Můj rychlý porod

Porod

Jak jsem prožívala porod naší Karolínky, který byl sice dost bolestivý, ale naštěstí rychlý. Na miminko jsme se s manželem moc těšili, vše bylo nachystané, vyprané, nažehlené, já měla sbalenou tašku do porodnice a už se jen čekalo na den D. Termín jsme měli 2. června 2010, ale podle velikosti mého bříška jsme si mysleli, že to bude i dřív, přibrala jsem 25 kg a gynekolog mi několikrát vyhrožoval, že mimi bude mít víc jak 4 kg.

Jenže 2. června nic. Chodila jsem na kontroly do nemocnice, kde bylo vše naštěstí v pořádku. Vždy, když mi natáčeli ozvy, malá v bříšku spinkala a já tam kolikrát strávila i hodinu, než se podařilo něco natočit :) Dny běžely a kromě tvrdnutí břicha jsem necítila žádné náznaky porodu. Zkoušeli jsme všelijaké babské rady: čaj z maliníku, lněné semínko, milování, ale mimi se ven nechtělo.
9. června jsme měli zase kontrolu v nemocnici a při utz se p. doktorovi nezdál pupečník, tak se rozhodl, že se bude porod příští den ráno vyvolávat. Sice jsem z toho nebyla nadšená, ale pro zdraví miminka vše. V nemocnici si mě už nechali a nastalo nekonečné čekání na ranní tabletku. Noc byla děsná a já nemohla spát, v duchu jsem promlouvala k mimi, ať je hlavně v pořádku a že už brzy budeme spolu :) Trochu mě pobolívalo břicho, ale přičítala jsem to větrům :)

Ráno vstávat a v 6.30 šup šup zvážit, natočit ozvy a zavést tabletku. Kolem 7. hodiny jsem dolezla zpět na pokoj, že si ještě spočinu. Haha :) V 7.15 první trochu citelnější bolesti, po 10 min, ale to byla pohodička… 7.30 po 5 minutách, tak jsem zašla do sesterny, že mám po 5 minutách kontrakce, kam mám jít. „Vemte si tašku a hajdy na porodní sál“, to byl tedy fofr. Doplazila jsem se na sál, tam na mě byli moc moc hodní :) Napojili mě na ozvy a pak šup na holení a všemi oblíbený klystýr. Holení v pohodě, ale klystýr byl hrůza! Jelikož už jsem měla dost velké bolesti, těch x litrů klystýru ve mně navíc, to bylo strašné, opravdu jsem myslela že prasknu a bude „vymalováno“ :) Sestra poručila: 10 minut nechte působit a pak vykakat. COOOO?! 10 MINUT? JÁ PRASKNU! Nakonec to snížila na 5 min. Naštěstí hned odešla, tak jsem šla prostě hned, nešlo to udržet :) Bože to byla úleva :)

Bolesti ale hodně rychle sílily a když už jsem se pomalu otvírala, zavolali jsme manžela. Dorazil v 9 hodin a šel mi pomoci do přikázané horké sprchy. Ta mi udělala dosti zle, tak jsem si raději dala studenou a ta pomohla nejvíc. Ale bolesti byly už takové, že bych nejraději lezla po stropě… Točila se mi hlava, tak mě nechali lehnout si na porodní lehátko, a ještě že tak. Bolesti už byly neskutečné, snažila jsem se je prodýchávat a u toho jsem si pod nosem kňourala, bolestí. Ležela jsem (spíš pololežela) s rukama za hlavou a manžel mi je pevně držel, hodně mi ta poloha pomohla, ač byla nepohodlná, ale tělo si prostě řeklo, jak to chce. V jednu chvíli už se to nedalo skoro vydržet, tak jsem požádala o něco na bolest. Dali mi nějakou kapačku, po které se mi motala hlava, tak ji hned radši zase odpojili. PA vždycky jen na chvíli přišla, koukla dovnitř a zase odešla. Ale bolesti už byly příšerné a já cítila, že začínám nějak samovolně tlačit… PA doběhla, co jako je a když koukla dovnitř, hned volala doktora a že se jde na to :) Bylo cca 9.30.

Přišel mladinký doktor, šikovný, úplně v pohodě si sedl, usmál se a prý: tak copak se děje? Já skoro úpěnlivě volala, že si mé břicho prostě tlačí samo a já mu chci pomoci ;) Usmál se a koukl tam a řekl: tak jo, píchneme vám plodovou vodu a pak budeme tlačit! Píchání jsem necítila vůbec, přes ty šílené bolesti a tlaky jsem cítila jen teplou vodu, co ze mě vytékala, to bylo alespoň na chvíli příjemné… Pak jsme začali tlačit, napoprvé špatně, že prý tlačím do hlavy! Tak jo, tak jo, podruhé: uaaaa… Dýchejte dýchejte! A jedem napotřetí: uaaaaa a pak najednou „žbluňk“ a mimi bylo venku :)

Bylo právě 9:45 ráno a na svět přišla naše Karolínka Anička, 3,50 kg a 50 cm. Zdravá krásná úžasná… Já byla tak KO, že už si pak jen vybavuji, jak mi ji přiložili a ona se na mě koukla :) To se nedá popsat, srdce se mi skoro zastavilo a já se rozbrečela štěstím. Tatínek byl nadšený a celou dobu na sále, když jsem byla na pozorování po porodu, si malou choval, fotil, natáčel :) Já celé 2 hodiny spala. Pak mě převezli na pokoj, malou mi dali k prvnímu kojení a tatínka domů.

Když to shrnu: hodně rychlý, ale zato bolestivý porod. Ale to ty vyvolávané bývají. Teď čekáme druhé mimi a jsem zvědavá, jak to bude probíhat tentokrát, ale to až v únoru :)

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.08.11 08:44

Překrásně napsáno měla jsem v roce 2007 dlouhý 16,5hod porod naštěstí jsem dostala epidurál ale i tak jsem byla vyčerpaná jako šťovík. Teď jsem v 38tt a sama jsem zvědavá jak tento porod dopadne ale o tom až porodím :-)

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 15.08.11 09:19

mocinky Gratuluji :kytka: k princezničce at vám dělá jen a jen samou radot krásnej deníček máš opravdu moc opěkný a i za tu námahu byl krásnej že.
A budem se těšit na další deníček ohledně druhého porodu :hug: .

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.08.11 09:20

pěkný deníček.. :srdce: :srdce: já jsem měla před rokem vyvolávaný porod a skončil akutním císařem.. :nevim: tak úplně závidím těm kterým se vydařil..ale mám zdravou dceru tak to je nejdůležitější, :lol: :lol: :lol: přeju Vám aby i druhý porod byl pohodový… :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28743 příspěvků 15.08.11 11:28

Krásný deníček, taky jsem rodila letos v červnu vyvolávaně 4,5kg mimčo. Bolesti příšerné hned od počátku, ale porod úžasný a rychlý, celkem trvající jen tři hodiny. :palec: Určitě bych neměnila. :-D

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 15.08.11 12:02

Závidím:) a gratuluju :wink: a u druhého porodu držím palce, ať dopadne ok :huban:

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 15.08.11 17:11

Moc pěkně napsané. Gratuluji k holčičce, užívejte se a držím palečky, ať je v druhém těhu vše v pořádku. Těším se na deníček, jaký byl porod Karolínčina sourozence.

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.08.11 18:29

Gratuluji, velmi pěkně napsáno, také bych si přála takový rychlé porod, tak uvidíme… Hodně štěstí při dalším porodu… :-D

 
Saryna
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 15.08.11 20:21

Ahoj. Moc pěkně napsaný deníček. Rychlý porod Ti závidím :-) Mě už to brzy čeká :-) Já jsem první dva porody měla bez vyvolání, ale taky poměrně rychlé. První asi 4,5h a druhý přibližně stejně dlouhý, tak se to dalo zvládnout.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 15.08.11 20:41

gratulujem k rychlemu porodu :dance: :dance: ja som mala tiez taku bleskovku, len s tym, ze mne uz ani klystír nestihli dat a ani som as nestihla poraidne prezliect :-D :-D ale bolesti jak svina

 
loci
Kecalka 307 příspěvků 15.08.11 21:46

Rychlý porod.
Ten můj byl takový že nastali hned stahy doma po 5 min. V 21:30 mě přijímali a v 0:45 byl na světě. Jen byl na šikmo tak to déle trvalo. Po porodu jsme se spolubydlící povídali až do 5 ráno. Takovýhle porod bych přála každé. Uvidíme jaký bude ten druhý.

 
loci
Kecalka 307 příspěvků 15.08.11 21:46

Rychlý porod.
Ten můj byl takový že nastali hned stahy doma po 5 min. V 21:30 mě přijímali a v 0:45 byl na světě. Jen byl na šikmo tak to déle trvalo. Po porodu jsme se spolubydlící povídali až do 5 ráno. Takovýhle porod bych přála každé. Uvidíme jaký bude ten druhý.

 
sonam
Kelišová 6247 příspěvků 16.08.11 07:58

Gratulujem. Ja som rodila pred mesiacom, ale dve hodiny po porode som si musela tlacit brucho. Ty si nemusela? ja by som si tiez bola pospala, bola som velmi unavena, aj som kazdu chvilu zaspavala.

 
weverunka
Nováček 9 příspěvků 16.08.11 08:35

Ahojky já jsem si nemusela tlačit břicho, jen jsem odpočívala a spala… Asi to mají v každé nemocnici jinak, to máš jako s holením. Někde jo někde ne :)

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 16.08.11 12:59

Porod k závidění :palec: Gratuluju. :kytka:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 19.08.11 13:18

Gratuluji k rychlému porodu…hezky se to četlo…
já jsem u dcery rodila od zavedení tabletky 19,5 hodiny, od prasknutí vody to bylo neskutečných 3 a půl, kdy jsem po dvou hodinách zařvala na sestru, že chci epidural (měla jsem tam tenkrát velice nepříjemnou sestru), ta mě sprdla, že jsem teprve na tři až čtyři…nakonec mi teda ten epidural píchli a já jsem si odpočnula jen 10 minut, protože jsem najednou byla otevřená úplně a mohla jsem rodit…
u druhého to bylo dvě hodiny od půl cm a prasknutí vody, ale skoro bez bolestí…i tak jsem si nechala píchnout epidural a hrozně mě začala bolet stydká kost…
teď jsem na konci s třetím těhu…v pondělí jdu na vyvolávačku…tak doufám, že postupující nález mi to všechno nějak usnadní :lol:

a tobě v únoru přeju jen to nejrychlejší a porod, který bude probíhat v pohodě…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama