Nakonec vše dobře dopadlo

Porod

Začalo to v roce 2011, kdy jsme se s manželem, tehdy ještě přítelem rozhodli mít miminko. Na konci ledna jsem vysadila tabletky a za 2 měsíce se radovala ze dvou čárek na testu. Jenže radost brzy přešla. Pravidelné kontroly na gynekologii s ujištěním, že je vše v pořádku, ale nebylo. Z ničeho nic mně přestaly bolet prsa, přestalo mi být špatně a při kontrole na UZ mi doktor oznamil, že jsem sice ve 12.tt, ale miminku již 5 dní nebije srdíčko.

Dal mi papír, ať se co nejdřív objednám na revizi a pak se ukážu. Nazdar, vyřízeno. Mně tekly slzy jak hrachy, vůbec jsem nevěděla, co dál. A to prázdno…

Objednávám se tedy na revizi a s pomocí manzela se snažím toto období přežít. Moc to nejde, ale bojuji. První věta po probuzení zněla: „Kde je moje miminko?“ A odpověď: „Radši se neptejte.“ Ještě ten večer mě propustili, byla jsem rada, že můžu být doma. Pod peřinou jde všechno líp a nikdo se blbě neptá. Dodnes Tě mám v srdičku a stále Tě miluju a věřím, že v nebíčku ti je lépe.

Pak začalo snažení číslo 2. Ale po revizi MS nikde a pokud, tak jednou za čtvrt roku. Tak jsem se rozhodla navštívit opět pana doktora. Nasadil Utrogestan a s ujištěním, že teď už to půjde, mě poslal domu. Vrátit se mám až těhotná. Ale tablety nefungovaly. Cyklus ještě horší a já se rozhodla změnit lékaře. To byla dobrá volba - léky mi nasadil špatně a už tak divoký cyklus proměnil v peklo. Léky jsem vysadila, dostala injekci na vyvolání a měla jsem cekat na MS. Ta ale nepřišla, což jsem nechápala. Doktorka mě vyšetřila a nic, tak co je? Nakonec jsem se rozhodla udělat test a on byl pozitivní. Byla jsem hrozně šťastná, ale měla jsem i strach.

Celé těhotenství jsem měla problémy. Začalo to záněty, pak krvácení a nakonec ve 20.tt diagnóza cysty na mozku. Zhroutila jsem se, a to mě čekala genetika a odběr plodové vody. Naštěstí vše dobře dopadlo, s žádnou vývojovou vadou to spojené nebylo a cysty se během těhotenství ztratily. Ale strach ve mě zůstával dál.

Blížil se termín porodu a vše se jevilo v pořádku, jen miminko bylo koncem pánevním. Odhad vahy byl 3 kg, takže porod klasický. Říkám si, proč ne, ale to jsem netušila, do čeho se ženu. V pondělí jsem nastoupila na příjem. Hodinu a půl mi kapal oxytocin, k vyvolání kontrakci a zkoušce, zda to miminko zvládne. Bolesti byly, ale dalo se to a mimísek byl taky ok. Další den tedy zavedou tablety a vyvolají porod.

Ráno jsem byla přeložena na porodní sál. Přišel můj porodník, vrazil mi ruku až do krku, u toho zaváděl 2 tablety. Pak jí vyndal, celou od krve a řekl, ze pokud to nepomůže, za 2 hodiny se totéž zopakuje. Tak tím mě dostal. Samozřejmě to nezabralo - jen slabé kontrakce, takže mě čekalo repete, ale to už jsem věděla, do čeho jdu a připravila jsem se aspoň psychicky. Ale tablety nepomohly. Proto opět pres noc pauza a ve středu znova. Kontrakce uz zůstaly a slabé již nebyly. Nechali mě spát na porodních sálech a ráno to začalo nanovo. 2 tablety, pak další. Stále jsem se neotvírala, tak ve 14 hodin píchli vodu, že se uvidí.

Doporučili epidurál, že u mě to bude stejně dlouhé a může to pomoct se otevřít, souhlasila jsem. Pomohlo to, kontrakce už nebyly nesnesitelné a krásně jsem se otevřela. V 19 hodin jsem mohla začít tlačit. Ale najednou konec, kontrakce slábly, já i tak tlačila, chtěla jsem mít už vše za sebou, ale nešlo to. Ve 22:30 se rozhodli porod ukončit sekcí. Ve 22:55 se nám narodila ta nejkrásnější holčička na světě a i když jsme obě musely ještě týden zůstat v nemocnici, vše dobře dopadlo a já vím, že pro moji Emičku bych vším prošla kdykoliv znovu.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
simisimi  15.06.13 07:49

Krasne!

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 15.06.13 08:40

Hezké :kytka:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 15.06.13 09:34

Gratulu k holcicce :kytka: ale teda ten porod byl dost des, nechapu, co za lekare necha takovejhle prubeh :nevim: :zed:

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 15.06.13 13:24
:hug: :kytka:
 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 15.06.13 14:12

Moc hezké :potlesk:

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 15.06.13 19:10

Gratuluju k holčičce, hlavně že jste obě v pořádku. Ale nechápu průběh toho porodu, sado maso :pocitac:. Sama jsem dceru rodila KP, můj porodník říkal: „snažit se nic neuspěchat…“ :think:

 
spidi
Povídálka 43 příspěvků 15.06.13 19:36

Děkuju holky, taky jsem to nechápala, hlavně, když porod už pak nepostupoval :? Moje gynekoložka mi řekla, že malou vytáhli za pět 12 a to jí sedřeli ještě kůžičku v okolí zadečku a museli to řešit Dr. z popálenin :cert:
Ale hlavní je, že jsme obě ready a malá se má čile k světu a maminka rychle zapomněla :)

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 16.06.13 20:43

Taky gratuluju k holčičce a hlavně, že jste v pořádku. Jen taky nechápu ty doktory…Já rodila dva dny po sobě, pak mě nechali den odpočinout a další den zase vyvolávačka…ale taky bych pro raráška vše podstoupila znovu… :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama