Můj první superporod

Porod

Deníček pro všechny nastávající maminky, prvorodičky, které se bojí porodu tak, jako jsem se bála já. V roce 2010 jsme se s mým přítelem rozhodli, že si po Novém roce zkusíme pořídit naše první miminko.

Otěhotněla jsem hned druhý měsíc po vysazení antikoncepce, kterou jsem brala 10 let. Těhotenství bylo ukázkové a až na skřípnutý nerv v zádech, což trvalo asi tak měsíc, jsem neměla jediný problém. Brala jsem vše v pohodě, chodila jsem cvičit s těhulkami, plavat, a to až do poloviny prosince. Termíny jsem měla stanovené na 14. a 17. ledna 2012.

Přibližně od začátku třetího trimestru se zvyšoval můj strach z porodu. Bylo to zapříčiněné mimo jiné i tím, že pan doktor mi předpovídal, že moje miminko bude dost velké, nejspíš přes 4 kg. Dost mě to vyděsilo, ale snažila jsem se to brát tak, jak to je a moc se tím nestresovat. Přečetla jsem i několik deníčků zde na eMiminu. Některé z nich mě vystrašily, jiné uklidnily.

Byl 11 leden a já jsem byla na kontrole u svého doktora. Prohlédl mě, natočil ozvičky a že prý to na porod nevypadá. Nicméně jestli neporodím do pátku 13., tak se mám na pondělí na kontrolu objednat už do porodnice. V pátek se nic nedělo, a tak jsem se objednala na 10:45 hodin. Od pátku od večera jsem měla šílený průjem, teplotu a zvracela jsem (chytla jsem to od svého přítele, nějaká viróza, která byla provázená křečemi v břiše). Bylo to dost nepříjemné, ale zvládla jsem to.

16. 1. jsem se vzbudila kolem 7 hodin, šla jsem na WC (zase průjem), dala jsem si sprchu a měla jsem malinko křeče, myslela jsem si, že od toho průjmu, nebolely, byly slabé. Jenže, najednou byly po 15 minutách, a to celkem 4. No… šla jsem vzbudit přítele, že už musíme vyrazit na tu kontrolu (cca 45 minut cesty) a že mám asi poslíčky. Než jsme se oblékli a vyrazili, byly po 10 minutách, pořád slabé. Nasedli jsme do auta a najednou po křečích ani památky. Tak jsem si říkala, no jo, poslíčci, a vyjeli jsme. Po 20 minutách zase ty křeče, ale silnější, a to po 5 minutách a celou cestu. Na kontrolu jsem dorazila v 10:42 a říkám sestře, že mám asi kontrakce po 5 minutách. A ona že prý mám jít přímo nahoru na porodnici. Vyběhla jsem 3 patra, při tom prodýchala kontrakci.

Abych to zkrátila. Přišla jsem do porodnice, dr. mě prohlédla a říká mi, že jsem otevřená na 6 cm. Cože? Po 3 hodinách slabých kontrakcí? Takže rovnou na sál, bylo 11:20, lehnout a natočit monitor. Ležení bylo nepříjemné, raději bych chodila, ale byla jsem na monitoru, tak to nešlo. Kontrakce trochu zesílily, ale pořád to nebylo hrozné. Prý že jsem už na 7–8 cm, tak mi píchli vodu. Měla jsem si jít sednout na WC. Tak jsem seskočila z lůžka, v pohodě, přítel na mě koukal jako na simulanta, prý jak to, že minutu jsem v křečích a bolí mě to, najednou nic a běžím na WC po svých a s úsměvem :-) To bylo kolem 12 hodin.

Na WC jsem prodýchala asi 5 kontrakcí, ty byly už docela silné a hlavně se mi špatně sedělo a bolela mě záda, raději bych chodila, ale prý ať sedím, aby ta voda vytekla do záchodu. Ve12:15 jsem si zase měla lehnout, byla jsem na 10 cm a že půjdeme na to. Přišla doktorka, které jsem tipovala tak 18 let, ale ona mi řekla, že už je doktorkou půl roku – no to mě moc neuklidnilo, ale zasmály jsme se. Byla moc fajn, povídaly jsme si mezi kontrakcemi a smály se.

Šla jsem tlačit, ale museli mi píchnout oxytocin, protože malá vždycky po kontrakci zalezla. No trvalo to celkem 30 minut, byla to makačka, ale zmákla jsem to :-) Nástřih jsem cítila, ale nebolel. Šití mi opíchali a skoro jsem to necítila, jen občas to zatáhlo. Doktorka mě chválila, že jsem se nebála, a proto to šlo tak rychle. No a malá měla 3970 g a 51 cm, takže doktor se nespletl. Maminky, hlavně se nebojte a vše dobře dopadne!

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
animula  23.04.12 05:29

Hezky denicek, gratuluji k mimcu. Souhlasim, ze psychika u porodu dela hodne… kde jsi rodila?

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 23.04.12 09:08

Blahopřeju a závidím tak úžasný porod! :potlesk:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 23.04.12 09:14

Šikulka :palec: Velká gratulace k miminku :pankac:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 23.04.12 10:23

krásný, gratuluji!! :kytka: :) :) :)

 
Fima
Nadpozemská drbna 28625 příspěvků 23.04.12 11:29

Pěkný deníček. :D Gratuluji k super porodu a ke krásným mírám holčičky. Taky jsem ho měla extra rychlý. Byl teda sice vyvolávaný, ale i tak. Trval hodinu a půl od první kontrakce. :mrgreen: Předpoklad velkého miminka jsme měli také, odhadovali nám 4500g a synek měl 4490g, takže i u nás se krásně trefili. ;)

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 23.04.12 14:30

teda tak to byl rychlý porod :lol: , hlavně že jsi to zvládla, jinak veliká gratulace k mimiču :potlesk: :hug:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 23.04.12 17:33

Gratulace velika k dceri........ A k docela peknymy porodu.....preji vam hrozne moc stesticka a zdravicka......

 
ABAB
Stálice 72 příspěvků 24.04.12 22:23

:D Super deníček,měla jsem to podobné!!!! :P Gratuluji

 
Evuscha
Nováček 1 příspěvek 04.06.12 15:22

Děkuju všem za gratulace. Rodila jsem v Hořovicích a vřele všem tuto porodnici doporučuji. Je zde úžasný personál a skvělá péče. A hlavně - nebojte se, opravdu ta psychika dělá zázraky!!!!! Také přeji všem maminkám i miminkům hodně zdravíčka :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama