Myslela jsem, že to bude milionkrát horší

Porod

Po přečtení pár deníčků jsem se taky rozhodla svěřit se se svým příběhem o prvním porodu. Těhotenství jsem měla bez komplikací, užívala jsem si ho úplně na maximum. Termín porodu jsem měla stanovený na 21. 10. 2011. Moje gynekoložka mě po celou dobu těhotenství ujišťovala, že porodím o týden dřív, ale že se nemusím ničeho bát. Nebála jsem se ani tak toho porodu (pořád jsem si říkala, že ta bolest jednou přijde a zase odejde) jako toho, že nepoznám, že rodím. Teď už vím, že je to blbost. Do porodnice jsme jeli s manželem celkem 3x. A až napotřetí jsme opravdu rodili, ale bylo to až 27. 10., trošku se paní doktorka sekla.


2 komentáře


4 komentářů

Bolesti mi začaly už kolem půlnoci, nevěnovala jsem tomu moc pozornost, spíš jsem si myslela, že mám těžko v žaludku, protože v ten večer jsem ještě snědla bramboráky :) Ale když už mě ta bolest vzbudila potřetí, pochopila jsem, že se něco děje. Manžela jsem samozřejmě nechala spát, přece ho nebudu budit takhle brzo :)

Ve 3 hodiny ráno už jsem nemohla ležet, a tak jsem si šla napustit horkou vanu. To mi poradil doktor v porodnici, že je to dobré na zahnání poslíčků, pokud by to byli poslíčci, bolest ustoupí. Bolest samozřejmě neustoupila. Manžel se sám od sebe probudil kolem půl páté a jen při pohledu na mě konstatoval, že tentokrát už to nemůže být planý poplach. V 5 hodin jsme dojeli do porodnice. Doktorka mi sdělila, že rodím a jsem otevřená na 2 prsty.

Manžela poslali na hodinu domů, že si mě tu musí připravit. Dali mi Yal gel a nechali mě tam samotnou. Nejhorší na tom bylo slyšet ty jiné maminky, jak rodí a křičí, v tu chvíli jsem začala trochu panikařit :) Ale bolesti jsem neměla skoro žádné, tak jsem to pořád brala s úsměvem a uklidňovala jsem se tím, že to jsou jen hysterky (nebyly, taky jsem si párkrát zakřičela).

Po hodině mě poslali rovnou na porodní sál, protože nebyl volný žádný porodní box, což mi celkem nevadilo, protože kvůli zakalené plodové vodě jsem musela být pořád na monitoru. Ani nevím, jaké byly bolesti, jak silné, vím ale, že jsem si myslela, že to bude milionkrát horší.

Samotný porod pak trval pouhých 19 minut. Po tom všem přišla na svět naše milovaná Sofinka, v 11:36, měřila 53 cm a vážila 3760 g. Podle slov doktorky pořádný macek na moji postavu :)

Doufám, že se Vám můj deníček líbil :) Vzkaz pro budoucí prvorodičky: ničeho se nebojte a doporučuji partnery s sebou. Já jsem měla s sebou manžela a myslím si, že bez něj bych to tak v klidu nezvládla :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 23.02.12 08:31

Krásný :palec: !!! Krásná holčička :hug: - úplně ukázková :andel: . Přeju jen samé zdravíčko, Vám i malé Sofince :kytka:

 
Simona23
Stálice 59 příspěvků 23.02.12 08:45

Moc moc děkuji :dance: Udělalo mi to velkou radost :D

 
Michaela_F
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 23.02.12 08:54

Krásný deníček, porod mě čeká za měsíc a tyto deníčky mě uklidňují :potlesk: Děkuji!!!!

 
Simona23
Stálice 59 příspěvků 23.02.12 09:33

Taky jsem to tak měla:)Čím víc jsem jich přečetla tím víc jsem byla klidnější :) Přeji ať máš taky krásný porod a hlavně ať je všechno v pořádku :)

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 23.02.12 13:34

krásný deníček,gratu­luji,taky bych si přála takový porod,ale u nás to bylo horší.Ať jste zdraví :potlesk:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 23.02.12 13:54

Nádherná holčička :* :srdce: Ať Vám dělá jen samou radost. Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :kytka: :*

 
Simona23
Stálice 59 příspěvků 23.02.12 17:30

Mooc mooc děkuji holky :hug: :hug:

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 24.02.12 08:55

Ať žijou pohodový porody a mámy, co o nich píšou! Já jsem taky měla porod bezvadnej :D Gratuluju k holčičce a užívejte se!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama