Můj rychlo-porod

Porod

Dnes je to přesně 17 dnů od mého rychloporodu a deníček jsem se rozhodla napsat hlavně proto, abych nezapomněla a mohla si ho připomenout. Ale od začátku...


1 komentář


2 komentáře

Bylo mi 19 let, odmaturovala jsem a těšila se na prázdniny. Vysoká nebyla v plánu, hledala jsem si práci už půl roku před maturitou a věděla jsem, že to nebude jednoduché. Navíc žít z životního minima taky nebylo nic moc. Bohužel práce nepřicházela, a tak jsem nastoupila na další střední školu a rozhodla jsem se pro vysokou. Při škole jsem si našla brigádu a po nocích jsem pracovala.

S přítelem jsme byli spolu skoro 3 roky a já začala chtít něco víc. Jenže on se ve svých 21 letech na víc necítil, bydlel u rodičů a vyhovoval mu servis od maminky. Obrat nastal po tom, co jsem dostala nabídku odjet do Anglie ke kamarádce. Bylo by to na půl roku, věděla jsem, že to může zničit náš vztah, ale nějak mě tu nic nedrželo. A to byl asi ten impuls. Začal hledat byt a mluvili jsme o miminku. Od doktora jsem věděla, že budu mít problém s otěhotněním, a tak jsme si přestali dávat pozor a brali jsme to tak, že až to přijde, tak to přijde.

A tak přišlo datum 28.listopadu, naše výročí, 3 roky spolu a podepisovali jsme smlouvu na náš byt. To už jsem tušila, že se asi povedlo. A taky že ano. Prvního prosince jsme udělali test a bylo to tam. Prvně jsme byli v šoku, ale potom jsme se začali těšit. Nejtěžší bylo oznámit to rodičům. Můj otec se hodně naštval a dlouho se mnou nemluvil. Bylo mu to ale k ničemu, neživil mě, byla to moje věc. Přítelovi rodiče byli rádi, ale chtěli, ať se vezmeme, což jsem odmítla, a tak mám do teď trošku problém s tchánem.

Čtvrtého ledna jsme poprvé spali v našem bytě a čas začal tak rychle utíkat. Termín jsem měla stanovený na 12.8.2013 a čím více se blížil, tím jsem byla netrpělivější. Celé těhotenství jsem prožila, jako bych těhotná nebyla, kdyby mi to okolí pořád nepřipomínalo. Ke konci už jsem téměř nekomunikovala s okolím, vadily mi ty všechny řeči, jak to nezvládnu, jak si mám užívat klidu, jak mám velké břicho a podobně. Nejvíc mi vadilo, že to řešily moje vrstevnice, které živí rodiče a o dětech slyšely jen v televizi.

Tak jsme došli až k termínu a pořád nic. I můj doktor se divil, protože poslední 3 týdny to vypadalo na porod a ono nic. Tak mě předal do nemocnice, kde se mělo rozhodnout, kdy porod vyvolají. Byl pátek 16.8. objednaná jsem byla na 11, ale od 6 ráno jsem nemohla spát. Dala jsem si dlouhou procházku se psem a udělala si snídani a přitom se to stalo. Ucítila jsem mokro, šla jsem na záchod a zjistila, že mám promočené kalhotky. Řekla jsem si, že to je asi jen vodový výtok, protože toho nebylo tolik, ale pro jistotu jsem zalezla do sprchy, vymydlila jsem se a oholila. Vzbudila jsem přítele a jeli jsme na kontrolu. Pro jistotu jsme vzali i tašku. Po příjezdu jsem šla na monitor, kontrakce nic moc, tak pěkně do kabinky. Doktorce jsem se zmínila o mé ranní nehodě. Řekla, že jsem se asi počůrala, ale ať si teda vylezu na křeslo, že mě zkontroluje. Začala mě vyšetřovat, hlásila druhému doktorovi, že to vypadá dobře, hlavička naléhá a v tom mi praskla voda.

Bylo toho tolik, i doktoři se divili, 15 minut to ze mě vypouštěla. Potom mi dali košili a poslali mě na porodní box. Mezitím přítel běžel pro tašku a převléct se. Na boxe jsem byla přesně ve 12 a začalo mi to docházet. Dostala jsem k sobě milou studentku, která mi udělala přípravu a nechala nás na v klidu. Během první hodiny jsem měla 3 docela nepříjemné kontrakce a v klidu si běhala na záchod. Potom mě poslali do sprchy a snažili se napíchnout oxytocin. Poprvé mi praskli žílu, potom přišla sestřička a dala mi to na hřbet ruky. Přitom jsem si skákala na míči a přítel u toho podepisoval papíry. To už mě přešel smích, kontrakce co 5 minut a při nich už jsem nemohla komunikovat. O půl 3 zpátky do postele a na monitor, to už jsem nemluvila a ani skoro nedýchala. Po 10 minutách přišla doktorka, že zkontroluje, jak na tom jsem. Verdikt zněl na 6 prstů a do 2 hodin bude malý venku.

Otočili mě zpátky na bok a já chtěla brečet, že už to nevydržím, přítel si sedl ke mně a hladil mě. Během 2 minut jsem začala po něm řvát, ať přivede doktorku, že chci tlačit, že to nevydržím. Chudák nechápal, co to znamená, já šílela, že tam jsem sama. Doktorka přišla a s úsměvem mi tvrdila, že ještě ne, ale tak mě znovu otočili, ona do mě koukla a křikla „Ježíš, vy mi rodíte.“ Zeptala se, jestli se zvládnu jít vyčůrat, já řvala, že ne, že se mi nechce. Tak mi řekla, že mě vycévkují. To jsem chytla panický strach a chtěla ze stolu utéct.

Nepovedlo se a doktorka se mi smála, že mám větší strach z vycévkování než z porodu. Naštěstí jsem to ani necítila. Bylo 15.00, sklopili mi postel, nohy jsem dala do opěrek a dýchala. Měla jsem tlačit, až se mi bude chtít. A nastalo nejhorších 18 minut mého života. Zdálo se mi, že tlačím špatně, ale doktorka mě pořád chválila, že to jde dobře a že už to bude. Po každém tlačení jsem myslela, že omdlím. Měla jsem tmu před očima, hučelo mi v uších, potom už jsem neslyšela, kdo mi co říká. Jen jsem se dívala na doktorku, stála vedle mě a přitlačovala na břicho, abych věděla, kam tlačit. Přítele jsem vůbec nevnímala a při tlačení jsem si pěkně zařvala, až mě bolelo v krku.

Najednou prudké štípnutí až k močové trubici a asistentka mi s úsměvem řekla „Už jen ramínka a je venku.“ Sebrala jsem to poslední, co mi zbylo, zatlačila a najednou neskutečná úleva. Malý začal křičet a hned mi ho dali na břicho, bylo to nádherné. Bylo 15.18, porod trval od příchodu na sál 3 hodiny a 18 minut. Malý měl 3350 g a 50 cm.

Jen nechápu, jak všechny maminky píšou, že cítily příval lásky. Já se na malého podívala a řekla si, že je konečně venku. :D Potom mi ho vzali na ošetření, přítel mi začal děkovat, měl slzy v očích a já nevěděla, co mám dělat. Prostě zmatek v hlavě. Placentu jsem ani nezaznamenala, že jde ven a doktorka řekla, že mě zašije. Tak jsem se jí ptala, jestli mě stříhali a ona, že ne, že to vidí na 4 stehy, aby se neřeklo. U šití jsem začala psát smsky, abych na to nemusela myslet a pak mi dali malého poprvé k prsu. Bylo to nádherné, nechali nás 3 samotné a měli jsme pro sebe 2 hodiny klidu. Potom přišla dětská sestřička a vzala malého na okoupání a já měla jít do sprchy.

To přišel problém. Nemohla jsem se postavit, dělalo se mi zle, a tak mi dali na další 2 hodiny kapačku. Přítel mi potom pomohl ve sprše a šla jsem na pokoj. Tam jsem se hned ptala na malého, přišla dětská a řekla mi, že mi ho dokrmili, protože nevěděli, kdy přijdu a že teď nemá cenu ho nosit a ani nemá čas. Sestřička mi řekla, že stejně musím sama zvládnout sprchu a vyčůrat se a potom se za mě přimluví. Za hodinu jsem to zvládla a čekala. Nakonec mi ho přinesli a nechali až do rána.

Bohužel malý mi akorát celou noc prokřičel, prokroutil se a problil. Jsem přesvědčená, že to je z UM, protože od té noci nemá problém, ale dětská se mi vysmála, že to není možné. Pobyt v nemocnici byl pro mě velký stres. Po dvou dnech jsem prosila o nadstandard, bohužel nebyl volný, ale nakonec se za mě jedna fajn sestřička přimluvila a převezli mě na gynekologii. Tam jsme měli konečně klid a já začala fungovat normálně. Pár dnů po propuštění bylo krutých, ale teď už máme určitý režim, malý mi spí od 20.00 do 6.00 s jedním buzením okolo 2 ráno. Pomalu jsme si na sebe zvykli a jsme šťastní.

Děkuji všem za přečtení a omlouvám se za délku, nějak jsem se rozepsala. :)

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Clairisek
Echt Kelišová 9162 příspěvků 09.09.13 04:44

Zavidim takovou rychlost, doufam z pristi porod bude podobnej, rodit zase celej den se mi nechce :lol: Ale divim se, ze do malyho hned nacpali UM, asi jsou v CR jine zvyky, zijeme v DE A tu se zkousi prikladat, ale dokrmuje se az druhy den kdyz ma miminko hlad, po porodu je prece plnej plodovy vody jeste :think: Preju hodne stesticka a zdravicka do budoucna :)

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 09.09.13 06:41

Rychlovka..
jen mi neda nereagovat na to um. Si si jista, ze to bylo um??? Co vim tak se dava max glukoza a nebo mm od jine mamci. Ale hned po porodu si myslim ze 100% glukoza. Prece mimco jest nikdy nemelo mliko a.oni ho nacpou chemickym um??? Ani v prsech hned neni mleko, aby si mimi postupne zyklo. Tohle by me fakt zajimalo

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 09.09.13 07:00

Krasny denicek a gratuluju k malymu a at se ma cile k světu. ja rodila ted ve stredu sc tak uz jsem pomalu. zotavena :-)

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 09.09.13 07:19

Hezky denicek, gratuluji :hug: mela jsi hezky porod, ja rodila 12h, kontrakce po 2 min a cipek pouze na pul prstu a skoncilo to akutnim cisarem :zed: k tomu um. me maleho nechali tri dny hlady zas. :think: a diku tomi
u a narkoze jsem o mleko prisla :cert:

mas velke stesti, vaz si toho :mavam:

 
Deninina
Závislačka 3809 příspěvků 09.09.13 07:23

@kabelitka Ahoj,no takhle mi to řekli, tak fakt nevím. Taky jsem to nechápala, na co ho vůbec dokrmovali, byl beze mě 2 hodiny a nemyslím si, že to bylo potřeba.

 
Tynu
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 09.09.13 07:46

Krasny denicek:))
jen by me zajimalo jak jsi udala ze ti spi takto dlouho v noci:D

 
Littlecat23  09.09.13 08:09

Hezký deníček a super rychlí porod

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 09.09.13 09:27

@Deninina a tak hlavne ze je v poradku. :kytka:

 
Šary.Šary
Stálice 61 příspěvků 09.09.13 11:00

Krásný deníček!!

 
JaniLavi
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 09.09.13 11:09

Gratuluji k rychloporodu :mrgreen: přeji hodně štěstí a zdraví a ať vám to se spaním v noci vydrží :palec:

 
medulen
Kecalka 208 příspěvků 09.09.13 11:32

Gratuluju k miminku :). S tím přikrmováním mě to akorát naštvalo, když jsem to četla - stalo se mi totiž něco podobného. Měla jsem malého kvůli žloutence pod lampou, nosili mi ho na kojení, ale když jsem se tam za ním šla podívat, tak mi řekli, že měl hlad, a že mu tedy dali příkrm. To jsem fakt viděla rudě, protože ze mě teklo mlíko proudem. Nechápu, že si tohle ještě vůbec někde dovolí, zvlášť u tebe hned po porodu, kdy je nejdůležitější, aby mimi dostalo tvoje mlezivo! Kdyby aspoň něco kvákli, ale to ne, jen se pak člověk náhodou dozví, že prckovi něco šoupli.. Podle mě je za tím zpravidla jenom pohodlnost personálu, já chápu, že toho mají hodně, ale od toho tam sakra jsou no ne.. No nic, hlavně ať ti prcek hezky roste a dělá jen samou radost :kytka:!

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 09.09.13 14:10

Gratuluji!! taky jsme měli porodní míry 3350g a 50cm, teďkom v 6týdnu už jsme na 5080g!! :lol: :kytka:

 
Andílek13
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 09.09.13 21:05

Tak tohle me v porodnici taky vytocilo! Nas syn byl hodne ubrecene miminko uz od narozeni a tak jsem mela strach, jestli mu neco neni a treti den si ho sestricka vzala na sesternu a po 1hod mi ho dovezla spiciho. Tak jsem se ji ptala, jak to dokazali a ona na to ze mu dali prikrm (ac jsem ji rikala, ze je zrovna najedeny), syn se z toho totalne :poblion: a vycerpanim usnul. :cert: Za to odpoledne mi zvracel jeste 2×! :cert: Nekdy by mohli vic poslouchat maminky. :nevim:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 09.09.13 21:09

Hezký deníček a super porod. Já první dceru rodila od příchodu do porodnice 4 hodinky. Za nedlouho mě čeká druhý porod, tak jsem zvědavá, jak to bude tentokrát :-).
Jinak s tím UM mě docela nakrkli. Dítě má navíc nějakou dobu po porodu ještě zásoby s bříška, takže UM fakt nepotřebuje kor takhle hned po 2 hodinách. Asi bych je tam na místě seřvala, co si to vůbec dovolují, navíc, bez tvého vědomí či souhlasu. No hlavně, že hezky papá a že mlíčko máš. Přeju moc zdravíčka a gratuluju k uzlíčku :-)

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 09.09.13 21:32

Pěkně rychlej porod na to, že to byl prvni :potlesk: nemužu jinak než reagovat na to UM nechapu jak mužou čerstvemu dětatku nacpat hned mliko probuuuuuh vždyt se pravě narodilo :cert: dcera nejedla snad dva dny jak byla nalokana vody :( no nechapu tady ty zvyky :cert: miminku přeji jen hodně zdravička a další pohodove dny :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:24

Gratuluji :-)

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 11.09.13 14:32

Muj porod trval 1hodinu a 15minut… tu hodinu sem mela bolesti po 2minutach. a muzu rict ze kdybych zustala doma o 5minut dyl tak rodim doma… malej se mi na rodil 8.6.2013 ve 23:59 (3220g/49cm)… a to podotykam ze jsem rodila podruhe.. (dceru sem rodila 3,5hodiny.

preju hodne stesti tobe i malemu..

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 11.09.13 18:30

Gratuluji k rychlému porodu a krásně spícímu miminku :-) To ti závidím ;-)
To UM mě tady taky zaskočilo takhle krátce po porodu. Mě hned po šití museli kvůli komplikacím vzít pod narzkózu a na sál. To bylo okolo šesté večer. Přiložili mi ho až další den po poledni. Ptala jsem se, jestli mu dávali UM nebo glukózu… prý do té doby zatím nic, že musí mít dost zásoby z bříška ještě. Pak mi ho do třetího dne, kdy mi ho dali na pokoj, trošku dokrmovali glukózou, protože měl i. v. antibiotika a já jsem měla velké ztráty a byla slabá. Ale teda v tvém případě a ještě s UM, to mi hlava nebere :nevim:
Užívej si krásné chvíle s miminkem :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama