Můj třetí porod

Porod

Ani by mě nenapadlo, že se k napsání porodu dostanu až po 2 letech. :D Ale dříve čas nebyl. :)

Mia se nám narodila 7. 7. 2013 ráno ve 2:17 v porodnici na Mělníku. :)

A začalo to nenápadně. Už dva týdny před jsem měla bolesti tzv. poslíčkové, večer jsme byli ještě u známých a dělali si srandu z toho, kdy to konečně vypukne. Už jsem měla 4 dny po termínu. :)

Večer jsme přišli domů kolem 11. hodiny, doma hlídal děda děti a už spal. Vykoupali jsme se, a jelikož se mi bolesti opakovaly už po 10 minutách, šli jsme si lehnout a byl sex. Po sexu se mi bolesti úplně zastavily. Až 20 minut po sexu se znovu objevily - častější a bolestivější.

Vzbudila jsem přítele, protože ten hned po sexu usnul, že jdu do vany, buď že se porod rozjede nebo ne. Bolesti ve vaně byly pořád stejný. Po asi 20 minutách přišel za mnou přítel a ptal se, jak jsem na tom. Řekla jsem mu, že pojedeme. Už bylo po 1 hodině ranní.

Rychle jsem se oblékla a dala do tašky poslední věci, co jsem potřebovala do porodnice. Přítel mezitím vzbudil a oblíkl děti a odvedl je na hlídání ke kamarádce. Dědovi jsme je doma nemohli nechat, protože ráno vstával do práce a musel tam jít.

Hned, jak jsem vylezla z vany, kontrakce teprve začínaly nabírat obrátky a když se přítel vrátil během chvilky, hned jsme vyrazili do porodnice. Jeli jsme pomalu snad 40 nebo 50 km za hodinu, protože jsme je přes vesnice a pole, kde běhá zvěř z lesa.

Celou cestu jsem měla nejhorší bolesti, ke konci už po třech minutách. Když jsme dorazili, sestřička mi hned řekla, že se podívá, na kolik jsem prstů. Byla jsem skoro na devět prstů otevřená. Hned mi dala porodní košili a řekla, že půjdeme hned na porodní sál.

Tak jsme šli, na porodním lehátku mě dali na monitor a hned odešla, že hned přijde, ale jak zavřela dveře, tak jsem měla takový tlak, že mě to nutilo strašně tlačit, přítel pro ni hned došel, přišla další a zjistili, že kouká hlavička. Tak jsem začala tlačit, vodu mi nepropíchli, malá byla cca za dvě minuty na světě. Měla jsem strašný bolesti, při samotném tlačení jsem si opravdu myslela, že umřu, že to snad nepřežiju.

Malá se narodila 40+5, měla 3380 g a 51 cm.

Rodila jsem třikrát, pokaždý přirozeně. Každý porod byl lepší a lepší, ale můj třetí porad byl nejhorší ze všech. Nejbolestivější, rodila jsem pět minut po příjmu do porodnice, všechny sestry i doktoři si po celou dobu ze mě dělali srandu, že jsme málem rodili v autě. :D

Malá od porodnice pořád brečela, od rána do večera, akorát v noci spinkala, nikdo nezjistil proč. Prdíky neměla, doktorka mi řekla, že prostě takové děti se rodí taky a že jsem ty druhé dvě měla hodné, neznamená, že třetí bude taková. Čtyři měsíce brečela pořád, bylo to dost náročné, přítel chodil do práce na směny a já tu měla ještě dvě další děti a tu zlobivku, ale zvládlo se to.

V tý době jsem byla utahaná, nevyspalá, neměla jsem čas se ani pořádně najíst, psychicky oddělaná, ale postupem času jsem ráda, že tohle máme za sebou. Po 4 měsících brečela už jen půl dne, dá se říct do teď, takže teď je to také ještě náročné.

Prostě malá je extrémně ubrečené dítě, aby nebrečela, musela bych jí mít pořád na ruce a hrát si s ní, což taky nejde celý den, někdo taky musí uvařit a uklidit. Hodně mi pomáhá přítel a je to mnohem lepší, mám v něm velikou podporu, co se týče dětí.

Užívám si to, protože za rok touto dobou už budu v práci, malá ve škole, prostřední nastoupí do 1. třídy a starší do třetí. Utíká to jako voda a měli bychom si užít děti dokud jsou malé, neříkám, že jako velké si je užívat nebudeme, ale děti už budou mít jiné starosti a už se s vámi nepřijdou přitulit a tak, proto si užívejte každou minutu s tím, že jste pro ně nejdůležitější osoba na světě, pak už budou mít jiné zájmy.

Konec! :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nafrněná  05.10.15 08:19

To je nějaká povinnost napsat deníček o porodu? já jen abych to nezaspala a dokud si to ještě pamatuju :mrgreen:
tak ale pěkné, posílám pozdní gratulaci :) :mavam:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 08:21

@Nafrněná No právě, napsala jsem tu všechny tři do detailu, tak když náhodou něco zapomenu stačí mrknou na emimino a přečíst si to :lol: :mrgreen:

 
Nafrněná  05.10.15 08:32

@peluani jo tak to chápu :mrgreen: :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 05.10.15 10:59

Páči sa mi váš prístup k rodičovstvu :palec: Byť matkou je krásne a ťažké zároveň. Neskúšali ste nosiť v nosiči? Nejaké tie práce sa s ním urobiť dajú, mne to veľmi uľahčilo život po narodení druhého dieťaťa.

 
Caramelkaa  05.10.15 11:08

Hezký deníček :kytka:
Bleskově rychlý porod ;), alespoň jste neokusila oxytocin a další chuťovky, co dnešní porodnice nabízejí :jazyk:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 11:14

@niezabudka Děkuji :hug: Měli jsme manduku, ale co bylo ještě horší, vůbec nic na ní nefungovalo, až asi ve 2měs zvuk z vysavače na YouTube, když si na to vzpomenu tak se obdivuju že jsme to dali, ale nebýt partnera který mi dost pomáhal nevím jak bych to dělala. Dělá na směny ranní a odpolední, ráno to ještě šlo ale nejhorší když měl odpolední směnu.

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 11:17

@Caramelkaa Oxytocin jsem měla právě u prvního porodu, jsem si říkala horší bolesti ani být nemůžou, ale třetí porod bez zásahů porodníků mě přesvědčil že to jde i bez toho mít horší bolesti.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 05.10.15 13:00

Uff..počkej, nepsala jsem tento deníček já? :mrgreen: ne, můj třetí porod totiž trval 33 hodin, závěr na umreni, přesně, jak popisujes ty. Ale jinak to stejné. Náš David taky pořád jen bulel. Celé dny a v noci co hodinu vzhůru na kojení. Já už tady i popisovala, že po deseti měsících tohoto teroru jsem skončila v nemocnici, prášky beru doteď. První dvě děti byly tak nějak normální, toto jsme tedy vůbec nečekali. Držím palce, ať vám malá vše vynahradi teď…taky v to doufám, ale stále jsou dny, kdy mám pocit, že už dal nemůžu…bude ale líp!!

 
Tynulevrtule1
Nováček 4 příspěvky 05.10.15 13:38

A když malá tak pořád pláče a je v pohodě jen když ji máš u sebe, tak nechtěla by si ji zkusit nosit třeba v šátku? U toho můžeš dělat spoustu věcí a zároveň ji „chovat“

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 62 inzerátů 05.10.15 13:43

@Tynulevrtule1 @Tynulevrtule1 holcicce jsou 2 roky

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 14:27

@Lucie66 Zrovna jsem to chtěla napsat, Mie jsou už 2roky, ona je ted spíš vyčúraná podle doktorky, brečí protože by chtěla být pořád na ruce.Hold ted se to musí vydržet, za rok už to bude lepší.

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 62 inzerátů 05.10.15 14:31

@peluani jojo jeto s nima boj… :hug:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 14:34

@LennaZS Tak to je masakr drž se :hug: Taky jsem přemýšlela že zajdu k psychologovi nebo k psychiatrovi, ale naštěstí jsem tu dobu přežila a přežívám doted. Někdy je to fakt náročné a večer jsem ráda když všechny tři jdou spát a já mám klid.Ale od rána začíná kolotoč znova, už jsem zvyklá. Je stejně zajímavý jak některý děti jsou přímo ukázkový a některý řvoucí. Tenkrát když se Mia narodila, tak asi po měsíci jsem prohlásila že kdybych jí měla první, tak už bych žádné dítě neměla, ale časem jsem změnila názor, ženský přežijou všechno vid :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 05.10.15 21:07

@peluani přesně tak, my vydrzime všechno :mrgreen: tato věta je u nás zcela běžná. Nebo taky:" jestli se ten kluk dozije puberty, to bude zázrak!" :lol: jinak..Mia je nádherné jméno. Doma mi, spolu s Josefinou, neproslo :)

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 05.10.15 21:10

No uprimne, denicek me vubec nepotesil, porod neresim, ale jestli me zrovna u tretiho ditka ceka urvanek, tak me asi klepne :-) tehotna jsem neplanovane pres telisko, prvni dve deti mam od sebe dva roky a tretatko se narodi, kdyz mladsi bude rok a pul. Doted jsem verila, ze to v pohode zvladnu, protoze obe miminka byla spava, klidna, pohodova… jestli se mi ted narodi takovej poklad, tak budu asi rvat cely den taky :lol:
Pozitivni samozrejme je, ze jste to obdobi prekonali ve zdravi, aspon nejaka nadeje na preziti ;)

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 21:48

@LennaZS Děkuji,mě Mia taky skoro neprošlo, protože prvorozená musela být podle mě to si prosadil chlap a druhá po tchýni to si taky prosadil, tak kdyby nebylo třetí, tak žádná Mia nebyla a to jsem o tom jménu snila už od puberty že se tak bude jmenovat moje dcera, Josefína je taky pěkný a jaký jména máte vy? My máme Lucii, Annu a tu Miu, ale ty jména se k sobě moc nehodí a líbí se mi ještě Valentýnka.

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 21:50

@Kaculatko to máš pravdu, přežili jsme to ve zdraví :lol: No teda dnešek jsem moc nepřežila protože malá od rána do večera dneska brečela, asi den blbec, nic jí není jen si vynucovala. Heled každý dítě je jiné, můžeš to mít taky ale nemusíš uvidíš, držím palce at máš hodné mimčo :hug:

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 05.10.15 21:53

@peluani dekuji za povzbuzeni a vam preju at se to u vas uz jenom zlepsuje :kytka:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 22:00

@Kaculatko dekuju moc :hug:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 06.10.15 20:48

@peluani my Zdendu, Sabinu a Davida. :mavam:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 06.10.15 20:55

@LennaZS taky krásný jména :) :mavam:

 
jafol
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 07.10.15 19:57

U nas je treti taky urvanek. Prvni byla teda taky, ale Daniel ji trumfnul na plne care. Ted ma dva mesice a je to trochu lepsi, ale nevim jak jsem ty prvni dva prezila a nezblaznila se. Porod jsem mela, ale ze vsech tri nejlepsi, ja si to uzila u druheho. Pekny denicek! :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama