší krásné Klárce 7 týdnů a má 4600g. Po porodu jsem si říkala, že to ani není možné za takovou krátkou dobu se zamilovat, ten malej prcek mě udělal nejšťastnějším člověkem.

Děkuji za přečtení mého deníčku.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30726 příspěvků 09.02.14 00:37

Hezké, gratuluju k maličké :srdce:

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 09.02.14 01:32

Tak takhle nějak si to představuju :mrgreen: :palec:

 
Aleyt  09.02.14 08:37

:srdce: :srdce: :srdce: Krásně napsané…čeká mě to za 10 dní a snad to bude mít taky takový průběh. Zdraví Vám oběma.

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 09.02.14 10:04

Gratuluji ke Klárce :hug:

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 09.02.14 11:12

Ahoj maminko, take jsem mela vyvolavany porod, prostynovou tabletkou, predtim mi delali jeste 4× hamiltona, bud rada, ze se te to vyhlo, rika se, ze prostynovy kontrakce jsou ty nejhorsi, no rodila jsem jen 1×, ale dnes uz vim, ze pristi porod vyvolat nechci. Ja jsem mela tehu cukrovku, takze se udajne nemel pretahnout termin porodu, no malou jsem rodila 8 a pul hodiny, kontrakce po minute. 8h a 15 minut samotny porod 15 minut a to ti byla uleva! Taky malickou miluju, Klarka je krasna. :kytka:

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 09.02.14 12:53

20 stehu???

 
Lola29
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 09.02.14 14:47

Moc gratuluji, taky jsem rodila vyvovolávaně ale 6 hodin :zed:, uvažuješ do budoucna o dalším děťátku? Já nejsem rozhodnutá ani po třech letech…

 
Darcakarca
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 1 inzerát 09.02.14 19:24

Gratuluji moc.

Já rodila taky vyvolávaně a to 18 hodin. Byly to staršný muka.
Cpali to mě oxytocin a vůbec nezabíral. Dali do mě asi 3 tablety. BYla to hrůůůza.. A pak sjem rodila za par let znova..Na to člověk zapomene. Jen se prý říká, že ty vyvolávaný porody nejsou sobré kvuli miminkům…Není to rpo ně dobré..Ty děti jsou pak hyperaktivní a prostě mají problém s chováním atd..

 
Jajax1
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 09.02.14 19:32

Gratuluji :kytka:

 
snazilka11
Kecalka 178 příspěvků 09.02.14 19:59

Elkos ano 20 stehů, prvních 14 dní byl fakt mazec ale tedka už je to dobrý a už téměř zahojené :-)

Makikki děkuji..a všechna čest tobě teda! :)

Lola29 já bych určitě chtěla další, uvidíme :) i když bolest byla hrozná dnes už na porod ráda vzpomínám :srdce:

 
trixi.V
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 09.02.14 20:36

Krásné a upřnímně závidím, že už to máte zasebou, nás to čeká v květnu :-).

 
Mare 02
Nováček 3 příspěvky 09.02.14 21:52

Hezky napsané…také jsem měla vyvolávaný porod a po 19hod. nakonec císař, malý nesestupoval :(. Druhý porod už radši plánovaný
císařský řez…

 
Rjumik
Stálice 65 příspěvků 10.02.14 00:00

Pani!! 2,5hod… :potlesk: To jste s malou fofrnice :-) ja od prvnich stahu 8,5h. Stehu jsem mela 42 a jeste ted, 23 mesicu od porodu si nedokazu predstavit, ze druhy porod nekdy v budoucnu preziju bez psych nasledku ;-) hodne zdravicka vam obema :-)

 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 10.02.14 13:56

Gratuluji, to je nádhera. Já jsem teď ve 39tt, tak mě to už taky brzy čeká :-)

 
zaba.ml
Kecalka 149 příspěvků 12.02.14 20:59
:-)

Moc pěkný deníček :-) mám doma také Klárinku a rodila sem spontáně ve 37 t. t :-) váha 3290g a 51cm :-D kdyby byla na termín tak by byla obřík :-D rodila sem taky jako prvorodička 2 a půl hodiny bez dvou minut :-D s kontrakcemi po dvou minutách až půl hodiny po tom co mi v 8 píchly vodu když sem byla otevřená na 4 :-D díky tomu se strašně na další porod těším :-D teď už mámm doma 4 měsíčního ďáblíka a pořád na ten den kdy přišla na svět s láskou vzpomínám :-) princeznička je moc krásná… přeji vám hodně zdravíčka a ať vám dělá samou radost :-)

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 14.02.14 14:16

Nádherné moc gratuluji k holčičce a hlavně hodně zdravíčka jak malinké tak mamince :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama