Musím se naučit bojovat a říkat ne

O životě
  • Anonymní
  • 19.11.16

Jak říká titulek, musím se naučit bojovat za své právo a říkat, co se mi nelíbí. Já jsem spíš splachovací povaha a vše si nechám líbit, ale když je toho už moc, tak vybouchnu a (přiznávám bez mučení) vyčtu i nos mezi očima.

Odhodlávám se na napsání tohoto deníčku už delší dobu, ale nějak jsem nenašla odvahu či čas, myšlenku - i když jich teď mám v hlavě strašně moc. Nechám to plynout a uvidíme, co z toho bude. Měla bych radu pro všechny ženy - nenechte se zahnat do kouta od svých partnerů, na tohle nikdo nemá právo. :-(

Ale od začátku:
S manželem jsem se poznala v roce 2005 (to mi bylo 18 let). V tu dobu byl ženatý, ale již 3/4 roku bydlel sám u svojí matky. Po měsíční známosti jsem se k němu nastěhovala a začali jsme spolu žít. Poté on podal žádost o rozvod a byl jen se mnou. Bohužel už v tu chvilku jsem si měla všímat jeho chování vůči tehdy ještě manželce. Ale byla jsem mladá a zamilovaná. Konečně si mě někdo všiml, měl mě opravdu rád a myslel to se mnou vážně.

Náš vztah byl celkem harmonický, tolerantní a plný sexu, ale to se změnilo narozením syna. Manžel si neuvědomoval, že i když jsem doma, tak opravdu mám hodně starostí, povinností s péčí o syna. Neviděl, že jsem unavená a nemám na nějaké intimnosti náladu.

Syn měl cca půl roku a on začal víc pít a poté, když chodil z hospody, byl na mě hnusný, vulgární a ponižoval mě. Jak jsem hnusná, tlustá a jak si nikdy nikoho nenajdu, a ať jsem ráda, že on je se mnou. Vždy, když takhle přišel, zajímala jsem se, kde byl a s kým: Jen mi řekl, že je to jeho věc a ať se nestarám, že on mě taky nehlídá.

Byly chvilky, kdy jsem si říkala, že od něj odejdu a budu sama se synem. Ale už jsem měla v hlavě ty slova, věty které mi pokaždé připomínal, když přišel opilý nebo jsem po něm chtěla nějakou práci v domácnosti a vzteky jsem si ji pak raději udělala sama. Protože on neměl čas - buď sedel u pc, TV nebo byl již v hospodě.

Bylo normální, že chodil v pátek po práci a vracel se v neděli okolo oběda a opět rutina, že já doma nic nedělám, že jen sedím na prdeli a on chudák musí makat v práci a nosit domu peníze, když jsem na mateřské. Tak on má taky právo na to si od všeho odpočinout, já odpočívám celý dny. Tohle jsem trpěla cca 2 roky. Po tomhle všem jsem se s nim domluvila, že se rozvedeme, ale za pár týdnů jsem zjistila mé těhotenství.

Vše zas bylo nanovo po narození dcery. Akorát s tím rozdílem, že už si začal vynucovat sex. I přes můj odpor vždy dostal to, co chtěl. Se slovy: „že to jednou vydržím, ať se z toho nepo.., mám být ticho nebo to bude horší“. I když jsem nesouhlasila, nijak aktivněji jsem se nebránila - jen pro klid v rodině a hlavně, aby to neslyšely děti.

Vždy jsme šli od sebe, ale po několika týdnech mi strašně chyběl a vzala jsem ho zpátky. Vždy vydržel sekat latinu tak 14 dní, poté zase znova… víkendové posezení v hospodě, ponižování, urážení, jak nejsem schopna se postarat o něj, o děti, že nejsem k ničemu a že už nemá na to být se mnou a ať táhnu do… Chce mě vidět, jak se postarám sama o dvě děti, když nemám ani korunu, a chce vidět chlapa, který mě bude živit se 2 dětmi. Stejně budu sama, protože jsem tlustá a hnusná a měla bych se nad sebou zamyslet a nechovat se jako ***, ale máma od 2 dětí (šla jsem s kamarádkou akorát na nějaký zatancování - chodila jsem 1× měsíčně).

V lednu jsem ho zase vzala zpátky (odešel od nás 23.12. a odjel ke kamarádce do Prahy). O děti se vůbec nezajímal, že je zase nechá další Vánoce bez něj (udělal to už potřetí).

Od února tohoto roku to bylo ještě horší. Už jsem takhle nechtěla žít. Nechtěla jsem, aby tohle viděl můj syn a i dcera viděla jak na mě „táta“ řve. Chodila za mnou, že tady není doma, že se ji tu nelíbí a chce se odstěhovat - jdou mi slzy do očí, když vidím, že moje 4letá dcera měla víc rozumu než já a viděla to, co já ne. :-(

Naštěstí neviděla a ani syn neviděl to, co mi dělal „táta“, když spokojeně spinkali v pokojíčku. Vždy ráno než šel do práce, tak mě zneužil a dělal, jako by se nic nestalo. Bral to jako normální věc. I když jsem se bránila - asi ne moc. V dubnu jsem bohužel takto otěhotněla a hodně jsem si rozmýšlela, zda si moje malé miminko nechám. On byl nadšený, že budeme mít spolu miminko a jak se těší. Všechno, co mi dělal a jak se choval, nechtěla jsem s takovým člověkem další miminko. :-(

Tak jsem se v 7. týdnu těhotenství rozhodla, že podstoupím UPT. Po výkonu jsem jen brečela a ležela v posteli a koukala do stropu, či skříně, aby nikdo neviděl, jak mi je. I když mi říkal, že mu je jedno, jak se rozhodnu, že je to moje rozhodnutí a nebude mi to vyčítat, hned následující víkend přišel z hospody s nějakou slečnou a zavřel se s ní do pokoje. Myslel si, že jsem u rodičů a doma nejsem. Když jsem tam vlítla, tak oba rozeplé kalhoty a „manžel“ začal, jak mě miluje, ale, že jsem zabila naše miminko! Vyhodila jsem slečnu a s ním byla debata - i když byl opilý - chtěla jsem to už ukončit a mít klid.

Řekl, že se rozvedeme a já ať táhnu do… A po tomhle to začalo být ještě horší. Vynucoval si sex i přes mé jasné ne, že už spolu nejsme, jeho to nezajímalo a ani šestinedělí. Nepomohlo mi se bránit, kousat ho, škrábat ho, vždy mě přepral a ten sex měl. Takto to probíhalo cca 3× týdně 8.měsíců v kuse.

V září, kdy toho už bylo na mě moc, jsem na něj podala trestný oznámení a teď už to řeší policie. Sice mám pořád pocity strachu, viny, pořád věřím tomu co mi několik let říkal. Když vidím, že nějaký chlap na mě kouká, tak si myslím, že ví, co se mi dělo a co se mi stalo.

Omlouvám se za tak dlouhý deníček, ale mám toho na srdci ještě víc, ale to si asi nechám pro sebe.

Holky, ženy nenechte se ponižovat, vydírat a deptat od svých partnerů. :-(

Já teď musím bojovat za samu sebe, :-( a chci už konečně začít žít. Nechci žít ve strachu, co se bude dít, až přijde manžel domů. Sice mi teď hodně pomáhají léky, ale chci žít a užívat si dětí a klidu.

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zuuuzaaa122
Kecalka 488 příspěvků 19.11.16 00:30

Masakr.. Preji hodne stesti, uz vam urcite bude lip :kytka:

 
Kalukap
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 19.11.16 00:31

Je mi líto, co se ti stalo. Jsem asi jiná povaha, takovéto chování by na mě chlap zkusil jednou a letěl by nenávratně do pryč. Ale o mě to není a vím, že některé ženy dávají nové a nové šance pořád dokola a přitom si nechají takto hnusně ubližovat. Moc ti přeju, abys vydržela ve svém rozhodnutí od manžela odejít. Už ho NIKDY neber zpátky!!! Najdi rovnováhu, klid, sebedůvěru. Jde hlavně o tebe a tvé děti. Ty to totiž zvládneš, uvidíš. :hug:

 
granulka
Stálice 71 příspěvků 19.11.16 04:09

A jak jsi na tom ted? Stale s nim? Co rodina, pomohla by ti? Zkusila jsi kontaktovat nejakou org. ktera pomaha tyranym zenam, jak by ti mohli do zacatku pomoci? Prosim te bojuj o sebe a sve deti, abys byla od nej pryc. Drzim moc palce, preju ti, at ti vstoupi do zivota andele co ti pomohou z tehle situace ven, urcite je v nejake kamaradce, rodine ci organizaci najdes. Jen je hledat a pozadat bez studu o pomoc :* :srdce: :kytka:

 
anivbl
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 2 inzeráty 19.11.16 07:02

Je moc dobre, ze jsi to zacala resit, deti by nemely vyrustat v takovem prostredi. Dulezite je, nenechat se od nej ukecat, takovyhle se nikdy nezmeni, maji jen plnou pusu reci, ale za par dni je vse ve starych koleji. Takze drzim palce, at to opravdu vydrzis a bude lip! :kytka:

 
fančule
Kecalka 141 příspěvků 19.11.16 07:05

Bud silna, drzim Ti palce. Jen uz nedovol, abyste se s detmi do te hruzy vratili. Zkus zkontaktovat psychologa, pomuze Ti srovnat sebevedomi, najit znovu rovnovahu.

 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 19.11.16 09:11

Nevím, co se Vám na tom deníčku líbí!!! Proboha!!! silná žena??? Chudinka a ubožačka!!! Chudáci děti!!!

 
nenapadna
Závislačka 2997 příspěvků 19.11.16 09:50

Anonymni v 9:11: zato ty jsi vylozene hrdinka!!! Nevidim v tvem prispevku zadnou citlivou nebo osobni informaci ktera by vyzadovala anonymitu :zed:

 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 19.11.16 10:02

Anonymni: ty jsi opravdu hrdinka, když se schovavas za anonymitu!!! Nikde nevidím komentář, že by se někomu deníček líbil!

Zakladatelko hodně sil a určitě se k němu nevracej :kytka:

 
Luca82
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 19.11.16 10:07

Ja proste nevychazim z udivu, co jsou některé zeny ochotny snaset 8o
Vzdyt toto trvalo kolik let.
Kdyz ne kvuli sobe, tak proboha preci kvuli detem :zed:
Vzdyt pokud ctyrleta holcicka rika, ze chce pryc…
No kolik let to ty chudaci deti museli zazivat a snaset? Myslite si, ze na to jen tak zapomenou?
No to asi tezko…
Jako tady nejde snad ani o pani, ale o to, ze nici potencialne svym detem budoucnost :zed: :zed:
Chapu, ze tady by byla na miste slova podpory. Ale do pytle zenska proberte se konecne!!!
Doufam, ze pani nebude tak hloupa, aby se ji po tomto opet styskalo, jak pise a nevrátí se zpatky :zed:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 19.11.16 11:11

Nezbyva nez poprat naucit se opravdu a jednou provzdy rikat tomuto panovi NE! Ne, nevracej se. Ne, netrap vic deti a sebe a Ne, neboj se, vzdycky zacne zase slunce svitit :kytka:

 
unuděná
Závislačka 3980 příspěvků 19.11.16 11:33

Tak to je sila 8o Ale uplne stejne, jak opovrhuji muzi surovci, vyderaci, alkoholiky a neverniky, tak opovrhuji zenami, ktere jim toto tise toleruji. A hlavne proboha!-o problemu jsi vedela uz po prvnim diteti-proc ses dale nechranila??

Preju ti, at v sobe najdes zbytky sily, hrdosti a sebevedomi, das se do kupy (nevahej vyhledat psychologa) a toho „muze“ uz nikdy nepustis do zivota sveho a vasich deti.

 
Anonymní  19.11.16 11:43

Autorko, já jsem si prožila něco podobného - ale z pozice tvé čtyřleté dcerky. Můj největší dětský „sen“ byl, abych šla do dětského domova… Takže ode mě objímající smajlíky opravdu nečekej… Naopak ti z pozice o níž mluvím, mohu říct, že se mi tvůj deníček nelíbí, tedy kromě jediné informace - podání trestního oznámení. To si však měla podat již dávno. Z této věty „Vždy jsme šli od sebe, ale po několika týdnech mi strašně chyběl a vzala jsem ho zpátky“ vyplývá, že nemáš zcela srovnané hodnoty sama v sobě a tvé sebevědomí je zřejmě hluboko pod bodem mrazu, protože aby ti „chyběl“ někdo, kdo tě týrá, je opravdu extrémní emocionální stav. K tobě se vyjadřovat nechci, protože nemám pro tebe mnoho pozitivních slov, ale kvůli tvým dětem bych byla ráda, kdyby ses sebrala a převzala za sebe i za ně konečně zodpovědnost a začala se chovat jako dospělá samostatná žena. Moje máma toto nikdy neudělala a následkem u mě byl první pokus o sebevraždu již v osmi letech. Nejsměšnější na tom je, když si matky takovýchto dětí myslí, že děti nic nevidí, netuší, neuvědomují si… A zatím děti trpí nejvíc. Empatii si šetřím pro tvé děti, pro tebe mám toto „proplesknutí“ na dálku neb lítosti - sebelítosti…té máš evidentně dost a k ničemu ti nepomůže.

 
catchthem
Kecalka 424 příspěvků 19.11.16 11:55

Jak říká poslední anonymní, dítě vi mnohem vic nez si myslíš. Taky jsem věděla vsechno a probrecela noci ve stoje za dveřmi, strachy bez sebe, ze se neco stane mamince a ja jsem srab se tátovi postavit. Proste kvůli dětem, uz se nevracej, nikdy.

 
marketak5
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 19.11.16 12:04

Ja stale nemuzu uverit, ze existuji zeny, ktere to takto vydrzi a dovoli..v dnesni dobe, kdy je tolik moznosti, zvlast i diky internetu..a nezlobte se na me..ale 2× takto otehotnet?? chapu, ze selze i antina, ale i tak..vim, ze byt sama s detmi neni vyhra, ale kolikrat ze ho autorka vzala zpet?? to snad ani neni mozny..no kazdopadne drzim palce, je mi lito hlavne deti..

 
Luca82
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 19.11.16 12:49

Anonymni z 11:43 to je vazne hruza :,(
Snad to aspon autorce deníčku pomuze, aby se probudila :zed:

 
Liss Durman
Povídálka 45 příspěvků 19.11.16 13:04

Uf, vůbec nevím, co říct… Musím souhlasit s negativními komentáři. Toto je nepřijatelné nejen pro děti. Ale co je horší: jak miluješ sebe, miluješ i ostatní. Když toto kolik let snášíš, zřejmě se moc ráda nemáš. Co pak děti? Proč jsi dopustila, abyste v tomto žili? Máš vůči nim zodpovědnost! Já nechci nikoho nikdy odsuzovat, ale snad víš sama, že je potřeba udělat tlustou čáru.

Jak to máte teď? Doufám, že s ním už nežiješ!!! Psalas o rodičích, takže máš jistě podporu u nich a měla bys ji využít maximálně. Právě teď to potřebujete s dětmi nejvíc. Dnes máš spoustu možností, takže s návštěvou psychologa bych vůbec neváhala. Pomůže ti urovnat si věci sama v sobě.

Hlavě hlavu vzhůru, ať vidíš ty šťastné zítřky. Protože bez tohoto člověka v životě je každý zítřek šťastný…

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 62 inzerátů 19.11.16 13:41

Ty jo ja tedy taky nechapu obdiv vetsiny. Chudaci deti. Hlavne se k nemu uz nevracej!!!

 
123Soňa
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 19.11.16 14:11

Doufám, že už teď je všechno jinak a ty víš, že NESMÍŠ dopustit, aby to tvé děti zažívaly dál. O tebe mi nejde, jsi dospělá a sama svého štěstí strůjce. Ale děti můžeš takhle psychicky narušit po zbytek jejich života. Je to stejně tvá vina jako manželova, čeho byly svědky- když to trvalo tak dlouho. Děti opravdu ví víc, než si myslíš. Taky na mně dětství zanechalo jisté následky, vím, o čem mluvím.
Takže doufám, že jsi udělala tlustou čáru a vypadla. Možností je dost. Když koukneš na nějaké charitativní organizace a tak. A vím, že je to těžké, strašně těžké, ale když už ses rozhodla být matkou, musíš udělat to nejlepší pro děti.

 
martinka28
Kecalka 493 příspěvků 19.11.16 15:01

Chudinky děti. Kdyby otěhotněla dvakrát, ona otěhotněla i potřetí. Nechápu. S takovým ksindlem. Fujtajbl. To jsem se zase rozčílila. Doufám, že už se k němu nevrátíš. Nepochopím, že i po tom všem co ti dělal, dokážeš napsat, že ti chybí. Hnus. Máš tady reakci i paní, která to vidí očima tvých dětí, tak se laskavě prober a nevracej se!

 
Tichošlápek
Závislačka 4950 příspěvků 3 inzeráty 19.11.16 15:17

Tři těhotenství s takovým člověkem? Ne nejsi silná promiň. Spis nechápu jaks to mohla vůbec připustit. A aby ti čtyřleta dcera rikala, ze se chce odstěhovat :zed: matka ma své děti chránit proboha. Fiiha pěkně jsem se rozcilila

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 19.11.16 15:50

Vsem tem co tady pisi negativni komentare.Je silna za me ano.Uz jen tim, ze si to priznala sla sem s kuzi na trh.
Vzdyt to sama vysvetluje, ze ji natolik znicil sebevedomi, ze uz si neveri-to je ale uplne normalni u tyranych zen :? -Bohuzel.
Znam plno takovych pres znamou ktera dela v domovech pro zeny a deti a musim rici, ze to trva nez se zena rozhodne.
Neodsuzujete ji, ona tim, ze napsala vsechny sve pocity i chyby si dodava sily, tak ji tu posledni neberte. :srdce: :srdce:
Ano zakladatelko uz se nevracej, vaz nebo uz si zacni vazit sama sebe -vzdyt jak se rika clovek nakonec bude vzdycky sam.,
Je treba se to naucit. Preji Tobe a tvym detem vyborny start a ver si ;) Opravdu to dokazes :srdce: :srdce: :srdce:

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 19.11.16 15:54

No co napsat, děti mají velké jizvy a budou se s tím vypořádat po zbytek života - a možná nevypořádají, stanou se z nich alkoholici, budou se sebepoškozovat… Jestli tohle pro tebe není motivace… :nevim:

Bojuj hlavně za ty děti, ať z toho života aspoň něco mají

 
jita22
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 1 inzerát 19.11.16 18:00

@pomenkova krasne napsané. Je silná v tom, ze se konečně rozhodla to změnit. Na druhou stranu aspon se z ostatních komentářů ujistí v tom, ze to bylo hooodne nenormální.

 
krajina
Nováček 1 příspěvek 19.11.16 18:44

Kde bydlíte? Můžete mi prosím napsat do mailu renata. zahrad@seznam.cz
Určitě napište. Renata

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 19.11.16 20:15

Moje kamaradka dela s tyranymi ženami a tato problematika je daleko složitější…nesuď, kdyz jsi nešel v botách toho druheho.
Zakladatelko, nebudu te tu srážet na kolena, davat najevo jak jine pisatelky nakolik jsi spatna, ostatně to delal tvuj muž celou dobu. Ano, skrz deti jsi to mela utnout drive, take s tim budou bojovat, ale to sama uz vis. Takze, je fajn, ze jsi nasla silu udelat ten krok ven, a ted uz jdi jen dopredu a za zadnou cenu se neotacej :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.11.16 20:23

:kytka: :kytka: Super, vlastně už je všechno fajn a bude určitě ještě o moc líp, už jsi to dokázala zlomit, tak se nikdy nevracej. Akorát s tím trestním si nejsem tak jistá teda, když už teď píšeš, že jsi na práškách, doufám, že ti někdo vyložil, co tě čeká :?

 
z1908
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 21.11.16 10:56

Přeji hodně sil a ať je lépe.
A pro ty, jež kritizují…1. určitě to nyní není na místě, paní jistě ví a za 2. vůbec nevíte čím si musela projít. Ja samozřejmě také ne a také bych mohla psát, že bych s takovým člověkem nebyla. ale nezažila jsem si takovou situaci…nechci soudit.

Příspěvek upraven 21.11.16 v 10:56

 
Cenzurejsn
Kecalka 102 příspěvků 22.11.16 20:10

Nauc se rikat NE a stanov si urcite meze… A hlavne se nauc chranit pred otehotnenim… Je to strasny, kdyz timto zpusobem privede clovek dite na svet.. Snad se nikdy dite nedozvi, ze nebylo stvoreno z lasky, ale zneuzivanim… :think: Je mi to lito, bohuzel takovych ubozaku je… :roll: preji hodne sil a snad uz bude jen lip :kytka:

Příspěvek upraven 22.11.16 v 20:11

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama