Můj rychlý a nečekaný porod

Porod

O naše sluníčko jsme se snažili 8 měsíců. Těhotenství jsem měla dost hektické, ale zvládli jsme to! Moje zaměstnání bylo dost náročné na fyzickou práci, když jsem zjistila, že jsem těhotná, ubrala jsem, ale přece jen...

Od druhého měsíce jsem začala krvácet. Diagnóza: hematom. Odešla jsem na nemocenskou, na které jsem zůstala až do porodu. Později hematom naštěstí zmizel. V době těhotenství jsme prováděli rekonstrukci baráčku, také hodně náročné. Snažila jsem se manželovi pomáhat, co to šlo. Mezitím jsem se přihlásila na předporodní kurz.(Jednu lekci jsem vynechala z důvodu nemoci, předčasný porod).

Až do poslední chvíle jsem se hrozně bála porodu (jako jediná z kurzu). Byla sobota, já jsem byla v 35. tt, montovali jsme kuchyň, chyběla nám ještě podlaha a sádrokartonový strop v kuchyni i chodbě. Začali se hlásit slabé menstruační bolesti. V neděli jsem už nevydržela chvíli sedět, když jsem stála, bylo dobře. Asi se už hlásí poslíčci, řekla jsem si. V pondělí ve 3 ráno jsem už nějak nemohla spát, bolela mě záda. Nakonec jsem na hodinku zaspala.Ve čtyři ráno mě znovu probudila bolest, šla jsem si dát vanu.

Vzbudil se manžel, že za chvíli musí do práce, jestli chci odvézt k doktorovi. Říkám, že ne, že až doktor v sedm hodin otevře ordinaci, zajedu si tam autem. Pořád jsem ležela ve vaně, manžel byl už na odchodu, když vidím, že ve vaně něco plave. A sakra, hlenová zátka. Miláčku pojedeme se podívat do porodnice, vezmi si raděj foťák. Odpověď byla: Na co, přijedeme zase domů, jen tě prohlédnou. V hlavě se mi honilo: Ještě, že jsem si včera konečně nachystala tašku do porodnice.

200 metrů od porodnice jsem už myslela, že vyskočím z auta. Přijeli jsme v sedm hodin. Dr. mě prohlédla. Branka zašlá, jde se na sál. To jste nevěděla, že to nejsou poslíčci, měli jste přijet dřív. No nevěděla, když jsem vynechala v kurzu jednu lekci, zrovna tu, která by se mi teď hodila. Nestačila ani proběhnout příprava, na boxu mi praskli vodu a začala jsem hned tlačit a malá byla 7:43 na světě. Bez nástřihu, jen dva vnitřní stehy. Protože byla narozená v 35. tt, šla na zahřátí do inkubátoru. Vážila 2380 g a měřila 46 cm.

Já jsem ještě porodila placentu, dr.mi dala pro sichr 2 vnitřní stehy a já jsem se šla konečně vyčurat a pak mi donesli snídani a já jsem byla ta nejšťastnější mamina na světě. Vůbec jsem tak rychlý porod nečekala, manžel mi moc pomáhal. Neuměla jsem dýchat. tak mi ukazoval, jak se to dělá. Naše holčička bude mít za pár dní rok a moc ji milujeme.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dassy
Nováček 7 příspěvků 13.11.12 12:25
gratuluju k miminku

Ale nemuzu si odpustit kdyz si mela hematom a rizikove tehu, mela si lezet a ne montovat kuchyn a dalsi veci, ja jsem uz 2 mesice v posteli otevirani delozniho hrdla a vubec by me nenapadlo delat to co si delala ty :|

 
stasi
Kecalka 204 příspěvků 13.11.12 12:36

Asi jsem to špatně napsala. Montovali jsme kuchyň…Myslela jsem to tak, že kamarád s manželem montovali, já jsem jen obhlížela, aby to udělali dobře ;) Těžkým pracím jsem se vážně vyhýbala, jen jsem občas dělníkům uvařila kafíčko.
Je dobře, že odpočíváš, držím pěsti, ať ti vše dobře dopadne.

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 13.11.12 12:45

Tenhle deníček sem mohla psát já, akorát že moje holčička měla 2400g a 45 cm a už byly jí dva roky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.11.12 v 12:46

 
dassy
Nováček 7 příspěvků 13.11.12 14:32
tak to jo
;) ;)
 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 13.11.12 15:46

Taky jsem rozháněla „poslíčky“ horkou sprchou, za hodinu a půl od sprchy byly dvojčata venku :pankac:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 13.11.12 18:23

Ty brdo to bylo rychlé, gratuluji :kytka:

 
misa1990
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 15.11.12 14:01

Tééééda moc gratuluji k tak rychlému skvělému porodu..:-) doufám, že taky takový bude.. dnes jsem 32.týden..:-)

 
katie.m
Kecalka 152 příspěvků 01.01.13 11:54

Krásný deníček :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama